Premiery HBO i HBO2 we wrześniu 2012 „Czysta krew 5” „Smerfy” „Harry Potter i insygnia śmierci cz.2” „Czas wojny”

 We wrześniu w HBO m.in. nowy już piąty sezon serialu „Czysta krew” (True Blood). Film Stevena Spielberga „Czas wojny”, który otrzymał sześć nominacji do Oscara, w tym za zdjęcia Janusza Kamińskiego. Komedia z Jennifer Aniston i Kevinem Spacey „Szefowie wrogowie” w, którym trójka zdesperowanych pracowników łączy siły, aby pozbyć się raz na zawsze swoich znienawidzonych szefów. Film familijny „Smerfy” oraz „Harry Potter i insygnia śmierci cz.2” ostatni film z serii. Z niedzielny premier obejrzymy jeszcze komedie „Cztery lwy”, oraz „City Island”. Oczywiście kontynuacje seriali „Newsroom” „Dziewczyny” i „Miasto cudów”

 

 

 

PREMIERY NIEDZIELNE

 

CZAS WOJNY (WAR HORSE) dramat, USA 2011

premiera:        02.09.2012        godz. 20:10

powtórki:           03.09.2012        godz. 12:05

                        05.09.2012        godz. 20:10

                        06.09.2012        godz. 13:05

                        08.09.2012        godz. 06:00

                        08.09.2012        godz. 17:50

                        25.09.2012        godz. 20:10

                        26.09.2012        godz. 12:35

CZAS WOJNY (WAR HORSE) dramat, USA 2011, 141 min., reż. Steven Spielberg, wyk. Jeremy Irvine, Peter Mullan, Emily Watson, Niels Arestrup, David Thewlis

Zrealizowana z epickim rozmachem opowieść o wojennej odysei dzielnego rumaka, za którym tęskni jego młody przyjaciel. Sześć nominacji do Oscara, w tym za zdjęcia Janusza Kamińskiego.

Rok 1914, Anglia. Małżeństwo farmerów (Emily Watson i Peter Mullan) kupuje pięknego gniadego źrebaka o imieniu Joey i powierza go pod opiekę swego syna Alberta (Jeremy Irvine). Między chłopakiem a zwierzęciem powstaje silna emocjonalna więź. Gdy wybucha wojna, ojciec Alberta sprzedaje Joeya do wojska. Koń zostaje przetransportowany do Francji, gdzie wraz z żołnierzami bierze udział w krwawych walkach. Tymczasem Albert tęskni za nim tak bardzo, że postanawia zaciągnąć się do armii. Wierzy, że dzięki temu odnajdzie swojego przyjaciela.

Piękna i wzruszająca opowieść o przyjaźni konia i człowieka, osadzona na tle wydarzeń pierwszej wojny światowej. Film laureata trzech Oscarów Stevena Spielberga (Lista Schindlera, Szeregowiec Ryan, Monachium) zawiera najbardziej rozpoznawalne elementy jego kina: epicki rozmach, realistyczne sceny bitewne, niezwykłe efekty specjalne, patos, antywojenne przesłanie. Fabuła została oparta na tak samo zatytułowanej bestsellerowej powieści Michaela Morpurgo, brytyjskiego pisarza, znanego z twórczości dla dzieci. Książka była wcześniej adaptowana na potrzeby radia i teatru – jej sceniczną wersję można obejrzeć w Londynie i Nowym Jorku. W nominowanym do sześciu Oscarów, w tym za najlepszy film roku, dramacie wystąpili między innymi: debiutujący na dużym ekranie Jeremy Irvine, Emily Watson (zdobywczyni oscarowych nominacji za Przełamując fale oraz Hillary i Jackie), Peter Mullan (Trainspotting, Jestem Joe, reż. Siostry magdalenki) i David Thewlis (Nadzy, Całkowite zaćmienie, cykl Harry Potter). Autorem monumentalnych, nominowanych do Oscara i BAFTY zdjęć jest jeden z najwybitniejszych polskich operatorów, Janusz Kamiński, który otrzymał Nagrodę Akademii za filmy Lista Schindlera i Szeregowiec Ryan.

 

 

SZEFOWIE WROGOWIE (HORRIBLE BOSSES) komedia, USA 2011

premiera:        09.09.2012        godz. 20:10

powtórki::          09.09.2012        godz. 02:45

                        12.09.2012        godz. 04:20

                        12.09.2012        godz. 20:10

                        15.09.2012        godz. 22:55

SZEFOWIE WROGOWIE (HORRIBLE BOSSES) komedia, USA 2011, 94 min., reż. Seth Gordon, wyk. Jason Bateman, Charlie Day, Jason Sudeikis, Jennifer Aniston, Kevin Spacey

Trójka zdesperowanych pracowników łączy siły, aby pozbyć się raz na zawsze swoich znienawidzonych szefów.

Nick (Jason Bateman), Kurt (Jason Sudeikis) i Dale (Charlie Day) nie znoszą swojej pracy i są przekonani, że jedynym sposobem na uczynienie życia mniej uciążliwym jest pozbycie się wrednych szefów (Collin Farrell, Kevin Spacey, Jennifer Aniston). W czasie wspólnego, suto zakrapianego alkoholem wieczoru opracowują z pomocą byłego komandosa (Jamie Foxx) plan zbrodni doskonałej.

Pełna zabawnych obserwacji, przebojowa czarna komedia w gwiazdorskiej obsadzie. W rolach sfrustrowanych pracowników wystąpili: nagrodzony Złotym Globem Jason Bateman (serial Bogaci bankruci, Juno, Raj dla par), Charlie Day (Stosunki międzymiastowe, serial U nas w Filadelfii) i Jason Sudeikis (Co się zdarzyło w Las Vegas, Dorwać byłą, Bez smyczy). Ich koszmarnych szefów zagrali bardzo nietypowo obsadzeni: laureat dwóch Oscarów Kevin Spacey (Podejrzani, American Beauty, Życie za życie), wyróżniony Złotym Globem za rolę w filmie Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj Colin Farrell (także: Aleksander, Raport mniejszości) oraz jedna z najlepiej opłacanych hollywoodzkich aktorek – Jennifer Aniston (serial Przyjaciele, Nadchodzi Polly, Żona na niby). Reżyserem tej zwariowanej komedii jest Seth Green (Cztery gwiazdki, film dokumentalny Freakonomia, serial Breaking In).

