TVP 2 jesień 2014

o mnie sie nie martwW TVP 2 jesienią obejrzymy: nowy serial „O mnie TVP2się nie martw”, nowe sezony „Czas honoru: Powstanie”, „The Voice of Poland”, „M jak miłość”, „Na dobre i na złe”, „Na sygnale”, „Barwy szczęścia”, „Makłowicz w podróży”. Z zagranicznych seriali TVP wyemituje 13 sezon serialu „Kryminalne zagadki Las Vegas”,

Jesień w TVP2

 

Jesień w TVP2 to przede wszystkim: nowy serial – komedia romantyczna „O mnie się nie martw” z Joanną Kulig i Stefanem Pawłowskim, powrót bohaterów w specjalnej serii „Czas honoru – Powstanie” oraz 5. edycja „The Voice of Poland” z Edytą Górniak w roli trenerki i Magdaleną Mielcarz jako współprowadzącą. Ponadto TVP2 zaprasza na trzy razy więcej reportażu niż dotąd w ramach cyklu „Reporter Polski” oraz na premierowy cykl „Kabaretowa Scena Dwójki przedstawia” i reaktywację Studia Teatralnego Dwójki, a w nim głośny spektakl „(A)pollonia” Krzysztofa Warlikowskiego.

Także tej jesieni swój wielki jubileusz będzie obchodzić „Familiada”. Mija 20 lat od momentu emisji pierwszego docinka tego cieszącego się ogromną popularnością teleturnieju TVP2. Z tej okazji rozegrany zostanie wielki Turniej Mistrzów „Familiady”.

Dużo niespodzianek czeka też miłośników Dwójkowych seriali. Już od września dalsze perypetie bohaterów „M jak Miłość”, „Barw szczęścia” oraz „Na dobre i na złe” – nie zabraknie nowych wątków i nowych postaci.

Nie zabraknie też premierowych filmów fabularnych i dokumentalnych. Na widzów czekają premiery takich tytułów, jak głośny „Jesteś Bogiem” Leszka Dawida, „Zapaśnik” i „Źródło” Darrena Aronofsky’ego czy „Lęk wysokości” Bartka Konopki, a także znakomitych filmów sensacyjnych, obyczajowych i komedii (w sobotnim cyklu filmowym). TVP2 poleca także znakomite dokumenty, w tym: „Tryumf ducha – odbudowa World Trade Center”, „Ukraina – beczka prochu”, „Pussy kontra Putin” oraz „Zakazany głos Blogerów”. Na szczególną uwagę zasługuje także wyprodukowana przez TVP2 seria dokumentalna „Portrety wojenne”, poruszająca losy bohaterów II wojny światowej.

Do jesiennej ramówki powraca magazyn „Pytanie na śniadanie”, a w nim nowe cykle i nowe twarze. TVP2 to także znakomite koncerty oraz zapisy najważniejszych wydarzeń kulturalnych sezonu. Dwójka obecna będzie m.in. na Warszawskiej Jesieni. Premierowo TVP2 pokaże również wybrane koncerty z tegorocznego Ostróda Reggae Festival.

Z pewnością na widzów TVP2 czeka prawdziwie kolorowa, pełna niespodzianek i atrakcji telewizyjna złota jesień!

NOWOŚCI TVP2

 

O MNIE SIĘ NIE MARTW premiera

od 5 września, piątek, godz. 20:05

To 13-odcinkowa komedia romantyczna. Ciepła, błyskotliwa, pełna emocji i humoru. Opowiada o perypetiach grupy ludzi z perspektywy wyjątkowej bohaterki. 30-letnia Iga Małecka (w tej roli Joanna Kulig) nie jest kolejną serialową postacią, która po ciężkim kryzysie życiowym błyskawicznie staje na nogi. Ta dwukrotna rozwódka z dwójką dzieci, nie ma pieniędzy ani wykształcenia i właśnie straciła pracę. Iga dysponuje za to świetnym zmysłem obserwacji, miękkim sercem i ostrym językiem. Mówi prawdę prosto w oczy, wychodząc z założenia, że w pełnym pozorów świecie, nie da się żyć szczęśliwie.

Dewizie tej pozostanie wierna także wówczas, kiedy na skutek życiowych zawirowań trafi w środowisko zamożnych pracowników kancelarii prawnej. Łącząc nowo poznany, pełen blichtru i pozorów świat prawników ze znaną sobie rzeczywistością zwykłych ludzi, Iga uświadomi jednym i drugim, jak bardzo są sobie potrzebni.

Na pierwszy ogień pójdzie Marcin Kaszuba (Stefan Pawłowski), młody, zdolny, niezwykle przystojny mecenas, traktujący życie jak wieczną zabawę. Przeplatana humorem i emocjami relacja Igi i Marcina, szybko ewoluuje w zaskakującym kierunku. To całkiem nowa relacja romantyczna, której nie było jeszcze w żadnym polskim serialu – miłość tak niemożliwa, że niemal skazana na sukces.

