Serial „Master of Sex” w Ale kino+

master of sexKanał Ale kino+ od 2 września wyemituje serial obyczajowy „Master of Sex”.

ALEKINO

 

 

 

„Master of Sex” serial obyczajowy USA 2013 (12 odc.)

emisja od 2 września po dwa odcinki, wtorki godz. 22:00 i 23:15

Pionierskie badania nad seksualnością a na horyzoncie rewolucja obyczajowa… Ale kino+ zaprasza na polską premierę serialu „Masters of Sex”, nominowanego w tym roku do 5 Nagród Emmy i 2 Złotych Globów – w tym za najlepszy serial dramatyczny.

Stany Zjednoczone, rok 1956. Znany ginekolog doktor William Masters (Michael Sheen) chce prowadzić badania nad seksualnością człowieka. Wpierw jednak musi przekonać do pomysłu swoich kolegów z Uniwersytetu Washingtona, dla których temat jest zbyt kontrowersyjny. Musi też znaleźć asystentkę, chętną do pracy przy tak niecodziennym projekcie. Masters naciska więc na władze uczelni, by udzieliły mu wsparcia a w międzyczasie poznaje Virginię Johnson (Lizzy Caplan) – rozwiedzioną matkę dwójki dzieci. Jej zawodowe ambicje i liberalne podejście do seksu czynią z niej idealną partnerkę dla Mastersa. Duet naukowców, dokumentując seksualne zwyczaje Amerykanów, odwiedza zarówno szpitale jak i domy publiczne, a z czasem zaczyna prowadzić pierwsze badania empiryczne, do których zgłaszają się ochotnicy. Nie wiedzą, że ich praca przyczyni się do wybuchu rewolucji obyczajowej, jaka za kilka lat przejdzie przez Stany Zjednoczone.

Amerykański serial „Masters of Sex” przedstawia prawdziwą historię doktora Williama Mastersa i jego asystentki Virginii Johnson. W latach 50. rozpoczęli badania, dzięki którym seks przestał być wstydliwym tematem tabu, za to zaczął pojawiać się w mediach. Sprawili, że zmieniło się m.in. spojrzenie na seksualność kobiet, które wciąż były uczone, że nagrodą za seks są dzieci, a przyjemność ze zbliżenia czerpią jedynie mężczyźni. Masters i Johnson byli autorami kilku książek, z których dwie publikacje – „Human Sexual Response” (1966) i „Human Sexual Inadequacy” (1970) – stały się bestsellerami i zostały przetłumaczone na trzydzieści języków.

W serialu w główne role wcielają się Michael Sheen, który za swoją kreację był nominowany do Złotego Globu i Lizzy Caplan, nominowana do Nagrody Emmy. Oprócz tego „Masters of Sex” był nominowany do Złotego Globu w kategorii – „najlepszy serial dramatyczny” a do Nagrody Emmy w 4 kategoriach: „najlepszy gościnny występ w serialu dramatycznym” dla Allison Janney, „najlepszy gościnny występ w serialu dramatycznym” dla Beau Bridgesa, najlepszą czołówkę oraz najlepszą scenografię.

 

 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.