TVP 1 jesienią 2013

thewalkingdead3Jesienią TVP wyemituje nowe seriale zagraniczne „Homeland”, „Transporter” oraz 3 sezon „Żywe trupy”. Z polskich seriali obejrzymy: 10 już sezon serialu „Ojciec Mateusz”, 2 sezon serialuTVP1 „Blondynka” oraz 4 sezon serialu „Komisarz Alex„. Nie zabraknie nowych odcinków serialu „Klan” jak i stałych pozycji programowych m.in „Jaka to melodia?” czy „Okrasa łamie przepisy”.

Informacja prasowa

JESIEŃ W TVP1

Spotkania z ulubionymi bohaterami polskich seriali, dobre filmy dokumentalne, publicystyka na wysokim poziomie, rozrywka dla całej rodziny oraz światowe hity filmowe to propozycja Jedynki na jesień 2013.

Na antenę wracają popularne polskie seriale. Od 1 września, o godz. 20.20, widzowie Jedynki będą śledzić losy atrakcyjnej pani weterynarz Sylwii, czyli Julii Pietruchy w serialu „Blondynka”. Oprócz znanych i lubianych postaci – Pula Hula (Krzystof Kiersznowski), Jasiunia (Izabela Dąbrowska) pojawią się nowi bohaterowie – Bella (Liliana Głąbczyńska – Komorowska) oraz Kris (Mariusz Ostrowski). W sobotnie wieczory (od 31 sierpnia, godz. 20.25) wszystkich bawić będą kolejne przygody „Komisarza Aleksa” i jego partnera, czyli Michała Orlicza (Antoni Pawlicki). Do panów dołączą panie – Julka (Katarzyna Dorosińska) siostra komisarza Orlicza oraz Malina – biały owczarek szwajcarski. W czwartki (od 5 września, godz. 20.25) nikomu nie zabraknie niezwykle dociekliwego „Ojca Mateusza” (Artur Żmijewski) oraz jego rzutkiej gospodyni Natalii (Kinga Preis), którzy będą jak zwykle służyć radami dwójce sympatycznych policjantów – podinspektorowi Możejce (Piotr Polk) i aspirantowi Noculowi (Michał Piela). Także wielbiciele „Klanu”(poniedziałek – czwartek, godz. 17.55) mogą liczyć na kolejne historie swoich ulubionych bohaterów.

Jedynka proponuje swoim widzom również dobre seriale zagraniczne: kolejny sezon „Żywych trupów” (od 7 września, godz. 23.10) – walka o przetrwanie garstki ludzi w świecie opanowanym przez zombie, „Transporter” (od 3 września, godz.20.25) – działania byłego agenta Tajnych Służb Franka Martina (Chris Vance), który pracuje jako kurier do zadań specjalnych oraz „Homeland” (od 9 września, godz.21.50) – Carrie Mathison (Claire Danes), agentka CIA podejrzewa, że Nicolas Brody (Damian Lewis), żołnierz Amerykańskiej Piechoty Morskiej przeszedł na stronę Al-Kaidy. Stara się udowodnić to swoim przełożonym.

W piątki Jedynka emitować będzie mini-seriale europejskie, a wśród nich: „Volare” (13 września – 4 października, godz.20.20) – pełną wdzięku opowieść o życiu jednego z najciekawszych artystów powojennych Włoch, aktora, poety, kompozytora i przede wszystkim piosenkarza, Domenico Modugno. W jednej z głównych ról zobaczymy polską aktorkę Kasię Smutniak („Pozdrowienia z Paryża”). Natomiast w weekendy w „Hicie na sobotę” wśród filmowych propozycji znajdą się m.in.: „Śluby panieńskie” z doborową, obsadą (Borys Szyc, Maciej Stuhr, Anna Cieślak, Marta Żmuda –Trzebiatowska, Robert Więckiewicz), „Człowiek w ogniu” – w rolach głównych Denzel Washington i Dakota Fenning oraz „Jarhead – żołnierz piechoty morskiej”, w którym wystąpili Jake Gyllenhaal, Scotte MacDonald, Peter Sarsgaard i Jamie Fox. Świetną zabawę zapewni także Meryl Streep w hicie filmowym „Mamma Mia!” oraz w ramach cyklu Zakochana Jedynka w „To skomplikowane”. W jesienne weekendy Jedynka zaprasza na kino familijne m.in. na: Opowieści na dobranoc” z Adamem Sandlerem oraz „Górę czarownic” z Dwaynem Johnsonem,  animację „Alvin i wiewiórki”, „Załogę G” oraz „Hannah Montana”(film).