 

CITY ISLAND (CITY ISLAND) komedia, USA 2009

premiera:        16.09.2012        godz. 20:10

powtórki:           16.09.2012        godz. 02:40

                        19.09.2012        godz. 04:05

                        19.09.2012        godz. 20:10

                        22.09.2012        godz. 22:55

CITY ISLAND (CITY ISLAND) komedia, USA 2009, 100 min., reż. Raymond De Felitta, wyk. Andy Garcia, Julianna Margulies, Steven Strait, Emily Mortimer, Alan Arkin

Inteligenta komedia o dysfunkcjonalnej rodzinie, w której życiu pojawia się młody Tony Nardalla – były więzień.

Mieszkająca w Nowym Jorku rodzina Rizzo tylko na pozór wydaje się zwyczajna. W rzeczywistości każdy z domowników ukrywa jakiś sekret. Ojciec rodziny, Vince (Andy Garcia), jest strażnikiem więziennym, który potajemnie uczęszcza na zajęcia aktorskie. Jego przykrywką są rzekome wieczorki pokerowe z kolegami. Żona (Julianna Margulies) nie wierzy w te opowieści i podejrzewa go o romans. Jakby tego było mało, ich syn (Ezra Miller) regularnie odwiedza internetowe strony o seksie, a córka (Dominik Garcia-Lorido), oficjalnie studentka uniwersytetu, dorabia na boku jako striptizerka. Wszystko się zmienia, kiedy w życiu tkwiącej w kłamstewkach i półprawdach rodziny pojawia się były więzień Tony Nardalla (Steven Strait).

Opowiedziana z przymrużeniem oka, słodko-gorzka historia rodzinna w doborowej obsadzie. Jej twórcą jest nowojorski filmowiec, zdobywca nominacji do Oscara za krótkometrażowy obraz Bronx Cheers, Raymond De Felitta (Ryzykowne związki, Two Family House, Moi starzy i ja). Wyraziste role stworzyli w niej: wyróżniony za swoją kreację nominacją do nagrody Satelity Andy Garcia (Nietykalni, Ojciec chrzestny III – nominacja do Oscara, Kiedy mężczyzna kocha kobietę), który był również producentem filmu, laureatka Złotego Globu Julianna Margulies (seriale Ostry dyżur i Żona idealna, Mgły Avalonu) i Steven Strait (Pakt milczenia, 10.000 BC). Wyróżnikiem tej niezależnej komedii jest inteligentnie skonstruowana fabuła, która jednocześnie bawi i zmusza do refleksji. Doskonałym dopełnieniem filmu jest muzyka nagrodzonego Oscarem Jana A.P. Kaczmarka (Niewierna, Marzyciel). City Island zdobyło Nagrodę Publiczności na Tribeca Film Festival.

 

CZTERY LWY (FOUR LIONS) komedia, W. Bryt./Fr. 2010

premiera:        23.09.2012        godz. 20:10

powtórki:           26.09.2012        godz. 04:15

                        26.09.2012        godz. 20:10

                        29.09.2012        godz. 22:55

CZTERY LWY (FOUR LIONS) komedia, W. Bryt./Fr. 2010, 98 min., reż. Christopher Morris, wyk. Kayvan Novak, Nigel Lindsay, Riz Ahmed, Adeel Akhtar, Arsher Ali

Przezabawna komedia opowiadająca o grupie ekstremistów, którzy pragną zostać męczennikami za wiarę.

Omar (Riz Ahmed) jest głęboko wierzącym muzułmaninem, który mieszka w Wielkiej Brytanii. Przerażony zepsutą kulturą i moralnością Zachodu, wierzy, że powinien dokonać samobójczego zamachu – jego największym marzeniem jest zostać męczennikiem za wiarę. Tworzy oddział dżihadystów, w którego skład wchodzą: niezdecydowany Waj (Kayvan Novak), bojaźliwy Faisal (Adeel Akhtar) i świeżo nawrócony na islam Barry (Nigel Linsday). Ich kolejne pomysły są jednak zagrożeniem przede wszystkim dla nich samych.

Groteskowa opowieść o grupie domorosłych terrorystów, którzy nie tyle budzą lęk, ile bawią swoją nieporadnością i głupotą. Cztery lwy to jeden z pierwszych filmów z dystansem i przymrużeniem oka pokazujących zjawisko dżihadu. Tego trudnego zadania podjął się w swoim pierwszym pełnometrażowym filmie kontrowersyjny satyryk Christopher Morris (nominowane do BAFTY seriale Brass Eye, Jam), który w roli nietypowych islamskich bojowników obsadził Riza Ahmeda (Droga do Guantanamo, Shifty), Kayvana Novaka (Syriana, serial Fonejacker), Nigela Lindsaya (serial Rzym, Scoop – Gorący temat) i Adeela Akhtara (Zdrajca, Dyktator). Świeży, zaskakujący podejściem do tematu film został doceniony przez krytyków na całym świecie – był pokazywany w konkursie głównym na festiwalu kina niezależnego w Sundance, dostał wyróżnienie na MFF w Karlowych Warach oraz nagrodę BAFTA dla najlepszego debiutu.

 

HARRY POTTER I INSYGNIA ŚMIERCI, CZ. 2 (HARRY POTTER AND THE DEATHLY HALLOWS: PART 2) przygodowy, W. Bryt./USA 2011

premiera:        30.09.2012        godz. 20:10

HARRY POTTER I INSYGNIA ŚMIERCI, CZ. 2 (HARRY POTTER AND THE DEATHLY HALLOWS: PART 2) przygodowy, W. Bryt./USA 2011, 125 min., reż. David Yates, wyk. Daniel Radcliffe, Ralph Fiennes, Michael Gambon, Rupert Grint, Emma Watson

Wielki finał bijącej rekordy popularności opowieści o zmaganiach młodego czarodzieja Harry’ego Pottera z siłami zła.

