TVP 2 jesień 2013

voiceofPolandJesienią w TVP 2 kolejny 3 sezon muzycznego show „The Voice of Poland” w którym obok Marka Piekarczyka, Tomsona i TVP2Barona na trenerskich fotelach zasiądą: Edyta Górniak i Maria Sadowska. Nowe odcinki seriali „Na dobre i na złe”, „M jak miłość” i „Barwy szczęścia”. Jak i 6 sezon serialu „Czas Honoru”, 5 sezon „Rodzinka.pl”. Nowy serial fabularyzowany opowiadający o problemach, jakie dotykają uczniów, ich rodziców „Szkoła życia”. Z seriali zagranicznych obejrzymy 11 sezon „CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas”. Nie zabraknie stałych pozycji programowych  m.in. „Jeden z dziesięciu”, „Familiada” czy „Postaw na milion”.

 

Informacja prasowa

JESIEŃ W TVP 2

We wrześniu rusza nowa ramówka TVP2. Nowe programy, kolejne edycje najpopularniejszych tytułów, premiery filmowe  i dokumentalne.

Już w poniedziałek, 2 września o godz. 20.40, jedyny taki koncert – „1000 razy M jak Miłość – gala jubileuszowa”. Świętujemy tysięczny odcinek jednego z najpopularniejszych polskich seriali.

W sobotę, 7 września o godz. 20.05, rusza wyczekiwana 3. edycja muzycznego show „The Voice of Poland”. Obok Marka Piekarczyka, Tomsona i Barona na trenerskich fotelach zasiądą: Edyta Górniak i Maria Sadowska. Program poprowadzi niezawodne trio, tj. Tomasz Kammel, Marika oraz Maciej Musiał.

Na antenę powraca też cotygodniowe widowisko kabaretowe na żywo – „Dzięki Bogu już weekend”, a wraz z nim najlepsze polskie kabarety w roli gospodarzy kolejnych odcinków. Start już w piątek, 6 września godz. 21.50.

Na antenę powracają również ulubione seriale, w tym od dawna zapowiadany VI sezon kultowego „Czasu honoru”. Premierowy odcinek wyemitowany zostanie w niedzielę,
1 września o godz. 21.10. Z kolei każdy poniedziałek i wtorek o godz. 20.45 to czas spędzony z bohaterami uwielbianego przez widzów serialu „M jak miłość”. Środy od godz. 20.45 należeć będą do cieszącego się ogromną popularnością „Na dobre i na złe”, natomiast piątkowe wieczory, od 6 września o godz. 20.45, opanuje niesforna „rodzinka.pl” (V sezon). Na antenie TVP2 pojawi się też nowość – „Szkoła życia”, czyli serial fabularyzowany opowiadający o problemach, jakie dotykają uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli. Wiarygodność opowieści wzmacniać będzie obsada złożona z amatorów.

Kino zawsze stanowiło mocny punkt Dwójkowej ramówki. Jesienią TVP2 zainauguruje nowe filmowe pasmo. Start już w czwartek, 5 września o godz. 20.40. W ofercie znakomite komedie, filmowe parodie, kino, które bawi i relaksuje, między innymi: „Agent XXL: Rodzinny Interes” z brawurową rolą Martina Lawrence’a, głośny „Gruby i chudszy” czy „Straszny film 2”. Nowością są też filmowe soboty, w ramach których dominować będzie horror i thriller, w tym takie klasyki gatunku jak „Ziemia żywych trupów”, „Wilkołak” z Anthonym Hopkinsem czy „Psychopata” z niezapomnianą rolą Sigourney Weaver. Stałą filmową pozycją pozostaje oczywiście czwartkowy cykl „Kocham Kino”, w którym prezentowane są najważniejsze obrazy światowej kinematografii ostatnich lat. Tu przede wszystkim premiery w otwartej telewizji, jak chociażby  „Skóra w której żyję” Pedro Almodovara czy polski „Daas” Adriana Panka. Zawsze w czwartek o godz. 22.20.

