TVP1 i TVP2 wiosna 2013 „Ranczo 7”, „Dr House 8”, „The Voice of Poland 2”, „Rodzinka.pl 4”, „Komisarz Alex 3”.

voiceofPoland Wiosną na kanale TVP 1, m.in dwaTVP1 nowe seriale „Downton Abbey” i „Anna German”, kontynuacje seriali: „Ranczo”, „Ojciec Mateusz”, „Komisarz Alex”. TVP2TVP 2 wyemituje 2 sezon programu„The Voice of Poland” seriale „Rodzinka.pl” „„Głęboka woda” oraz finałowy 8 sezon serialu „Dr House”.

 

WIOSNA 2013 W TVP1

 

Tegoroczna wiosenna ramówka TVP1 upłynie pod znakiem nowych seriali i kontynuacji hitowych produkcji, różnorodnych filmów fabularnych i premierowych dokumentów, spektakli Teatrów Telewizji, a także oferty edukacyjnej i propozycji dla najmłodszych. W Jedynce nie zabraknie też publicystyki na najwyższym poziomie, mądrej rozrywki oraz programów dla miłośników kuchni i podróży. Wiosenną ofertę wzbogacą dobre i interesujące cykle filmów przyrodniczych.

22 lutego TVP1 zaprasza na premierę nowego serialu „Anna German” (piątek 20.25) o burzliwej i dramatycznej historii życia popularnej polskiej piosenkarki, która zrobiła międzynarodową karierę w latach 60. i 70. W tytułowej roli zobaczymy Joannę Moro.

Druga serialowa nowość w wiosennej ramówce Jedynki „Downton Abbey” (poniedziałek 21.50) zadebiutuje na antenie już 4 marca. To serial o życiu w angielskim zamku Downton Abbey, gdzie sielską atmosferę w posiadłości lorda Granthama (Hugh Bonneville) i jego żony Cory (Elizabeth McGovern) zakłóci wiadomość o śmierci ich niedoszłego zięcia oraz spadkobiercy.

Milionową publiczność przed telewizorami zgromadzą z pewnością kontynuacje hitowych seriali: 7. seria Rancza” (niedziela 20.20, od 3 marca) z dwójką nowych bohaterów (zagrają ich Emilia Komarnicka i Bartłomiej Magdziarz), 9. sezon „Ojca Mateusza” (czwartek 20.30, od 28 lutego) z nowymi postaciami (zobaczymy m.in. Adę Fijał, Magdę Wójcik, Roberta Gonerę i Łukasza Garlickiego) oraz 3. sezon „Komisarza Alexa” (sobota 20.20, od 2 marca), w którym również pojawią się nowe postacie (w tych rolach Marta Dąbrowska i Karolina Gorczyca).

 

W wiosennej ofercie filmowej Jedynka pokaże takie obrazy, jak m.in.: „Wrogowie publiczni” w reżyserii Michaela Manna (9 marca 21.20), „Załoga G” w reżyserii Hoyta Yetmana (15 marca 21.35), „KillShot” w reżyserii Johna Maddena (27 marca 20.20), „Jagodowa miłość” w reżyserii Wong Kar Wai(19 marca 22.15) oraz kontynuację jednogodzinnych filmów z serii „Mistrzowie horroru” (sobota 2.25).

 

Wiosną Jedynka stawia także na premierowe dokumenty. W paśmie „Oglądaj z Andrzejem Fidykiem” proponuje np. „Wypadek” w reżyserii Anny Więckowskiej o Macieju Zientarskim – człowieku, który był królem życia, robił to, co kochał, żył tak jak chciał, a w ciągu kilku sekund jego życie legło w gruzach oraz „Podwójne życie Piotra S.” w reżyserii Aliny Mrowińskiej, którego bohaterem jest Piotr Swend – znany widzom Maciuś z serialu „Klan”, który od kilkunastu lat żyje w dwóch światach – serialowym i rzeczywistym, nie zawsze odróżniając je od siebie.

