PREMIERY HBO NA MAJ 2012

Zapraszamy do zapoznania się z premierami HBO na maj.

 W maju m.in. „Giganci ze stali”, „1920 Bitwa Warszawska”, kolejna kolejna komedia w stylu American Pie „American Summer”, fani bijatyk gier konsolowych z pewnością obejrzą film „Tekken”. Jeśli chodzi o seriale, obejrzymy ostatnie odcinki sezonu „Spartakus”, oraz „Californication”, a co zamiast nich?

PREMIERY W NIEDZIELĘ

 

WITAMY U RILEYÓW (WELCOME TO THE RILEYS) dramat, W. Bryt./USA 2010
premiera:  06.05.2012  godz. 20:10
 
WITAMY U RILEYÓW (WELCOME TO THE RILEYS) dramat, W. Bryt./USA 2010, 107 min., reż. Jake Scott, wyk. Melissa Leo, Kristen Stewart, James Gandolfini, Joe Chrest, Ally Sheedy
 
Doug i Lois Rileyowie przeżyli wielką tragedię – ich córka zginęła w wypadku samochodowym. Mimo że od tego czasu minęło już dziewięć lat, bolesne wspomnienia wciąż kładą się cieniem na ich życiu.
 
Doug Riley (James Gandolfini) i jego żona Lois (Melissa Leo) od dziewięciu lat nie są w stanie pogodzić się ze śmiercią córki, która zginęła w wypadku samochodowym. Mężczyzna szuka zapomnienia w romansie z kelnerką (Eisa Davis), a jego dręczona wyrzutami sumienia żona powoli traci kontakt z rzeczywistością. Wszystko zmienia się jednak, kiedy kochanka Douga umiera. Zagubiony mężczyzna wyrusza w podróż służbową do Nowego Orleanu. Na trasie zatrzymuje się w przydrożnym klubie ze striptizem. Tam poznaje szesnastoletnią tancerkę Mallory (Kristen Stewart), która do złudzenia przypomina mu córkę.

 

1920 BITWA WARSZAWSKA (BATTLE OF WARSAW 1920 (AKA. BITWA WARSZAWSKA 1920)) wojenny, Polska 2011
premiera:  13.05.2012  godz. 20:10
 
1920 BITWA WARSZAWSKA (BATTLE OF WARSAW 1920 (AKA. BITWA WARSZAWSKA 1920)) wojenny, Polska 2011, 111 min., reż. Jerzy Hoffman, wyk. Borys Szyc, Natasza Urbańska, Daniel Olbrychski, Jerzy Bończak, Adam Ferency
 
Nakręcony z ogromnym rozmachem w technologii 3D, film historyczny opowiadający o wielkiej polskiej wiktorii 1920 roku. Oszałamiające zdjęcia i gwiazdorska obsada.
 
Warszawa, rok 1920. Młody kawalerzysta Jan (Borys Szyc) zakochuje się w pięknej Oli (Natasza Urbańska), aktorce teatru rewiowego. Wieść o zbliżającej się wojnie z bolszewikami przyspiesza ich decyzję o ślubie – zaraz po ceremonii Jan wyjeżdża na front. Jego oddział zostaje rozbity, a on sam trafia do niewoli. Tymczasem linia frontu przesuwa się w pobliże Warszawy i marszałek Piłsudski (Daniel Olbrychski) podejmuje ryzykowną decyzję o kontrofensywie. Dochodzi do decydującego starcia.

ARTHUR (ARTHUR (2011)) komedia, USA 2011
premiera: 20.05.2012 godz. 20:10
 
ARTHUR (ARTHUR (2011)) komedia, USA 2011, 106 min., reż. Jason Winer, wyk. Russell Brand, Helen Mirren, Greta Gerwig, Jennifer Garner, Nick Nolte
 
Urokliwa komedia z Russellem Brandem w roli zakochanego milionera, który musi wybierać pomiędzy bogactwem a miłością.
 
Artur (Russell Brand) jest przyzwyczajonym do życia w luksusie, beztroskim 30-latkiem. Chłopak słynie z zamiłowania do alkoholu, kobiet i dobrej zabawy. Niestety, jego radość pryska, gdy okazuje się, że aby odziedziczyć ogromną rodową fortunę, musi poślubić córkę bogatego przedsiębiorcy budowlanego (Nick Nolte) – Susan (Jennifer Garner). Niespodziewanie w jego życiu pojawia się inna kobieta. Zakochany po uszy Artur postanawia zrobić wszystko, by zdobyć serce pięknej Naomi (Greta Gerwig). Pomagają mu w tym ukochana niania Hobson (Helen Mirren) i oddany szofer Bitterman (Luis Guzmán).

