Wiosna 2017 na kanałach TVP1 i TVP2

Wiosną na antenie TVP1 m.in.: nowe seriale „Wojenne dziewczyny” i „Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać”, nowe programy: „O!Polskie przeboje” oraz „Przyjaciel do zadań specjalnych”, nowe sezony: „Ojciec Mateusz”, „Komisarz Alex”, „Wspaniałe Stulecie – Sułtanka Kösem”. W TVP2 obejrzymy nowe programy: „Jest okazja”, „Rodzina sama w domu”, „Pierwsza randka”, talk-show „Młodzi wielcy”, nowe sezony: „Bake off – Ale ciacho!”, „Kocham cię, Polsko”, „M jak Miłość” „Na dobre i na złe”, „Na sygnale”, „Barwy szczęścia”, „O mnie się nie martw”, „Makłowicz w podróży”, „Rodzinka.pl” czy „Cena miłości”.

 

 

Wiosną Telewizja Polska pokaże widzom wiele seriali, koncertów i specjalnych programów poświęconych przypadającym w tym czasie narodowym rocznicom. Misją TVP jest kultywowanie pamięci o ważnych wydarzeniach, a Jedynka jest anteną wybieraną przez widzów w chwilach najważniejszych dla Polaków. 1 marca, w Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych, TVP1 zaprosi na pierwszy odcinek serialu „Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać” Jerzego Zalewskiego o dowódcy oddziału partyzanckiego, który przez kolejnych 6 lat kontynuuje walkę o wolną Polskę z sowieckim okupantem, siejąc postrach wśród funkcjonariuszy UB i kolaborantów. Tuż po nim niezwykły koncert „Moją Ojczyzną jest Polska Podziemna”, którego motywem przewodnim będzie tragiczna historia życia Łukasza Cieplińskiego, m.in. podpułkownika piechoty Wojska Polskiego, żołnierza Organizacji Orła Białego. W koncercie wystąpią: Piotr Cugowski, Beata Przybytek, Marek Piekarczyk, Anna Karwan, Natalia Nikiel, Mateusz Ziółko. Na koniec dnia TVP1 wyemituje film Ewy Żmigrodzkiej i Krzysztofa Zwolińskiego „Wyklęte” o dzieciach bohaterów, którzy zginęli lub spędzili długie lata w więzieniu.

O ważnych dla Polaków sprawach przypomni od 5 marca najnowszy serial Jedynki „Wojenne dziewczyny”, czyli opowieść o okupacji hitlerowskiej, widzianej z perspektywy trzech Polek. Tytułowe „wojenne dziewczyny” u progu dorosłego życia trafiają do wojennego piekła. W postacie trzech głównych bohaterek wcielają się aktorki młodego pokolenia: Aleksandra Pisula (Marysia), Marta Mazurek (Irka), Vanessa Aleksander (Ewa). W roli matki Irki pojawi się Danuta Stenka, natomiast brata Irki zagra Michał Czernecki. Dzięki plebiscytowi TVP1 „Co za historia!” widzowie wspólnie wybiorą postać, najbardziej zasłużoną i z największymi dokonaniami dla naszego kraju.

W tym roku swoje 10-te urodziny obchodzić będzie 3 maja TVP Historia. Z tej okazji na antenie nie zabraknie nowych seriali i filmów dokumentalnych: „Śladami zbrodni i walki 1944-1956”, „Kulisy II wojny światowej”, „II wojna światowa na Bałkanach” czy „Kryptonim Prorok”.
Wiosnę w Jedynce rozpoczyna program poranny „Dzień dobry, Polsko!”. Od 6:00, od poniedziałku do piątku, widzów budzić będą: Paulina Chylewska i Maciej Kurzajewski, Anna Popek i Tomasz Mandes, Katarzyna Burzyńska i Krystian Kukułka, Anna Lucińska i Rafał Patyra, Anna Matusiak i Michał Cholewiński. Energetyzujący program poranny, ciekawi goście, interesujące wydarzenia to wszystko zapewni widzom „Dzień dobry, Polsko!”. Za to pasmo przedpołudniowe tradycyjnie należeć będzie do dwójkowego „Pytania na Śniadanie”. Pod hasłem „Wiosenne przebudzenie” nie zabraknie w nim nowych cykli, m.in. prowadzonego przez słynnego trenera gwiazd i dietetyka Jacka Bilczyńskiego czy kuchni w wiosenno-wielkanocnej wersji Gosi Molskiej.