Z kolei w paśmie „Dok Szok” Jedynka zaprasza m.in. na „Instynkt rodzinny” (6 marca 00.55) o młodej matce, która czeka na wyjście z więzienia swojego brata, który jest jednocześnie ojcem jej dwójki dzieci. To również ciekawy obraz tragicznych realiów życia na łotewskiej prowincji.

Jedynka wiosną zaprasza także na niezwykle ciekawe cykle filmów przyrodniczych w ramach serii: „BBC w Jedynce” (niedziela 14.25), „Natura w Jedynce” (poniedziałek-czwartek 12.55) oraz „Zwierzęta świata” (piątek 12.45).

 

Największa scena teatralna w Polsce wiosną pokaże w TVP1 premierę „Moralności Pani Dulskiej” (25 marca 20.20) Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Marcina Wrony. Z tytułową rolą zmierzyła się Magdalena Cielecka, której partneruje w spektaklu nowe pokolenie wybitnych aktorów: Robert Więckiewicz, Dominika Kluźniak, Agata Buzek, Maria Maj oraz młodzi artyści – Jakub Gierszał, Jaśmina Polak, Zofia Wichłacz i Klara Bielawka.

 

W ofercie edukacyjnej Jedynki na wiosnę zaplanowano nowe odcinki programu Radosława Brzózki „Jak to działa?” (sobota 10.05, od 2 marca) a najmłodsi widzowie zobaczą dalsze przygody „Domisiów” (piątek 8.30, od 15 lutego).

 

Wiosną widzowie TVP1 mogą liczyć także na kolejne spotkania publicystyczne z Tomaszem Sekielskim w programie Po prostu” (wtorek 20.20) i Elżbietą Jaworowicz w magazynach: „Sprawa dla reportera” (czwartek 21.30) i „Tak było, tak jest” (poniedziałek 18.25).

 

Fani Roberta Janowskiego i muzycznego megahitu „Jaka to melodia?” będą mogli oglądać i zgadywać piosenki prawie codziennie w TVP1 (poniedziałek-piątek 17.30, niedziela 18.25).

A miłośnicy kuchni Karola Okrasy spotkają się z nim w programie „Okrasa łamie przepisy” (sobota 14.20).

W marcu widzowie Jedynki będą też oglądali „Opole – Kocham Cię!” – nowy program rozrywkowy, zapowiadający jubileuszowy 50. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Popularne gwiazdy sceny, dziennikarze i celebryci w zabawny sposób skomentują i będą wspominać festiwale sprzed lat.

Z kolei w kwietniu do ramówki TVP1 wróci magazyn podróżniczy „Nie ma jak Polska”, w którym Anna Karna i Maciej Orłoś udowodnią, że nasz kraj skrywa jeszcze wiele „turystycznych” tajemnic.

 

SERIALE

 

ANNA GERMAN

piątek 20.25, od 22 lutego (10 odcinków)

Nowy serial biograficzny o Annie German, popularnej polskiej piosenkarce, wyreżyserował Waldemar Krzystek i Aleksandr Timienko. W tytułowej roli widzowie zobaczą Joannę Moro.

Serial TVP1 pokazuje burzliwą i dramatyczną historię życia polskiej piosenkarki, która zrobiła międzynarodową karierę w latach 60. i 70. Anna German ma na swoim koncie liczne nagrody polskich i zagranicznych festiwali. W trakcie swojej krótkiej kariery nagrała kilkadziesiąt płyt. Śpiewała w siedmiu językach. Występowała w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Australii, Francji, Portugalii, Włoszech, na Węgrzech, w Mongolii, NRD, RFN, CSRS, oraz ZSRR.

Anna German urodziła się w Uzbekistanie 14 lutego 1936 r. W 1946 r. razem z rodziną przeniosła się do Polski, do Wrocławia. W 1967 r., jako pierwsza i jedyna w historii polska artystka zaśpiewała na XVII Festiwalu San Remo, a także, jako pierwsza cudzoziemka na XV Festiwalu Piosenki Neapolitańskiej. Jej popularności we Włoszech dowodzi chociażby trzyletni kontrakt fonograficzny z włoską wytwórnią CDI.Wracając z koncertu we Włoszech, uległa wypadkowi samochodowemu na Autostradzie Słońca. Podczas rekonwalescencji napisała książkę biograficzną pt. „Wróć do Sorrento?”, w której wspominała swoją karierę oraz pracę artystyczną we Włoszech.