Po upadku Ministerstwa Magii Lord Voldemort (Ralph Fiennes) sieje terror w świecie czarodziejów. Na domiar złego w jego rękach znalazła się Czarna Różdżka, którą zabrał z grobu Albusa Dumbledore’a (Michael Gambon). To jeden z legendarnych Insygniów Śmierci, który ma umożliwić mu zabicie Harry’ego Pottera (Daniel Radcliffe). Ten jednak nie daje za wygraną. Razem z przyjaciółmi – Ronem (Rupert Grint) i Hermioną (Emma Watson) – kontynuuje poszukiwanie horkruksów, które zawierają cząstki duszy Czarnego Pana. By odnaleźć kolejny, wracają do Hogwartu. To właśnie tam dojdzie do ostatniego starcia między Harrym a Voldemortem.

Pełna wielkich emocji, ostatnia część przygód bohatera bestsellerowej sagi J.K. Rowling, Harry’ego Pottera, który musi zmierzyć się z wszechwładnym Panem Ciemności. Tylko w ten sposób może uratować świat czarodziejów przed chaosem i terrorem. Obraz został precyzyjnie wyreżyserowany przez Davida Yatesa (Harry Potter i Zakon Feniksa, Harry Potter i Książę Półkrwi, Harry Potter i Insygnia Śmierci, cz. 1), który po raz kolejny stworzył wspaniałe, zachwycające efektami specjalnymi i niezwykłą stroną plastyczną, filmowe widowisko. W rolach głównych zobaczymy w nim znanych z całego cyklu Daniela Radcliffe’a Ruperta Grinta i Emmę Watson. Jako Lord Voldemort występuje dwukrotnie nominowany do Oscara Ralph Fiennes (Lista Schindlera, Angielski pacjent, Wierny ogrodnik). Autorem olśniewających zdjęć jest Eduardo Serra (nominowany do Oscara za Miłość i śmierć w Wenecji oraz Dziewczynę z perłą). Obraz zdobył trzy nominacje do nagrody przyznawanej przez Amerykańską Akademię Filmową (najlepsza scenografia, najlepsza charakteryzacja, najlepsze efekty wizualne) oraz wiele innych wyróżnień na całym świecie.

 

PROPOZYCJE TYGODNIA

 

ŚWIĘTA WODA (HOLY WATER (AKA. HARD TIMES)) komedia, Wielka Brytania 2009

premiera:        06.09.2012        godz. 20:10

powtórki:           11.09.2012        godz. 02:40

                        16.09.2012        godz. 01:05

                        28.09.2012        godz. 04:20

ŚWIĘTA WODA (HOLY WATER (AKA. HARD TIMES)) komedia, Wielka Brytania 2009, 90 min., reż. Tom Reeve, wyk. John Lynch, Cornelius Clarke, Lochlann O’Mearain, Cian Barry, Susan Lynch

Czwórka mieszkańców sennego irlandzkiego miasteczka postanawia ukraść ciężarówkę z ładunkiem Viagry.

Killcoulin’s Leap było niegdyś znanym uzdrowiskiem, do którego przybywały tłumy kuracjuszy. Niestety, dziś czasy świetności kurortu już minęły, a jego mieszkańcy nie mają przed sobą żadnych perspektyw. Czwórka bezrobotnych kumpli wpada na desperacki pomysł. Postanawiają porwać ciężarówkę z dużym ładunkiem Viagry, przemycić ją do Amsterdamu i tam sprzedać. Początkowo wszystko idzie po ich myśli. Kiedy jednak na jaw wychodzi, że wartość skradzionych leków wynosi aż 63 miliony dolarów, mężczyźni wpadają w panikę. Zrobią wszystko, żeby pozbyć się felernego łupu.

Prześmiewcza komedia o perypetiach czterech znudzonych życiem kumpli z podupadłego irlandzkiego miasteczka. Reżyserem tego ociekającego sarkazmem i ironią obrazu jest Tom Reeve (Diggity, Smokiem i mieczem). W swoje role brawurowo wcielili się: zdobywca nominacji do BAFTY John Lynch (Tajemniczy ogród, Aniołek, Przypadkowa dziewczyna), debiutant Cornelius Clarke, Lochlainn O’Mearain (serial Tajemniczy rycerze, Król Artur) i Cian Barry (serial Lekarze). Partnerują im gwiazda Terminatora Linda Hamilton (także: serial Piękna i bestia, Góra Dantego) oraz wrestler Tommy ‘Tiny’ Lister (Piąty element, Mroczny rycerz).

 

HAZARDZISTA, DZIEWCZYNA I ZABÓJCA (THE GAMBLER, THE GIRL AND THE GUNSLINGER) western, Kanada 2009

premiera:        07.09.2012        godz. 20:30

powtórki:           23.09.2012        godz. 15:05

                        24.09.2012        godz. 08:15

HAZARDZISTA, DZIEWCZYNA I ZABÓJCA (THE GAMBLER, THE GIRL AND THE GUNSLINGER) western, Kanada 2009, 84 min., reż. Anne Wheeler, wyk. Dean Cain, James Tupper, Allison Hossack, Keith Mackechnie, Michael Eklund

Dwaj śmiertelni wrogowie jednoczą siły, aby bronić swojej własności przed wyjętymi spod prawa bandytami. 

Karciany szuler Shea McCall (Dean Cain) wygrywa w pokera połowę wartościowej parceli. Jej druga część należy do kowboja BJ Stokera (James Tupper). Między dwójką współwłaścicieli rozpoczyna się rywalizacja o ziemię, pracowników, a nawet kobietę – piękną Liz Calhoun (Allison Hossack). Kiedy jednak ich okolicę najeżdżają wyjęci spod prawa bandyci, Shea i BJ jednoczą siły, by wspólnie bronić swojej ziemi.

 

TWARZE W TŁUMIE (FACES IN THE CROWD) thriller, USA/Fr./Kan. 2011

premiera:        07.09.2012        godz. 22:00

powtórki:           12.09.2012        godz. 00:15

                        22.09.2012        godz. 02:20

                        27.09.2012        godz. 23:30

TWARZE W TŁUMIE (FACES IN THE CROWD) thriller, USA/Fr./Kan. 2011, 90 min., reż. Julien Magnat, wyk. Milla Jovovich, Julian McMahon, David Atrakchi, Michael Shanks, Marianne Faithfull

Młoda kobieta, która przeżyła atak mordercy, nie rozpoznaje ludzkich twarzy. Zabójca zaczyna bawić się z nią w kotka i myszkę.

