TVP jesień 2019

Jesienią w TVP obejrzymy m.in.; powrót programu „Czar par”, nowe programy: „Gotowi do gotowania. Start!”„Teściowe i synowe. Kto tu rządzi?”oraz „Najgorszy kucharz”. Nowe sezony „Rolnik szuka żony” i  „The Voice of Poland”. Nowe sezony seriali „Echo serca”, „M jak miłość”, „Barwy szczęścia”, „Na dobre i na złe”, „Korona królów” „Rodzinka.pl”, „O mnie się nie martw”, czy „Ojciec Mateusz”,

 

 

JESIENNA RAMÓWKA TVP!

Już we wrześniu na antenę TVP2, powróci najlepszy, muzyczny show w Polsce „The Voice of Poland”! To już dziesiąta, jubileuszowa edycja tego programu. W fotelach trenerskich zasiądą uwielbiani wykonawcy: Margaret, Kamil Bednarek, Michał Szpak oraz Tomson i Baron z zespołu Afromental.
Wielkim wydarzeniem będzie z pewnością powrót po 23 latach kultowego programu „Czar Par”, który w nowej, dynamicznej i zaskakującej odsłonie poprowadzą Maciej Kurzajewski i Izabella Krzan. Przez dwanaście tygodni będziemy śledzić rywalizację wybranych z całej Polski odważnych, zwariowanych, a przede wszystkim kochających się par, które w każdym odcinku zostaną poddane próbom testującym ich miłość, współdziałanie, poczucie humoru i wiedzę o sobie nawzajem. Zmagania uczestników będą oceniać: Katarzyna Cichopek z mężem Marcinem Hakielem, oraz Dorota Chotecka i Radosław Pazura.
W niedzielne wieczory widzów TVP1 wzruszać i bawić będzie szósta już edycja najpopularniejszego programu rozrywkowego w Polsce „Rolnik szuka żony”, którego prowadzącą jest niezastąpiona Marta Manowska.
Jesień w TVP to również wiele nowości – oryginalne programy kulinarne: „Najgorszy kucharz” prowadzony przez Dariusza Kuźniaka i Marcina Kuca, „Teściowe i synowe. Kto tu rządzi?”, czy „Gotowi do gotowania. Start!” z Marzeną Rogalską w roli prowadzącej, a także pełen niespodzianek program „Wkręceni w randkę” prowadzony przez Annę Lucińską i Aleksandra Sikorę oraz teleturniej mistrza puenty Radka Brzózki „Gra słów. Krzyżówka”. Dużo emocji dostarczą z pewnością programy „Koło Fortuny” i „Jaka to melodia?”, których prowadzący zamienili się miejscami – Norbi wraz z Izabellą Krzan będzie gospodarzem „Koła Fortuny”, a Rafał Brzozowski śpiewająco poprowadzi program „Jaka to melodia?”.
Emocje sięgną zenitu w listopadzie, podczas Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2019, którego Telewizja Polska jest organizatorem. Gospodarzami tego wyjątkowego i spektakularnego widowiska będzie błyskotliwa i utalentowana trójka: Ida Nowakowska, Aleksander Sikora i Roksana Węgiel. Konkurs odbędzie się 24 listopada w Gliwicach na Śląsku. Wydarzenie to będzie transmitowane na antenach Telewizji Polskiej.
Jesień to wspaniały czas również dla miłośników seriali. Już od września kolejne, fascynujące odcinki największych serialowych hitów TVP: „Echo serca”, „M jak miłość”, „Barwy szczęścia”, „Na dobre i na złe”, „Korona królów” „Rodzinka.pl”, „O mnie się nie martw”, czy „Ojciec Mateusz”, a to tylko niektóre propozycje jesiennej oferty Telewizji Polskiej.
Bądźmy razem jesienią!

 

SUPER PREMIERY: NOWOŚCI

 

CZAR PAR
emisja: TVP2, piątek, godz. 20:50 od 20 września
Już we wrześniu na antenę TVP2 po 23 latach powróci kultowy program „Czar Par” w nowej, dynamicznej i zaskakującej odsłonie. Przez dwanaście tygodni będziemy śledzić rywalizację wybranych z całej Polski odważnych, szalonych, a przede wszystkim kochających się par, które w każdym odcinku zostaną poddane różnorodnym próbom testującym ich miłość, współdziałanie, poczucie humoru i wiedzę o sobie nawzajem. Uczestnikom przyjdzie zmierzyć się ze spektakularnymi zadaniami sprawdzającymi ich wiedzę ogólną, znajomość siebie, sprawność fizyczną – często w działaniu pod presją czasu.
Z odcinka na odcinek program opuści para z najmniejszą liczbą punktów. W odcinku finałowym spotkają się trzy najlepsze pary, które będą walczyć o nagrodę pieniężną – 300 tysięcy złotych. Zwycięzców nowej edycji programu „Czar Par” wybiorą widzowie w głosowaniu SMS.
Zmagania uczestników będą  oceniać dwa popularne małżeństwa: Katarzyna Cichopek z Marcinem Hakielem, oraz Dorota Chotecka i Radosław Pazura. W każdym odcinku pojawi się również gość specjalny – ekspert w swojej dziedzinie, a zarazem  gorące nazwisko w show-biznesie.
Program poprowadzą: niezastąpiony Maciej Kurzajewski i uwielbiana przez widzów Izabella Krzan.        

 

NAJGORSZY KUCHARZ
emisja: TVP2, czwartek godz. 20:50, od 12 września

Nowy nietypowy program kulinarny TVP2, w którym najgorsi kucharze w Polsce trafią pod skrzydła dwóch mistrzów kuchni, by nauczyć się gotowania na profesjonalnym poziomie i z kulinarnych ignorantów zmienić się w prawdziwych pasjonatów.
„Najgorszy kucharz” to jedyny program w Polsce dla tych, którzy naprawdę nie potrafią gotować! Tutaj im gorzej, tym lepiej. Ale tylko do czasu. Najgorsi kucharze, zgłoszeni przez zniecierpliwionych mężów, żony, partnerów życiowych oraz wiecznie głodne dzieci, przez dziesięć tygodni, pod okiem dwóch profesjonalnych kucharzy, będą zgłębiali tajniki gotowania, a najlepszy z nich zdobędzie wysoką nagrodę pieniężną!
16 uczestników, podzielonych na dwie drużyny, pod wodzą dwóch mentorów – Dariusza Kuźniaka i Marcina Kuca, nauczy się podstaw gotowania oraz posługiwania się sprzętami i narzędziami kuchennymi, o istnieniu których nawet nie mieli pojęcia. Będzie zaskakująco, ale przede wszystkim zabawnie. Kulinarne antytalenty będą rywalizować między sobą w kuchennych konkurencjach, a szefowie oraz goście specjalni będą oceniać ich umiejętności. Motywacją do ciężkiej pracy i chęci nauki będzie przede wszystkim satysfakcja, radość bliskich, ale i atrakcyjna, finansowa nagroda główna. Ten, kto poczyni najszybsze postępy i nabędzie najwięcej umiejętności, zostanie wybrany przez profesjonalne jury zwycięzcą programu „Najgorszy Kucharz”.
„Najgorszy Kucharz” to polska wersja formatu „Worst cooks”, należącego do All3Media. Show produkowany był w Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych, gdzie wyemitowano już szesnaście sezonów tego programu.

WKRĘCENI W RANDKĘ
emisja: TVP2, czwartek godz. 21:55, od 12 września

W dzisiejszych czasach, mimo błyskawicznego rozwoju portali społecznościowych oraz aplikacji randkowych, liczba singli stale rośnie. Znalezienie prawdziwej miłości w XXI wieku to nie lada wyzwanie! Ale od czego ma się przyjaciół? Właśnie na bliskich mogą liczyć osoby szukające miłości w nowym programie TVP2 „Wkręceni w randkę”.
W każdym odcinku programu poznamy jedną osobę szukającą miłości. Grupa przyjaciół, wspólnie z prowadzącą program – Anną Lucińską, wytypuje dla niej trzech idealnych kandydatów (lub kandydatki), a następnie zaaranżuje trzy „przypadkowe” spotkania.
Dopiero po trzeciej randce „wkręcany” dowie się o tym, że nowo poznane osoby w jego życiu nie pojawiły się przypadkiem. W studiu, razem z prowadzącym Olkiem Sikorą, wspólnie obejrzą relację z odbytych spotkań. A potem już czas na decyzję. Z którą z tych osób „wkręcany” bohater zechce wyjechać na wycieczkę? Kto wzbudzi największe zainteresowanie oraz chęć kontynuowania znajomości? Już od września, w każdy czwartek w TVP2.
Idea programu oparta jest na zagranicznym formacie „Matchmakers”, wykreowanym przez firmę Roses are Blue oraz dystrybuowanym przez Propagate International.

