HBO w lipcu 2022

W lipcu na kanałach HBO m.in: dramat „Anette”, dramat „Dom Gucci”, komedia „Pogromcy duchów: Dziedzictwo”, „Spider-Man: Bez drogi do domu” oraz nowy chorwacki serial „Cisza”.

NIEDZIELNE MEGAHITY

Annette
ANNETTE

dramat musical Francja 2021

premiera: 03.07 godz. 20:10

Reżyseria Leos Carax
Obsada Adam Driver, Marion Cotillard, Simon Helberg, Devyn McDowell

Komik standupowy zakochuje się w światowej sławy śpiewaczce operowej. Tworzą namiętną i czarującą parę. Wraz z narodzinami ich pierwszego dziecka i ich życie wywraca się do góry nogami.
Współczesne Los Angeles. Henry (Adam Driver) to komik z dużym poczuciem humoru, który zakochuje się w Ann (Marion Cotillard), światowej sławy śpiewaczce operowej. Tworzą namiętną i czarującą parę, która nie stroni od światła reflektorów. Jednak norodziny ich pierwszego dziecka zmieniają wszystko. Mała Annette o niezwykłych zdolnościach wywraca ich życie do góry nogami. Film wizjonerskiego reżysera Leosa Caraxa, z fabułą i muzyką autorstwa Rona i Russella Maelów, duetu znanego jako Sparks. Opowieść o miłości, zazdrości i zemście.

Dom Gucci
HOUSE OF GUCCI

kryminalny dramat USA 2021

premiera: 17.07 godz. 20:10

Reżyseria Ridley Scott
Obsada Lady Gaga, Adam Driver, Al Pacino, Jeremy Irons, Jared Leto, Salma Hayek

Lady Gaga jako outsiderka o niepohamowanych ambicjach, która wślubiła się w stojącą za włoskim imperium mody rodzinę Gucci.
Kiedy Patrizia Reggiani (Lady Gaga), outsiderka ze skromnego domu wślubia się rodzinę Gucci, jej niepohamowane ambicje zaczynaja odkrywać rodzinne dziedzictwo. Jej zachowanie uruchamia spiralę zdrady, zemsty, a ostatecznie… morderstwa. Obraz zainspirowany szokującą historią rodziny stojącej za włoskim imperium mody.

Pogromcy duchów: Dziedzictwo
GHOSTBUSTERS: AFTERLIFE

KOMEDIA Kanada 2021

premiera: 24.07 godz. 20:10

Reżyseria Jason Reitman
Obsada Carrie Coon, Finn Wolfhard, McKenna Grace, Paul Rudd, Bill Murray, Sigourney Weaver

Kontynuacja kinowego hitu. Kiedy samotna mama i jej dwójka dzieci przybywają do małego miasteczka, zaczynają odkrywać swoje powiązania z pierwotnymi pogromcami duchów i tajnym dziedzictwem pozostawionym przez ich dziadka.
Samotna matka (Carrie Coon) i jej dwoje dzieci (Mckenna Grace i Finn Wolfhard) przeprowadzają się do niszczejącego gospodarstwa w Oklahomie, które odziedziczyli. Badając serię nadprzyrodzonych wydarzeń mających miejsce wokół opuszczonej kopalni, bohaterowie wkrótce odkrywają, że spokrewnieni są z pierwotnymi Pogromcami Duchów, którzy kilkadziesiąt lat wcześniej uratowali Nowy Jork przed paranormalną inwazją. Za kamerą stanął Jason Reitman, a w główne role wcielili się Sigourney Weaver, Bill Murray, Paul Rudd, Ernie Hudson i Dan Aykroyd.

