Polska premiera serialu „Świat w ogniu: Początki” (World on Fire) w listopadzie na kanale Epic Drama

Sean Bean, Helen Hunt, Borys Szyc, Tomasz Kot czy Zofia Wichłacz to tylko niektóre z gwiazd, które pojawią się na antenie Epic Drama w serialu „Świat w ogniu: Początki”. Film opowiada o pierwszych dniach wojny i związanych z nią historycznych wydarzeniach poprzez pryzmat losów zwykłych ludzi. Premierowy odcinek zostanie wyemitowany 10 listopada o godzinie 21:30.

W gwiazdorskiej obsadzie oprócz zdobywczyni Oskara, Helen Hunt, zdobywcy nagród Emmy i BAFTA, Seana Beana, oraz nominowanej do Oskara zdobywczyni Nagrody im. Laurence’a Oliviera, Lesley Manville, zobaczymy również znakomitych polskich aktorów: Zofię Wichłacz, Tomasza Kota, Agatę Kuleszę, Borysa Szyca, Radosława Kaima i Tomasza Ziętka. Pierwszych siedem odcinków serialu opowiada o mrożących krew w żyłach początkach II wojny światowej. Film ukazuje wzajemnie przeplatające się losy bohaterów z Wielkiej Brytanii, Polski, Francji, Niemiec i Stanów Zjednoczonych, którzy muszą zmierzyć się z codziennością w obliczu katastrofy. Zdjęcia do serialu powstały w Europie, m.in. w Polsce, Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii.

Helen Ziegler, producent wykonawczy, komentuje: „Jesteśmy bardzo podekscytowani i wciąż nie mogę uwierzyć, że tacy wspaniali aktorzy zdecydowali się dołączyć do nas w tej podróży. Helen Hunt wnosi do postaci Nancy niesamowitą energię, siłę i wrażliwość. Oglądanie jej jest niezwykle wciągające. Mieliśmy również dużo szczęścia do naszej polskiej obsady, a wspaniała Zofia, która gra Kasię, tworzy wokół siebie niezwykłą i magiczną atmosferę. Każdy z aktorów wnosi coś wyjątkowego na ekran”.

„Chciałem uchwycić problematykę związaną z rozpoczęciem wojny z globalnej perspektywy. Być może po raz pierwszy we współczesnej historii ludzie zaczęli ze sobą rozmawiać i współpracować w tak intymnych warunkach” – mówi Peter Bowker, wielokrotnie nagradzany autor scenariusza. „To także dobry czas na oglądanie materiału o świecie, w którym różne kraje o różnych potrzebach zjednoczyły się, aby przeciwstawić się kultowi nienawiści. Na opowiadanie historii o tym, jak ludzie z różnych środowisk i różnych części świata spotkali się ze sobą i odkryli, że nie różnią się od siebie aż tak bardzo” – dodaje scenarzysta i producent wykonawczy.

Premierowe odcinki serialu „Świat w ogniu: Początki” zostaną wyemitowane dzień po dniu: 10 i 11 listopada o godz. 21.30. Widzowie będą też mieli możliwość śledzenia losów bohaterów na platformie internetowej stacji Epic Drama.

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.