 

GOTOWI DO GOTOWANIA. START!
emisja: TVP2, od poniedziałku do piątku godz. 18:30, od 9 września

„Gotowi do gotowania. Start!” to pełne życia show, w którym dwie drużyny, w każdej dwie osoby: profesjonalny szef kuchni oraz miłośnik gotowania – mają jedynie 20 minut, by przygotować smaczne i kreatywne danie z produktów dostępnych w sieci sklepów Biedronka o łącznej wartości nie większej niż 25 złotych. Program jest przygotowany w pełnej współpracy z partnerem – Jeronimo Martins, właścicielem sieci sklepów Biedronka.
Obecna w studiu publiczność na końcu każdego odcinka oceni potrawy przygotowane przez drużyny i zagłosuje na najlepsze dania. Zwycięzcą odcinka jest kulinarny amator, który wraz z profesjonalnym szefem kuchni tworzy drużynę. Nagrodą w programie jest voucher na zakupy w sieci sklepów Biedronka – sponsora i partnera programu.
„Gotowi do gotowania. Start!” to pełne humoru show prowadzone przez miłośniczkę dobrej kuchni Marzenę Rogalską, z pomysłami na codzienne, smaczne i pełne fantazji obiady przygotowane w krótkim czasie! To codzienna porcja kulinarnych inspiracji i praktycznych porad dla widzów. Uczestników amatorów w ich kulinarnych zmaganiach wspierać będą profesjonalni szefowie kuchni: Marco Ghia, Adriana Marczewska, Michał Bałazy, Dominika Wójciak, Piotr Ostrowski oraz Charles Daigneault, którzy odkryją przed widzami tajniki sztuki kulinarnej, prezentując cały wachlarz swoich możliwości.
Program „Gotowi do gotowania. Start!” jest oparty na zagranicznej, sprawdzonej formule. Do tej pory był emitowany m.in. w Wielkiej Brytanii (BBC2), Włoszech (Rai1) Norwegii, Francji, Niemczech, Brazylii, USA, gdzie cieszył się ogromną popularnością. Sponsorem i partnerem programu jest Jeronimo Martins Polska S.A. – właściciel sieci sklepów Biedronka.

TEŚCIOWE I SYNOWE. KTO TU RZĄDZI?
emisja: TVP2, od poniedziałku do piątku godz. 18:55, od 9 września

„Teściowe i synowe. Kto tu rządzi?” to nowy elektryzujący reality show o tematyce kulinarnej, w którym rywalizować będą ze sobą zespoły złożone z synowych i teściowych. W każdym tygodniu w szranki staną 4 dwuosobowe zespoły, które będą zapraszać się nawzajem na przygotowane przez siebie mini przyjęcia w formie obiadu lub kolacji. Wszystkie pary będą miały takie same możliwości, aby zabłysnąć wśród gości: ten sam budżet i ten sam czas na organizację przyjęcia. W każdym zespole z góry będzie też określony podział zadań: synowa będzie musiała zrobić zakupy, ugotować wymyślone przez teściową dania, nakryć do stołu i podać kolację gościom, natomiast teściowa będzie wszystkim zarządzać i przyjmować gości, którymi będą pozostałe uczestniczki programu – teściowe. Goście ocenią przygotowane przyjęcie i dania przyznając punkty od 1 do 10. W finale tygodnia zwycięży ta para (synowa i teściowa), która od rywalek otrzyma największą liczbę punktów, a w nagrodę panie otrzymają 10 tysięcy złotych do podziału.
W nowym, kulinarnym reality show widzowie TVP2 obserwować będą zmagania kobiet, które łączy, ale równie często dzieli jeden ukochany mężczyzna – syn i mąż. Jak teściowe i synowe poradzą sobie z gotowaniem, zakupami i przyjmowaniem gości? Czy będą miały podobny gust, czy może każda z nich będzie chciała wszystko zrobić „po swojemu”? Czy w obliczu wyzwania uda im się uniknąć napięć i sporów? W programie zobaczymy dwa pokolenia Pań, dwa różne pomysły na dom, na kuchnię, gotowanie, gospodarowanie finansami, czy przyjmowanie gości. Zobaczymy kto tak naprawdę rządzi w naszych domach i kuchniach.

 

KONKURS PIOSENKI EUROWIZJI JUNIOR
emisja: TVP1, niedziela 24 listopada
Konkurs Piosenki Eurowizji Junior to jedno z największych wydarzeń muzycznych Europy. Impreza wspiera talent i toruje drogę do muzycznej kariery młodych wokalistów na świecie. Gospodarzem i organizatorem tegorocznej edycji Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2019 jest Telewizja Polska wraz z Europejską Unią Nadawców (EBU). W tegorocznej edycji Eurowizji Junior weźmie udział 19 państw. Koncert odbędzie się 24 listopada 2019 roku w Arenie Gliwice, jednym z największych obiektów widowiskowo-sportowych w Polsce. Hasło tegorocznego konkursu to #ShareTheJoy.
Gospodarzami tego wyjątkowego widowiska będzie błyskotliwa i utalentowana trójka: Ida Nowakowska, Aleksander Sikora i Roksana Węgiel. Konkurs odbędzie się 24 listopada w Gliwicach na Śląsku.

 

GRA SŁÓW. KRZYŻÓWKA
emisja: TVP1, od poniedziałku do piątku, godz. 15:30, od 9 września

Co ponosi ułana?
Kto tańczył w bramce?
Jak się nazywa jaskółka, która jadła po 19:00?
Krzyżówka w telewizji pojawiła się już w pierwszym polskim teleturnieju w 1958 roku. Nawiązując do tradycji, nowy teleturniej „Gra słów – krzyżówka” proponuje widzom TVP1 znakomitą zabawę pełną klasycznych łamigłówek w nowoczesnej formie! Intrygujące zagadki, szalone litery, atrakcyjne nagrody i błyskotliwy prowadzący! Już od września – od poniedziałku do piątku o 15:30 – trening szarych komórek w TVP1 prowadzi mistrz puenty, Radek Brzózka. Twórcy teleturnieju zachęcają do wspólnej zabawy, zarówno początkujących szaradzistów, jak i wybitnych specjalistów od łamania szyfrów i głowy. Zawsze o 15:30 nowy teleturniej „Gra słów. Krzyżówka” oferuje świetną rozrywkę w doskonałym towarzystwie.

PRZYSIĘGA
emisja: TVP1, od poniedziałku do piątku, godz. 16:05, od 3 września
Współczesny serial obyczajowy produkcji tureckiej. Reyhan urodziła się na wsi i dorastała w tradycyjnej rodzinie. Po śmierci matki życie dziewczyny diametralnie się zmienia. Bogaty biznesmen Hikmet, którego ona traktuje jak wujka, prosi, aby Reyhan wyszła za mąż za jego syna, Emira. Pomimo, że Reyhan bardzo ceni Hikmeta, odmawia, ponieważ nie chce wiązać się z kimś, kogo nie zna. Jednak sekret, który ukrywa Hikmet, zmusza dziewczynę do ślubu. Cavidan, matka Emira, ma wielkie plany wobec syna i nie zgadza się na jego ślub z prostą dziewczyną. Dokłada wszelkich starań, aby zakończyć małżeństwo. Również Kemala czekają wielkie zmiany. To odnoszący sukcesy prawnik, który samotnie wychowuje pięcioletnią córeczkę, Masal. Od kiedy trzy lata temu matka dziewczynki opuściła dom, Masal nigdy więcej się nie odezwała. Wtedy Kemal zamknął swoje serce przed wszystkimi kobietami. Do czasu, gdy w jego życiu pojawia się Leyla…
Reż: Ayhan Özen  i Serkan Mut. Obsada: Gökberk Demirci, Özge Yaz, Can Verel, Munise Özlem.

 

 

PREMIERY: KONTYNUACJE

 

ROLNIK SZUKA ŻONY
emisja: TVP1, niedziela, godz. 21:15, od 8 września
To już 6. edycja najpopularniejszego programu rozrywkowego w Polsce. Wkrótce poznamy grupę samotnych mieszkańców wsi, poszukujących swojej drugiej połowy. Piątce z nich, wraz z Martą Manowską, towarzyszyć będziemy w niezwykłej wyprawie w poszukiwaniu miłości i kogoś, z kim mogliby spędzić resztę życia. Będziemy śledzić ich historię od samego początku – pisania i czytania listów, pierwszych spojrzeń i spotkań, aż po końcowe, poważne wybory. Będą śmiech i łzy, miłosne wzloty i upadki, a że scenariusz tego programu pisze samo życie, raczej nie zabraknie w nim niespodzianek. Nie będzie też brakować niezwykłych krajobrazów i piękna wiejskiego życia, wraz z jego blaskami i cieniami, radościami i smutkami, przyjemnościami i obowiązkami. Czy znowu zobaczymy jak w sercach rodzi się uczucie? Czy dane nam będzie bawić się na kolejnym weselu? Tego dowiemy się już jesienią 2019 roku.