W ofercie jesiennej TVP1 nie zabraknie dobrych, premierowych dokumentów w cyklu „Oglądaj z Andrzejem Fidykiem” (poniedziałki, godz. 22.50), m.in.: „Oscar Pistorius. Zbrodnia czy pomyłka?” – historia Oskara Pistoriusa oskarżonego o zabójstwo swojej dziewczyny, „Żegnajcie piersi. Wolę życie” – historia trzech sióstr i matki, której usunięto pierś z powodu raka, czy „Kochani recydywiści” – film dokumentalny Ireny i Jerzego Morawskich o kobietach, które będąc na wolności za wszelką cenę chcą pokochać więźnia. Na nowe, premierowe odcinki dokumentów przyrodniczych Jedynka zaprasza w niedziele o godz. 13.55 – „BBC w Jedynce” oraz w poniedziałki o godz. 12.45 – „Natura w Jedynce”. To filmy na najwyższym poziomie realizacyjnym dla całej rodziny.

Teatr Telewizji zaprasza na „Pamiętnik Pani Hanki” (odc.1 – 9 września, godz. 20.25, odc.2 – 16 września, godz. 20.25) – komedię muzyczną o zabarwieniu kryminalnym w dwóch aktach w reż. Borysa Lankosza. Jest to inteligentna satyra na życie polskich wyższych sfer z lat 30. a zarazem sentymentalna podróż w atmosferę przedwojennej Warszawy. W musicalu wystąpią m.in.: Magdalena Cielecka, Danuta Stenka, Kamila Baar, Wojciech Pokora, Borys Szyc, Wiktor Zborowski, Krzysztof Wakuliński, Jakub Gierszał, Maciej Zakościelny.

Jedynka poleca także nowe programy: „Świat się kręci” (poniedziałek – piątek, godz. 18.30, od 2 września), czyli codzienny program na żywo – dynamiczne połączenie wiadomości, publicystyki i rozrywki, „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o giełdzie” (wtorek, 24 września, 1 i 8 października, godz. 21.55) – opowieść o funkcjonowaniu i historii giełdy, której zasady działania nie są znane szerokiej publiczności w Polsce, choć możliwość korzystania z tej formy inwestowania jest dostępna dla każdego oraz „Masz prawo znać prawo” (piątek, godz. 14.30, od 6 września) – cykl prezentujący powszechne w naszym społeczeństwie problemy prawne oraz metody i możliwości rozwiązania tych problemów, bez uciekania się do kosztownych procesów sądowych.

Na jesieni kontrowersyjne sprawy nadal przedstawiał będzie Tomasz Sekielski w swoim programie „Po prostu” (wtorek, godz. 21.25). Natomiast 23 września, o godz. 20.25 „Wielki Test Wiedzy o Polskim Filmie” realizowany we współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej – tym razem rozwiązywany w studiu w Warszawie oraz we Wrocławiu.

W programie TVP1 nie zabraknie także programów kulinarnych – znany już widzom cykl „Okrasa łamie przepisy” (sobota, godz. 14.25) oraz nowy „Sąsiad na widelcu” (sobota, godz.18.20) – prowadzący Łukasz Grass podróżując po najpiękniejszych zakątkach Lubelszczyzny będzie przekonywał za każdym razem dwie rodziny (sąsiadów) do ugotowania obiadu wraz z deserem. Rodziny w kuchni wspierać będą Robert Sowa i Ewa Olejniczak.

Młodszym widzom Jedynka proponuje premierowe odcinki „Domisiów” (niedziela, godz. 8.25), a w nich m.in. o tym, że prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie oraz co zrobić, aby oczyścić las ze śmieci. W nowych audycjach „Jak to działa?” (sobota, godz.10.30) Radek Brzózka opowie m.in. o modelach latających i laserach. Natomiast Anna Karna i Maciej Orłoś przybliżą widzom uroki naszego kraju w premierowych odcinkach „Nie ma jak Polska”(niedziela, godz. 11.30).

Robert Janowski zaprosi także na kolejną porcję muzyki w programie „Jaka to melodia?” (poniedziałek – piątek, godz. 17.25 oraz niedziela, godz.18.20).

