TVP2 jesienią 2012 „Paradoks” „M jak miłość” „Na dobre i na złe” „Czas honoru” „Bitwa na głosy” „Castle”

W TVP 2,  jesienią obejrzymy kolejny sezon „Bitwy na głosy”, nwy serial z Bogusławem Lindą „Paradoks”. Kontynuacje znanych polskich seriali „M jak miłość”, „Na dobre i na złe”, „Czas honoru”, „Barwy szczęścia” czy „Rodzinka.pl” Nowy autorski program Wojciech Manna satyryczno-kulturalny magazyn z elementami talk show „Kocham to, co lubię”. Kolejne sezony programów „Kocham Cię Polsko” „Postaw na milion” czy jeden z dziesięciu. Z zagranicznych seriali obejrzymy „Magię kłamstwa”, „Castle” „Powrót do życia”, „Na lini strzału” i 9 sezon „Kryminalnych zagadek Las Vegas” .

 

„Paradoks” – nowy serial sensacyjno-kryminalny  w TVP2

Od 6 września, czwartki godz. 21.05.

„Paradoks” na podstawie scenariusza Igora Brejdyganta. Serial reżyserują Greg Zgliński i Borys Lankosz, a także sam scenarzysta, który wyreżyseruje jeden  z odcinków. W roli głównej wystąpi Bogusław Linda.

Paradoks” to historia zbudowana wokół postaci inspektora Komendy Głównej Policji, Marka Kaszowskiego (Bogusław Linda) oraz podkomisarz Joanny Majewskiej (Anna Grycewicz) – funkcjonariuszki Biura Służby Wewnętrznej. Majewska zostaje skierowana do zespołu Kaszowskiego, aby przy okazji badania wybranych spraw kryminalnych przeprowadzić śledztwo dotyczące samego inspektora. Każdy odcinek opisuje jedną, tajemniczą sprawę z niedalekiej przeszłości.  Relacje dwójki głównych postaci ewoluują na przestrzeni serialu. Początkowo cechuje je wyraźna wzajemna niechęć, wynikająca zarówno z roli jaką pełni komisarz Majewska wobec Kaszowskiego, jaki i różnic charakterologicznych między nimi. Z czasem zaczynają nabierać do siebie wzajemnego szacunku, aby wreszcie obdarzyć się zaufaniem, a nawet szczerą, choć wciąż skrywaną sympatią.
Scenarzysta i reżyser Igor Brejdygant tak mówi o serialu: „Świat wypełniony jest po brzegi  nudną oczywistością. Na szczęście to tu, to tam, z morza banału, wystają jak wyspy paradoksy i tajemnice, które ożywiają nasz umysł,  przypominają nam o tym, że życie jest jednak zdarzeniem dosyć wyjątkowym” .
W śledztwach obok Kaszowskiego i Majewskiej uczestniczą także: Młody (aspirant w zespole Kaszowskiego, bardzo ambitny student prawa – Cezary Łukaszewicz), Monika (policjantka – Gabriela Muskała), Marcin (technik informatyk, specjalista od najnowszych technologii – Sebastian Pawlak) oraz Basia (patolog – Ewa Skibińska).
W tym serialu paradoksalne są nie tylko same zagadki kryminalne, ale i system sprawiedliwości oraz codzienne życie głównych bohaterów.„Paradoks” to 13 intrygujących historii, których rozwiązanie nie zawsze jest zgodne z prawem, ale zawsze z poczuciem sprawiedliwości swoiście pojmowanym przez inspektora Kaszowskiego. Historie te łączą przeplatające się wątki osobiste inspektora i jego współpracowników.
Producentem wykonawczym serialu jest Piotr Dzięcioł – Opus Film.
Premiera już we wrześniu w TVP2, w czwartkowe wieczory.