Młoda przedszkolanka Anna (Milla Jovovich) zostaje zaatakowana przez seryjnego mordercę (David Atrakchi). Udaje jej się przeżyć atak, jednak w wyniku odniesionych urazów cierpi na rzadkie schorzenie, które objawia się niemożnością rozpoznawania ludzkich twarzy. Kobieta jest w wielkim niebezpieczeństwie – morderca, który ją zaatakował, chce dokończyć swoje dzieło. Anna jest jedynym świadkiem, który kiedykolwiek widział jego twarz.

 

SYN PORANKA (SON OF MORNING) komedia, USA 2011

premiera:        13.09.2012        godz. 20:10

powtórki:           21.09.2012        godz. 04:40

SYN PORANKA (SON OF MORNING) komedia, USA 2011, 77 min., reż. Yaniv Raz, wyk. Joseph Cross, Heather Graham, Edward Herrmann, Lorraine Bracco, Danny Glover

W zagrożonym apokalipsą świecie pewien zmęczony życiem copywriter zostaje uznany za kolejnego mesjasza.

Phillip Katz (Joseph Cross), wypalony i zmęczony swoją pracą copywriter, zostaje naznaczony stygmatami i uznany przez ambitną dziennikarkę (Heather Graham) za kolejnego mesjasza. W ciągu zaledwie jednego dnia staje się najbardziej znaną osobą na świecie – przenosi się do luksusowego hotelu i przyjmuje delegacje ludzi, którzy chcą go wykorzystać do swych własnych celów.

 

ANIOŁ I ZŁOCZYŃCA (THE ANGEL AND THE BADMAN) western, Kan./USA 2009

premiera:        14.09.2012        godz. 20:25

powtórki:           25.09.2012        godz. 00:15

ANIOŁ I ZŁOCZYŃCA (THE ANGEL AND THE BADMAN) western, Kan./USA 2009, 89 min., reż. Terry Ingram, wyk. Lou Diamond Phillips, Deborah Kara Unger, Luke Perry, Brendan Wayne, Terence Kelly

Lou Diamond Phillips w roli niebezpiecznego rewolwerowca, który znajduje schronienie w domu pięknej wdowy.

Quirt Evans (Lou Diamond Phillips), szukający schronienia ranny rewolwerowiec, trafia do domu miłujących pokój kwakrów. Zakochuje się w pięknej Temperance (Deborah Kara Unger) i pod jej dobroczynnym wpływem zaczyna rozważać możliwość porzucenia przestępczego życia. Ale ucieczka od przeszłości nie jest prosta – spokoju nie dają mu zarówno dawni towarzysze broni, jak i wrogowie.

 

VALHALLA: MROCZNY WOJOWNIK (VALHALLA RISING) dramat/film akcji, Dan./W. Bryt. 2009

premiera:        14.09.2012        godz. 22:00

powtórki:           20.09.2012        godz. 01:00

                        29.09.2012        godz. 02:00

VALHALLA: MROCZNY WOJOWNIK (VALHALLA RISING) dramat/film akcji, Dan./W. Bryt. 2009, 89 min., reż. Nicolas Winding Refn, wyk. Mads Mikkelsen, Maarten Stevenson, Gordon Brown, Andrew Flanagan, Gary Lewis

Mads Mikkelsen jako szukający swego przeznaczenia jednooki wojownik w inspirowanym nordycką mitologią filmie twórcy Drive.

Niemy wojownik, znany jako Jednooki (Mads Mikkelsen), był przez wiele lat jeńcem szkockiego wodza Barde (Alexander Morton). Pewnego dnia, dzięki pomocy chłopca o imieniu Are (Maarten Stevenson), udaje mu się uciec. Chowając się przed łowcami głów, mężczyzna dostaje się wraz z Are na pokład okrętu, którym grupa schrystianizowanych wikingów płynie do Jerozolimy. Niestety, z powodu burzy statek zbacza z obranego kursu i trafia na nieznane terytoria. Wikingów spotyka tam okrutny los, a Jednooki odkrywa swoje przeznaczenie.

 

SMERFY (THE SMURFS) animowany, USA 2011

premiera:        16.09.2012        godz. 18:25

powtórki:           17.09.2012        godz. 11:25

                        19.09.2012        godz. 18:25

                        20.09.2012        godz. 10:45

                        22.09.2012        godz. 13:55

SMERFY (THE SMURFS) animowany, USA 2011, 99 min., reż. Raja Gosnell, wyk. Hank Azaria, Jayma Mays, Sofía Vergara, Neil Patrick Harris

Aktorsko-animowana opowieść o przygodach sympatycznych niebieskich stworków, prześladowanych przez złego czarodzieja Gargamela.

Podczas ucieczki przed groźnym Gargamelem (Hank Azaria) smerfy w magiczny sposób przenoszą się ze swojej spokojnej wioski do hałaśliwego i chaotycznego Nowego Jorku. Grupa niebieskich stworków musi nie tylko przetrwać na ulicach wielkiego miasta, ale też odnaleźć drogę do domu. Na domiar złego odwieczny wróg depcze im cały czas po piętach. Czy ktoś udzieli pomocy smerfom? Czy uda im się bezpiecznie wrócić w rodzinne strony?

Pełne przygód i humoru kino familijne, którego bohaterami są smurfy – znane z popularnego w latach 80. serialu animowanego niebieskie stworki, wymyślone przez belgijskiego rysownika komiksów, Peyo. Atutami filmu Rai Gosnella (Scooby-Doo, Cziłała z Beverly Hills) są: dopracowana animacja, wciągająca fabuła i pomysłowe efekty specjalne. W rolę złego Gargamela wcielił się czterokrotny laureat nagrody Emmy, Hank Azaria (serial Huff, Nadchodzi Polly, Miłość i inne używki). W polskiej wersji językowej swoich głosów głównym bohaterom użyczyli m.in. Maciej Stuhr (Shrek), Małgorzata Socha (Alvin i wiewiórki) oraz Waldemar Barwiński (Muppety).

 

TROCKI (THE TROTSKY) komedia, Kanada 2009

premiera:        20.09.2012        godz. 20:10

powtórki:           24.09.2012        godz. 13:10

                        25.09.2012        godz. 06:00

                        29.09.2012        godz. 16:00

TROCKI (THE TROTSKY) komedia, Kanada 2009, 109 min., reż. Jacob Tierney, wyk. Jay Baruchel, Colm Feore, Anne-Marie Cadieux, Genevieve Bujold, Emily Hampshire

Współczesny nastolatek zaczyna wierzyć, że jest reinkarnacją słynnego rewolucjonisty.

