TVP1 i TVP2 wiosna 2016

bodoW TVP 1 nowy polski serial „Bodo” o losach przedwojennej gwiazdy polskiego kina, „Warto rozmawiać” Jana Pospieszalskiego i „Chodzi o pieniądze” Jacka Łęskiego, magazyn kulturalny „Pegaz”, premierowy spektakl Teatru Telewizji „Dom kobiet”, premierowe filmy TVP1dokumentalne a także nowe historie i lubiani bohaterowie w serialach „Strażacy” i „Ojciec Mateusz” oraz nowy sezon serialu „Downton Abbey”. TVP2 m.in. zaprasza na nowy sezon serialu  „Rodzinka.pl”, drugą odsłonę serii „Przygarnij mnie”, po kilu sezonach przerwy – ponownie zagości także program „Kocham Cię, Polsko!”, na fanów kabaretu czeka także kolejna odsłona rozrywkowego show „Dzięki Bogu już weekend” oraz nowy serial „Psychoza” (Bates Motel) sezon 1 i nieemitowany w Polsce sezon 2. TVP2

TVP1

Polski serial w gwiazdorskiej obsadzie „Bodo” (od 6 marca, niedziela, godz. 20:25) – historia obdarzonego niespotykaną charyzmą i urokiem osobistym Eugeniusza Bodo, to czołowa pozycja Jedynki w wiosennej ramówce. W postać niezapomnianego artysty wcielili się: Antoni Królikowski, jako Bodo w młodości oraz Tomasz Schuchardt, jako dorosły artysta. W pozostałych rolach wystąpili m.in.: Agnieszka Wosińska, Mariusz Bonaszewski, Anna Pijanowska, Roma Gąsiorowska, Patricia Kazadi, Piotr Żurawski, Józef Pawłowski, Robert Gonera, Edyta Herbuś.

Wiosną na antenie TVP1 pojawią się także ważne programy publicystyczne i kulturalne. We wtorki (od 1 marca, godz. 21:25) cykliczny program Jana Pospieszalskiego „Warto rozmawiać”, czyli debaty dotyczące aktualnych tematów społeczno-politycznych, z udziałem gości w studiu oraz widzów poprzez media społecznościowe. Również w marcu (od połowy miesiąca, czwartek, godz. 22:25) na antenie Jedynki pojawi się magazyn Jacka Łęskiego „Chodzi o pieniądze”, przedstawiający w przystępny sposób kulisy wydarzeń i zjawisk gospodarczych, istotnych z perspektywy przeciętnego obywatela lub przedsiębiorcy prowadzącego niedużą firmę. Audycja pojawiać się będzie co drugi tydzień, na zmianę z „Po prostu” Tomasza Sekielskiego. Jak zwykle w czwartki wieczorem, o godz. 21:25, ludzkie problemy rozwiązywać będzie Elżbieta Jaworowicz w „Sprawie dla reportera”, a codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18:30 Agata Młynarska i Artur Orzech zapraszają na „Świat się kręci”. Natomiast kolejne „Wielkie Testy” pozwolą widzom sprawdzić swoją wiedzę m.in. z finansów.

Widzowie zainteresowani wysoką kulturą z pewnością znajdą dla siebie coś ciekawego, w powracającym na antenę po 12 latach „Pegazie” (od 2 marca, środa, godz. 22:35). Program będzie swego rodzaju przewodnikiem po najważniejszych wydarzeniach na mapie kultury, opatrzonych szerokim komentarzem kulturalno-społecznym. Nie zabraknie w nim gorących dyskusji, istotnych rozmów, sceny teatralnej, literackiej i muzycznej. Również dzieci znajdą wiosną ciekawą propozycję, na antenę Jedynki w nowej odsłonie wraca „Teleranek” (od 6 marca, niedziela, godz. 9:30). Natomiast 7 marca o godz. 20:25 w Teatrze Telewizji Jedynka pokaże premierowy spektakl „Dom kobiet” – inscenizację dramatu Zofii Nałkowskiej w reżyserii Wiesława Saniewskiego, z udziałem m.in.: Anny Polony, Danuty Stenki, Marii Pakulnis, Joanny Kulig.

