HBO w sierpniu 2022

W sierpniu w HBO m.in.: krymialny „Hazardzista”, familijny „Clifford. Wielki czerwony pies”, horror „Resident Evil: Witajcie w Raccoon City”, nowe seriale: „Ród smoka”, „Rozmowy z przyjaciółmi” i „Morderca z Pembroke”, nowe sezony „Branża” sezon 2, „Stewardeasa” sezon 2 i „Mayans M.C.” sezon 4.

NIEDZIELNE MEGAHITY

Hazardzista
THE CARD COUNTER

kryminalny USA 202

premiera 07.08.2022 godz. 20:10

Reżyseria Paul Schrader
Obsada Oscar Isaac, Tiffany Haddish, Tye Sheridan, Willem Dafoe, Alexander Babara

William jest byłym żołnierzem, który stał się hazardzistą. Jego apatyczna egzystencja odzyskuje barwy, gdy spotyka młodego chłopaka szukającego zemsty.
Były amerykański żołnierz William Tell (Oscar Isaac) służył kiedyś w Iraku. Teraz wędruje po kasynach i gra w karty, uciekając przed swoją przeszłością. Jego apatyczna egzystencja odzyskuje kolory, gdy pewnego dnia spotyka młodego Cirka (Tye Sheridan), który prosi go o pomoc w zemszczeniu się na wysokim rangą oficerze armii amerykańskiej. William widzi szansę na odkupienie swoich win i bierze Cirka pod swoje skrzydła jako protegowanego. Przy wsparciu tajemniczej finansisty La Lindy (Tiffany Haddish) starają się wygrać mistrzostwa świata w pokerze w Las Vegas. Wyzwanie zaczyna jednak przerastać Williama, który musi stawić czoła demonom ze swojej przeszłości.

Clifford. Wielki czerwony pies
CLIFFORD THE BIG RED DOG

familijny USA 2021

premiera 21.08.2022 godz. 20:10

Reżyseria Walt Becker
Obsada Jack Whitehall, Darby Camp, Tony Hale, Sienna Guillory, David Alan Grier, John Cleese

Kiedy Emily odkrywa, że jej mały rudy szczeniak Clifford urósł w ciągu nocy o 3 metry, zwraca się o pomoc do wujka Caseya, który jest szalonym naukowcem.
Kiedy gimnazjalistka Emily Elizabeth (Darby Camp) spotyka magicznego ratownika zwierząt (John Cleese), który daje jej małego, rudego szczeniaka, nigdy nie spodziewa się, że następnego dnia obudzi się i znajdzie w swoim małym mieszkaniu w Nowym Jorku olbrzymiego, trzymetrowego psa gończego. Podczas gdy jej samotna mama (Sienna Guillory) wyjechała w interesach, Emily i jej zabawny, ale odrobinę szalony wujek Casey (Jack Whitehall) wyruszają w pełną emocji podróż w nieznane.

Resident Evil: Witajcie w Raccoon City
RESIDENT EVIL: WELCOME TO RACCOON CITY

akcja, horror USA 2021

premiera 28.08.2022 godz. 20:10

Reżyseria Johannes Roberts
Obsada Kaya Scodelario, Hannah John-Kamen, Robbie Amell, Neal McDonough, Tom Hopper

Niegdyś kwitnąca życiem siedziba giganta farmaceutycznego Umbrella Corporation, Raccoon City, jest teraz umierającym miastem… Grupa ocalałych musi współpracować, aby odkryć prawdę stojącą za tym upadłym miejscem.
Niegdyś kwitnąca życiem siedziba giganta farmaceutycznego Umbrella Corporation, Raccoon City, jest teraz umierającym miastem na Środkowym Zachodzie. Exodus firmy sprawił, że miasto stało się pustkowiem. Co gorsza pod powierzchnią ziemi zdaje się buzować mroczna siła. Kiedy zło zostaje uwolnione, grupa ocalałych musi współpracować, aby odkryć prawdę stojącą za tym miejscem i przetrwać noc. Kontynuacja filmowego hitu w reżyserii Johannesa Robertsa.

