Jesień 2018 w TVP1 i TVP2

Jesienią na kanałach TVP obejrzymy nowe seriale: „Drogi wolności” oraz „Młody Piłsudski” oraz nowe sezony m.in.:  „Korona królów”, „M jak Miłość”, „Ojciec Mateusz”, „Blondynka” czy „Rodzinka.pl”. Obejrzymy również nowy program „Bake Off Junior”oraz m.in: 5 sezon programu „Rolnik szuka żony”, 9. sezon „The Voice of Poland” i w nowej formule i z nowym prowadzącym  program „Jaka to Melodia?”.

SERIALE TVP1

DROGI WOLNOŚCI SUPER PREMIERA
emisja: niedziela, godz. 20:10, od 2.09
„Drogi wolności” opowiadają pełną przygód i zaskakujących zwrotów akcji historię życia Maryni, Aliny i Lali Biernackich – trzech młodych sióstr, które zakładają w Krakowie tygodnik „Iskra”. Spora część poruszonych w serialu wątków zainspirowana została pamiętnikami Polek, a dokładnie – zawartymi tam wspomnieniami z początków XX wieku. Serial pokazuje nie tylko dziejowe przełomy z początku wieku, ale i codzienność tamtego czasu. Widzowie poznają dokładnie relacje i zależności, jakie panują w domu Biernackich. To krakowska rodzina z tradycjami. Na jej czele stoi surowa i wymagająca babcia Emilia (Anna Polony). Troszczy się o wychowanie wnuczek, wspierając je w trudnych chwilach. Silne kobiety w tej rodzinie muszą trzymać się razem. Marynia (Paulina Gałązka), Alina (Katarzyna Zawadzka) i Lala (Julia Rosnowska) mogą liczyć także na obecność mamy, Anny Biernackiej (Bernadetta Machała-Krzemińska) i odważnej ciotki, Janiny (Iza Kuna).
Służba ojczyźnie to nie jedyne wyzwanie dla sióstr. Każda z nich przeżywać będzie miłosne uniesienia, kończące się nie zawsze szczęśliwie.
Reżyseria: Maciej Migas. Obsada: Anna Polony, Julia Rosnowska, Paulina Gałązka, Katarzyna Zawadzka, Izabela Kuna, Bernadetta Machała-Krzemińska, Adam Cywka, Adrian Zaremba, Damian Kret i inni. Pomysłodawca serialu – Stanisław Krzemiński

 

MŁODY PIŁSUDSKI pilot SUPER PREMIERA
11 listopada
Serial opowiada o grupie spiskowców walczących z caratem na przełomie XIX i XX wieku. Głównym bohaterem jest młody Józef Piłsudski i jego najbliżsi przyjaciele – późniejsi premierzy i prezydenci. Akcja toczy się w Wilnie, Petersburgu, Łodzi, Warszawie i Krakowie. Serial ma charakter sensacyjno-przygodowy. Rozpoczyna się od zamachu na cara Aleksandra II w Petersburgu w roku 1881, a kończy napadem na pociąg w podwileńskich Bezdanach w roku 1908, dokonanym przez Piłsudskiego i jego tytułowych bojowców. Producentem artystycznym serialu jest Jarosław Sokół, autorami scenariusza Jarosław Sokół i Ewa Wencel, reżyserem Jarosław Marszewski w roli Józefa Piłsudskiego Grzegorz Otrębski.

DZIEWCZYNY ZE LWOWA 3 PREMIERA
emisja: sobota, godz.20:30, od 1.09
W nowym, trzecim już sezonie Dziewczyn ze Lwowa, oprócz dobrze znanych postaci, pojawią się nowi bohaterowie. Będzie też wątek o zabarwieniu sensacyjnym, a nawet kryminalnym. Cztery główne bohaterki zadomowiły się w Warszawie i coraz lepiej radzą sobie w Polsce – Uljana odeszła od profesora, ale nie od grania, Olya (Katarzyna Ucherska) chodzi na kurs językowy na uniwersytecie, a Swieta (Anna Maria Buczek) postanowiła założyć firmę importującą pielęgniarki. Polina (Magdalena Wróbel) – obecnie dziewczyna kapitana i Matylda – wciąż żona gangstera – zaczęły prowadząc wspólnie restaurację z ukraińską kuchnią. Profesor po odejściu Uljany (Anna Gorajska) popada w melancholię. Halina (Dorota Segda) i jej mąż, syn profesora, próbują znaleźć jakieś rozwiązanie. Zainstalowanie kablówki z kanałem muzycznym nie do końca jest tym, co satysfakcjonuje profesora. Nowa postać, która przyjedzie z Ukrainy będzie konkurencją głównie dla… Poliny (Magdalena Wróbel). Polina z całej czwórki głównych bohaterek jest najbardziej przedsiębiorcza i najmocniej popychająca życie do przodu. Wraz z pojawieniem się tej „nowej” osoby, może stracić patent na roztaczanie magicznej aury przyciągającej mężczyzn. Na pewno będzie gorąco – nie tylko w „apartamentach” Henruli (Marian Dziędziel), ale i w całej kamienicy.
Reżyseria: Wojciech Adamczyk. Obsada: Magdalena Wróbel, Katarzyna Ucherska, Anna Gorajska, Anna Maria Buczek, Krzysztof Stelmaszyk, Krzysztof Czeczot, Adrian Zaremba, Stanisław Brejdygant, Karol Pocheć i inni.
(III seria)