W Dwójce swoje stałe, ważne miejsce ma film dokumentalny. Jesienią tego roku widzowie będą mogli zobaczyć premierowe emisje wyjątkowych produkcji, poruszających istotne, a nierzadko także kontrowersyjne tematy, w tym trzyczęściowy film dokumentalny BBC pt. „Złowroga charyzma Adolfa Hitlera: miliony prowadzone ku przepaści” (emisja od 3 września, godz. 22.50 w ramach cyklu „Świat bez fikcji”), a także „Rosja – tęsknota zaimperium”, „Angela Merkel”, „Wojna w Iraku, co poszło źle?” w ramach poniedziałkowego cyklu „Czy świat oszalał?” (godz. 23.45).

Nie zabraknie także premier znakomitych polskich filmów dokumentalnych, jak choćby nagradzany „Dziennik z podróży” Piotra Stasika (emisja w październiku), własna produkcja TVP, czyli dokument „Sekrety miłości” w reżyserii Krystiana Matyska (wtorek, 24 września o godz. 22.50) albo „AK i UPA od konfliktu do porozumienia” (wtorek, 22 października o godz. 22.50).

Tymczasem 2 września o godz. 8.00 nowymi propozycją przywita widzów Dwójki popularny magazyn „Pytanie na śniadanie”. Codziennie, od poniedziałku do soboty, od godz. 8.00 do 10.30, fanów magazynu czekają nowe cykle i nowe akcje! Wśród nowych twarzy programu: Miss Polonia 2012 – Paulina Krupińska, aktorka serialu „M jak miłość” – Bożena Stachurska, znana psycholog – Małgorzata Ohme oraz dziennikarki – Katarzyna Trzaskalska i Marzena Sienkiewicz.

Stałymi pozycjami Dwójki, choć wypełnionymi nowymi tematami, problemami oraz tym, czym żyje świat i kraj, pozostają: poniedziałkowy „Tomasz Lis na żywo” (godz. 21.45), środowy „Reporter polski” (godz. 23.40), „Anna Dymna – spotkajmy się”, którą zobaczymy raz w miesiącu, w czwartek, o godz. 12.10 oraz „Sztuka życia” prowadzona przez Mariolę Bojarską-Ferenc, emitowana w soboty o godz. 16.55. Będzie też debiut!

W październiku na antenie TVP2 pojawi się nowy program poradnikowy pt. „Superoszczędni”, podpowiadający, jak efektywnie gospodarować finansami prywatnymi.

Od września ruszają również nowe odcinki cieszących się niezmienną sympatią widzów teleturniejów. Jesienią wielbiciele Tadeusza Sznuka i prowadzonego przez niego programu „Jeden z dziesięciu” będą go oglądać w nowym paśmie: o godz. 18.50 od poniedziałku do piątku. Pierwszy odcinek już 2 września. Natomiast w sobotę 7 września o godz. 19.05, z nowym rozdaniem powróci teleturniej  „Postaw na milion”. Uczestników teleturnieju powita oczywiście Łukasz Nowicki. Z kolei w każdą sobotę i niedzielę, o godz. 14.00, widzowie TVP2 będą się bawić, śledząc rodzinne zmagania gości „Familiady”, która ma już – uwaga! – aż 19 lat. Gospodarzem programu pozostaje Karol Strasburger. Pierwszy jesienny odcinek już w niedzielę,1 września!

Zapraszamy do Dwójki!

 

WIDOWISKA

 

„The Voice of Poland – Najlepszy głos” sezon 3 PREMIERA!

od 7 września, w każdą sobotę o godz. 20.05

Nowe trenerki: Edyta Górniak i Maria Sadowska oraz Marek Piekarczyk, Tomson i Baron z Afromental rozpoczęli poszukiwania najlepszego głosu we Polsce. Jest w czym wybierać – na castingach do trzeciej edycji tego popularnego show stawiło się ponad 1000 osób – utalentowanych, zdeterminowanych i nietuzinkowych. Zapowiadają się ostra rywalizacja i ogromne emocje, także wśród trenerów, którzy będą mieli za zadanie wyłowić „w ciemno” i zaprosić do współpracy największe osobowości.

