TVP1 jesienią 2012 ” Siła wyższa” „Wszystko przed nami” „Ojciec Mateusz” „Komisarz Alex” „Klan” „Szpiedzy w Warszawie” „Żywe trupy” „Seks, kasa i kłopoty”

W TVP jesienią m.in. kontynuacje polskich seriali „Komisarz Alex” oraz „Ojciec Mateusz”, „Klan” „Galeria”. Nowy serial komediowo-obyczajowy ” Siła wyższa”, „Szpiedzy w Warszawie” oraz telenowela „Wszystko przed nami”.  Z agranicznych serialu zobaczymy: „Dynastia Tudorów” sezon 2, „Seks, kasa i kłopoty” sezon 2, premierowo głośny serial „Żywe trupy” oryg. „The Walking Dead”. Nie zabraknie również takich programów jak Jaka to meloia czy „Wideoteka – 60 hitów, 60 lat”.

 

 

„Siła wyższa” w reż. Wojciecha Adamczyka to nowy komediowo-obyczajowy serial Jedynki. W niedzielne wieczory (od 2 września, godz. 20.20), widzowie będą uczestniczyć  w zabawnych perypetiach mnichów i buddystów. W rolach głównych zobaczymy m.in. Piotra Fronczewskiego, Katarzynę Żak, Annę Dereszowską, Piotra Grabowskiego, Krzysztofa Dracza.

„Wszystko przed nami” telenowela (od 24 września, pon-czw. godz.18.15).

W  TVP1, cztery razy w tygodniu, od poniedziałku do czwartku,  pojawi się także telenowela wyłoniona w  konkursie organizowanym  przez TVP pt. „Wszystko przed nami” w reż. Piotra Wereśniaka (od 24 września, godz.18.15). To opowieść o losach młodych ludzi, którzy po latach pracy we Włoszech wracają do Polski i tu starają się ułożyć sobie życie. Wśród aktorów odtwarzających główne role zobaczymy: Aleksego Komorowskiego, Julię Pogrebińską, Michała Malinowskiego. Widzowie będą mogli  także śledzić kryminalne historie swoich ulubionych bohaterów  w serialach:

„Klan” (od 3.09 Poniedziałek-czwartek, godz. 17:50)

„Komisarz Alex” sezon 2(od 8 września, godz. 20.20)

„Ojciec Mateusz” sezon 8 (od 6 września, godz. 20.20)

„Galeria” sezon” 2 w paxdzierniku

„Szpiedzy w Warszawie” nowy serial od listopadada

 

SERIALE ZAGRANICZNE:

DYNASTIA TUDORÓW II

emisja: poniedziałki, godz. 23.05, od 3 września

Dynastia Tudorów to serial przedstawiający czasy z okresu, wczesnych lat panowania króla Anglii, Henryka VIII. Burzliwe romanse, rozwody i dramaty króla często wygrywają nawet z polityką. Henryk próbując znaleźć sposób na unieważnienie małżeństwa z Katarzyną, mianuje siebie głową Kościołą w Anglii. Papież Paweł III, nie chcąc się narażać żadnej ze stron, sugeruje, że możliwym rozwiązaniem byłoby pozbycie się Anny Boleyn. Boleynowie przekupują kucharza biskupa Rochester, aby go otruł.

Produkcja:    Irlandia, Kanada, USA, Wielka Brytania 2007-2010

Reżyser: Steve Shill, Charles McDougall

Obsada: Jonathan Rhys Meyers, Henry Cavill,Natalie Dormer, Maria Doyle Kennedy

 

 

SEKS, KASA i  KŁOPOTY 2

emisja: wtorki, godz. 22.30, od 13 września

Młody idealistyczny prawnik Nick George (Peter Krause) przejmuje najważniejszych klientów tragicznie zmarłego ojca. Zostaje osobistym prawnikiem jednej z najbogatszych rodzin w Nowym Jorku, rodziny Darlingów, gdzie patriarchą jest Tripp (Donald Sutherland). Nie zawsze łatwo przychodzi mu radzenie sobie z ich oficjalnymi i tymi mniej legalnymi interesami takimi jak: handel ludźmi, nielegalne adopcje oraz romanse.

Władza, przywileje i rodzinne miliony to niebezpieczna mieszanka. Żywym tego dowodem jest absurdalnie bogata rodzina Darlingów zamieszkująca najcenniejsze obszary Nowego Jorku. Wszystko ma jednak swoją cenę. Dla Darlingów są to wieczne skandale i afery                  z pierwszych stron gazet, złe towarzystwo i beznadziejne decyzje finansowo – personalne. Trzeba być cudotwórcą, by zajmować się ich prawnymi i nie zawsze legalnymi potrzebami oraz problemami. Cud ten nadchodzi w postaci Nicka George’a, mężczyzny który całe swoje życie poświęcił na szerzenie dobra. Jednak bez pieniędzy jego praca nie daje wielkich rezultatów. Pieniądze Darlingów mogą to zmienić… Pensja w wysokości 10 milionów dolarów to marzenie każdego filantropa. Nick niestety szybko odkrywa, że by spełnić marzenia swoje i tych, którym poprzysiągł pomóc będzie musiał omijać wyznawane i wpojone przez ojca zasady oraz normy…