 

ZAGRANICZNE SERIALE FABULARNE

 

„HOMELAND”

emisja: PONIEDZIAŁEK, godz. 21.50

USA 2011

Obsada: Claire Danes, Damian Lewis, Morena Baccarin, David Harewood, Diego Klattenhoff, Mandy Patinkin, Jackson Pace, Morgan Saylor

homelandFabuła serialu koncentruje się na osobie Carrie Mathison, agentki CIA, która po przeprowadzeniu nieautoryzowanej i prowadzonej na własną rękę operacji w Iraku zostaje przeniesiona do Centrum Walki z Terroryzmem CIA w Langley w stanie Wirginia. Carrie została wcześniej ostrzeżona przez irackiego informatora, że amerykański jeniec wojenny przeszedł na stronę Al – Kaidy. Niedługo później okazuje się, że Nicolas Brody, żołnierz Amerykańskiej Piechoty Morskiej, który w 2003 roku zaginął podczas misji w Iraku, został uwolniony podczas ataku sił Delta Force na siedzibę terrorysty Abu Nazira. Carrie podejrzewa, że to właśnie Brody jest jeńcem, który został pozyskany przez terrorystów. Rząd federalny oraz szefostwo CIA są jednak zdania, że Brody jest bohaterem wojennym. Zdając sobie sprawę z faktu, że przekonanie jej przełożonych jest niemożliwe, Carrie samodzielnie próbuje znaleźć dowody na przynależność Brody’ego do Al-Kaidy.

 

„TRANSPORTER”

emisja: WTOREK, godz. 20.25, od 3 września

USA 2012, reż. Andy Mikita, Bruce McDonald, T.J. Scott, Stephen Williams, Brad Turner

Obsada: Chris Vance, Andrea Osvart, Francois Berleand, Delphine Chaneac, Rachel Skarsten

transporterserialSerialowa wersja przygód znanego z kultowych filmów Luca Bessona byłego agenta Tajnych Służb Franka Martina, który pracuje jako kurier do zadań specjalnych. Dostarcza nietypowe, tajemnicze przesyłki pod wskazany adres… Nie zadaje przy tym zbędnych pytań, a w razie potrzeby potrafi obronić swój ładunek i dotrzeć do celu pomimo wszelkich przeszkód.

 

„ŻYWE TRUPY” sezon 3 (The Walking Dead)

emisja: SOBOTA, godz. 23.10, od 7 września

USA 2012, reż. Frank Darabont

Obsada: Andrew Lincoln, Sarah Wayne Callies, Laurie Holden, Steven Yeun, Norman Reedus, Chandler Riggs, Lauren Cohan, Scott Wilson, Iron E. Singleton, Melissa McBride, David Morrissey i Danai Gurira.

W nowy sezonie serialu grupa ocalałych będzie mierzyć się nie tylko z zombie, ale będzie również musiała stawić czoła nowemu zagrożeniu – żywym ludziom.

thewalkingdead3W nowym sezonie Rick i jego towarzysze będą nadal poszukiwać schronienia w wyludnionym, zniszczonym po apokalipsie świecie i osiedlą się w opuszczonym więzieniu. Szybko odkryją, że czyha na nich zagrożenie znacznie większe niż żywe trupy, a walka o przetrwanie okaże się bardziej niebezpieczna, niż kiedykolwiek wcześniej. W trzecim sezonie pojawią się również nowi bohaterowie oraz powrócą ci znani już z pierwszego sezonu. Pierwszą z nowych postaci będzie sadystyczny Gubernator (David Morrissey), który sprawuje władzę w z pozoru tylko idyllicznym Woodbury. Ważną rolę odegra też ulubienica fanów komiksu – waleczna i nieustraszona Michonne (Danai Gurira), prowadzająca swoich „zombie-pupili” na łańcuchu.

Nowy sezon to jednak także powrót Merle’a Dixona, brata Daryla, którego fani serialu pamiętają z dramatycznej sceny z pierwszego sezonu, w której udało mu się uwolnić po tym, jak grupa ocalałych pozostawiła go na dachu budynku skutego kajdankami na pastwę wygłodniałych zombie.

W serialu „The Walking Dead”, opartym na komiksowej serii autorstwa Roberta Kirkmana,

Serial otrzymał, między innymi nagrodę Emmy za najlepszą serialową charakteryzację oraz nominację do Złotego Globu dla najlepszego telewizyjnego serialu dramatycznego.

 

 

POLSKIE SERIALE FABULARNE

 

„OJCIEC MATEUSZ” sezon 10

emisja: CZWARTEK, godz. 20.25 od 5 września (13 odc.)