Program „The Voice” odnosi spektakularny sukces na całym świecie i jest aktualnie emitowany w ponad 50 krajach. Formuła „przesłuchań w ciemno” (kiedy to trenerzy nie widzą wokalistów) sprawia, że w tym programie liczy się wyłącznie głos i prawdziwy talent uczestnika.

3. edycję show poprowadzą Tomasz Kammel, Marika oraz Maciej Musiał. Zgrane trio po raz kolejny będzie towarzyszyć uczestnikom od początku ich zmagań aż do momentu wyłonienia zwycięzcy.

Jak pokazują dokonania finalistów poprzednich edycji programu, udział w „The Voice of Poland” otwiera drzwi do wielkiej kariery na rynku muzycznym. Natalia Sikora, zwyciężczyni drugiej edycji, szybko potwierdziła swój talent, wygrywając  SuperDebiuty na Festiwalu Opole 2013. Debiutancki singiel finalisty pierwszej edycji, Rafała Brzozowskiego, zatytułowany „Tak blisko”, uplasował się na szczycie list przebojów największych polskich stacji radiowych. Na rynku fonograficznym doskonale radzi sobie także zwycięzca pierwszej edycji Damian Ukeje, którego piosenki zdobywają wysokie miejsca list przebojów w rozgłośniach rockowych.

Trenerzy: Edyta Górniak, Maria Sadowska, Tomson i Baron, Marek Piekarczyk.

Prowadzący: Marika, Tomasz Kammel, Maciej Musiał.

 

SERIALE POLSKIE W TVP2

 

„Czas Honoru” sezon 6

Honor w czasach terroru – VI seria historycznej opowieści TVP2

Od 1 września, niedziela o godz.21.10 (13 odc.)

Akcja 13-odcinkowego serialu rozgrywa się w 1946 roku, rok po wydarzeniach przedstawionych w piątym sezonie. Premiera już jesienią w TVP2.

CzasHonoru6W 6. sezonie „Czasu honoru”  poznamy dalsze losy trójki bohaterów – Bronka (Maciej Zakościelny), Michała (Jakub Wesołowski), Władka (Jan Wieczorkowski) oraz ich najbliższych – od momentu, w którym zakończyła się 5. seria, czyli gdy drogi przyjaciół z AK rozchodzą się, a Janek (Antoni Pawlicki) ginie z rąk pułkownika Wasilewskiego.

Jest druga połowa 1946 roku. Polskie podziemie antykomunistyczne jest rozbite i podzielone. W miejscu rozwiązanej Armii Krajowej działa wiele organizacji, które nie mają ze sobą kontaktu. Podziemie zaczyna pogrążać się w organizacyjnym chaosie.

Główni bohaterowie serialu – Bronek (Maciej Zakościelny), Michał (Jakub Wesołowski) i Władek (Jan Wieczorkowski) nie mogą pogodzić się z panującym porządkiem. Postanawiają, zgodnie z przekonaniami i złożoną przysięgą, walczyć o wolność kraju. Ich decyzje wpłyną na najbliższych – Wandę (Magdalena Różczka), Celinę (Olga Bołądź), Rudą (Karolina Gorczyca) i Lenę (Agnieszka Więdłocha). Kolejny raz miłość, przyjaźń i zaufanie zostaną wystawione na poważną próbę.

Pełna napięcia akcja obejmować będzie m.in. walki partyzanckie, tajne akcje, prowokacje wywiadów, aresztowania, rozstania i powroty bohaterów.

W obsadzie 6. części serialu zobaczymy znanych już doskonale z ról w serialu: Macieja Zakościelnego, Jana Wieczorkowskiego, Jakuba Wesołowskiego, Magdalenę Różdżkę, Agnieszkę Więdłochę, Karolinę Gorczycę, Olgę Bołądź, Katarzynę Gniewkowską, Ewę Wencel, Piotra Adamczyka, Magdalenę Cielecką.