GIGANCI ZE STALI (REAL STEEL) film akcji, USA/Indie 2011 premiera: 27.05.2012   godz. 20:10
GIGANCI ZE STALI (REAL STEEL) film akcji, USA/Indie 2011, 122 min., reż. Shawn Levy, wyk. Hugh Jackman, Evangeline Lilly, Dakota Goyo, Anthony Mackie, Kevin Durand
Nominowana do Oscara za efekty specjalne, pełna emocji opowieść o byłym pięściarzu, który dostaje od losu drugą szansę.
 
Niedaleka przyszłość. Charlie Kenton (Hugh Jackman) był niegdyś odnoszącym sukcesy bokserem. Jego kariera legła jednak w gruzach, kiedy na ringu zaczęły dominować roboty. Teraz mężczyzna zajmuje się organizacją nielegalnych walk i naprawą maszyn. Nie wiedzie mu się jednak najlepiej. Pewnego dnia w życiu Kentona pojawia się 11-letni Max (Dakota Goyo). Chłopiec oświadcza, że jest synem Charliego i zachęca go, by zajął się trenowaniem robota, który mógłby zdobyć mistrzowski pas. Szybko przyjdzie im się przekonać, że droga na szczyt nie jest usłana różami.

 
 

POZOSTAŁE PREMIERY W MAJU

 

PRZYBRANY SYN (FOSTER) obyczajowy, Wielka Brytania 2011
premiera:         03.05.2012     Czw.   godz. 20:10
 
PRZYBRANY SYN (FOSTER) obyczajowy, Wielka Brytania 2011, 87 min., reż. Jonathan Newman, wyk. Maurice Cole, Toni Collette, Ioan Gruffudd, Hayley Mills, Richard E. Grant
 
Pełna wzruszeń historia oddalającej się od siebie pary, w której życiu niespodziewanie pojawia się tajemniczy siedmioletni chłopczyk.
 
Zooey (Toni Collette) i Alec Morrisonowie (Ioan Gruffudd) są przechodzącym kryzys małżeństwem. Od czasu gdy zmarło im dziecko, para nie może odnaleźć wspólnego języka i powoli zaczyna oddalać się od siebie. Mimo to małżonkowie starają się o adopcję. Pewnego dnia na progu ich domu pojawia się siedmioletni Eli (Maurice Cole). Chłopiec twierdzi, że został przysłany przez pracowników agencji adopcyjnej. Dzieciak jest nad wyraz dojrzały i od początku swojego pobytu w domu Morrisonów próbuje uzdrowić ich związek. Czy wszystko jest jednak takie, na jakie wygląda?
 
 
 
TEKKEN (TEKKEN (2010)) film akcji, Jap./USA 2010
premiera:         04.05.2012    Pt.    godz. 21:40
 
TEKKEN (TEKKEN (2010)) film akcji, Jap./USA 2010, 88 min., reż. Dwight H. Little, wyk. Jon Foo, Kelly Overton, Cary-Hiroyuki Tagawa, Ian Anthony Dale, Darrin Dewitt Henson
 
Obfitująca w zapierające dech pojedynki historia odważnego chłopaka, który nie zawaha się przed niczym, żeby zemścić się na mordercy ukochanej matki.
 
Rok 2039. Ludzkość została zdziesiątkowana przez krwawe wojny. Państwa narodowe straciły na znaczeniu. Świat pogrążył się w chaosie i rządzą nim korporacje. Jedną z największych i najsilniejszych z nich jest Tekken. Jego władze organizują wielki turniej, w którym zawodnicy, na oczach milionów, będą walczyć na śmierć i życie. Jednym ze śmiałków jest młody Jin Kazama (Jon Foo). Chłopak zrobi wszystko, aby wygrać turniej i zbliżyć się do człowieka (Cary-Hiroyuki Tagawa), którego obwinia o śmierć ukochanej matki.
SEKRET HARRY’EGO (WILD ABOUT HARRY (AKA. AMERICAN PRIMITIVE)) dramat, USA 2009
premiera:         10.05.2012    Czw,    godz. 20:10
 
SEKRET HARRY’EGO (WILD ABOUT HARRY (AKA. AMERICAN PRIMITIVE)) dramat, USA 2009, 91 min., reż. Gwen Wynne, wyk. Tate Donovan, Danielle Savre, Skye McCole Bartusiak, Adam Pascal, Josh Peck
 
Rozgrywająca się w latach siedemdziesiątych XX wieku opowieść o dwóch nastoletnich siostrach, które odkrywają, że ich ojciec jest gejem.
 
