TVP 1 jesień 2014

Rolnik szuka zonyJesienią w TVP1 obejrzymy, nowe sezony polskich TVP1seriali „Ojciec Mateusz”, „Komisarz Alex”, „Blondynka” i „Klan”. Nowy reality show „Rolnik szuka żony” oraz „Talent zgłoś się”. Z zagranicznych seriali obejrzymy 4 sezon „Żywe trupy (The Walking Dead), „Rzeka”, „Pacyfik” oraz miniseriale: „Boski Valentino”, „Generał Bandytów” i „Córka generała”.

 

Jesień w TVP1

 

Przedsiębiorcza blondynka, dwóch dzielnych detektywów, zakochani rolnicy oraz poruszające losy bohaterów filmów dokumentalnych i premierowe spektakle Teatru Telewizji zostaną zaprezentowane widzom TVP1 tej jesieni.

Na Antenę TVP1 od września wracają ulubione seriale. Kolejne przygody „Ojca Mateusza” oglądać będą widzowie jak zwykle w czwartki (od 4 września) wieczorem o godz. 20:30. W tej serii, obok Wojciecha Adamka, niektóre odcinki wyreżyserował Artur Żmijewski. W niedziele (od 7 września o godz. 20:25) Joanna Moro, znana z roli tytułowej w popularnym serialu „Anna German”, rozpocznie swoją przygodę, jako weterynarz w serialu „Blondynka”. Natomiast wielbiciele psiego detektywa przeżywać będą przygody „Komisarza Alexa” w wieczorne soboty (od 13 września, godz. 20:25). Nie zabraknie też emisji popularnej od lat sagi o rodzinie Lubiczów pt. „Klan”, na który Jedynka zaprasza od poniedziałku do czwartku, o godz.17:55.

Jesienią w ramówce TVP1 pojawią się nowe programy. Widzowie, którzy lubią odpoczynek na łonie natury dowiedzą się, jak chronić przyrodę i zwierzęta w programie „Ocalony świat”, (soboty, od 6 września, godz. 10:35). W niedzielę (od 7 września, godz. 21:30) Marta Manowska – prowadząca program „Rolnik szuka żony” – pomoże pięciu mężczyznom znaleźć miłość swojego życia. Natomiast od 14 października o godz. 20:25 TVP1 będzie emitować program dla ambitnych i zdolnych wynalazców lub tych, którzy mają pomysł na biznes – „Talent zgłoś się!”. Nowe show poprowadzą Paulina Chylewska i Radek Brzózka, a jurorami będą: Anna Mucha, Tomasz Karolak i Roman Młodkowski, natomiast jednym z ekspertów – Marek Kondrat.

W jesiennej ramówce TVP1 nie zabraknie także znanych już widzom programów: w soboty, od 6 września o godz. 7:55 do prowadzącej „Dzień dobry w sobotę” dołączy Agata Konarska; o godz. 9:30 Radek Brzózka przybliży tajniki skomplikowanych urządzeń w „Jak to działa?”; o godz. 10:00 w „Operacji Życie” pokazane zostaną historie ludzi, których uratowano dzięki przeszczepom; o godz. 11:45 TVP1 pokaże „Okrasa łamie przepisy”. A od 13 września o godz. 9:00 Tomasz Raczek i nowa współprowadząca Kaja Klimek zapraszają na „Weekendowy magazyn filmowy”. Robert Janowski i jego goście pojawią się jak zwykle w „Jakiej to melodii?” (od poniedziałku do piątku, godz. 17:20 oraz w niedziele godz. 18:25). Na Antenie nie zabraknie testów – pierwszy już 1 września, o godz. 20:40 – „Wielki Test z Historii. II Wojna Światowa”. W środy (dwa razy w miesiącu, o godz. 22:30, od 10 września) widzowie zobaczą „Po prostu” w nowej formule – Tomasz Sekielski skupi się na ważnych tematach międzynarodowych prezentując je w reportażach. Na Antenę TVP1 powróci też program „Świat się kręci” (od poniedziałku do piątku, o godz.18.30). Do Agaty Młynarskiej na stałe, jako drugi prowadzący, dołączy Maciej Kurzajewski.

TVP1 zaprezentuje bogatą ofertę dokumentalną. Nie zabraknie w niej zagranicznych, premierowych filmów nagrodzonych Oscarem oraz polskich produkcji poruszających ważne zagadnienia, m.in. rocznicy wolnych wyborów w Polsce. – Jest to najmocniejszy zestaw filmów dokumentalnych, przygotowany na jeden sezon – mówi Andrzej Fidyk, który przygotowuje autorskie pasmo dokumentalne (w czwartki o godz. 22:25). Już we wrześniu widzowie obejrzą dwie premiery: „Bliźnięta – zaskakująca więź” – opowieść o cudzie biologii, jakim są bliźnięta jednojajowe (4 września) oraz „Zgwałcona miss świata” – historia walki o prawa kobiet, jaką toczy Linor Abargil, a w październiku m.in. słynną oscarową „Zatokę delfinów”.