Pojawią się także nowi bohaterowie, w których wcielą się m.in Sonia Bohosiewicz, Marcin Żurawski, Joanna Osyda, Wojciech Mecwaldowski, Jerzy Schejbal, Eryk Lubos, Bartłomiej Kasprzykowski, Rafał Maćkowiak.

„Czas honoru” został dwukrotnie uhonorowany Telekamerą w 2012 i 2013 r., nagrodą przyznawaną przez czytelników pisma „TeleTydzień”. Otrzymał także Platinum Award

podczas WorldFest Independent Film Festival w Huston 2010 oraz Srebrny Medal w kategorii „akcja” podczas New York Festivals 2010. W 2010 roku serial był również nominowany do nagrody Złotej Nimfy na festiwalu w Monte Carlo. Zaś Bartosz Chajdecki, autor muzyki do serialu, otrzymał nagrodę specjalną – „Transatlantyk Oceans Award 2011” za najciekawszą muzykę filmową roku dla młodego kompozytora.

Serial reżyserują Michał Rosa i Katarzyna Klimkiewicz. Autorami scenariusza – tak jak w poprzednich seriach – jest duet Jarosław Sokół i Ewa Wencel.

Pierwsze cztery sezony „Czasu Honoru” to opowieść o polskim podziemiu i realiach życia w okupowanej przez Niemców Polsce. Akcja piątej i szóstej serii rozgrywa się w Polsce powojennej, komunistycznej.

 

„rodzinka.pl” sezon 5

od 6 września, piątki godz.20.45

Natalia Boska (Małgorzata Kożuchowska) i  Ludwik Boski (Tomasz Karolak) jako opiekuńczy rodzice wciąż starają się troskliwie wychowywać swoich dorastających synów Kubę (Adam Zdrójkowski), Kacpra (Mateusz Pawłowski) i nadal mieć pieczę nad najstarszym Tomkiem (Maciej Musiał), nawet gdy ten wspólnie z kolegami „Sztabą” (Marek Kalita) i „Bolo” (Daniel Dziorek) wynajmie mieszkanie, uciekając tym samym spod skrzydeł kontrolującej wszystko Boskiej. Natalia musi zmierzyć się z nową sytuacją, z jednej strony szanuje to, że syn stał się pełnoletni, ale z drugiej serce matki nie pozwala jej „przeciąć pępowiny” i jest nawet bardziej opiekuńcza w stosunku do Tomka niż wcześniej.

W nowym sezonie pojawią się nowi bohaterowie: nowa dziewczyna Kuby i nowi przyjaciele Kacperka.

 

„Szkoła życia” NOWOŚĆ!

Poniedziałek – piątek, od 9 września, godz. 17.15

Serial fabularyzowany „Szkoła życia” opowiadać będzie o problemach, jakie dotykają uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli. Co jakiś czas powraca dyskusja o kondycji polskiej szkoły, a w prasie pojawiają się artykuły, które prezentują nieznane, czasem bulwersujące obrazy rzeczywistości szkolnej. Telewizja publiczna powinna dołączyć do tej dyskusji, a nawet zacząć ją inspirować, by pozytywnie oddziaływać na rzeczywistość oraz wypełniać swoje prospołeczne obowiązki.

Każdy odcinek opowiadać będzie niezależną, zamkniętą historię. Przedstawiać ona będzie kłopoty ucznia (ew. nauczyciela lub rodzica), wskazywać źródła problemów oraz podpowiadać możliwości pozytywnego rozwiązania sytuacji. Akcja poszczególnych odcinków rozgrywać się będzie w różnych miastach Polski, dzięki czemu chcemy uzyskać wrażenie bliskości z widzami. Wiarygodność opowieści wzmacniać będzie obsada złożona z naturszczyków. Puentą każdego odcinka będzie komentarz psychologa, który podsumuje przedstawione wydarzenia, wskaże błędy każdej ze stron oraz zasugeruje inne, bardziej prawidłowe reakcje.