Harry (Tate Donovan) jest wdowcem, który wraz ze swoimi dwiema nastoletnimi córkami, Madeline (Danielle Savre) i Daisy (Skye McCole Bartusiak), przenosi się do małego miasteczka na półwyspie Cape Cod. Dziewczynki są od siebie bardzo różne. Madeline lubi być w centrum zainteresowania, natomiast Daisy jest introwertyczką, która żyje we własnym świecie. Pewnego dnia wychodzi na jaw, że Harry jest gejem i ma romans ze swoim współpracownikiem (Adam Pascal). Siostry zupełnie nie wiedzą, jak poradzić sobie z tą szokującą informacją. Na domiar złego konserwatywni mieszkańcy miasteczka zaczynają ich rodzinę wytykać palcami.
 
 
 
SUPER (SUPER (2010)) komedia akcji, USA 2010
premiera:         11.05.2012    Pt.    godz. 22:35
 
SUPER (SUPER (2010)) komedia akcji, USA 2010, 92 min., reż. James Gunn, wyk. Rainn Wilson, Ellen Page, Liv Tyler, Kevin Bacon, Gregg Henry
 
Zwariowana komedia o perypetiach porzuconego przez żonę mężczyzny, który nagle przeobraża się w walczącego ze złem superbohatera.
 
Frank D’Arbo (Rainn Wilson) jest niepozornym facetem w średnim wieku. Niczym się nie wyróżnia i ciężko mu na kimkolwiek zrobić wrażenie. Jego żona Sarah (Liv Tyler) nie może dłużej wytrzymać tego stanu rzeczy i porzuca go dla charyzmatycznego Jacques’a (Kevin Bacon), narkotykowego dilera z dużymi pieniędzmi. Zrozpaczony Frank nie wie, co robić. Czarę goryczy przelewa lekceważąca postawa policjantów, którym mężczyzna próbuje zgłosić “kradzież żony”. Wtedy z nieudacznika Frank zmienia się w superbohatera, wyposażonego w maskę, obcisły trykot oraz klucz hydrauliczny. Czy dzięki tej metamorfozie uda mu się odzyskać ukochaną Sarah?

SWINGOWANIE Z FINKELAMI (SWINGING WITH THE FINKELS) komedia, W. Bryt./USA 2010
premiera:         12.05.2012     Sob.   godz. 20:30
 
SWINGOWANIE Z FINKELAMI (SWINGING WITH THE FINKELS) komedia, W. Bryt./USA 2010, 82 min., reż. Jonathan Newman, wyk. Martin Freeman, Mandy Moore, Melissa George, Jerry Stiller, Jonathan Silverman
 
Spokojna para z przedmieścia postanawia dodać życiu odrobinę pieprzu i spróbować zamiany partnerów.
 
Ellie (Mandy Moore) i Alvin (Martin Freeman) Finkelowie są małżeństwem z dziewięcioletnim stażem. Para zauważa, że w ich życiu zaczyna brakować podniet, a seks stał się zwyczajnie nudny. Ellie i Alvin próbują kilku sztuczek, jednak ich efekt nie jest satysfakcjonujący. Para zwierza się ze swoich kłopotów przyjaciołom, Peterowi (Jonathan Silverman) i Janet (Melissa George). Okazuje się, że mają oni pomysł, jak rozwiązać miłosne problemy Alvina i Ellie. Czy Finkelowie odważą się zostać swingersami?

NAWET DESZCZ (EVEN THE RAIN (AKA. TAMBIEN LA LLUVIA)) dramat, Hiszp./Meks./Fr. 2010
premiera:         17.05.2012    Czw.    godz. 20:10
 
NAWET DESZCZ (EVEN THE RAIN (AKA. TAMBIEN LA LLUVIA)) dramat, Hiszp./Meks./Fr. 2010, 99 min., reż. Icíar Bollaín, wyk. Luis Tosar, Gael García Bernal, Juan Carlos Aduviri, Karra Elejalde, Raúl Arévalo
 
Jeden z najważniejszych hiszpańskich filmów ostatnich lat – rozrachunek z dawnym i współczesnym kolonializmem, którego ofiarą padają rdzenni mieszkańcy Boliwii.
 