Produkcja: USA 2007

Reżyser: Andrew Bernstein

Obsada: Peter Krause, Donald Sutherland, William Baldwin, Natalie Zea

 

 

ŻYWE TRUPY

emisja: soboty, godz. 23.50, od 8 września

Adaptacja komiksu “The Walking” Dead Roberta Kirkmana oraz Tony’ego Moore’a i Charlie Adlarda. Akcja serialu skupia się na grupie ludzi, którzy starają się przeżyć w postapokaliptycznym świecie opanowanym przez zombie. Na czele grupy stoi ekspolicjant Rick Grimes. Zastępca szeryfa, Rick Grimes, zostaje ranny w strzelaninie i zapada w śpiączkę. Budzi się w opuszczonym szpitalu w świecie sterroryzowanym przez zombie. By odnaleźć rodzinę, rusza do Atlanty.

Produkcja: USA 2010

Reżyser: Frank Darabont

Obsada: Andrew Lincoln, Jon Bernthal, Sarah Wayne Callies, Laurie Haulden

 

PROGRAMY

Kolejne odcinki „Jakiej to melodii?” od poniedziałku do piątku (od 3 września, godz.17.20 oraz finał tygodnia w niedziele, od 9 września, godz. 18.20). To muzyczne propozycje Jedynki. Od września program prowadzony przez Roberta Janowskiego będzie obchodzić jubileusz 15-lecia. Wielkie rodzime i światowe gwiazdy oraz wyjątkowe osobowości pojawią się we wspomnieniach i w premierach. Zmieni się także scenografia i czołówka programu. Natomiast rozrywkowy cykl przygotowany z okazji 60. jubileuszu Telewizji Polskiej poprowadzi popularna para muzycznych dziennikarzy: Maria Szabłowska i Krzysztof Szewczyk, którzy wraz z zaproszonymi gwiazdami do programu (w każdym odcinku inni goście) zabiorą widzów podróż sentymentalną i pełną wspomnień.

 

CYKL  EDUKACYJNY  DLA  DZIECI

 

MISJA W KOSMOSIE

Emisja: poniedziałek, godz.19.10, od 10 września

TVP1 zaprasza najmłodszych widzów na wyprawę w kosmos. Poprowadzi ją dzielny Kapitan Lupi. Przygody Lupiego i jego załogi będzie obserwował 6-letni Maks oraz profesor Badalski.

„Misja w kosmosie” to 12 – odcinkowa seria dla dzieci, z elementami edukacji i rozrywki. Łączy żywy plan z animacją (postaci głównych bohaterów).

Mały pasjonat rozgwieżdżonego nieba, Maks, marzy o locie w kosmos.  Ale nikt jeszcze nie wymyślił kosmicznych statków dla sześciolatków, więc Maksowi pozostają marzenia i oglądanie programów o kosmosie.  Niespodziewanie w jego pokoju pojawia się miniaturowy profesor, który dzięki magicznemu promieniowi przeobraża się w dorosłą postać. Dziecięcy pokój Maksa zamienia się w centrum dowodzenia lotem w kosmos…

W kosmicznej wyprawie bierze udział 7 osobowa załoga:  Pies Lupi, Żółw Nawigator, Kot Skano, Ślimak Miara, Miś Stempel, Małpa Awaria oraz Ara Gaduła. Zadaniem Maksa, który zostaje mianowany asystentem profesora Badalskiego jest prowadzenie kroniki kosmicznej misji. Dzięki relacjom przekazywanym przez uczestników wyprawy, najmłodsi widzowie odkrywają kosmos, jego historię, poznają ciekawostki o innych planetach,  gwiazdach, poszukują obcych cywilizacji i wraz z bohaterami misji przeżywają  niezwykłe przygody. Obserwują jak bohaterowie wyprawy unoszą się w stanie nieważkości, badają tajemnice czarnych dziur, rozciągają czas, wędrują mleczną drogą, zmagają się z grawitacją, poszukują istot pozaziemskich, spotykają dziwne stworzenia i niezwykłe rośliny.

Cała załoga będzie animowana i nakładana na żywy plan, symbolizujący nieznaną planetę, np. sceneria „księżycowa” lub egzotyczny, kosmiczny ogród.

Cykl częściowo realizowany jest w studiu telewizyjnym, w którym powstanie astronomiczny pokój Maksa.  Będziemy także realizować felietony tematyczne w  Centrum Nauki Kopernik, w Obserwatorium Astronomicznym  w Toruniu oraz innych placówkach zajmujących się kosmosem. Maks wspólnie z profesorem będą używać wielu nowoczesnych gadżetów – dotykowych ekranów, kosmicznych nadajników, elektronicznego sprzętu pomiarowego – wszystko po to, aby łatwiej łączyć się  z uczestnikami lotu,  poznawać zagadki Wszechświata i spisywać je w kronice misji kapitana Lupiego.