PROPOZYCJE TYGODNIA

Stado
STADO (AKA. THE HERD)

dokumentalny Polska 2020

premiera 04.08 godz. 20:10

Historia amatorskiej drużyny dziewczęcej woltyżerki, która podejmuje wyzwanie wejścia w sportowy świat profesjonalistów. Zawodniczki nie zdają sobie jednak sprawy, jak wiele poświęceń wiąże się z tą decyzją.
Kiedy amatorski żeński klub sportowy Volteo podejmuje wyzwanie, by zostać reprezentacją narodową w woltyżerce, jego członkinie nie zdają sobie sprawy, jak wiele poświęceń wiąże się z taką decyzją. Stado to opowieść o zmianach, jakie ta decyzja niesie za sobą w życiu trenerki Natalii, a także członkiń zespołu, zwłaszcza najmłodszej Zosi i najstarszej Oli. W imię jednego celu będą musiały pokonać własne słabości i zamienić niedzielne hobby w codzienny obowiązek. Droga do sukcesu jest wyboista i pełna trudnych emocji, gdzie gorzki posmak porażek utrzymuje się znacznie dłużej niż słodki zapach zwycięstw. Jednak prawdziwą przygodą są lekcje przyjaźni, odpowiedzialności i wierności sobie, które dzieją się między treningami.

Przebudzenie wiosny: Ci, których znałeś
SPRING AWAKENING: THOSE YOU’VE KNOWN

dokumentalny USA 2022

premiera 04.08 godz. 21:35

Reżyseria
Michael John Warren

Pełnometrażowy dokument przedstawiający kulisy przygotowań do 15. rocznicy wystawienia „Przebudzenia wiosny” z udziałem oryginalnej obsady. Jego twórcy przedstawiają historię produkcji kultowego musicalu 15. lat po jego premierze.
Pełnometrażowy dokument przedstawiający kulisy przygotowań do 15. rocznicy wystawienia „Przebudzenia wiosny” z udziałem oryginalnej obsady. Jego twórcy przedstawiają historię produkcji kultowego musicalu 15. lat po jego premierze.

Amerykański sen George’a Carlina,
GEORGE CARLIN’S AMERICAN DREAM

dokumentalny USA 2022

premiera 11.08.2022 godz. 21:55

Reżyseria
Judd Apatow, Michael Bonfiglio

Dwuczęściowy film dokumentalny opowiada o życiu i twórczości wielkiego komika – George’a Carlina, który był kulturowym kameleonem i jednym z najbardziej wpływowych artystów stand-upu wszech czasów

Steve McQueen: Nieukończony film
STEVE MCQUEEN: THE LOST MOVIE

dokumentalny Wielka Brytania 2021

premiera 11.08.2022 godz. 23:50

Reżyseria
Alex Rodger
Obsada
Steve McQueen, James Garner, John Frankenheimer, David Letterman, John Sturges

Oparty na archiwalnych materiałach film zgłębia historię gwiazdy Steve’a McQueena i tajemnicę jednego z największych hollywoodzkich filmów, który nigdy nie powstał.
Ikona Hollywood, Steve McQueen, zastanawiał się, czy był aktorem z zacięciem wyścigowym, czy kierowcą wyścigowym z zacięciem aktorskim. Nieukończony film “Day of the Champion” miał połączyć jego dwa światy, oddać hołd sportowi i w prawdziwie autentyczny sposób przedstawić na ekranie niebezpieczeństwa oraz pasję związane z Formułą 1. Jednak wymarzony projekt gwiazdy szybko przekształcił się w walkę między dwoma głównymi studiami Hollywood. a każde z nich chciało wypuścić swój film jako pierwsze. Mimo że produkcja “Day of the Champion” wyprzedzała kilka miesięcy konkurenta, nękany problemami i niepowodzeniami projekt został boleśnie zamknięty, zanim McQueen w ogóle stanął przed kamerą. Co ciekawe, do niedawna uważano, że nie zachowały się żadne materiały z jego kręcenia

Senna
SENNA

dokumentalny Wielka Brytania 2010

premiera 18.08.2022 godz. 23:35

Reżyseria
Asif Kapadia

Świetny dokument przybliżający sylwetkę legendarnego brazylijskiego kierowcy Formuły 1 – Ayrtona Senny.
Ayrton Senna przez dziesięć lat był jednym z najlepszych kierowców Formuły 1. Trzy razy zdobywał mistrzostwo świata w F1, dążąc do doskonałości zarówno pod względem fizycznym, jak i duchowym. Jego drogę zakończyła tragiczna śmierć na torze rajdowym w 1994 roku. Senna miał wtedy zaledwie 34 lata. Film pokazuje także najważniejsze dzieło sportowca – założoną po jego śmierci fundację, która umożliwia milionom brazylijskich dzieci zdobycie wykształcenia. Senna to pasjonująca opowieść o wybitnym sportowcu, która powstała w bliskiej współpracy z jego rodziną. Spadkobiercy brazylijskiego kierowcy zaufali reżyserowi Asifowi Kapadii (Wojownik, Far North) i pozwolili mu stworzyć pierwszy w historii film dokumentalny o Sennie. Obraz otrzymał wiele nagród. Został m.in. doceniony przez Brytyjską Akademię Filmową (zdobył statuetkę BAFTY dla najlepszego dokumentu i za najlepszy montaż) oraz publiczność prestiżowego festiwalu w Sundance, która przyznała mu swoją nagrodę.