Hiszpańska ekipa filmowa, na której czele stoją reżyser Sebastián (Gael García Bernal) i producent Costa (Luis Tosar), przyjeżdża do Cochabamba w Boliwii, żeby nakręcić film o odkryciu Ameryki przez Krzysztofa Kolumba. Idealistycznie nastawiony do świata Sebastián chce, by jego dzieło pokazywało prawdziwą historię i nie ukrywało brutalności konkwistadorów. Pracę nad filmem przerywa konflikt między ubogimi tubylcami a wspieranymi przez międzynarodowe korporacje politykami, którzy decydują się na prywatyzację wodociągów. Europejscy artyści będą musieli odpowiedzieć na ważne pytania i stanąć po jednej ze stron. Co będzie dla nich ważniejsze – dokończenie filmu czy przyjaźń okolicznych mieszkańców?
 
 
LIPNA PANNA MŁODA (THE DECOY BRIDE) komedia, Wielka Brytania 2011
premiera:         19.05.2012     Sb.   godz. 20:30
 
LIPNA PANNA MŁODA (THE DECOY BRIDE) komedia, Wielka Brytania 2011, 86 min., reż. Sheree Folkson, wyk. Kelly Macdonald, Alice Eve, David Tennant, Dylan Moran, Michael Urie
 
Gdy paparazzi próbują zepsuć romantyczny ślub hollywoodzkiej gwiazdy, potrzebne są nietypowe środki zaradcze. Doskonała komedia z Kelly Macdonald i Davidem Tennantem w rolach głównych.
 
Lara Tyler (Alice Eve), popularna gwiazda filmowa, szuka miejsca, gdzie mógłby się odbyć jej cichy i romantyczny ślub z ukochanym – pisarzem Jamesem Arberem (David Tennant). Jej wybór pada na malowniczą szkocką wysepkę Hegg. Niestety, nie wszystko idzie zgodnie z planem i na wyspie lądują paparazzi. Zmęczona ciągłymi ucieczkami Lara postanawia zatrudnić swoją sobowtórkę, na której skupi się uwaga fotografów. Tej roli podejmuje się Katie (Kelly Macdonald), sympatyczna dziewczyna, która nie ma szczęścia w miłości.
 
AFRYKAŃSKIE KOTY (AFRICAN CATS) dokumentalny, USA 2011
premiera:         20.05.2012     Nd.   godz. 18:40
 
AFRYKAŃSKIE KOTY (AFRICAN CATS) dokumentalny, USA 2011, 86 min., reż. Keith Scholey, Alastair Fothergill
 
Wspaniale sfotografowany przyrodniczy dokument, którego bohaterami są dwie rodziny dzikich kotów, żyjące w rezerwacie Maasai Mara w Kenii.
 
Niezwykła opowieść o dzikich kotach – żyjących w stadach lwach i samotnie przemierzających sawannę gepardach. Film przedstawia różne aspekty życia kotów i pokazuje, jak często ich zachowania i emocje przypominają nasze. Osią opowieści są narodziny młodych kociąt i proces ich wychowywania przez rodziców, a przede wszystkim niezwykle silna relacja, jaka łączy w świecie zwierząt matkę i dziecko.
 
AMERICAN SUMMER (THE POOL BOYS (AKA. AMERICAN SUMMER)) komedia, USA 2011
premiera:         23.05.2012     Śr.   godz. 22:00
 
AMERICAN SUMMER (THE POOL BOYS (AKA. AMERICAN SUMMER)) komedia, USA 2011, 85 min., reż. J.B. Rogers, wyk. Matthew Lillard, Brett Davern, Efren Ramirez, Rachelle Lefevre, Tom Arnold
 
Szalona komedia, której bohaterowie – safandułowaty student i jego przedsiębiorczy kuzyn – wpadają na niecodzienny pomysł i otwierają agencję towarzyską.
 
Alex (Brett Davern) jest pilnym studentem jednej z najlepszych uczelni w kraju. Pewnego lata opuszcza kampus, by spędzić wakacje w Los Angeles, gdzie mieszka jego kuzyn Roger (Matthew Lillard), odnoszący sukcesy biznesmen. Na miejscu okazuje się, że życie krewniaka wygląda trochę inaczej, niż wydaje się całej rodzinie – chłopak wyleciał ze studiów i teraz zarabia na życie jako basenowy. Pomimo różnic kuzyni świetnie się dogadują – postanawiają wprowadzić się do rezydencji jednego z klientów i otworzyć tam agencję towarzyską. Wszystko układa się doskonale aż do chwili, gdy do Los Angeles przyjeżdżają rodzice Alexa.
HELLO! HOW ARE YOU? (HELLO! HOW ARE YOU? (AKA. BUNA! CE FACI?)) komedia romantyczna, Rumunia 2010
premiera:         24.05.2012    Czw.    godz. 20:10
 
HELLO! HOW ARE YOU? (HELLO! HOW ARE YOU? (AKA. BUNA! CE FACI?)) komedia romantyczna, Rumunia 2010, 103 min., reż. Alexandru Maftei, wyk. Dana Voicu, Ionel Mihăilescu, Paul Diaconescu, Jordi García, Ana Popescu
 
Pełna uroku komedia romantyczna o przeżywającym kryzys małżeństwie, które szuka emocji na internetowych czatach. Pewnego dnia każde z nich rozpoczyna obiecującą wirtualną znajomość.
 
