Premiery Canal+ od 11 do 17 maja 2013

DorwacGringoCANALW Canal+ m.in. obejrzymy „Dorwać Gringo” z Melem Gibsonem, thriller „Wrobiony” z Aaronem Eckhartem, filmy animowane „Lorax” w C+, a w C+Family2 „Tulisie”. Do Canal+Film powróci serial „W garniturach” sezon 2, a w Canal+Film serial „Shemeless” sezon 2, który był emitowany w nPremium.

CANAL

PREMIERA: CANAL+, sobota, 11 maja 2013, 20:00

DORWAĆ GRINGO (Get the Gringo)

dramat, USA, 2012

reżyseria: Adrian Grunberg

występują: Mel Gibson, Kevin Hernandez, Daniel Giménez Cacho

Po nieudanym skoku Kierowca (Mel Gibson) trafia do nietypowego więzienia w Meksyku. Jest to właściwie małe, odizolowane od zewnętrznego świata miasteczko, w którym toczy się niemal normalne życie. Rządzą tu gangsterzy, ale wśród rezydentów nie brakuje kobiet w różnym wieku i dzieci. Jedno z nich – dziesięcioletni chłopiec – pomaga Kierowcy odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Dzieciak zna miejsce jak własną kieszeń i w zamian za ochronę przed ludźmi tutejszego bossa, nowego osadzonego więziennych sztuczek. Z czasem pojawia się szansa na to, by pokrzyżować plany tutejszym bandziorom i policjantom, wyrównać stare rachunki, odzyskać skradzione pieniądze i wraz z małym i jego mamą poszukać lepszego miejsca do życia. Jak pisze Robert Ziębiński na portalu Dzika Banda, Kierowca to „bandyta o gołębim sercu, który kiedy strzela, to po to, by zabić. Miłośnicy starego Mela (…) będą zachwyceni – aktor prezentuje się tu w starym, dobrym, wybuchowym stylu”.

 

 

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 12 maja 2013, 20:00

Lorax (Dr Seuss the Lorax/The Lorax)

animacja, USA, 2012

reżyseria: Chris Renaud, Kyle Balda

występują: Zac Efron/Paweł Ciołkosz (Ted), Taylor Swift/ Monika Pikuła (Audrey), Danny DeVito/Tomasz Grochoczyński (Lorax)

W szczelnie zabudowanym, kolorowym i odgrodzonym od zniszczonej reszty świata miasteczku wszystko jest sztuczne. Nie ma żadnych roślin i nawet czyste powietrze sprzedaje się w butelkach. W ogródkach trzyma się najmodniejsze modele drzew, ale prawdziwego nikt dawno nie widział. Dwunastoletni Ted, aby zaimponować Audrey, którą jest zauroczony, postania odnaleźć prawdziwe drzewo. Wyrusza poza miasto, by poznać historię Loraksa, zgryźliwego, ale uroczego obrońcy drzew, który przemawia w ich imieniu. „Lorax” – nowe dzieło studia Illumination Entertainment („Jak ukraść Księżyc”) – to ekranizacja jednej z najpiękniejszych bajek Dr. Seussa, twórcy wspaniałych i pouczających historii, ojca takich postaci, jak Grinch, Kot czy Horton.

 

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 13 maja 2013, 20:00

Wrobiony (The Expatriate)

thriller, USA/Kanada/Belgia, 2012

reżyseria: Philipp Stölzl

występują: Aaron Eckhart, Olga Kurylenko, Liana Liberato

Były agent CIA Ben Logan (Aaron Eckhart) przeprowadza się do Belgii, żeby zacząć nowe życie i naprawić relacje z 15-letnią córką (Liana

Liberato). Znajduje zatrudnienie jako szef ochrony międzynarodowej korporacji. Kiedy pewnego dnia przychodzi do pracy, odkrywa że zatrudniająca go firma nie istnieje, a wszyscy z którymi pracował zniknęli. Jego asystent okazuje się wyszkolonym agentem, który próbuje go zabić. Co więcej, nie istnieją żadne ślady istnienia Logana i jego córki – oboje jako część międzynarodowego spisku mają zniknąć na zawsze.