Misją TVP jest przede wszystkim rzetelna, uczciwa informacja i publicystyka. Rosnąca stale widownia głównych programów informacyjnych TVP świadczy o tym, że widzowie cenią właśnie za to „Teleexpress”, „Wiadomości” czy „Panoramę”. Na głównych antenach zobaczymy najważniejsze programy publicystyczne, m.in.: „Magazyn śledczy Anity Gargas” (TVP1, środa 21.25), „Sprawa dla reportera” Elżbiety Jaworowicz (TVP1, czwartek 21.15), a także debata o aktualnej tematyce społeczno-politycznej Jana Pospieszalskiego „Warto rozmawiać” (TVP1, czwartek, 22:25). Kolejne testy w Jedynce pozwolą widzom sprawdzić swoją wiedzę m.in. z finansów – „Wielki Test o Podatkach” (24 kwietnia, o godz. 20:25). Natomiast TVP2, co niedzielę zaproponuje „Południk Wildsteina”, a TVP INFO kontynuować będzie m.in. cieszące się dużą popularnością programy: „Studio Polska” czy „W tyle wizji”.

Teatr TV to najbardziej misyjny gatunek w Telewizji Polskiej. Od 2016 r. mecenasem TTV jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazowe. Już 13 marca (poniedziałek, godz. 20:30) pierwsza premiera teatralna „Listy z Rosji” Astolphe’a markiza de Custine. Dokonana przez Wawrzyńca Kostrzewskiego dla Teatru TV adaptacja ze znakomitą rolą Piotra Adamczyka jako markiza De Custine’a i nie mniej znakomite kreakcje: Haliny Łabonarskiej, Adama Ferencego, Jerzego Szejbala, Grzegorza Małeckiego i Przemysława Bluszcza, z pewnością zachwycą wielbicieli teatru. A 27 marca TVP1 zaprosi na „Śluby panieńskie” – w inscenizacji dokonanej przez Jana Englerta na deskach Teatru Narodowego w Warszawie. Na scenie pojawią się: Katarzyna Gniewkowska (Pani Dobrójska), Patrycja Soliman (Aniela), Kamilla Baar – Kochańska (Klara), Jan Englert (Radost), Marcin Hycnar (Gustaw), Grzegorz Małecki (Albin). Premierowy spektakl wiosną widzowie obejrzą również 26 marca w TVP2 – „Narodziny Fryderyka Demuth” w reż. Macieja Wojtyszki (niedziela, godz. 23:10).

Liczna widownia filmów dokumentalnych może liczyć na kolejne premiery. Do Jedynki powrócą w drugiej serii „Młodzi lekarze”. Widzowie poznają sześcioro lekarzy u progu kariery zawodowej, dla których nie ma rzeczy niemożliwych. Kamera towarzyszyć im będzie zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym. Ponadto w Jedynce i Dwójce wiele filmów dokumentalnych poruszających zarówno tematykę społeczną, międzynarodową, jak i przyrodniczą oraz poświęconych zjawiskom otaczającego nas świata. Na wiosnę telewizja publiczna przygotowała aż 8 cykli dokumentalnych: TVP1 – „Fascynujący świat”, „Nasz świat w Jedynce”, „Historia w Jedynce”, „Dokument przed północą”, „Natura w Jedynce”, „BBC w Jedynce” a także serial paradokumentalny „Komisariat”- oraz TVP2 – „Czy świat oszalał”, „Świat bez fikcji” i „Rodzinne oglądanie”.

Rozrywka w dobrym guście i o wyrafinowanym smaku, także kulinarnym, to domena Telewizji Polskiej. Fani corocznego Festiwalu Piosenki Polskiej w każdą sobotę od 4 marca będą mogli oglądać „O!Polskie przeboje”. Dzięki programowi prowadzonemu przez Annę Maciejewską i Annę Butrym wyłonieni zostaną wykonawcy tegorocznego koncertu Debiuty na KFPP. Jurorami w programie są m.in. Paweł Sztompke i Piotr Iwicki. Inną nowością będzie od 16 marca w Dwójce „Pierwsza randka”, czyli jedyny w swoim rodzaju program opowiadający o ludziach poszukujących swojej drugiej „połówki”.

Wiosną na antenie Jedynki pojawią się także: reality show „Przyjaciel do zadań specjalnych” – zderzenie świata osób niepełnosprawnych i zdrowych, katolicki pogram dla młodzieży „Wielkie nieba” – ukazujący młody kościół pełen szalonych pomysłów, poszukujący odpowiedzi ma fundamentalne pytania nurtujące młodzież.