Śpiew jest dla mnie radością życia. Lubię śpiewać dla publiczności mającej wyrobiony gust i smak. Nie uznaję żadnych łatwizn, nie wybieram utworów banalnych. Lubię piosenki kabaretowe, nowoczesne, ale o ładnej melodii, liryczne. Unikam piosenek sentymentalnych.” – mówiła Anna German w wywiadach. „Chciałabym śpiewać całe życie, ale nie tak, by słuchacze mówili: Co, znów ona?!, lecz: Aaa, ONA, no to posłuchajmy… Bardzo chciałabym na to zasłużyć” – mówiła w innym wywiadzie.

Wróciła na scenę w 1970 r. W 1975 r. urodziła syna i ponownie zniknęła. W 1982 r., tuż przed rozpoczęciem trasy koncertowej w Australii, u piosenkarki zdiagnozowano raka. Zmarła 26 sierpnia 1982 r. w wieku 46 lat. Niezwykły głos i wyjątkowa interpretacja Anny German nadal zachwyca jej wielu fanów.

Rosja, Ukraina, Polska, Chorwacja 2012, reż.: Waldemar Krzystek, Aleksandr Timienko, wyk.: Joanna Moro (Anna German), Szymon Sędrowski (Zbyszek, mąż piosenkarki), Maria Poroszina (matka Anny German), Jekatierina Wasiliewna (babka Anny German), Marat Baszarow (Walentin Ławriszyn), Krzysztof Krupiński (dyrektor estrady wrocławskiej), Julia Rutberg (Anna Achmatowa), Marietta Żukowska (Aniela, tancerka, rywalka piosenkarki w czasach estrady wrocławskiej), Agnieszka Sienkiewicz (Magda), Mariusz Adamski (Piotr), Wojciech Rusin (Jan), Olga Frycz (Janeczka), Mateusz Jordan-Młodzianowski ( Herman Berner, drugi mąż matki), Karolina Gorczyca (Jadwiga, przyjaciółka)

 

RANCZO (7 seria)

niedziela 20.20, od 3 marca

W nowej, 7 serii hitowego serialu Jedynki – „Ranczo” – pojawią się zaskakujące polityczne i osobiste wątki oraz dwójka nowych bohaterów: Monika (Emilia Komarnicka) i Łukasz (Bartłomiej Magdziarz). W tej serii po raz pierwszy wykorzystano komputerowe efekty specjalne.

Obie nowe postaci 7. serii „Rancza” są związane z życiem artystycznym. Agentka Monika będzie próbowała mocno namieszać w ustabilizowanym życiu Lucy i Kusego, Łukasz będzie działać na nerwy głównie senatorowi Koziołowi…

 

OJCIEC MATEUSZ (9 sezon)

czwartek 20.30, od 28 lutego

Kolejny sezon sensacyjno-kryminalnego serialu o księdzu-detektywie (Artur Żmijewski) zaskoczy widzów TVP1 nie tylko wartką i zabawną akcją, ale również nowymi postaciami w każdym odcinku. Wśród nich m.in.: Ada Fijał i Michał Mikołajczak (Beata i Wiktor w odcinku 109), Kamil Kula, Robert Gonera i Magda Wójcik (Daniel, Wiktor i Ewa w odcinku 110) oraz Wojciech Duryasz, Marzena Trybała i Łukasz Garlicki (Jerzy, Janina i Maurycy w odcinku 111).

 

KOMISARZ ALEX (3 sezon)

czwartek 20.20, od 2 marca

 

W 3. sezonie serialu do zespołu komisarza Bromskiego dołączą: laborantka Beata Fabicka (w tej roli zobaczymy Martę Dąbrowską) oraz psycholog śledcza Ewa Wilk (w tę postać wcieli się Karolina Gorczyca).

