Premiery filmowe Canal+ od 9 do 15 listopada

DyktatorW tym tygodniu komedia z Sachą Baronem Cohenem, „Dyktator”, horror/fantasy „Hansel i Gretel: Łowcy czarownic”, komedia z Eddie Murphy „Tysiąc słów”, komediodramat „Córka mojego kumpla” i francuska komedia romantyczna „Tylko nie miłość”. CANALW Canal+Film 2 premierowo obejrzymy horror z Ethanem Hawkiem „Sinister”.

 

PREMIERA: CANAL+, sobota, 9 listopada 2013, 21:00

DYKTATOR (The Dictator)

komedia, USA, 2012

rezyseria: Larry Charles

występują: Sacha Baron Cohen, Anna Faris, Ben Kingsley

DyktatorAladeen (Sacha Baron Cohen), siódmy syn Omara Aladeena, prezydenta państwa Wadiya, powrócił do ojczyzny jako najlepszy uczeń w historii szkoły w Szwajcarii. Gdy ginie prezydent, jego doradca ogłasza Aladeena następcą. Z szacunku dla ojca Aladeen uznaje go za Wiecznego Prezydenta i zarządza wolne wybory, mające wyłonić „zastępcę” Omara. Aladeen wygrywa je zdobywając 99,999 procent głosów. Teraz Zachód drży przed nuklearnym projektem, który zamierza wprowadzić w życie. Aladeen postanawia udać się do Nowego Jorku, wygłosić przemówienie i usprawiedliwić swój program. Podczas wizyty pada ofiarą spisku wuja Tamira i zostaje pozbawiony władzy na rzecz sobowtóra. Zanim ją odzyska, jest zmuszony podjąć pracę jako sprzedawca zdrowej żywności na Brooklynie.

Komedia Larry’ego Charlesa to „niezwykła historia dyktatora, który heroicznie ryzykował własne życie po to, by demokracja nigdy nie zawitała do kraju, który z taką miłością terroryzował” – mówił o filmie Sacha Baron Cohen, odtwórca roli tytułowej i scenarzysta produkcji, dla którego inspiracją do napisania tekstu był bestseller „Zabibah i król” autorstwa Saddama Husajna. Brytyjski komik Sacha Noam Baron Cohen zasłynął jako Ali G (początkujący gangster ze Staines), reporter z Kazachstanu Borat i Bruno (ekstrawagancki, modny gej i reporter z Austrii). W „Dyktatorze” partneruje mu Ben Kingsley w roli zawistnego wuja Tamira, John C. Reilly jako dyplomata i spec od tortur z Guantanamo oraz Anna Faris w roli amerykańskiej aktywistki, walczącej z uprzedzeniami na tle rasowym. Ale filmy to nie jedyne pole działania Barona Cohena, który grywa chętnie postacie drugoplanowe w projektach innych reżyserów („Hugo i jego wynalazek” Martina Scorsesego czy „Les Miserables: Nędznicy”). Komik, jak nikt inny potrafi przenieść wymyślone przez siebie postacie do realnego świata. Podczas ceremonii MTV Movie Awards w 2005 roku, jako Borat zapowiedział wykonanie „Crazy” Gnarlsa Barkleya, dodając ostre seksistowskie komentarze na temat Jessiki Simpson. Jego wystąpienie było w konsekwencji wycięte z powtórek nagrania. W 2006 na wręczeniu nagród MTV EMA w Kopenhadze, ubrany w różowy trykot, parodiował występ Madonny. A wraz z „Dyktatorem” pojawiła się oficjalna strona Republiki Wadii – fikcyjnego kraju, którym rządzi tytułowy bohater. Kiedy rozeszła się wieść, że Cohen zamierza przyjść na oscarową galę  w przebraniu Aladeena i Amerykańska Akademia Filmowa zagroziła niewysłaniem mu zaproszenia, na stronie Wadii pojawiło się oświadczenie, w którym „generał Aladeen” skarży się, że wykluczenie go z gali wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej, Artystycznej i Syjonistycznej będzie kosztowało Zachód straszną karę, gdyż zmarnują się dwa miliony dolarów, które generał zapłacił Hillary Swank za towarzyszenie mu w niedzielny wieczór. Faktem jest, że Sacha Baron Cohen pojawił się na czerwonym dywanie przebrany za generała Aladeena i rozsypał na nim

prochy swojego przyjaciela Kim Dzong Ila, który ponoć marzył, by pojawić się na Oscarach.