Zależy nam na połączeniu atrakcyjnej dla widzów formuły serialu fabularyzowanego z działaniami prospołecznymi, do których należy budowanie świadomości zagrożeń, edukacja społeczna, popularyzacja wiedzy o możliwościach wychodzenia z sytuacji kryzysowych czy też umacnianie zaufania do instytucji. Dlatego też emisji audycji towarzyszyć będą działania w innych mediach, np. seria publikacji prasowych o stanie polskiej szkoły, przygotowanie portalu społecznościowego, który będzie pełnić również funkcję poradnika dla młodych ludzi.

 

„M jak Miłość” sezon 14

Od 2 września, poniedziałek, wtorek, godz. 20.45

Odc.1000 – wtorek, 10 września!

Transmisja koncertu jubileuszowego „M jak Miłość” – 2 września, godz. 20.40

W Grabnie minorowy nastrój. Jane (Joanna Osyda) wygrała pierwszą sprawę sądową i widmo opuszczenia rodzinnego domu jest coraz bliższe. Wszystkie dzieci Mostowiaków – Marek, Małgosia (Joanna Koroniewska), Marta (Dominika Ostałowska) i Maria (Małgorzata Pieńkowska) – mobilizują się, aby do tego nie dopuścić. Wkrótce jednak sama Janka będzie potrzebowała pomocy…

Marek (Kacper Kuszewski) nie może się zdecydować, którą kobietę wybrać, więc jest z obiema naraz – Annę (Tamara Arciuch) czy Ewę (Dominika Kluźniak). Anna wpada na pomysł, jak ostatecznie zdobyć Marka.

Michał (Paweł Okraska) próbuje namówić byłą żonę, by do niego wróciła. Planuje wspólny wyjazd do USA. Małgosia zaczyna się wahać…

Martę (Dominika Ostałowska) i Andrzeja (Krystian Wieczorek) czeka apogeum sprawy z mafią. Ich życie diametralnie się zmieni… Będą strzały i łzy. A także sporo perypetii zawodowych.

Marcin (Mikołaj Roznerski) obserwuje, jak Krystian (Phillippe Tłokiński) flirtuje z Kasią (Agnieszka Sienkiewicz). Sprawdza jego dane i odkrywa, że Krystian ma za sobą mroczna przeszłość.

Paweł (Rafał Mroczek) poznaje Alę (Olga Frycz – NOWA POSTAĆ), mamę małej Basi. Dziewczyna zarzuca Pawłowi, że jego relacja z jej córką jest – delikatnie mówiąc – osobliwa. Tymczasem Iza (Sandra Staniszewska) powierza Piotrkowi (Marcin Mroczek) swoją sprawę rozwodową, przeprowadza się w okolicę Bistra za rogiem i proponuje Pawłowi poważny związek…

Mirka (Andżelika Piechowiak) poznaje sąsiada Zduńskich – Lubińskiego (Tomasz Borkowski). Mężczyzna od razu wpada jej w oko. Irek (Maciej Jachowski) robi jej scenę zazdrości, po czym wyprowadza się z domu. Starzy znajomi wkrótce proponują mu powrót do ciemnych interesów. Tymczasem zaniepokojona Mirka robi sobie test ciążowy…

 

„Na dobre i na złe” sezon 15

Od 4 września, środa o godz. 20.45

Hana (Kamila Baar) trzyma Piotra (Marek Bukowski) na dystans. On jednak decyduje się o nią walczyć. Zaimponuje Hanie przy stole operacyjnym, kiedy to z kontuzjowaną nogą zakończy operację pacjentki.

Wiki (Katarzyna Dąbrowska) jest pełna obaw związanych z faktem, że to właśnie Falkowicz (Michał Żebrowski) leczy jej matkę. Targa nią burza sprzecznych emocji. Szczególnie, że profesor jest nią wyraźnie oczarowany… Wiki obserwuje poprawę zdrowia matki.