 

CYKL  EDUKACYJNY  DLA  MŁODZIEŻY

 

SŁONECZNA RÓG UNIJNEJ

Emisja: poniedziałek, godz. 10.20, od 3 września

Program dla młodych telewidzów popularyzujący wiedzę o Funduszach Europejskich.                    W lekki i przystępny sposób przedstawimy widzom różne inicjatywy, które mogły powstać lub rozwinąć się dzięki  europejskiemu wsparciu.  O funduszach będzie opowiadać zabawny smok Henryk, dwójka jego przyjaciół: Ola i Gerard oraz ich goście.

Program ma formułę studyjno-filmową. Część studyjna zostanie zrealizowana w wirtualnym studio, wykreowanym na plac zabaw, przy tytułowym skrzyżowaniu ulic Słonecznej i Unijnej.  Felietony z udziałem dziecięcych  bohaterów zostaną zrealizowane w najciekawszych miejscach całej Polski.

Tematem przewodnim każdego odcinka będzie jeden wybrany problem, sytuacja lub przygoda, która przydarzyła się bohaterom (awaria telefonu, choroba ukochanego kota, kłopoty w szkole etc.). Smok wraz z dziećmi poszukają rozwiązania.

Podczas gdy dzieci wspólnie ze smokiem oglądają reporterski materiał z Polski na telebimie, na plac zabaw przychodzi gość odcinka – osoba znana ze świata filmu, rozrywki, sportu . Wyjaśnia dzieciom tematy, które były poruszone w felietonie, uzupełnia ich wiedzę, pomaga „przełożyć ją” na własne podwórko. Gośćmi programu będą m.in. Łukasz Zagrobelny, Monika Kuszyńska, Dominika Łakomska, Paweł Królikowski . Swoją chęć udziału na rogu Słonecznej i Unijnej potwierdzili: Anna Dymna, Zbigniew Zamachowski, Halinka Mlynkova, Dorota Miśkiewicz, Katarzyna Cerekwicka, Olga Bończyk.

Seria jest ciekawą, wartościową i pełną smoczego humoru opowieścią o sprawach, które tylko z pozoru wydają się dla dzieci  trudne, nużące lub zbyteczne, a w rzeczywiści są pozytywnym efektem zmian świata wokół nas.  Czynią tę daleką Unię Europejską czymś całkiem bliskim, pokazując na przykładach, że z powodu obecności w niej wszyscy czerpiemy korzyści, także najmłodsi.

 

WIDEOTEKA – 60 HITÓW NA 60 LAT!      

Emisja: niedziela, godz. 12.50, od 9 września

W tym sezonie gospodarze programu  – Maria Szabłowska i Krzysztof Szewczyk –  z okazji jubileuszu 60-lecia TVP postarają się pokazać  zbiorowy autoportret  ludzi tworzących tę stację i jej kultowe programy.  W studiu Wideoteki gościć będziemy wielkie gwiazdy małego ekranu – spikerów, prezenterów, piosenkarzy, aktorów –   ale i tych z drugiej strony kamery, którzy dla milionów widzów okażą się autorami ich ukochanych programów z młodości lub dzieciństwa.

Rozmowy, jak zwykle w Wideotece, ilustrowane będą wyjątkowymi materiałami z bogatego archiwum TVP.

WIELKI TEST O EUROPIE –  FUNDUSZE UNIJNE BEZ TAJEMNIC

Emisja: 1 października, godz. 20.20

 

Telewizja Polska będzie kontynuować cykl Wielkich Testów.

Najbliższy – Wielki Test o Europie – będzie poświęcony nie tylko sprawom Starego Kontynentu, ale także Polsce, która wciąż gruntownie  się zmienia dzięki odzyskaniu wolności i przystąpieniu do Wspólnoty Europejskiej. Uczestnicy testu odpowiedzą na 25 pytań o różnej skali trudności. Będzie mnóstwo niespodzianek i ciekawostek związanych z Europą i… pieniędzmi. Tradycyjnie w warszawskim studiu zasiądą znani i lubiani artyści, piosenkarze, sportowcy, dziennikarze oraz politycy. W programie wezmą udział m.in.: Alicja Węgorzewska, Adrian Zieliński, Sylwia Bogacka,  Ania Wyszkoni, Maciej Musiał, Monika Richardson, Paolo Cozza,Kevin Aiston, Redbad Klynstra, Czesław Lang. O nagrodę pieniężną walczyć też będą mieszkańcy m.in. lubuskiego i lubelskiego. Gwiazdami programu będą: wirtuoz akordeonu Marcin Wyrostek oraz słynny raper z Poznania Mezo. Program poprowadzą: Paulina Chylewska, Maciej Orłoś, Przemysław Babiarz. Widzowie też mogą wziąć udział w zabawie i rozwiązywać test on-line oraz na smartfonach.

 

Dotychczas TVP1 wyemitowała osiem edycji Wielkiego Testu, zróżnicowanych tematycznie (m.in. Wielkie Testy z Historii, Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej, Wielka Matura Polaków). To widowisko, o charakterze edukacyjnym, cieszy się dużą popularnością wśród widzów.