Widzowie zostaną skonfrontowani także z prawnymi problemami ludzi, którzy padli ofiarą przestępstwa, z ich emocjami, tęsknotami i tym, co sprawiło, że zaufali niewłaściwym osobom. Jedną z takich spraw zajmie się główna bohaterka, która potrafi utożsamić się z problemami zwykłych ludzi, znając je z własnego doświadczenia. Iga, niczym pamiętna Erin Brockovich, stanie się łącznikiem między tymi, którzy potrzebują pomocy i tymi, którzy pomocy tej mogą udzielić.

Reż. Michał Rogalski

Obsada: Joanna Kulig, Stefan Pawłowski, Aleksandra Domańska, Paweł Domagała, Katarzyna Maciąg, Katarzyna Zielińska, Andrzej Zieliński

 

CZAS HONORU – POWSTANIE premiera

od 7 września, niedziela, godz. 21:10

To specjalna seria hitu TVP, wieńcząca sześć dotychczasowych sezonów emitowanych od 2008 roku. Jej akcja toczy się podczas Powstania Warszawskiego, w chronologii całego serialu stanowi powrót do wydarzeń przedstawionych pomiędzy IV i V serią. „Czas honoru – Powstanie” rozpoczyna się w ostatnich dniach lipca 1944 r. Przez Warszawę ciągną kolumny niemieckich wojsk wycofywanych z frontu wschodniego. W mieście rośnie napięcie – w lokalach konspiracyjnych tysiące młodych ludzi czekają codziennie na decyzję sztabowców Armii Krajowej o wybuchu Powstania. Wśród nich są także bohaterowie „Czasu honoru” – ci znani z wcześniej powstałych serii: Władek, Michał, Bronek i Janek. Dołączają do nich nowe postacie:

· „Wilk” (21 lat) – młody „pistolet”, wszechstronnie wyszkolony w jednostce kontrwywiadowczej w strzelaniu i walce w mieście, jest typowym „synem wojny”;

· „Adam” (23 lata) – przedwojenny wicemistrz juniorów w pięcioboju i harcerz;

· „Mickiewicz” (18 lat) – chłopak z „dobrego domu”, początkujący autor wierszy, który do oddziału dołącza tuż przed Powstaniem;

· „Apacz” (17 lat) – chłopak z prostej, proletariackiej rodziny wielbiciel Karola May’a, amator dalekich podróży i egzotycznych krajów;

· Irena (16 lat) – siostra Apacza, przyłącza się do konspiracji wbrew woli brata, opiekują się sobą przez całe powstanie, co niejednokrotnie ratuje im życie.

Losy tych młodych, zapalczywych, często jeszcze dziecinnych uczestników powstania na równi z opowieścią o dotychczasowych bohaterach serialu, są trzonem tej części filmowej opowieści.

Reż. Jan Hryniak

Obsada: Antoni Pawlicki, Jakub Wesołowski, Jan Wieczorkowski, Maciej Zakościelny, Olga Bołądź, Karolina Gorczyca, Magdalena Różdżka, Piotr Adamczyk, oraz Adam Fidusiewicz, Tomasz Ziętek, Maciej Musiał, Weronika Humaj

 

M JAK MIŁOŚĆ premiera nowego sezonu

od 1 września, poniedziałek, wtorek, godz. 20:40

W premierowych odcinkach serialu scenarzyści szykują sporo niespodzianek, pojawią się nowe postacie, nie zabraknie zaskakujących zwrotów akcji.

Po wakacjach widzów czeka kolejne spotkanie z Joanną (Barbarą Kurdej-Szatan). Poznają też Dorotę Tarnowską, matkę Joasi. Do obsady dołączy kolejna gwiazda – Katarzyna Żak. W następnych odcinkach, stopniowo odkrywana będzie przeszłość Joanny i nie będzie to przeszłość bezbarwna. Joasia będzie musiała się z nią zmierzyć i załatwić zaległe sprawy. Jaką rolę odegra w jej życiu Tomek? Sprzymierzeńca, czy może wroga numer jeden?

 

THE VOICE OF POLAND – NAJLEPSZY GŁOS 5. edycja premiera

od 6 września, sobota, godz. 20:05

Po wakacyjnej przerwie na Antenę Dwójki wraca muzyczny talent-show „The Voice of Poland. Najlepszy głos”. Tak jak w poprzednich odsłonach programu utalentowani wokaliści zrobią ogromny krok w swojej karierze. W piątej edycji show w fotelach trenerskich zasiądą Justyna Steczkowska, Marek Piekarczyk, Tomson i Baron oraz powracająca w tej roli Edyta Górniak.