 

PREMIERA: CANAL+, wtorek, 14 maja 2013, 20:00

SKYLAB (Skylab)

komedia, Francja, 2011

reżyseria: Julie Delpy

występują: Lou Alvarez, Julie Delpy, Eric Elmosnino, Emmanuelle Riva, Bernadette Lafont

Lato 1979. W zachodnie krańce Francji może uderzyć satelita „Skylab”. Do Bretanii zjeżdża wielopokoleniowa rodzina, by uczcić urodziny seniorki klanu (Bernadette Lafont). 11-letnia Albertine (Lou Alvarez) poczuwa się do obowiązku zaopiekowania się żywiołową, ekscentryczną rodziną, której grozi katastrofa. Zwłaszcza, że wspólne spędzone dni – być może ostatnie – upływają na waśniach i konfliktach. „Skylab” jest w znacznym stopniu filmem autobiograficznym. To trzeci autorski projekt (scenariusz, reżyseria i jedna z głównych ról) July Delpy, znanej m.in. z „Białego” i „Czerwonego” Krzysztofa Kieślowskiego czy „Dwóch dni w Paryżu”. „Skylab” – nostalgiczny obraz epoki sprzed ery komputerów – zdobył Nagrodę Specjalną Jury na festiwalu w San Sebastian.

 

PREMIERA: CANAL+, środa, 15 maja 2013, 20:00

MAŁA MATURA 1947 cz. 2

dramat historyczny, Polska, 2010

reżyseria: Janusz Majewski

występują: Marek Kondrat, Wojciech Pszoniak, Wiktor Zborowski, Artur Żmijewski, Marian Opania

Ciepła i pełna humoru opowieść o dojrzewaniu w okresie pierwszych, burzliwych lat powojennej polski. Do wyzwolonego Krakowa przyjeżdża ze Lwowa małżeństwo (Agnieszka Michalska, Artur Żmijewski) z dwojgiem dzieci, czternastoletnim Ludwikiem (Adam Wróblewski) i pięć lat młodszą Hanią (Elżbieta Trzaskoś). Ludwik trafia do dobrego gimnazjum, nawiązuje przyjaźnie. Gdy przed czerwcowym referendum do Krakowa przyjeżdża Stanisław Mikołajczyk (Stanisław Sikora), Ludwik zamieszany przypadkowo w uliczną burdę zostaje aresztowany. Film i serial w reżyserii Janusza Majewskiego („C.K. Dezerterzy”) to wspaniała lekcja historii. Jego bezapelacyjnym atutem jest  udział plejady wybitnych polskich aktorów: Marka Kondrata, Artura Żmijewskiego, Mariana Opani, Wiktora Zborowskiego, Wojciech Pszoniaka, Olgierda Łukaszewicza i Agnieszki Michalskiej.

 

PREMIERA: CANAL+, czwartek, 16 maja 2013, 20:00

BIAŁA NOC (Sleepless Night / Nuit blanche)

thriller, Belgia/Francja/Luksemburg, 2011

reżyseria: Frédéric Jardin

występują: Tomer Sisley, Serge Riaboukine, Julien Boisselier, Birol Ünel

Paryski policjant Vincent (Tomer Sisley) wraz z kolegą z pracy organizują napad na kurierów przewożących torbę pełną kokainy. Udaje im się przejąć towar, ale ginie jeden z kurierów, a sam Vincent zostaje rozpoznany. Akcja rozwściecza szefa lokalnej mafii, który porywa syna policjanta, żądając zwrotu narkotyków. Policjant niesie torbę z kokainą do prowadzonego przez mafię klubu nocnego. Pada tam ofiarą skomplikowanej intrygi, w której biorą udział członkowie konkurencyjnych gangów i skorumpowani kumple Vincenta z policji.

„Biała noc” to francuski thriller pełen pościgów samochodowych, strzelanin i bijatyk, który można polecić miłośnikom filmów Quentina Tarantino i Johna Woo. Reżyser Frédéric Jardin przyznaje, że w pracy nad stroną wizualną filmu wzorował się na „Requiem dla snu” Darrena Aronofsky’ego. Jego wizję wprowadził w życie operator Tom Stern, na stałe współpracujący z Clintem Eastwoodem (m.in. „Gran Torino”). Scenariusz napisał zaś z Olivierem Douyère’em i Nicolasem Saada. Muzykę skomponował Nicolas Errèra. Główną rolę zagrał Tomer Sisley, znany polskim widzom m.in. z filmów „Largo Winch”. Na planie towarzyszą mu Birol Ünel jako Yilmaz, Joey Starr jako Feydek i Julien Boisselier w roli Lacombe’a.