 

FILMY I SERIALE

 

WTOREK,  GODZ. 20.20  – (OKRUCHY ŻYCIA)

SERCE  DAVIDA

Emisja: 4 września

Nastoletnia Darcy traci ukochanego brata Davida w wypadku samochodowym. Rodzice oddają serce syna do transplantacji. Darcy postanawia odnaleźć chłopca, któremu przeszczepiono serce jej ukochanego brata. Ucieka z domu i wyrusza w podró.

Produkcja: USA 2004

Reżyser: Paul Hoen

Obsada: Danielle Panabaker, Ricky Ullman, Jayne Brook

 

JACK AND JILL KONTRA RESZTA ŚWIATA

Emisja: 11 września

Jack pracuje w reklamie. Spotyka na swojej drodze Jill, która właśnie przyjechała do Nowego Jorku. Zamieszkują razem, bez zobowiązań. Wkrótce rodzi się między nimi uczucie. Jack angażuje się w nowy związek i właśnie wtedy dowiaduje się, że Jill jest poważnie chora. Nie może wybaczyć jej tego, że nie powiedziała mu prawdy i odchodzi. Jill jest zrozpaczona, ale postanawia być dzielna. Jack wkrótce przekonuje się, że nie umie już żyć bez Jill i postanawia ją odnaleźć.

Produkcja: USA 2008

Reżyser: Vanessa Parise

Obsada: Taryn Manning, Vanessa Parise, Freddie Prinze Jr.

 

ZE SLUMSÓW NA HARVARD

Emisja: 18 września

Film zrealizowany na podstawie prawdziwej historii.

Liz Murray ma piętnaście lat, jej matka jest narkomanką i chociaż bardzo kocha córkę nie jest w stanie zapewnić jej godnego życia. Liz jest niezwykle zdolna i mogłaby w życiu wiele osiągnąć, gdyby regularnie chodziła do szkoły. Po śmierci matki, jak inni bezdomni, żyje na ulicy. Nieustannie jednak marzy o skończeniu szkoły. Ma w sobie dość siły i odwagi, by tego dokonać. Kończy liceum i ma szanse na studia.

Produkcja: USA 2003

Reżyser: Peter Levin

Obsada: Thora Birch, Michael Riley, Robert Bockstael

 

SZESNASTOLETNIA MAMA

Emisja: 25 września

Szesnastoletnia Jacey zachodzi w ciążę. Jej matka namawia ją, żeby urodziła dziecko w ukryciu. Sama przejmuje rolę matki synka Jacey. Dziewczyna jest nieszczęśliwa, co przekłada się na sytuację w szkole, w której najwyraźniej jej się nie układa. Zaprzyjaźnia się ze swoją nauczycielką, która bardzo chce mieć dziecko, ale nie może zajść w ciążę. Wzrusza się losem Jacey i namawia ją, żeby sama zajęła się swoim synkiem.

Produkcja: USA 2005

Reżyser: Peter Werner

Obsada: Danielle Panabaker, Mercedes Ruehl, Tyler Hynes

 

ŚRODA, GODZ. 20.20 

 

PIERWSZA KREW

Emisja: 5 września

John Rambo, weteran wojny w Wietnamie, popada w konflikt z lokalną policją. Jako były komandos, wykorzystuje swoje umiejętności, aby uniknąć śmierci z rąk bezwzględnego szeryfa i jego ludzi. Osaczony przez lokalną policję rozpoczyna prywatną wojnę.

Produkcja: USA 1982

Reżyser: Ted Kotcheff

Obsada: Sylvester Stallone, Richard Crenna, Brian Dennehy

 

RAMBO 2

Emisja: 12 września

Były członek elitarnych Zielonych Beretów, John Rambo, odsiaduje wyrok w więzieniu. Dowództwo armii USA otrzymuje informację, że w wietnamskiej dżungli nadal są przetrzymywani amerykańscy jeńcy wojenni. Rambo dostaje propozycję: wolność, w zamian za wykonanie niezwykle niebezpiecznej misji. Pod osłoną nocy zostaje zrzucony na terytorium wroga, gdzie ma dokonać rozpoznania. Znajduje jeńców i wbrew rozkazom postanawia ich odbić. W tej sytuacji nie może liczyć na wsparcie.

Produkcja: USA 1985

Reżyser: .George P. Cosmatos

Obsada: Sylvester Stallone, Richard Crenna, Charles Napier?

 

RAMBO 3

Emisja: 26 września

Komandos John Rambo, po ostatniej akcji w Tajlandii nie wraca do Stanów Zjednoczonych, zamieszkuje w świątyni i prowadzi spokojne życie. Jego przyjaciel i dawny przełożony, płk. Trautman proponuje mu wyprawę do Afganistanu. Rambo początkowo odmawia, ale gdy Trautman dostaje się do niewoli radzieckiej, spieszy mu z pomocą.  

Produkcja: USA 1988

Reżyser: Peter MacDonald

Obsada: Sylvester Stallone, Richard Crenna, Marc de Jonge, Kurtwood Smith

 

 

PIĄTEK, GODZ. 20.20

 

MAMA NA OBCASACH

Emisja: 7 września

Historia młodej kobiety (w tej roli Kate Hudson), której życie zmienia się diametralnie po wypadku samochodowym, w którym ginie jej siostra i szwagier. Helen postanawia zaopiekować się trójką ich dzieci.

