TVP1 wiosna 2015

strazacyWiosną w TVP 1, m.in.  nowe polskie TVP1seriale – „Strażacy” i „Uwikłani”, rosyjska „Talianka”, nowe sezony „Rancza”.  „Ojca Mateusza”. „Klanu” i „Wspaniałego stulecia”. Z zagranicznych seriali obejrzymy „Agenci T.A.R.C.Z.Y.”, premierowo w polskiej tv „Oszustwo”  (Deception) i 4 sezon „Downtown Abbey”.

 

Już 28 lutego serialem TVP1 „Strażacy” Telewizja Polska startuje z wiosenną ofertą programową. Przedstawiamy najciekawcze propozycje, które przygotowaliśmy dla Państwa.
WIOSNA W TVP1
Nowe polskie seriale – „Strażacy” i „Uwikłani”, rosyjska „Talianka”, ulubieni bohaterowie „Rancza” i „Ojca Mateusza”, teatralna „Amazonia”, premierowe filmy, takie jak „Syberiada polska”, „80 milionów”, czy „O północy w Paryżu”, a także trudne sprawy rozwiązywane przez Elżbietę Jaworowicz oraz hitowe dokumenty dobierane przez Andrzeja Fidyka – to znakomita oferta TVP1 na wiosnę 2015 r.
Dwa nowe polskie seriale w gwiazdorskiej obsadzie: „Strażacy” (od 28 lutego, sobota, godz. 20:25) – pierwszy polski serial o tej grupie zawodowej z udziałem m.in. Macieja Zakościelnego, Jakuba Wesołowskiego, Weroniki Rosati, Marty Ścisłowicz i Olafa Lubaszenki oraz „Uwikłani” (od 4 marca, środa, godz. 20:25) – serial kryminalny, w którym każdy odcinek przedstawia innego bohatera uwikłanego w przestępstwo, z udziałem m.in. Przemysława Sadowskiego, Anny Muchy, Olgi Frycz, a ponadto rosyjska produkcja „Talianka” (od 6 marca, piątek, godz. 20:25) z Joanną Moro w roli głównej, historia pięknej Włoszki i rosyjskiego pilota, których połączyła miłość – to pewne hity wiosennej ramówki TVP1.

Ale to jeszcze nie koniec niespodzianek dla milionów widzów, którzy wiosną obejrzą także kolejną serię kultowego już „Rancza” (9. seria, od 8 marca, niedziela, godz. 20:25) i „Ojca Mateusza” (13. seria, od 5 marca, czwartek, godz. 20:30). Z kolei wielbiciele „Klanu” i „Wspaniałego stulecia” spotykać będą swoich bohaterów od poniedziałku do piątku (pierwszy serial o godz. 17:55, drugi o godz. 15:50). W marcu w TVP1 pojawi się także nowy, amerykański serial science-fiction pt. „Agenci T.A.R.C.Z.Y.” (od 3 marca, wtorek, godz. 20:25) oraz o północy kryminalny „Oszustwo” (od 7 marca, sobota ,11 odc.). Na Antenę wróci serial „Downton Abbey” (4. seria, od 7 marca, sobota, godz. 15:35).

W wiosennej ofercie nie zabraknie premierowych filmów z gwiazdami polskiego i światowego kina. W marcu TVP1 zaprosi widzów m.in. na adaptację bestsellerowej powieści Jo Nesbo „Łowcy głów” (reż. Morten Tyldum), w thrillerze, porównywanym z najlepszymi dziełami braci Cohen i Davida Finchera, wystąpił m.in. gwiazdor serialu „Gra o tron” Nikolaj Coster-Waldau.