Widzimy się wczoraj
HELLO AGAIN – A WEDDING A DAY

komedia Niemcy 2020

premiera 25.08.2022 godz. 20:10

Reżyseria
Maggie Peren
Obsada
Alicia Von Rittberg, Samuel Schneider, Emilia Schüle, Edin Hasanovic, Tim Oliver Schultz

Kiedy Philipp, najlepszy przyjaciel Zazie, wysyła zaproszenie na swój ślub, kobieta jest zszokowana, że chce on poślubić zarozumiałą i złośliwą Franziskę. Postanawia zrobić wszystko, aby uratować go przed popełnieniem największego błędu w życiu.
Zazie mieszka ze swoimi kumplami, kobieciarzem Patrickiem i poczciwym Antonem. Każde z nich jest całkowicie niezdolne do bycia w związku. Miłość dla żadnego z nich nie jest priorytetem. Kiedy Philipp, najlepszy przyjaciel z dzieciństwa Zazie, wysyła zaproszenie na swój ślub, przez długie miesiące zalega ono w przepełnionej skrzynce pocztowej. Kiedy Zazi w końcu dostaje zaproszenie, okazuje się, że ślub mężczyzny planowany jest na następny dzień. Co więcej – chce on poślubić zarozumiałą i złośliwą Franziskę. Zazie postanawia zrobić wszystko, co w jej mocy, by uratować Philippa przed popełnieniem, jej zdaniem, największego błędu w życiu.

Kryptonim Jane
THE JANES

dokumentalny USA 2022

premiera 25.08.2022 godz. 21:45

Reżyseria
Tia Lessin, Emma Pildes

W Chicago w 1972 roku policja aresztowała siedem kobiet, które należały do tajnej grupy. Używając kryptonimu Jane i bezpiecznych domów, zbudowały podziemną usługę dla kobiet szukających bezpiecznej, niedrogiej i nielegalnej aborcji.
Wiosną 1972 roku policja dokonała nalotu na mieszkanie w południowej części Chicago. Siedem kobiet zostało aresztowanych i oskarżonych. Wszystkie były częścią tajnej siatki. Używając kryptonimu Jane i bezpiecznych domów, aby chronić swoją tożsamość i pracę, zbudowały podziemną usługę dla kobiet szukujących bezpiecznej, niedrogiej i nielegalnej aborcji. Stawiając czoła mafii, kościołowi i państwu, członkinie grupy wykazywały niezrównaną odwagę i współczucie dla najbardziej potrzebujących. Współreżyserki – Tia Lessin i Emma Pildes – odkrywają tę niezwykle aktualną historię, aby pokazać, jak walka o bezpieczną i legalną aborcję była – i nadal jest – niepewnym i niebezpiecznym przedsięwzięciem.

Jestem Bolt
I AM BOLT

dokumentalny Wielka Brytania 2016

premiera 25.08.2022 godz. 23:30

Reżyseria
Ben Turner, Gabe Turner

Zobaczcie z bliska, co tak naprawdę oznacza bycie Usainem Boltem – od treningów po rywalizację na światowej arenie. Bolt, jakiego nigdy wcześniej nie widzieliście!
Ten porywający dokument przedstawia sylwetkę jamajskiego sprintera Usaina Bolta, najszybszego człowieka w historii i jednego z największych olimpijczyków w historii. „I Am Bolt” śledzi losy legendy sprintu, przygotowującego się do sięgnięcia po złoto na Igrzyskach Olimpijskich w Rio w 2016 r. Bolt, rywalizując w biegach na 100 i 200 metrów, próbuje przejść do historii, wygrywając te zawody po raz trzeci z rzędu. Oprócz śledzenia jego treningów, dokument zawiera archiwalne materiały filmowe dotyczące jego życia i fenomenalnych osiągnięć. Dzięki oszałamiającej karierze Bolt zapisał się już na kartach historii jako jeden z największych sportowców wszechczasów.