Gabriela (Dana Voicu) i Gabriel (Ionel Mihăilescu) są małżeństwem z ponad dwudziestoletnim stażem, które przechodzi kryzys. Kobieta zrezygnowała niegdyś dla rodziny ze swoich ambicji i dziś odczuwa z tego powodu ogromną frustrację. Z kolei jej mąż, były pianista, nie umie pogodzić się z utraconą raz na zawsze młodością. Para jest sobą znudzona i nie potrafi się porozumieć. Już dawno przestały ich łączyć wspólne marzenia i pasje. Zamiast spędzać razem czas oddają się, każde z osobna, internetowym flirtom i romansom. Zbieg okoliczności sprawia, że natrafiają na siebie w sieci i rozpoczynają wirtualną znajomość. Jak łatwo się domyślić, nie mają pojęcia, kim są ich partnerzy z chatroomu.
 
W IMIĘ ZEMSTY (AS GOOD AS DEAD (2010)) thriller, USA 2010
premiera:         25.05.2012    Pt.    godz. 22:25
 
W IMIĘ ZEMSTY (AS GOOD AS DEAD (2010)) thriller, USA 2010, 88 min., reż. Jonathan Mossek, wyk. Andie MacDowell, Cary Elwes, Frank Whaley, Matt Dallas, Brian Cox
 
Andie MacDowell jako mściwa wdowa, spragniona odwetu za śmierć swego męża, rasistowskiego pastora.
 
Południe Stanów Zjednoczonych. Głoszący rasistowskie poglądy pastor Kalahan (Brian Cox), lider prawicowej organizacji religijnej, zostaje brutalnie zamordowany przez nieznanego sprawcę. Jego żona Helen (Andie MacDowell) i grupa współwyznawców postanawiają nie spocząć, dopóki winni tej zbrodni nie zostaną ukarani. Rozpoczyna się prywatne śledztwo… Kilka lat później w nowojorskim mieszkaniu fotoreportera Ethana Belfrage’a (Cary Elwes) pojawia się dwóch zamaskowanych mężczyzn (Frank Whaley i Matt Dallas) pod wodzą fanatycznej kobiety. Zapowiadają zemstę za mord, którego rzekomo dokonał Ethan, i przygotowują się do starannie zaplanowanej egzekucji.
SIELSKA KRAINA 2: DAR ANIOŁÓW (PURE COUNTRY 2: THE GIFT) dramat/muzyczny, USA 2010
premiera:         31.05.2012    Czw    godz. 20:10
 
SIELSKA KRAINA 2: DAR ANIOŁÓW (PURE COUNTRY 2: THE GIFT) dramat/muzyczny, USA 2010, 107 min., reż. Christopher Cain, wyk. Katrina Elam, George Strait, Travis Fimmel, Michael McKean, Cheech Marin
 
Obdarzona anielskim głosem dziewczyna odkrywa blaski i cienie sławy. Wzruszająca opowieść o poszukiwaniu siebie, determinacji w spełnianiu marzeń i pokonywaniu własnych słabości.
 
Bobbie (Katrina Elam) jest zwyczajną dziewczyną z małego miasteczka, obdarzoną w dzieciństwie przez anioły pięknym głosem. Ten dar został jej ofiarowany pod pewnymi warunkami: nie wolno jej kłamać, ma dotrzymywać złożonych obietnic i być uczciwą wobec innych ludzi. Pewnego dnia jej wielki talent zostaje dostrzeżony. Bobbie zaczyna robić karierę i wyrasta na gwiazdę muzyki country. Jej życie zmienia się diametralnie. Świeżo upieczona wokalistka poznaje smak sławy i bogactwa. Wszystko jednak zmienia się, kiedy dziewczyna nagle traci głos i jej świat wali się w gruzy. Na szczęście może liczyć na pomoc przyjaciela, legendarnego muzyka George’a Straita (w tej roli on sam).
 