WOJENNE DZIEWCZYNY
emisja: TVP1, niedziela godz. 20:15, od 8 września

Ewka, Irka i Marysia otrzymują nowe przydziały i nowe zadania. Marysia dostaje zadanie wcielenia się w rolę niemieckiej arystokratki. Jako hrabina ma m.in. przewieźć szczepionki na tyfus z Instytutu Weigla we Lwowie do Warszawy, rzekomo dla sierocińca dla aryjskich dzieci. Faktycznie szczepionki mają zostać przekazane do getta. We Lwowie Marysia, jako hrabina zawiera znajomość z SS-manem Martinem von Snitzem, który wkrótce zjawia się w Warszawie z misją uszczelnienia, a w dalszej kolejności likwidacji getta. Marysia działając na polecenie dowództwa AK prowadzi trudną grę z SS-manem, by zdobyć jak najwięcej informacji na temat planów nazistów wobec Żydów i „ostatecznego rozwiązania”. Ewa zostaje łączniczką oddelegowaną do pracy przy najściślej ukrytej radiostacji tzw. „Batyskafie”. Tymczasem związek Ewki z Witkiem wystawiony zostaje na próbę. Ewka poznaje Leona – ekstrawaganckiego inżyniera – wynalazcę, dawnego studenta Adama Szczęsnego (ojca Irki i Witka). Leon przyjeżdża do Warszawy, by pracować na zlecenie Niemców nad urządzeniem, służącym do precyzyjnego naprowadzania bomb na cele aliantów. Wykorzystując swoją pozycję i wartość dla Niemców, Leon sprowadza z oflagu Adama Szczęsnego, twierdząc, że jego doświadczenie jest niezbędne do skutecznego prowadzenia dalszych eksperymentów. Leon wierzy, że kiedy prace zostaną ukończone, podczas akcji przekazywania prototypu nowej broni ludziom z podziemia, Adama Szczęsnego uda się uwolnić.
Irka dostaje zadanie zatrudnienia się w Instytucie Żywienia, jednak jej prawdziwym celem jest zdobycie planów budynku Instytutu, który jest położony tuż przy archiwum niemieckim, oraz umożliwienie przedostania się do środka żołnierzy AK i wysadzenie archiwum. Kobieta czeka na powrót Kamila, który został przerzucony do Anglii i tam aktywnie działał m.in. przy rozszyfrowaniu mikrofilmu z listą niemieckich agentów na Wschodzie.
Głównym wątkiem sezonu będzie próba umożliwienia aliantom przejęcia niemieckiej „wunderwaffe”, co będzie celem wielkiej finałowej akcji oraz wykradzenie nazistom ściśle strzeżonej tajemnicy, czyli faktu, że wiosną roku 1942 podjęli decyzję o „ostatecznym rozwiązaniu kwestii żydowskiej”. Nasi bohaterowie zrobią wszystko, by podzielić się z wywiadem brytyjskim zdobytymi planami budowy obozów śmierci…
W serialu pojawiają się nowi bohaterowie: oprócz Leona – wynalazcy, Aloszy – podwójnej niemieckiej agentki, jest i Broni – dawnej gosposi z domu Szczęsnych, która pomaga prowadzić Jadwidze małą jadłodajnię, także SS-man Martin von Snitz, od którego udaje się Marysi wydobyć informacje na temat planowanego Holocaustu. Ponadto w każdym z odcinków widz poznaje kolejne odsłony coraz trudniejszego życia w okupowanej Warszawie i Generalnej Guberni, widzi z jakimi przeciwnościami muszą radzić sobie bohaterowie.

KLAN
emisja: TVP1, od poniedziałku do piątku godz. 18:00, od 9 września

Powrót Alicji (Maria Winiarska) i Andrzeja Marczyńskich (Wojciech Wysocki), awans Piotra (Jacek Borkowski) i Elizy (Zofia Nowakowska) do kolejnego etapu talent show, prywatne lekcje Beaty (Magdalena Wójcik) u przystojnego instruktora salsy,  nowy mężczyzna w życiu Czesi (Anna Powierza) – to zaledwie niektóre z nieoczekiwanych zwrotów akcji, do których dojdzie po wakacjach w „Klanie”. We wrześniu TVP1 rozpocznie emisję 23. sezonu telenoweli „Klan”.
Elżbieta i Jerzy Chojniccy (Barbara Bursztynowicz i Andrzej Grabarczyk) przyjmą pod swój dach Lutkę Hermanowicz (Joanna Kurowska) i Krzysztofa Bąka (Krzysztof Tyniec) na czas trwania remontu w ich domu. Wyniknie z tego sporo zabawnych sytuacji i… kłopotów. Zwłaszcza, że remont potrwa znacznie dłużej, niż wszyscy – zarówno gospodarze, jak i lokatorzy – początkowo zakładali.
Paweł Lubicz (Tomasz Stockinger) dozna szoku, gdy pewnego dnia do drzwi jego gabinetu zapuka były wspólnik Andrzej Marczyński (Wojciech Wysocki), który okazał się oszustem i, aby uciec przed wierzycielami, sześć lat temu upozorował własną śmierć, a następnie wyjechał z Polski.  Powrót ginekologa, bynajmniej nie ucieszy właściciela Elmedu. Jeszcze większy powód do zmartwienia będzie miała Alicja Marczyńska (Maria Winiarska), była żona lekarza. Intuicja podpowie jej, że Andrzej chce wyłudzić od niej i jej obecnego męża, docenta Gwidona Sarny (Ryszard Kluge) pieniądze.
Przygotowania do wspólnego występu w telewizyjnym talent show bardzo zbliżą do siebie psychoterapeutę Piotra Rafalskiego (Jacek Borkowski) i jego byłą już pacjentkę Elizę (Zofia Nowakowska). Po nagraniu programu Rafalski odwiezie aspirującą do pozycji gwiazdy wokalistkę do domu, ale nie przyjmie jej zaproszenia na kawę. Postanowi jak najszybciej pochwalić się swojej żonie Beacie (Magdalena Wójcik), że on i jego młoda partnerka zakwalifikowali się do kolejnego etapu przesłuchań. Wkrótce potem Borecka-Rafalska poinformuje męża, że zapisała się do szkoły tańca i wykupiła prywatne lekcje salsy u bardzo przystojnego instruktora Zbyszka (Wojciech Michalak).
Ku rozpaczy Brajana Cebuli (Marcin Błaszak), Czesia Kot-Kurzawska (Anna Powierza) zacznie spotykać się z Markiem (Marcin Kaleta), przystojnym ojcem jednego z chłopców uczęszczających do prowadzonego przez nią przedszkola. Autentycznie zauroczona uzna, że jest zupełnie inny niż mężczyźni, których do tej pory znała, a Cebuli wprost zakomunikuje, że nie powinien liczyć z jej strony na nic więcej niż przyjaźń. Brajan tak bardzo się zdenerwuje, że spowoduje wypadek i straci pracę u Igora Rutki (Zbigniew Suszyński). Poszkodowany w stłuczce biznesmen zaproponuje posadę swojego nowego kierowcy i… prawej ręki Leszkowi Jakubowskiemu (Artur Dziurman), z czego najbardziej ucieszy się jego żona Bogna (Justyna Sieńczyłło).
Reżyseria: Jarosław Marszewski, Paweł Chmielewski, Michał Fazlejew, Sebastian Chondrokostas

 

 

KORONA KRÓLÓW
emisja: TVP1, od poniedziałku do piątku godz. 18:30, od 9 września

Kto po śmierci Kazimierza Wielkiego walczył o tron w Krakowie? Dlaczego doszło
do rzezi Węgrów? Kto nie chciał Andegawenów w królestwie i jak doszło do koronacji Jadwigi z Węgier? O tym widzowie dowiedzą się w 3. serii telenoweli historycznej „Korona Królów”. Akcja serialu rozpoczyna się na przełomie 1376–1377 roku. Bohaterowie będą walczyć o władzę, ale i o miłość. Odwaga będzie mierzyć się z tchórzostwem a wielkość z małością. Premierowe odcinki „Korony Królów” od września w Jedynce.