 

„M jak miłość” Od 3 września poniedziałki i wtorki o godzinie 20.40  

 

„Na dobre i na złe” od 5 września  w każdą środę o godz. 20.40

TVP2 emitować będzie swój mocno wyczekiwany przebój, w którym powrócą po wakacyjnej przerwie bohaterowie najlepszego serialu medycznego – „Na dobre i na złe”. W kolejnym sezonie zobaczymy oczywiście Marka Bukowskiego, Mariana Opanię, Bartosza Opanię, Piotra Garlickiego, Kamillę Baar, Milenę Starską, Emilię Komarnicką i innych. Powróci też Michał Żebrowski. Od tej jesieni emisja w każdą środę o godz. 20.40. – W ten sposób chcemy wzmocnić pasmo polskich seriali – mówi dyrektor TVP2, Jerzy Kapuściński – Od września, od poniedziałku do środy o 20.40 w Dwójce zaproponujemy widzom najlepszą polską ofertę serialową.

 

„Barwy szczęściaod 3 września Pn-pt o godz. 20.05

Popularność tego serialu spowodowała, że podjęto decyzję o zmianie czasu jego emisji. Już nie cztery, ale pięć razy w tygodniu, od 3 września o godz. 20.05 Dwójka emitować będzie „Barwy szczęścia”. Tym samym TVP2 odpowiada na oczekiwania widzów, którzy domagają się częstszego nadawania tego serialu.  

 

„Rodzinka.pl” sezon 3, od 7 września,  po 2 odc. odcinki godz. 20:40

Tomasz Karolak, Małgorzata Kożuchowska i ich serialowi synowie z nowymi fryzurami oraz sercowymi problemami. Początek o godz. 20.40 i tak, jak dotychczas dwie odsłony serialu jedna po drugiej. Pięć razy w tygodniu.

 

„Ja to mam szczęście” od 3 września o godz. 19.25.

Kinga Preis i Jacek Braciak, sympatyczni bohaterowie serialu „Ja to mam szczęście”. Inteligentny dowcip i treściwa rozrywka zapewnione.

 

„Czas honoru” sezon 5, od 2 września, niedziela o godz. 21.15.

Tym razem losy granych przez Macieja Zakościelnego, Jakuba Wesołowskiego, Jana Wieczorkowskiego i Antoniego Pawlickiego bohaterów osadzone zostały w powojennej, komunistycznej Polsce. Do obsady dołączyli ponadto, między innymi Magdalena Cielecka, Grzegorz Damięcki oraz Adam Woronowicz. Piątego sezonu nie można przegapić.

 PROGRAMY

„Kocham to, co lubięod 9 września niedziela o godz. 17.20

Wojciech Mann z autorskim programem. Będzie to satyryczno-kulturalny magazyn z elementami talk show „Kocham to, co lubię”. Premierowy odcinek już 9 września o godz. 17.20. Według słów autora: „Program będzie poruszał w sposób nieoficjalny różnorodne tematy zarówno w formie dialogu, jak i monologu, a nawet inscenizacji parafabularnej z udziałem znanych i cenionych aktorów. Znajdą się w nim zarówno rozważania nad językiem ojczystym, wartością różnych wartości, jakością archiwalnych pozycji z repertuaru Telewizji Polskiej, jak również próby promowania twórczości nie zawsze powszechnie promowanej”

 

„Bitwa na głosy” w soboty, od 8 września o godz. 20.10, 

Osiem nowych gwiazd i ich drużyny stoczą bój o 100 tysięcy złotych przeznaczonych na cele charytatywne, spełnienie marzeń oraz prawdziwą sławę. Na jednej scenie staną obok siebie: Beata Kozidrak i jej zespół z Lublina, Jula z ekipą z Łomży, Ewa Farna reprezentująca drużynę z Sosnowca, Robert Gawliński i Piotr Rubik z zespołami z Warszawy, Liber i kadra z Oborników Wielkopolskich, Andrzej Piaseczny z grupą z Kielc oraz Tomson i Baron – członkowie zespołu Afromental z formacją z Olsztyna. Gospodarzami programu będą Agnieszka Szulim, Hubert Urbański oraz Piotr Kędzierski. W tej edycji nie zabraknie emocji, potu i łez, prawdziwych historii oraz dobrej muzyki…

„Kocham Cię Polsko” w niedzielę, od 2 września godz. 20.05.