Laborantka Beata, o nieprzeciętnych zdolnościach technicznych i wiedzy komputerowej, wesprze zespół swoim doświadczeniem i pomoże w skomplikowanych śledztwach. Nie tylko inteligentna, ale też bardzo sympatyczna i atrakcyjna kobieta zapała uczuciem do jednego z policjantów. Wynikną z tego zabawne perypetie i nieporozumienia.

Elegancka psycholog śledcza – Ewa Wilk ma niesamowite zdolności dedukcji oraz analizy. Okaże się nieoceniona w trakcie dochodzeń w tworzeniu profilu psychopatycznego mordercy. Potrafi określić indywidualne lub rzadko spotykane cechy podejrzanego. Jest dużym wsparciem dla komisarza Bromskiego, który coraz bardziej ulega jej osobowości. Docenia ją zarówno, jako profesjonalistkę, ale widzi w niej też piękną i seksowną kobietę.

 

DOWNTON ABBEY

poniedziałek 21.55, od 4 marca

 

Życie w angielskim zamku Downton Abbey toczy się ustalonym od pokoleń porządkiem. Sielską atmosferę w posiadłości lorda Granthama (Hugh Bonneville) i jego żony Cory (Elizabeth McGovern) zakłóca wiadomość o śmierci ich niedoszłego zięcia oraz spadkobiercy. Mają oni trzy córki, ale żadnego syna, tymczasem według regulacji prawnych dziedzicem może zostać jedynie męski potomek lub mąż najstarszej córki. Szok po tragedii Titanica potęguje fakt, że teraz jedynym dziedzicem może zostać nikomu nieznany kuzyn Matthew (Dan Stevens), który jest prawnikiem i należy do klasy średniej. Optymalnym rozwiązaniem wydaje się, aby kuzyn ożenił się z najstarszą córką lady Mary. Lady Mary ma jednak trudny charakter i sprawy nie układają się prosto.

Równolegle do życia rodziny lorda przedstawione jest życie służby. Ukazane są również przemiany zachodzące w ówczesnym społeczeństwie angielskim.

Serial został realizowany przy współpracy z konsultantem historycznym, dbającym o wierność detali i ówczesnych obyczajów. Pierwsza seria kończy się z początkiem pierwszej wojny światowej (1914 rok).

Wielka Brytania 2010, reż.: Brian Percival, Ben Bolt, Brian Kelly, Andy Goddard, James Strong, Ashley Pearce, wyk.: Maggie Smith (Violet Crawley), Hugh Bonneville (Robert Crawley), Elizabeth McGovern (Cora Crawley), Penelope Wilson (Isobel Crawley), Dan Stevens (Matthew Crawley), Michelle Dockery (Mary Crawley), Layra Carmichael (Edith Crawley), Jessica Brown-Findlay (Sybil Crawley).

 

 

WIOSNA 2013 W TVP2

 

Wiosenną ofertę programową TVP2 otworzą długo wyczekiwane przez widzów nowości, m.in.: „The Voice of Poland. Najlepszy głos” – druga odsłona wielkiego muzycznego talent-show; „Dzięki Bogu już weekend!” – nowy kabaretowy cykl z wyrazistymi osobowościami świata społeczno-kulturalnego; oraz kontynuacje seriali, w tym m.in. „Głęboka woda” – 2. seria serialu z Marcinem Dorocińskim, obsypana nagrodami na międzynarodowych festiwalach i konkurach; 4. seria „rodzinki.pl” z udziałem legendarnych polskich sportowców i najnowszy, 8. sezon kultowego „Dr. House’a”.

 

2 marca o 20.05 Dwójka zaprasza na pierwszy odcinek 2. edycji „The Voice of Poland” z nowymi trenerami, którymi tym razem będą: Justyna Steczkowska, Patrycja Markowska, Marek Piekarczyk z TSA oraz Baron i Tomson z Afromental.

Nowy skład trenerski to jednak nie jedyna nowość w programie. Jednym z nowych elementów show będzie możliwość przejęcia przez pozostałych trenerów uczestnika konkurencyjnej drużyny, który odpada z rywalizacji na etapie „Bitwy”.