„Korona Królów” to pierwsza polska telenowela historyczna. Żadna inna stacja nie podjęła się takiej produkcji. TVP odniosła sukces tworząc prawdziwą modę na historię. Serial cieszył się ogromnym zainteresowaniem od początku emisji. Średnia oglądalność pierwszej i drugiej serii „Korony Królów” łącznie to ponad 1,6 mln widzów, przy średnich udziałach 13,3%. Odcinek z rekordową oglądalnością przyciągnął przed telewizory prawie 3,8 mln widzów.
Trzeci sezon zapowiada się równie interesująco. W nowej serii w rolę Jadwigi, która zostaje pierwszą kobietą – królem Polski, zaręczonej z księciem habsburskim Wilhelmem, wcieli się Dagmara Bryzek. Wielki Książę Jogaiła – w tej roli zobaczymy Vasyla Vasylyka – po przyjęciu chrztu zostaje królem Władysławem Jagiełłą. Ukochany syn księcia Olgierda (Wojciech Żołądkowicz), staje się wielkim mężem stanu i dobrym mężem Jadwigi.

Przed widzami TVP1 wielkie emocje, a przed bohaterami wyzwania. Nowy sezon „Korony Królów” łączy dramat z historią, miłość z intrygą. Kolejne pokolenia bohaterów serialu będą tworzyć barwny świat Krakowa, dworu na Wawelu. Poznamy dalsze losy Esterki, Cudki i jej dzieci, zobaczymy w akcji Urszulę, córkę Reginy, posłuchamy kojących rad Ojca Wojciecha. Nie zabraknie wielkich miłości, sekretnych misji, wątków szpiegowskich. 3. sezon „Korony Królów” zapowiada się fascynująco!

 

OJCIEC MATEUSZ
emisja: TVP1, czwartek godz. 20:35, od 12 września

Bezwzględni gangsterzy, pozbawieni skrupułów szantażyści, nielegalne adopcje i pojawienie się groźnej sekty. To im dzielnie stawią czoła sandomierscy policjanci w najnowszym sezonie „Ojca Mateusza”.
Prócz żmudnych i skomplikowanych śledztw główni bohaterowie serialu przeżywać będą wiele emocjonalnych rozterek, uczuciowych perypetii, mniejszych i większych dramatów. Do szpitala w bardzo ciężkim stanie trafi Pluskwa (Eryk Lubos), który rozpocznie pracę jako taksówkarz, a podejrzenie o jego brutalne pobicie padnie na mafię taksówkową. O śmierć otrze się również babcia Lucyna (Aleksandra Górska), która omyłkowo spożyje trujące dopalacze. Również Mateusz (Artur Żmijewski) cudem uniknie śmierci, a to dzięki… proroczym snom Możejki (Piotr Polk). Sam inspektor pomoże natomiast w potrzebie swojej atrakcyjnej sąsiadce Martynie, która ze względu na awarię kanalizacji na jakiś czas wprowadzi się do jego mieszkania. Na plebanii dojdzie do małej rewolucji, gdyż pojawią się na niej kandydatki na gosposię! A to za sprawą przechodzącej poważny kryzys Natalii (Kinga Preis), która porzuci gotowanie i zacznie medytować. Co gorsza – ulubienica Mateusza zdecyduje się na poszerzenie swojej świadomości w niebezpiecznej sekcie! W jej otoczeniu pojawi się także znany restaurator Winkler, który po latach powrócił do Sandomierza. Będą spędzać ze sobą coraz więcej czasu, a kiedy biznesmen zostanie oskarżony o napaść na jubilera to gosposia twardo stanie w jego obronie. Aspirant Nocul (Michał Piela) poczuje, że życie zaczyna się po czterdziestce! Nie tylko weźmie udział w charytatywnym biegu ulicznym, który ukończy z doskonałym rezultatem, ale pozna atrakcyjną, młodą kobietę. Zafascynowana stróżem prawa dziewczyna zacznie go kokietować i wysyłać mu czułe sms-sy, co wzbudzi podejrzliwość jego żony (Ewa Konstancja Bułhak). Zdesperowana Basia zacznie więc śledzić aspiranta, co doprowadzi do zaskakującego finału. Tymczasem sierżant Gibalski (Rafał Cieszyński) będzie bardzo przejęty i zaangażowany w przygotowania do chrztu swoich synów. Problem w tym, że jego ukochana Agata (Alżbeta Leńska) zażyczy sobie idealnego kandydata na ojca chrzestnego. Gibalski będzie miał nie lada kłopot, by go znaleźć. Sercowe rozterki nie ominą Ewy Kobylickiej (Edyta Olszówka). Kiedy jej ukochany (Jakub Wesołowski) zaproponuje, by wreszcie zamieszkali razem, wpadnie w panikę. Ze swoich obaw zwierzy się Możejce, który znajdzie dla niej najbardziej rozsądne rozwiązanie. Zabawne perypetie nie ominą za to aspiranta Dziubaka (Bartłomiej Firlet), który za namową kolegów z komendy zdecyduje się na udział w telewizyjnym, randkowym show „Panna na wydaniu”. Media zainteresują się też księdzem Mateuszem – jedna z poczytnych ogólnopolskich gazet opisze jego detektywistyczne dokonania, co zaowocuje pomysłem na powstanie serialu o słynnym na całą Polskę duchownym. Wywoła to niepokój bliskich mu osób, obawiających się, że telewizyjna produkcja zmieni ich życie na zawsze..

 

DZIEWCZYNY ZE LWOWA
emisja: TVP1, piątek godz. 20:35, od 13 września

Trzecia seria „Dziewczyn ze Lwowa” nie rozwiązała wszystkich dylematów głównych bohaterek, a czwarta, być może zagmatwa je jeszcze bardziej. Katia wciąż nie dokonała wyboru i nie wie, czy kierować się sercem i wybrać młodego i przystojnego, ale biednego Ryśka, czy bogatego i ważnego, ale jednak starego Sarkisjana. Jak się okaże, zdecyduje za nią samo życie. Czy Polinie, która zrozumiała, że nie potrafi żyć bez Kapitana, uda się przerwać złą passę w miłości do „mundurowych” i czy pomimo oporów natury moralnej wejdzie w kolejny biznes z Matyldą i Konstantym? Olya postanowiła zaakceptować fakt, że ma ojca – w jaki sposób będzie budowała bliską relację z nim i jak to wpłynie na jej życie z Tomkiem i… jego matką? Poprzedni, trzeci sezon najbardziej uporządkował życie Swiety i Uljany. Jak się okaże, tylko pozornie.
W czwartym sezonie pojawią się nowi aktorzy, między innymi Paulina Gałązka, Michał Mikołajczak, Wojciech Brzeziński. Zdjęcia kręcone są głównie w Warszawie i okolicach.

 

KOMISARZ ALEX
emisja: TVP1, sobota godz. 20:35, od 7 września

W 13. serii „Komisarza Aleksa” widzowie będą świadkami kolejnej porcji emocjonujących i mrożących krew w żyłach przygód czworonożnego detektywa, jego opiekuna komisarza Piotra Górskiego (Krystian Wieczorek) oraz pozostałych pracowników łódzkiej komendy policji: komisarz Lucyny Schmidt (Magdalena Walach), komisarz Marty Grabskiej (Beata Fido), komendanta Stanisława Mędrzaka (Zbigniew Lesień), młodszego aspiranta Gustawa Bielskiego (Piotr Bondyra) oraz patologa Leona Bergera (Janusz Chabior). Na największą sensację nowego sezonu zapowiada się zatrudnienie Aleksa do roli serialowego psa w będącej ramówkowym hitem telenoweli. Jak do tego dojdzie? Oto w studiu filmowym,  podczas zdjęć do popularnej telenoweli, ginie znana gwiazda. Zostaje zastrzelona w scenie, w której zamiast rekwizytu użyto prawdziwej broni. Zabija ją jej serialowy mąż. Komisarz Alex, który jest fanem serialu, podejmuje śledztwo wraz ze swym partnerem Piotrem Górskim.
Studio filmowe zostaje opieczętowane, jednak zdjęcia są realizowane poza nim, ponieważ każda przerwa generuje wielkie straty finansowe. Policja wyjaśnia, w jaki sposób mogło dojść do zamiany broni, szybko też odkrywa, że właścicielką broni, z której zginęła aktorka, jest producentka telenoweli!
W tym czasie Alex zostaje zauważony przez  reżysera i zatrudniony do roli serialowego psa.  Okazuje się, że Alex gra znakomicie, potrafi w razie potrzeby improwizować i jest dużo lepszy aktorsko od swego kolegi, który wcześniej występował w telenoweli. Reżyser,  ekipa i Gutek są nim zachwyceni, jedynie Górski nie popiera tego pomysłu. 
Policja podejmuje kolejne tropy, odkrywa, że aktorka miała romans z producentem serialu, którego później szantażowała. Czy to wystarczający motyw, żeby zabić? 
W 13. sezonie „Komisarza Aleksa” w gościnnych epizodach, jak zawsze, nie zabraknie gwiazd. Wśród nich zobaczymy m. in. Agnieszkę Wosińską, Sylwię Juszczak, Beatę Kawkę, Mariusza Ostrowskiego, Macieja Brzoskę, Dariusza Wieteskę, Mariusza Kiljana, Dariusza Majchrzaka czy Dawida Czupryńskiego.