Licealista Leon Bronstein (Jay Baruchel) odkrywa, że nosi takie samo nazwisko jak słynny radziecki komunista, znany pod pseudonimem Lew Trocki. Zaczyna wierzyć, że jest jego reinkarnacją i postanawia wcielić w życie rewolucyjne ideały. Inspiruje strajk głodowy w należącej do ojca fabryce, próbuje założyć związek zawodowy w szkole. Czy uda mu się jednak zarazić swoim entuzjazmem zajętych własnymi sprawami kolegów?

 

EDWIN BOYD (CITIZEN GANGSTER (AKA. EDWIN BOYD)) kryminalny, Kanada 2011

premiera:        21.09.2012        godz. 20:15

powtórki:           26.09.2012        godz. 02:10

EDWIN BOYD (CITIZEN GANGSTER (AKA. EDWIN BOYD)) kryminalny, Kanada 2011, 101 min., reż. Nathan Morlando, wyk. Scott Speedman, Kelly Reilly, Kevin Durand, Joseph Cross, Brian Cox

Oparty na faktach dramat kryminalny, którego bohaterem jest jeden z najbardziej zuchwałych bandytów w powojennej historii Kanady.

Edwin Boyd (Scott Speedman) jest weteranem II wojny światowej i kochającym ojcem rodziny. Niestety, doświadczenia na froncie bardzo go zmieniły. Mężczyzna jest rozdarty. Z jednej strony pragnie być dobrym mężem, z drugiej – chciałby spełnić swoje wielkie marzenie i zrobić karierę w Hollywood. Finansowe problemy i niemożność odnalezienia się w powojennej rzeczywistości sprawiają, że zdesperowany Boyd zaczyna dokonywać spektakularnych napadów na banki.

 

HELL (HELL (2011)) horror, Niem./Szwajc. 2011

premiera:        21.09.2012        godz. 22:00

powtórki:           27.09.2012        godz. 03:05

HELL (HELL (2011)) horror, Niem./Szwajc. 2011, 86 min., reż. Tim Fehlbaum, wyk. Hannah Herzsprung, Lars Eidinger, Stipe Erceg, Angela Winkler, Lisa Vicari

Złowieszczy horror, osadzony w świecie niedalekiej przyszłości, w którym największym wrogiem człowieka jest Słońce.

Rok 2016. Temperatura wzrosła o10 stopni Celsjuszai Ziemia stała się jedną wielką pustynią. Od trzech lat nie spadła ani jedna kropla deszczu. Słońce przestało być dla mieszkańców planety źródłem życia, a stało się siłą siejącą śmierć i zniszczenie. Marie (Hannah Herzsprung), jej siostra Leonie (Lisa Vicari) i Phillip (Lars Eidinger) jadą w góry z nadzieją, że uda im się tam znaleźć upragnioną wodę. Po drodze zabierają nieznajomego chłopaka, Toma (Stipe Erceg). Niestety, wyprawa szybko zamienia się w desperacką walkę o przetrwanie.

 

BATMAN: ROK PIERWSZY (BATMAN: YEAR ONE) animowany, USA 2011

premiera:        22.09.2012        godz. 17:10

powtórki:           25.09.2012        godz. 12:35

BATMAN: ROK PIERWSZY (BATMAN: YEAR ONE) animowany, USA 2011, 62 min., reż. Lauren Montgomery, Sam Liu

Ekscytująca animowana opowieść o początkach działalności Batmana i narodzinach jego legendy.

Po dwunastu latach do Gotham powraca Bruce Wayne, który w młodości był świadkiem morderstwa swoich rodziców. Mimo upływu czasu rana jeszcze się nie zabliźniła. Teraz jego celem życiowym jest ściganie złoczyńców. W tym samym czasie do miasta sprowadza się z Chicago policjant Jim Gordon z rodziną. Obydwaj mężczyźni są przerażeni poziomem korupcji i deprawacji w Gotham. Każdy z nich wypracowuje swój własny sposób walki o prawo i porządek. Gdy miejscowych przestępców zaczyna terroryzować tajemniczy Batman, Gordon zostaje wyznaczony, żeby go złapać. Tak zaczyna się piękna przyjaźń. Rodzi się też legenda.

 

KOBIETY Z 6. PIĘTRA (THE WOMEN ON THE 6TH FLOOR (AKA. SERVICE ENTRANCE)) komedia, Francja 2010

premiera:        27.09.2012        godz. 20:10

powtórki:           30.09.2012        godz. 16:10

KOBIETY Z 6. PIĘTRA (THE WOMEN ON THE 6TH FLOOR (AKA. SERVICE ENTRANCE)) komedia, Francja 2010, 90 min., reż. Philippe Le Guay, wyk. Fabrice Luchini, Sandrine Kiberlain, Natalia Verbeke, Carmen Maura, Lola Duenas

Stateczny makler giełdowy na nowo odkrywa radość życia dzięki grupie żywiołowych Hiszpanek.

Paryż, lata sześćdziesiąte XX wieku. Jean-Louis Joubert (Fabrice Luchini) jest poważnym maklerem giełdowym i ojcem dobrze sytuowanej, konserwatywnej rodziny. Mężczyzna wiedzie spokojne, dostatnie życie, w którym nie ma miejsca na fantazje i szaleństwa. Pewnego dnia odkrywa, że na szóstym – ostatnim – piętrze jego kamienicy mieszka grupa hiszpańskich pomocy domowych. Kiedy zatrudni jedną z nich, Marię (Natalia Verbeke), jako pokojówkę, w jego nudną codzienność niespodziewanie wkradnie się nowa energia.

 

TEKSAS: POLA ŚMIERCI (TEXAS KILLING FIELDS (AKA. THE DARK FIELDS)) kryminalny, USA 2011

premiera:        28.09.2012        godz. 22:00

TEKSAS: POLA ŚMIERCI (TEXAS KILLING FIELDS (AKA. THE DARK FIELDS)) kryminalny, USA 2011, 101 min., reż. Ami Canaan Mann, wyk. Sam Worthington, Jeffrey Dean Morgan, Jessica Chastain, Chloë Grace Moretz, Jason Clarke

Małe teksańskie miasteczko, w którym dwaj detektywi ścigają seryjnego mordercę. Niepokojący thriller z Jeffreyem Deanem Morganem i Samem Worthingtonem w rolach głównych.