Spider-Man: Bez drogi do domu
SPIDER-MAN: NO WAY HOME

film akcji USA 2021

premiera: 31.07 godz. 20:10

Reżyseria Jon Watts
Obsada Tom Holland, Benedict Cumberbatch, Jacob Batalon, Jon Favreau

Kiedy tajna tożsamość Petera Parkera zostaje ujawniona, zwraca się on o pomoc do Doktora Strange’a. Pragnie, żeby świat zapomniał, że jest Spider-Manem. Nie wszystko jednak idzie zgodnie z planem, a groźni złoczyńcy zostają uwolnieni.
Tożsamość Spider-Mana, przyjaznego bohatera z sąsiedztwa, zostaje ujawniona. Wywołuje to konflikt jego obowiązków związanych z byciem superbohaterem z normalnym życiem. Co więcej – naraża na niebezpieczeństwo tych, na których mu najbardziej zależy. Zdesperowany bohater prosi Doktora Strange’a o pomoc. Niestety zaklęcie robi dziurę w ich świecie, uwalniając najpotężniejszych złoczyńców. Teraz Peter staje przed ogromnym wyzwanie, a konsekwencje jego działań będą mieć wpływ na jego przyszłość i cały Multiverse.

PROPOZYCJE TYGODNIA

Ludzki głos
THE HUMAN VOICE (2020)

dramat krótkometrażowy Hiszpania 2020

premiera 03.07 godz. 22:30

Reżyseria Pedro Almodóvar
Obsada Tilda Swinton

Opowieść o kobiecie, która obserwuje upływ czasu obok walizek byłego kochanka (który ma je odebrać, ale nigdy nie przybywa) oraz niespokojnym psie, który nie rozumie, że jego pan go opuścił. Dwie żywe istoty w obliczu porzucenia.
Kobieta (Tilda Swinton) obserwuje upływ czasu obok walizek byłego kochanka (który ma je odebrać, ale nigdy nie przybywa) oraz niespokojny pies, który nie rozumie, że jego pan go opuścił. Dramat krótkometrażowy napisany i wyreżyserowany przez Pedro Almodóvara, oparty na sztuce Jeana Cocteau o tym samym tytule.

Krzyżówkowe zagadki: Śmiertelny zjazd
CROSSWORD MYSTERIES: TERMINAL DESCENT

kryminalny USA  2020

premiera 07.07 godz. 20:10

Reżyseria Peter Benson
Obsada Lacey Chabert, Brennan Elliott, Barbara Niven, John Kapelos, Parveen Dosanjh

Po zgłoszeniu się na ochotnika do udziału w konkursie rozwiązywania krzyżówek z nowym superkomputerem, redaktorka Tess Harper zostaje wciągnięta w śledztwo w sprawie dziwacznego morderstwa CEO z firmy technologicznej.
Po zgłoszeniu się na ochotnika do udziału w konkursie rozwiązywania krzyżówek z nowym superkomputerem, redaktorka Tess Harper zostaje wciągnięta w śledztwo w sprawie dziwacznego morderstwa CEO z firmy technologicznej. W rolach głównych Lacey Chabert, Brennan Elliott, Barbara Niven i John Kapelos.

Jak feniks, odc. 1
PHOENIX RISING EP. 01

dokumentalny USA 2022

premiera 07.07 czwartki godz. 21:40

Reżyseria Amy Berg

Dokument podąża za aktorką i aktywistką Evan Rachel Wood, która wykorzystuje swoje doświadczenie ofiary przemocy domowej, aby wymierzyć sprawiedliwość, leczyć rany i odzyskać prawo do swojej historii.
Dwuczęściowy dokument HBO opowiada o aktorce i aktywistce Evan Rachel Wood, która wykorzystuje swoje doświadczenie ofiary przemocy domowej, aby dochodzić sprawiedliwości, leczyć rany i odzyskać prawo do swojej historii. Prawie dziesięć lat po ucieczce z niebezpiecznego związku Wood jest współautorką Ustawy Phoenix i skutecznie za nią lobbuje. Celem projektu jest wydłużenie w Kalifornii okresu przedawnienia aktów przemocy domowej. Wood odważnie wykorzystuje własne doświadczenie, aby pokazać problem i solidaryzować się z innymi ocalałymi ofiarami.

