Premiery filmowe Canal+ od 2 do 8 listopada Aktualizacja.

Zmierzch Przed Switem 2Na początku listopada Canal+ obejrzymy ostatnią część filmu „Saga „Zmierzch”: Przed świtem cz. 2″ oraz nowy serial sci-fiDefiance i 5 sezon serialu „Siostra Jackie”. Obejrzymy również filmy emitowane w nPremium ale po raz pierwszy w Canal+ „Hugo” i „Kobieta na skraju dojrzałości”. W Canal+Film premierowo dramatProces Casey Anthony” i czeska komediaŚwięta czwórca „.

CANAL

 

 

PREMIERA: CANAL+, sobota, 2 listopada 2013, 21:00

Saga „Zmierzch”: Przed świtem cz. 2 (The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2)

horror/fantasy, USA, 2012

reżyseria: Bill Condon

występują: Kristen Stewart, Robert Pattinson, Taylor Lautner, Mackenzie Foy, Ashley Greene

Cullenowie muszą bronić córki przed rodziną Volturi i oskarżeniami, że półwampir półczłowiek może być niebezpieczny dla obu ras.

Zmierzch Przed Switem 2Po przemianie w wampirzycę Bella (Kristen Stewart) doskonali swoje umiejętności. Poawtrzymuje się przed atakowaniem ludzi, a głód nie przesłania jej miłości do bliskich. Wraz z Edwardem z radością obserwuje, jak ich córka Renesmee (Mackenzie Foy), się rozwija. A jest to dziecko niezwykłe, które potrafi pokazywać swoje wspomnienia i prośby za pomocą obrazów. Poza tym rozwija się błyskawicznie i już po trzech miesiącach wygląda jak dwulatka. Sielanka nie trwa jednak długo. Pojawia się bowiem podejrzenie, że dziewczynka jest „nieśmiertelnym dzieckiem”, których tworzenie jest niezgodne z prawem ustanowionym przez Volturi. Karą jest śmierć dla dziecka i tego, kto doprowadził do pogwałcenia prawa. Edward postanawia się bronić. Zwołuje wampiry ze wszystkich zakątków świata, by za nim stanęli. Konfrontacja jest nieunikniona.

„Saga „Zmierzch”: Przed świtem cz. 2” to wyczekiwany przez miliony fanów na świecie finał wampirzego romansu wszech czasów. Stephenie Meyer, która wymyśliła tę historię sprzedała ponad 100 milionów egzemplarzy swoich książek w 37 językach. W ciągu zaledwie kilku lat zarobiła 50 milionów dolarów, a magazyny „Time” i „Forbes” umieściły ją w rankingach najbardziej wpływowych celebrytów na świecie. Choć krytycy nie byli łaskawi ani dla powieści, ani dla ich ekranizacji, czytelnicy i widzowie nie zawodzili. Finałowa część sagi odniosła ogromny sukces kasowy, zarabiając ponad 800 milionów dolarów. To najwięcej w historii serii. Z tym wynikiem finałowa odsłona sagi uplasowała się także na 35. miejscu najbardziej dochodowych produkcji wszech czasów, na 6. pozycji w 2012 roku, kiedy miał premierę. Wampirza saga zarobiła w sumie 3,3 mld euro.

 

CANAL+, niedziela, 3 listopada 2013, 19:00

HUGO (Hugo)

przygodowy, USA, 2011

reżyseria: Martin Scorsese

występują: Ben Kingsley, Sacha Baron Cohen, Asa Butterfield, Chloë Grace Moretz, Christopher Lee

Jeden z najgłośniejszych filmów ubiegłego roku. Nagrodzona m.in. 5 Oscarami® i Złotym Globem dla Martina Scorsesego wzruszająca opowieść o osieroconym chłopcu mieszkającym w murach paryskiego dworca.

Sprytny i pomysłowy Hugo mieszka w ścianach paryskiego dworca kolejowego. Dzięki naukom wuja i ojca, zna się na mechanizmach, zajmuje się więc naprawą oraz konserwacją dworcowych zegarów. Najcenniejsza pamiątka po ojcu, którą Hugo posiada jest niedziałający automat, który według chłopca skrywa niejeden sekret. Jednak, żeby uruchomić mechanizm, potrzebny jest odpowiedni klucz. Chłopiec wyrusza na jego poszukiwania, które staje się spotkaniem z przeznaczeniem. Chłopiec trafi w końcu do pięknego i bezpiecznego miejsca, które będzie mógł nazwać domem.