 

 PREMIERA: CANAL+, niedziela, 10 listopada 2013, 21:00

HANSEL I GRETEL: ŁOWCY CZAROWNIC (Hansel & Gretel: Witch Hunters)

horror/fantasy, Niemcy/USA, 2013

reżyseria: Tommy Wirkola

występują: Jeremy Renner, Gemma Arterton, Peter Stormare

Hansel i Greten Lowcy czarownicJaś i Małgosia cudem uszli z życiem w domku czarownicy. Od wydarzeń w chatce z piernika minęło piętnaście lat. Hansel (Jeremy Renner) i Gretel (Gemma Arterton) są już dorośli i uchodzą za najlepszych na świecie łowców czarownic. Najcięższa misja jest jednak dopiero przed nimi.

„Hansel i Gretel: Łowcy czarownic” wyreżyserował Tommy Wirkola, który wraz z D.W. Harperem napisał także scenariusz. Film opowiada dalsze losy Jasia i Małgosi, bohaterów baśni braci Grimm piętnaście lat od konfrontacji z Babą Jagą w piernikowej chatce. Jaś i Małgosia są już dorośli, jednak spotkanie z wiedźmą w dzieciństwie odmieniło ich na zawsze. Od tamtej pory odczuwają żądzę krwi i zemsty. Tropieniu czarownic podporządkowali życie. Kiedy na niebie pojawia się Krwawy Księżyc, a dzieci muszą zmierzyć się z nocnymi koszmarami, Hansel i Gretel stawiają czoła złu wszystkich czarownic, na jakie kiedykolwiek polowali. W rolach głównych zagrali: Jeremy Renner jako Jaś, Gemma Arterton – Małgosia, Famke Janssen – Muriel, Ingrid Bolsø Berdal – Wiedźma z rogami, Peter Stormare – Berringer i  Zoe Bell – Wysoka Czarownica

 

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 11 listopada 2013, 21:00

TYSIĄC SŁÓW (A Thousand Words)

komedia, USA, 2012

reżyseria: Brian Robbins

występują: Eddie Murphy, Cliff Curtis, Kerry Washington

Żyjący w świecie kłamstwa Jack McCall odkrywa, że umrze, gdy wypowie tysiąc słów.

Tysiac SlowAgent literacki Jack McCall (Eddie Murphy) pracuje jako agent w wydawnictwie literackim. Często nagina prawdę czy raczej kłamie jak z nut przy zawieraniu transakcji, aż w końcu trafia na duchowego guru (Cliff Curtis), który daje mu porządną nauczkę. Na posesji Jacka wyrasta drzewo i z każdym wypowiadanym przez niego słowem spada jeden liść. Gdy wszystkie opadną, drzewo umrze, a wraz z nim jego właściciel. McCall musi teraz zapanować nad słowotokiem i znaleźć inny sposób na kontaktowanie się ze światem.

 

 

 PREMIERA: CANAL+, wtorek, 12 listopada 2013, 21:00

Córka mojego kumpla (The Oranges)

komediodramat, USA, 2012

reżyseria: Julian Farino

występują: Leighton Meester, Hugh Laurie, Catherine Keener, Allison Janney, Adam Brody

Opowieść o mężczyźnie, który wdaje się w romans ze znacznie od siebie młodszą dziewczyną – córką najlepszych przyjaciół.