KLAN 22 PREMIERA
emisja: od poniedziałku do piątku, godz. 18:00, od 3.09
W nowym sezonie sagi rodu Lubiczów Paweł (Tomasz Stockinger) dowie się, że obie jego córki są w ciąży. Lubicz będzie bardzo przejęty faktem, że za kilka miesięcy zostanie podwójnym dziadkiem. Jerzy (Andrzej Grabarczyk) będzie miał trzeci zawał, a Elżbieta (Barbara Bursztynowicz) zacznie rozważać przejście na emeryturę. Czesia (Anna Powierza) i Darek (Dariusz Lewandowski) postanowią się rozwieść. Natomiast Pawełek (Julian Peciak) zakocha się w pomocy domowej… Ola (Kaja Paschalska) jako pierwsza dowie się, że jej starsza siostra spodziewa się dziecka. Kilka dni później powie Agnieszce (Paulina Holtz), że ona również jest w ciąży – zamiast jednak się cieszyć, wpadnie w histerię. Czesia (Anna Powierza) zaproponuje Darkowi (Dariusz Lewandowski), żeby – skoro podjęli już decyzję o rozstaniu – omówili warunki swojego rozwodu. Kiedy jednak Czesława zaproponuje mężowi, by porozmawiali o tym, na jakich warunkach się rozwiodą, okaże się, że Kurzawski nie zamierza pójść jej na rękę. Zapowiada się, ze rozwód będzie bardzo burzliwy. (XXII seria)
Reżyser: Paweł Karpiński, Paweł Chmielewski, Jarosław Marszewski, Adam Molak, Jerzy Sztwiertnia. Obsada: Barbara Bursztynowicz, Andrzej Grabarczyk, Małgorzata Ostrowska, Tomasz Stockinger, Joanna Żółkowska, Andrzej Strzelecki, Paulina Holtz, Kaja Paschalska i inni.

KORONA KRÓLÓW 2 PREMIERA
emisja: od poniedziałku do czwartku, godz. 18:30, od 3.09
Jest rok 1342. U boku Kazimierza (Andrzej Hausner) jest już młodziutka druga żona z Hesji, Adelajda (Aleksandra Przesław). Król stara się o syna, by przekazać mu koronę. Potrzebuje męskiego potomka, by rządził odrodzonym królestwem. Czas żałoby po śmierci ukochanej żony z Litwy Aldony Anny oraz matki Jadwigi dobiegł końca i los zdaje się sprzyjać Kazimierzowi: młoda małżonka, coraz lepsze relacje dyplomatyczne, coraz większa pozycja w kraju, na dworze i w regionie. Adelajda walczy, by zająć ważne miejsce w sercu króla. Z jakimi przeciwnościami przyjdzie im się zmierzyć? Małżeńskie problemy i burzliwe życie osobiste – kolejne romanse i małżeństwa – nie przeszkadzają Kazimierzowi w skutecznym uprawianiu wielkiej polityki, lecz mają swoją cenę. Mimo przeszkód i rodzinnych tragedii, Kazimierz reformuje, walczy, zdobywa ziemie i szacunek poddanych. Tłumi bunty, nie unika konfliktów, sprawnie rozwiązuje problemy i odpowiedzialnie swata ukochane córki. Nie tracąc z oczu Wawelu i jego mieszkańców – dworu, gości, oddanych urzędników i rycerzy Kazimierza – zagościmy częściej w Świdnicy, gdzie Bolko Mały (Andrzej Popiel), jego siostrzeniec, wytrwale walczy o niezależność swego księstwa od Czech oraz w Wyszehradzie, gdzie po śmierci męża Karola Roberta, siostra Kazimierza Elżbieta Łokietkówna (Katarzyna Czapla) wspiera w rządzeniu Węgrami swojego syna Ludwika (Jan Hrynkiewicz). Czy matka – królowa Jadwiga – oraz ojciec – Władysław Łokietek – dobrze przygotowali dzieci i wnuki do rządzenia? Komu i na jakich zasadach Kazimierz powierzy koronę królów? Reżyseria: Wojciech Pacyna. Obsada: Andrzej Hausner, Aleksandra Przesław, Katarzyna Czapla, Andrzej Popiel, Marcin Rogacewicz, Robert Gonera, Sławomir Orzechowski, Tomasz Spryk, Wojciech Żołądkowicz ,Karina Seweryn, Violetta Arlak, Agnieszka Mandat i inni.

KORONA KRÓLÓW – TAKA HISTORIA… PREMIERA
emisja: piątek, godz. 18:30, od 7.09
Jak wyglądał średniowieczny handel? A medycyna? Jak bawiono się podczas królewskich uczt? Kim byli wesołkowie? Na te i inne pytania odpowie seria „Korona Królów – taka historia…”. Jest to cykl edukacyjno-rozrywkowy, podzielony na dwudziestopięciominutowe odcinki. W przystępny sposób przybliża tło historyczne, zawiłości polityczne i realia życia codziennego, w jakich rozgrywa się akcja „Korony królów”. Stanowi atrakcyjną propozycję dla fanów serialu. Będą oni mieli okazję spotkania swoich ulubionych bohaterów w nieco innych okolicznościach niż zazwyczaj. „Korona królów – taka historia…” zaciekawi również osoby, które po prostu interesują się dziejami średniowiecznej Polski i Europy. Gwarantuje to prowadzący – Wojciech Żołądkowicz (serialowy Olgierd). Inteligentnie i dowcipnie oprowadza nas po świecie wieków średnich. Chociaż sam wie niejedno o jego sekretach, czasem podpytuje którąś z postaci „Korony królów” o szczegóły dotyczące jakiejś bardziej skomplikowanej sprawy. Zdarza się również i tak, że nie ma czasu na opowiadanie, ani zadawanie pytań. Tak dzieje się w jednym z odcinków, kiedy musi pomóc… katu. Reżyseria: Piotr Fiedziukiewicz. Prowadzenie: Wojciech Żołądkowicz.

