Premiera serialu „Nowy świat” w AXN White

nowy swiatAngielskie rewolucje
Premiera serialu „Nowy świat” (New worlds) już 4 maja o godz. 21:45 na kanale AXN White
Jamie Dornan, gwiazda filmu 50 twarzy Greya oraz znany z produkcji Gra o tron aktor AXN_WhiteJoe Dempsie – to główni bohaterowie nowego serialu kanału AXN White. Nowy świat, czyli stworzona z rozmachem opowieść o pasji, miłości i walce o prawa obywatelskie w XVII-wiecznej Anglii, pojawi się na antenie stacji na początku maja.

 

Premierowy odcinek serialu zostanie wyemitowany w poniedziałek 4 maja o godz. 21.45 w AXN White.
nowy swiatAkcja 4-odcinkowego brytyjskiego serialu Nowy świat rozgrywa się
w ostatnich dekadach XVII wieku na dwóch kontynentach. W Anglii tron obejmuje Karol II Stuart (w tej roli Jeremy Northam), który swoje panowanie rozpoczyna od cofnięcia przywilejów i wolności obywatelskich wywalczonych w ostatnich latach przez przeciwników monarchii. Jednocześnie władca przystępuje do krwawej rozprawy z rewolucjonistami odpowiedzialnymi za śmierć jego ojca. Jednym z nich jest pełen młodzieńczych ideałów Abe Goffe (Jamie Dornan), który wraz z pochodzącą z arytokratycznego domu Beth (Freya Mavor) ucieka za ocean przed zemstą króla. Tymczasem po drugiej stronie Atlantyku angielscy kolonialiści walczą o utrzymanie nowo zdobytych terytoriów. Z zadaniem zebrania podatków do Hadley w stanie Massachusetts, przybywa z Anglii Ned Hawkins (Joe Dempsie), który bierze udział w bohaterskiej obronie miasteczka przed najazdem Indian. Wkrótce młody mężczyzna poznaje córkę miejscowego pastora, Hope (Alice Englert), z którą zaczyna go łączyć uczucie.
Scenariusz serialu Nowy świat to dzieło Petera Flannery’ego i Martine’a Branta, którzy mają już na swoim koncie wielokrotnie nagradzaną, opowiadającą dzieje angielskich wojen domowych, produkcję The Devil’s Whore z 2008 roku.
Premiera serialu Nowy świat w poniedziałek 4 maja o godz. 21.45 w AXN White. Kolejne odcinki serialu w każdy poniedziałek w AXN White.

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.