Corka mojego kumplaRodziny państwa Wallingów i Ostroffów są od lat sąsiadami i bliskimi przyjaciółmi. Na Święto Dziękczynienia, po 5 latach nieobecności w domu, przyjeżdża córka Ostroffów, Nina (Leighton Meester). Niezależna dziewczyna właśnie zerwała ze swym chłopakiem i, ku uciesze matki (Allison Janney), wydaje się być zainteresowana synem Wallingów, Tobym (Adam Brody). Tymczasem Nina wdaje się w romans z  ojcem rodziny Wallingów, Davidem (Hugh Laurie), co burzy przyjaźń dwóch rodzin.

 

 PREMIERA: CANAL+, środa, 13 listopada 2013, 21:00

TYLKO NIE MIŁOŚĆ (La chance de ma vie)

komedia romantyczna, Francja, 2011

reżyseria: Nicolas Cuche

występują: Virginie Efira, François-Xavier Demaison, Armelle Deutsch

Terapeuta par małżeńskich, któremu nie udaje się utrzymać związku dłużej niż dwa tygodnie, znów się zakochuje.

Tylko nie miloscJulien (François-Xavier Demaison) jest ekspertem od związków. Pomaga innym przezwyciężać poważne kryzysy i ratować małżeństwa. Niestety, sam nie ma szczęścia. Odkąd bowiem pamięta, przynosi pecha wszystkim kobietom, które się w nim zakochują. Jego dziewczyny lądują kilka razy w tygodniu w szpitalu albo rujnują sobie karierę. Kiedy już zaakceptował, że pozostanie singlem i nie będzie mógł z nikim dzielić życia, poznaje Joannę (Virginie Efira) i zakochuje się w niej. Dla jej dobra powinien oprzeć się uczuciu, ale nie potrafi. W końcu wpada na genialny plan, jak przechytrzyć złośliwy los.

 

 

CANAL-FILM2-HD

 

PREMIERA: CANAL+ Film2, wtorek, 12 listopada 2013, 20:30

SINISTER (Sinister)

horror, USA, 2012

reżyseria: Scott Derricson

występują: Ethan Hawke, Juliet Rylance, Clare Foley, Michael Hall D’Addario, Fred Thompson

Najnowszy horror Scotta Derricsona – scenarzysty i reżysera „Egzorcyzmów Emily Rose”.

SinisterEllison (Ethan Hawke), autor powieści sensacyjnych, wprowadza się z żoną (Juliet Rylance) i dwójką dzieci (Clare Foley, Michael Hall D’Addario) do domu na przedmieściach, w którym wydarzyła się niewyjaśniona do dziś zbrodnia. Na strychu znajduje kroniki filmowe poprzednich mieszkańców, zapis ich życia i śmierci. Ponieważ morderstwa powtarzają się tu od lat i wszystkie coś łączy, Ellison chce rozwiązać zagadkę, a przy tym napisać bestseller, który ożywi jego karierę literacką. Ellisonem kieruje ciekawość silniejsza niż strach, do czasu kiedy zło zapisane na taśmach, staje się rzeczywistością.

„Sinister” jest porządnie nakręconym i całkiem inteligentnym horrorem, który zamiast sprawdzać nasze odruchy warunkowe, stawia nas w obliczu tajemnicy. W haśle promocyjnym nie ma tym razem wiele przesady – ciekawość faktycznie jest silniejsza niż strach” – pisał w swojej recenzji Michał Walkiewicz.

 

 

FILMY DOKUMENTALNE

PREMIERA cz. 2: CANAL+, poniedziałek, 11 listopada 2013, 22:30

Mistrz, którego nikt nie chciał. Wzlot i upadek Jacka Johnsona, cz. 2

(Unforgivable Blackness: The Rise and Fall of Jack Johnson 2)

dokumentalny, USA, 2004

reżyseria: Ken Burns

występują: Jack Johnson, Keith David, Samuel L. Jackson

Historia życia Jacka Johnsona, pięściarza, uznanego za jednego z najlepszych mistrzów wagi ciężkiej na świecie. Film zrealizował dwukrotnie nominowany do Oscara® Ken Burns.