Ulubione gwiazdy, dużo polskich przebojów i przyjazna rywalizacja o to, kto lepiej zna nasz kraj. Innymi słowy „Kocham Cię Polsko”, punktualnie o godz. 20.05. Na czele drużyn złożonych z najpopularniejszych gwiazd staną kapitanki: Katarzyna Zielińska i Joanna Koroniewska, a program poprowadzi Maciej Kurzajewski. Z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 60-lecia Telewizji Polskiej, w programie zostaną przypomniane najważniejsze produkcje w historii TVP. W rundzie „Cytaty TV i film” nie zabraknie fragmentów kultowych programów, filmowych przebojów i najlepszych teatrów. Drużyny spróbują swoich sił również w klasycznych rundach, jak „Urodziny”, „Muzyczne licytacje”, „Kto jest, kim” i „Kalambury”. Całość okrasi największymi polskimi przebojami Krzysztof Pszona Band.

 

Niedziela, to podwójna dawka humoru. 2 września, dwaj bezlitośni prześmiewcy naszej wielobarwnej rzeczywistości, czempioni wyrafinowanego słowa i bezlitosnej riposty, panowie Robert Górski i Marcin Wójcik pokażą, co naprawdę znaczy dobry kabaret. Zupełnie NOWY, zarówno w formie, jak i treści, Kabaretowy Klub Dwójki zacznie się już o godz. 19.05. Finał każdego odcinka, to hip-hopowa bitwa, czyli improwizacja kabaretowa w rytm podawanego bitu. Swój udział w kolejnych programach zapowiedzieli: Andrzej Piaseczny, Piotr i Wojciech Cugowscy, Katarzyna Zielińska, Kacper Kuszewski, Mezo, Jerzy Kryszak i Paweł Królikowski.

TVP2 nie zapomina również o sympatykach jednego z najbardziej lubianych teleturniejów o charakterze edukacyjnym. „Jeden z dziesięciu”, którego od lat gospodarzem jest niezastąpiony Tadeusz Sznuk, od 5 września emitowany będzie już pięć razy w tygodniu, a nie jak do niedawna tylko trzy. Zawsze o godz. 18.50.

 

W sobotę, 8 września swoich widzów oraz dwóch nieugiętych śmiałków gorąco powita Łukasz Nowicki w teleturnieju „Postaw na milion”. Gra o tę okrągłą sumę rozpocznie się  o godz. 19.05. Czwarta edycja ,,Postaw na milion” to potężna dawka emocji, wiedzy i pulsującej adrenaliny. Dwóch uczestników, 8 pytań, odpowiedź w ciągu 60 sekund. Czy gracze będą w stanie zachować zimną krew i wynieść ze studia cały milion? Czy ktoś pobije dotychczasowy rekord i odpowie na wszystkie osiem pytań, nie tracąc ani jednego pliku pieniędzy? Odpowiedź już wkrótce…

 

„Tomasz Lis na żywo”. Nowa edycja, jednego z najpopularniejszych, opiniotwórczych programów publicystycznych w Polsce, co tydzień gromadzącego w poniedziałkowe wieczory przed telewizorami od 2,5 miliona do 3 milionów widzów, wystartuje już 3 września o godz. 21.45. Nowi, zaskakujący goście. Gorące dyskusje i nie zawsze wygodne tematy. Rzeczy aktualne, nurtujące i prowokujące. A wszystko pod pieczą Tomasza Lisa – arbitra otwartej i śmiałej debaty.