Nieuchwytny pilot, odc. 1
THE INVISIBLE PILOT EP. 01

dokumentalny USA 2022

premiera 07.07 czwartki  godz. 22:55

Historia Gary’ego Betznera, przykładnego ojca, szanowanego członka lokalnej społeczności, który nie tylko sfingował własną śmierć, zmienił nazwisko i został zwerbowany przez CIA, ale był także osobą, która ujawniła aferę Iran Contras z udziałem Reagana.
Dokument przedstawia nieprawdopodobną i szerzej nieznaną historię Gary’ego Betznera. Ten przykładny ojciec i szanowany członek lokalnej społeczności nie tylko sfingował własną śmierć, sześciokrotnie zmienił nazwisko i został zwerbowany przez CIA, żeby zaopatrywać w broń amerykańskich sojuszników w Ameryce Południowej, ale był także osobą, która ujawniła skandal Iran Contras z udziałem Ronalda Reagana, co nieomal doprowadziło do obalenia prezydenta.

Drobiazgi
ALL THOSE SMALL THINGS

dramat USA 2021

premiera 08.07 godz. 21:10

Reżyseria Andrew Hyatt
Obsada James Faulkner, Kerry Knuppe, Aaron Dalla Villa, Gloria Laino, Lacy Hartselle

Krzyżówkowe zagadki: Zginął-zgadula
CROSSWORD MYSTERIES: RIDDLE ME DEAD

kryminalny USA 2021

premiera 14.07 godz. 20:10

Reżyseria David Winning
Obsada Lacey Chabert, Brennan Elliott, Barbara Niven, John Kapelos, Jon Cor

Tess zostaje zaproszona do udziału w popularnym teleturnieju, ale kiedy jego gospodarz zostaje nieoczekiwanie zamordowany, ona i detektyw Logan O’Connor starają się odkryć, kto za tym stoi.
Tess zostaje zaproszona do udziału w popularnym teleturnieju, ale kiedy jego gospodarz zostaje nieoczekiwanie zamordowany, ona i detektyw Logan O’Connor starają się odkryć, kto za tym stoi. W rolach głównych występują Lacey Chabert, Brennan Elliott i Barbara Niven.

Zabić Bin Ladena: Operacja Geronimo
SEAL TEAM SIX: THE RAID ON OSAMA BIN LADEN (AKA. CODE NAME GERONIMO)

akcja USA 2012

premiera 15.07 godz. 21:10

Reżyseria John Stockwell
Obsada Cam Gigandet, Anson Mount, Freddy Rodríguez, Kathleen Robertson

Komandosi elitarnej jednostki SEALs zasłynęli najbardziej spektakularnymi akcjami, w tym pojmaniem Osamy Bin Ladena w 2011 roku. Żołnierze długo przygotowali się do misji w Pakistanie – operację poprzedził wielomiesięczny, morderczy trening
Film ukazuje zarówno przygotowania do jednej z najbardziej spektakularnych akcji w dziejach jednostki US Navy SEALs, jak i sam moment kulminacyjny. Słynna operacja „Geronimo” przeszła do historii, a biorący w niej udział komandosi z pewnością nigdy nie zapomną 2 maja 2011, kiedy dokonali w Pakistanie udanego ataku na kryjówkę Osamy Bin Ladena. Film po raz pierwszy pokazano w amerykańskiej telewizji 4 listopada 2011 roku, dwa dni przed wyborami prezydenckimi, co, zważywszy na rekordową liczbę 2,7 mln widzów, niektórzy odbierali jako zabieg propagandowy. Obraz został wyreżyserowany przez doświadczonego Johna Stockwella (Piękna i szalona, Błękitna głębia, Na rozstaju uczuć).

Lux Aeterna
LUX AETERNA

dramat Francja 2019

premiera 16.07 godz. 22:55

Reżyseria Gaspar Noé
Obsada Charlotte Gainsbourg, Béatrice Dalle, Abbey Lee, Claude-Emmanuelle Gajan-Maull, Karl Glusman

Dwie aktorki, Béatrice Dalle i Charlotte Gainsbourg, opowiadają na planie filmowym historie o czarownicach. Problemy techniczne i wybuchy psychozy stopniowo pogrążają scenę w chaosie.
Dwie aktorki, Béatrice Dalle i Charlotte Gainsbourg, opowiadają na planie filmowym historie o czarownicach. Problemy techniczne i wybuchy psychozy stopniowo pogrążają scenę w chaosie. Obraz to także esej o kinie, miłości do filmu i histerii na planie.