Lata świetności i kariery sportowej Johnsona przypadają na początek XX wieku, kiedy w Stanach Zjednoczonych w boksie występowała tzw. bariera rasowa. Do walk o najważniejsze tytuły nie dopuszczano wówczas czarnoskórych sportowców. Jack Johnson walczył zawodowo od 19 roku życia i od początku wróżono mu świetlaną przyszłość. W 1903 roku zdobył tytuł „Kolorowego Mistrza Świata” wagi ciężkiej, jednak dopiero w 1908 roku stanął do walki z Tommym Burnsem, białym mistrzem świata. Starcie miało miejsce w Sydney i skończyło się spektakularną wygraną Johnsona, który tak zmaltretował przeciwnika, że  policja musiała przerwać pojedynek. Po sukcesach Jacka Johnsona w Stanach Zjednoczonych zaczęto rozpaczliwie szukać „wielkiej nadziei białych”, pięściarza, który wygra z niepokonanym sportowcem. Wygrana przez Johnsona w 1910 roku walka z Jimem Jeffriesem stała się powodem do poważnych zamieszek na tle rasowym, w trakcie których straciło życie kilka osób. Johnsonowi udało się utrzymać tytuł Mistrza Świata pomiędzy 1908 a 1915 rokiem. Bilans jego walk jest imponujący: na 104 pojedynki wygrał 73, z czego 40 poprzez nokaut.

Ken Burns jest uznanym twórcą filmów dokumentalnych, który ma na koncie takie tytuły, jak „The Statue of Liberty” i „Brooklyn Bridge”, które przyniosły mu nominacje do Oscara®. Film „Mistrz, którego nikt nie chciał. Wzlot i upadek Jacka Johnsona” zdobył w 2005 roku pięć nominacji do nagród Emmy, a statuetki przyznano mu w trzech kategoriach, w tym za najlepszy program dokumentalny.

 

 

EMISJA 3D

EMISJA 3D: CANAL+ FAMILY 2, niedziela, 27 października 2013, 17:00 i 17:25

BOLT I BLIP

serial animowany Kanada, 2012
emisja w niedziele po 2 odc. o godzinie 17:00 i 17:25 (7 i 8/26)

Bolt i BlipPo epoce ET i Wall-E czas na roboty Bolt i Blip! Kto ma ochotę na kosmiczną przygodę? Nowoczesny serial zrealizowany w technice 3D zabierze widzów w międzygalaktyczną podróż, której nigdy nie zapomną!

Jest rok 2080. Dzięki genialnemu naukowcowi dr Tommy’emu na Ziemi po latach walki zapanował pokój. Stworzył on jeden z najbardziej ekscentrycznych systemów, jaki można sobie wyobrazić – Księżycową Ligę złożoną z robotów, które w sportowych rozgrywkach rozwiązują sporne kwestie dotyczące całego globu. Pewnego dnia przypadkowo do Księżycowej Ligi trafiają dwaj outsiderzy, roboty Bolt i Blip.

 

 

SERIALE

 

PRAWDZIWA HISTORIA ROKU BORGIÓW II – serial historyczny, odc. 11/12

PREMIERA: CANAL+ Family2, środa, 13 listopada 2013

 

SIOSTRA JACKIE V – serial medyczny, odc. 2/10

PREMIERA: CANAL+, każdy czwartek, od 7 listopada 2013, 21:00

 

DEFIANCE – serial science fiction, odc.1/11

PREMIERA: CANAL+, każdy czwartek, od 7 listopada 2013, 21:30

 

GIGOLOS II – serial reality, odc. 6/8

PREMIERA: CANAL+, czwartek, 14 listopada 2013

 

SMASH II – serial komediowy, odc. 10/22

PREMIERA: CANAL+ Film, czwartek, 14 listopada 2013

 

Mentalista V – serial sensacyjny, odc. 21/22

PREMIERA: CANAL+, piątek, 15 listopada 2013

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.