 

W Dwójce widzowie znajda wiele nowych programów rozrywkowych na najwyższym poziomie, choć o różnorodnej tematyce. „Jest okazja” to widowisko o charakterze kulturalno-rozrywkowym. Poprowadzi je Tomasz Tylicki. Na bohatera wieczoru spojrzymy oczami jego znajomych, bliskich i współpracowników, a sam bohater odcinka nierzadko sprowokowany zostanie do reakcji, które ujawnią osobowość i poczucie humoru bardziej człowieka, niż artysty. Dowcipne laudacje, piosenki-niespodzianki, improwizowane scenki, felietony filmowe, niespodziewani goście. Do tego mnóstwo zaskakujących, pełnych humoru i lekkości sytuacji, doza wzruszeń i szczypta wspomnień. Kolejną propozycją Dwójki jest przygotowywany nowy talk show Piotra Goćka i Rafała Ziemkiewicza, w którym widzowie poznają ciekawych ludzi, przedstawicieli autentycznej, niecelebryckiej elity intelektualnej, kulturalnej, naukowej czy gospodarczej. Wśród gości nie zabraknie uczonych, artystów, społeczników, nauczycieli, przedsiębiorców, sportowców. Widzowie przyjrzą się ich historii i dokonaniom przez pryzmat rodzinnych korzeni i osobistej historii od czasów dzieciństwa, poprzez młodość, aż po wiek dojrzały, edukacji oraz indywidualnych losów i poważnych decyzji życiowych. „Rodzina sama w domu” to kolejna propozycja Dwójki, angażująca wszystkie pokolenia. Autorzy programu zaprosili przed kamery rodziny z co najmniej trójką dzieci. Każda z nich – na czas realizacji zdjęć – trafia w miejsce skrajnie różne od tego, w jakim żyje na co dzień. Do domów, w których spędzą ekstremalny, pełen emocji weekend, wprowadzi ich Aleksandra Ciejek. Będzie towarzyszyć rodzinom w trudnych sytuacjach, studzić emocje albo po prostu rozmawiać z bohaterami cyklu o ich życiowych wyborach. Z kolei talk-show „Młodzi wielcy” ukaże młodych ludzi, posiadających nietypowe pasje. Realizują je konsekwentnie, często nawet wbrew swojemu najbliższemu otoczeniu. Program pokazuje, jak szerokie zainteresowania miewa młodzież, równocześnie dowodząc, że nie trzeba mieszkać w wielkim mieście, ani zarabiać wielkich pieniędzy, by spełniać marzenia. Talk-show poprowadzi Robert Friedrich „Litza”, twórca zespołu Arka Noego i Luxtorpeda.
Telewizja Polska wiosną zaprosi też na kontynuacje programów w nowej odsłonie, czyli „Bake off – Ale ciacho!”, „Kocham cię, Polsko” (TVP2).

Wiosną na widzów czeka również wiele emocji, wzruszeń, niezwykłych zwrotów akcji i niecodziennych zdarzeń w ukochanych, nagradzanych m.in. Telekamerami serialach: TVP1 – „Ojciec Mateusz”, „Wspaniałe Stulecie – Sułtanka Kösem”, TVP2 – „M jak Miłość” „Na dobre i na złe”, „Na sygnale”, „Barwy szczęścia”, „O mnie się nie martw” czy „Cena miłości”.

 

 

TVP 1

NOWOŚCI

 

O!POLSKIE PRZEBOJE   
sobota, godz. 18:35, od 4 marca
Program, który ma przywracać znaczenie i wyznaczać nową, jakość w polskiej muzyce rozrywkowej. W ramach tego cyklu prezentowane będą najnowsze osiągnięcia rodzimej muzyki. Program łączy w sobie elementy celebrity show i talent show. W każdym odcinku odbędą się występy zaproszonych gwiazd wraz z debiutantami, których pojedynki zostaną ocenione przez jurorów. Raz w miesiącu odcinek będzie miał formę koncertu na żywo, gdzie oprócz jurorów młodych artystów będą oceniali także widzowie w głosowaniu sms-owym. Program, poprzez kolejne etapy eliminacji, wyłoni czterech uczestników koncertu Debiuty w ramach KFPP Opole. W programie znajdą się także „perełki” związane z polską piosenką, nagrania archiwalne Telewizji Polskiej, jak również przedstawione zostaną historie oraz anegdoty związane z powstawaniem znanych przebojów. Gośćmi pierwszych odcinków będą m.in.: Mesajah, Kortez, zespół Feel.
Reżyseria: Radek Kobiałko
Prowadzący: Anna Maciejewska, Anna Butrym
Jury: Paweł Sztompke. Gwiazda danego odcinka – Mesajah (odc.1), Piotr Kupicha (odc. 2), Piotr Iwicki

 

PRZYJACIEL DO ZADAŃ SPECJALNYCH
niedziela, godz.16:10, od 26 marca
Reality show, który ma szansę pokazać świat ludzi niepełnosprawnych z zupełnie nowej perspektywy: Jako tych, którzy mimo swojego kalectwa mają światu coś do zaoferowania. Są dwa światy nad którymi nie zastanawiamy się zbyt często. Świat ludzi niepełnosprawnych, starych, zapomnianych i świat ludzi zdrowych, młodych, których życie polega na sprawianiu sobie przyjemności, bywaniu w klubach na dyskotekach i na zakupach. Co się stanie, gdy jeden świat wkroczy w drugi, czy osoby chore i stare są w stanie zmienić postępowanie bon vivantów, czy mogą się zaprzyjaźnić i wzajemnie sobą zaopiekować?
Autorami programu są Piotr Poraj – Poleski i Iwona Karpiuk.