LEŚNICZÓWKA 2 PREMIERA
emisja: poniedziałek-środa, godz.20:30, od 3.09
Katarzyna (Jolanta Fraszyńska) i Krzysztof (Marek Bukowski) między Warszawą a Leśniczówką próbują walczyć o swoje małżeństwo. Nie ułatwia tego zauroczenie Krzysztofa piękną Lidią (Weronika Książkiewicz).
Katarzyna, wbrew obawom Maryny (Iwona Cichosz) i społeczności, stara się dociec prawdy o przeszłości rodziny Ruszczyców i historii lasu. Wspiera ją przyjaciółka Magda (Beata Fido) – lekarka z powołania, która zmaga się z chorobą ukochanej matki, doktor Ździebłowskiej (Anna Seniuk). Do Leśniczówki przyjeżdża ojciec Olgi (Natasza Leśniak), Jasiński(Andrzej Niemirski), by wystartować z budową obwodnicy. Olga zamierza do tego nie dopuścić i ściąga posiłki – nieustępliwą ekolożkę Patrycję (Aleksandra Szwed), która wraz z Pawłem (Michał Czernecki) ma walczyć o rezerwat i malowniczą miejscowość.
Bogdan (Henryk Talar) i Janusz Karcz (Przemysław Bluszcz) próbują za wszelką cenę utrzymać swoją pozycję, jednak na drodze staje im Katarzyna. Julia Izdebska (Maria Pakulnis), stanowcza pani adwokat stara się oczyścić Daniela Karcza (Sebastian Jasnoch) z ciążących na nim zarzutów i nie dopuścić, by trafił do więzienia. Pomoc się przyda, bo Daniel z jednych tarapatów wpada w następne.Nowi aktorzy w obsadzie: Maria Pakulnis – mecenas Julia Izdebska, stanowcza i nieustępliwa, dawna sympatia Bogdana Karcza. Będzie starała się oczyścić Daniela Karcza z ciążących na nim zarzutów… Beata Fido – Magda Ździebłowska, córka doktor Ździebłowskiej. Lekarka, która w Leśniczówce będzie promowała profilaktykę raka piersi i regularne badanie się. Aleksandra Szwed – ekolożka Patrycja. We współpracy z Olgą i Pawłem będzie walczyć o to, by powstająca obwodnica Białoleśni nie zniszczyła rezerwatu, pomników historii oraz malowniczej miejscowości.Agnieszka Czekańska – Elżbieta matka Daniela Karcza i była żona Janusza. Czy okaże się kochającą matką, czy wyrachowaną kobietą? Reżyseria: Maciej Żak. Obsada: Jolanta Fraszyńska, Marek Bukowski, Iwona Cichosz, Weronika Książkiewicz, Agata Turkot, Julia Kostow, Grzegorz Pawlak, Henryk Talar, Sebastian Jasnoch, Przemysław Bluszcz.
(II seria)

OJCIEC MATEUSZ 20 PREMIERA
emisja: czwartek, godz. 20:30, od 6.09
Od dziesięciu lat detektyw w sutannie, razem z widzami TVP1, rozwiązuje zagadki kryminalne. W nowej serii „Ojca Mateusza” oprócz ciekawych śledztw sporo będzie się działo w życiu głównych bohaterów. Aspirant Nocul (Michał Piela) pozna co to zazdrość o żonę (Ewa Konstancja Bułhak), Natalia (Kinga Preis) zorganizuje festiwal artystyczny, na którym kobiety zaprezentują swoje talenty i pokażą rękodzieło, a sierżant Gibalski (Rafał Cieszyński) z wielkim przyjęciem będzie się przygotowywał do roli ojca. Natalia, która jak zawsze nie potrafi usiedzieć w miejscu znów będzie szukać pomysłu na siebie. Choć pomysł napisania kryminału spali na panewce, uda jej się zorganizować w Sandomierzu wielki festyn, na którym miejscowe artystki będą sprzedawać swoje rękodzieła. Przeżyje również niemiłą i stresującą sytuację, kiedy na miejscowym bazarku zostanie okradziona. By złapać grasującego na targowisku złodzieja inspektor Możejko (Piotr Polk) i aspirant Nocul przebiorą się w kobiece stroje! Reżyseria: Wojciech Nowak, Artur Żmijewski. Obsada: Kinga Preis, Artur Żmijewski, Piotr Polsk, Michał Piela, Aleksandra Górska, Jakub Wesołowski, Bartłomiej Firlet, Rafał Cieszyński, Edyta Olszówka, Ewa Konstancja Bułhak i inni.
Wśród gwiazd obsady gościnnej zobaczymy m. in.: Alżbetę Lenską, Katarzynę Bujakiewicz, Dorotę Pomykałę, Rafała Rutkowskiego, Weronikę Humaj, Klaudię Halejcio, Michała Tokaja, Zbigniewa Soszyńskiego, Mirosława Zdrojewicza, Sławomirę Łozińską, Ewę Telegę, Olgę Bończyk, Aleksandrę Szwed, Joannę Trzepiecińską, Pawła Wawrzeckiego, Marcina Przybylskiego, Barbarę Bursztynowicz i wielu innych
(XX seria)

BLONDYNKA 7 PREMIERA
emisja: od grudnia
Wypadek Sylwii (Natalia Rybicka) i tournee Dawida (Grzegorz Małecki) w szóstym sezonie, sprawiły, że ich związek dojrzeje do poważnych decyzji. Będą myśleli o poważnym byciu razem i zalegalizowaniu związku. „Życie to pudełko czekoladek, i nigdy nie wie się, na co się trafi…” I tak właśnie niespodziewanie w życiu Sylwii pojawi się jeszcze jeden mężczyzna… który wywoła spore zamieszanie. W sprawach zawodowych doktor Kubus nie zwalnia tempa. W Majakach cały czas coś się dzieje, a ona, chcąc, nie chcąc bierze w tym udział. Oczywiście przy rozwiązywaniu problemów może zawsze liczyć na pomoc Komendant ZIOŁO (Ewa Konstancja-Bułhak).
Doktor Fus (Krzysztof Gosztyła) i Jasiunia (Izabela Dąbrowska) wprawdzie odzyskują dom, lecznicę i święty spokój. Ale czy zamieszkają w nim? Doktor tryska energią, optymizmem, a w głowie ma mnóstwo pomysłów i inicjatyw. Jasiunia obawia się, że nie nadąży za małżonkiem. Reżyseria: Mirosław Gronowski. Obsada: Natalia Rybicka, Grzegorz Małecki, Izabela Dąbrowska, Krzysztof Gosztyła i inni. (VII seria)