W poniedziałki, o godz. 22:20 emitowane będą dwa dokumentalne seriale historyczne. Na początek „Kulisy II wojny światowej”. Cykl dokumentalno-fabularny telewizji BBC w popularnej i bardzo atrakcyjnej formie przedstawia obecny stan wiedzy na temat kulis najkrwawszej jak dotąd wojny w dziejach ludzkości (od 1 września). W październiku z kolei bogate archiwalia i najlepsi specjaliści opiszą historię „Świętej wojny” islamu ze światem: od VII wieku poprzez Wyprawy Krzyżowe, aż po 11 września 2001 r.

Natomiast 2 i 9 września, o godz. 20:20 TVP1 wyemituje poruszający dokument „Druga wojna światowa”. To koprodukcja niemieckiej ZDF i Telewizji Polskiej. Film składa się z dwóch części: „Druga wojna światowa. Pierwszy dzień” i „Druga woja światowa. Pierwsza ofiara”. Wielką siłą obu części filmu jest udział Polaków – naocznych świadków wydarzeń, którzy ucierpieli podczas wojny, m.in. Andrzeja Wajdy i Romana Polańskiego, a także mniej znanych, ale mających za sobą niezwykłe doświadczenia, oraz polskich historyków – znawców II wojny, a najwybitniejszy z nich, prof. Tomasz Szarota, był konsultantem całości. Natomiast od 3 września (w środy po meczach piłkarskich) o godz. 22:55 sześcioodcinkową serię „Żegnajcie Towarzysze”(reż. Andrei Nekrasov, koprodukcja m.in. TVP i ARTE w związku z rocznicą upadku komunizmu związanego z rozpadem ZSRR). Film ukazuje symultanicznie sytuację w krajach Europy Wschodniej będących pod wpływem ZSRR.

Od 5 września w piątek o godz. 8:30 Jedynka emitować będzie najlepsze polskie, krótkie filmy dokumentalne w nowym paśmie „Kawałek Kina” – pierwszy z nich to „Serca dwa” Anny Kuśmierczyk – świetny obraz polskiego „przemysłu ślubnego”.

Jesienią TVP1 zaprasza do Teatru Telewizji na premierowe spektakle, w poniedziałki o godz. 20:25. Już 8 września komedia obyczajowa pt. „Brancz” Juliusza Machulskiego – portret współczesnej polskiej rodziny określanej mianem „patchworkowej”. W obsadzie m.in.: Stanisława Celińska, Anna Seniuk i Dawid Ogrodnik. 6 października Jedynka zaprezentuje „Sceny niemalże małżeńskie Stefanii Grodzieńskiej” w reżyserii Grażyny Barszczewskiej. To widowisko teatralne nawiązujące do najlepszych tradycji kabaretu literackiego. W obsadzie: Grażyna Barszczewska, Grzegorz Damięcki, Andrzej Poniedzielski. Z kolei 24 listopada w Teatrze Telewizji premiera „Rewizora” w reżyserii Jerzego Stuhra – arcydzieło dramaturgii rosyjskiej. W obsadzie m.in: Jerzy Stuhr, Agata Kulesza, Piotr Cyrwus i Zbigniew Zamachowski.

Jedną z propozycji filmowych Jedynki będzie druga wspólna z BBC (po „Szpiegach w Warszawie”) koprodukcja – „Dzwony wojny”. 10 i 11 listopada o godz. 20:30 TVP1 pokaże opowieść o dwóch młodych mężczyznach wyruszających na ochotnika na I wojnę światową. W obsadzie: Paddy Gibson, Jack Lowden, Sabrina Bartlett i debiutująca na ekranie Polka – Erika Karkuszewska.

W ofercie filmowej TVP1 nie zabraknie zarówno zabawnych komedii, takich jak „Mamma Mia!” z Maryl Streep i Piercem Brosnanem, czy naszej rodzimej „Randki w ciemno” z Katarzyną Maciąg i Borysem Szycem.

Jesienią dla widzów przygotowano także premierowe pozycje, m.in. w paśmie „Hit na sobotę” – „Skyfall” (6 września, godz. 20:25), kolejne przygody Jamesa Bonda (Daniel Craig). TVP1 przypomni także pozostałe dwa filmy z tym aktorem: 4 października „Casino Royale” oraz 15 listopada „Quantum of Solace”. Natomiast w „Zakochanej Jedynce” (w niedziele o godz. 22:20) m.in. dwa filmy Woddego Allena – 28 września „Co nas kręci, co nas podnieca” oraz 5 października – „Poznasz przystojnego bruneta”.