Detektyw Mike Souder (Sam Worthington) i jego partner, przeniesiony z Nowego Jorku Brian Heigh (Jeffrey Dean Morgan), prowadzą w teksańskim miasteczku śledztwo w sprawie seryjnego zabójcy kobiet. Morderca porzuca brutalnie okaleczone ciała na bagnach, zwanych przez okolicznych mieszkańców „polami śmierci”. Gdy pewnego dnia znika zaprzyjaźniona z policjantami dziewczynka (Chloë Grace Moretz), detektywni są pewni, że będzie ona następną ofiarą psychopaty. Rozpoczyna się dramatyczny wyścig z czasem.

 

SERIALE

CZYSTA KREW V,   serial obyczajowy, USA 2012

premiera:        29.09.2012        godz. 22:00

CZYSTA KREW V,  (TRUE BLOOD V) serial obyczajowy, USA 2012, 50 min., reż. Daniel Minahan, wyk. Anna Paquin, Ryan Kwanten, Rutina Wesley, Stephen Moyer, Sam Trammell

Piąty sezon kultowego serialu produkcji HBO. W kolejnej odsłonie produkcji Alana Balla pojawia się jeszcze więcej niezwykłych bohaterów, a ich losy zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Spokojne niegdyś Bon Temps w stanie Luizjana. Sookie Stackhouse (wyróżniona za tę rolę Złotym Globem Anna Paquin), rezolutna kelnerka słysząca myśli innych, ma już dość problemów, jakie spowodowało w jej życiu pojawienie się wampirów, wilkołaków i innych niecodziennych istot. Oświadcza Ericowi (Alexander Skarsgård) i Billowi (Stephen Moyer), że ci nie mają już wstępu do jej domu i serca. Czy oznacza to powrót do zwykłego życia? Nic bardziej mylnego – twórcy serialu zadbali, by widzowie Czystej krwi nie mogli się oderwać od ekranów telewizorów. W dramatycznych okolicznościach Tara (Rutina Wesley) zostaje zamieniona w wampira, Eric i Bill, po zabiciu swojej zwierzchniczki, próbują ujść z życiem, a groźnemu krwiopijcy Russellowi Edgingtonowi (Denis O’Hare) udaje się wydostać na wolność. Na domiar złego, przeciwnicy integracji ludzi i wampirów zyskują na sile. Wojna między dwoma gatunkami wisi w powietrzu.

Czysta krew to intrygujący i przyprawiający o dreszcz emocji serial na motywach bestsellerowej powieści Charlaine Harris „The Southern Vampire Mysteries”. Za jego powstanie odpowiedzialny jest Alan Ball, utalentowany producent, który posiada dar zamieniania w złoto wszystkiego, czego się dotknie. Twórca Czystej krwi (a także serialu HBO Sześć stóp pod ziemią), laureat Oscara za film American Beauty, pokazuje w serialu wszystko to, za co kochają go widzowie – skomplikowaną intrygę, nieszablonowe postacie, wyjątkowe poczucie humoru i nawiązania do współczesnych problemów społecznych. Nic dziwnego, że serial zdobył szereg nominacji do najważniejszych nagród w branży, w tym Złotych Globów, Emmy i nagród Saturna. Znakomitą odtwórczynią głównej roli jest nagrodzona Oscarem Anna Paquin (Fortepian, cykl X-Men, Margaret), która w 2009 roku otrzymała za tę kreację Złoty Glob.

 

DZIEWCZYNY (GIRLS) serial komediowy, USA 2012, reż. Lena Dunham, wyk. Lena Dunham, Allison Williams, Jemima Kirke, Zosia Mamet, Adam Driver

premiera:                 w każdy poniedziałek, około godz. 23:00

Nowy serial komediowy produkcji HBO opowiada o czterech młodych kobietach z nowojorskiego Brooklynu, których życie często dalekie jest od ideału.

Hannah (Lena Dunham) ma 24 lata i mieszka w Nowym Jorku. Mimo że skończyła już studia, wcale nie spieszy jej się do dorosłości. Marzy, by zostać pisarką, jednak na razie większość czasu zajmują jej spotkania z przyjaciółmi i bezpłatne staże. Pewnego dnia dziewczyna traci grunt pod nogami – podczas uroczystej kolacji rodzice oświadczają, że nie zamierzają jej dłużej utrzymywać. Hannah musi sobie radzić sama. Na szczęście może liczyć na wsparcie najlepszych przyjaciółek – Marnie (Allison Williams), Jessy (Jemima Kirke) i Shoshanny (Zosia Mamet).

Nowy dziesięcioodcinkowy serial produkcji HBO odważnie łamie schematy i konwenanse. Bohaterki wcale nie przypominają plastikowych gwiazdek – to dziewczyny z krwi i kości, czasem pełne kompleksów, mające problemy z zapłaceniem rachunków, niepotrafiące znaleźć chłopaków, którzy będą je kochali i szanowali. Pomysłodawczynią serialu, autorką scenariusza i odtwórczynią głównej roli jest Lena Dunham, młoda nowojorska artystka kina niezależnego, nagrodzona Independent Spirit Award za komedię Mebelki. Jej najlepsze przyjaciółki zagrały nieopatrzone jeszcze aktorki: Jemima Kirke (Mebelki), Allison Williams (seriale American Dreams, Will & Kate: Before Happily Ever After) oraz córka Davida Mameta i Lindsay Crouse – Zosia Mamet (seriale Mad Men i Wszystkie wcielenia Tary, Wszystko w porządku). Porównywanie Dziewczyn do Seksu w wielkim mieście ich twórczyni komentuje krótko: „Jeśli tak, to z bardzo złym seksem i w dziwnych miejscach.”

 

 

MIASTO CUDÓW,  (MAGIC CITY) serial obyczajowy, USA 2012

premiera:       w każdą sobotę   godz. 22:00

powtórki:        w każdą środę      około godz. 23:35

MIASTO CUDÓW, serial obyczajowy, USA 2012, 53 min., reż. Simon Cellan Jones, wyk. Jeffrey Dean Morgan, Olga Kurylenko, Danny Huston, Steven Strait, Christian Cooke

Ekscytujący serial kryminalno-obyczajowy, którego akcja rozgrywa się w środowisku gangsterów z Miami, w latach 50. ubiegłego wieku.