SERIALE

 

CALIFORNICATION V, ODC. 9 (CALIFORNICATION V. EP. 57 – AT THE MOVIES) serial komediowy, USA 2012
premiera:         07.05.2012        godz. 23:00
 
CALIFORNICATION V, ODC. 10 (CALIFORNICATION V. EP. 58 – PERVERTS & WHORES) serial komediowy, USA 2012
premiera:         14.05.2012    Pn    godz. 23:00
 
CALIFORNICATION V, ODC. 11 (CALIFORNICATION V. EP. 59 – THE PARTY) serial komediowy, USA 2012
premiera:         21.05.2012    Pn    godz. 23:00
 
CALIFORNICATION V, ODC. 12 OSTATNI ODCINEK SEZONU (CALIFORNICATION V. EP. 60 – HELL AIN’T A BAD PLACE TO BE) serial komediowy, USA 2012
premiera:         28.05.2012    Pn    godz. 23:00
 
CALIFORNICATION V (CALIFORNICATION V) serial komediowy, USA 2012, reż. Seith Mann, wyk. David Duchovny, Natascha McElhone, Pamela Adlon, Madeleine Martin, Evan Handler
 
Piąty sezon popularnego serialu opowiadającego o losach zdolnego, lecz sfrustrowanego pisarza, który zmaga się z kryzysem twórczym i kłopotami osobistymi.
 
Pod koniec czwartego sezonu Hank Moody (David Duchovny) cudem uniknął więzienia i obecnie mieszka w Nowym Jorku. Jego kariera przeżywa kolejny wzlot. Niestety, w życiu osobistym wiedzie mu się dużo gorzej – jego największa miłość (Natascha McElhone) jest żoną innego mężczyzny, a ostatni związek zakończył się zerwaniem. Chcąc odzyskać równowagę, Hank przyjmuje zaproszenie starego kumpla Charliego (Evan Handler) i przyjeżdża do Los Angeles, gdzie ma stworzyć scenariusz filmu dla gwiazdy hip hopu (RZA).
 
Hank powraca do Los Angeles, a jego pobyt w tym mieście będzie obfitował w wiele zabawnych perypetii, życiowych zawirowań i przygód z kobietami. Wyróżniony za tę kreację Złotym Globem David Duchovny (serial Z archiwum X, Zoolander, Ewolucja) już po raz piąty wciela się w rolę sfrustrowanego pisarza i jak zwykle staje na wysokości zadania. Nie zawodzą także pozostali aktorzy znani z poprzednich sezonów: Evan Handler (film TV Zakręcone trio, serial Seks w wielkim mieście), piękna Natascha McElhone (Truman Show, Ronin, Solaris) czy Pamela Adlon (Nic nie mów, Sierżant Bilko, Przez żołądek do serca). W serialu gościnnie pojawią się między innymi Stephen Tobolowsky (Dzień świstaka, Memento, Zaklęci w czasie), Natalie Zea (Policja zastępcza, seriale Wyposażony i Justified: Bez przebaczenia), Meagan Good (Cios poniżej pasa, Krok do sławy, Skok przez miotłę) oraz znany raper RZA.


DORASTAJĄCA NADZIEJA II, ODC. 17 (RAISING HOPE II. EP. 17 – SPANKS BUTT, NO SPANKS) serial komediowy, USA 2012
premiera:         01.05.2012    Wt.    godz. 22:35
 
DORASTAJĄCA NADZIEJA II, ODC. 18 (RAISING HOPE II. EP. 18 – POKING HOLES IN THE STORY) serial komediowy, USA 2012
premiera:         08.05.2012    Wt.    godz. 21:40
 
DORASTAJĄCA NADZIEJA II, ODC. 19 (RAISING HOPE II. EP. 19) serial komediowy, USA 2012
premiera:         15.05.2012    Wt.    godz. 22:20
 
DORASTAJĄCA NADZIEJA II, ODC. 20 (RAISING HOPE II. EP. 20) serial komediowy, USA 2012
premiera:         22.05.2012   Wt.     godz. 22:05
 
DORASTAJĄCA NADZIEJA II, ODC. 21 (RAISING HOPE II. EP. 21) serial komediowy, USA 2012
premiera:         29.05.2012   Wt.     godz. 22:00
 
DORASTAJĄCA NADZIEJA II (RAISING HOPE II) serial komediowy, USA 2011, reż. Daniel Attias, wyk. Martha Plimpton, Lucas Neff, Garret Dillahunt, Shannon Marie Woodward, Cloris Leachman
 
Mała Hope wywróciła życie rodziny Chance’ów do góry nogami. Jakie perypetie czekają ich w kolejnym sezonie?
 