 

Wtorki to z kolei „Magazyn Ekspresu Reporterów” prowadzany przez Michała Olszańskiego. Program od 2003 r. emitowany jest na żywo. Wielokrotnie nagradzany za poruszanie problematyki społecznej i propagowanie idei humanitarnych. Od kilku lat niezmiennie w czołówce programów w swojej kategorii. Kolejną, niełatwą i dyskusyjną sprawę autorzy programu ujawnią 4 września o godz. 21.40.                                              

 

Z kolei niedzielny poranek dobrze zacząć kulturalnym akcentem. Dwójka zaprasza  od godz. 9.10 do programu Kamila Dąbrowy „Kultura, głupcze”. Ten cotygodniowy magazyn społeczno-publicystyczno-kulturalny to przegląd wydarzeń i zjawisk kulturalnych w Polsce oraz na świecie. Z kolei wieczorem, o godz. 23.05, w autorskim, odmienionym magazynie „Kocham Kino” przywita swoich widzów Grażyna Torbicka. W programie komentarze i prezentacje najważniejszych wydarzeń filmowych, a także rozmowy z największymi gwiazdami kina oraz jego najwybitniejszymi twórcami. Zaraz potem, o godzinie 23.40, „WOK – Wszystko o kulturze”. Wyjątkowy magazyn poświęcony najciekawszym wydarzeniom kulturalnym. Program, podzielony na cztery 10-minutowe części,  traktował będzie o książkach, muzyce, teatrze i sztuce. Poprowadzą go cenieni, opiniotwórczy dziennikarze: Maciej Nowak, Bartek Chaciński i Jacek Hawryluk, Adriana Prodeus, Antonina Turnau oraz Szymon Klosk.

 

Natomiast codzienie, oprócz niedzieli, widzów Dwójki powita ekipa “Pytania na śniadanie”. Od 13 sierpnia już od godz. 8.00. Poranny magazyn to jedna z marek TVP2. Od jesieni trzy pary prowadzących i stałe dni ich spotkań z widzami. Wśród gospodarzy programu m.in.: Marzena Rogalska, Łukasz Nowicki i Michał Olszański. Jesienne „Pytanie na śniadanie” to rozszerzone pasmo codziennych, bliskich ludziom spraw, rozmowy o bieżących wydarzeniach z kobiecego punktu widzenia i rozwiązywanie problemów, o które najczęściej pytają widzowie. Magazyn jest również pożytecznym źródłem wiedzy o ekonomii i sprawach społecznych. Wiele miejsca poświęca się w nim wychowaniu, edukacji oraz zdrowiu dzieci. Gośćmi porannego studia będą cenieni eksperci, ciekawe osobowości, ludzie powszechnie znani i lubiani. „Pytanie na śniadanie”, jako pierwszy codzienny program w TVP, wprowadzi już od września ofertę platformy hybrydowej – rodzaj nowoczesnej komunikacji z widzem. Recepta na dobrze rozpoczęty dzień to oczywiście „Pytanie na śniadanie”.

 

SERIALE ZAGRANICZNE

 

W Dwójce nie zabraknie oczywiście oczekiwanych i oglądanych z pasją seriali zagranicznych. Na widzów czeka drugi sezon, sensacyjnej serii pod tytułem „Powrót do życia” oraz pierwszy raz w polskiej telewizji „Na linii strzału”.

Dwie nowości! Od poniedziałku do czwartku o godz. 17.10 emitowany będzie głośny „Castle”, w którym  Richard Castle, autor powieści kryminalnych, pomaga policji wyjaśnić serię zabójstw inspirowanych fikcyjnymi morderstwami ze swoich książek.

Drugim tytułem, pokazywanym po emisji wyżej wspomnianego, będzie z kolei „Magia kłamstwa” z samym Timem Rothem w roli głównej. Jest to opowieść  o naukowcu behawioryście, ekspercie w dziedzinie wykrywania kłamstwa. Ze sprawdzonych i wciąż na topie pozycji, nie zabraknie specjalistów z laboratorium kryminalistycznego, czyli „Kryminalnych zagadek Las Vegas – sezon IX”. Zarówno w tym, jak i w przypadku wcześniej wymienionych tytułów na brak mocnych wrażeń oraz niemałej dawki emocji na pewno nikt nie będzie narzekał.