 

 

TVP 2

 

BARWY SZCZĘŚCIA 12 PREMIERA
emisja: od poniedziałku do piątku, godz. 20:10, od 27.08
Nowy sezon „Barw szczęścia” to emocjonalny mix zabawnych, wzruszających i momentami zapierających dech w piersi wydarzeń, w których uczestniczyć będą bohaterowie tego najpopularniejszego w Polsce serialu codziennego. W premierowych odcinkach nie zabraknie wzruszeń. Przede wszystkim: Julita (Katarzyna Sawczuk) i Józek (Patryk Pniewski) wezmą huczny ślub! Młodzi wyprawią dwa wesela – w Warszawie i Kopytkowie. I na obu będą szaleć razem przyjaciółmi – Darkiem (Andrzej Niemyt) i Władkiem (Przemysław Stippa). Poważne kłopoty czekają Huberta (Marek Molak) i Klarę (Olga Jankowska). Małżonkowie – po tym, jak postanowili spędzić święta w górach – przed powrotem do domu wybiorą się na krótki spacer. A gdy nagle zepsuje się pogoda trafią na lawinę. Cała rodzina ukryje się przed żywiołem w bacówce i zostanie uwięziona, bo górską chatę zasypią tony śniegu. Kolejne godziny Pyrkowie spędzą bez jedzenia i kontaktu ze światem i będzie im grozić zamarznięcie… Do Polski z pracy w dubajskim hotelu na dobre powróci kochana przez widzów Kasia Górka (Katarzyna Glinka) oraz z syryjskiej misji medycznej Iwona Pyrka (Izabela Zwierzyńska). Do obsady „Barw szczęścia” – oprócz wspomnianego powyżej Mateusza Banasiuka – dołączą znani i lubiani aktorzy: Dariusz Kordek, Maciej Marczewski, Mariusz Drężek i Marcel Borowiec. Reżyseria: Jakub Skoczeń. Obsada: Katarzyna Sawczuk, Patryk Pniewski, Jacek Rozenek, Małgorzata Potocka, Katarzyna Glinka, Marietta Żukowska, Lesław Żurek i inni (XII seria)

M JAK MIŁOŚĆ 20 PREMIERA
emisja: od poniedziałku do wtorku, godz. 20:55, od 3.09
Do obsady dołączy Rafał Szatan. Znany muzyk wcieli się w Eryka – pianistę, którego Asia pozna w bistro i który zaproponuje jej, by wspólnie nagrali piosenkę. Mężczyzna od razu zacznie Chodakowską adorować, ale na Wietrznej będzie miał konkurenta – Michała (Paweł Deląg). Bo pisarz też otoczy Asię opieką i zrobi wszystko, by się do atrakcyjnej sąsiadki zbliżyć. Którego z wielbicieli wybierze w końcu Joanna… I czy naprawdę jest gotowa, by zapomnieć o Tomku? Poza tym, w Grabinie pojawi się Stefan Friedmann! Popularny aktor i satyryk zagra Józefa Modrego – dżentelmena, którego Barbara (Teresa Lipowska) pozna na kursie języka angielskiego. Senior przyjedzie specjalnie na wieś, by przyjaciółkę odwiedzić, ale na miejscu trafi pechowo na Kisielową (Małgorzata Rożniatowska). I to spotkanie zakończy się dla niego prawdziwą traumą! W nowym sezonie do Polski przyleci Agata, siostra Artura Rogowskiego (w tej roli po raz pierwszy Katarzyna Kwiatkowska, która popularność zdobyła m.in. wykonując świetne parodie w programie „Szymon Majewski Show”). Lekarka postanowi zostać na stałe w Grabinie – i zdobędzie pracę w lokalnej przychodni. Mostowiacy z radością przyjmą ją do rodziny… Reżyseria: Leszek Korusiewicz, Kinga Lewińska, Krzysztof Łukaszewicz, Mariusz Malec. Obsada: Rafał Szatan, Rafał Mroczek, Marcin Mroczek, Katarzyna Cichopek, Adrianna Kalska, Teresa Lipowska i inni.
(XX seria)

NA DOBRE I NA ZŁE 20 PREMIERA
emisja: środa, godz. 20:55, od 5.09
Miłość, tragiczne wydarzenia, nieoczekiwane zwroty akcji i nowi bohaterowie. Po wakacjach Widzów czeka prawdziwy szok, bo na ekranie rozegra się dramatyczna walka o życie jednego z głównych bohaterów serialu. W premierowym odcinku Wiktoria (Katarzyna Dąbrowska) i Adam (Grzegorz Daukszewicz) trafią na drodze na groźny wypadek: rozpędzone auto, w którym będą dzieci, wpadnie do wody. Doktor Krajewski od razu rzuci się tonącym na ratunek, atuż po nim zanurkuje także Wiki – i później już nie wypłynie. Adam – aż do przyjazdu karetki – będzie walczył o życie wyłowionych dzieci i popłynie do ukochanej dopiero, gdy jego pacjenci będą już bezpieczni… Reżyseria: Anna Wieczur-Bluszcz, Grzegorz Lewandowski. Obsada: Agnieszka Pilaszewska, Daniel Olbrychski, Marta Żmuda –Trzebiatowska, Ilona Ostrowska, Mateusz Janicki i inni. (XX seria)

