Universal Channel

W maju zobaczymy jeszcze ostatni odcinek 4 sezonu serialu „Castle”, jak i nowe odcinki seriali „Żona idealna” sezon 3, „Hawaii 5.0” sezon 3.

„Castle” sezon 4 finałowy odcinek sezonu już 7 maja

„Żona idealna” sezon 3 w każdą środę godz 22:00

„Hawaii 5.0” sezon 5 w każdy czwartek 22:00

„Siostra Jackie” sezon 3, po 2 odc. w każdą niedzielę godz 23:00 i 23:30

 

CASTLE Gdy widzowie poznali Richarda Castle’a (Nathan Fillon) – sławnego i jednocześnie tajemniczego autora powieści kryminalnych, cierpiał on na blokadę twórczą. Richard jest rozwiedziony i samotnie wychowuje swoją nastoletnią córkę. Wszystko zmieniło się, gdy nowojorska policja, wezwała go na przesłuchanie w sprawie serii morderstw, które do złudzenia przypominały zbrodnie z jego książek. Richard odnalazł natchnienie i inspirację w pięknej i stanowczej Pani detektyw – Kate Beckett (Stana Katic), którą fascynują trudne, nieco dziwne sprawy. A wszystko zaczęło się od niewyjaśnionego morderstwa jej matki…

Osobowości Castle’a i Beckett ścierają się i coś między nimi iskrzy – wszystko to często prowadzi ich na granice bezpieczeństwa, okraszone szczyptą romansu. Kiedy sprawa, naśladowcy z książek Castle’a zostaje rozwiązana – nowy team Beckett&Castle pracuje nad rozwiązywaniem kolejnych trudnych spraw, łącząc pisarską intuicję Richarda z doświadczeniem w pracy śledczego Kate.
Teraz po 3 sezonach, związek Castle’a i Beckett jest coraz bardziej zażyły. Po wielu wspólnych przeżyciach – łapaniu morderców, unikania kul napastników, rozwiązywaniu niezliczonych spraw morderstw, ich relacja zdaje się być silniejsza niż kiedykolwiek. W dramatycznym finale 3 sezonu, dowiadujemy się, że Kapitan Roy Montgomery z nowojorskiej policji, był zamieszany w niewyjaśnione do tej pory, morderstwo matki Beckett. Jednak Kapitan Roy, został zamordowany, przez kogoś związanego z tą zbrodnią z przeszłości. Na pogrzebie Kapitana, Beckett zostaje postrzelona przez snajpera. Widzowie pamiętają jej omdlewające ciało, spadające na ziemię…Czy Beckett przeżyje?

ŻONA IDEALNA to serial, w którym w głównej roli występuje zdobywczyni nagrody Emmy i Złotego Globu – Julianna Margulies. Wciela się ona w postać Alicii Florrick – niepracującej żony i matki, która musi wziąć pełną odpowiedzialność za siebie i swoją rodzinę i powrócić do pracy, po tym jak jej mąż Peter został skazany na kilka lat więzienia za udział w seks-aferze i skandal korupcyjny. Odsuwając na bok zdradę męża i miażdżące publiczne upokorzenie spowodowane przez męża, Alicia powraca do pracy, aby kontynuować przerwaną wiele lat temu karierę adwokacką. Dołącza do zespołu adwokatów na stanowisku młodszego pracownika w prestiżowej kancelarii w Chicago stworzonej przez jej dawnego kolegę ze studiów – Willa Gardnera, z którym łączy ją pewne uczucie… Wspólniczką jest również Diane Lockhart, która docenia pracę Alicii oraz jej kontakty – dlatego ona i Will decydują się właśnie Alicii a nie Cary’owi Agosowi, dać szansę pracy na pełnoetatowym stanowisku. Cary podejmuje później pracę w biurze Prokuratora Stanowego. Alicia stara się pogodzić swoje życie zawodowe z życiem prywatnym i dąży do tego aby zapewnić swoim dzieciom 15-letniemu Zachowi oraz 14-letniej Grace stabilny dom. Gdy oskarżenia wobec Petera zostają uchylone, ponownie startuje on w wyborach i wygrywa je z pomocą Eliego Golda – konsultanta ds. wizerunku. Jednak małżeństwo Alicii i Petera wisi na włosku kiedy dowiaduje się ona, że Peter spędził noc z Kalindą – tajemniczą detektyw, która stała się przyjaciółką i powierniczką sekretów Alicii. Alicia pozostaje teraz w separacji z mężem i będzie miała szansę rozwinąć uczucie, którym darzy Willa.