Przemek (Marcin Rogacewicz) próbuje na nowo ułożyć sobie życie prywatne i zawodowe. Nie zapomina jednak o zemście na Falkowiczu. Informuje Wiki, że zamierza zgłosić do prokuratury sprawę nielegalnych badań profesora. Dziewczyna prosi go, by tego nie robił. Uważa, że sprawa nie jest jednoznaczna, a ona sama jest w nią zamieszana…

Tymczasem Olę (Anna Karczmarczyk) spotka nie lada niespodzianka – po dość przypadkowej nocy z Przemkiem, zajdzie w ciążę…

Lena (Anita Sokołowska) podstępem wyciąga z Latoszka (Bartosz Opania) wyznanie, że ten zdradził ją z Agatą (Emilia Komarnicka). Na skutki nie trzeba będzie długo czekać.

Przed stażystami egzamin lekarski. Wiki, Agata, Nina, Przemek i Jakubek próbują pogodzić pracę i naukę. Jedno z nich obleje egzamin…

W nowym sezonie czeka nas także niespodziewany ślub i zaręczyny…

 

„Barwy szczęścia” sezon 7

Od 2 września, poniedziałek – piątek, godz. 20.05;

odc.1000 – emisja w listopadzie 2013

W relację Marty (Katarzyna Zielińska) i Roberta (Marcin Czarnik) ponownie wkracza Artur Chowański (Jacek Rozenek), zakochany w Marcie biznesmen.

Piotr (Piotr Jankowski) i Iga (Ada Fijał) starają się o dziecko. Kobieta jednak nie może zajść w ciążę. Małżonkowie okłamią otoczenie, mówiąc, że Iga jest w ciąży, a w tajemnicy zatrudnią surogatkę, Renatę Kwiatkowską (Magdalena Smalara).

W życiu Kasi Górki (Katarzyna Glinka) ponownie pojawia się Ksawery (Sebastian Cybulski). Chłopak jest śmiertelnie chory i pozostało mu kilka miesięcy życia. Ksawery chce wynagrodzić Kasi cierpienia, których przez niego doznała w przeszłości i usynowić jej dziecko.

Stefan (Krzysztof Kiersznowski) czuje się oszukany i zdradzony. Nie potrafił wybaczyć żonie kłamstwa. Zrozpaczona Oksana wyjeżdża z Saszką na Ukrainę pozałatwiać formalności związane z rozwodem. Ma nadzieję, że po upływie kilku miesięcy Stefan zatęskni i jej wybaczy.

Krystyna (Hanna Bieluszko) nie ustaje w próbach zniszczenia związku syna (Marcin Perchuć) z Marią  Pyrką (Iza Kuna). 18-letnia Agata (Natalia Zambrzycka), córka Marii, planuje wziąć sekretny ślub ze swoim chłopakiem, Kamilem (Piotr Gawron-Jedlikowski).

Pod nieobecność Marii, ster w jej firmie sprzątającej przejmie Hubert (Marek Molak). Tymczasem do Klary (Olga Jankowska) wprowadza się ojciec, Olgierd (Tomasz Sobczak), który nie ma grosza przy duszy ani dachu nad głową. Za wszelką cenę próbuje przedłużyć swoją wizytę i wyłudzić od córki pieniądze.

Sabina (Barbara Kurzaj) jest zauroczona swoim nowym pracownikiem, Kordianem (Kamil Przystał).

Władek (Przemysław Stippa) współpracuje z Beatą (Anita Jancia-Prokopowicz) i Zbyszko (Jakub Tolak) w „Biomerze”. Wpada w oko Beacie, która nie wiedząc, że mężczyzna jest gejem, próbuje go uwieźć.

Po rozstaniu z Tomkiem, Magda (Honorata Witańska) wdaje się w romans ze swoim szefem, Krzysztofem (Tomasz Kozłowicz), ojcem Irka (Otar Saralidze), chłopaka swojej siostry.

Początkująca bizneswoman, Natalia (Maria Dejmek) ucieka od problemów finansowych, zapisując się na lekcje tańca do Eryka (Łukasz Czarnecki). Gdy partnerka tancerza, Dagmara (Jadwiga Gryń), na kilka dni przed ważnymi zawodami, doznaje poważnej kontuzji, Eryk prosi Natalię, aby ją zastąpiła.