Zainteresowanie widzów powinny wzbudzić także premierowe seriale zagraniczne. We wtorki (od 16 września, o godz. 22:10) amerykański serial przygodowy „Rzeka” opowiadający historię niespodziewanego zniknięcia znanego podróżnika i heroicznej wyprawy ratunkowej. Następnie, od 28 października, Jedynka przypomni losy trzech żołnierzy amerykańskiego Korpusu Piechoty Morskiej w czasie II wojny światowej emitując „Pacyfik”.

Wrześniowe piątki przyniosą niezapomniane wrażenia, szczególnie romantykom. Do emisji zaplanowano mini-serię „Boski Valentino” – opowieść o burzliwym życiu legendarnego włoskiego amanta Rudolpha Valentino (od 5 września, o godz. 20:25). W październiku w tym samym paśmie Jedynka pokaże widzom „Generała bandytów” – dwie historie miłosne ukazane na tle dramatycznych wydarzeń historycznych i filmowane w pięknych plenerach południowych Włoch.

SERIALE POLSKIE

OJCIEC MATEUSZ 12. sezon

od 4 września, czwartek, godz. 20:30

Po wakacjach widzowie znów będą śledzić przygody obdarzonego niezwykłą intuicją, duchownego. Mateusz nie będzie i tym razem osamotniony w tropieniu złoczyńców. Do jego teamu dołączy Natalia, a nawet organista, Piotr. Scenariusz 12 transzy serialu niejednokrotnie przywodzi na myśl literaturę w stylu Agathy Christie, a część z nowych historii wyreżyseruje sam Artur Żmijewski. Perypetie głównych bohaterów nadal będą śmieszyć, ale też mrozić krew. Pojawi się wiele fantastycznych postaci gościnnych, które wnoszą dodatkowy kolor do serialu. W nowym sezonie m.in.: kameralny pensjonat, siostry z piekła rodem, skok na kasę i trup, zuchwała kradzież w kościele, morderstwo na pielgrzymce, porwanie dla okupu, ale także romantyczne chwile i uniesienia serca czy fantastyczna gra planszowa ze znajomości Sandomierza, którą wymyślił Mateusz. A do tego jeszcze: rodzinne dramaty, przemoc domowa, napad na konwój bankowy, upiorne tajemnice z przeszłości, morderstwo na zlecenie, handel antykami, pościgi, targi mody ślubnej z psychofanem w tle, a nawet kradzież cennego konia. Nieświadom labiryntu powiązań i wpływów, Mateusz jak zawsze będzie powiernikiem ludzkich spraw, a pogubione owieczki odzyskają swoje człowieczeństwo.

Reżyser: Wojciech Nowak, Artur Żmijewski

Obsada: Artur Żmijewski, Kinga Preis, Piotr Polk, Michał Piela, Tamara Arciuch, Ewa Konstancja Bułhak

Gościnnie wystąpią m.in.: Danuta Stenka, Katarzyna Zawadzka, Katarzyna Herman, Bartek Kasprzykowski, Tomasz Dedek, Anna Smołowik, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Agnieszka Sienkiewicz, Bartosz Porczyk, Adrian Zaremba, Rafał Maćkowiak, Joanna Jeżewska, Marek Probosz, Wojciech Błach, Andrzej Pieczyński, Bartek Obuchowicz, Agnieszka Kawiorska, Władysław Kowalski, Michał Lesień, Grzegorz Kwiecień, Anna Wojnarowska, Adam Zdrójkowski, Anna Tomaszewska, Łukasz Konopka, Joanna Kurowska

Więcej o serialu: ojciecmateusz.tvp.pl

 

KOMISARZ ALEX 6. sezon

od 13 września, sobota, godz.20:25

Nowy sezon rozpocznie się od mocnego uderzenia. Policjanci z łódzkiej komendy będą musieli stawić czoła porywaczom dziecka światowej sławy divy operowej oraz przekonać ją samą, by – zamiast ulegać przestępcom – zaczęła działać przeciwko nim. Jako Rebekę Stein zobaczymy Katarzynę Skrzynecką. Grana przez nią bohaterka będzie miała wielki wpływ na Lucynę (Magdalena Walach), która dzięki Rebece zrozumie, jak wiele traci podporządkowując swe życie wyłącznie pracy. W ślicznej policjantce niespodziewanie obudzą się instynkty macierzyńskie. – Lucyna zda sobie sprawę, że upływający czas nie działa na jej korzyść i postanowi wreszcie wziąć swoje życie we własne ręce – uchyla rąbka tajemnicy producentka Monika Jóźwik.