NA SYGNALE 7 PREMIERA
emisja: środa, godz. 21:55, od 5.09
Anna (Lea Oleksiak) nadal będzie w śpiączce i doktor Banach (Wojciech Kuliński) – czuwając przy ukochanej – zacznie spędzać w szpitalu niemal każdą wolną chwilę. Gabi (Marcelina Zawadzka) spróbuje w końcu zmusić kolegę, by porozmawiał o dramacie, który przeżywa z psychologiem – doktor Kają Wrocławską (w tej roli: Katarzyna Hołub).Tymczasem doktor Góra (Tomasz Piątkowski) zacznie cichą walkę z nową szefową… Artur nie pogodzi się z utratą stanowiska – i będzie gotów na wszystko, by usunąć Morawską ze stacji. Gdy oboje wezmą udział w zawodach dla ratowników – „Złota karetka” – otwarcie rzuci Gabi wyzwanie.- Zabrała mi stanowisko, dużą część pensji i poczucie własnej wartości… Ale nigdy nie zabierze mi tytułu „Złotej karetki”! Obsada: Lea Oleksiak, Marcelina Zawadzka, Wojciech Kuliński, Tomasz Piątkowski i inni. (VII seria)

O MNIE SIĘ NIE MARTW 9 PREMIERA
emisja: piątek, godz. 20:45, od 14.09
Od dramatycznych zdarzeń pod pubem „Kontrowersja” minęło sześć miesięcy. Iga (Joanna Kulig) jest wdzięczna Pawłowi (Marcin Korcz) za to, że stanął w obronie Marcina (Stefan Pawłowski), z przymrużeniem oka traktuje jego nowy image i zachowanie. Paweł, który w swoim przekonaniu, cudem uniknął śmierci, postanowił czerpać z życia pełnymi garściami… w swoim stylu. Sylwia (Aleksandra Adamska) patrzy na to z mieszaniną politowania i irytacji, Radecki wcale się tym nie przejmuje, do czasu… Krzysiek (Paweł Domagała) wraca z półrocznego pobytu w Niemczech. Próbuje na nowo ułożyć sobie życie oraz określić swoją relację z Martą (Katarzyna Ankudowicz). Nieoczekiwaną przeszkodą okazuje się przyjazd Andreasa Wagnera (Andrzej Andrzejewski), krewnego podopiecznej Krzyśka, która zapisała mu znaczącą część swego majątku. Szybko okaże się, że Andreasa skierowała do Polski smutna tajemnica rodzinna, a początkowy konflikt z Krzyśkiem da początek nowej, obiecującej przyjaźni. Reżyseria: Filip Zylber. Obsada: Joanna Kulig, Marcin Korcz, Paweł Domagała, Stefan Pawłowski, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Katarzyna Andukowicz i inni (IX seria)

 

RODZINKA.PL 13 PREMIERA
emisja: piątek, godz. 21:45, od 14.09
Ulubiona rodzinka w Polsce wraca na ekrany. Jak poradzi sobie z wyjazdem najstarszego syna? Czy Paula (Julia Wieniawa-Narkiewicz) zawita jeszcze w domu Boskich? Kacper (Mateusz Pawłowski) uczy się sztuki kombinowania a Kuba (Adam Zdrójkowski) coraz bardziej gubi się w uczuciach. Dzieci dorastają i niełatwo za nimi nadążyć, ale Natalia (Małgorzata Kożuchowska) i Ludwik (Tomasz Karolak) się nie poddają.
Reżyseria: Patrick Yoka. Obsada: Magdalena Stużyńska, Małgorzata Kożuchowska, Tomasz Karolak, Maciej Musiał, Adam Zdrójkowski, Mateusz Pawłowski i inni. (XIII seria)

 

TEATR TV W TVP 1

W szczególnym roku obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości repertuar Teatru Telewizji został przygotowany wyłącznie na podstawie tekstów polskich autorów. TTV zaprezentuje spektakle m.in. o Fryderyku Chopinie, o Edwardzie Bernardzie Raczyńskim, o prymasie Auguście Hlondzie, Tadeuszu Reytanie, ks. Jerzym Popiełuszko. Polski rok w Teatrze TV zakończy się „Weselem” Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego. Inauguracja jesiennego sezonu nastąpi 10 września o 21:00 premierą „Fryderyka”. Jest to spektakl Agnieszki Lipiec-Wróblewskie, powstały w oparciu o książkę „Przedpiekle sławy. Rzecz o Chopinie” Piotra Witta. Opowiada o młodzieńczych latach kompozytora i trudnych początkach jego kariery w wielkim paryskim świecie. W roli Chopina wystąpi – Krzysztof Szczepaniak.
Drugą premierą 17 września będzie utwór Krzysztofa Magowskiego „Ostatni hrabia. Edward Bernard Raczyński”, opowiadający o losach wybitnego dyplomaty i prezydenta RP na uchodźctwie w latach 1979-1986. W tytułowej roli Olgierd Łukaszewicz. Premiery w październiku to dramat „Reytan. Druga strona drzwi” w reżyserii Jakuba Pączka, który tym spektaklem debiutuje na telewizyjnej scenie. Sztuka została napisana specjalnie dla Teatru Telewizji przez Jakuba Pączka i Piotra Derewendę. W roli Tadeusza Reytana zobaczymy Mirosława Haniszewskiego. Królem Stanisławem Augustem Poniatowskim będzie Paweł Deląg. Teatr Telewizji „na żywo” 15 października zaprosi do Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku na przedstawienie „Popiełuszko” w reżyserii Jana Nowary.
Z kolei „Człowiek, który zatrzymał Rosję”, to przedstawienia Tomasza Drozdowicza o Janie Kowalewskim. W postać polskiego szyfranta z czasów wojny polsko-bolszewickiej, który rozkodował i zdobył plany operacyjne armii dowodzonej przez Michaiła Tuchaczewskiego wcieli się Michał Żurawski. 5 listopada odbędzie się premiera „Prymasa Hlonda” w reż. Pawła Woldana, w którym poznamy emigracyjne losy Augusta Hlonda z czasów II wojny światowej. Drugą premierą listopadową będzie „Lato” Tadeusza Rittnera w reżyserii Jana Englerta z gwiazdorską obsadą i w zaskakującej inscenizacji.
W grudniu TTV przygotowało dwie ważne premiery: 10 grudnia zobaczymy „Generała” Jarosława Jakubowskiego w reżyserii Aleksandry Popławskiej i Marka Kality. który jest realizacją telewizyjną kultowego przedstawienia z Teatru IMKA w Warszawie. W roli Generała zobaczymy Marka Kalitę.
17 grudnia zobaczymy najnowszą inscenizację wielkiego dramatu Stanisława Wyspiańskiego „Wesele”, którą specjalnie dla Teatru Telewizji przygotowuje Wawrzyniec Kostrzewski. Tak zakończymy ten „niezwykły dla Polaków rok”.
A w styczniu, w lżejszy nastrój wprowadzi nas Kornel Makuszyński i Anna Wieczur-Bluszcz w spektaklu na podstawie powieści Makuszyńskiego „List z tamtego świata”, a także „Chłopcy” Grochowiaka w reżyserii Roberta Glińskiego z wybitnymi aktorami. Ważnym dopełnieniem dla jesiennych premier będą powtórki spektakli z bogatego archiwum Teatru Telewizji.
Mecenasem Teatru Telewizji jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