Produkcja: USA 2004

Reżyser: Garry Marshall,

Obsada: Kate Hudson, John Corbett, Joan Cusack

 

ZACZAROWANA

Emisja: 14 września

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami, w królestwie Andaluzji mieszka Giselle, piękna, pełna wdzięku księżniczka. Kocha się do szaleństwa w dzielnym królewiczu i marzy o małżeńskiej sielance. Jednak na drodze do szczęścia staje zła i bezwzględna macocha. Księżniczka zostaje wysłana do najbardziej odległego zakątka Wszechświata… czyli Nowego Jorku. I wtedy bajkowych bohaterów zastępują prawdziwi aktorzy. Zgiełk oraz szorstkość ludzi tworzą nieprzychylną i trudną do pokonania barierę dla księżniczki. Naiwna Giselle nie pasuje do otoczenia. I wtedy z pomocą przychodzą jej mała dziewczynka oraz jej ojciec, przystojny prawnik.

Produkcja: USA 2007

Reżyser: Kevin Lima

Obsada: Amy Adams, Patrick Dempsey, Timothy Spall, James Marsden, Susan Sarandon

 

 

WYCIECZKA NA STUDIA

Emisja: 21 września

Po ukończeniu liceum, młodziutka Melanie Porter (Raven-Symone) chce iść do Georgetown. Namówiona jednak przez rodziców decyduje się wybrać w podróż po USA, aby znaleźć dla siebie idealny college. Nieoczekiwanie jej nadopiekuńczy ojciec – policjant, James Porter (Martin Lawrence), postanawia jej towarzyszyć, co stanie się powodem wielu komicznych sytuacji.

Produkcja: USA 2008

Reżyser: Roger Kumble

Obsada: Martin Lawrence, Raven-Symone, Brenda Song

 

 

PLAN GRY

Emisja: 28 września

Joe Kingman jest wielką gwiazdą amerykańskiego footballu. Jego życie to pasmo sportowych sukcesów i suto zakrapianych imprez. Bajecznie bogaty, uwielbiany przez kobiety pewnego dnia odkrywa, że ma córkę! Od teraz będzie musiał znaleźć czas                         na wychowywanie swojego dziecka, czytanie bajek i bieganie na kurs baletu. Czy uda mu się to pogodzić ze swoim dotychczasowym życiem?

Produkcja: USA 2007

Reżyser: Andy Fickman

Obsada: Dwayne Johnson , Madison Pettis, Roselyn Sanchez,  Kyra Sedgwick

 

PIĄTEK, GODZ. 22.00

 

GOLDENEYE

Emisja: 7 września

Piękna Xenia kradnie nowoczesny helikopter Tiger, który następnie zostaje namierzony przez satelity i znajduje się w rosyjskiej bazie wojskowej. Wkrótce jednak miejsce to zostaje zniszczone przez silny impuls elektromagnetyczny, wystrzelony z broni Goldeneye. 007 wyjeżdża do Rosji, aby odnaleźć niebezpieczną broń oraz porywaczy śmigłowca. Wraz                   z radziecką programistką Bond ściga dawnego agenta 006, który chce wykorzystać Złote Oko aby zniszczyć Londyn.

Produkcja: Wielka Brytania 1995

Reżyser:  Martin Campbell

Obsada: Pierce Brosnan (007), Izabella Scorupco (Natalia Simonova), Sean Bean (Alec Trevelyan), Famke Jansen (Xenia Onatopp), Alan Cumming (Boris Griszenko), Joe Don

Baker (Jack Wade), Judi Dench (M), Samantha Bond (Moneypenny), Desmond Llewelyn (Q)

 

JUTRO NIE UMIERA NIGDY

Emisja: 14 września

Szalony miliarder, Elliot Carver, dysponuje satelitarnym systemem przekazu i informacji, zdolnym w ciągu ułamka sekundy dotrzeć w dowolny zakątek naszej planety. Carver jest świadom tego, że mając takie narzędzie może wpływać na losy świata. Co gorsza, zamierza

skorzystać z tej możliwości i wywołać III Wojnę Światową. Na szczęście James Bond,                    w towarzystwie atrakcyjnej agentki chińskiego wywiadu, w porę udaremnia te plany.

Produkcja: USA 1997

Reżyser: Roger Spottiswoode

Obsada: Pierce Brosnan, Jonathan Pryce, Michelle Yeoh 

 

 

ŚWIAT TO ZA MAŁO

Emisja: 21 września

Angielski sir Robert King jest właścicielem koncernu naftowego King Enterprises, budującego rurociąg z Zakaukazia do Europy. Wcześniej została porwana jego córka Electra, która sama zdołała uwolnić się z rąk terrorystów. Akcja filmu rozpoczyna się w Bilbao, gdzie James Bond odzyskuje pieniądze Roberta Kinga. Niestety, angielski przedsiębiorca pada ofiarą zamachu. Agent 007 ma za zadanie chronić życie Electry. Ponadto na jego życie czyha groźny terrorysta Victor Renard i jego współpracownica. Czy James Bond poradzi sobie z czekającymi na niego pułapkami?