Niespodziewany zwrot nastąpi też w życiu Puchały (Ireneusz Czop), który zmuszony będzie na pewien czas rozstać się z ukochaną żona Klaudusią. Leon (Janusz Chabior) natomiast spotka wreszcie miłość swojego życia, a w dodatku pod wpływem nowo poznanej kobiety odkryje w sobie pewien talent, o posiadanie którego nigdy się nie podejrzewał, a który okaże się bardzo pomocny w pracy patologa.

Reżyser: Krzysztof Lang (odc.1-8), Sławomir Fabicki (odc.9-13)

Obsada: Antoni Pawlicki, Magdalena Walach, Ireneusz Czop, Janusz Chabior i inni

Oprócz Katarzyny Skrzyneckiej w gościnnych rolach w 6. serii „Komisarza Aleksa” pojawią się m.in.: Anna Oberc, Natalia Lesz, Anna Gzyra, Adrianna Kalska, Paweł Ławrynowicz, bracia-bliźniacy Maciej i Marcin Zacharzewscy i Karolina Nolbrzak

Więcej o serialu: komisarzalex.tvp.pl

 

BLONDYNKA 3. sezon

od 7 września, niedziela, godz. 20:25

Trzeci sezon „Blondynki” jest kontynuacją serii w reżyserii Mirosława Gronowskiego, która od 2010 r. odnosi sukcesy na Antenie TVP1, przyciągając przed telewizory wielomilionową widownię. Losy mieszkańców miasteczka Majaki opisują Andrzej Mularczyk (autor dwóch poprzednich części) i Przemysław Nowakowski.

Tytułową rolę po raz pierwszy zagra Joanna Moro. Grana przez nią bohaterka, doktor Sylwia Kubus, ma już w Majakach ugruntowaną pozycję. Nie boi się lokalnych układów, pomaga uciszać spory, staje zawsze po stronie pokrzywdzonych. Mocno angażuje się w lokalne problemy. Tylko życie osobiste funduje jej wciąż nowe zwroty akcji. Tak jak w poprzednich seriach, na planie „Blondynki” pojawi się mnóstwo zwierząt i to, co charakterystyczne dla serialu – piękne podlaskie pejzaże.

W 3. serii widzów TVP1 znów oczarują znani i lubiani bohaterowie. Doktor Fus (Krzysztof Gosztyła) i Jasiunia (Izabela Dąbrowska) przeżywają zwroty swojego związku ukazane w lekkim komediowym tonie. Wójt (Andrzej Grabowski) pozostaje postacią barwną i niejednoznaczną, a wątek tego bohatera stopniowo się poszerza. Poznamy też dalsze losy innych ciekawych postaci: Puli-Huli (Krzysztof Kiersznowski), Jagny (Magda Schejbal), Majki (Marta Ścisłowicz), Maneja (Tomasz Borkowski), czy Krisa Roya (Mariusz Ostrowski), który pojawił się w drugiej serii i mocno wstrząsnął życiem tytułowej bohaterki.

Do grupy znanych i lubianych mieszkańców podlaskiej wsi dochodzi znacząca postać: Oksana (w tej roli jedna z najpopularniejszych ukraińskich aktorek Olga Sumska) – piękna, dojrzała, zmysłowa kobiety, która przybywa do Majaków ze swoim łóżkiem do masowania. Oksana jest Ukrainką, z wykształcenia muzykologiem, ale w Polsce zarabia na chleb masując ludzi. Ma też niezwykłą zdolność zaglądania w głąb ludzkiej duszy, dar empatii i umiejętność czytania w myślach. Umie cierpliwie słuchać i uważnie patrzeć na innych. To już wystarczy, by na początku budzić w mieszkańcach Majaków nieufność, czasem zazdrość, a nawet jawną niechęć. Zwłaszcza, że z usług Oksany korzystać będą wszyscy najważniejsi mężczyźni. Od Doktora zaczynając, przez Pula-Hulę, na wójcie kończąc – co stanie się punktem wyjścia do wielu komediowych scen, które pokażą jak z „obcej” Oksana staje się „tutejszą”.

Olga Sumska pochodzi z rodziny artystycznej. Zarówno jej rodzice jak i starsza siostra Natalia posiadają tytuł Artystów Narodowych, które w Rosji i na Ukrainie otrzymuje się za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury, teatru i filmu. W swoim rodzinnym kraju jest prawdziwą gwiazdą znaną z wielu ról filmowych i teatralnych oraz z występów w popularnych programach telewizyjnych. Zagrała m.in. główną rolę kobiecą w serialu „Nepruhi” zrealizowanym na podstawie „Świata według Kiepskich”. Jest gorącą orędowniczką niepodległości Ukrainy – po rozpadzie ZSRR odrzuciła intratne propozycje pracy w Moskwie i pozostała w kraju.