Powrót Edyty Górniak to znakomita wiadomość zarówno dla uczestników programu, jak i telewidzów. W trzeciej edycji show wokalistka dała się poznać jako profesjonalna i sprawiedliwa trenerka, pełna życzliwości dla młodych talentów. Już trzeci raz w tej roli wystąpi Justyna Steczkowska, a męską część składu stanowią doświadczeni trenerzy: Tomson i Baron z grupy Afromental oraz Marek Piekarczyk, legenda polskiego heavy metalu.

Pojawi się również nowa prowadząca. Do Tomasza Kammela i Macieja Musiała dołącza w tej edycji dobrze znana widzom TVP2 – Magdalena Mielcarz.

To wyjątkowy show, który odniósł spektakularny sukces na świecie. Program emitowany jest w ponad 50 krajach. Nagrodą dla zwycięzcy polskiej edycji jest kontrakt płytowy z Universal Music Polska. Dotychczasowi laureaci w Polsce to: Juan Carlos Cano, Mateusz Ziółko, Natalia Sikora i Damian Ukeje. Rafał Brzozowski, uczestnik pierwszej edycji programu, odniósł ogólnopolski sukces przebojem „Tak blisko”, zdobywając m.in. nagrodę Eska Music Awards.

 

NA DOBRE I NA ZŁE premiera nowego sezonu

od 3 września, środa, godz. 20:40

Dobra wiadomość dla fanów Hany (Kamilla Baar) i Piotra (Marek Bukowski) – doktor Goldberg powróci – i to już w pierwszym odcinku nowego sezonu.

Kontynuację będzie miał też wątek dr. Latoszka (Bartosz Opania). Finał sezonu był dramatyczny – podczas operacji Latoszka doszło do awarii sprzętu i obecni na sali lekarze stracili przytomność. Na szczęście ich koledzy szybko orientują się, że doszło do wypadku i przychodzą z pomocą. Po zakończeniu operacji Latoszek odzyska w końcu świadomość i Lena (Anita Sokołowska) odetchnie z ulgą. Gdy Starska na chwilę wyjdzie ze szpitala, Witek skorzysta z okazji i znów pocałuje Agatę (Emilia Komarnicka). Czy to chwila słabości czy początek miłosnej historii? Czy Latoszek wyzdrowieje i wróci do pracy w Leśnej Górze?

Falkowicz (Michał Żebrowski) przerażony, że wkrótce czeka go los Wawrzyniaka, pokaże wyniki swoich badań byłej żonie Wandzie (Liliana Głąbczyńska-Komorowska), prosząc ją o diagnozę.

Wiktoria (Katarzyna Dąbrowska), świetnie będzie sobie radzić jako ordynator chirurgii w Leśnej Górze, ale już w życiu prywatnym nie będzie tak łatwo. Oświadczyny Tomasza (Ireneusz Czop) wcale nie pomogą Wiktorii w wyborze partnera. Uwikła się w miłosny trójkąt, co mocno skomplikuje jej życie. Przyjdzie jednak moment, że Wiktoria stanie na ślubnym kobiercu i powie wybrankowi – tak.

Po dłuższej nieobecności do serialu wróci Zuza (Julia Kamińska), która wyjechała na misję do Afryki, a Adam (Grzegorz Daukszewicz) zakocha się w niewidomej pacjentce (Marta Juras).

Rafał (Robert Koszucki) straci dzieci i rozpocznie o nie walkę. Poznamy także prawdziwe motywy, dla których w Leśnej Górze zatrudnił się Radwan (Mateusz Damięcki).

W nowym sezonie powróci również Jan Stanisławski (Krzysztof Kwiatkowski), dawny wykładowca Oli (Anna Karczmarczyk) i Klaudii (Julia Wyszyńska). Otrzyma on rezydenturę w Leśnej Górze. Nie wszyscy będą z tego faktu zadowoleni, ponieważ Ola wda się z nim w romans, podczas gdy Przemek (Marcin Rogacewicz) będzie na urlopie „tacierzyńskim” z córką.

Jesienią w serialu pojawi się jeszcze jedna nowa postać – Róża Gratz (Maria Ciunelis). Poza tym gościnnie wystąpią: Zbigniew Zamachowski, Natalia Klimas, Dariusz Gnatowski, a także Marieta Żukowska i Marcin Bosak.

 

NA SYGNALE premiera nowego sezonu

od 10 września, środa, godz. 21:45

Kontynuacja serialu opowiadającego o pracy ratowników medycznych, którzy stoją na pierwszej linii frontu w walce o życie i zdrowie pacjentów. Serial ukazuje dramatyczne wydarzenia w najbardziej newralgicznym czasie tzw. „złotej godziny”, w której poszkodowany powinien znaleźć się na stole operacyjnym lub w specjalistycznej jednostce pomocy. Każdy odcinek opowiada historię innego pacjenta czy poszkodowanego. Stawką zawsze jest ludzkie życie i zdrowie. Serial przybliża widzom specyfikę pracy ratowników medycznych.