Jackass Forever
JACKASS FOREVER

komedia USA 2022

premiera 26.08.2022 godz. 21:10

Reżyseria
Jeff Tremaine
Obsada
Johnny Knoxville, Chris Pontius, Dave England, Wee Man

Oryginalna ekipa bohaterów powraca na kolejną rundę zabawnych, szalenie absurdalnych i często niebezpiecznych numerów. W filmie Johnny i jego towarzysze przesuwają granicę jeszcze dalej.
Oryginalna ekipa bohaterów powraca na kolejną rundę zabawnych, szalenie absurdalnych i często niebezpiecznych numerów. W filmie Johnny i jego towarzysze przesuwają granicę jeszcze dalej.

SERIALE

Branża II,
INDUSTRY II.

serial dramat USA 2022

premiera 1/2.08 godz. 3:00

Reżyseria
Birgitte Stærmose
Obsada
Marisa Abela, Myha’la Herrold, David Jonsson, Harry Lawtey, Conor MacNeill

Harper Stern (Myha’la Herrold) przeprowadziła się do Londynu, by podjąć pracę w czołowym banku inwestycyjnym Pierpoint & Co. Dobrze zna już realia funkcjonowania w tej instytucji i wie, że codziennie musi walczyć o uznanie przełożonych. Jest to tym trudniejsze, że rywalizuje z równie ambitnymi rówieśnikami, którzy na dodatek wywodzą się z uprzywilejowanych rodzin. A pochodzenie w Pierpoint & Co z zasady gwarantuje lepszy start.

Rozmowy z przyjaciółmi,
CONVERSATIONS WITH FRIENDS

serial dramat Wielka Brytania 2022

premiera 05.08.2022 piątki po 2 odc. godz. 20:10 i 20:40

Reżyseria
Leanne Welham, Lenny Abrahamson
Obsada
Alison Oliver, Sasha Lane, Joe Alwyn, Jemima Kirke

Latem przed ostatnim rokiem studiów, Frances i jej najlepsza przyjaciółka Bobbi spotykają nietuzinkową parę – Melissę i Nicka

Stewardesa II,
THE FLIGHT ATTENDANT II.

serial dramat

premiera 05.08.2022 poniedziałki po 2 odc. godz. 21:10 i 22:00

Obsada: Kaley Cuoco, Zosia Mamet,

Cassie Bowden wiedzie w Los Angeles swoje nowe trzeźwe życie, w wolnym czasie dorabiając jako agentka CIA. Kiedy jednak zagraniczne zlecenie sprawia, że przypadkowo staje się świadkiem morderstwa, Cassie zostaje wplątana w kolejną międzynarodową intrygę.

­

Ród smoka, 
HOUSE OF THE DRAGON

serial dramat, fantasy USA 2022

premiera 21/22.08 godz.3:00

Reżyseria
Miguel Sapochnik
Obsada
Paddy Considine, Olivia Cooke, Emma D’Arcy, Matt Smith, Steve Toussaint, Eve Best

Serial HBO Ród smoka (House of the Dragon) powstał na podstawie książki George’a R.R. Martina Ogień i krew, która opowiada o historii rodu Targaryenów i o zdarzeniach dziejących się 200 lat przed czasami, w których osadzona jest Gra o tron.

HBO 3

SERIALE

Morderca z Pembroke, 
THE PEMBROKESHIRE MURDERS

premiera 24.08 godz.21:00

Reżyseria
Marc Evans
Obsada
Luke Evans, Keith Allen, Caroline Berry, Oliver Ryan, David Fynn

Steve Wilkins (Luke Evans) pracuje w walijskiej policji na stanowisku nadinspektora. Dociekliwy mężczyzna postanawia na nowo przyjrzeć się nierozwiązanej sprawie morderstw z lat 80. Skłania go do tego seria włamań, do których niedawno doszło. Wydają się one powiązane z zamkniętym od lat śledztwem. Wilkins otwiera dawną sprawę, mając nadzieję, że sprawiedliwości wreszcie stanie się zadość. Serial nawiązuje do autentycznej historii.

­

­

Mayans M.C. IV, 
MAYANS M.C. IV. 

premiera 25.08 godz. 22:00

Reżyseria
Elgin James
Obsada
Jd Pardo, Clayton Cardenas, Sarah Bolger, Michael Irby, Carla Baratta

Gang Santo Padre wikła się w kolejną wojnę.

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.