Serial „The Killing” (Forbrydelsen) sezon 3 w Ale Kino+

forbrydelsen-3Ale kino+ zaprasza na jeden z ALEKINOnajlepszych europejskich seriali, duński „The Killing” (Forbrydelsen). Stacja pokaże premierowo trzeci, finałowy sezon kultowej serii o przenikliwej detektyw Sarze Lund.

THE KILLING III [Forbydelsen III] (10 odc.)

serial kryminalny Dania/Norwegia/Szwecja/Niemcy, 2012, 55 min

reżyseria: Birger Larsen

obsada: Ann Eleonora Jorgensen, Bjarne Henriksen,

Lars Mikkelsen, Marie Askehave, Soren Malling, Sofie Grabol

W każdą środę, od 12 marca, ale kino+ od godz. 21:20 pokaże dwa odcinki serialu. Powtórki we wtorki o godz. 20:10.

forbrydelsen-3Ale kino+ zaprasza na jeden z najlepszych europejskich seriali, duński „The Killing” (Forbrydelsen). Stacja pokaże premierowo trzeci, finałowy sezon kultowej serii o przenikliwej detektyw Sarze Lund, która zawładnęła wyobraźnią fanów kryminału na całym świecie. Emisje 10 odcinków w każdą środę od 12 marca, od 21:20. Nagrodzony BAFTĄ i dwukrotnie nominowany do Emmy Award, w tym za najlepszą rolę dla Sofie Grabol, duński „The Killing” (Forbrydelsen) to prawdziwy fenomen nawet w świetle obecnej popularności skandynawskich kryminałów. Serial obejrzał co trzeci mieszkaniec Danii, w Wielkiej Brytanii przyciągnął przed telewizory więcej widzów niż amerykański „Mad Men”, doczekał się również amerykańskiego remake’u. W Polsce w ale kino+ dwa poprzednie sezony zobaczyło ponad 3,5 miliona osób.

Trzeci sezon rozpoczyna się kilka lat po wydarzeniach z poprzedniej serii. Detektyw Sarze Lund w końcu udało się zostawić za sobą przeszłość i uporządkować sprawy prywatne. W życiu zawodowym również czekają ją zmiany – przygotowuje się do opuszczenia szeregów kopenhaskiej policji, aby przyjąć intratną posadę w jednej z dużych firm. Jak skomentowała w jednym z wywiadów decyzję swojej bohaterki Sofie Grabol: „Jak większość z nas, również Sarah Lund się zestarzała i zaczęła myśleć, że może czas na to, aby ktoś inny ratował świat”. I właśnie wtedy dochodzi do porwania 9-letniej dziewczynki, które może być powiązane z serią tajemniczych zabójstw. Sprawa bardzo przypomina śledztwo sprzed lat, kiedy Sarah Lund poszukiwała zabójcy nastoletniej Nanny Birk Larsen. Tym razem jednak ofiara wciąż żyje, a Lund czuje, że musi wziąć udział w dochodzeniu, aby naprawić swoje błędy z przeszłości. Ma nadzieję, że jeśli znajdzie dziewczynkę i zatrzyma ciąg makabrycznych morderstw, chociaż w ten sposób odkupi swoje winy. Rozpoczyna się niezwykle zawiłe śledztwo, które poprowadzi Sarę Lund w świat wielkich pieniędzy, władzy i polityki, gdzie w sieć morderstw i oszustw wplątani będą skorumpowani urzędnicy, pewien milioner i jego rodzina a nawet sam premier Danii.

Nakręcony na podstawie powieści Sorena Sveistrupa, rozgrywający się w Kopenhadze serial „The Killing” reprezentuje wyższą półkę w dziedzinie skandynawskiego kryminału. Jak większość pozycji tego gatunku przyciąga dobrze zarysowanym tłem społeczno-politycznym, pogłębioną psychologią postaci i mroczną atmosferą. Uderza niezwykły realizm, z jakim sportretowano śledztwo. Klimat budują także dobrze zarysowane i nakreślone z rozmachem relacje między bohaterami. Dialogi, milczenie, pojedynki spojrzeń – to wszystko składa się na niepowtarzalną atmosferę „The Killing”. Bez niej zostaje tylko zwykły film kryminalny, jeden z wielu.

 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.