 

JAKA TO MELODIA?

7 września, godz. 18:25

Gość specjalny – Joanna Moro, odtwórczyni głównej roli trzeciego sezonu serialu „Blondynka”, która podczas programu zaprezentuje swoje umiejętności taneczne oraz opowie jak to jest być weterynarzem – dr Sylwią Kubus.

 

KLAN 18. sezon

od 1 września, poniedziałek-czwartek, godz.17:55

W najnowszym, 18. już sezonie „Klanu”, Paweł Lubicz (Tomasz Stockinger) pogrąży się w żałobie po swojej żonie Krystynie (Agnieszka Kotulanka), jego siostra bliźniaczka Elżbieta Chojnicka (Barbara Bursztynowicz) będzie miała kłopoty z prokuratorem, a Monika Ross-Nawrot (Izabela Trojanowska) poczuje się mało atrakcyjna i zostanie stałą klientką kliniki piękności. Co jeszcze czeka bohaterów sagi rodu Lubiczów po wakacjach?

Paweł Lubicz długo będzie opłakiwał żonę Krystynę, która pożegnała się z życiem w finale poprzedniego sezonu. Dadzą o sobie znać wyrzuty sumienia, wszak doktor dopuścił się zdrady. Gdy Krystyna leżała w szpitalu w USA, on wdał się w romans ze swoją młodzieńczą miłością Wigą Dębińską (Dorota Kamińska). W obliczu śmierci żony doktor Lubicz zerwie wszelkie kontakty z przyjaciółką, zmieni numer telefonu i odizoluje się od świata. Codziennie będzie odwiedzał grób żony w towarzystwie synka Pawełka (Julian Peciak).

Elżbieta (Barbara Bursztynowicz) znajdzie się pod ostrzałem… prokuratora, a jej córka Beata (Magdalena Wójcik) i Jacek (Tomasz Bednarek) trafią przed oblicze sądu. Komu sędzia przyzna prawo do opieki nad córką Małgosią (Suzanna von Nathusius)?

W życiu Moniki pojawi się młody kontrahent (Michał Chorosiński), któremu serce nie zabije na jej widok. Dlatego bizneswoman postanowi za wszelką cenę się odmłodzić. Zostanie klientką kliniki piękności i fanką… botoksu.

Córki Pawła Lubicza, Agnieszka (Paulina Holtz) i Ola (Kaja Paschalska), też nie uwolnią się od problemów. Janusz (Michał Lesień) ukochany starszej z sióstr, z powodu bankructwa, zdecyduje się wyjechać do Kanady. Z kolei młodszej nie da spokoju były szef (Paweł Audykowski) i nadal będzie ją prześladował.

Biologiczna matka Bożenki (Agata Piotrowska-Mastalerz) złamie obietnicę i wróci do nałogu alkoholowego. Na dodatek gdzieś zniknie. Lubiczówna (Agnieszka Kaczorowska) wraz ze swoim bratem księdzem Kostkiem (Sławomir Doliniec) ruszą na jej poszukiwania.

Więcej o serialu: klan.tvp.pl

 

NOWE PROGRAMY

 

ROLNIK SZUKA ŻONY

od 7 września, niedziela, godz. 21:30

Rolnik szuka zony„Rolnik szuka żony” jest polską wersją formatu telewizyjnego odnoszącego sukcesy w 30 krajach na całym świecie. Program realizowany przez TVP1 we współpracy z firmą FremantleMedia Polska. Poprowadzi go aktorka, podróżniczka i pisarka Marta Manowska. W programie pięciu mężczyzn szuka miłości życia. Mają wszystko: dostęp do najnowszych technologii, ciekawą i pewną pracę, dach nad głową, przyzwoite zarobki oraz czas na rozwijanie własnych pasji i zainteresowań. Do pełni szczęścia brakuje im jedynie partnerki, która zechce dzielić z nimi radości i smutki dnia codziennego.