CO ZA HISTORIA!
poniedziałek, godz.20:30, od 3 kwietnia
Plebiscyt na Polaka Stulecia, czyli ogólnopolskie głosowanie na postać, która jest najbardziej zasłużona i ma najwięcej dokonań dla naszego kraju. Chodzi o dokonania społeczne, historyczne, polityczne, literatury, sztuk i nauki. Każda z postaci będzie miała swojego ambasadora, który podsumuje jej dokonania i będzie zachęcać do głosowania. To rozbudowany projekt angażujący prasę, radio i internet. Projekt o charakterze edukacyjnym, historycznym i społecznym.
Prowadzący: Przemysław Babiarz

WIELKIE NIEBA
sobota, godz.11:45, od 4 marca
Młodzi dziennikarze z Krakowa zakładają – tak jak polecił im Papież Franciszek – wyczynowe buty i w serii „Wielkie Nieba” będą pokazywać, jak wzbogacił się polski kościół po Światowych Dniach Młodzieży. Przedstawią tych, którzy zamiast mówić – robią. Studenci Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie z radością, świeżością i dynamizmem, który zaprezentowali już na antenie TVP3 Kraków tworząc cykle „Dzienniczek 2016” i „ŚDM Wiadomości”, ukażą w swoim programie pełen szalonych pomysłów młody kościół, który z coraz większą siłą wdziera się do Internetu. Poszukają też odpowiedzi na fundamentalne pytania nurtujące młodzież. Na antenie zobaczymy m.in.: Katarzynę Wojaczek i Piotra Ćwika, Agatę Karbowicz, Barbarę Rozmus, Łukasza Krasnego, Kingę Wojnicką, Sylwię Micyk, Anetę Robak oraz Marię Szajny.

 

PO PROSTU ZDROWIE
sobota, godz. 8:50, od 4 marca
Po prostu zdrowie – magazyn medyczny  Jedynki. To program w którym na podstawie prawdziwych historii pacjentów pokazuje,  jak się diagnozować i leczyć . Kamera towarzyszy bohaterom od pierwszego wywiadu lekarskiego, aż po ciężkie zabiegi. Widzowie oprócz praktycznych rad mają unikalną okazję śledzić lekarzy przy skomplikowanych operacjach. Marcowe premiery programu to choroby układu moczowego (4 marca) , Migdałki i zatoki, problemy z którymi borykają się mamy (11 marca), mrożenie guzów nowotworowych (18 marca),nogi-banie, czyli jak leczyć obrzęki nabyte i wrodzone, problemy kręgosłupa, problemy naczynkowe po zimie (1 kwietnia), metody leczenia otyłości (8 kwietnia) ,czyszczenie tętnic żylnych – dwóch wybitnych profesorów kardiochirurgów prof. Andrzej Bochenek i prof. Paweł Buszmann pokażą dwie metody leczenia chorób serca. Program pod redakcją Piotra Poraj-  Poleskiego prowadzą Anna Popek, Beata Chmielowska-Olech i Elżbieta Openauer.  Magazyn medyczny Jedynki „Po prostu Zdrowie” został w 2017 roku wyróżniony przez największe polskie Stowarzyszenie Dziennikarzy dla Zdrowia nagrodą za najbardziej wyważony, potrzebny i profesjonalny.

 

DZIEŃ DOBRY POLSKO!
poniedziałek – piątek, godz. 6:00, od 27 lutego
Energetyzujący program poranny, którego rolą ma być codzienne budzenie Polski i wprowadzanie widza w dobry nastrój, wypełnianie mu poranka w sposób przyjazny, motywujący – dający pozytywną energię na cały dzień. Jest to program studyjny z elementami telewizji na żywo, gośćmi, felietonami i różnego rodzaju wydarzeniami. Będą w nim poruszane sprawy aktualne i przedstawiane najważniejsze informacje z kraju, a tematyka ma być ciekawa zarówno dla młodzieży – atrakcyjne materiały edukacyjne przy śniadaniu, jak i dla dorosłych – intrygujące poradnictwo podane w nowoczesny sposób. Ponadto w programie nie zabraknie przeglądu prasy, informacji drogowych, prognozy pogody. Poranna audycja ma stanowić swoistą konkurencję dla radia. Program jest adresowany tylko nie tylko do widzów wielkich miast, ale także do tych z małych miasteczek i wsi. Poprowadzą go duety dziennikarskie: Paulina Chylewska i Maciej Kurzajewski, Anna Popek i Tomasz Mandes, Katarzyna Burzyńska i Krystian Kukułka, Anna Lucińska i Rafał Patyra, Anna Matusiak i Michał Cholewiński