Obsada: Wojciech Kuliński, Dawid Wieteska, Monika Mazur, Konrad Darocha

 

BARWY SZCZĘŚCIA premiera nowego sezonu

od 1 września, poniedziałek-czwartek, godz. 20:05

Choroba synka zmusza Kasię do poszukiwań biologicznego ojca Ksawerego. Okazuje się nim Łukasz Sadowski – dziennikarz, który aby napisać artykuł o działalności banku nasienia, zarejestrował się w nim jako dawca. Mężczyzna początkowo nie chce pomóc Górce, jednak z czasem rodzą się w nim uczucia do syna i Kasi.

Iga zachodzi w ciążę. Długo ukrywa to przed Piotrem, gdyż boi się, że tak jak w przeszłości, poroni. Gdy prawda wychodzi na jaw, Walawski jest wściekły, nie tylko, dlatego, że go okłamała. Nie chce po raz kolejny zostać ojcem. Tymczasem zbliża się termin rozprawy o przysposobienie Miłoszka. Do Polski przyjeżdżają Renata i Arek. Piotr postanawia zemścić się na Idze, nie dopuszczając do adopcji jego syna. Marek spędza coraz więcej czasu z Witkiem, kosztem Marii i swojej nowej rodziny. W dodatku jego matka Krystyna nie przebiera w środkach, by zeswatać syna z Niną. A sama Elsner już nawet nie ukrywa, że kocha Marka i mówi o tym otwarcie Marii. Kobiety zaczynają otwarcie o niego rywalizować.

Oprócz emocjonujących wątków „Barwy szczęścia” będą poruszać wiele ważnych społecznie problemów, m. in. takich jak: przemoc w szkole, uzależnienie od narkotyków i alkoholu czy trudności ze znalezieniem pracy przez młodych.

Obsada: Katarzyna Glinka, Katarzyna Zielińska, Iza Kuna, Ada Fijał, Marcin Perchuć, Bronisław Wrocławski, Bartosz Gelner

 

KRYMINALNE ZAGADKI LAS VEGAS sezon XIII (premierowy sezon w TVP 2)

od 12 września, piątki, godz. 22:50

Kontynuacja niezwykle popularnego i wielokrotnie nagradzanego serialu kryminalnego amerykańskiej stacji CBS, opowiadającego o pracy zespołu laboratorium kryminalistycznego policji w Las Vegas. Śledczy i specjaliści od kryminologii wykorzystują najnowsze osiągnięcia naukowe do wyjaśniania przebiegu najbardziej zaskakujących i trudnych do udowodnienia przestępstw.

13 sezon serii zaczyna się, kiedy Kaitlyn, wnuczka D.B. Russella, zostaje porwana przez ludzi powiązanych z zastępcą szeryfa, Jeffreyem McKeenem. Julie Finlay śledzi detektyw Michael Crenshaw, zamieszany w różne różne przestępstwa. Tymczasem postrzelony zostaje ojciec Morgan. Russell i Sara badają miejsce, z którego uprowadzono jego wnuczkę. Z kolei Crenshaw atakuje agentkę Finlay. Kobieta trafia w miejsce, gdzie znajduje się też Kaitlyn.

W 12. sezonie „Kryminalnych zagadek Las Vegas” z obsady odszedł Laurence Fishburne, grający w poprzednich sezonach szefa nocnej zmiany CSI dr. Raymonda Langstona. Bohater grany przez Fishburne’a wyjeżdża z miasta z powodów rodzinnych. Jego miejsce zastępuje charyzmatyczny D.B. Russel, ekspert poprzednio pracujący dla CSI w Waszyngtonie. Rolę tę producenci serialu powierzyli znanemu chociażby z filmów „Trzech mężczyzn i dziecko”, zdobywcy nagród Emmy® i Złotych Globów, Tedowi Dansonowi. Postać ta powróci oczywiście w emitowanym od września w TVP2, 13. sezonie popularnej produkcji. W obsadzie ponownie widzowie zobaczą też Elisabeth Harnois wcielającą się w postać Morgan Brody, córki Conrada Ecklie, zastępcy szeryfa znanego „CSI: LV” oraz poprzednich sezonów.

W serialu pojawią się również: Elisabeth Shue, George Eads, Jorja Fox, Eric Szmanda, Paul Guilfoyle I Robert David Hall, Wallace Langham.

 

KABARETOWA SCENA DWÓJKI PRZEDTAWIA premiera

od 7 września, niedziela, godz. 20:05

TVP2 od zawsze kabaretem stoi i wciąż szuka nowych możliwości drzemiących w gatunku. Tym razem Dwójka proponuje swoim widzom nowe, premierowe pasmo autorskiego kabaretu, w ramach którego pokaże:

· CO LECI W SIECI – kabaret literacki. W projekt zaangażowali się znakomici aktorzy: Adam Ferency, Roma Gąsiorowska, Elżbieta Romanowska oraz artyści kabaretowi: Szymon Jachimek, Mikołaj Cieślak, Rafał Rutkowski z kabaretem Montownia i Betty Q. Akcja programu toczy się w telewizji internetowej, gdzie redaktorzy i szefowie próbują stworzyć możliwie atrakcyjne wydanie portalu. Znajdą się w nim m.in.: kabaretowe scenki i piosenki, blog mścicielki, mini-serial, poradnik kobiecy, zmysłowa pogodynka oraz wiele innych atrakcji.