Miami Beach, noc sylwestrowa w 1958 roku. Ike Evans (Jeffrey Dean Morgan) bawi się w towarzystwie swojej pięknej żony Very (Olga Kurylenko) oraz przyjaciół należących do artystycznej i finansowej elity Miami w należącym do siebie hotelu Miramar Playa. W tym samym czasie na nieodległej Kubie władzę przejmują rewolucjoniści skupieni wokół Fidela Castro. Przed Evansem otwierają się kolejne drzwi – może zostać jednym z najważniejszych ludzi na Florydzie, musi jednak stać się częścią niebezpiecznej gry, w którą zamieszani są prominentni politycy, agenci CIA i mafijni bossowie.

Nakręcona z ogromnym rozmachem i dbałością o szczegóły opowieść o ludziach, którzy pod koniec lat pięćdziesiątych dwudziestego wieku znaleźli się w samym centrum mafijnych rozgrywek w Miami. Pomysłodawcą, scenarzystą i producentem serialu jest Mitch Glazer (scen. Wielkie nadzieje, Rekrut). W rolach głównych wystąpili: znany z seriali Chirurdzy i Nie z tego świata Jeffey Dean Morgan (także: Watchmen – Strażnicy, Drużyna potępionych), ukraińska piękność Olga Kurylenko (007 Quantum of Solace, Kirot: Cena wolności, Znieważona ziemia), Steven Strait (Pakt milczenia, 10 000 BC, City Island) oraz Danny Huston (21 gramów, Aviator, Ludzkie dzieci), który sugestywnie wciela się w rolę demonicznego szefa mafii Bena Diamonda.

 

NEWSROOM (THE NEWSROOM) serial obyczajowy, USA 2012, reż. Greg Mottola, wyk. Jeff Daniels, Emily Mortimer, Sam Waterston, John Gallagher Jr., Alison Pill

premiera:           w każdy poniedziałek     godz. 22:00

powtórki:             w każdy wtorek godz. około 15:05-16:05

                           w każdą niedzielę godz. około 11:20-12:20

Nowy serial HBO, którego pomysłodawcą jest Aaron Sorkin. Bohaterami Newsroomu są prezenter wiadomości (Jeff Daniels), jego nowa producentka wykonawcza (Emily Mortimer), pracownicy newsroomu (John Gallagher, Jr., Alison Pill, Thomas Sadoski, Dev Patel, Olivia Munn) oraz ich szef (Sam Waterston). Razem podejmują momentami nieco idealistyczną walkę, aby rzetelnie przedstawiać wiadomości w serwisie informacyjnym, wbrew korporacyjnym i komercyjnym interesom, nie bacząc na swoje skomplikowane życie prywatne.

W serialu występują: Jeff Daniels (Will McAvoy), Emily Mortimer (Mackenzie McHale), Sam Waterston (Charlie Skinner), John Gallagher, Jr. (Jim Harper), Alison Pill (Maggie Jordan), Thomas Sadoski (Don Keefer), Olivia Munn (Sloan Sabbith), Dev Patel (Neal Sampat), Margaret Judson (Tess Westin), Adina Porter (Kendra), Chris Chalk (Gary Cooper), Wynn Everett (Tamara Hart), Thomas Matthews (Martin), David Harbour (Elliot Hirsch). Pomysłodawcą serialu jest Aaron Sorkin, który wraz ze Scottem Rudinem i Alanem Poulem pełni także obowiązki producenta wykonawczego.

 

 

ZAKAZANE IMPERIUM III (BOARDWALK EMPIRE III) serial obyczajowy, USA 2012

Emisja w każdy poniedziałek od 17 września, godz. 22:00

Trzeci sezon nagrodzonego Złotymi Globami i Emmy serialu produkcji HBO. Początki hazardu w Atlantic City – wyprodukowana przez Martina Scorsese i Terrence’a Wintera opowieść o porachunkach gangsterów w czasach prohibicji.

USA, lata dwudzieste ubiegłego wieku. Enoch „Nucky” Thompson (nagrodzony za swoją rolę Złotym Globem Steve Buscemi), prominentny polityk i biznesmen, sprawuje kontrolę nad Atlantic City – miastem, w którym rodzi się hazard. To człowiek sukcesu, który nie boi się zdecydowanych ruchów – w trzecim sezonie poniesie konsekwencje dramatycznych wyborów dokonanych zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym – po śmierci Jimmy’ego (Michael Pitt) jego relacja z Margaret (Kelly MacDonald) stanie się jeszcze bardziej skomplikowana. W Atlantic City pojawi się też nowa postać, która zagrozi pozycji Nucky’ego.

Obsypany nagrodami (2 Złote Globy, 8 nagród Emmy) serial produkcji HBO opowiadający o Ameryce z czasów prohibicji. Jego twórcami są doświadczeni filmowcy, mistrzowie kina gangsterskiego – nagrodzony Oscarem Martin Scorsese (Gangi Nowego Jorku, Infiltracja) oraz Terrence Winter (serial HBO Rodzina Soprano). W serialu, obok Steve’a Buscemi’ego (Ghost Word, Kawa i papierosy, Rodzina Soprano), występuje plejada znakomitych aktorów, m.in.: nominowana za swoją rolę do Złotego Globu Kelly MacDonald (Trainspotting, To nie jest kraj dla starych ludzi), Shea Whigham (Szybko i wściekle, Maczeta) oraz Paz de la Huerta (Szkoła uczuć, Istota, Miłość w Los Angeles).

 

CEREMONIA ROZDANIA NAGRÓD

EMMY 2012: CEREMONIA ROZDANIA NAGRÓD (64TH PRIMETIME EMMY AWARDS) gala rozdania nagród, USA 2012

premiera:        23.09.2012        godz. 02:00

EMMY 2012: CEREMONIA ROZDANIA NAGRÓD (64TH PRIMETIME EMMY AWARDS) gala rozdania nagród, USA 2012, 180 min.