 

TALENT ZGŁOŚ SIĘ!

od 14 października, wtorek, godz. 20:25

To nowy program telewizyjny, stworzony dla ambitnych i zdolnych Polaków, którzy czują się innowatorami lub mają pomysł na biznes. Pula nagród na sfinansowanie 40 najbardziej obiecujących projektów, które przejdą etap castingowy, wynosi 1 mln zł. To pierwszy talent show realizowany przez telewizję publiczną, który stawia na innowatorów, pasjonatów i ludzi przedsiębiorczych, umożliwiając im przekucie pomysłu w realny biznes. To również początek ogólnopolskiej akcji społecznej zachęcającej Polaków do działania – korzystania z wrodzonej zaradności, pomysłowości i pracowitości, za które coraz bardziej docenia nas świat. Program poprowadzą Paulina Chylewska i Radek Brzózka.

Przez kilka tygodni widzowie TVP będą obserwować, jak czasami z pozornie szalonych pomysłów rodzą się atrakcyjne rynkowo projekty, a wielkie idee zderzają się z rzeczywistością. Będą świadkami drogi, jaką muszą przejść uczestnicy, by przekonać do siebie przyszłych inwestorów lub klientów. I na koniec – zobaczą, jak na ich oczach powstają nowe polskie marki i firmy, które mogą zmienić naszą codzienność.

Do programu może zgłosić się każdy, kto ma pomysł na produkt, usługę czy technologię, i przekona Kapitułę o jego potencjale rynkowym. Otwarte castingi do programu odbędą się w czterech regionalnych ośrodkach TVP: 13 września w Gdańsku, 20 września w Katowicach, 27 września w Warszawie i 4 października w Poznaniu. Dzięki castingom wyłoniona zostanie grupa 40 osób, które otrzymają po 5.000 zł na przygotowanie się do dalszej rywalizacji w programie, w którym pula nagród wynosi 1 mln zł.

Na każdym etapie rywalizacji uczestników programu „Talent zgłoś się!” obserwować będzie Kapituła, składająca się zarówno z przedsiębiorców, którzy stoją za znanymi polskimi markami, przedstawicieli największych instytucji przyznających środki finansowe na innowacyjne projekty, jak i przedstawicieli show businessu, którzy znani są ze swojej przedsiębiorczości. Wśród nich znaleźli się m.in. Roman Młodkowski, Marek Kondrat, Anna Mucha, Tomasz Karolak, a także Andrzej Arendarski (Prezes Krajowej Izby Gospodarczej), Dariusz Żuk (m.in. Prezes AIP, Polski Przedsiębiorczej) oraz przedstawiciel Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Pełen skład Kapituły programowej zostanie przedstawiony na oficjalnej stronie programu www.talentzglossie.pl przed rozpoczęciem emisji.

Od Kapituły zależeć będą dalsze losy uczestników programu, bo szansę na finał ma tylko trójka z nich. Dołączy do nich dwóch zdobywców „dzikiej karty” – jedną z nich przyznają widzowie. Do udziału w castingach będą zachęcać mini audycje – znani Polacy zaprezentują w nich wynalazki i innowacje, które zmieniły naszą codzienność. Wystąpią w nich m.in. Tomasz Karolak, Anna Mucha, Krzysztof Skiba, Antoni Królikowski, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego – prof. Lena Kolarska-Bobińska.

Partnerem Strategicznym i fundatorem nagród w programie „Talent zgłoś się!” jest ING Bank Śląski, Sponsorem Generalnym – Zott, producent marki Monte, a Partnerami Merytorycznymi – Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Krajowa Izba Gospodarcza oraz Polska Przedsiębiorcza. Akcji partnerują również firmy Extradom, Talento oraz Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości. Patronem Medialnym jest portal www.natemat.pl

Reżyser: Konrad Smuga

 

OCALONY ŚWIAT

od 6 września, sobota, godz.10:35

Cykl 11 filmów przedstawiających najcenniejsze chronione gatunki polskich zwierząt oraz siedlisk przyrodniczych, a także sposoby ich czynnej ochrony. Gospodarzem cyklu jest znany dziennikarz Grzegorz Miśtal. W każdym odcinku towarzyszy mu inna gwiazda, osoba znana z telewizji, kina czy estrady. Razem ruszają w nieznane, by odkrywać tajemnice przyrody i poznać ludzi, których pasją jest ratowanie ginących roślin i zwierząt. Atrakcyjna forma realizacji, przepiękne zdjęcia przyrodnicze oraz pasja bohaterów, zwykłych ludzi, którzy poświęcają czas i energię dla ratowania ginących gatunków, to idealna recepta na przyciągnięcie widzów przed telewizory. W programie gośćmi będą: Mateusz Damięcki, Cezary Kosiński, Zbigniew Zamachowski, Anna Dymna, Ewelina Flinta, Beata Tadla, Joanna Kulig, Anna Popek, Olga Bończyk, Agata Kulesza, Paweł Królikowski.