· LASKOWIK I MALICKI ZAPRASZAJĄ – reaktywacja popularnego cyklu muzyczno-kabaretowego, który powraca do świata scenicznej elegancji, kultury i życzliwości, aktorstwa z klasą i treści nie stroniących od kontrowersyjnych tematów. Do tego mnóstwo dobrej muzyki w najlepszym wykonaniu. Tym razem zabawa z muzyką poszerzy się o takie gatunki jak rap, hip hop, czy nawet metal. Obok Zenona Laskowika, Waldemara Malickiego i Filharmonii Dobrego Humoru na scenie pojawią się znani i lubiani aktorzy oraz Kabaret Rafała Kmity z premierowymi numerami.

Ponadto na KABARETOWEJ SCENIE DWÓJKI pojawiać się będą monograficzne programy popularnych i lubianych kabaretów, m.in. Kabaretu Moralnego Niepokoju, K2, Limo, Smile, Kabaretu Młodych Panów.

 

REPORTER POLSKI edycja premierowa

od 1 września, poniedziałek-piątek, godz. 17:25

Ponad trzykrotnie więcej reportaży zaproponuje widzom już od 1 września TVP2 w programie „Reporter Polski”, który wskazuje absurdy i biurokratyczne pułapki, sprzeciwia się bierności wobec ludzkiej krzywdy, ale nie zapomina też o pozytywnej stronie życia i bohaterach, którzy potrafią się nim cieszyć. Teraz nie raz w tygodniu, ale już codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17:25, pokaże niezwykłe historie zwykłych ludzi, opowie historie niosące nadzieję i będące przestrogą.

„Reporter Polski” to materiały interwencyjne, reportaże i „human stories” – ludzkie pasje, życiowe dramaty i niecodzienne radości. To także „gorące” tematy i bieżące wydarzenia, sprawy budzące kontrowersje i prowokujące dyskusje – prezentowane z perspektywy konkretnego człowieka, jego doświadczeń i perypetii życiowych. Reporterzy magazynu, współpracując z bohaterami, wracają do nich w kolejnych wydaniach programu. Śledzą ich dalsze losy i towarzyszą w zmaganiach z trudną codziennością. Dzięki temu udaje im się pokazać współczesną Polskę „w pigułce”.

– Ważne w idei Dwójkowego reportażu jest to, że stawiamy na prawdziwą historię i realnego człowieka. W kontrze do produkcji typu script doc, prezentujących fikcyjną, wymyśloną przez scenarzystów i wyreżyserowaną rzeczywistość – mówi Monika Sieradzka, szefowa „Reportera Polskiego”. – My pokazujemy rzeczywistość bez retuszu.

Dzięki współpracy z reporterami Telewizji Polskiej z wszystkich 16 oddziałów publicznego nadawcy „Reporter Polski” jest, jak nikt, blisko realnych problemów współczesnych Polaków, interesuje się sprawami ludzi zarówno z małych miejscowości, jak i mieszkających w wielkich aglomeracjach. Prezentuje historie osób, które potrzebują wsparcia, bulwersujące przypadki niesprawiedliwości i łamania prawa oraz bezradności wobec bezdusznej biurokracji. Ludzkie dramaty, życiowe zakręty, niezwykłe losy i pasje bohaterów programu złożą się na pozbawiony retuszu obraz współczesnej Polski i przekrojowy portret polskiego społeczeństwa.

Bohaterami reportaży będą również osoby z pierwszych stron gazet: sportowcy, artyści, politycy czy publicyści. „Reporter Polski” przyjrzy się kulisom ich popularności, opowie o ludziach z krwi i kości, którzy kryją się za oficjalnym, medialnym wizerunkiem.

Jednym z pierwszych tematów nowego „Reportera Polskiego” będą błędy lekarskie, których ofiarami padły dzieci oraz walka rodziców z pracownikami jednego ze szpitali. Poznamy też szczegóły korupcyjnych afer, historie ludzi, którzy bezinteresownie pomagają innym i opowieści o problemach oraz życiowych sukcesach gwiazd.