 

 CANAL+, poniedziałek, 4 listopada 2013, 21:00

Kobieta na skraju dojrzałości (Young Adult)

reżyseria: Jason Reitman

występują: Charlize Theron, Patrick Wilson, Patton Oswalt

Kolejny komediodramat twórców „Juno” – Jasona Reitmana i Diablo Cody.

Nadużywająca alkoholu pisarka Mavis Gary (Charlize Theron) po rozwodzie powraca do rodzinnego miasteczka w Minnesocie. Planuje uwieść swojego chłopaka z czasów szkolnych, Buddy’ego (Patrick Wilson). Fakt, że mężczyzna jest żonaty, a niedawno przyszło na świat jego dziecko, w niczym jej nie przeszkadza.

 

CANAL-FILM-HD

 

PREMIERA: CANAL+ Film, wtorek, 5 listopada 2013, 20:00

Proces Casey Anthony (Prosecuting Casey Anthony)

dramat, USA, 2013

reżyseria: Peter Werner

występują: Rob Lowe, Elizabeth Mitchell, Oscar Nuñez

Proces Casey AnthonyDwuletnia Caylee Marie Anthony mieszkała w Orlando z matką Casey i dziadkami George’em i Cindy. 15 lipca 2088 roku babcia zgłasza jej zaginięcie, mówiąc że nie widziała wnuczki od miesiąca. Zaniepokoił ją odór rozkładającego się ciała w samochodzie córki. Casey początkowo zeznaje, że dziecko zostało porwane przez niańkę. Twierdzi, że samodzielnie poszukiwała córki, bojąc się zawiadomić władze. Jednak jej zeznania nie przekonują detektywów. Wkrótce zostaje postawiona przed sądem. Oskarżenie prowadzi prokurator Jeff Ashton (Rob Lowe). Po trwającym sześć tygodni procesie Casey Anthony zostaje uniewinniona.

Oparty na faktach „Proces Casey Anthony” opowiada bulwersującą sprawę morderstwa 2-letniej dziewczynki z punktu widzenia prokuratora Jeffa Ashtona (w tej roli Rob Lowe, który jest także producentem filmu). Ashton, który pomimo przegranej w sądzie, wciąż przekonany o winie Casey Anthony, opisał całą historię w książce „Imperfect Justice: Prosecuting Casey Anthony”. Oparty na niej film opowiada szczegółowo o dochodzeniu w sprawie tragicznej śmierci małej Caylee i procesie jej matki, a zwłaszcza o tym, dlaczego została uniewinniona przez ławę przysięgłych.

 

 PREMIERA: CANAL+ Film, środa, 6 listopada 2013, 20:00

Święta czwórca (Svata Ctverice)

komedia, Czechy, 2012

reżyseria: Jan Hřebejk

występują: Jirí Langmajer, Marika Sarah Procházková, Hynek Cermák, Viktorie Čermáková

Pikantna komedia Jana Hřebejka, twórcy „Do Czech razy sztuka” i „Piękności w opałach”, na podstawie scenariusza Michala Viewegha.

Swieta CzworcaDwie zwyczajne pary w średnim wieku – Marie (Marika Sarah Procházková) i Vitka (Jirí Langmajer) oraz Ditę (Viktorie Čermáková) i Ondrę (Hynek Cermák) – łączy sąsiedzka przyjaźń tak zażyła, że nie potrzebują płotu pomiędzy swoimi domami. Nawet nastoletni synowie Ondry i Dity kochają się w córkach Vitka i Marie. Do pełni szczęścia brakuje im tylko satysfakcji z pożycia małżeńskiego, w którym zagościła nuda. Choć obaj panowie kochają swoje żony, potajemnie pragną bliższego kontaktu z sąsiadką. Okazuje się, że panie też mają podobne, ukryte pragnienia. Okazja na zamianę nadarza się, kiedy Vitek i Ondra, którzy dodatkowo pracują w jednej firmie, otrzymują propozycję pracy na Karaibach. Rajskie otoczenie sprzyja wprowadzeniu w czyn pomysłu zamienienia się żonami. Trzeba tylko namówić religijną Marie do przełamania niepotrzebnych wewnętrznych barier.