Produkcja: USA 1999

Reżyser: Michael Apted

Obsada: Pierce Brosnan, Sophie Marceau, Robert Carlyle

 

ŚMIERĆ NADEJDZIE JUTRO

Emisja: 28 września

Szef Krajowej Agencji Bezpieczeństwa, agent Falco, w zamian za uwolnienie Bonda                       z więzienia wypuszcza na wolność północnokoreańskiego porucznika. W związku                          z podejrzeniem,  że 007 zdradził swym prześladowcom różne tajemnice,  nad którymi pracował jego wydział, Bond zostanie pozbawiony licencji na zabijanie i wysłany na obserwację do laboratorium na Falklandach. Stamtąd ucieka, aby rozpocząć poszukiwania prawdziwego zdrajcy i oczyścić swoje imię. Trop prowadzi go do Hongkongu, potem na Kubę, gdzie spotyka agentkę NSA Jinx, a następnie do Islandii do Gustava Gravesa. W tym czasie Bond poznaje piękną Mirandę Frost – olimpijską mistrzynię w szermierce, która będzie pracowała incognito w organizacji Gravesa. Na koniec Bond wraca do Korei, by spotkać się z Zao.

Produkcja: USA 2002

Reżyser: Lee Tamahori

Obsada: Pierce Brosnan,HalleBerry, John Cleese

 

 

SOBOTA, GODZ. 21.20 – (HIT NA SOBOTĘ)

 

PIRACI Z KARAIBÓW: KLĄTWA CZARNEJ PERŁY

Emisja: 8 września

Karaiby, XVIII wiek. Kapitan Barbossa kradnie piracki statek kapitana Jacka Sparrowa, „Czarną Perłę”, a następnie atakuje miasto Port Royal i porywa córkę gubernatora, Elizabeth Swann. Sparrow zawiera sojusz z przyjacielem z dzieciństwa Elizabeth, Willem Turnerem. Na pokładzie najszybszego okrętu brytyjskiej floty „H.M.S. Interceptor” obaj wyruszają                   w pościg. Ich z kolei goni na statku „H.M.S. Dauntless” narzeczony Elizabeth – komandor Norrington. Barbossa zmierza na tajemniczą wyspę Isla de Muerte, gdzie dojdzie do ostatecznej rozgrywki. Okazuje się, że Barbossa i jego ludzie po zachodzie słońca przekształcają się w armię żywych szkieletów. Związane jest to z klątwą, ciążącą na ukrytym skarbie.

Produkcja: USA 2003

Reżyser:  Gore Verbinski

Obsada: Johnny Depp, Geoffrey Rush, Orlando Bloom, Keira Knightley

 

U PANA BOGA ZA MIEDZĄ

Emisja: 15 września

Nad Królowym Mostem zbierają się ciemne chmury, a dzwon, który dotychczas harmonijnie odmierzał czas, pewnego dnia zabrzmiał fałszywie. Po 20 latach emigracji, z Ameryki wraca w białym kabriolecie Staś Niemotko. Miasteczko niby nic się nie zmieniło, ludzie ci sami, ale z ojcowizny pozostały same zgliszcza. Do miasteczka przybywa też Marina, atrakcyjna, dojrzała i samotna instruktorka, by zapoznać miejscową policję z tajnikami obsługi komputera. Wreszcie można wyciągnąć z sejfu laptopa, który spokojnie czekał na lepsze czasy. Tymczasem w Królowym Moście zbliżają się wybory burmistrza. Od lat                                z powodzeniem startuje ten sam kandydat, który mógł liczyć na poparcie i proboszcza,                     i komendanta. Teraz o fotelu burmistrza zaczyna marzyć także inny kandydat, Śliwiak, miejscowy przedsiębiorca. Gość z Ameryki zostaje szefem jego sztabu wyborczego. Obecnego burmistrza czynnie popiera armia młodych narodowców z jego zięciem Marianem Cieleckim na czele. Śliwiak sprowadza do obrony bandę Gruzina, który 10 lat wcześniej został wygnany z miasteczka przez komendanta. Rozboje, haracze, zastraszanie stają się smutną codziennością mieszkańców Królowego Mostu. Proboszcz musi podjąć jedną                    z najtrudniejszych decyzji w życiu. Czy dla przywrócenia spokoju w miasteczku zgodzić się na drastyczne rozwiązanie, które niewiele ma wspólnego z etyką chrześcijańską?

Produkcja: Polska 2009

Reżyser:  Jacek Bromski

Obsada: Andrzej Zaborski, Krzysztof Dzierma, Agnieszka Kotlarska, Grzegorz Heromiński, Emilian Kamiński, Wojciech Solarz, Ryszard Doliński, Mieczysław Fiodorow

 

 

RANCZO WILKOWYJE

Emisja: 22 września

Tytułowe ranczo to stary dworek na wsi na Podlasiu, który dziedziczy Lucy, młoda Amerykanka polskiego pochodzenia. Lucy przyjeżdża do Polski, by go wyremontować. Musi jednak zmierzyć się z mentalnością mieszkańców wsi, która ukazana jest w zabawny, ale nie odbiegający od prawdy sposób.

