„PEAKY BLINDERS” – 3. SEZON SERIALU TYLKO W ALE KINO+

peakyblinders 3Ale kino+, autorski kanał filmowy platformy nc+, kontynuację jednego z najlepszych brytyjskich seriali kryminalnych ostatnich lat zaprezentuje tuż po jego światowej – brytyjskiej – premierze. Emisja dwóch pierwszych odcinków 3.sezonu „Peaky Blinders” została zaplanowana na 12 czerwca, na godz. 20:10.

Premierę 3. sezonu w Ale kino+ poprzedzi maraton z sezonem 2. (sobota, 11 czerwca, od godz. 20:10).

3. sezon „Peaky Blinders” po raz pierwszy w telewizji. 12 czerwca oraz kolejne niedziele czerwca, od godz. 20:10. Tylko w Ale kino+.

peakyblinders 3„Peaky Blinders” to epicki dramat gangsterski, osadzony w latach 20. XX wieku w powojennym Birmingham. Serial zasłynął z inspirującego połączenia kina gangsterskiego w kostiumie i współczesnej muzyki. W trzecim sezonie, który premierowo pokaże Ale kino+, na ścieżce dźwiękowej można usłyszeć m.in. utwory Davida Bowiego, który był wielkim fanem serialu.

Bohaterami są członkowie rodziny Shelby, która po I wojnie światowej kieruje Peaky Blinders – jedną z najsilniejszych i najbardziej bezwzględnych grup przestępczych w Anglii. Gangiem rządzi Thomas Shelby (Cillian Murphy), który dzięki skradzionemu transportowi broni wychodzi z podziemnego półświatka i rozwija sieć legalnych interesów. Z czasem Peaky Blinders rozszerzają swoje wpływy na południe Anglii, a zwłaszcza Londyn. Legalne i nielegalne firmy uczyniły Shelbych bogatszymi, niż kiedykolwiek o tym marzyli.

W trzecim sezonie Tommy obraca się w kręgach angielskiej arystokracji, mieszka w pięknej rezydencji, w końcu znalazł miłość swojego życia i ma kilkuletniego syna. Jednak coraz trudniej jest mu kierować członkami rodziny, których działania mogą doprowadzić Shelbych na dno. W dodatku zostaje wciągnięty w międzynarodową intrygę, która może zmienić bieg historii. Ma do czynienia z potężnymi ludźmi, którzy nie cofną się przed niczym w osiągnięciu celu. Jest wśród nich piękna rosyjska księżna, która w sztuce manipulacji przewyższa nawet Toma, emigrant z Rosji, którego brutalność nie zna granic, ksiądz z psem-zabójcą i potężny przedstawiciel brytyjskiego establishmentu. Zewnętrzne i wewnętrzne naciski na Tommy’ego sprawią, że posunie się do najbardziej zuchwałego czynu w swojej przestępczej karierze.

Określenie „The Peaky Blinders” po raz pierwszy zostało użyte w prasie po ataku na niejakiego George’a Eastwooda 23 marca 1890. Mężczyzna został bez powodu wyciągnięty z baru i brutalnie pobity. Gang istniał naprawdę. Jego członków charakteryzował nienaganny, stylowy ubiór i nietypowa broń, którą były wszyte w czapki żyletki. Historia zainspirowała twórców serialu, którym doskonale udało się przenieść na ekran atmosferę panującą w Anglii lat 20., gdzie po I wojnie światowej powstawały liczne grupy przestępcze, w robotniczych dzielnicach w siłę rośli komuniści, a IRA szykowała się do powstania niepodległościowego.

Poza dbałością o realia i klimat, ogromnym atutem serialu jest również muzyka. Na ścieżce dźwiękowej „Peaky Blinders” znalazły się utwory m.in. Nicka Cave’a and the Bad Seeds, Toma Waitsa, zespołów The White Stripes i The Raconteurs, kompozycje Martina Phippsa oraz tradycyjne pieśni irlandzkie, a w trzecim sezonie – utwory Davida Bowiego. Główną rolę zagrał Cillian Murphy, który zyskał międzynarodową sławę dzięki takim tytułom jak „28 dni później”, „Incepcja” czy „Mroczny rycerz”.

· „Peaky Blinders” – sezon 2, maraton z pełnym sezonem
sobota, 11 czerwca, od 20:10;

· „Peaky Blinders” – sezon 3 – POLSKA PREMIERA TV
niedziele, od 12 czerwca, o 20:10

Jeśli świetny i inteligentny kryminał – to tylko w Ale kino+. Co miesiąc
premiery najnowszych, starannie wybranych seriali kryminalnych.

W czerwcu:
Sobota 11 czerwca, od 20:10 – „Peaky Blinders”, sezon 2 – maraton z pełnym sezonem
Niedziele, od 12 czerwca, od :20:10 – „Peaky Blinders, sezon 3” – polska premiera TV
Poniedziałek – czwartek, 6-9 czerwca, o 8:00 – Endeavour 3 – powtórka
Poniedziałek – czwartek, 13-16 czerwca, o 8:00 – Vera 5 – powtórka
Poniedziałek – czwartek, 20-23 czerwca, o 8:00 – „Safe House” – powtórka
Poniedziałek – środa, 27-29 czerwca, o 8:00 – „Wallander 4” – powtórka
Środy czerwca, po północy – „Fargo 2” – powtórka

Więcej informacji na temat seriali w Ale kino+ pod linkiem: http://www.alekinoplus.pl/oferta/seriale

 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.