Sara (Dominika Kimaty) i Daniel (Dawid Kartaszewicz) po oświadczynach zamieszkują razem. Planują wspólną przyszłość, ich szczęście jednak rozsypuje się jak domek z kart. Z obawy o swoje bezpieczeństwo, dziewczyna musi zniknąć.

Do Ludmiły (Elena Leszczyńska) i Kostka (Adam Cywka) wprowadza się Zuzanna (Izabela Januszko), nastoletnia córka Jelenia. Dziewczyna marzy o karierze modelki. Zaczyna stosować drakońskie diety. Złym duchem Zuzy staje się Ksenia, która sprowadza ją na złą drogę.

 

SERIALE ZAGRANICZNE

 

„CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas” – sezon 11.

Od 6 września, piątek, godz. 23.25

CSILV11We wrześniu na antenę telewizyjnej Dwójki powraca niezwykle popularny, wielokrotnie nagradzany amerykański serial zatytułowany „CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas”. W każdy piątek o godz. 23.05 swoją premierę w TVP2 będą miały kolejne odcinki jedenastego sezonu cieszącej się niesłabnącym zainteresowaniem serii. Za jej sukces odpowiedzialny jest między innymi producent Jerry Bruckheimer, który stał także za takimi kinowymi hitami jak „Top Gun”, „Twierdza” czy „Piraci z Karaibów”.

„CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas” okazały się prawdziwym fenomenem w historii seriali telewizyjnych. Scenariusz powstawał w oparciu o autentyczne materiały dowodowe oraz raporty sporządzane przez organy ścigania. Inspiracją dla twórców serialu były  autentyczne doświadczenia ekipy kryminalistyków współpracujących na co dzień z policją. Nie

przypadkowo też na miejsce akcji opowieści wybrano Miasto Grzechu, czyli Las Vegas. To właśnie mieszczące się tam laboratorium kryminalne jest drugim, po laboratorium FBI w Quantico, pod względem aktywności w USA.

Serial doczekał się dwóch spin-offów, pt. „CSI” Kryminalne zagadki Miami” i CSI” Kryminalne zagadki Nowego Jorku”. Produkcja zdobyła liczne nagrody, w tym Złotego Satelitę dla najlepszego serialu dramatycznego w 2003 roku, Saturna dla Najlepszego serialu w 2004 roku, nagrodę Amerykańskiej Gildi Aktorów Filmowych dla Najlepszego zespołu aktorskiego w serialu dramatycznym w 2005 roku, nagrodę People’s Choice – Kryształową Statuetkę dla Ulubionego serialu dramatycznego w latach: 2003 – 2006. Ponadto prestiżową nagrodę Emmy w 2003, 2006, 2007 i 2010 roku. Serial był też czterokrotnie nominowany do Złotych Globów.

Jedenasty sezon „CSI: Kryminalnych zagadek Las Vegas” to m.in. pożegnanie z niektórymi odtwórcami głównych ról. Marg Halgenberger, wcielająca się w rolę Catherine Willows, nie wystąpi w dwunastym sezonie. Aktorka, którą fani kina SF mogą kojarzyć z filmu „Gatunek”, związana była z serialem samego początku (produkcja zadebiutowała na antenie stacji CBS 6 października 2000 roku). W 12 sezonie Catherine Willows zastąpi Elisabeth Shue znana m.in. z oskarowej roli w „Zostawić Las Vegas”, z „Powrotu do przyszłości II” oraz „Świętego”.

Jedenasty sezon serialu jest również ostatnim, w którym pojawi się Laurence Fishburne, który przez ponad dwa i pół sezonu grał dra Raymonda Langstona. Od premiery kultowego dziś „Matriksa” Fishburne kojarzony głównie z tym filmem. W dwunastej serii szefa policyjnych techników, D.B. Russela, zagra Ted Danson („Trzech mężczyzn i dziecko”).

 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Gadu-Gadu Live
  • Śledzik
  • Blogger.com
  • RSS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.