 

Dwójka – kolebka telewizyjnych kabaretów – pokaże wiosną odnowioną formułę programów kabaretowych w cyklu „Dzięki Bogu już weekend!” (piątek 21.45, od 1 marca). Gośćmi satyrycznych podsumowań tygodnia będą m.in.: Rafał Rutkowski, Andrzej Grabowski, Jerzy Kryszak, Grzegorz Turnau i Czesław Mozil, GrubSon, Katarzyna Pakosińska, Maria Czubaszek, Teatr Montownia i Kacper Ruciński.

W ramach nowego, piątkowego pasma kabaretowego TVP2 przygotowała również program „Tylko dla dorosłych” (piątek 23.05, od 1 marca), w którym satyrycy, aktorzy i artyści przedstawiać będą skecze, monologi, piosenki i wiersze o treści frywolnej, choć niepozbawionej dobrego smaku.

 

10 marca na antenie telewizyjnej Dwójki startuje „Życie od kuchni” (niedziela 17.20), czyli kuchenna strona życia polskich rodzin w formie niekonwencjonalnego reality show. W programie Małgorzata Ohme – psycholog, a także autorytet w dziedzinie żywienia, powie, co i jak należy zrobić, aby jakość życia, nie tylko w obrębie sfery żywieniowej, była na najwyższym poziomie.

 

Wśród serialowych wiosennych nowości Dwójki znalazły się: 2. seria „Głębokiej wody” (niedziela 22.00, od 24 marca) o grupie pracowników socjalnych jednego z Ośrodków Pomocy Społecznej; 8. seria „Dr. House’a” (czwartek 20.40 i 21.35, od 7 marca) z Hugh Laurie w tytułowej roli oraz 4. seria „rodzinki.pl” (piątek 20.40 i 21.10, od 1 marca,), którą odwiedzą m.in.: Mariusz Czerkawski, Sylwia Gruchała, Otylia Jędrzejczak, Adam Wójcik, Tomasz Majewski i Maja Włoszczowska.

 

W rozrywkowej Dwójce nie zabraknie emisji koncertów najciekawszych polskich grup muzycznych. W ramach projektu „Made in Polska” (od 2 marca) Dwójka pokaże cykl koncertów w trzech sekcjach tematycznych: reaktywacja (wystąpi zespół „Transmisja”), debiut (zaprezentowany zostanie „Skubas”) i klasyki gatunków (zagrają grupy – „Molesta Ewenement”, duet Abradab i Gutka. Abradab, „Hemp Gru”, Indios Bravos”, „Cool Kids Of Death”).

 

W cyklu dokumentalnym Dwójki, w pierwszej połowie 2013 r., pokazane zostaną m.in. dwa najnowsze filmy Marcina Koszałki, jednego z najlepszych i najgłośniejszych współczesnych polskich dokumentalistów. „Zabójcę z lubieżności” – opowieść o losach mordercy, skazanego na karę śmierci, emerytowanego policjanta, który go przesłuchiwał i dziennikarza, który sprawę tę opisał – zobaczymy 19 marca o 22.50. Z kolei film „Będziesz legendą człowieku” – sensacyjny, przełamujący oficjalny wizerunek i pozbawiony retuszu portret środowiska skupionego wokół polskiej piłki nożnej – zaplanowano do emisji w czerwcu br.

 

TVP2 zawsze obecna jest na najważniejszych wydarzeniach kulturalnych w kraju. Dlatego wiosną zaprosi widzów m.in. na: 33. Przegląd Piosenki Aktorskiej „Zawsze gorzej może być” koncert poświęcony pamięci Jerzego Wasowskiego (24 marca 22.55) oraz w związku z 80. rocznicą urodzin Krzysztofa Pendereckiego w ramach cyklu „Rozmowy poszczególne” na rozmowę Marcina Gmysa z kompozytorem (29 marca 11.25) i „Pasję wg św. Łukasza” Krzysztofa Pendereckiego w reżyserii Grzegorza Jarzyny (29 marca 22.50).

