„House of cards” sezon 2, już w maju w Ale kino+

House of cards 2Ale kino+ zaprasza na długo ALEKINOwyczekiwany, drugi sezon serialu politycznego „House of Cards” z rewelacyjnymi rolami Kevina Spaceya i nagrodzonej w tym roku Złotym Globem Robin Wright. Stacja zaoferuje widzom unikalną możliwość obejrzenia całej serii w ramach specjalnego maratonu. Zaplanowała również cykliczne, cotygodniowe  emisje.

 

 

W ciągu dwóch wieczorów – 30 i 31 maja, począwszy od godziny 20:10, aż do późnych godzin nocnych ale kino+ wyemituje wszystkie 13 odcinków nowego sezonu. Regularne cotygodniowe emisje drugiej serii będzie można oglądać w każdy wtorek, od 3 czerwca. 23 i 24 maja stacja przypomni cały pierwszy sezon serialu, również w formie maratonu serialowego.

„Widzowie ale kino+ będą mogli zobaczyć drugi sezon House Of Cards już w 3 miesiące po światowej premierze. Najbardziej zagorzali fani serialu ucieszą się podwójnie, bo specjalnie dla nich przygotowaliśmy specjalny maraton, w ramach którego będą mogli zobaczyć wszystkie nowe odcinki w ciągu dwóch kolejnych wieczorów. Ci, którzy wolą dozować emocje, będą mogli śledzić rozwój wydarzeń oglądając regularne, cotygodniowe emisje. Natomiast widzowie, którzy nie znają jeszcze tego fantastycznego serialu, mogą tydzień wcześniej, w przyspieszonym tempie obejrzeć cały pierwszy sezon. Jednym słowem każdy będzie mógł zobaczyć tę doskonałą produkcję w najbardziej dogodny dla siebie sposób” – mówi Arkadiusz Mierzwa, dyrektor ds. Komunikacji i PR platformy nc+.

Pierwszy sezon, który ale kino+ pokazywał od października 2013, zebrał entuzjastyczne recenzje i zyskał ogromne rzesze fanów. W Polsce serial przyciągnął przed ekrany łącznie 1,6 mln widzów, wywołując żywiołowe dyskusje na forach i profilach społecznościowych. Sezon 2. nie tylko dorównuje sezonowi poprzedniemu, ale ma szansę pobić jego popularność – wystarczy zacytować fragmenty recenzji z prasy zagranicznej:
„Pierwsza godzina sezonu 2. jest lepsza niż cokolwiek innego w sezonie 1. i (…) wciśnie w fotel wielu fanów serii”. (The Baltimore Sun)

„Underwood w wykonaniu Kevina Spaceya jest jeszcze bardziej przebiegły, skomplikowany i bezwzględny”. (Newsday)

„Prowadzący dziennikarskie śledztwo Zoe Barnes, Janine Skorsky i Lucas Goodwin trafią do świata, w którym nie chciałby się znaleźć żaden reporter o zdrowych zmysłach”. (The Kansas City Star)

Bohaterem serii jest charyzmatyczny kongresmen Frank Underwood, który w wyścigu o władzę nie cofnie się przed niczym. W zrealizowaniu planu obalenia prezydenta Stanów Zjednoczonych pomaga mu żona Claire, szefowa ogromnej fundacji charytatywnej. Wcielający się we Franka Underwooda Kevin Spacey otrzymał za swoją rolę nominacje do Emmy i Złotego Globu, a Robin Wright, która zagrała Claire, odebrała Złoty Glob.

Akcja drugiego sezonu rozpoczyna się zaprzysiężeniem Franka na wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych. Nowe stanowisko łączy się z wielkimi wpływami, ale również z potężnymi wrogami. Szczególnie niewygodny okaże się Raymond Tusk, miliarder prowadzący interesy z Chinami. Między nim a Frankiem rozpoczyna się podjazdowa wojna o wpływy u prezydenta i możliwość realizacji własnych planów. Underwood bowiem zrobi wszystko, by osłabić pozycję prezydenta i zająć jego miejsce. Tusk natomiast nadal chce w spokoju współpracować z Chińczykami, a do tego potrzebny mu jest obecny prezydent.

Frank musi również stawić czoła dziennikarzom, którzy wpadli na trop jego zbrodni. Doug Stamper, asystent Underwooda, będzie starał się chronić a jednocześnie kontrolować Rachel – ex-prostytutkę, która jako jedyna mogłaby zeznawać w sprawie podejrzanej śmierci kongresmena Petera Russo.
Z kolei żona Franka, Claire, porzuci fundację i zajmie się polityką. Poświęci się pracom nad wprowadzeniem ustawy przeciwko przemocy wobec kobiet w wojsku.
Pojawią się także nowi bohaterowie, jak żona prezydenta Tricia, bezwzględna Jackie Sharp, która dołączy do politycznego zespołu Franka, czy pewien tajemniczy haker, który nawiąże kontakt z prowadzącym dziennikarskie śledztwo Goodwinem.
Polityczna gra będzie się toczyć o najwyższą stawkę jednocześnie na kilku frontach, a Frank zrobi wszystko, by osiągnąć upragniony cel i zostać prezydentem Stanów Zjednoczonych.

O produkcji

„House of Cards” to pierwszy w historii serial oryginalnie wyprodukowany na potrzeby internetu. Jest to również pierwsza wysokobudżetowa produkcja internetowa – koszt realizacji 13 odcinków pierwszego sezonu szacuje się na 60 milionów dolarów (dane za www.imdb.com). Netflix zrobił niemałe zamieszanie podczas rozdania telewizyjnych nagród Emmy. „House of Cards” ustanowił precedens, zdobywając 14 nominacji i wygrywając w trzech kategoriach. Jedną ze statuetek odebrał David Fincher za reżyserię pilotażowego odcinka. Na tegorocznej gali rozdania Złotych Globów produkcja otrzymała 4 nominacje, w tym dla najlepszego serialu dramatycznego, a statuetkę odebrała Robin Wright.

Emisje:

Sezon II
piątek 30 maja 20:10 – 01:00 – odcinki 1-6
sobota 31 maja 20:10 – 02:00 – odcinki 7-13
regularne emisje – wtorki, od 3 czerwca o 21:00

sezon I
piątek, 23 maja 20:10-01:35 – odcinki 1-6
sobota, 24 maja 20:10-02:35 – odcinki 7-13

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.