Virginia (Martha Plimpton) i Burt (Garret Dillahunt) nie ustają w próbach jednoczesnego wychowywania swojego syna Jimmy’ego (Luc Neff) i wnuczki Hope. Dziewczynka rośnie i wymaga coraz więcej uwagi – rodzina zaczyna martwić się o jej przyszłość. W drugiej serii bohaterów czeka wiele ekscytujących perypetii – Chance’owie pojadą z wizytą do Las Vegas, a Burt pozna nowe fakty na temat swojej przeszłości. Na światło dzienne wyjdzie także sekret Sabriny (Shannon Woodward), przyjaciółki Jimmy’ego.
 
Znakomity serial komediowy, którego twórcą jest zdobywca nagrody Emmy Gregory Thomas Garcia (serial Mam na imię Earl). Produkcja w zabawny, ale mądry sposób traktuje o problemach rodzicielstwa. W postać głównego bohatera wcielił się Lucas Neff (Amigo). Partnerują mu zdobywca nagrody przyznawanej przez Amerykańską Gildię Aktorów Filmowych Garret Dillahunt (To nie jest kraj dla starych ludzi, Do szpiku kości), nominowana za swoją kreację do Emmy Martha Plimpton (Spokojnie, tatuśku, Strzelałam do Warhola, serial Prawo i bezprawie) oraz Shannon Woodward (Anioł stróż, W ciszy).

 

GRA O TRON II, ODC. 6 (GAME OF THRONES II. EP. 06) serial obyczajowy, USA 2012
premiera:         07.05.2012   Pn. godz. 22:00
 
GRA O TRON II, ODC. 7 (GAME OF THRONES II. EP. 07) serial obyczajowy, USA 2012
premiera:         14.05.2012   Pn  godz. 22:00
 
GRA O TRON II, ODC. 8 (GAME OF THRONES II. EP. 08) serial obyczajowy, USA 2012
premiera:       21.05.2012  Pn.   godz. 22:00
 
GRA O TRON II, ODC. 9 (GAME OF THRONES II. EP. 09) serial obyczajowy, USA 2012
premiera:         28.05.2012    Pn    godz. 22:00
 
GRA O TRON II (GAME OF THRONES II) serial obyczajowy, USA 2012, wyk. Peter Dinklage, Lena Headey, Nicolaj Coster-Waldau, Emilia Clarke, Michelle Fairlay, Kit Harrington, Jack Gleeson
 
Drugi sezon bijącego rekordy popularności serialu produkcji HBO – ekranizacji bestsellerowej sagi fantasy George’a R.R. Martina „Pieśni lodu i ognia”.
 
Nagrodzona Emmy i nominowana do Złotego Globu Gra o tron pokazuje walkę o władzę w potężnym i szarpanym konfliktami królestwie Westeros. Pretendenci do Żelaznego Tronu, dającego panowanie nad wszystkimi królestwami, stają się coraz bardziej bezwzględni. Stawka jest wysoka, nie obowiązują żadne reguły – przedstawiciele szlachetnych rodów i ich poplecznicy uciekają się do zdrad, intryg, okrutnych mordów. Drugi sezon serialu opowiada o wydarzeniach, które miały miejsce po tragicznej śmierci Eddarda Starka.
 
Producentami wykonawczymi scenarzystami serialu są David Benioff i D.B. Weiss. Jednym z producentów i scenarzystów serialu jest sam George R.R. Martin. W serialu pojawią się ponownie nagrodzony za swoją kreację Złotym Globem, Satelitą i Emmy Peter Dinklage (Dróżnik, Opowieści z Narnii: Książę Kaspian, Zgon na pogrzebie), Nikolaj Coster-Waldau (Nocny strażnik, Mężczyzna za drzwiami, Królestwo niebieskie), Lena Headey (Aberdeen, serial Terminator: Kroniki Sary Connor, 300) oraz Michelle Fairley (Inni, film TV Best: Nieodrodny syn, Harry Potter i Insygnia Śmierci, część 1), Emilia Clark (serial Doctors, serial Triassic Attack) oraz Kit Harrington.

 


 

NOWY SEZON

RODZINA BORGIÓW II, ODC. 1 (THE BORGIAS II. EP. 01 – THE BORGIA BULL) serial obyczajowy, Kan./Irl./Węg. 2012
premiera:         26.05.2012     Sb.   godz. 22:00
 
RODZINA BORGIÓW II, ODC. 1 (THE BORGIAS II. EP. 01 – THE BORGIA BULL) serial obyczajowy, Kan./Irl./Węg. 2012, 60 min., reż. Neil Jordan, wyk. Jeremy Irons, Joanne Whalley, François Arnaud, David Oakes, Holliday Grainger
 
Drugi sezon pełnego namiętności i intryg serialu opowiadającego o najpotężniejszym rodzie renesansowego Rzymu – papieżu Aleksandrze VI i jego dzieciach.
 