OjciecMateusz10W nadchodzącym, dziesiątym sezonie Ojca Mateusza” widzów czeka jak zwykle sporo mrożących krew w żyłach historii – wystarczy wspomnieć eksplozje na ulicach Sandomierza, napad na agencję bankową, kradzież obrazu Kossaka, czy kolejny napad na plebanię. W jednym z odcinków  przedstawiona zostanie historia rodziny zastępczej, która opiekuje się kilkorgiem chorych dzieci, wśród których jest chłopiec zarażony przez matkę wirusem HIV, a Mateusz zajrzy do domu seniora, w którym nie dzieje się najlepiej.

Tradycyjnie już widzowie Jedynki będą  świadkami wielu przezabawnych sytuacji: Natalia będzie podejrzewać księdza Mateusza o kryzys wieku średniego, a sama przyjmie propozycję współpracy z gazetą Joanny.

Kolejne odcinki „Ojca Mateusza” wyreżyserowane  będą przez Filipa Zylbera, Wojciecha Nowaka i … Artura Żmijewskiego.

 

„KOMISARZ ALEX” sezon 4

emisja: SOBOTA, godz. 20.25, od 31 sierpnia (13 odc.)

KomisarzAlex4Fanów „Komisarza Aleksa” czekają od września wielkie emocje. W czwartym sezonie bijącego rekordy popularności serialu TVP 1 łódzcy policjanci i ich czworonożny przyjaciel wielokrotnie znajdą się w niebezpieczeństwie, ścigając przestępców i rozwiązując kolejne kryminalne zagadki. Wiele dziać się też będzie w życiu prywatnym bohaterów serialu…

– Już w pierwszym odcinku nowej serii poznamy młodszą siostrę komisarza Michała Orlicza (Antoni Pawlicki) – Julkę – zapowiada Monika Jóźwik, producentka „Komisarza Aleksa”.  W tej roli zobaczymy Katarzynę Dorosińską, znaną widzom m. in. z seriali „Prawo Agaty” i „Prosto w serce”. Orliczówna przyjedzie do Łodzi z okazji urodzin swojego brata. W prezencie podaruje mu… obrożę dla Aleksa, co wprawi w lekkie zakłopotanie podkomisarz Lucynę Schmidt (Magdalena Walach), która wybierze dla przyjaciela niemal identyczny podarunek.

– Jesteście pewni, że to moje urodziny, a nie Aleksa? – zażartuje Michał, ale nie będzie ukrywał, że jest wzruszony tym, że siostra i partnerzy z pracy wyprawili mu urodzinowe party.

W czwartym sezonie w wyjątkowo dramatycznych okolicznościach pojawi się zupełnie nowa bohaterka – Malina, która niemal od razu podbije serce czworonożnego detektywa i zdobędzie wielką sympatię Michała. Obaj bohaterowie zapałają do niej wielkim uczuciem i obaj – każdy na swój sposób – starać się będą o jej względy. W roli Maliny zobaczymy na ekranie śliczną śnieżnobiałą Sisi, czteroletnią suczkę rasy Berger Blanc Suitse (biały owczarek szwajcarski). Groźny przestępca wykorzysta ją jako… wabik na Aleksa! Bandyta będzie chciał porwać podopiecznego Orlicza, by w ten sposób zemścić się na Michale za to, że ten przyczynił się kiedyś do aresztowania go i osadzenia w więzieniu.

– Od pierwszej chwili Sisi bezbłędnie weszła w swoją rolę. Na początku była trochę zdezorientowana liczbą kamer, ale szybko przyzwyczaiła się do warunków, jakie panują na planie – mówi Dorota Harężlak, właścicielka suczki, a członkowie ekipy „Komisarza Aleksa” potwierdzają, że Sisi jest urodzoną gwiazdą, a przy tym niezwykle zdyscyplinowaną i sympatyczną aktorką.

Sisi już od pierwszej chwili na planie serialu zaprzyjaźniła się z Rockym, który gra Aleksa.

– Tworzą śliczną parę i doskonale się rozumieją – podkreśla Dorota Harężlak.

W nowej serii wystąpi gościnnie plejada gwiazd, wśród których znajdą się między innymi: Roma Gąsiorowska, Marieta Żukowska, Joanna Koroniewska, Małgorzata Zajączkowska, Julia Rosnowska, Urszula Grabowska, Krzysztof Wieszczek, Zbigniew Stryj, Andrzej Andrzejewski, Piotr Siwkiewicz i Wojciech Kalarus.

 

„BLONDYNKA” sezon 2

emisja: NIEDZIELA, godz. 20.20, od 1 września (13 odc.)