 

SERIALE

HISTORIA ROJA, CZYLI W ZIEMI LEPIEJ SŁYCHAĆ
15 marca
Wiosna 1945 roku. 20 – letni Mieczysław Dziemieszkiewicz, pseudonim „Rój”, traci starszego brata, dowódcę oddziału Narodowych Sił Zbrojnych na Mazowszu, zamordowanego przez żołnierzy sowieckich. Wraca w rodzinne strony i wstępuje do Narodowego Zjednoczenia Wojskowego. Jako dowódca oddziału partyzanckiego przez kolejnych 6 lat kontynuuje walkę o wolną Polskę z sowieckim okupantem, siejąc postrach wśród funkcjonariuszy UB i kolaborantów. Komunistyczne władze robią wszystko, aby namierzyć i zlikwidować „wroga władzy ludowej”.

 

WOJENNE DZIEWCZYNY  
niedziela, godz. 20:25, od 5 marca
Wojenne dziewczyny to opowieść o okupacji hitlerowskiej, widzianej z perspektywy trzech Polek. Irka, Ewka i Marysia są bardzo młodymi dziewczynami, które u progu dorosłego życia trafiają do piekła wojny. Dziewczyny nie są przygotowane do konfrontacji z nową rzeczywistością. Chociaż każda z nich wywodzi się z innego środowiska – Irka pochodzi z inteligenckiej, patriotycznej rodziny, Ewka ze środowiska drobnych przestępców, a Marysia jest córką bogatego żydowskiego przemysłowca z Łodzi – ich losy splatają się w okupowanej Warszawie. Tytułowe „wojenne dziewczyny” stają do walki, często beznadziejnej, o ideały. Aby walka była skuteczna, każda z bohaterek musi przejść wewnętrzną przemianę. Pomimo wojny nie chcą stracić tego, co mają najcenniejsze – szacunku do samych siebie.
W postacie trzech głównych bohaterek wcielają się aktorki młodego pokolenia: Aleksandra Pisula (Marysia), Marta Mazurek (Irka), Vanessa Aleksander (Ewa). W roli matki Irki Danuta Stenka, natomiast brata Irki zagra Michał Czernecki.
Reżyseria: Michał Rogalski.

 

OJCIEC MATEUSZ
czwartek, godz.20:30, od 2 marca

KOMISARZ ALEX
sobota, godz.20:25, od 4 marca

SERIALE I FILMY ZAGRANICZNE
WSPANIAŁE STULECIE – SUŁTANKA KÖSEM. MURAD IV
Poniedziałek-piątek ,godz. 18.40

KRYMINALNE ZAGADKI LAS VEGAS
wtorek, godz. 21:25, od 28 lutego

 

SEKRETY OJCA
poniedziałek-piątek, godz.14:00, od 2 marca
Znany biznesmen Kemal Ipekci mieszka w Stambule ze swoją ukochaną rodziną – żoną Suzan, synem Mertem i córką Cicek. Pewnego dnia niespodziewanie w dramatycznych okolicznościach wychodzi na jaw, że Kemal prowadzi podwójne życie. W Adanie mieszka jego druga rodzina – ukochana z czasów młodości Nilgun z bliźniakami Kadirem i Hasret. Sensacyjna wiadomość stawia w trudnej sytuacji wielu ludzi. Kemal musi nie tylko dokonać wyboru musi także walczyć o szczęście wszystkich swoich dzieci.
Produkcja: Turcja 2016
Reżyseria: Nihat Durak
Obsada:  Bulent Inal, Ayca Bingol, Sercan Badur,Erdem Akakce.