Zespół magazynu tworzą wybitni polscy reporterzy, jak nagrodzeni na Festiwalu Sztuki Faktu w Toruniu, Adam Bogoryja-Zakrzewski i Fabian Zając, Alina Mrowińska – dokumentalistka z wieloletnim doświadczeniem portretująca ludzi walczących z losem, nagrodzona między innymi na Krakowskim Festiwalu Filmowym, Kamila Drecka – mistrzyni telewizyjnych wywiadów, odkrywających nieznaną stronę życia znanych ludzi, Adam Barwiński – specjalista od reportaży w formie mini dokumentów, Wojtek Królikowski – portrecista ludzi w sytuacjach ekstremalnych, a także Izolda Czumok-Nowak, Iza Szukalska i Brygida Frosztęga Kmiecik wyróżniona na festiwalu „Człowiek w zagrożeniu” oraz Anna Morawska.

Na treść programu realny wpływ będą mieć również widzowie. Twórców magazynu inspirują listy, maile, zdjęcia i filmy właśnie od nich. W trakcie i po programie prowadzony będzie dyżur telefoniczny. Profil „Reportera Polskiego” na Facebooku będzie aktywny cały czas, dzięki czemu widzowie będą mogli na gorąco komentować, zgłaszać pomysły i proponować tematy. Tak rozwija się społeczność ludzi, którym rzeczywistość nie jest obojętna.

„Reporter Polski” zaprasza do współpracy dziennikarzy z całego kraju. Masz ciekawy pomysł na reportaż? Dotarłeś do interesującego bohatera lub trafiłeś na gorący temat? Zgłoś się do nas. Zauważony przez Ciebie problem, nawet lokalny, dzięki TVP2 dotrze do widzów w całej Polsce, a ty dołączysz do grona współpracowników „Reportera Polskiego”. Będziesz też miał szansę uczestniczyć w warsztatach organizowanych przez Akademię Telewizyjną.

Prowadzenie: Magdalena Gwóźdź i Tomasz Wolny.

 

STUDIO TEATRALNE DWÓJKI

Po siedmioletniej przerwie na Antenę powraca „Studio Teatralne Dwójki”, kontynuujące tradycję prezentacji dzieł współczesnego dramatu, młodego pokolenia twórców i wybitnych reżyserów polskiego teatru. W planach: telewizyjne wersje największych scenicznych przebojów ostatnich lat i premierowe spektakle stworzone specjalnie dla Telewizji Polskiej.

„Studio Teatralne Dwójki” rozpoczęło swoją działalność w 1987 r. Do końca 2006 r. emitowało rocznie aż 10 premierowych spektakli. Dwa razy w miesiącu prezentowano inscenizacje przygotowane specjalnie dla Dwójki. Dziś wraca do tradycji prezentowania telewizyjnej widowni najlepszych spektakli współczesnych dramaturgów, scenicznych przebojów ostatnich lat i mocnego dramatu na warsztat biorącego również literaturę faktu. Dziś „Studio Teatralne Dwójki” powraca do swoich najlepszych tradycji.

Już 28 września zobaczymy pierwszą część „(A)polonii” Krzysztofa Warlikowskiego. Niezwykły spektakl, nagrodzony m.in. na moskiewskim festiwalu „Złota Maska”, oparty na tekstach Hanny Krall, Ajschylosa, Eurypidesa i J. M. Coetzeego. Na scenie pojawią się Maciej Stuhr, Magdalena Cielecka, Maja Ostaszewska i Andrzej Chyra.

W ramach „Studia Teatralnego Dwójki” planowana jest też emisja spektaklu o Janie Karskim – przedsięwzięcie łączące teatr z historyczną literaturą faktu.

 

TELETURNIEJE

FAMILIADA premierowa edycja i wielki Turniej Mistrzów z okazji 20-lecia Familiady

od 6 września, sobota-niedziela, dni świąteczne, godz. 14:00

Tej jesieni „Familiada” będzie obchodzić swoje 20-lecie. Z tej okazji rozegrany zostanie wielki Turniej Mistrzów Familiady. W szranki stanie osiem mistrzowskich drużyn, które między 2009 a 2014 rokiem trzykrotnie wygrywały program, zdobywając najwyższe kwoty pieniężne. Emisje od 14 września do 5 października w każdą sobotę i niedzielę. Wielki finał – już 5 października. Fanów „Familiady” czekają także dodatkowe niespodzianki. Wśród gości specjalnych jubileuszowych odcinków nie zabraknie m.in. gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Mimo upływu lat „Familiada” niezmiennie należy do ścisłej czołówki najbardziej popularnych programów rozrywkowych w Polsce. Program prowadzony od samego początku przez Karola Strasburgera ma swoją publiczność i cieszy się niesłabnącą sympatią widzów.

 

JEDEN Z DZIESIĘCIU premierowa edycja

od 1 września, poniedziałek-piątek, godz. 18:50

Od lat należy do najbardziej lubianych teleturniejów o charakterze edukacyjnym. Uczestnicy muszą wykazać się refleksem, wszechstronną wiedzą, a także mieć sporo szczęścia – na poprawną odpowiedź mają zaledwie trzy sekundy.

Laureat zdobywa nagrodę pieniężną oraz nagrody rzeczowe. 10 najlepszych zawodników z tzw. odcinków eliminacyjnych spotyka się ponownie w Wielkim Finale.