 

Z różnorodnej i bogatej oferty filmowej, Dwójka szczególnie poleca pasmo „Kocham Kino”, rekomendowane przez Grażynę Torbicką. W znanym widzom cyklu TVP2 pokaże takie obrazy, jak np.: „Pachnidło – historia mordercy”, reż. Tom Tykwer (7 marca 22.35), „Para na życie”, reż. Sam Mendes (14 marca 22.35) i „Jestem twój”, reż. Mariusz Grzegorzek (28 marca 22.35).

 

WIOSENNE NOWOŚCI TVP2

 

THE VOICE OF POLAND. NAJLEPSZY GŁOS (2. edycja)

sobota, od 2 marca, 20.05

 

Na antenę TVP2 powraca wielkie muzyczne talent-show, zatytułowane „The Voice of Poland. Najlepszy głos”. Podobnie jak w pierwszej edycji programu, która miała swoją premierę jesienią 2011 r., dzięki profesjonalnym trenerom oraz współpracującym z nimi sztabem specjalistów, utalentowani, debiutujący wokaliści zrobią milowy krok w swojej karierze. Podczas 2. edycji „The Voice of Poland” w rolę trenerów wcielą się Justyna Steczkowska, Patrycja Markowska, Marek Piekarczyk z TSA oraz Baron i Tomson z Afromental.

Nowy skład trenerski to jednak nie jedyna nowość, którą zaskoczą widzów twórcy „The Voice of Poland”. Program wzbogacony zostanie o kilka punktów zwrotnych, które podniosą dramaturgię rywalizacji. Jedną z nich będzie możliwość przejęcia przez pozostałych trenerów uczestnika konkurencyjnej drużyny, który odpada z rywalizacji na etapie „Bitwy”. Twórcy 2. edycji planują też większy nacisk położyć na elementy „reality show”, które pozwolą widzom bliżej poznać swoich faworytów.

„The Voice” to program, który odniósł ogromny sukces na świecie i jest obecnie emitowany w 47 krajach. Największy sukces spośród uczestników pierwszej polskiej edycji show odniósł Rafał Brzozowski, którego debiutancki singiel „Tak blisko” został hitem tegorocznego lata i gościł w czołówkach list przebojów największych stacji radiowych. Na rynku fonograficznym doskonale radzi sobie także zwycięzca 1. edycji „The Voice of Poland”, Damian Ukeje. Jego debiutancka płyta ukaże się już na początku lutego, a singiel z tej płyty zdobywa listy przebojów rockowych rozgłośni.

Nowa odsłona „The Voice of Poland” – podobnie jak 1. edycja – składać się będzie z kilku etapów. W trakcie „Przesłuchań w ciemno” każdy z trenerów wybiera dwunastu uczestników, którzy trafią do jego drużyny. Trenerzy nie widzą śpiewających osób, siedząc na specjalnych fotelach odwróconych tyłem do sceny. Wybierając wokalistę, polegają wyłącznie na swoim słuchu i intuicji. Gdy głos uczestnika zachwyci któregoś z trenerów, ten odwraca się, a uczestnik automatycznie trafia do jego zespołu. Co dzieje się w sytuacji, gdy odwróci się więcej niż jeden trener? Wówczas to uczestnik decyduje, z kim będzie współpracować.

Po tym etapie rozpoczyna się „Bitwa”. Wokaliści zmierzą się w duetach z kolegami z tej samej drużyny, a trenerzy zdecydują, który z ich podopiecznych opuści program. Następnie w odcinkach na żywo trenerzy i widzowie wybierają najlepszy głos w Polsce.

Program będzie trwał 12 tygodni.

 

GŁĘBOKA WODA (2. seria)

niedziela, od 24 marca, 22.00

Obsypana nagrodami „Głęboka woda”, wiosną ponownie pojawi się w TVP2. Serial był wydarzeniem tegorocznych międzynarodowych festiwali i konkursów, zdobywając m.in. prestiżową nagrodę Prix Italia, wyróżnienie specjalne na Prix Europa w Berlinie oraz „Gold Plaque” w ramach Hugo Television Awards. 2. seria, z Marcinem Dorocińskim w roli głównej, już w marcu.