 

LEŚNICZÓWKA
emisja: TVP1, od poniedziałku do środy, godz. 20:30, od 10 września

Niemal przez całe upalne lato ekipa „Leśniczówki” w pocie czoła pracowała nad czwartą odsłoną serialu. Wysiłek bez wątpienia się opłacił, bo efekty są niezwykle intrygujące. Bez wątpienia ogromna zasługę w tym mają znani i lubiani bohaterowi, ale także nowe postacie, których losy będziemy mogli śledzić w tym sezonie. Wśród ich odtwórców zobaczymy m.in.: Marcina Trońskiego, Bartosza Obuchowicza, Annę Gzyrę i Igę Górecką.

Osią nowych odcinków będą przede wszystkim rodzinne sekrety Majewskich. Niebagatelną rolę w tym wątku odegra tajemniczy mecenas Teodor Grzymowski, prawnik, który ma pomóc Krzysztofowi (Marek Bukowski) w oczyszczeniu się z zarzutu morderstwa. Sporo emocji bez wątpienia wzbudzi także niezwykle trudna i pełna meandrów społeczno-polityczna kariera Katarzyny (Jolanta Fraszyńska). Karczowie (Henryk Talar, Przemysław Bluszcz) też nie dadzą o sobie zapomnieć. Dzięki działaniom Nowackiego (Grzegorz Pawlak) i Mirosa (Marcin Stec) na jaw zaczną wychodzić kolejne brudne interesy przedstawicieli tej rodziny!
Tworząc scenariusz do czwartego sezonu „Leśniczówki” jej twórcy postanowili odnieść się również do ważnych społecznych problemów. Dlatego też kontynuowany będzie wątek problemów alkoholowych, z którymi borykają się niektórzy mieszkańcy Leśniczówki. Znalazło się też miejsce na podjęcie tematu zdrowia psychicznego – wiadomo, że Polacy nie chodzą do psychologa nie dlatego, iż tego nie potrzebują, ale dlatego, że boją się stygmatyzacji. Nie zabraknie także wątków opowiadających o trudnych, ale niezwykle ważnych dla bohaterów serialu, relacji rodzinnych. 
Zdjęcia, podobnie jak w poprzednich sezonach, realizowane są w pięknych i magicznych okolicznościach przyrody Zalesia Górnego, Lasów Sękocińskich i Młochowskich. Sporo scen kręconych jest także w Konstancinie, Piasecznie oraz Warszawie.

 

JAKA TO MELODIA?
emisja: TVP1, od poniedziałku do niedzieli, godz. 17:30, od 7 września

„Jaka to melodia?” powraca w wielkim stylu. Tradycyjnie nie zabraknie wokalistów światowego formatu i największych osobowości polskiej sceny muzycznej. Będą artystyczne jubileusze i pojedynki gwiazd. O emocje zadbają charyzmatyczni uczestnicy, nieśmiertelne przeboje dostarczą wielu wzruszeń, a pieczę nad całością sprawować będzie nowy gospodarz programu. Widzów czeka sezon pełen wrażeń!
Wielkie otwarcie nowego sezonu „Jaka to melodia?” już 7 września! Otwarcie to wyjątkowe, bo wpisujące się w uroczyste obchody diamentowego jubileuszu Ireny Santor. Na scenie nie zabraknie szacownej jubilatki, a sylwetkę i twórczość Ireny Santor przypomną goście odcinka: Anna Dymna, Jacek Cygan i Julia Lewenfisz-Górka.
Tego samego dnia, 7 września widzowie będą świadkami jeszcze jednego podniosłego wydarzenia: Norbi oficjalnie przekaże pałeczkę prowadzącego show Rafałowi Brzozowskiemu. Sam zaś rzuci się w objęcia fortuny, która – jak wiadomo – kołem się toczy. Rafał Brzozowski z teleturniejem „Jaka to melodia?” w przeszłości był już związany, występując w nim jako wokalista. Będzie to zatem powrót dawnego domownika, który przybywa, by podjąć się roli gospodarza. W kuluarach szepcze się także, że Rafał nie poprzestanie na spotkaniach z widzami za pośrednictwem szklanego ekranu. Do niektórych domów będzie zaglądać… osobiście!
Jesienne odcinki specjalne „Jaka to melodia?” tradycyjnie będą pełne gwiazd – wystąpią aktorzy seriali „M, jak Miłość” i „Barwy szczęścia”, prezenterzy „Pytania na śniadanie”, barwni bywalcy programu „Europa da się lubić”, a także dziennikarze „Teleekspressu”. Naprzeciw siebie staną również przedstawiciele ogrodów zoologicznych: warszawskiego i wrocławskiego. Zapowiada się „dzika” rywalizacja.
Przede wszystkim jednak nie zabraknie tego, za co widzowie od lat kochają program „Jaka to melodia?” – znakomitej muzyki i przebojów, które śpiewają całe pokolenia. A wszystko to w znakomitych aranżacjach muzycznych i nowoczesnej, zrealizowanej z rozmachem oprawie telewizyjnej.

 

 

TEATR TELEWIZJI
emisja: TVP1, godz. 21:00 już od września

Jesienią w TVP1 nie zabraknie głośnych premier Teatru Telewizji. W Roku Gustawa Herlinga-Grudzińskiego Telewizja Polska przygotowuje widowisko teatralne na podstawie prozy obozowej „Inny świat”, w reżyserii Igora Gorzkowskiego. W rolę Gustawa wcieli się Phillipe Tłokiński, który niedawno brawurowo odegrał postać Jana Nowaka Jeziorańskiego w filmie „Kurier”, zaś w roli Ostatniego partnerować mu będzie Rafał Zawierucha.
Kolejną premierą Teatru Telewizji będzie „Imperium”, dramat Wojciecha Tomczyka, w reżyserii Roberta Talarczyka, traktujący o spotkaniu legendarnego „budowniczego Gdyni”, premiera Eugeniusza Kwiatkowskiego (Mariusz Ostrowski) z wybitnym pisarzem Melchiorem Wańkowiczem (Ireneusz Czop), „królem polskiego reportażu”.
Wśród jesiennych premier nie zabraknie również pozycji komediowych –„Oscar dla Emily” to brawurowa komedia o niespełnionym zawodowo małżeństwie aktorów z Hollywood. Emily (Ewa Wiśniewska) i Henry (Sławomir Orzechowski) całe życie marzyli o statusie gwiazd filmowych, pięknej posiadłości w Beverly Hills i bywaniu na oscarowych galach. Tymczasem ich rzeczywistość to skromny domek na przedmieściu, w którym co rusz wcielają się w swoje ukochane role (te, które zbudowali lata temu, grając w „Romeo i Julii”).
Gorzka i pełna ironii wypowiedź na temat współczesnego show biznesu w reżyserii i na podstawie scenariusza Kingi Dębskiej. Mecenasem Teatru Telewizji jest PGNiG.

 

 

WYDARZENIA SPORTOWE – LIGA MISTRZÓW
emisja: TVP1, środy, godz. 21:00 (18.09, 2.10, 23.10, 6.11, 27.11 i 11.12)

W każdym tygodniu rozgrywek TVP1 i TVP Sport będą pokazywać jedno spotkanie, aż do zakończenia sezonu 2020/21! Przez kolejne dwa lata widzowie TVP nadal będą mogli oglądać najlepszych piłkarzy świata (Leo Messi, Neymar, Cristiano Ronaldo, Gareth Bale czy Kylian Mbappe) i występy reprezentantów Polski w najbardziej prestiżowych rozgrywkach klubowych: Robert Lewandowski w Bayernie Monachium, Łukasz Piszczek w Borussii Dortmund, Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik w SSC Napoli, Wojciech Szczęsny w Juventusie Turyn czy Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus w Lokomotiwie Moskwa. Transmisje w TVP1 i TVP Sport, a także na stronie sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej. Tuż po nich od fazy grupowej będzie emitowany specjalny program, w którym widzowie będą mogli zobaczyć skróty ze wszystkich wtorkowych i środowych spotkań LM.