 

PUBLICYSTYKA

W Telewizji Polskiej publicystyka to przede wszystkim w TVP1 od poniedziałku do piątku program interwencyjny ALARM! Od jesieni o 20.10. Prowadzą go m.in. Jacek Łęski
i Agnieszka Świdzińska. W czwartek o godz. 21.30 Elżbieta Jawrowicz zaprosi na SPRAWĘ DLA REPORTERA, po niej o 22.30 MAGAZYN ŚLEDCZY ANITY GARGAS, a tuż po nim
o 23.00 MAGAZYN KRYMINALNY 997, który poprowadzą Dariusz Bohatkiewicz i Maciej Karczyński. Czwartkową publicystykę w Jedynce zakończy tuż przed północą program Rafała Porzezińskiego OCALENI. W sobotę o 14.10 kontynuacja cyklu popularno-naukowy dla młodzieży i dorosłych Radka Brzózki JAK TO DZIAŁA. Program rozwija zainteresowania młodzieży w obszarze nowych technologii. Przykładowe tematy to: energia, silniki, radio, cyfryzacja, zdalne sterowanie, zegar, GPS i nawigacja, nośniki pamięci, prąd, drukarka 3D, nowe technologie telewizyjne, laser, DNA, łazik marsjański etc. Zaangażowanie widzów
w „strefie zagadek” zgromadziło wokół programu wierną grupę internautów i umożliwiło zawiązanie społeczności na Facebooku, której liczba stale wzrasta.  W niedzielę rano ZIARNO 9.10, a o godz. 14.10 program popularno – naukowy dr. Tomasza Rożka SONDA2.
W TVP2 we wtorki o 21.55 premierowe wydania programu MAGAZYN EKSPRESU REPORTERÓW.

 

 

ROZRYWKA TVP1

 

ROLNIK SZUKA ŻONY
od 2 września premiery: niedziele godz. 21.15, powtórki: soboty godz. 16.00 TVP1
Piąta edycja najpopularniejszego polskiego programu rozrywkowego i zdobywca dwóch Telekamer. ROLNIK SZUKA ŻONY to coś więcej niż telewizyjna rozrywka. To prawdziwa historia o prawdziwych ludziach poszukujących prawdziwej miłości. To dzięki programowi na ślubnym kobiercu stanęły już trzy pary, a na świat przyszło czworo dzieci.
I na tym nie koniec.  W najbliższym miesiącu kolejne pary połączą się węzłem małżeńskim. Kto komu  powie „tak” – zobaczycie  w pierwszym odcinku nowej serii. Program prowadzi Marta Manowska – podróżniczka, aktorka, uważna powierniczka sercowych historii. Czy dzięki piątej  edycji znów komuś uda się  odnaleźć miłość? Przekonamy się niebawem.

 

 

WIELKI TEST O POLSKICH KRYMINAŁACH
5 września godz. 21.00
Jak napisać dobry kryminał? Która z filmowych scen zbrodni najbardziej zapadła w pamięci? Kim był najlepszy detektyw, a kim najsprytniejszy przestępca? Jakie kryminalne zagadki lubi rozwiązywać „Ojciec Mateusz”, a jakie „Komisarz Alex”? Pasjonaci detektywistycznych historii dowiedzą się o kulisach telewizyjnych realizacji, usłyszą motywy muzyczne
z sensacyjnych filmów i seriali. „Wielki Test o polskich kryminałach” poprowadzą Anna Popek i Przemysław Babiarz.

JAKA TO MELODIA?
poniedziałek-sobota godz. 17.30, niedziela godz. 18.30
Popularne show muzyczne JAKA TO MELODIA? powraca w nowej przebojowej odsłonie! Ten kultowy teleturniej oparty na amerykańskim formacie „Name that tune” od września będzie gościł na antenie Jedynki od poniedziałku do niedzieli. Na widzów czekają niespodzianki i atrakcje: zmieniona scenografia, oprawa graficzna, nowe elementy zasad teleturnieju oraz prowadzący – NORBI. Show zostało przeformatowanie na iście królewską rewię gwiazd wypełnioną najpopularniejszymi hitami z list przebojów, a nowy prowadzący będzie bawił i zaskakiwał. Program ukazywał się będzie w trzech odsłonach: od poniedziałku do piątku jako teleturniej muzyczny z udziałem nowych przebojowych zawodników, w soboty zobaczymy bitwy na hity, których bohaterami będą dwie dwuosobowe drużyny, natomiast w niedziele widzowie będą mogli kibicować celebrytom w ich muzycznych starciach. Wielkie przeboje w programie wykonywać będą najpopularniejsze gwiazdy sceny: m.in. Fun Factory, Natasza Urbańska, Cleo, Blue Cafe, Filip Lato, Szymon Chodyniecki, Zouzy, Red Lips, Ola Szwed, Marek Kaliszuk i Lena Zuchniak.