Trofeum
TROPHY

dokumentalny Wielka Brytania 2017

premiera 21.07 godz. 21:40

Reżyseria Christina Clusiau, Shaul Schwarz

Wnikliwy dokument przedstawia skomplikowane i pełne paradoksów związki między polowaniami na grubego zwierza i ochroną przyrody.
Wnikliwy dokument przedstawia skomplikowane i pełne paradoksów związki między polowaniami na grubego zwierza i ochroną przyrody. Wielu zagrożonym afrykańskim gatunkom grozi wyginięcie. Hodowcy i myśliwi twierdzą, że jedynym sposobem na uratowanie tych zwierząt jest określenie ich wartości pieniężnej, by stały się warte ochrony. Ale czy polowania i hodowla są w stanie uratować te niezwykłe zwierzęta przed zagładą? Twórcy dokumentu „Trofeum” odwiedzili z kamerą afrykańską sawannę i zjazdy myśliwych w Las Vegas, żeby dowiedzieć się więcej na temat kontrowersyjnego pomysłu uznania afrykańskich zwierząt za towar oraz poznać opinie myśliwych i działaczy na rzecz obrony praw zwierząt.

Kiedy byliśmy łobuzami
WHEN WE WERE BULLIES

dokumentalny krótkometrażowy USA 2021

premiera 21.07 godz. 23:30

Reżyseria Jay Rosenblatt
Obsada Mark Athitakis, Ruth Bromberg, Wendy Newman, Jay Rosenblatt, Richard J. Silberg

Ty jesteś następna
SEANCE (2021)

horror USA 2021

premiera 22.07 godz. 21:10

Reżyseria Simon Barrett
Obsada Suki Waterhouse, Madisen Beaty, Inanna Sarkis, Ella-Rae Smith, Stephanie Sy

W elitarnej szkole z internatem dla dziewcząt sześć przyjaciółek dla żartu uczestniczy w nocnym rytuale, którego celem jest przywołanie ducha zmarłej uczennicy. Ku przerażeniu pozostałych, okazuje się, że jedna z dziewczynek nie żyje.
Camille Meadows (Suki Waterhouse) jest nową dziewczyną w prestiżowej szkole z internatem dla dziewcząt. Wkrótce po jej przybyciu sześć dziewcząt zaprasza ją dla zabawy do udziału w nocnym rytuale, którego celem jest przywołanie ducha nieżyjącej uczennicy. Legenda głosi, że jej duch nawiedza szkołę. Niespodziewanie przed świtem okazuje się, że jedna z dziewcząt nie żyje. Pozostałe zastanawiają się, co się stało i czy ich z pozoru niewinna zabawa przyczyniła się do tragedii.

Most do Terabithii
BRIDGE TO TERABITHIA

familijny USA 2007

premiera 28.07 godz. 20:10

Reżyseria Gábor Csupó
Obsada Josh Hutcherson, AnnaSophia Robb, Zooey Deschanel, Robert Patrick, Bailee Madison

Jess Aarons jest outsiderem w szkole, a nawet we własnej rodzinie. Jess trenował całe lato, aby stać się najszybszym dzieckiem w swojej klasie, ale jego cel zostaje niespodziewanie udaremniony przez nową dziewczynę w szkole.
Jess Aarons jest outsiderem w szkole, a nawet we własnej rodzinie. Jess trenował całe lato, aby stać się najszybszym dzieckiem w swojej klasie, ale jego cel zostaje niespodziewanie udaremniony przez nową dziewczynę w szkole, Leslie Burke, która wygrywa wyścig „tylko dla chłopców”!