Reżyser: Marta Kądziela

  KONTYNUACJE

ŚWIAT SIĘ KRĘCI

od 1 września, poniedziałek-piątek, godz.18:30

Po wakacyjnej przerwie na ekrany Jedynki wraca „Świat się kręci”, w formie znakomicie dopasowanej do wciąż zmieniającej się sytuacji w kraju i poza nim. Zasadniczą nowością będzie duet – Agata Młynarska i Maciej Kurzajewski współgospodarze programu.

Program „Świat się kręci” podejmuje aktualne kwestie polityczne, społeczne i kulturalne, budzące zainteresowanie społeczeństwa. Prowokuje do dyskusji, docieka sedna spraw a jednocześnie dostarcza rozrywki, prezentując interesujące pozycje muzyczne czy literackie. Gośćmi Agaty Młynarskiej i Macieja Kurzajewskiego będą przedstawiciele świata polityki, gospodarki, mediów i show businessu, wybitni naukowcy, eksperci z różnych branż, słowem ludzie, którzy mają wiele do powiedzenia, bywają czasem kontrowersyjni, ale z pewnością zajmują ważne pozycje w społeczeństwie.

W jesiennej odsłonie programu pojawi się lubiany blok tematyczny „Mówi się”, z niezastąpionym prof. Jerzym Bralczykiem, jak również „Made in Poland” goszczący Polaków, którzy dzięki swoim talentom i umiejętnościom odnieśli sukces za granicą. Blok „Inspiracje” przedstawi znanych twórców i artystów, którzy opowiedzą o tym, co inspiruje ich do działania.

 

WIELKI TEST Z HISTORII. II WOJNA ŚWIATOWA

1 września, poniedziałek, godz. 20:40

Pytania będą dotyczyły m.in. kampanii wrześniowej 1939 r., Powstania Warszawskiego i walk polskich oddziałów na frontach zachodniej Europy w 1944 r. Odpowiadać na nie będą duety złożone z artystów, dziennikarzy, polityków, sportowców i cudzoziemców mieszkających w Polsce. Dla wszystkich gości w studiu i widzów przygotowano, jak zwykle, cztery rundy po sześć pytań, a w finale wezmą udział dwa duety najlepiej odpowiadające na pytania przez cztery rundy. Wśród materiałów filmowych widzowie zobaczą m.in. ciekawostki historyczne w „teleexpressowym” skrócie.

W teście udział wezmą m.in.: Karol Strasburger, Kazimierz Kaczor, Zbigniew Buczkowski, Emilian Kamiński, Piotr Machalica, Steve Terret, Paollo Cozza. W programie wystąpi m.in. Natalia Sikora.

Internauci będą mogli rozwiązywać Test on line na stronie www.interia.pl i na specjalnie stworzonej aplikacji mobilnej.

Prowadzenie: Paulina Chylewska i Maciej Orłoś

 

ZAGRANICZNE SERIALE FABULARNE

„Żywe trupy” (The Walking Dead) sezon 4

emisja w soboty od 6.09 godz. około 23:30

W niezwykle wyczekiwanej kolejnej odsłonie serialu Rick (Andrew Lincoln, To właśnie miłość) i grupa rozwijającej się społeczności znajdują schronienie w więzieniu. Niestety w tym brutalnym świecie szczęście jest krótkotrwałe, ani zombie ani reszta czyhających na zewnątrz niebezpieczeństw nie mogą równać się z tym, co czeka na ocalałych w ich więziennej kryjówce. Nowe schronienie i nowy sposób życia grupy zostaną poddane ciężkiej próbie, a ich walka o przetrwanie będzie jeszcze trudniejsza niż do tej pory.

wtorek, godz. 22:10

RZEKA premiera w TVP1

od 16 września, 8 odc. x 45 min.

Słynny podróżnik Emmet Cole wyrusza do amazońskiej dżungli, by nakręcić materiał do programu telewizyjnego. Gdy przez dłuższy czas nie daje znaku życia, rodzina i przyjaciele zaczynają się niepokoić, Tess – żona Emmeta oraz ich syn Lincoln wraz z ekipą telewizyjną wyruszają w podróż, w poszukiwaniu zaginionego.

USA 2012

Reżyser: Jaume Collett Sera

Obsada: Bruce Greenwood, Leskie Hope, Joe Anderson

 

PACYFIK

od 28 października, 10 odc. x 45 min.

Wyprodukowany przez Toma Hanksa, Stevena Spielberga i Gary’ego Goetzmana, epicki miniserial ukazuje przeplatające się losy trzech żołnierzy amerykańskiego Korpusu Piechoty Morskiej: Roberta Leckiego, Eugene’a Sledge’a i Johna Basilone’a w czasie II wojny światowej na Pacyfiku. Nadzwyczajne przeżycia tych mężczyzn i ich towarzyszy broni obserwujemy od pierwszych starć z Japończykami w dżunglach na Guadalcanal, poprzez lasy deszczowe na przylądku Gloucester, koralowe bastiony na Releliu, czarne plaże Iwo Jimy, śmiercionośne pola Okinawy, aż do niełatwego triumfu i powrotu do domów po zwycięstwie nad Japonią.

