„NAOCZNY ŚWIADEK” ORAZ „BOSCH” NOWE SRIALE NA KANALE 13 ULICA

boschKanał 13 Ulica jako pierwszy w Polsce 13 ulicazaprezentuje skandynawską produkcję kryminalną „Naoczny świadek”. Emisje podwójnych odcinków już w niedziele od 31 stycznia do 14 lutego o godz. 21:00, oraz amerykański serial kryminalny „Bosch” emisja od 8 lutego.

Wojna gangów, korupcja, morderstwo i… namiętność. Ukrywający swój homoseksualny związek nastolatkowie są świadkami zabójstwa. Przerażeni przysięgają sobie, że nikomu nie zdradzą makabrycznej tajemnicy. Czy ta decyzja ich uratuje, czy pogrąży? Kanał 13 Ulica jako pierwszy w Polsce zaprezentuje skandynawską produkcję kryminalną Naoczny świadek. Emisje podwójnych odcinków w niedziele od 31 stycznia do 14 lutego o godz. 21:00.

naoczny swiadekAkcja sześcioodcinkowego serialu rozgrywa się w Mysen – miasteczku leżącym w połowie drogi między Oslo a szwedzką granicą, otoczonym przez pola i tereny rolnicze. Para zakochanych 15-latków, Philip i Henning (Axel Boyum i Odin Waage), spotyka się w opuszczonym kamieniołomie. Intymne chwile zakłóca przyjazd samochodu. Chłopcy widzą z ukrycia, jak czworo mężczyzn wyciąga z bagażnika związanego człowieka. Chwilę później Philip i Henning zostają świadkami nieoczekiwanego obrotu spraw, które przeradzają się w krwawy horror. Nastolatkowie uciekają, jednak morderca orientuje się, że był obserwowany…

Drżący o swoje życie chłopcy zawierają pakt – nigdy nikomu nie ujawnią tego, co właśnie zobaczyli. Brutalna zbrodnia odbija się jednak echem wśród lokalnej społeczności, a straszna tajemnica wpływa negatywnie na relację Philipa i Henninga. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, gdy dochodzenie zaczyna prowadzić matka zastępcza Philipa, Helen Sikkeland (Anneke von der Lippe), była detektyw NCIS, a obecnie lokalna szeryf. Kobieta nie tylko nie wie, że zbrodnię widział jej syn, lecz na dodatek nie zdaje sobie sprawy, że jest on homoseksualistą.

Scenarzysta i reżyser serialu, Jarl Emsell Larsen, zapowiada Naocznego świadka następująco: „Co się może wydarzyć, gdy międzynarodowa przestępczość zorganizowana wkracza nagle do małej, lokalnej społeczności? Albo gdy ktoś zobaczy coś tak brutalnego i okrutnego, że ma ochotę natychmiast o tym zapomnieć, ale nie może tego zrobić dla własnego dobra? Co się stanie, jeśli mimo wszystko zdecyduje się milczeć? «Naoczny świadek» w takiej samej mierze opowiada o zbrodni, jak i o zwykłych ludziach oraz ich problemach. Wszyscy bohaterowie są głęboko dotknięci przez to, co się wydarzyło. W konsekwencji zabrną w miejsca, do których nigdy nie spodziewali się dotrzeć”.

Serial Naoczny świadek stanowi koprodukcję norweską, duńską, szwedzką i fińską. Zdjęcia kręcono w Mysen, Oslo, Berlinie i Kopenhadze. W serialu występują zarówno norwescy, jak i szwedzcy aktorzy.

Naoczny świadek – premiera w niedzielę 31 stycznia o godz. 21:00 tylko na kanale 13 Ulica

 

 

boschKanał 13 Ulica jako pierwszy w Polsce zaprezentuje trzymający w napięciu serial kryminalny Bosch. Widzowie będą śledzić losy tytułowego bohatera – detektywa Harry’ego Boscha z wydziału policji Los Angeles – który rozwiązuje sprawę tajemniczej śmierci młodego chłopca, a równocześnie staje przed sądem federalnym za zabójstwo seryjnego mordercy. Premiera w poniedziałek 8 lutego o godz. 22:00.

Fabuła 10-odcinkowego serialu została oparta na bestselerowych powieściach Michaela Conelly’ego. Przez ponad 20 lat za kolejnymi odsłonami cyklu o Harrym Boschu podążały miliony czytelników. Wreszcie postać intrygującego detektywa została – z wielkim powodzeniem – przeniesiona na mały ekran. O wierność względem książkowego oryginału zadbał sam Connelly jako współautor serialu.

 

W postać niepokornego detektywa z wydziału zabójstw wcielił się Titus Welliver, znany m.in. z seriali „Zagubieni” i „Deadwood” oraz filmów „Transformers: Wiek zagłady” i oscarowej „Operacji Argo”.

Detektywa Boscha poznajemy w momencie, gdy rozpoczyna on śledztwo w sprawie morderstwa nastolatka, którego kości odnaleziono na wzgórzach Hollywood. Podczas wyjątkowo trudnego dochodzenia Boschowi przyjdzie zmagać się z napastliwymi mediami, bezwzględną polityką wewnętrzną, panią koroner bardziej skupioną na prowadzeniu reality show niż na autopsji ofiary czy wreszcie młodym kolegą po fachu, który bardzo chce zostać bohaterem.

Harry Bosch to twardy i nieustępliwy glina, który nie cofa się przed niczym, by w imieniu ofiar walczyć o sprawiedliwość. Stara się za wszelką cenę dochować wierności swojemu wewnętrznemu kodeksowi – „Liczy się każdy albo nie liczy się nikt”. Pod tym pancerzem skrywa się jednak człowiek ścigany przez problemy osobiste i demony przeszłości. Kiedy Bosch zostanie oskarżony o śmiertelne postrzelenie człowieka podejrzanego o morderstwo, w sądzie wyjdą na jaw nie tylko szczegóły związane ze sprawą, ale także fakty z jego traumatycznego dzieciństwa.

Serial został doskonale przyjęty przez rodzimą widownię i amerykańskich krytyków. „Imponujący” – pisze o Boschu US Weekly; „Mocny, mroczny klimat Los Angeles” – zauważa Variety. „Welliver z przekonującym minimalizmem absorbuje uwagę widza, ukazując dziką charyzmę” – ocenia z kolei Entertainment Weekly.

Olśniewające ujęcia Los Angeles, przełomowa dla kariery Titusa Wellivera rola Harry’ego Boscha oraz świetne kreacje partnerujących mu aktorów (w serialu występują także Lance Reddick, Jason Gedrick i Mimi Rogers) składają się na wyjątkowe widowisko gwarantujące widzom niezapomniane emocje.

Bosch – premiera 8 lutego o godz. 22:00 na kanale 13 Ulica.

 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.