Liczna widownia filmów dokumentalnych może liczyć na kolejne premiery. W cyklu „Oto historia” Jedynka pokaże m.in. film o rosyjskim polityku opozycji pt. „Borys Niemcow. Śmierć w cieniu Kremla” (7 marca, godz. 22:00), a w cyklu „Świat nieprzedstawiony” wzruszającą opowieść Aliny Mrowińskiej o życiu niepełnosprawnego małżeństwa pt. „Jakiego koloru jest miłość?” (9 marca, godz. 21:25). Wielbiciele filmów przyrodniczych nadal będą mogli oglądać od wtorku do piątku „Naturę w Jedynce” (godz. 12:45), a w niedziele „BBC w Jedynce” (godz. 13:00). 1 marca o godz. 20:25 TVP1 zaprasza na „NIEZŁOMNYM – HONOR”, widowisko w hołdzie Żołnierzom Wyklętym, poświęcone pamięci żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.
W wiosennej ramówce także kontynuacja popularnych wśród milionów widzów TVP1 seriali – „Ojciec Mateusz” (15. seria, od 3 marca, czwartek, godz. 20:30) oraz „Strażacy” (2. seria, od 5 marca, sobota, godz. 20:25) – tym razem akcja, pełna dynamicznych i niebezpiecznych działań, przenosi się do Warszawy. Z kolei wielbiciele „Klanu” spotykać będą swoich bohaterów tradycyjnie od poniedziałku do piątku (od 29 lutego, godz. 17:55). Natomiast po zakończeniu emisji seriali „Wspaniałe stulecie” i „Tysiąc i jedna noc”, w połowie kwietnia Jedynka zaproponuje widzom kolejne dwie tureckie produkcje. Wiosną w TVP1 pojawią się także nowe seriale zagraniczne m.in. w środy włoski „Piękna i bestia” (od 2 marca, godz. 20:25) oraz w piątki hiszpański „Zagadka Hotelu Grand” (od kwietnia, godz.20:25). Od 26 marca Jedynka rozpocznie emisję premierowych odcinków kultowego serialu „Downton Abbey” (godz.15:50). Tradycyjnie muzyczną wiedzę widzów Jedynki sprawdzi Robert Janowski w „Jakiej to melodii?” (od poniedziałku do piątku, godz. 17:25 oraz w niedzielę, godz. 18:30). Na wyborne dania zapraszać będzie Karol Okrasa („Okrasa łamie przepisy”, sobota, godz. 13:30), Radek Brzózka, jak zwykle podejdzie do sprawy naukowo w „Jak to działa?” (niedziela, godz. 8:35), a Paweł Pochwała w programie „Cztery kąty, anioł piąty” będzie pomagał potrzebującym dzieciom i ich rodzinom (od 12 marca, sobota, godz.12:10).

Natomiast 5 marca o godz. 21:25 – specjalne wydarzenie dla wielbicieli Eurowizji. Jedynka wyemituje koncert Polskich Eliminacji do 61. Konkursu Piosenki Eurowizji. W trakcie tego koncertu widzowie wybiorą wykonawcę, który wystąpi podczas tegorocznego konkursu w Szwecji. 16 lutego br. Artur Orzech w programie „Świat się kręci” ogłosi listę osób, które wystąpią w polskich preselekcjach.

 

 

TVP2

Wiosenna ramówka TVP2 nabiera rumieńców! Widzów Dwójki już wkrótce czeka wiele niespodzianek. Nie zabraknie nowości, a także wielkich, wyczekiwanych powrotów i kultowych programów sprzed lat w nowych, współczesnych odsłonach!

Już w marcu Dwójka zaprasza na kontynuację seriali „O mnie się nie martw” sezon 4 (4 marzec, piątki godz. 20:40) „Rodzinka.pl” sezon 8 (4 marzec, piątki godz. 21:40) . Kontynuacja legendarnej „Sondy”. Słynny program redaktorów Zdzisława Kamińskiego i Andrzeja Kurka stanie się punktem odniesienia do podróży po świecie współczesnej techniki i nauki. Na antenie – po kilu sezonach przerwy – ponownie zagości także program „Kocham Cię, Polsko!” wzbogacony o nowe konkurencje, nową prowadzącą i kapitanów drużyn. Na fanów kabaretu czeka także kolejna odsłona rozrywkowego show „Dzięki Bogu już weekend”.

W ramówce zagoszczą też absolutne premiery. Wśród nich „Komediowa Scena Dwójki”, czyli propozycja dla wszystkich spragnionych alternatywnej oferty rozrywkowej. Przestrzeń eksperymentu, wolnej, nieskrępowanej improwizacji i inteligentnego humoru z pogranicza absurdu i purenonsensu zagospodarują najciekawsi twórcy rodzimej, offowej sceny komediowej.

W wiosennej ramówce TVP2 sporo miejsca zajmie także publicystyka kulturalna. Marita Albán Juárez zaprosi widzów na cotygodniowe „Śniadanie na trawie” z udziałem twórców, którzy będą się spierać o bieżące wydarzenia społeczne i kulturalne. Dwójka zaprasza również na magazyn „Ostry z natury” – propozycję dla całych rodzin, niezwykłą, pełną wrażeń i przygód podróż z elementami survivalu w świat dzikiej przyrody i nieokiełznanej natury. Młodzi ludzie z miast wyruszą natomiast na spotkanie z wiejskimi mistrzami, stając się dociekliwymi eksploratorami kultury ludowej w jej najprzeróżniejszych, nieoczywistych wcieleniach. O ich odkryciach opowie tętniący tradycyjnymi rytmami, pulsujący śpiewem i tańcem program „Dzika muzyka”.

TVP2 zaprasza także na drugą odsłonę serii „Przygarnij mnie” – tym razem w formie dokumentalnej telenoweli, prezentującej poruszające losy zwierząt przygarniętych ze schroniska i ich nowych opiekunów.

Nowy zagraniczny serial „Psychoza” (Bates Motel) sezon 1 i 2 od 5 marca, soboty o godzinie 23:25 (po 2 odcinki).

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.