USA/ Australia 2010, Reżyseria: m.in. Timothy Van Patten, David Nutter, Jeremy Podeswa

Obsada: Jon Bernthal, Frank Aldridge, Kate Bell, Betty Buckley, Ben Esler

 

MINI SERIAL FABULARNY

piątek, godz. 20:25

 

BOSKI VALENTINO

od 5 września, 4 odc. x 50 min.

Miniseria telewizyjna opowiadająca o burzliwym życiu legendarnego włoskiego amanta filmowego czasów niemego kina, od dzieciństwa do przedwczesnej śmierci w 1926 r.

Premiera na włoskim Canale 5 w kwietniu 2014 r.

ITA 2013, Reżyser: Alessio Inturri

Obsada: Gabriel Garko, Victoria Larchenko, Cosima Coppola, Asia Argento, Angela Molina

 

GENERAŁ BANDYTÓW

październik, 4 odc. x 50 min.

Basilicata, druga połowa XIX wieku. Carmine Crocco (Daniele Liotti), syn ubogiego chłopa i kapral w armii Burbonów, zabija człowieka, który usiłował zgwałcić i okrutnie okaleczył jego siostrę. Zabity okazuje się synem miejscowego notabla, księcia Guarino. Chcąc uniknąć kary śmierci, Carmine przystaje do grupy bandytów i staje się człowiekiem wyjętym spod prawa. Pewnego dnia poznaje doktora Mariano (Danilo Brugia). Ten namawia go, by wraz ze swoją bandą poparł działania Garibaldiego, który walczy z siłami rojalistów dążąc do zjednoczenia Włoch. W zamian Garibaldi obiecuje bandytom całkowitą amnestię. Do oddziału dołącza wkrótce Nenella, ukochana Carmine. Tymczasem Mariano jest zakochany w Giuseppinie, córce księcia Guarino. Dwie historie miłosne ukazane na tle dramatycznych wydarzeń historycznych i filmowane w pięknych plenerach południowych Włoch.

ITA 2012

Reżyser: Paolo Poeti

Obsada: Daniele Liotti, Raffaella Rea, Danilo Brugia, Fabio Troiano

 

CÓRKA KAPITANA

listopad, 4 odc. x 50 min.

Widowiskowa adaptacja słynnej powieści Aleksandra Puszkina. Opowieść o wielkiej miłości, wpleciona w historyczne wydarzenia w XVIII-wiecznej Rosji, za panowania carycy Katarzyny II. 17-letni oficer armii carskiej, Piotr Griniow, udaje się do położonej na kresach Imperium twierdzy Biełogorskaja, gdzie zakochuje się w córce komendanta, Maszy Mironowej. Tymczasem wybucha krwawe powstanie chłopskie, na czele którego stoi Jemielian Pugaczow, podający się nieżyjącego cara Piotra III. Mimo rozpaczliwej obrony rebelianci opanowują twierdzę i mordują rodziców Maszy. Griniow rozpoznaje w Pugaczowie chłopa, któremu podczas burzy śnieżnej podarował swoje futro, ratując go tym samym od śmierci przez zamarznięcie. Przywódca buntowników też go pamięta. Daruje chłopakowi życie i pozwala odejść wolno. W fortecy zostaje jednak Masza oraz Szwabrin – oficer, który przeszedł na stronę wroga, został komendantem warowni i chce zmusić dziewczynę do małżeństwa. Griniow postanawia ratować ukochaną.

ITA 2011

Reżyser: Giacomo Campiotti

Obsada: Vanessa Hessler, Primo Reggiani, Edwige Fenech, Nini Salerno

 

 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

1 komentarz do “TVP 1 jesień 2014

  1. Nieszczęśćie, o la Boga co się dzieje. „Jaka to melodia” znów na ekranach. Dlaczego ! Za co tak karać widzów? Te same twarze zawodników po raz 58 będziemy oglądać. Znów kasa i samochody pójdą w ręce swoich. A eliminacje były przez całe wakacje. Tylko ciekawe kto się dostał, bo podejrzewan, że starzy znajomi zaklepali sobie występy na cały sezon. Trzeba wprowadzić limit pieniędzy i występów a także prześwietlić ten pseudoteleturniej bo dzieją się tam rzeczy o których się filozofom nie śniło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.