 

 

EMISJA 3D

EMISJA 3D: CANAL+ FAMILY 2, niedziela, 27 października 2013, 17:00 i 17:25

BOLT I BLIP

serial animowany Kanada, 2012
emisja w niedziele po 2 odc. o godzinie 17:00 i 17:25 (5 i 6/26)

Bolt i BlipPo epoce ET i Wall-E czas na roboty Bolt i Blip! Kto ma ochotę na kosmiczną przygodę? Nowoczesny serial zrealizowany w technice 3D zabierze widzów w międzygalaktyczną podróż, której nigdy nie zapomną!

Jest rok 2080. Dzięki genialnemu naukowcowi dr Tommy’emu na Ziemi po latach walki zapanował pokój. Stworzył on jeden z najbardziej ekscentrycznych systemów, jaki można sobie wyobrazić – Księżycową Ligę złożoną z robotów, które w sportowych rozgrywkach rozwiązują sporne kwestie dotyczące całego globu. Pewnego dnia przypadkowo do Księżycowej Ligi trafiają dwaj outsiderzy, roboty Bolt i Blip.

 

FILMY DOKUMENTALNE

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 4 listopada 2013, 22:35

Mistrz, którego nikt nie chciał. Wzlot i upadek Jacka Johnsona, cz. 1

(Unforgivable Blackness: The Rise and Fall of Jack Johnson 1)

dokumentalny, USA, 2004

reżyseria: Ken Burns

występują: Jack Johnson, Keith David, Samuel L. Jackson

Historia życia Jacka Johnsona, pięściarza, uznanego za jednego z najlepszych mistrzów wagi ciężkiej na świecie. Film zrealizował dwukrotnie nominowany do Oscara® Ken Burns.

Lata świetności i kariery sportowej Johnsona przypadają na początek XX wieku, kiedy w Stanach Zjednoczonych w boksie występowała tzw. bariera rasowa. Do walk o najważniejsze tytuły nie dopuszczano wówczas czarnoskórych sportowców. Jack Johnson walczył zawodowo od 19 roku życia i od początku wróżono mu świetlaną przyszłość. W 1903 roku zdobył tytuł „Kolorowego Mistrza Świata” wagi ciężkiej, jednak dopiero w 1908 roku stanął do walki z Tommym Burnsem, białym mistrzem świata. Starcie miało miejsce w Sydney i skończyło się spektakularną wygraną Johnsona, który tak zmaltretował przeciwnika, że  policja musiała przerwać pojedynek. Po sukcesach Jacka Johnsona w Stanach Zjednoczonych zaczęto rozpaczliwie szukać „wielkiej nadziei białych”, pięściarza, który wygra z niepokonanym sportowcem. Wygrana przez Johnsona w 1910 roku walka z Jimem Jeffriesem stała się powodem do poważnych zamieszek na tle rasowym, w trakcie których straciło życie kilka osób. Johnsonowi udało się utrzymać tytuł Mistrza Świata pomiędzy 1908 a 1915 rokiem. Bilans jego walk jest imponujący: na 104 pojedynki wygrał 73, z czego 40 poprzez nokaut.

Ken Burns jest uznanym twórcą filmów dokumentalnych, który ma na koncie takie tytuły, jak „The Statue of Liberty” i „Brooklyn Bridge”, które przyniosły mu nominacje do Oscara®. Film „Mistrz, którego nikt nie chciał. Wzlot i upadek Jacka Johnsona” zdobył w 2005 roku pięć nominacji do nagród Emmy, a statuetki przyznano mu w trzech kategoriach, w tym za najlepszy program dokumentalny.

PREMIERA cz. 1: CANAL+, poniedziałek, 4 listopada 2013, 21:00

PREMIERA cz. 2: CANAL+, poniedziałek, 11 listopada 2013, 22:30

 

 

 

 

SERIALE

PREMIERA: CANAL+, każdy czwartek, od 7 listopada 2013, 21:30

DEFIANCE (Defiance)

serial science fiction, USA, 2013, 13 odc.

twórcy: Rockne S. O’Bannon, Kevin Murphy, Michael Taylor

obsada: Grant Bowler (Joshua Nolan), Julie Benz (Amanda Rosewater), Stephanie Leonidas (Irisa Nyira), Tony Curran (Datak Tarr), Jaime Murray (Stahma Tarr), Graham Greene (Rafe McCawley), Mia Kirshner (Kenya Rosewater), Dewshane Williams (Tommy LaSalle), Trenna Keating (Doc Yewll), Justin Rain (Quentin McCawley), Jesse Rath (Alak Tarr), Nicole Muñoz (Christie Tarr), Fionnula Flanagan (Nicolette „Nicky” Riordan), Noah Danby (Sukar), Tiio Horn (Rynn), Steven McCarthy (Mr. Birch)

Nominowany za efekty specjalne do tegorocznej nagrody Emmy serial „Defiance” od 7 listopada 2013 w CANAL+.