 

HAWAII Five-0 jest współczesnym ujęciem klasycznego serialu policyjnego, ukazującym nową elitę wydziału policji federalnej, której misją jest wyczyszczenie Hawajów ze zbrodni, które obmywają nasłonecznione plaże tych wysp. Detektyw Steve McGarrett, odznaczony oficer – – powraca do Oahu, aby przeprowadzić śledztwo dotyczące morderstwa jego ojca. Zostaje on na Hawajach, pod wpływem namowy pani Gubernator Hawajów, która proponuje aby McGarrett poprowadził nową ekipę – jej wsparcie, ale jego zasady i żadnej biurokracji. Do McGarretta dołącza detektyw Danny „Danno” Williams, świeżo przeniesiony były-policjant z New Jersey – mężczyzna pracujący w raju, który od nabrzeża preferuje drapacze chmur, ale czuje się zobowiązany utrzymać bezpieczeństwo na Wyspach, głównie ze względu na swoja 8-letnią córkę.

Ponadto w drużynie jest Chin Ho Kelly, detektyw policji pracujący już kiedyś w Honolulu, były protegowany ojca McGarretta, mylnie oskarżony o korupcję i przeniesiony do federalnego patrolu odpowiedzialnego za bezpieczeństwo. Kuzynka China – Kono Kalakaua, jest piękną i nieustraszoną rodowitą mieszkanką Hawajów, świeżo po akademii policyjnej. Kono jest gotowa do pozyskania sobie miejsca wśród elity wydziału. McGarrett naprawiający relacje z oziębłą siostrą Mary Ann, obiecuje sobie, że zamknie sprawę morderstwa ich ojca. Zuchwały nowy wydział stanowy HAWAII Five-0 jest zdeterminowany, aby wyeliminować brudne elementy z 50. stanu USA. Jednak mimo tego jakże trudnego do osiągnięcia celu.

 

 

„Siostra Jackie” to półgodzinna czarna komedia: pokręcona, wzruszająca i zabawna.

W roli tytułowej występuje Edie Falco laureatka 3 nagród Emmy i 2 Złotych Globów. Grana przez nią Jackie Peyton to uparta i błyskotliwa, choć niewolna od wad, pielęgniarka pracująca na izbie przyjęć w tak zwariowanym i trudnym miejscu, jakim jest nowojorski szpital. Niepraktykująca katoliczka, uzależniona od środków przeciwbólowych, próbuje zachować równowagę psychiczną, co nie jest łatwe, wziąwszy pod uwagę jej nieortodoksyjne podejście do pacjenta i własne poczucie sprawiedliwości medycznej. Każdy dzień przypomina chodzenie po linie i jednoczesne żonglowanie sprawami pacjentów, zaleceniami lekarzami, kłopotami pielęgniarek i własną małą słabością. Bezgranicznie oddana swojej pracy i rodzinie nieustanne musi dokonywać trudnych wyborów i podejmować niełatwe z punktu widzenia zasad moralnych i etycznych decyzje. W drugim sezonie zobaczymy zmagania Jackie z uzależnieniem, własnymi uczuciami. Czy Jackie uda się żyć w uzależnieniu i być wzorową pielęgniarką szpitala All Saints?

W 3. sezonie Jackie stanie przed najtrudniejszymi do tej pory dylematami. W tej serii znajdziemy odpowiedzi na pytania: czy Jackie wyjdzie z nałogu, czy jej życie osobiste wreszcie się ułoży? Czy Jackie odnajdzie harmonię i równowagę? Na te pytania szukajcie odpowiedzi w każdą niedzielę o godz. 23:00!

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.