 

DR HOUSE (8. seria)

czwartek, od 7 marca (po dwa odcinki), 20.40 i 21.35

 

Od marca widzowie Dwójki będą mogli oglądać 8., najnowszy sezon kultowego serialu „Dr House” z Hugh Laurie w tytułowej roli. Od grudnia TVP2 przypomina przedostatnią, 7. serię słynnej produkcji.

22 odcinki kończące historię jednego z najbardziej oryginalnych i kontrowersyjnych ekranowych lekarzy to zwieńczenie kilkuletniej pracy nad serialem, który zdobył ogromną popularność wśród widzów na całym świecie i wiele prestiżowych nagród. Dwójka ostatni, 8. sezon pokaże wiosną.

Co się wydarzy w 8. sezonie? Po wyjściu z więzienia dr House powróci do szpitala klinicznego Princeton-Plainsboro. Nie będzie to jednak powrót łatwy. House szybko się zorientuje, że zmianie uległa dotychczasowa hierarchia w szpitalu. Zmienił się również personel, co nie pomoże niepokornemu lekarzowi w odzyskaniu utraconej pozycji.

Serial opowiadający historię cynicznego doktora, stosującego niekonwencjonalne i kontrowersyjne metody, dwukrotnie zdobył nagrodę Złoty Glob, nominowany był do tej nagrody sześciokrotnie. Odtwórca głównej roli, Hugh Laurie, do Złotych Globów wytypowany był czterokrotnie. Był także trzy razy nominowany do najważniejszej nagrody telewizyjnej – Emmy.

 

 

RODZINKA.PL (4. seria)

piątek, od 1 marca (po dwa odcinki), 20.40 i 21.10

Na wiosnę Boscy podniosą się z kanapy i ruszą w plenery, na lodowisko i na rower. O ich kondycję fizyczną zadbają legendarni polscy sportowcy. Aktywną rodzinkę odwiedzą m.in.: Mariusz Czerkawski, Sylwia Gruchała, Otylia Jędrzejczak, Adam Wójcik, Tomasz Majewski i Maja Włoszczowska.

W 4. serii „rodzinki.pl” chłopcy nie będą narzekać na małą liczbę zajęć pozalekcyjnych. Aktywna rodzinka to ruch i bieg po zdrowie. Natalia i Ludwik doskonale wiedzą, jak zadbać o kondycję fizyczną swoich pociech. Kacper będzie rozwijać hokejowe hobby pod bacznym okiem Mariusza Czerkawskiego, którego na lodowisku zobaczymy w roli sędziego sportowego. Rodzice zapiszą Kacpra także na treningi halowej piłki nożnej, podczas których Ludwik będzie spełniał się, jako asystent niezwykle surowego trenera (w tej roli wielka gwiazda polskiej piłki nożnej). U najmłodszego Boskiego jeszcze więcej nowości… Zosia, posługując się wrodzoną przebiegłością, namówi go , by „zostać parą”.

 

Za to Kuba rozpocznie „karierę” koszykarza. Na boisku zmierzy się z Adamem Wójcikiem i jego synami. Co więcej, znajdzie sobie niezwykle atrakcyjną, dbającą o wygląd dziewczynę, Agatę, budzącą mieszane uczucia w rodzinie (w roli Agaty wystąpi Wiktoria Gąsiewska).

 

Najstarszy syn Boskich, Tomek, szybko dorasta. Wspólnie z kolegą znajdzie pracę w barze kanapkowym (przedtem spróbuje swoich sił jako bileter w kinie), będzie częściej imprezować i znakomicie poczuje się za kierownicą. Tomek zechce też poszukać własnego mieszkania… Jego związek z Magdą rozkwitnie, choć nie ominie ich mały kryzys.

 

„Szpital Three Rivers” (Three Rivers) serial obyczajowy USA 2009.

emisja w pon-czw od 18.02

występują: Alex O’Loughlin, Alfre Woodard, Daniel Henney, Katherine Moennig

Serial przedstawia codzienne zmagania zespołu lekarzy, którzy zajmują się przeszczepami .w szpitalu Three Rivers.
Powstał tylko 1 sezon serialu, który składa się z 13 odcinków
Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.