„Jeden z dziesięciu” pozostaje na Antenie TVP2 od 1994 r. Gospodarzem programu jest znany dziennikarz radiowo-telewizyjny, laureat między innymi „Telekamery 2014” w kategorii Osobowość Telewizyjna – Tadeusz Sznuk.

 

POSTAW NA MILION premierowa edycja

od 6 września, sobota, godz. 19:05

Potężna dawka emocji, wiedzy i adrenaliny. Chcąc spełnić swoje marzenia, uczestnicy teleturnieju stają do gry o milion złotych. Czy komuś uda się odpowiedzieć na wszystkie osiem pytań, nie tracąc pieniędzy? Widzowie TVP2 będą świadkami, jak w ciągu 60 sekund zmienia się życie zwykłych ludzi. To nie tylko sprawdzian wiedzy, ale także test charakteru, opanowania i pracy zespołowej. A przy tym doskonała rozrywka.

Rodziny, przyjaciele z dzieciństwa, znajomi z pracy – wszyscy dobrani w zgrane pary – spotkają się w studiu z Łukaszem Nowickim, który wprowadzi ich w tajniki niełatwej i ryzykownej gry.

 

PUBLICYSTYKA

TOMASZ LIS NA ŻYWO edycja premierowa

od 1 września, poniedziałek, godz. 21:50

Program publicystyczny, prowadzony przez jednego z najbardziej popularnych dziennikarzy w Polsce. W każdym odcinku poruszane są najważniejsze sprawy społeczno-polityczne, które budzą emocje i poruszają opinię publiczną. Zaproszeni do studia goście odpowiadają nie tylko na pytania Tomasza Lisa, ale także widowni zgromadzonej w studio.

Scenariusz i prowadzenie: Tomasz Lis.

 

REPORTER POLSKI edycja premierowa

od 1 września, poniedziałek-piątek, godz. 17:25

Opis jak wyżej.

 

ANNA DYMNA – SPOTKAJMY SIĘ edycja premierowa)

od 11 września, czwartek, godz. 12:45 raz w miesiącu

Kameralne rozmowy Anny Dymnej z osobami niepełnosprawnymi, w ramach których poruszane są tematy dotyczące każdego człowieka, takie jak miłość, akceptacja, samotność, szczęście, tolerancja, wiara i nadzieja.

Scenariusz i prowadzenie: Anna Dymna

 

PYTANIE NA ŚNIADANIE edycja premierowa

od 11 sierpnia, poniedziałek-sobota, godz. 8:00-11:00

Poranny magazyn life stylowy obecny na Antenie TVP2 już od 12 lat. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak żyć ciekawiej, jak osiągać sukcesy, jak budować szczęśliwe związki, jak mądrze wychowywać dzieci, jak zdobyć pracę, jak rozsądnie wydawać pieniądze – oglądaj „Pytanie na śniadanie”.

 

CYKLICZNE MAGAZYNY KULTURALNE

TVP2 od dawna pełni rolę mecenasa kultury. To właśnie na Antenie Dwójki prezentowane są stałe, popularne i cenione przez widzów programy poświęcone aktualnościom ze świata kina, muzyki, literatury czy sztuki. Tematyka ta będzie obecna w Dwójce także w jesiennej ramówce.

 

KOCHAM KINO

od 7 września, niedziela, godz. 22:05

Magazyn filmowy prezentujący twórczość przede wszystkim polskich filmowców, zarówno debiutantów, jak mistrzów. Znaczącą część programu stanowią pogłębione rozmowy z twórcami kina: reżyserami, scenarzystami, aktorami, operatorami. Do programu zapraszani są również animatorzy szeroko pojętej sztuki filmowej, twórcy festiwali filmowych, przeglądów i wielu innych wydarzeń czy inicjatyw. Regularnie w programie pojawia się też recenzja krytyka filmowego, Tadeusza Sobolewskiego, a także zapowiedzi premier kinowych oraz wydawnictw DVD.

Autorką i prowadzącą program jest Grażyna Torbicka – dziennikarka i krytyk filmowy, członkini Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych FIPRESCI, jurorka licznych festiwali m.in. w Berlinie (Jury FIPRESCI), Cannes (Jury Nagrody Pierrot, za najlepszy debiut), Krakowie (Jury Konkursu Głównego Krakowskiego Festiwalu Filmowego), dyrektor artystyczna festiwalu Filmu i Sztuki DWA BRZEGI w Kazimierzu Dolnym, laureatka Wiktorów i Telekamer, odznaczona medalem Gloria Artis.

Raz w miesiącu „Kocham Kino” ma charakter wydania specjalnego z udziałem publiczności.