Blondynka2Od września TVP1 zaprasza do oglądania 2. sezonu serialu „Blondynka”. „Blondynka” to serial napisany mistrzowską ręką Andrzeja Mularczyka („Sami swoi”, „Nie ma mocnych”, „Kochaj albo rzuć”, serial „Dom”), przenikliwego i dowcipnego obserwatora rzeczywistości.

W serialu występują: Julia Pietrucha, Andrzej Grabowski, Magdalena Schejbal, Izabela Dąbrowska, Krzysztof Gosztyła, Hanna Śleszyńska, Krzysztof Kiersznowski, Tomasz Borkowski, Liliana Głąbczyńska-Komorowska, Marian Dziędziel i inni.

Sylwia Kubus, tytułowa bohaterka serialu, ma już w Majakach ugruntowaną pozycję. Nie boi się miejscowej mafii celnika, jak trzeba utrze nosa wójtowi, wejdzie w nie zawsze bezpieczną grę z Manejem – miejscowym biznesmenem, pomoże rozsądzić spór miedzy Dalmatą i Partyką. Wszystko wydaje się być w porządku. Tylko sprawy uczuciowe młodej pani weterynarz są wciąż nieuporządkowane. Relacja z Marcinem, partnerem Sylwii w klinice i w życiu, chwieje się. W oczach Sylwii Marcin nie może się zdecydować, czy bardziej zależy mu na miłości czy na pracy i celebrytce Evie Lunie. Marcin rozdarty miedzy uczuciem a poczuciem obowiązku stanie wobec prawdziwego wyzwania, gdy do lecznicy w Majakach zawita jego matka – zwana nie bez przyczyny „trującą słodyczą”. Czy Sylwia wytrzyma tę próbę? Czy Marcin ulegnie wpływowej matce?

 

MINI SERIAL EUROPEJSKI

emisja: PIĄTEK , godz. 20.20

 

VOLARE  4×50’

emisja: 13 września – 4 października

Włochy 2013, reż. Ricardo Milani

Obsada. Bepe Fiorello, Kasia Smutniak, Alessandro Tiberi, Michele Placido

Pełna wdzięku opowieść o życiu jednego z najciekawszych artystów powojennych Włoch, aktora, poety, kompozytora i przede wszystkim piosenkarza, Domenico Modugno, autora m.in. międzynarodowych przebojów „Volare” i „Ciao, bambina”. Co ciekawe dla polskiego widza, Modugno występował w duecie z Anną German podczas włoskiego okresu kariery tej piosenkarki, a w filmie, w rolę jego wielkiej miłości Franki Gandolfi wcieliła się polska aktorka Kasia Smutniak.

 

W następnej kolejności planowane do emisji:

 

ROSYJSKA RULETKA   4 x 45’

Niemcy 2010, reż. Joseph Vilsmaier

Obsada: Katharina Böhm, Heinz Hoenig, Wolf Roth, Merab Ninidze, Hansjürgen Hürrig

Niemiecka dziennikarka, Katharina Wagner, przyjeżdża z ośmioletnim synkiem do Petersburga. Chce, żeby synek odwiedził grób ojca, rosyjskiego dziennikarza, który popełnił samobójstwo.  Niebawem jej życie zamienia się w koszmar. Jej ośmioletni synek znika jej z oczu w zatłoczonym metrze. Niespodziewanie swoją pomoc oferuje jej poznany przypadkowo Polak, Adam Markowski. Obje zaczynają prowadzić prywatne śledztwo i okazuje się, że mąż Katheriny nie zginął samobójczą śmiercią. Jej  życie również jest zagrożone. Katherina nie chce jednak wyjechać z Petersburga bez syna. Rozpaczliwie prowadzi poszukiwania. Nie może już ufać swoim dawnym przyjaciołom. Ci, którym zaufała,  stracili życie. Całkowicie zdaje się na swojego nowego znajomego Adama Markowskiego.

Film obfituje w ciągłe zmiany akcji, trzyma  w napięciu, a historia rozgrywa się w przepięknych plenerach zimowego Petersburga.

 

MARIA DI NAZARET 4 x 50’

Włochy 2012, reż. Giacomo Campiotti

Obsada: Alissa Jung, Paz Vega, Andreas Pietschmann

Najnowsza, widowiskowa wersja opowieści o dziejach Świętej Rodziny. Międzynarodowa obsada, piękne zdjęcia, znakomita muzyka Guya Farleya.

 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Gadu-Gadu Live
  • Śledzik
  • Blogger.com
  • RSS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.