W nocy 23 września, za pośrednictwem HBO będzie można śledzić na bieżąco transmisję rozdania nagród Emmy wręczanych podczas uroczystej ceremonii, prowadzonej w tym roku przez Jimmy’ego Kimmel’a.

Historia nagrody Emmy sięga 1949r. Jest ona odpowiednikiem filmowego Oscara, wręczana produkcjom telewizyjnym. Przyznawane w niemal stu kategoriach nagrody przyciągają uwagę i wzbudzają ogromne emocje. W zeszłym roku HBO uzyskało 19 statuetek, za takie produkcje jak Boardwalk Empire, Mildred Pierce, Game of Thrones. W tym roku HBO staje do współzawodnictwa z innymi producentami mając aż 81 nominacji. Gala zapowiada się emocjonująco, gdyż o laur uznania walczyć będą takie tytuły jak Dziewczyny, Figurantka, Boardwalk Empire, Game of Thrones, Game Change oraz Hemingway & Gellhorn.

 

HBO 2

BEZ CENZURY

JAK UMRZEĆ W OREGONIE (HOW TO DIE IN OREGON) dokumentalny, USA 2011

premiera:        19.09.2012        godz. 22:00

powtórka:         21.09.2012        godz. 01:30

JAK UMRZEĆ W OREGONIE (HOW TO DIE IN OREGON) dokumentalny, USA 2011, 103 min., reż. Peter Richardson

Szokujący film dokumentalny, który przedstawia rezultaty zalegalizowania eutanazji w amerykańskim stanie Oregon.

W 1994 roku w Oregonie, jako pierwszym stanie USA, zalegalizowano eutanazję. W tym czasie tylko w dwóch krajach, w Szwajcarii i Holandii, pomoc przy samobójstwie śmiertelnie chorych była legalna. W ciągu niemal 15 lat, które minęły od uchwalenia Death With Dignity Act (Prawo do godnej śmierci), eutanazji poddało się ponad 500 mieszkańców stanu Oregon. Film przedstawia historie kilkorga z nich oraz walkę wdowy, której mąż zmarł w męczarniach, by podobne prawo wprowadzić w sąsiednim stanie Waszyngton.

Nagrodzony na festiwalu filmów niezależnych w Sundance dokument przedstawia historie śmiertelnie chorych ludzi, którzy decydują się na eutanazję i sami wybierają moment, kiedy i w czyim towarzystwie umrą. Reżyser Peter Richardson (Clear Cut: The Story of Philomath, Oregon) podąża także śladami ich lekarzy, rodzin i znajomych. Wyprodukowany przez HBO dokument nikogo nie pozostawia obojętnym i jest ważnym głosem w dyskusji nad kwestią legalizacji eutanazji.

 

OBYWATEL USA: PODRÓŻ PRZEZ 50 STANÓW (CITIZEN USA: A 50 STATE ROAD TRIP) dokumentalny, USA 2011

premiera:        26.09.2012        godz. 22:00

powtórka:         28.09.2012        godz. 15:45

OBYWATEL USA: PODRÓŻ PRZEZ 50 STANÓW (CITIZEN USA: A 50 STATE ROAD TRIP) dokumentalny, USA 2011, 52 min., reż. Alexandra Pelosi

Film dokumentalny produkcji HBO przedstawia historię świeżo upieczonych obywateli USA, którzy przybyli do swojej nowej ojczyzny z różnych stron świata.

Każdego roku blisko milion ludzi z ponad stu pięćdziesięciu krajów świata dostaje amerykańskie obywatelstwo. Autorzy dokumentu starają się odpowiedzieć na pytanie, kim są ci ludzie. Podczas podróży po pięćdziesięciu stanach spotykają na swojej drodze m.in. buddyjskich mnichów w Utah, naukowców z laboratorium w Los Alamos, paraolimpijczyka nigeryjskiego pochodzenia w Kentucky, młodych irackich uchodźców w Nebrasce oraz muzułmańską matkę, która marzy o wycieczce na Alaskę. Każde z nich ma swoją historię. Powód, dla którego zdecydowali się zrealizować swój amerykański sen. Mimo że bohaterowie filmu są już obywatelami USA, wciąż patrzą na ten kraj oczami outsiderów.

Najwyższych lotów kino dokumentalne, poruszające temat świeżo przysposobionych obywateli amerykańskich – ich sposobu patrzenia na świat i nową ojczyznę. Twórczynią obrazu jest córka znanej polityk Nancy Pelosi, reżyserka i dziennikarka Alexandra Pelosi. Ta nominowana do nagrody Emmy dokumentalistka (Journeys with George, Zła dobra Ameryka: Głosy z kampanii wyborczej) w ciągu kilku miesięcy zjechała całe Stany w poszukiwaniu ciekawych bohaterów i wysłuchiwała ich niezwykłych historii. W produkcji obok „zwyczajnych” Amerykanów można też zobaczyć Madeleine Albright, Ariannę Huffington, Henry’ego Kissingera czy Baracka Obamę.

 

CEREMONIA ROZDANIA NAGRÓD

EMMY 2012: CEREMONIA ROZDANIA NAGRÓD (64TH PRIMETIME EMMY AWARDS) gala rozdania nagród, USA 2012

premiera:        23.09.2012        godz. 02:00

EMMY 2012: CEREMONIA ROZDANIA NAGRÓD (64TH PRIMETIME EMMY AWARDS) gala rozdania nagród, USA 2012, 180 min.

W nocy 23 września, za pośrednictwem HBO będzie można śledzić na bieżąco transmisję rozdania nagród Emmy wręczanych podczas uroczystej ceremonii, prowadzonej w tym roku przez Jimmy’ego Kimmel’a.

Historia nagrody Emmy sięga 1949r. Jest ona odpowiednikiem filmowego Oscara, wręczana produkcjom telewizyjnym. Przyznawane w niemal stu kategoriach nagrody przyciągają uwagę i wzbudzają ogromne emocje. W zeszłym roku HBO uzyskało 19 statuetek, za takie produkcje jak Boardwalk Empire, Mildred Pierce, Game of Thrones. W tym roku HBO staje do współzawodnictwa z innymi producentami mając aż 81 nominacji. Gala zapowiada się emocjonująco, gdyż o laur uznania walczyć będą takie tytuły jak Dziewczyny, Figurantka, Boardwalk Empire, Game of Thrones, Game Change oraz Hemingway & Gellhorn.

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.