Program przybiera wówczas charakter wywiadu / talk show, w którym zaproszony do studia gość (Lech Majewski, Bogusław Linda, Maciej Stuhr, Wojciech Smarzowski, Lech Majewski, Marcin Dorociński) odpowiada na pytania zadawane przez publiczność, rekrutującą się spośród studentów szkół artystycznych, wydziałów humanistycznych i pasjonatów kina.

„Kocham Kino” niezmiennie obecne jest na najważniejszych wydarzeniach filmowych w kraju i zagranicą. Podczas festiwali, takich jak Cannes, Berlin czy Wenecja, wywiadów dla „Kocham Kino” udzielają najwięksi twórcy filmowi:: Woody Allen, Milos Forman, Peter Weir, Michelangelo Antonioni, Bracia Coen i wielu innych.

„Kocham Kino” od wielu lat prezentuje widzom Dwójki relacje z „Berlinale”, festiwalu „Młodzi i Film” w Koszalinie, MFF Cannes, Krakowskiego Festiwalu Filmowego, Gdynia Film Festival, MFF w Wenecji czy Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych PlusCamerimage.

 

KULTURA, GŁUPCZE

od 14 września, niedziela, ok. godz. 9:00

Magazyn „Kultura, Głupcze” (tytuł nawiązuje do słynnego hasła Billa Clintona: „Ekonomia, głupcze”) istnieje na Antenie TVP2 od września 2011 r. Pierwsze wydanie nagrane zostało w symbolicznym miejscu i czasie – we Wrocławiu w trakcie Europejskiego Kongresu Kultury, odbywającego się w ramach Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej. Gościem honorowym Kongresu był historyk idei, filozof, socjolog – prof. Zygmunt Baumann i to jego refleksja („Kultura jest narzędziem zmiany społecznej”) stała się myślą przewodnią programu. Punktem wyjścia każdego odcinka jest pytanie, które pozwala przyjrzeć się bliżej aktualnym kulturalno-społecznym wydarzeniom oraz zjawiskom zmieniającym nasze utarte myślenie o świecie.

Gośćmi programu są publicyści, twórcy, artyści, niekwestionowane autorytety w swoich dziedzinach. Zaproszenie do studia przyjęli m.in. prof. Władysław Bartoszewski, Lech Wałęsa, Tadeusz Mazowiecki, Zbigniew Bujak, Andrzej Wajda, Kazimierz Kutz, Anda Rottenberg, Joanna Szczepkowska, Izabella Cywińska, Olga Lipińska, prof. Zbigniew Izdebski, Krzysztof Zanussi, Janusz Zaorski, Krzysztof Krauze, Magdalena Łazarkiewicz, prof. Wiesław Godzic, Jerzy Owsiak, Anna Bikont, Zbigniew Libera, prof. Paweł Śpiewak, Manuela Gretkowska, prof. Magdalena Środa, Maria Czubaszek, Władysław Frasyniuk, Michał Ogórek, Konstanty Gebert, Jan Wróbel, Michał Zadara, Arkadiusz Jakubik, Roman Kurkiewicz, Maciej Drygas, Daniel Passent, Józef Pinior, Jacek Hugo- Bader, ks. Andrzej Luter, o. Paweł Gużyński i wielu innych.

Prowadzenie: Kamil Dąbrowa, Piotr Najsztub, Jacek Żakowski

 

WOK – WSZYSTKO O KULTURZE

od 7 września, niedziela, godz. 22:40

Laureat plebiscytu „MediaTory”, magazyn „Wszystko o Kulturze”, to pozycja istniejąca na antenie TVP2 od września 2011 r. W jego ramach prezentowane są najważniejsze wydarzenia z obszaru teatru, muzyki, sztuki i literatury w Polsce. Widzowie TVP2 co tydzień otrzymują pełen obraz tego, co współcześnie dzieje się w kulturze.

W spektrum zainteresowań magazynu WOK znajdują się najważniejsze bieżące zjawiska artystyczne w Polsce oraz projekty realizowane przez polskich twórców za granicą.

Maciej Nowak zaprasza swoich gości na teatralne premiery, Antonina Turnau i Szymon Kloska spotykają się z pisarzami, Adriana Prodeus odwiedza ciekawe wystawy oraz rozmawia z artystami, a Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński dzielą się odkryciami z obszaru muzyki poważnej oraz popularnej.

 

MAKŁOWICZ W PODRÓŻY

od 7 września, niedziela, ok. godz. 11:20

To program podróżniczo-kulinarny emitowany na Antenie TVP2 od początku 2008 r. Popularny dziennikarz i podróżnik, Robert Makłowicz, w ciągu ostatnich lat odwiedził 35 krajów na czterech kontynentach. W nadchodzącym, jesiennym sezonie widzowie Dwójki wraz z Robertem Makłowiczem wybiorą się do Malezji, Moraw oraz Kanady.

Tak, jak dotychczas każdy odcinek stanowi odrębną całość, a równocześnie część cyklu tematycznego dotyczącego danego regionu lub całego kraju.

 

 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.