 

PREMIERA: CANAL+, piątek, 17 maja 2013, 20:00

IRON SKY (Iron Sky)

komedia sensacyjna, Finlandia/Niemcy/Australia, 2012

reżyseria: Timo Vuorensola

występują: Julia Dietze, Christopher Kirby, Götz Otto

W 2018 roku prezydent USA wysyła załogową misję kosmiczną na Księżyc w nadziei, że zapewni jej to reelekcję. Po ciemnej stronie ziemskiego satelity dwóch astronautów odkrywa tajną nazistowską bazę w kształcie swastyki, która powstała po ucieczce nazistów z Ziemi w 1945. Teraz imperium fuhrera rusza do kontrataku, zapoczątkowanego przez „meteorblitzkrieg”. „Iron Sky” to jedna z najbardziej oczekiwanych produkcji europejskich 2012 roku, niepoprawna politycznie i historycznie komedia sf ze spektakularnymi efektami specjalnymi. To także pierwszy w historii kinematografii film, którego produkcję wsparli internauci. Dzięki blisko 2500 osób z różnych stron świata udało się zebrać około miliona euro, projekty pojazdów kosmicznych i częściowo kompozycje muzyczne do filmu. Nazwiska zaangażowanych w realizację filmu fanów są wymienione w końcowych napisach. W roli wodza nazistów wystąpił demoniczny Udo Kier, znany z filmów Larsa Von Triera i Wima Wendersa. Inspiracją dla filmowej postaci prezydent USA była słynna gubernator Alaski Sarah Palin.

 

CANAL-FAMILY2-HD

PREMIERA: CANAL+ Family2, niedziela, 12 kwietnia 2013, 16:35

TULISIE (The Happets)

animacja, Hiszpania, 2012

reżyseria: Alex Colls

występują: Joanna Węgrzynowska-Cybińska (Mumu), Wojciech Machnicki (Pikuś / Albert), Monika Kwiatkowska (Rafa / Rita), Klementyna Umer (Pysio), Bożena Furczyk (Chrumcia / Olga), Janusz Chabior (Król)

W pewien ciepły, wiosenny dzień krówka-marzycielka Mumu spotyka w parku stado śnieżnobiałych owieczek. Zafascynowana ich widokiem, nie może się nadziwić, jak wiele różni je od dotychczasowych kompanów jej zabaw: inteligentnego misia Pysia, psotnej żyrafy Fafy, małomównego ptaszka Ćwirka, nieustraszonego psa Pikusia i najczulszej świnki świata Chrumci. Każdy z jej przyjaciół  wygląda jak zlepek najróżniejszych kawałków materiału i ma niezliczoną ilość plam, pozostałych po zabawach na trawie i w kałużach. Mumu zazdrości nieskazitelnym owieczkom i zaczyna wstydzić się przyjaciół. Przecież tak wyjątkowa krowa nie może tracić czasu, zadając się z zaniedbanymi zwierzakami. Gdy łaciata marzycielka dowiaduje się, że owieczki są słynnymi artystkami, przygotowującymi się do występu przed wielką widownią, postanawia zostać gwiazdą.

 

 

DOKUMENTALNE

 

 PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 13 maja 2013, 22:00

5 ROZBITYCH KAMER (5 Broken Cameras)

dokument, Palestyna, Izrael, Francja, Holandia, 2011, 90’

reżyseria: Emad Burnat, Guy Davidi

Realia konfliktu palestyńsko-izraelskiego znane są przede wszystkim z przekazów telewizyjnych. Zamachy, strzały i walka o ziemię – w cieniu tych wydarzeń rozgrywają się indywidualne dramaty ludzi. Jeden z nich opisuje dokument „5 rozbitych kamer”

Współtwórcą i głównym bohaterem filmu jest palestyński rolnik Emad Burnat, mieszkający w wiosce na terenie Zachodniego Brzegu. Wkrótce po tym jak kupuje pierwszą w życiu kamerę Izraelczycy zaczynają budować w jego miejscowości barierę oddzielającą nowych osadników od lokalnych mieszkańców, niszcząc przy tym ich uprawy. Palestyńczycy przeciwstawiają się przybyszom, co doprowadza do starć z policją i nocnych nalotów, w których giną m.in. członkowie rodziny Burnata. Przez cały ten okres mężczyzna wykorzystał 5 kamer i każda z nich została zniszczona. Dzięki pomocy reżysera Guya Davidiego powstał nagrodzony w Sundance i nominowany do Oscara dokument opisujący dzieje tragicznego konfliktu.