MAGAZYN KRYMINALNY 997
emisja: czwartek, godz. 23:00, od 5 września
Oparty na faktach scenariusz każdego z odcinków „Magazynu 997”, przywołuje sprawy kryminalne sprzed lat. Ekipa realizująca magazyn wraz z Policją, uczestniczy w poszukiwaniu przestępców. Program przedstawia rekonstrukcje bulwersujących spraw, angażując widzów w rozwikłanie kryminalnych zagadek.  Dzięki takiej pomocy  udaje się rozwiązać wiele trudnych śledztw i doprowadzić do ukarania winnych.  Audycja realizowana jest we współpracy z Komendą Główną Policji. Prowadzącym program jest doświadczony i lubiany przez widzów dziennikarz Dariusz Bohatkiewicz.

MAGAZYN ŚLEDCZY ANITY GARGAS
emisja: czwartek godz. 22:25, od 5 września
„Magazyn śledczy Anity Gargas” to cotygodniowy program bezkompromisowej dziennikarki, która prześwietla najskrytsze tajemnice władzy różnych szczebli i ujawnia wszelkie nadużycia oraz przypadki łamania prawa. Anita Gargas idzie tropem patologicznych układów na styku polityki         i biznesu, zgłębia afery z pierwszych stron gazet oraz skandale o zasięgu lokalnym, docierając do nieznanych wcześniej opinii publicznej dokumentów i świadków zdarzeń.

MAGAZYN EKSPRESU REPORTERÓW
emisja: wtorek, godz. 21:55, od 3 września

Reporterzy Magazynu docierają tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Bohaterami materiałów są zwykli ludzie, ich troski, tragedie, radości i sukcesy. Autorzy nie omijają tematów trudnych i kontrowersyjnych, demaskując oszustwa i bezprawie. Przedstawiają też ludzi, którzy mogą być moralnym wzorem dla innych.

POSTAW NA MILION
emisja: TVP1, sobota godz. 18:30, od 7 września

Milion złotych w gotówce, dwóch uczestników i tylko 8 pytań. „Postaw na milion” to teleturniej dla widzów o stalowych nerwach, już od września w TVP1.
Nasi uczestnicy mają niepowtarzalną okazję, żeby przekonać się, ile waży milion złotych i często sprawdzić granice wytrzymałości wieloletnich związków i przyjaźni. To nie tylko teleturniej, ale prawdziwa szansa, by odmienić swoje życie i spełnić największe marzenia!
Dwóch spokrewnionych ze sobą graczy staje do gry jako drużyna. Na wstępie dostają milion złotych w gotówce i tylko 8 prostych pytań, które dzieli ich od wyjścia ze studia z walizką pełną pieniędzy.
Kolejny sezon programu do zobaczenia tym razem w telewizyjnej Jedynce już od września w soboty o godz. 18.30. Absolutny hit już przez dziewięć sezonów gości na polskiej antenie. Wejdź do gry z Łukaszem Nowickim i postaw na milion.

THE VOICE OF POLAND
emisja: TVP2, sobota godz. 20:05, od 7. września

Już we wrześniu, na antenę TVP2, wraca najlepszy, muzyczny show w Polsce. W dziesiątej, jubileuszowej edycji „The Voice of Poland” o wyborze najlepszego głosu w Polsce zadecydują współcześni idole – Margaret, Kamil Bednarek, Michał Szpak oraz Tomson i Baron z zespołu Afromental. 
Trenerzy dziesiątej edycji muzycznego show wielokrotnie poznali smak porażki, zanim osiągnęli sukces, o którym dziś marzą miliony uzdolnionych osób w kraju. Margaret, Kamil Bednarek, Michał Szpak oraz Tomson i Baron wykorzystają swój talent, wiedzę i doświadczenie, aby pomóc uczestnikom w osiągnięciu sukcesu skrojonego na miarę XXI wieku. 
Jubileuszowa edycja muzycznego show TVP2 okazała się rekordowa pod względem zgłoszeń. Na precastingach pojawiło się ponad 2000 osób! Spośród nich wyłoniono prawie 100 osób, które zaprezentują swój wokalny talent podczas pierwszego etapu programu – Przesłuchań w Ciemno.  
W ciągu dotychczasowych dziewięciu edycjach „The Voice of Poland” na scenie wystąpiło ponad 1000 osób, które zaśpiewały ponad 1500 polskich i zagranicznych przebojów. Na scenie muzycznego show TVP2 drogę do kariery rozpoczynali m.in.: Sarsa, Natalia Nykiel, Mateusz Ziółko, Marta Gałuszewska, Antek Smykiewicz, Rafał Brzozowski, Marcin Sójka i Michał Szczygieł. Dziś wszyscy są idolami milionów Polaków, mają na koncie dziesiątki tysięcy sprzedanych płyt, wiele nagród muzycznych oraz występy na największych i najważniejszych scenach muzycznych w Polsce. 
Kto zdobędzie tytuł Najlepszego Głosu w Polsce w dziesiątej, jubileuszowej edycji i dostanie szansę dołączenia do grona muzycznych idoli Polaków? Premiera „The Voice of Poland” już od 7 września, w każdą sobotę, w TVP2. 

ECHO SERCA

emisja: TVP2, wtorek godz. 21:50, od 3 września

W drugim sezonie „Echa serca” bohaterowie będą mierzyć się z konsekwencjami wybuchu gazu w Szpitalu Północnym. Najbardziej ucierpiała w nim Magda (Kamilla Baar-Kochańska), która doznała tak rozległych obrażeń mózgu, że jej życiu wciąż zagraża niebezpieczeństwo.
Magda stara się nie poddawać, chce walczyć o w miarę normalne życie, ale wie, że w tym stanie nie może pracować. Odchodzi na zwolnienie, a na jej miejsce do Szpitala Północnego przychodzi jej koleżanka ze studiów – Agnieszka (Anna Dereszowska). To ona zostaje psychologiem, do którego wszyscy przychodzą po pomoc.
Wartka akcja oparta na dramatycznych przypadkach medycznych i zdarzeniach, o których było głośno w polskich mediach, targani emocjami bohaterowie, miłość, zazdrość i nieustająca walka o życie – a wszystko to w gwiazdorskiej obsadzie z Anną Dereszowską, Kamillą Baar-Kochańską, Antonim Pawlickim i Przemysławem Sadowskim w rolach głównych, już jesienią we wtorkowe wieczory w TVP2.

 

BARWY SZCZĘŚCIA
emisja: TVP2, od poniedziałku do piątku, godz. 20:10, od 2 września

Dramaty, romanse i zaręczyny już jesienią w premierowych odcinkach „Barw szczęścia”.
Rodzina Walawskich pogrąży się w rozpaczy po śmierci Moniki (Natalia Żyłowska), córki Piotra oraz Igi. Ojciec (Piotr Jankowski) wyśle dziewczynkę na wycieczkę zorganizowaną przez księdza Tadeusza. W drodze bus wiozący dzieci będzie miał wypadek i Monika zostanie ciężko ranna. Lekarze będą walczyć o jej życie, ale w finale mała odejdzie. Zdruzgotana Iga (Ada Fijał), będąc pewna, że ich córka zginęła przez zaniedbanie ojca, postanowi w końcu odebrać Piotrowi także prawo do opieki nad synem.
Ksiądz Tadeusz (Jakub Mróz) po wypadku również się załamie i widząc śmierć dziecka utraci wiarę. Po kilku tygodniach porzuci kapłaństwo i spróbuje znaleźć nową pracę.
Tymczasem Iza Małek (Agnieszka Warchulska) w premierowych odcinkach podejmie dramatyczną walkę o życie, po tym, jak lekarze zdiagnozują u niej raka mózgu. Malarka – świadoma, że jej choroba może oznaczać szybką śmierć, spróbuje zapewnić bezpieczną przyszłość swojej córce Paulince (Lena Jastrzębska). Czy pomoże jej w tym Łukasz Sadowski (Michał Rolnicki) – biologiczny ojciec małej?
Ciężkie chwile w nowym sezonie czekają także rodzinę Pyrków. Iwona (Izabela Zwierzyńska) i Agata (Natalia Zambrzycka) poważnie zachorują i trafią do szpitala.
Klara (Olga Jankowska), tuż przed planowanym powrotem do kraju, zostanie… aresztowana w USA! Marysią (Antonina Niewiarowska) zaopiekują się urzędnicy z polskiego konsulatu, którzy w finale odeślą małą do rodziny. Hubert (Marek Molak), by ratować żonę, od razu zacznie szukać prawnika. Jakie zarzuty usłyszy Klara i czy powróci w końcu do bliskich?
Z kolei Mariola (Agnieszka Mrozińska) w najbliższych tygodniach padnie ofiarą szantażu! Tomek (Tomasz Błasiak) spróbuje na nowo podbić jej serce, a gdy dziewczyna go odepchnie, postanowi się zemścić grożąc „ukochanej”, że udostępni w Internecie erotyczny film, który nagrał, gdy byli jeszcze parą. Czego zażąda w zamian za „dyskrecję”?
Sporo „grzeszków” do ukrycia w nowym sezonie będzie miała także Dominika (Karolina Chapko). Dziewczyna postanowi nakłonić Sebastiana (Kacper Krupski), by się z nią ożenił i jednocześnie, w tajemnicy przed ukochanym, zacznie łączyć sprzątanie… ze striptizem. Czy Kowalski odkryje w końcu, jak jego wybranka zarabia na życie?
W premierowych odcinkach niebezpieczny sekret połączy poza tym Malwinę (Joanna Gleń) i Adama (Marcin Kwaśny). Oboje nawiążą ognisty romans, który na początku będą utrzymywać w tajemnicy. Gdy Wanda (Agnieszka Przepiórska) dowie się, że mąż ją zdradził, niemal rzuci się na rywalkę z pięściami.
Szalona miłość również u seniorów. Na jesieni Marczakowie wezmą w końcu rozwód, a Jerzy (Bronisław Wrocławski) od razu poprosi o rękę Małgorzatę (Adrianna Biedrzyńska). Jak bliscy zareagują na ich zaręczyny? Tego dowiemy się w nowych odcinkach serialu.