 

 

TVP2

PYTANIE NA ŚNIADANIE Premierowe wydania
poniedziałek – niedziela, od godz 7.55:00 do 11:00,
Jak dobrze rozpocząć dzień? Oczywiście z PYTANIEM NA ŚNIADANIE, które od września powraca z nowymi cyklami, a także mnóstwem praktycznych porad, poruszających historii, ciekawych rozmów i dyskusji w studio, relacji z najciekawszych wydarzeń rozrywkowych
i artystycznych z całego kraju oraz doniesień z życia gwiazd. Każdego poranka widzów Dwójki witać będą popularne pary gospodarzy: Marzena Rogalska i Tomasz Kammel, Monika Zamachowska i Michał Olszański, Marcelina Zawadzka i Tomasz Wolny, Marzena Kawa i Łukasz Nowicki oraz Tamara Gonzalez Perea i Robert El Gendy. Od jesieni ze swoim cyklem wraca Ewa Chodakowska!

LAJK! Premierowe wydania
sobota 19.35
Od września magazyn LAJK! powróci w nowej dynamicznej formule! Energetyczny duet prowadzących, Monika Mazur i Mateusz Szymkowiak, zaproszą widzów na najciekawsze wydarzenia rozrywkowe i kulturalne tej jesieni. Koncerty, festiwale, premiery filmowe, pokazy mody, wydarzenia z udziałem gwiazd… – kamery LAJKA! będą wszędzie tam, gdzie dzieje się coś emocjonującego, wartościowego, wartego uwagi.

BAKE OFF JUNIOR
Czwartek, godz. 20.45
Pierwszy raz kuchnię BAKE OFF… przejmują dzieci! Kulinarne zmagania najmłodszych adeptów sztuki cukierniczej oceni jury znane z programu „Bake off – Ale Ciacho!” Michał Bryś i Krzysztof Ilnicki. W programie zadebiutuje nowa prowadząca Ida Nowakowska, której towarzyszyć będzie Marcelina Zawadzka, znana z programu BAKE OFF – ALE CIACHO!. Premiera najbardziej apetycznego programu TVP2 „Bake Off Junior” już jesienią w TVP2.
Do walki o tytuł Polskiego Mistrza Wypieków” BAKE OFF JUNIOR i 25 tysięcy złotych, stanie 12 dzieci w wieku 8-14 lat. Jurorzy programu – Michał Bryś i Krzysztof Ilnicki przygotowali aż 20 konkurencji, w trakcie których ocenią umiejętności, wyobraźnię
i kreatywność uczestników pierwszej polskiej edycji BAKE OFF JUNIOR. Młodzi adepci sztuki cukierniczej będą musieli przygotować, m.in.: drip cake, pizzę, babeczki, tartę warzywną i francuskie naleśniki. Uczestnicy będą musieli trzymać się wyznaczonych zadań
i nie będą mogli przekroczyć czasu na ich wykonanie. Wielka, kolorowa kuchnia kulinarnego show umiejscowiona na terenie malowniczego, neorenesansowego pałacyku nad Zalewem Zegrzyńskim, będzie areną, na której dojdzie do najpyszniejszej rywalizacji w polskiej telewizji. Ida Nowakowska debiutująca w jest jedną z najbardziej utytułowanych tancerek
w Polsce i idealnym przykładem, jak pasja z dzieciństwa może stać się całym życiem. Wspólnie z dotychczasową prowadzącą, Marceliną Zawadzką, będą dbały o atmosferę, komfort i dobre samopoczucie juniorów na planie.

THE VOICE OF POLAND 9
od 1 września godz. 20.05
W 9. edycji THE VOICE OF POLAND w fotelach trenerskich zasiądą znani i lubiani artyści polskiej sceny muzycznej. Najlepszego głosu w Polsce poszukiwać będą debiutujący w roli Trenerów Grzegorz Hyży i Piotr Cugowski. Do programu powróci również Patrycja Markowska. W czwartym trenerskim fotelu ponownie zobaczymy Michała Szpaka, który doskonale odnalazł się rok temu w nowej roli. Debiutujący wówczas trener świetnie radził sobie w programie, a jego podopieczna Marta Gałuszewska spektakularnie zwyciężyła
8. edycję muzycznego talent show. W jaki sposób Grzegorz Hyży, Patrycja Markowska, Piotr Cugowski i Michał Szpak będą rywalizować o swoich uczestników, jaka popłynie od nich energia i jak będą przekonywać młodych artystów, by Ci wstąpili właśnie do ich drużyn? Program składa się z kilku etapów: „Przesłuchań w Ciemno”, „Bitew”, „Nokautu” oraz „Finału”. Podczas pierwszego etapu wokaliści powyżej 16 roku życia spróbują zaczarować swoim głosem trenerów. Zasady programu pozostają niezmienione, podczas Przesłuchań
w ciemno każdy z trenerów weźmie pod swoje skrzydła 12 uczestników! Na etapie „Bitew” wokaliści podzieleni na duety stoczą muzyczne starcia, a trenerzy wybiorą jednego zwycięzcę. Wzorem poprzednich edycji, trenerzy będą mogli dokonać trzech kradzieży,
a emocji dodawać będą tzw. gorące krzesła, na których będą sadzać „skradzionych” uczestników i które będą towarzyszyć również w odcinku Nokaut. Na tym etapie trenerzy wybiorą czwórkę finalistów, którzy będą walczyć w Finale o tytuł Najlepszego Głosu
w Polsce. Zwycięzca otrzyma tytuł THE VOICE OF POLAND – NAJLEPSZY GŁOS oraz nagrodę w postaci oferty zawarcia kontraktu płytowego z wytwórnią Universal Music Polska. O tym kto zostanie najlepszym głosem w Polsce zadecydują widzowie za pomocą głosowania SMS.
Ponadto TVP1 zaprosi na teleturnieje. W piątkowe wieczory czeka widzów dobra zabawa
i wielka wygrana z THE WALL. WYGRAJ MARZENIA, który o 20.35 prowadzi Paweł Orleański. BIG MUSIC QUIZ o godz. 21.30. W roli prowadzących Sławomir i Kajra. Ponadto od poniedziałku do piątku o godz. 18.55 JEDEN Z DZIESIĘCIU, gdzie gospodarzem programu jest, trzykrotny laureat Telekamery w kategorii Osobowość Telewizyjna, Tadeusz Sznuk.
W TVP2 nie zabraknie emocji: FAMILIADA, którą w soboty i niedziele o 14.00 prowadzi Karol Starsburger, KOŁO FORTUNY od poniedziałku do piątku o 16.00 z Izą Krzan
i Rafałem Brzozowskim oraz POSTAW NA MILION, w sobotę o 18.35, którego gospodarzem jest Łukasz Nowicki.