 

 PREMIERA: CANAL+ Family2, niedziela, 12 maja 2013, 17:00

GANG SURYKATEK 3D ODC. 1 (Kalahari Meerkats 3D) EMISJA 3D

seria dokumentalna, 30’

„Surykatki” to zrealizowana w trójwymiarze seria o grupie urokliwych zwierzątek zamieszkujących rezerwat Tswalu Kalahari. Głównymi bohaterami filmu jest rodzina surykatek. Twórcy filmu skupiają się przede wszystkim na najważniejszych momentach w życiu zwierzęcej gromady. Obserwują m.in. narodziny młodych, opiekę nad nimi, ich zabawy, a także walki pomiędzy stadami oraz smutne i radosne chwile stada. Trójwymiarowe obrazy dają widzowi możliwość niemal uczestniczenia w codziennym życiu zwierząt.

SERIALE

 

„Go On” serial komediowy USA 2012

PREMIERA: CANAL+ Film, czwartki, godz. 20:00

serial komediowy, USA, 2012-2013

reżyseria: Todd Holland

występują: Matthew Perry (Ryan King), Laura Benanti (Lauren Schneider), Julie White (Anne), Suzy Nakamura (Yolanda), Tyler James Williams (Owen), Brett Gelman (Mr. K), Khary Payton (Don), John Cho (Steven), Tonita Castro (Fausta), Bill Cobbs (George), Sarah Baker (Sonia), Seth Morris (Danny), Allison Miller (Carrie)

Go On - Season PilotPo stracie żony znana radiowa osobistość Ryan King zostaje zmuszony do wzięcia udziału w kilku sesjach terapeutycznych, które są warunkiem jego powrotu do pracy. Uważając to za zbędne, Ryan początkowo nie angażuje się w prowadzone zajęcia, jednak z czasem zdaje sobie sprawę, że spotkania mogą mu naprawdę pomóc.

 

Suits II –  W garniturach II (16 odc.)

PREMIERA: CANAL+Film, czwartki od 16 maja, godz. 20:45 od 11 odcinka

Reż. Aaron Korsh

Wyst. Gabriel Macht, Patrick J. Adams, Gina Torres, Rick Hoffman

serial prawniczy USA 2012

Harvey Specter jest najlepszym closerem w Nowym Jorku. Efektywnie i z wrodzoną wirtuozerią doprowadza do zamknięcia spraw związanych z fuzjami, przejęciami, a nawet rozwodami. Nikogo poza jego cichym rywalem Louisem Littem nie dziwi więc fakt mianowania go starszym partnerem w spółce Pearson & Harden.

 

Shameless II – serial obyczajowy, USA (12 odc.)

PREMIERA: CANAL+ Film, wtorki od 7 maja, godz. 00:90
Drugi sezon serialu opowiadającego o dysfunkcyjnej rodzinie – ojcu alkoholiku, który interesuje się tylko zawartością butelki – i jego dzieciach, usiłujących jakoś ułożyć sobie dość beznadziejne życie. Fiona zrywa ze Stevem i wkrótce podrywa nowego chłopaka; Sheila przygotowuje się do wyprowadzki.

 

 

Dexter VII – serial sensacyjny, USA (12 odc.)

PREMIERA: CANAL+, piątki, godz. 22:00
Kolejny sezon serialu o najsympatyczniejszym seryjnym zabójcy świata. W nadchodzących odcinkach czeka widzów wiele emocji – nieoczekiwanie zginie jedna z głównych postaci serialu, poznamy dzieciństwo Dextera i jego siostry; w ręce policji wpadną dowody mogące świadczyć przeciwko Dexterowi… Debra usiłuje ułożyć swoje stosunki z bratem.

 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.