DefianceW 2046 roku Ziemia jest wyniszczona przez wojnę z obcymi, zwanymi Wotanami, którzy przybyli  30 lat wcześniej w poszukiwaniu nowego domu, po tym jak ich układ słoneczny został zniszczony w wyniku gwiezdnej kolizji. Byli wśród nich Iratjanie, Indogeni, Kastitjanie, Liberaci, Sensotowie, Gulanowie czy Wolganie. Obecnie planeta jest zamieszkiwana przez wszystkich. W położonym przy granicy miasteczku Defiance Wotanie koegzystują z ludźmi. Osadą rządzi burmistrz Amanda Rosewater (Julie Benz), a pomaga jej przybyły niedawno do miasta Joshua Nolan (Grant Bowler), żołnierz który podczas wojny stracił rodzinę. Towarzyszy mu adoptowana córka, Iratjanka Irisa (Stephanie Leonidas), którą uratował przed śmiercią z rąk własnych rodziców. Jako nowoprzybyli, muszą nauczyć się zasad panujących w mieście i poznać jego najbardziej wpływowych członków, a wśród nich właściciela największej w okolicy kopalni Rafe’a McCawleya (Graham Greene) i ambitną kastitjańską rodzinę Tarrów (Tony Curran i Jaime Murray).

„Defiance” jest amerykańskim serialem science fiction, zrealizowanym według pomysłu Rockne S. O’Bannona, Kevina Murphy’ego i Michaela Taylora. Z produkcją jest powiązana gra MMORPG (massively multiplayer online role-playing game) pod tym samym tytułem, którą wydało Trion Worlds. Główną rolę w serialu gra Grant Bowler, który wciela się w Joshuę Nolana, szeryfa przygranicznego miasteczka Defiance. Jego szefową jest Amanda Rosewater (w tej roli Julie Benz), która jako burmistrz sprawuje w mieście prawowitą władzę. Stephanie Leonidas gra Irisę, przybraną córkę Nolana, piękną wojowniczkę rasy iratjańskiej. Tony Curran wciela się w Dataka Tarra, prawą rękę Amandy, dumnego i niezwykle ambitnego Kastitjanina, za którym stoi, niczym Lady Makbeth, żona Stahma w interpretacji Jaime Murray.

Na potrzeby serialu lingwista David J. Peterson stworzył dwa pełne języki, którymi posługują się Kastitjanie oraz Iratjanie. W zakresie podstawowym określił także mowę dwóch innych ras: Indogenów i Liberatów.

W USA serial zgromadził podczas premiery przed telewizorami blisko 3 mln widzów i była to jedna z najchętniej oglądanych premier Syfy od początku istnienia stacji. Zadowolona z oglądalności pierwszych odcinków, SyFy zamówiła produkcję drugiej, liczącej 13 odcinków serii, której premiera jest zaplanowana na początek 2014 roku.

HISTORIA:

Akcja serialu toczy się w niedalekiej przyszłości na Ziemi, która uległa głębokim przemianom. W 2013 roku na planetę przybyli z kosmosu Votanie, którzy myśleli, że jest to świat niezamieszkany. Ludzie przywitali ich podejrzliwie i wrogo. Pozwolili ograniczonej grupie obcych stworzyć kolonię w Brazylii, a pozostałe miliony musiały pozostać na statkach krążących po ziemskiej orbicie. Rozpoczęły się niekończące się negocjacje z rządami Ziemian. Po 10 latach, kiedy strony zbliżały się do pokojowego traktatu regulującego osadnictwo Votan, rozczarowany rasista zabił ambasadora obcych podczas transmisji telewizyjnej spod siedziby ONZ w Nowym Jorku. Rozpoczęła się  trwająca 7 lat wojna, którą zakończył w 2030 roku wybuch znajdującej się na orbicie floty korabów. Zginęły miliony obcych i przypadkowo została uruchomiona technologia formująca nowe planety, którą Votanie zamierzali użyć w kontrolowany sposób. Zaczęły się chaotyczne zmiany w biosferze, które zagrażały zarówno ludziom, jak i obcym. Ziemia wyschła, pojawiły się ogromne rozpadliny, wyłoniły nowe pasma górskie. Planetę pokrył kurz i odpady. Wiele gatunków roślin i zwierząt wyginęło lub zmutowało się w niebezpieczne stworzenia. Wraz z przybyciem na Ziemię obcych pojawiły się też nowe. Zaburzenia elektromagnetyczne wokół planety uniemożliwiły dalekosiężną komunikację i transport lotniczy na dużych wysokościach, izolując odległe osady, tak jak to miało miejsce w XIX wieku. Na podróż na orbitę nie mogła sobie pozwolić żadna rasa, nawet gdyby było to technologicznie możliwe. Ogłoszono zawieszenie broni. Obie strony konfliktu musiały zająć się walką o własne przetrwanie. W wielu regionach ocaleli ludzie i Votanie zaczęli łączyć się w społeczności. Na zachodniej półkuli Votanie przejęli kontrole nad większością Centralnej i Południowej Ameryki. Republika Ziemi, teren zwany Kolumbią, objął Amerykę Północną, ze stolicą w Nowym Jorku. Pomiędzy nimi powstały małe niezależne republiki i państwa-miasta. Jedno z nich – Defiance – powstało w sercu kontynentu, na ruinach St. Louis w Missouri.