FESTIWAL MUZYKI TANECZNEJ KIELCE 2018 TVP2
7 września godz. 20.45 i 8 września godz. 21.05
Muzyka taneczna triumfuje na polskich scenach. Piosenki do tańca mają ogromną rzeszę fanów we wszystkich grup wiekowych. Gwiazdy Disco Polo i Dance grają kilkaset koncertów rocznie, a ich piosenki mają milionową oglądalność w internecie. Na scenie „Kadzielni”
w Kielcach, najpiękniej w Polsce położonego amfiteatru, spotkają się największe tuzy tego gatunku z Polski i zagranicy. Pierwszy dzień Festiwalu to: konkurs na Taneczny Przebój Roku 2018. Wystąpią: Akcent, Boys, Bayer Full, Weekend, Top Girls, Power Play, Piękni
i Młodzi, Andre, Baby Full, Cliver. Gość specjalny: Loona, Sławomir. Prowadzący: Kajra, Sławomir, Mateusz Szymkowiak. Drugi dzień Festiwalu: Szalona Domówka Marka Sierockiego czyli Największe Polskie i Światowe przeboje do Tańca. Na scenie zobaczymy: Kate Ryan, Gromee&Lukas Meijer, Oceana, In-grid, Velvet, Shaun Backer, Arash, Mohombi, Stachursky, Papa D., Marlena Drozdowska&Grzegorz Wilk. Prowadzący: Ida Nowakowska, Mateusz Szymkowiak, Marek Sierocki.

ZAKUPY POD KONTROLĄ TVP2
od 16 września o godzinie 19.35
Cykl ZAKUPY POD KONTROLĄ ma na celu przekonanie widzów oraz rodziny uczestniczące w poszczególnych odcinkach, że dobre produkty nie muszą być markowe. Wysoką jakość posiadają również artykuły producentów mniej znanych. Bohaterami odcinków będą rodziny, które wydają na zakupy spożywcze i jedzenie zbyt dużo. Małgorzata Krupa i Darek Kuźniar pod „okiem kamer” spróbują zmienić dotychczasowe nawyki żywieniowe i przyzwyczajenia zakupowe bohaterów. W każdym odcinku pojawi się przepis na danie główne lub deser. Małgorzata Krupa jest pierwszą w Polsce pogodynką plus size, współpracuje z producentami znanych polskich Marek. Jej pasją jest gotowanie. Jest góralką i uwielbia gościć, i karmić ludzi. Kocha celebrować posiłki od przystawek, zup przez wykwintne dania główne do deserów i dobrych koktajli. Dariusz Kuźniak, szef kuchni autor kulinarnych książek, laureat prestiżowych konkursów, konsultant, trener, a przede wszystkim szalony artysta kulinarny, który niszczy wszelkie stereotypy dotyczące utartych przepisów
i łączenia składników proponując niezapomniane oraz niepowtarzalne kompozycje smakowe obecnie współtworzy sieć niemieckich restauracji i kulinarne programy telewizyjne.

JESTEM BOROWICZ TVP2
emisja planowana w drugiej połowie września
Adam Borowicz pochodzi ze Śląska, co przede wszystkim słychać, bo mówi wyłącznie śląską gwarą. Od ośmiu lat zarabia na chleb w Szkocji, która stała się jego drugą ojczyzną. Jest budowlańcem. Wielką pasją Adama jest gotowanie oraz odkrywanie nowych smaków. Założył więc vloga JESTEM BOROWICZ, który zyskuje coraz większą popularność.  Nic dziwnego – Borowicz to połączenie wyrazistości i naturalności oraz śląskiej gwary ze szkockimi daniami. W nowym show podróżniczo-kulinarnym kucharz odwiedzi, m.in.: Szkocję, Walię i  Irlandię. Zwiedzi lokalne targi i drogie restauracje. Pozna mieszkańców, ich regionalne produkty i  kulinarne tajemnice. Pokaże nieoczywiste miejsca, zabytki i przyrodę.

43. FESTIWAL POLSKICH FILMÓW FABULARNYCH GDYNIA 2018
TVP Kultura i TVP2
gala wręczenia nagród 22 września
Retransmisja uroczystego rozdania nagród 43. FESTIWALU POLSKICH FILMÓW FABULARNYCH w Gdyni. Najważniejszego festiwalu dla polskiej kinematografii. W tym roku w Konkursie Głównym znalazło się 16 filmów, kilka z nich powstały w koprodukcji
z Telewizją Polską. Platynowe Lwy odbierze Jerzy Skolimowski – reżyser i scenarzysta, czasami aktor. Polskich Filmów Fabularnych odbędzie się w dniach 17 – 22 września.

 

Źródło TVP

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.