M JAK MIŁOŚĆ
emisja: TVP2, od poniedziałku do wtorku, godz. 20:55, od 10 września

Jubileuszowy 20 sezon „M jak Miłość” już jesienią w TVP2! Marzenka (Olga Szomańska) i Andrzejek (Tomasz Oświeciński) będą świętować, bo spełni się ich największe marzenie. Gdy okaże się, że Lisiecka zajdzie w ciążę, mąż będzie gotów nosić ukochaną na rękach.
Z kolei Ula (Iga Krefft), tylko z pozoru znajdzie szczęście u boku męża (Arkadiusz Smoleński). Cały czas będzie jednak myśleć o Janku (Tomas Kollarik), aż w końcu oboje dadzą Bartkowi powód do zazdrości!
U Mostowiaków nadal będą mieszkać Kisielowa (Małgorzata Rożniatowska) z Żakiem (Krzysztof Tyniec), coraz bardziej grając gospodarzom na nerwach. Artur (Robert Moskwa) mało nie wybuchnie, gdy Robert zacznie „adorować” Marię (Małgorzata Pieńkowska)… W finale cierpliwość straci nawet Barbara (Teresa Lipowska), gdy Żak bez pytania weźmie szachy, należące do Lucjana. Jak zakończy się dla seniora ta „wpadka”?
Tymczasem Mateusz (Krystian Domagała) zostanie w Polsce, by przygotować się do matury i od razu zacznie chodzić z Lilką (Monika Mielnicka) na wagary, ku przerażeniu opiekującej się nim Marii. Po kilku tygodniach, z każdym dniem coraz bardziej zakochani, młodzi postanowią przeżyć razem swój „pierwszy raz”.
W premierowych odcinkach Rogowska dostanie też złą wiadomość o śmierci Kamila Starskiego. Biznesmen pozostawi swój testament u Wernera (Jacek Kopczyński) i w ostatnim liście poprosi prawnika oraz Marię, by odszukali jego nieślubnego syna, z którym nie miał dotąd kontaktu. Kim okaże się chłopak, który odziedziczy fortunę Starskiego?
W kolejnym sezonie Agata (Katarzyna Kwiatkowska) odzyska radość życia i nawiąże gorący romans. Jej brat się tym zaniepokoi, obawiając się, że znów trafiła na mężczyznę, który złamie jej serce. Kto okaże się wybrankiem lekarki?
W premierowych odcinkach widzów czeka spora też dawka adrenaliny: Skalski (Tomasz Ciachorowski) postanowi zemścić się na Izie (Adriana Kalska) oraz Marcinie (Mikołaj Roznerski) i zastawi na młodych pułapkę, uderzając, gdy zakochani pojadą nad jezioro. Czy Chodakowski zdoła obronić rodzinę, a szaleniec znów trafi za kratki?
Do obsady jesiennego sezonu „M jak Miłość” dołączy Tomasz Dedek, który wcieli się w rolę Olewicza – sąsiada Marcina oraz Izy znad jeziora. Grany przez niego bohater szybko okaże się czarnym charakterem. Kłamstwa, szantaż – w ciągu kolejnych tygodni poznamy Olewicza od najgorszej strony, a jego ofiarą będzie jeden z głównych bohaterów serialu.

 

NA DOBRE I NA ZŁE
emisja: TVP2, środa, godz. 20:55, od 4 września

To już 21. sezon najpopularniejszego serialu medycznego w Polsce. Jakie niespodzianki czekają tym razem na fanów serialu „Na dobre i na złe”?
Wiktoria (Katarzyna Dąbrowska) w premierowych odcinkach wybierze się w romantyczną podróż do Hiszpanii razem z Blanką (Pola Gonciarz) oraz doktorem Perezem (Marcin Krajewski). Lekarka odwiedzi malowniczą Andaluzję, gdzie dotąd mieszkała jej babcia. Czy dzięki tej wyprawie odnajdzie prawdziwe szczęście?
Doktor Consalida spotka się też z Anną Wilson (Martyna Kowalik), matką Jędrka, która szczerze opowie lekarce o swoich problemach i wyzna, dlaczego przed laty musiała porzucić syna…
Z kolei Falkowicz (Michał Żebrowski) oznajmi Kasi (Ilona Ostrowska), że pragnie, aby ich rodzina się powiększyła, by ukochana urodziła mu syna. Mecenas Smuda, gdy pozna plany męża, będzie bliska paniki. Postanowi jednak sprawdzić, czy profesor naprawdę jest gotów na kolejne dziecko. Czy chirurg zda wymyślony przez nią „test” i na świecie pojawi się Falkowicz junior?
Tymczasem Hanię (Marta Żmuda Trzebiatowska) i Michała (Mateusz Janicki) na jesieni połączy nie tylko przyjaźń… Ich szczęściu szybko zagrozi jednak… prokurator! Młodzi lekarze pomogą nielegalnej imigrantce, która przyjedzie do Polski z Jemenu. O ich wspólnych działaniach dowie się policja i obojgu zagrozi więzienie za współudział w przemycie ludzi.
Doktor Wilczewski odkryje poza tym, że do serca Hani trzeba stać w kolejce. Doktor Antoni Kos (w tej roli: Marcin Przybylski), przyjaciel doktor Sikorki z dawnych lat, będzie jego głównym rywalem.
W kolejnym sezonie do obsady serialu dołączy Jakub Gąsowski (syn Piotra Gąsowskiego i Hanny Śleszyńskiej), który zagra Zdziśka, nowego salowego. Na jesieni w Leśnej Górze pojawią się również kolejni stażyści…
Doktor Kazimiera Radlica (Zuzanna Lit) odwiedzi początkowo szpital jako pacjentka i podczas leczenia zaprzyjaźni się z Bartem (Piotr Głowacki). Później to właśnie profesor namówi ją, by wróciła do marzeń o medycynie, które porzuciła, gdy tuż po studiach miała wypadek i straciła władzę w nogach.
Kazia dostanie się w końcu do Leśnej Góry na staż, a w szpitalu zacznie od razu rywalizować z kolegą ze studiów: Tadkiem Boruckim (w tej roli Marcin Urbanke). Który ze stażystów okaże się lepszym lekarzem… i w finale zdobędzie upragniony etat?