Natomiast Cameron Diaz i Ashtona Kutchera sympatycy obejrzą w filmie „Co się zdarzyło w Las Vegas?” (reż. Tom Vaughan), to historia luzaka z Brooklynu i znerwicowanej brokerki, których hotelowy system komputerowy przez pomyłkę umieszcza w tym samym pokoju w hotelu w Las Vegas. Ashtona Kuchera zobaczą widzowie także w remaku filmu z 1967 r. „Zgadnij kto” (reż. Kevin Rodney Sullivan) – o tym, czy przyszły narzeczony córki, jest tak godny zaufania, jak się to wydaje. W kwietniu Jedynka planuje emisję m.in. takich filmów, jak: „80 milionów” (reż. Waldemar Krzystek) z udziałem m.in. Olgi Frycz, Filipa Bobka, Marcina Bosaka, Wojciecha Solarza, opowieść o brawurowej akcji wyprowadzenia z wrocławskiego banku 80 milionów związkowych pieniędzy, zanim konto zostanie zablokowane przez komunistyczne władze; „Syberiada polska” (reż. Janusz Zaorski), w filmie wystąpili.: Paweł Krucz, Marcin Walewski, Adam Woronowicz, Urszula Grabowska, Natalia Rybicka i Sonia Bohosiewicz, dramatyczna historia Polaków deportowanych w latach 40. ubiegłego stulecia na Syberię, a także „W ciemności” (reż. Agnieszka Holland), w rolach głównych: Robert Więckiewicz, Kinga Preis, Agnieszka Grochowska, Benno Furmann, to prawdziwa historia ocalenia Żydówki Krystyny Chiger i jej rodziny opisana w jej autobiograficznej książce „Dziewczynka w zielonym sweterku”.

Wiosną Jedynka zaprosi swoich widzów także na znakomite filmy Woody’ego Allena: magiczną komedię „O północy w Paryżu” – w doborowej obsadzie: Owen Wilson, Marion Cotillard, Kathy Bates, Adrien Brody, Michael Sheen o losach niedawno zaręczonej pary, której wierność zostanie wystawiona na próbę przez wyrafinowanego znawcę sztuki i zmysłową muzę oraz „Zakochani w Rzymie”, w którym wystąpili Alec Baldwin, Jesse Eisenberg, Greta Gerwig, Ellen Page, Roberto Begnini, Penelope Cruz – romantyczna komedia, na którą składa się kilka wzajemnie przenikających się nowel, których akcja toczy się równocześnie w Rzymie.

Milionowa widownia filmów dokumentalnych może liczyć na kolejne premiery cyklu „Oglądaj z Andrzejem Fidykiem” (czwartki, godz. 22:20). Na początek „5 rozbitych kamer” (5 marca), reż. Emad Burnat, Guy Davidi – palestyński rolnik Emad, za pomocą kolejnych pięciu kamer, które systematycznie są niszczone, dokumentuje różne oblicza walki jego wioski z izraelską opresją. Kolejny premierowy wiosenny film to „Ucieczka z Korei Północnej – kraju śmierci” (19 marca), reż. Harkjoon LEE – zdesperowane kobiety z Korei Północnej korzystają z pomocy pośredników i uciekają do Chin, nielegalnie przekraczają granicę, za którą ich sytuacja rzadko zmienia się na lepsze. Na wiosnę Jedynka planuje także emisję dokumentu upamiętniającego wydarzenia w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 r. oraz „Kate Middleton. Księżniczka, czy Książę?” – opowieść o rodzinnej sielance na królewskim dworze i oczekiwaniu na przyjścia kolejnego dziecka, a także „Brytyjki ocalonej i wychowanej przez małpy” – fascynującej opowieści o kobiecie, którą jako małą dziewczynkę znalazły w lesie małpy, uratowały i przez kilka lat wychowywały.

W ofercie nie zabraknie również dokumentów historycznych, emitowanych w poniedziałki o godz. 22:00. Już 2 marca TVP1 zaprasza widzów na film o agentce brytyjskiej tajnej służby Kierownictwa Operacji Specjalnych „Polscy bohaterowie wojenni. Krystyna Skarbek” (reż. Nick Clarke Powell), następnie 9 marca „Fotoamator” (reż. Dariusz Jabłoński) – w 1987 r., jednym z wiedeńskich antykwariatów znaleziono kilkaset kolorowych slajdów, na których utrwalono sceny z życia łódzkiego getta. Następne propozycje to m.in.: „Armia Hitlera na podsłuchu” (reż. Chris Spencer) – jak przechytrzono niemieckich generałów oraz „Doktorzy śmierci” (reż. Dirk Poglmann) – film dokumentalny o eksperymentach medycznych na ludziach przeprowadzanych m.in. przez niemieckich i japońskich lekarzy podczas II wojny światowej i po wojnie. W kwietniu Jedynka planuje także emisję premierowych odcinków popularnej serii dokumentalnej Bogusława Wołoszańskiego „Sensacje XX wieku”, opartej na materiałach archiwalnych TVP i fabularyzowanych inscenizacjach z udziałem aktorów. Nowy cykl to koprodukcja Telewizji Polskiej i National Geographic Channel.