 

FILMY

Wybitne, wyjątkowe i z całą pewnością warte uwagi filmowe dzieła tradycyjnie już poleci Grażyna Torbicka w cyklu Kocham Kino. Tym razem jego emisja już od godz. 22.05 w każdy czwartek, a w nim między innymi klasyka Volkera Schloendorfa z Danielem Olbrychskim, czyli mistrzowski „Blaszany bębenek”(nas premiera wersji reżyserskiej). Ponadto znakomite dzieło fantasy, mistrza filmowej wyobraźni – Guillermo del Toro, pod tytułem “Labirynt Fauna”, głośny i kontrowersyjny debiut Pawła Sali „Matka Teresa od kotów”, za rolę w którym nagrodzony został Mateusz Kościukiewicz na festiwalu w Karlowych Warach. W Kocham Kino zobaczymy także Colina Firtha nominowanego do Oscara za „Samotnego mężczyznę”, a także dwie propozycje Gusa Van Santa, jednego z najbardziej intrygujących twórców amerykańskiego kina. Będą to: „Last Days” – rzecz inspirowana tragiczną historią frontmana grupy Nirvana, Kurta Cobaina oraz „Obywatel Milk” historia Hervey’a Milka, polityka, który w latach siedemdziesiątych otwarcie przyznał się do swojego homoseksualizmu. Poza tym „Vicky, Cristina, Barcelona” Woody’ego Allena, „Motyl i skafander” Juliana Schnabela, „Tetro” Francisa Forda Coppoli 4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni” Cristiana Mungiu, oraz wiele innych równie pasjonujących pozycji. Tradycyjnie w Kocham kino.

 

Kolejny filmowy cykl, tym razem na wesoło i romantycznie, czyli Kino Relax. Komedie o uczuciach, ale nie tylko. Przebojowe filmy, które pozwolą zrelaksować się każdemu, nabrać  dystansu do świata i samego siebie. Romantyczny, radosny, ciepły wieczór we dwoje, z całą rodziną lub w gronie przyjaciół, to właśnie środowe Kino Relax, już od godz. 21.40., a w nim takie hity, jak rozśpiewana, słoneczna „Mammamia” z Meryl Streep i Piercem Brosnanem, rodzima „Randka w ciemno” z Anną Dereszowską i Borysem Szycem czy „Centralne biuro uwodzenia” z samym Antonio Banderasem oraz królową komedii Meg Ryan. Piotr Adamczyk i Adam Woronowicz stoczą braterski pojedynek o limuzynę Karola Wojtyły w „Świętym interesie” Macieja Wojtyszki (premiera telewizyjna). Scarlett Johansson zademonstruje, jak wychowywać cudze dzieci i zdobyć serce „harwardzkiego ciacha” w uroczej komedii pt. „Niania w Nowym Jorku”. I wreszcie rola, która uczyniła Julię Roberts ikoną współczesnego kina – najsłynniejsza ekranowa prostytutka, czyli „Pretty Woman”, plus przystojny i elegancki Richard Gere! W cyklu nie zabraknie także wielu innych, równie atrakcyjnych filmowych niespodzianek. Kino Relax zaprasza!

 

Piątkowy wieczór w TVP2, to cykl Kino na Maxa. Prawdziwa magia filmu! Wielkie ekranowe widowiska! Filmy gatunkowe oraz najlepsze megaprodukcje ostatnich lat! Zawsze o godz. 21.40! W ramach tego cyklu pokażemy wszystkie cztery części  wspaniałej serii o przygodach archeologa awanturnika, legendarnego Indiany Jonesa, stworzona przez Stevena Spielberga i Georga Lucasa, z życiową rolą Harrisona Forda.  Poza tym głośny sequel przeboju „Tron” z 1982 r. W „Tronie: Dziedzictwo” (2010) obok Jeffa Bridgesa wystąpiła między innymi znana z serialu „Dr House”, piękna i zmysłowa Olivia Wilde. Wreszcie niesamowita, porywająca przygoda z pogranicza baśni i fantasy czeka na widzów hollywoodzkiego widowiska zatytułowanego „Książę Persji: Piaski czasu” w reżyserii Mike’a Newella, twórcy m.in. „Czterech wesel i pogrzebu”. Również w tym przypadku producenci „Piratów z Karaibów” dobrze wiedzieli, jak zapewnić rozrywkę na najwyższym poziomie. Z kolei fani Jasona Stathama będą mogli podziwiać jego umiejętności w trzeciej już odsłonie „Transportera”. Silne wrażenia tylko w Kinie na Maxa.