 

BARABASZ
piątek, godz.20:30, od 17 marca
Poncjusz Piłat (Filippo Nigro) pyta lud Jerozolimy, którego z więźniów ma uwolnić – Jezusa czy Barabasza (Billy Zane). Tłum wskazuje drugiego z mężczyzn. Uwolniony przestępca, który nieoczekiwanie otrzymał od losu drugą szansę, wspomina swoje dotychczasowe życie i wydarzenia, które doprowadziły do jego uwięzienia. Opowieść o życiu biblijnego Barabasza na motywach powieści szwedzkiego noblisty Pära Lagerkvista.
Produkcja: Włochy/USA 2012

 

TVP 2

 

PIERWSZA RANDKA Nowość
Emisja: czwartek, godz. 20:40 (od 16 marca 2017)
W dobie szybkich randek internetowych Dwójka powraca do tradycyjnej formuły spotkania w cztery oczy, podczas romantycznej kolacji we dwoje. Już w marcu na antenie TVP2 zagości „Pierwsza randka” – jedyny w swoim rodzaju program opowiadający o ludziach poszukujących drugiej połówki.
Nie ma nic bardziej ekscytującego i onieśmielającego niż pierwsza randka! Towarzyszy jej stres i niepewność, nadzieje i ciekawość, zalotne uśmiechy, a także sporo zabawnych niezręczności. Zdarza się, że podczas pierwszej randki pojawia się iskra prawdziwej namiętności, choć bywa i odwrotnie, gdy górę bierze rozczarowanie, a randkowicze nie szczędzą sobie uszczypliwości. TVP2 postanowiła przyjrzeć się z bliska fenomenowi pierwszej randki, a przy okazji wyjść naprzeciw osobom marzącym o prawdziwej miłości.
Specjalny zespół castingowy dobierze w pary kandydatów, przeprowadzając z nimi indywidualne rozmowy, dające wgląd w ich miłosną przeszłość i oczekiwania dotyczące przyszłego partnera. Następnie zorganizuje im romantyczne spotkania tête-à-tête w restauracji.
W każdym z 12 odcinków dyskretne kamery towarzyszyć będą pięciu świeżo dobranym parom, rekrutującym się z rozmaitych grup wiekowych i społecznych. Przed wieczorem z nieznajomą lub nieznajomym uczestnicy opowiedzą o swoich oczekiwaniach, by następnie zweryfikować je podczas kolacji we dwoje. Po spotkaniu w specjalnym pokoju zwierzeń – demaskującym prawdziwe emocje randkowiczów – uczestnicy opowiedzą o swoich wrażeniach i przemyśleniach.
Ukryte kamery umieszczone zostaną nie tylko w sali restauracyjnej, ale także w innych pomieszczeniach. Telefon do przyjaciela z relacją z randki nie umknie więc bacznej uwadze widzów. Rozwój wydarzeń będzie obserwowany i na bieżąco komentowany przez obsługę restauracji – kelnerki, barmana oraz menedżera restauracji Alexa, czyli stałych bohaterów cyklu.
W „Pierwszej randce”, niczym w komedii romantycznej, nie zabraknie dynamicznych i zaskakujących zwrotów akcji. Sytuacje zabawne będą przeplatać się z momentami wzruszeń. A jako, że temperament randkowiczów bywa nieokiełznany, zdarzyć się może i tak, że górę wezmą zdenerwowanie lub rozdrażnienie.
Niezależnie jednak od rozwoju wydarzeń, romantyczna kolacja w programie „Pierwsza randka” to dla uczestników niepowtarzalna szansa na spotkanie wymarzonej drugiej połówki. Dla widzów zaś możliwość przyjrzenia się kiełkującej fascynacji lub postępującemu rozczarowaniu, kibicowania uczestnikom i dzielenia z nimi emocji.
„Pierwsza randka” zrealizowana zostanie w oparciu o format „First Dates”, licencjonowany przez Warner Bros. International Television Production Limited. To jeden z najlepiej ocenianych tytułów, prezentujących intymny świat „randkowiczów”. Program podbił serca widzów na całym świecie, gromadząc miliony widzów przed telewizorami w Kanadzie, Australii, Irlandii, Niemczech, Hiszpanii czy Wielkiej Brytanii.
Obsada restauracji „Pierwsza Randka”:
Alex Mackiewicz – menedżer restauracji „Pierwsza Randka”.
Darek Krupa – barman, specjalista wprowadzania w dobry nastrój wszystkich poszukujących miłości w restauracji „Pierwszej randki”.
Magdalena Jaroszewicz – tancerka, cheerleaderka, instruktorka tańca. A teraz także kelnerka w restauracji programu „Pierwsza randka”.
Paulina Sobota – pełna uroku kelnerka w restauracji „Pierwsza randka”. Znajomi mówią o niej, że jest spontaniczna, ekstrawertyczna, energiczna i trudno za nią nadążyć.
JEST OKAZJA Nowość
Emisja: piątek, godz. 22:20 (od 10 marca 2017)
Widowisko o charakterze kulturalno-rozrywkowym, a także towarzyskim, skupione wokół cenionego artysty. A wszystko to w atmosferze niezobowiązującego spotkania przyjaciół, podczas którego zaprezentowana zostanie nie tylko twórczość beneficjenta, ale także wybrane kulisy jego życia prywatnego, nieznane fakty z biografii, związane z nim anegdoty.
Na bohatera wieczoru spojrzymy oczami jego znajomych, bliskich i współpracowników, a sam beneficjent nierzadko sprowokowany zostanie do reakcji, które ujawnią osobowość i poczucie humoru bardziej człowieka, niż artysty. Dowcipne laudacje, piosenki-niespodzianki, improwizowane scenki, felietony filmowe, niespodziewani goście. Do tego mnóstwo zaskakujących, pełnych humoru i lekkości sytuacji, doza wzruszeń i szczypta wspomnień. Każdy z tych elementów złoży się na bardzo osobisty portret bohatera wieczoru.
Scenografię programu stworzy nowoczesna, a zarazem przytulna przestrzeń klubowa, zaaranżowana w telewizyjnym studio. W roli gospodarza programu zobaczymy Tomasza Tylickiego.