Ferrari: Wyścig po nieśmiertelność
FERRARI: RACE TO IMMORTALITY

dokumentalny Wielka Brytania 2017

premiera 28.07 godz. 21:45

Reżyseria Daryl Goodrich

Lata 50. były najwspanialszym i jednocześnie najniebezpieczniejszym okresem w historii sportów samochodowych. To właśnie wtedy sławę zdobył człowiek, który jest utożsamiany ze złotą erą wyścigów – Enzo Ferrari.
Lata 50. były najwspanialszym i jednocześnie najniebezpieczniejszym okresem w historii sportów samochodowych. To właśnie wtedy sławę zdobył człowiek, który jest utożsamiany ze złotą erą wyścigów – Enzo Ferrari. Założyciel zespołu wyścigowego Scuderia Ferrari był wybitną postacią w świecie sportów motorowych, a jego wyróżnikami były wielkie ambicje i wola zwycięstwa. Podobny cel przyświecał jeżdżącym w barwach teamu kierowcom. Dwaj członkowie utytułowanego zespołu Ferrari – legendarni brytyjscy kierowcy Mike Hawthorn i Peter Collins – przekraczali granice sportu i bardzo blisko przyjaźnili się poza torem…. Twórcy dokumentu przedstawiają chwile triumfu i dramaty legendarnych kierowców teamu Ferrari, którzy żyli na krawędzi, stawiając wszystko na szali.

Lil’ Buck: Prawdziwy łabędź
LIL’ BUCK: REAL SWAN

dokumentalny Francja 2017

premiera 28.07 godz. 23:15

Reżyseria Louis Wallecan

Światy tańca ulicznego i baletu zderzają się w tym energicznym dokumencie o sukcesie Lil’ Bucka, który koncertował z Madonną i współpracował z takimi osobowościami, jak Yo-Yo Ma czy Damian Woetzel.
Jookin to taniec uliczny z Memphis zbliżony do z hip-hopu. Lil’ Buck zaczął w wieku 12 lat uczyć się kilku kroków ze swoją siostrą aż w końcu opanował taniec, aby następnie studiować balet dzięki stypendium. Pewnego dnia Spike Jonze przypadkowo nagrał go tańczącego do klasycznego utworu z akompaniamentem wiolonczelisty Yo-Yo Ma. Teledysk zyskał w sieci dużą popularność i przyniósł Lil’Buckowi sławę. Artysta występował z Madonną, Cirque du Soleil i podczas pokazów Versace. Dokument przedstawia podnosząca na duchu historię wesołego Lil’ Bucka, za którym kryją się dobre porcje pasji i dyscypliny.

Morderstwo w Orient Expressie
MURDER ON THE ORIENT EXPRESS (2017)
kryminalny USA 2017

premiera 30.07 godz. 20:10

Reżyseria Kenneth Branagh

Obsada Kenneth Branagh, Penélope Cruz, Willem Dafoe, Judi Dench, Johnny Depp

Znany detektyw Hercule Poirot prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa bogatego amerykańskiego biznesmena podróżującego najsłynniejszym pociągiem świata w nowej filmowej adaptacji klasycznej powieści Agathy Christie.
Po szokującym morderstwie bogatego biznesmena w luksusowym europejskim pociągu, prywatny detektyw Herkules Poirot (Kenneth Branagh) musi użyć wszystkich swoich umiejętności i sztuczek, aby odkryć, który z pasażerów pociągu jest zabójcą. Kenneth Branagh reżyseruje i prowadzi gwiazdorską obsadę, w tym Johnny’ego Deppa, Michelle Pfeiffer, Penélope Cruz i Judi Dench, w tej stylowej, trzymającej w napięciu i ekscytującej produkcji opartej na bestsellerowej powieści Agathy Christie.

HBO 3

SERIALE

Cisza, 
SUTNJA (AKA. THE SILENCE) 

serial kryminalny Chorwacja 2021

premiera 24.07 godz. 21:55

Reżyseria Dalibor Matanić
Obsada Kseniya Mishina, Goran Bogdan, Darko Milas, Sandra Loncaric, Viktor Saraykin

W rzece Drava w chorwackim Osijeku utonęła dziewczyna. Nic nie wskazuje na gwałtowną śmierć., ale dziewczyna jest bardzo młoda i do tego we wczesnym okresie ciąży. Nikt nie wie też, kim ona jest.
W rzece Drava w chorwackim Osijeku utonęła dziewczyna. Nic nie wskazuje na gwałtowną śmierć, ale dziewczyna jest bardzo młoda i do tego we wczesnym okresie ciąży. Nikt nie wie też, kim ona jest. Inspektor policji Vladimir próbuje dowiedzieć się, czy to był wypadek, czy też ktoś ją zamordował. Przesłuchuje chorego psychicznie weterana wojennego i rybaka hobbystę Kozula, który znalazł zwłoki.

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.