NA SYGNALE
emisja: TVP2, środa, godz. 21:55, od 4 września

W nowym sezonie „Na sygnale” widzów czeka mnóstwo niespodzianek. Martyna (Monika Mazur) będzie musiała zmierzyć się z kilkoma niespodziewanymi sytuacjami w swoim życiu.
Tymczasem Anna (Lea Oleksiak), Zosia (Edyta Bełza), Wiktor (Wojciech Kuliński) oraz Nowy (Kamil Wodka) będą chcieli odpocząć od obowiązków podczas biwaku. Ich relaks zostanie jednak zakłócony przez myśliwych, którzy wyznaczyli sobie cel chodzący na dwóch nogach…
Zespół doktor Reiter będzie świadkiem porwania dziecka. Dziewczynkę z jej urodzinowego przyjęcia uprowadzi mężczyzna w stroju super bohatera. Ratownicy od razu ruszą w pościg, ale pomoc dziecku okaże się bardzo trudnym zadaniem. Za to w finale kolejna „szalona” przygoda doktora Góry. Tym razem ratownicy zostaną wezwani do starszej kobiety, która „zasłabła” w parku. Na miejscu odkryją jednak, że seniorek jest kilka i wszystkie zachowują się, jakby postradały zmysły. Zamiast ćwiczyć wspólnie jogę, staruszkom wydaje się, że są „syrenami”, w wyniku czego o mały włos nie dochodzi do tragedii. Kilka minut później do grona „szalonych” dołączy Kuba (Wojciech Zygmunt)! Chłopak nagle zacznie się rozbierać i wyzna szefowi miłość…

O MNIE SIĘ NIE MARTW
emisja: TVP2, poniedziałek, godz. 21:50, od 16 września

Matka Krzyśka (Danka) wpada do niego i Marty z dłuższą wizytą. Swą obecnością po kilku miesiącach doprowadza nie tylko syna i jego narzeczoną do kresu. Wszyscy w ich otoczeniu czekają z niecierpliwością na wyjazd Danki do Teksasu. Nieszczęśliwy wypadek sprawia jednak, że kobieta zabawi u syna nieco dłużej.
Bliscy Marcina coraz częściej nieśmiało wypytują, czy planuje otworzyć się na nowy związek. Kaszuba nie wyklucza takiej ewentualności, jednak priorytetem jest teraz dla niego wychowanie dorastających Heli i Oliwki oraz małego Zbyszka.
Sylwia i Paweł nie mówią nikomu z bliskich, że spodziewają się dziecka. Oboje są przejęci nową rolą, a otoczenie dodatkowo nie ułatwia im sprawy. Postanawiają uroczyście oznajmić wesołą nowinę.
Kostek po rozstaniu z Karoliną postanawia nie zamykać się na inne kobiety. Swoje poszukiwania zaczyna w internecie.

 

RODZINKA.PL

 

emisja: TVP2, niedziela, godz.16:25, od 8 września

W świecie Boskich pojawia się nowy członek rodziny! Zaprawieni  w rodzicielskich bojach Natalia (Małgorzata Kożuchowska) i Ludwik (Tomasz Karolak), zostają dziadkami! Wraz z pojawieniem się na świecie upragnionej wnuczki, cała rodzina przechodzi transformację. Natalia wpada w sidła perfekcyjnej babci, przekazując Magdzie (Olga Kalicka) i Tomkowi (Maciej Musiał) rodzicielską wiedzę. Każda z babć ma tysiąc rad dla młodych rodziców, którzy z wdziękiem lawirują, by nie urazić nieomylnych dziadków. Ludwik z rozbawieniem obserwuje babciną nadgorliwość Natalii. Sam oczywiście nie pozostaje obojętny na urok wnuczki. Wciąż opowiadając o niej Markowi (Jacek Braciak), powoduje mały kryzys w kumpelskich relacjach. Jedynie Kacperek (Mateusz Pawłowski) oparł  się temu  szaleństwu i z nostalgią wspomina czasy, gdy mieszkał z Tomkiem pod jednym dachem. Kuba (Adam Zdrójkowski) podejmuje próby ustatkowania się, także w kwestii miłości. Sercowe perypetie Kuby, nadal jednak spędzają sen z powiek Natalii i Ludwika.
Rodzinną sielankę z zaciekawieniem obserwują przyjaciółki Natalii, które niekoniecznie podzielają jej babciną fascynację.

 

ROZTAŃCZONY NARODOWY
emisja: TVP2, 21. września, sobota, godz. 20:05

Przed nami kolejna edycja największej dyskoteki w Polsce – Roztańczony PGE Narodowy 2019! 21 września na PGE Narodowym w Warszawie zagrają największe gwiazdy muzyki disco. Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa – na scenie usłyszymy wyłącznie 100% polskiej muzyki!
Na płycie PGE Narodowego zagrają ponownie największe gwiazdy m.in. król muzyki disco Zenek Martyniuk z zespołem Akcent, Michał Wiśniewski, czy Marcin Miller z zespołem Boys!
Oprócz nich wystąpią: Sławomir, Łobuzy, After Party, Extazy, Top Girls, News, Defis, Camasutra, Jorrgus, Miłypan Gromee, Brave,  Long & Junior oraz Dawid Kwiatkowski, Cleo, Luka Rosi, Weekend. Nie zabraknie wielu innych legend polskiej muzyki. 

 

SZANSA NA SUKCES. EUROWIZJA JUNIOR 2019 / OPOLE 2020
emisja: TVP2, niedziela, godz. 15:15, od 8 września

Już od 8 września na antenę TVP2 wraca kultowa „Szansa na Sukces. Opole 2020”, której gospodarzem będzie Artur Orzech. Formuła programu nawiązuje do pierwszego polskiego muzycznego show autorstwa Elżbiety Skrętkowskiej, które widzowie przez dziewiętnaście lat oglądali w Dwójce. Uczestnicy programu wybiorą rodzaj podkładu muzycznego i wykonają utwory artysty, który oceni ich wokalne umiejętności. Dla każdego debiutanta Artur Orzech wylosuje utwór z listy piosenek wykonawcy goszczącego w programie. Laureaci poszczególnych odcinków zostaną zaproszeni do finałowego koncertu w trakcie którego, na zwycięzcę zagłosują widzowie.
W sezonie jesiennym „Szansa na sukces. Opole 2020” będzie miała nieco zmienioną formułę – w pierwszych 3 odcinkach widzowie TVP2 zobaczą występy dzieci w wieku 9 – 14 lat, które zaśpiewają piosenki Majki Jeżowskiej, Papa D oraz Blue Cafe. W czwartym odcinku „na żywo” zmierzy się trójka dziecięcych finalistów, a jej zwycięzca – wybrany w głosowaniu sms przez widzów – będzie reprezentował Polskę w konkursie Eurowizja Junior, którego w tym roku gospodarzem będzie Polska.
W kolejnych odcinkach programu z repertuarem muzycznych gwiazd, m.in.: Andrzeja Piasecznego, Edyty Geppert, Jana Borysewicza, Krzysztofa Cugowskiego, Kamila Bednarka, czy zespołu Ich Troje zmierzą się debiutanci w różnym wieku. Nagrodą główną dla zwycięzcy programu, wyłonionego w glosowaniu sms, będzie udział w opolskim koncercie “Debiutów” im. Anny Jantar.

 

KOŁO FORTUNY
emisja: TVP2, od poniedziałku do piątku, godz. 16:00, sobota – niedziela, godz. 14:35, od 7 września

W „Kole Fortuny” wielkie zmiany! Od 7 września do Izabelli Krzan, w roli nowego prowadzącego, dołączy Norbi. To nie jedyna nowość – w jesiennym sezonie widzowie programu będą mogli podziwiać odświeżoną scenografię. Niezmienne pozostają natomiast: emocjonująca rywalizacja, wyśmienita rozrywka oraz muzyka na żywo. „Koło Fortuny” to jeden z najlepszych teleturniejów w historii telewizji na świecie. Widzom Dwójki znany jest z lat 1993-1998 i 2007-2009. Był to wówczas niekwestionowany hit Telewizji Polskiej.

 

PYTANIE NA ŚNIADANIE

emisja: od poniedziałku do niedzieli, godz. 07:15 od 2. września

Najpopularniejszy program śniadaniowy w Polsce! W jesiennej edycji „Pytania na śniadanie” pojawią się jak zwykle poruszające historie, rozmowy z ciekawymi ludźmi, praktyczne porady, relacje z ciekawych wydarzeń rozrywkowych, kulturalnych, jak również artystycznych, z różnych regionów kraju, nie zabraknie także ploteczek z życia gwiazd. W jesiennym sezonie codziennie rano widzów Dwójki witać będą popularni gospodarze programu: Marzenia Rogalska, Monika Zamachowska, Marcelina Zawadzka, Tamara Gonzalez – Perea, Ida Nowakowska, a także Tomasz Kammel, Łukasz Nowicki, Tomasz Wolny, Robert El Gendy oraz Aleksander Sikora

 

 

LAJK!

emisja: TVP2, sobota, godz. 19:35

Sobotni magazyn „Lajk!” to telewizyjny  program kulturalny i lifestylowy.  Błyskawiczny przewodnik po nowościach filmowych, muzycznych, wydawniczych. Uroczyste premiery,  pokazy mody, koncerty, relacje z planów filmowych. Mateusz Szymkowiak z Moniką Mazur-Chrapustą i Małgorzatą Tomaszewską zaglądają  za kulisy estrady, teatru i telewizji.  Podpowiadają, gdzie się bawić. „Lajk!” zawsze zdobywa dla swoich widzów bilety do kina i najbardziej ekscytujące książki tygodnia. Nie ma czasu na nudę. Pokazujemy, że kultura to radość życia.  

 

 

Źródło TVP.

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.