TALK SHOW PIOTRA GOĆKA I RAFAŁA ZIEMKIEWICZA Nowość
Emisja: piątek, godz. 22:20 (od 17 marca 2017), co drugi tydzień
Spotkanie z wyjątkowymi osobowościami, przedstawicielami autentycznej, niecelebryckiej elity intelektualnej, kulturalnej, naukowej czy gospodarczej. Wśród gości nie zabraknie uczonych, artystów, społeczników, nauczycieli, przedsiębiorców, sportowców. Widzowie przyjrzą się ich historii i dokonaniom przez pryzmat rodzinnych korzeni i osobistej historii od czasów dzieciństwa, poprzez młodość, aż po wiek dojrzały, edukacji oraz indywidualnych losów i poważnych decyzji życiowych. Jakie wydarzenia i jakie postaci – z bliższego czy też dalszego otoczenia – kształtowały ich osobowość i światopogląd? Jakie okoliczności towarzyszyły im na kolejnych szczeblach kariery? Historie rodzinne ukazane zostaną na tle historii Polski, każdorazowo odnoszonej jednak do konkretnych osób i biografii.
Poważna, a przy tym zabarwiona inteligentnym humorem rozmowa, błyskotliwe pytania i zaskakujące odpowiedzi, archiwalne materiały filmowe, sondy uliczne na temat bohatera odcinka, prezentacja rodzinnych albumów – wszystko to sprawi, że widzowie Dwójki odkryją wiele nieznanych, a często nader zaskakujących epizodów z życia gości programu, poznają ich jako ludzi zakorzenionych i autorefleksyjnych.
W studio pojawiać się będą osoby ważne w życiorysie bohaterów cyklu. Czasem będzie to twórca, który na gościa programu wywarł istotny wpływ, dawno niewidziany przyjaciel, nauczyciel sprzed lat, współmałżonek, dziecko… Każda z tych osób wniesie swój osobisty wątek do opowieści o głównym bohaterze.
Integralnym elementem programu będą występy artystyczne. Usłyszymy piosenki, które towarzyszyły bohaterom na życiowych zakrętach, utwory komentujące fragmenty ich biografii, przypomnimy evergreeny należące do klasyki polskiej sceny muzycznej i kabaretowej, nie zabraknie też kompozycji mniej znanych. Przede wszystkim dowiemy się jednak, co tak naprawdę gościom programu w duszy gra…
Program poprowadzą: Piotr Gociek i Rafał Ziemkiewicz.

RODZINA SAMA W DOMU Nowość
Emisja: sobota, godz. 16:55 (od 1 kwietnia 2017)
Familijny program dla rodzin i o rodzinach.
Autorzy cyklu zaprosili przed kamery rodziny, obejmujące co najmniej trójkę dzieci. Każda z nich – na czas realizacji zdjęć – trafi w miejsce skrajnie różne od tego, w jakim żyje na co dzień. Nie dość, że wszyscy członkowie familii będą musieli odnaleźć się w nowej rzeczywistości, to dodatkowo czeka ich szereg zaskakujących zadań. Jak bohaterowie programu poradzą sobie z wyzwaniami, przed którymi postawią ich twórcy programu? Czy sprostają przygotowanym dla nich niespodziankom? Widzowie TVP2 przekonają się o tym, śledząc niezwykłe perypetie rodzin, będących bohaterami kolejnych odcinków.
Do domów, w których spędzą ekstremalny, pełen emocji weekend, wprowadzi ich Aleksandra Ciejek. Będzie towarzyszyć rodzinom w trudnych sytuacjach, studzić emocje albo po prostu rozmawiać z bohaterami cyklu o ich życiowych wyborach.
Szybko okaże się, że rodzina – szczególnie ta wielodzietna – to niezwykły koktajl najrozmaitszych relacji i emocji, we wszystkich ich odcieniach. Przypatrywanie się bohaterom cyklu, postawionym w niecodziennych dla nich sytuacjach, to także niezwykła lekcja bezwarunkowej miłości, mądrego rodzicielstwa i uważnego zwrócenia się ku drugiemu człowiekowi.