Produkcja: Polska 2007

Reżyser: Wojciech Adamczyk

Obsada: Ilona Ostrowska, Cezary Żak, Paweł Królikowski

 

LARGO WINCH

Emisja: 29 września

Largo Winch to 26-letni buntownik, który  jest też bilionerem – dziedzicem rodzinnego imperium biznesu, jak również czarującym pogromcą kobiecych serc. Już wkrótce będzie musiał użyć swych niezwykłych umiejętności, aby przeciwstawić się czyhającym na jego fortunę i życie wrogom.

Pełna akcji i przygód fabuła, oparta na bestsellerowym komiksie, trzyma w napięciu                      od pierwszej do ostatniej sekwencji. Niezwykły rozmach tej superprodukcji jest widoczny                w każdym szczególe – od efektów specjalnych,   po różnorodność egzotycznych miejsc,

w których toczy się akcja (Chiny, Malta, Włochy, Bośnia i Hercegowina.).

Produkcja: Francja 2009

Reżyser: Jerome Salle

Obsada: Kristin Scott Thomas, Miki Manojlovic,  Karel Roden

 

NIEDZIELA, GODZ. 21.20 – (ZAKOCHANA JEDYNKA)

 

WZGÓRZE NADZIEI

Emisja: 9 września

Dramat historyczno-obyczajowy, ekranizacja powieści Charlesa Fraziera. Trwa wojna secesyjna. Inman, raniony w bitwie żołnierz wojsk Konfederacji, dezerteruje i wyrusza                   w drogę do domu, by połączyć się z kobietą, którą kocha – Adą. W drodze czyha na niego wiele niebezpieczeństw: napotkani ludzie mogą oznaczać zarówno zagrożenie, jak pomoc. Tymczasem Ada usiłuje przetrwać na farmie swego ojca. Pomaga jej w tym twarda                          i doświadczona przez życie, energiczna Ruby. Myśl o ukochanej osobie i nadzieja na połączenie pomaga obydwojgu wytrzymać rozłąkę i trudy, do których przed wojną nie przywykli. Ale niepokojąca wizja – czarnej sylwetki odbitej w wodzie studni – nie pozwala Adzie do końca zaufać losowi.

Produkcja: USA 2003

Reżyser: Anthony Minghella

Obsada: Jude Law, Nicole Kidman, Renee Zelweeger

 

NIGDY W ŻYCIU

Emisja: 16 września

Judyta (Danuta Stenka) mieszka w Warszawie, jest żoną nieźle prosperującego biznesmena (Jan Frycz), ma dorastająca córkę (Joanna Jabłczyńska). Poświęciła się rodzinie, prowadzi dom i wychowuje Tosię, coraz mocniej wkraczającą w okres młodzieńczego buntu. Nie pracuje zawodowo na pełnym etacie, ale związana jest z redakcją pewnego pisma dla kobiet, gdzie prowadzi dział kontaktów z czytelnikami, co polega na odpowiadaniu na listy dotykające najrozmaitszych spraw – od problemów z biurokracją po najbardziej intymne ich sprawy. Pewnego dnia mąż oznajmia, że chce rozwodu, by  związać się z inną kobietą.Od tego momentu życie Jowity całkowicie się zmienia.

Produkcja: Polska 2004

Reżyser: Ryszard Zatorski

Obsada: Danuta Stenka, Artur Żmijewski,  Jan Frycz, Joanna Brodzik

 

OŚWIADCZYNY PO IRLANDZKU

Emisja: 23 września

Amerykanka Anna (Amy Adams) ma zamiar dotrzeć do Dublina, aby w „Leap Day” czyli 29 lutego oświadczyć się swojemu chłopakowi. Zgodnie z irlandzką tradycją, jeśli tego dnia kobiety oświadczą się swoim wybrańcom, muszą oni powiedzieć ‚tak’. Niestety, pogoda krzyżuje jej plany. Anna jest jednak zdeterminowana, aby dotrzeć do swojego chłopaka                 z oświadczynami zanim skończy się dzień. Musi w tym celu przeprawić się przez pół kraju,    w czym pomaga jej poznany barman Declan (Matthew Goode).

Produkcja: USA 2010

Reżyser: Anand Tucker

Obsada: Amy Adams, Matthew Goode, Adam Scott

 

AUGUST RUSH

Emisja: 30 września

Familijna baśń porównywana do dickensowskiego „Olivera Twista”. Dwoje młodych                i utalentowanych muzyków przypadkowo spotyka się w Nowym Jorku i spędza ze sobą najwspanialszy wieczór w życiu. Jednak szczęście szybko się kończy. Lyla (Keri Russell), ceniona wiolonczelistka, musi wracać do hotelu, gdzie czeka na nią surowy ojciec (William Sadler). Zakochani umawiają się nazajutrz na Washington Square, jednak do spotkania nie dochodzi – Lyla gra kolejny koncert. Louis (Jonathan Rhys Meyers), świetny gitarzysta, członek słynnego irlandzkiego zespołu ma już nigdy nie zobaczyć dziewczyny, która jak się okazuje nosi w łonie jego dziecko.