Nie stroniąc od zbrodni i przekupstwa Rodrigo Borgia (Jeremy Irons) osiąga swój cel – zostaje głową Kościoła katolickiego. Jako papież Aleksander VI kieruje się przede wszystkim chęcią zapewnienia swoim dzieciom – synom Cesare (François Arnaud) i Juanowi (David Oakes) oraz córce Lukrecji (Holliday Grainger) pozycji najpotężniejszego rodu w Rzymie. Wykorzystuje też je do umocnienia swojej władzy – zawierania sojuszy i walki z opozycją. Pokonawszy największego wroga, kardynała Della Rovere (Colm Feore) i zawarłszy rozejm z królem Francji, papież Aleksander VI kontynuuje swoją opartą na intrygach politykę, której celem nadrzędnym jest powiększanie wpływów rodziny.
 
Niezwykłe, pełne przepychu widowisko, zrealizowane z rozmachem i dbałością o szczegóły otrzymało w 2011 roku dwie nagrody Emmy – za najlepsze kostiumy i muzykę. Nominację do tej prestiżowej nagrody dostał także twórca serialu Neil Jordan, scenarzysta takich filmów jak Śniadanie na Plutonie, Michael Collins czy Ondine. W nominowanej do Złotego Globu roli przebiegłego, obdarzonego wyjątkowym instynktem politycznym papieża Aleksandra VI, który zrobi wszystko, by zapewnić swojej rodzinie panowanie nad Półwyspem Apenińskim, wystąpił Jeremy Irons, brytyjski aktor nagrodzony Oscarem za rolę w filmie Druga prawda (także: Kochanica Francuza, Georgia O’Keeffe). W role dzieci kardynała wcielili się między innymi: François Arnaud (Mistyfikacja, Zabiłem moją matkę), Holliday Grainger (Dom na wrzosowisku, Jane Eyre) oraz David Oakes (serial telewizyjny Trinity).
SPARTAKUS: ZEMSTA, ODC. 8 (SPARTACUS: VENGEANCE EP. 08 – BALANCE) serial akcji, USA 2012
premiera:      05.05.2012   Sb.   godz. 22:00
 
SPARTAKUS: ZEMSTA, ODC. 9 (SPARTACUS: VENGEANCE EP. 09 – MONSTERS) serial akcji, USA 2012
premiera:    12.05.2012    Sb.    godz. 22:00
 
SPARTAKUS: ZEMSTA, ODC. 10
OSTATNI ODCINEK SEZONU
(SPARTACUS: VENGEANCE EP. 10 – WRATH OF THE GODS) serial akcji, USA 2012
premiera:         19.05.2012   Sb.     godz. 22:00
 
SPARTAKUS: ZEMSTA (SPARTACUS: VENGEANCE) serial akcji, USA 2012, wyk. Liam McIntyre, Manu Bennett, Peter Mensah, Dustin Clare, Lucy Lawless
 
Pełna intryg, seksu i spektakularnych scen walki kontynuacja serialu o losach legendarnego gladiatora Spartakusa.
 
Akcja serialu rozpoczyna się w momencie, w którym w Rzymie wciąż trwa bunt gladiatorów i mieszkańcy miasta zaczynają poważnie obawiać się jego konsekwencji. Aby uspokoić lud i stłumić powstanie, Gajusz Klaudiusz Glaber (Craig Parker) udaje się wraz z armią do Kapui. Liczy, że uda mu się tam spacyfikować grupę zdesperowanych niewolników. Dowodzi nimi Spartakus (Liam McIntyre), który waha się, jaką drogą powinien pójść – walki o wolność czy zemsty za doznane krzywdy.
 
Twórcą serialu Steven S. DeKnight (seriale: Anioł ciemności, Tajemnice Smallville, Spartakus: Krew i piach, Spartakus: Bogowie areny). Serial pełen jest seksu i przemocy, zawiera niezwykle efektowne, ale i bardzo krwawe sceny walki. W postać Spartakusa wciela się Liam McIntyre (serial HBO Pacyfik), który zastąpił zmarłego w 2011 roku Andy’ego Whitfielda. Partnerują mu nagrodzona Saturnem za rolę Lukrecji Lucy Lawless (serial Xena: Wojownicza księżniczka, Opowieści na dobranoc), Manu Bennett (Kwestia zaufania, Potępiony, 30 dni mroku) oraz Craig Parker (Władca Pierścieni: Dwie Wieże, Underworld: Bunt Lykanów, serial Miecz prawdy). Producentem serialu jest Starz.
Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.