ŻYJĄC WŚRÓD TAJEMNIC – MINISERIAL „SAFE HOUSE” TYLKO W ALE KINO+

ALEKINOsafe houseCzy dom na odludziu rzeczywiście okaże się bezpieczną policyjną kryjówką? Jakie tajemnice kryje prześladowana rodzina? Jakie demony przeszłości nawiedzają byłego detektywa? Ale kino+, autorski kanał filmowy platformy nc+, zaprasza na czteroodcinkowy brytyjski serial kryminalny „Safe House”. W roli głównej występuje Christopher Eccleston, znany widzom Ale kino+ m.in. z seriali „Fortitude”, „Lucan” i „Na granicy cienia”. Emisje czterech odcinków w środy 4 i 11 listopada, od 20:10, po raz pierwszy w polskiej telewizji tylko w Ale kino+.

Były policjant Robert (Christopher Eccleston) i jego żona Katy (Marsha Thomason) prowadzą mały pensjonat w przepięknej, dzikiej scenerii Krainy Jezior (Lake District) w hrabstwie Kumbria w północno – zachodniej Anglii. Nic nie zakłóca ich spokoju. Aż do czasu. Przyjaciel Roberta z policji, detektyw Mark (Paterson Joseph) prosi go o pomoc. Chciałby umieścić w jego domu pewną rodzinę, którą nęka niebezpieczny psychopata. Dom Roberta i Katy stanowił idealną kryjówkę. Robert zgadza się, w nadziei, że pomoże mu to uporać się z traumą. Półtora roku wcześniej pracował jako policjant przy programie ochrony świadków. Jego zadaniem było zadbanie o bezpieczeństwo aktorki, która miała zeznawać przeciwko swojemu mężowi – gangsterowi. Niestety plan się nie powiódł, doszło do napadu, kobieta została zamordowana, a Robert poważnie ranny. Nie wie, że sprowadzając do domu obcych ludzi uruchomi lawinę zdarzeń…

Tytułowy „Safe House” oznacza w policyjnym żargonie kryjówkę dla świadków koronnych i osób, których bezpieczeństwo jest wyjątkowo zagrożone. Przebywający w takim miejscu ludzie uczą się swojego życia od nowa – przybierają inną tożsamość, ucząc się na pamięć swojej „roli”. Ciągłe życie w obawie, że ktoś ich zdemaskuje, wzmaga presję. W „Safe House” poczucie osaczenia zostało spotęgowane przez specyfikę miejsca, do którego trafiła prześladowana rodzina.

Jak wspomina reżyser, Marc Evans: Chciałem, aby dom Roberta i Katy wydawał się zarówno bezpieczny jak i niepokojący; przyjazny, ale zarazem przytłaczający. Tłem dla opowieści jest wspaniały, majestatyczny i dziki Lake District – okolica, która zamiast koić nerwy, tylko wzmaga strach w przybyłej z przedmieść rodzinie. Żyjący na odludziu gospodarze i ich goście zaczynają zmagać się z demonami przeszłości.

Scenarzysta Michael Crompton tak podsumowuje : Każdy z nas skrywa co najmniej jeden sekret – i to taki, o którym nikt nie może się dowiedzieć. A przecież właśnie to, co ludzie ukrywają jest najbardziej fascynujące. Tak powstaje atrakcyjna fabuła, zabudowana na intrygującej tajemnicy i próbie poznania prawdy.
W głównych rolach występują aktorzy znani z popularnych seriali. Prym wiedzie Christopher Eccleston, którego widzowie Ale kino+ mogli oglądać w serialach „Fortitude”, „Lucan” i „Na granicy cienia”. Partnerują mu m.in. Marsha Thomason, czyli Noemi z „Lost-Zagubieni” oraz Paterson Joseph („Babylon”, „Pozostawieni”).

W październiku i listopadzie:
Niedziela 25 października, od 20:10 – „Śledztwo na cztery ręce: N czy M?”
Środy 4,11 listopada, od 20:10 – „Safe House”
Niedziele, od 8 listopada, od 20:10 – „Zagadki kryminalne panny Fisher, sezon 3”

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Gadu-Gadu Live
  • Śledzik
  • Blogger.com
  • RSS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.