Dwójka pamięta też o wartościowym filmie dokumentalnym. W dobrze znanym widzom cyklu Świat bez fikcji, jesienią pokazany zostanie między innymi: „Mormon – w Białym Domu”. Po raz pierwszy w historii USA do walki o Biały Dom staną  Mormon i Afroamerykanin. Słynny reporter BBC John Sweeney podróżuje po Stanach, szukając odpowiedzi na pytania o szanse w wyborach prezydenckich mormońskiego kandydata. Inna propozycja to wstrząsający, niezwykły film pod tytułem „Dzieci 11 września” – po raz pierwszy realizatorzy oddają głos dzieciom ofiar zamachu sprzed jedenastu lat. To oni dorastali oglądając bez przerwy obrazy walących się wież WTC, wiedząc, że w tej ciągle powtarzanej sekwencji umiera ich najbliższy. A także polski akcent, współprodukowany przez TVP2 kontrowersyjny i przejmujący, nagrodzony Grand Prix „Złotym Lajkonikiem” na Krakowskiem Festiwalu Filmowym obraz Lidii Dudy, „Uwikłani”. Molestowany w dzieciństwie przez sąsiada bohater próbuje wziąć odwet za swoje krzywdy. Nagle role się odwracają. Ofiara staje się prześladowcą. Historia dziewięciu lat pełnej strachu i nienawiści gorzkiej zależności. Emisje w dniach 4 września – godz. 22.45, 11 września – godz. 22.45 i 25 wrześniagodz. 22.45.

 

W ramach tego samego cyklu, i tylko w czwartkowe wieczory zaraz po Kocham Kino, pokażemy Planete Doc w Dwójce! Wyjątkowe, wybitne oraz najnowsze dokumentalne obrazy z całego świata, raz w miesiącu, premierowo w TVP2. Pierwszy seans, 27 września, to słynni „Yes – Meni naprawiają świat”, czyli zarówno dokument, jak i fabularyzowany film dokumentalny w stylu Michaela Moore’a. Następnie nagrodzone m.in. na festiwalu w Amsterdamie „Miejsce wśród gwiazd” – trzecia część filmowej trylogii Leonarda Retela Helmricha, przedstawiająca społeczno-religijne życie w Indonezji na przykładzie wielopokoleniowej, chrześcijańsko-islamskiej rodziny Sjamsuddin. Kolejny premierowy obraz to „David chce odlecieć”, który odkrywa między innymi prawdę o naturze sekty jako takiej. Również głośna „Księga rekordów Szutki”, będąca niezwykłym portretem Shutki – miasta będącego największym skupiskiem Romów na Bałkanach, a może i na świecie.

Sobotnie popołudnie z dokumentem to z kolei doceniona m.in. na przeglądzie BBC Showcase 2012, atakże nominowana do nagrody BAFTA seria „Bliskie i groźne spotkania Steve’a”. W nowym familijnym paśmie widzowie Dwójki zobaczą zabawną i niezwykle popularną w Wielkiej Brytanii serię przyrodniczą dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Polska premiera już 8 września, godz. 13.20.

W dokumentalnym cyklu Rodzinne oglądanie powrócą do Dwójki dinozaury! W komputerowo wygenerowanej „Planecie dinozaurów” zostaną przedstawione nowe gatunki prehistorycznych gadów, od Svalbardu w Norwegii po Amerykę Południową. Tym razem ożyją potwory dziwniejsze i straszniejsze niż dotychczas kiedykolwiek pokazano na ekranie. Pierwszy z trzech odcinków nowego serialu zobaczymy w niedzielę 9 września o godz. 9.45.

 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.