MŁODZI WIELCY Nowość
Emisja: sobota, godz. 12:55 (od 4 marca 2017)
Talk-show, którego bohaterami są młodzi ludzie, posiadający nietypowe pasje. Realizują je konsekwentnie, często nawet wbrew swojemu najbliższemu otoczeniu. Program „Młodzi Wielcy” pokazuje, jak szerokie zainteresowania miewa młodzież, równocześnie dowodząc, że nie trzeba mieszkać w wielkim mieście ani zarabiać wielkich pieniędzy, by spełniać marzenia. Założeniem twórców jest dostarczenie inspiracji młodym widzom, a także zachęcenie rodziców, by wspierali dzieci w realizacji pasji.
Bohaterowie odcinka będą prezentowali próbkę swoich zainteresowań.  Zmierzą się też ze swoimi dorosłymi „odpowiednikami”. W roli gości specjalnych pojawią się znane osoby, które opowiedzą o własnych pasjach z dzieciństwa i młodości.
Talk-show poprowadzi Robert Friedrich „Litza”, twórca zespołu Arka Noego i Luxtorpeda.

CO SIĘ DZIEJE? Nowość
Emisja: sobota, godz. 10:40 (od 4 marca 2017)
Cotygodniowy przegląd wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych oraz imprez pod patronatem TVP2.

SHERLOCK 4 sezon, premiera
Emisja: niedziela, godz. 20:05 (od 5 marca)

 

 

BAKE OFF – ALE CIACHO! Sezon 2., premiera
Emisja: poniedziałek, godz. 21:45 (od 6 marca 2017)

 

KOCHAM CIĘ, POLSKO sezon 10., premiera
Emisja: sobota, godz. 20:05 (od 4 marca 2017)
CENA MIŁOŚCI premiera
Emisja: poniedziałek – piątek, godz. 17:05 (od 15 marca)
Współczesny serial obyczajowy produkcji tureckiej. Yasemin – atrakcyjna młoda kobieta żyje w udanym związku z Mehmetem, mają się wkrótce pobrać. Gdy Yasemin odkrywa, że Mehemt ją zdradza, zrywa z nim i wyjeżdża ze Stambułu na prowincję. Tam zakochuje się w przypadkowo spotkanym Sawaszu, który okazuje się być miłością jej życia. Kobieta związuje się z nimi i zachodzi w ciążę. Jednak parę czekają trudne chwile, gdy sytuacja nagle skomplikuje się – Sawasz zostaje głową potężnego klanu i zgodnie z turecką tradycją musi poślubić właśnie owdowiałą żonę swego starszego brata. W przeciwnym razie kobietę czeka śmierć.
SONDA 2 3. sezon, premiera
Emisja: niedziela, godz. 14:35 (od 5 marca 2017)

 

POŁUDNIK WILDSTEINA premierowe odcinki
Emisja: sobota, godz. 12:15 (od 4 marca 2017)

 

PYTANIE NA ŚNIADANIE premierowe wydania
Emisja: poniedziałek-piątek, godz. 8:00-11:00, sobota,  godz. 7:30-11:00

 

MAKŁOWICZ W PODRÓŻY premierowe odcinki
Emisja: niedziela, godz. 11:35 (od 5 marca)

 

PODRÓŻE Z HISTORIĄ premierowe odcinki
Emisja: sobota, godz. 11:35 (od 15 kwietnia)

 

BARWY SZCZĘŚCIA premierowe odcinki
Emisja: poniedziałek – piątek, godz. 20:05

 

M JAK MIŁOŚĆ premierowe odcinki
Emisja: poniedziałek i wtorek, godz. 20:40

 

NA DOBRE I NA ZŁE premierowe odcinki
Emisja: środa, godz. 20:40

 

NA SYGNALE premierowe odcinki
Emisja: środa, godz. 21:45

 

O MNIE SIĘ NIE MARTW 6. seria, premiera
Emisja: piątek, godz. 20:40

 

RODZINKA.PL 10. seria, premiera
Emisja: piątek, godz. 21:45

 

TELETURNIEJE DWÓJKI

FAMILIADA premiera od 4 marca
sobota-niedziela, godz.14:00

 

JEDEN Z DZIESIĘCIU premiera od 27 lutego
poniedziałek-piątek, godz. 18:50

 

POSTAW NA MILION premiera od 4 marca
sobota, godz. 19:05

 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Gadu-Gadu Live
  • Śledzik
  • Blogger.com
  • RSS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.