 

PREMIERA: CANAL+, każdy czwartek, od 7 listopada 2013, 21:00 

SIOSTRA JACKIE V (Nurse Jackie V)

serial, USA, 2013, 8 odc.

twórcy: Liz Brixius, Evan Dunsky, Linda Wallem

występują: Edie Falco, Peter Facinelli, Eve Best, Merritt Wever, Paul Schulze, Dominic Fumusa, Anna Deavere Smith, Morris Chestnut, Betty Gilpin, Ruby Jerins, Mackenzie Aladjem

Piąty sezon serialu „Siostra Jackie” od 7 listopada premierowo w CANAL+

NURSE JACKIE (Season 5)Jackie Peyton (Edie Falco) to uzależniona od leków przeciwbólowych pielęgniarka nowojorskiego szpitala All Saints. Na pozór jest ideałem – robi wszystko, by zapewnić swoim pacjentom doskonałą opiekę. W rzeczywistości Jackie prowadzi podwójne życie. Okłamuje męża (Dominic Fumusa), rodzinę i wszystkich wokół, a by mieć stały dostęp do leków, decyduje się na romans z miejscowym farmaceutą Eddiem (Paul Schulze). Jest matką dwóch dziewczynek: nastoletniej Grace (Ruby Jerins), która najwyraźniej odziedziczyła po matce sztukę kłamania oraz młodszej Fiony (Mackenzie Aladjem). Jest w stanie zrobić wszystko, by jej tajemnice nie wyszły na jaw.

W piątym sezonie „Siostry Jackie” do ekipy szpitala dołącza dwóch nowych lekarzy. Młoda, śliczna, ale niekompetentna stażystka dr Carrie Roman (Betty Gilpin), którą zaczyna interesować się dr Cooper (Peter Facinelli) oraz dr Ike Prentiss (Morris Chestnut), utalentowany weteran wojen w Iraku i Afganistanie. Problemom Jackie wciąż nie ma końca. Jej mąż Kevin jest zdeterminowany, żeby odebrać jej prawa rodzicielskie. Żeby osiągnąć cel, nie waha się oskarżyć ją publicznie nadużywaniem leków. Oprócz walki z uzależnieniem i mężem, Jackie musi radzić sobie z córkami, które nie stronią od problemów. Zaangażuje się też w nowy związek.

Serial był nominowany aż 16 razy do nagród Emmy, z czego zdobył 4 statuetki, w tym nagrody dla Edie Falco i Merritt Wever. Twórcy serialu zdobyli też m.in. trzy nominacje do Złotych Globów i do nagrody BAFTA.
PRAWDZIWA HISTORIA ROKU BORGIÓW II – serial historyczny, odc. 10/12

PREMIERA: CANAL+ Family2, środa, 6 listopada 2013

 

SIOSTRA JACKIE V – serial medyczny, odc. 1/10

 

DEFIANCE – serial science fiction, pilot

 

GIGOLOS II – serial reality, odc. 5/8

PREMIERA: CANAL+, czwartek, 7 listopada 2013

 

SMASH II – serial komediowy, odc. 9/17

PREMIERA: CANAL+ Film, czwartek, 7 listopada 2013

 

Mentalista V – serial sensacyjny, odc. 20/22

PREMIERA: CANAL+, piątek, 8 listopada 2013

 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

1 myśl w temacie “Premiery filmowe Canal+ od 2 do 8 listopada Aktualizacja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.