Produkcja: USA 2006

Reżyser: Kirsten Sheridan

Obsada: Keri Russell,Jonathan Rhys Meyers, Robin Williams, Freddie Highmore

 

 

FILM DOKUMENTALNY

 

OGLĄDAJ Z ANDRZEJEM FIDYKIEM  –  ŻONA W 10 DNI

Emisja: 3 września, godz. 22.20

Ukraińskie i rosyjskie kobiety są zupełnie inne, niż te z Zachodu. Przede wszystkim są bardziej tolerancyjne i cierpliwe. Zniosą to, czego Amerykanki w zachowaniu mężczyzn nie dopuszczają. Są ładne, często dobrze wykształcone, inteligentne, dbają o siebie i rzadko pozwalają sobie na to, by utyć. Przy tym naprawdę dbają o rodzinę i dom  – mówi jeden z bohaterów filmu.

Grupa takich panów, w różnym wieku i z różnymi doświadczeniami, zrzeszonych na stronie internetowej Anastasia, wybiera się do Odessy, by tam znaleźć kobietę na resztę swego życia. Mają na to niewiele czasu: tyle, ile trwa wycieczka na Ukrainę. Przy tym muszą korzystać z tłumaczki, bo nie znają języka! Jak w takiej nietypowej sytuacji znaleźć materiał na żonę, a przy tym naprawdę się zakochać?

Po obu stronach, wśród poszukujących żony czy męża, zdarzają się oczywiście chętni na jednorazową przygodę, ale to mniejszość, a prawda szybko wychodzi na jaw. Organizatorzy aranżują wiele okazji towarzyskich, podczas których można zweryfikować prawdziwe intencje. Przy okazji ujawniane są różne przemyślne strategie poszukiwaczy.

Oczywiście nie wszyscy zakończą tę podróż usatysfakcjonowani. Okazuje sie jednak, że typowani na wygranych nie znajdują swej drugiej połówki, ale ta sztuka udaje się tym, po kim się tego w ogóle nie spodziewamy.

 

 

PREMIERY TEATRU TELEWIZJI

Emisja: poniedziałek, godz. 20.30

 

RZECZ O BANALNOŚCI MIŁOŚCI

Emisja: (listopad)

Kameralna sztuka izraelskiej pisarki Savyon Liebrecht dotyczy dwojga wybitnych myślicieli XX wieku, których połączyła trudna miłość. Romans, jaki wywiązał się podczas studiów Hanny Arendt u prof. Heideggera, pozwala spojrzeć na dwoje filozofów nie tylko przez pryzmat nieprzeciętnego intelektu, ale też z perspektywy ich uczuciowych rozterek. W nawiązaniu do dzieła Arendt  „Eichmann w Jerozolimie. Rzecz o banalności zła”,  tekst sztuki przywołuje także problematykę istoty zła i zbrodni popełnianych w imię źle pojętego nacjonalizmu.

Ten kameralny utwór na czworo aktorów jest  ciekawym dramatem „gadających głów” i stwarza możliwości wybitnych kreacji aktorskich. Sztuka Liebrecht zawiera zarówno próby odpowiedzi na fundamentalne pytania XX wieku dotyczące istoty zła, jak też rozliczenia ze zbrodniami nazistowskimi i uwikłania indywidualnych losów jednostki w wielką historię. Tekst zasługuje na realizację w Teatrze TV z myślą o wrażliwej, inteligentnej widowni.

Autor:  Savyon Liebrecht

Reżyseria:  Feliks Falk

Obsada: Agnieszka Grochowska, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Piotr Adamczyk, Andrzej Grabowski, Mateusz Grydlik, Marcin Hycnar

Arendt), Ben Szadek)

TRZY SIOSTRY  

Emisja: (grudzień)

Sztuka z 1901 r., klasyka światowego dramatu, nie realizowana w Teatrze Telewizji od prawie czterdziestu lat.

Opowiada o życiu trzech sióstr mieszkających w mieście guwernerskim. Marzą one o wyrwaniu się z prowincji i zamieszkaniu w Moskwie. Bohaterowie dramatu są ludźmi głęboko nieszczęśliwymi. Chcą żyć, istnieć, cieszyć się każdą chwilą, ale ich marzeń i planów nie daje się zrealizować. Często oszukują, że są szczęśliwi, ale wobec najbliższych wyrażają swoje skrywane, namiętne uczucia i pragnienia. Postaci dramatu są niezwykle zróżnicowane i wyraziste.

Agnieszka Glińska wybrała do swojej realizacji  zarówno obiecujące aktorki młodego pokolenia, jak i wybitnych aktorów.

Autor: Antoni Czechow

Reżyseria: Agnieszka Glińska

Obsada: Patrycja Soliman, Patrycja Durska, Agnieszka Pawełkiewicz, Weronika Nockowska,

Jerzy Trela, Barbara Horawianka, Krzysztof Stroiński, Krzysztof Stelmaszyk, Wojciech Solarz, Borys Szyc, Jakub Firewicz.

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Gadu-Gadu Live
  • Śledzik
  • Blogger.com
  • RSS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.