Wielbiciele filmów przyrodniczych nadal będą mogli oglądać od wtorku do piątku „Naturę w Jedynce” (godz. 12:45), a w niedziele „BBC w Jedynce” (godz. 13:00). Ponadto, w wybrane środy, po Lidze Mistrzów o godz. 23:45, Jedynka zaprasza na czteroodcinkowy cykl „Tajemnice początków Polski” (reż. Zdzisław Cozac), już 11 marca pokaże „Miasto zatopionych bogów” – dzieje wczesnośredniowiecznego Wolina mające swoje odzwierciedlenie w zapisach kronikarzy, staroskandynawskich sagach, a także w legendach, a 18 marca – „Wyspa władców” – tytułowa wyspa to Ostrów Lednicki, leżący między Gnieznem a Poznaniem, na którym znajdowała się jedna z siedzib Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Kolejne dwa odcinki pt. „Ukryte gniazdo dynastii” oraz „Karpacka Troja. Trzcinica” wyemitowane zostaną w kwietniu.
Jedno z premierowych przedstawień teatralnych w wiosennej ofercie Jedynki to „Amazonia” (reż. Bodo Kox). To brawurowa komedia Michała Walczaka dotycząca zderzenia marzeń z rzeczywistością rozgrywa się w środowisku artystów teatralnych i telewizyjnych. Bohaterowie, walcząc z poczuciem niespełnienia, uciekają w świat pieniądza i konsumpcji lub zmierzają w stronę artystycznego radykalizmu i szaleństwa. W spektaklu wystąpili: Aleksandra Domańska, Klara Bielawka, Marcin Dorociński, Adam Woronowicz, Jakub Gierszał, Lesław Żurek i Aga Bogdan. Kolejna premiera to psychologiczny thriller współczesnego angielskiego dramatopisarza Marcusa Lloyda „Zabójcza pewność” (reż. Mariusz Malec). Akcja przedstawienia rozgrywa się w Londynie podczas jednego spotkania byłej baletnicy, teraz poruszającej się na wózku inwalidzkim Elizabeth i Michaela – przystojnego bezrobotnego aktora i alkoholika. W rolach głównych: Magdalena Cielecka i Grzegorz Małecki.

W TVP1 nie zabraknie również publicystyki, szybkich interwencji i najszybszych informacji. Jak zwykle w czwartki wieczorem, o godz. 21:25, ludzkie problemy rozwiązywać będzie Elżbieta Jaworowicz w „Sprawie dla reportera”, w środowe wieczory Tomasz Sekielski poruszać będzie ważne i aktualne tematy zagraniczne w „Po prostu”, a codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18:30 Agata Młynarska i Maciej Kurzajewski zapraszają na coraz popularniejszy „Świat się kręci”. Natomiast kolejne „Wielkie Testy” pozwolą widzom sprawdzić swoją wiedzę – już wiosną w planach test o podatkach.

Tradycyjnie widzów Jedynki przepytywać będzie Robert Janowski w „Jakiej to melodii?” (od poniedziałku do piątku, o godz. 17:25 oraz w niedzielę o godz. 18:30). W weekend widzowie budzić się mogą o godz. 7:30 z Klaudią Carlos, Agatą Konarską, Markiem Jezierskim i Bogdanem Sawickim w „Dzień dobry w sobotę”, a na wyborne dania zapraszać będzie Karol Okrasa („Okrasa łamie przepisy”, sobota, godz. 13:30). Radek Brzózka, jak zwykle podejdzie do sprawy naukowo w „Jak to działa?” (sobota, godz. 11:00) i w „Wiadomościach naukowych” (niedziela, godz. 19:20).

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Gadu-Gadu Live
  • Śledzik
  • Blogger.com
  • RSS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.