HBO, HBO2 i HBO Comedy w lipcu 2013 „Niesamowity Spider-man”, „Spadaj’ tato”, „Cosmopolis”, „Kochanek królowej”, „Kłamstwa na sprzedaż 2”

SpadajTato HBO w niedzielne premiery wyemituję komedię z HBOAdamem Sandlerem „Spadaj’ tato”„Niesamowity Spider-man” najnowsza ekranizacja tego filmu. Dramat „Cosmopolis” z Robertem Pattinsonem oraz historyczny film „Kochanek królowej”. Obejrzymy również drugi sezon serialu „Kłamstwa na sprzedaż”, kanał HBO2 wyemituje nowy erotyczny serial dokumentalny. „Gorące ciała”.

HBO

PREMIERY NIEDZIELNE

 

NIESAMOWITY SPIDER-MAN (THE AMAZING SPIDER-MAN (AKA. THE AMAZING SPIDER-MAN IN 3D)) film akcji, USA 2012

premiera:        07.07.2013        godz. 20:10

powtórzenie:     08.07.2013        godz. 14:40

10.07.2013        godz. 20:10

11.07.2013        godz. 12:40

13.07.2013        godz. 07:30

13.07.2013        godz. 17:35

NIESAMOWITY SPIDER-MAN (THE AMAZING SPIDER-MAN (AKA. THE AMAZING SPIDER-MAN IN 3D)) film akcji, USA 2012, 131 min., reż. Marc Webb, wyk. Andrew Garfield, Emma Stone, Rhys Ifans, Denis Leary, Martin Sheen

Najnowsza ekranizacja jednego z najsłynniejszych komiksów w historii. W roli Człowieka-Pająka kapitalny Andrew Garfield.

Peter Parker (Andrew Garfield) jest wyobcowanym nastolatkiem. Chodzi jeszcze do liceum, podkochuje się w ślicznej Gwen (Emma Stone) i próbuje odkryć tajemnicę z przeszłości. Peter nie zna swoich rodziców i wychowuje się w domu wujostwa (Martin Sheen i Sally Field).Teczka, którą zostawił mu ojciec (Campbell Scott), naprowadza go na ślad doktora Curta Connorsa (Rhys Ifans). Podczas wizyty w jego laboratorium Peter zostaje ukąszony przez zmutowanego pająka. Daje mu to ponadnaturalne zdolności, dzięki którym będzie mógł zmierzyć się z Jaszczurem, mrocznym alter ego naukowca.

Nowa ekranizacja kultowego komiksu cofa się do początków historii Człowieka-Pająka. Świetnie zrealizowany film pełen jest akcji i humoru. Nie brakuje w nim efektów specjalnych ani widowiskowych scen. W rolę główną brawurowo wcielił się zdobywca nominacji do Złotego Globu Andrew Garfield, aktor znany m.in. z obrazów Parnassus, The Social Network czy Nie opuszczaj mnie. Partnerują mu Emma Stone (Łatwa dziewczyna, Służące), Rhys Ifans (Notting Hill, Anonimus), Martin Sheen (Czas Apokalipsy, Infiltracja) oraz dwukrotna laureatka Oscara Sally Field (Norma Rae, Miejsca w sercu). Film wyreżyserował Marc Webb, twórca obsypanej nagrodami komedii romantycznej 500 dni miłości. Po sukcesie Niesamowitego Spider-Mana producenci zaczęli pracę nad drugą częścią nowego cyklu.

 

SPADAJ, TATO (THAT’S MY BOY) komedia, USA 2012

premiera:        14.07.2013        godz. 20:10

powtórzenie:     14.07.2013        godz. 02:40

17.07.2013        godz. 03:55

17.07.2013        godz. 20:10

20.07.2013        godz. 22:55

29.07.2013        godz. 00:00

SPADAJ, TATO (THAT’S MY BOY) komedia, USA 2012, 112 min., reż. Sean Anders, wyk. Adam Sandler, Andy Samberg, Leighton Meester, Susan Sarandon, James Caan

Adam Sandler w przezabawnej komedii o niefrasobliwym ojcu, który próbuje odbudować relacje z dawno niewidzianym synem.

SpadajTatoDonny (Adam Sandler) jest lekkoduchem, który jako trzynastolatek wdał się w romans z nauczycielką i został ojcem. Kobieta trafiła z tego powodu do więzienia, za to on błyszczał w mediach. Mężczyzna od lat nie miał kontaktu ze swoim synem. Todd (Andy Samberg) w niczym nie przypomina ojca – jest odpowiedzialny, poukładany i właśnie przygotowuje się do ślubu. Kilka dni przed weselem w jego domu niespodziewanie zjawia się Donny – potrzebuje pieniędzy na spłatę długów. Co z tego spotkania wyniknie?

Pełna gagów i rubasznych żartów, zwariowana komedia z atrakcyjną obsadą. Role główne zagrali Adam Sandler (Lewy sercowy, 50 pierwszych randek) i Andy Samberg (Stary, kocham cię, To tylko seks), a na drugim planie pojawią się znana z serialu Plotkara Leighton Meester, nominowany do Oscara James Caan (Ojciec chrzestny, Misery) oraz laureatka tej nagrody Susan Sarandon (Thelma i Louise, Przed egzekucją). Film wyreżyserował Sean Anders (Sekspedycja, scen. Jutro będzie futro, Pan Popper i jego pingwiny), a autorem scenariusza jest David Caspe (serial Happy Endings).

 

COSMOPOLIS (COSMOPOLIS) dramat, Kan./kopr. 2012

premiera:        21.07.2013        godz. 20:10

powtórzenie:     21.07.2013        godz. 02:30

24.07.2013        godz. 04:00

24.07.2013        godz. 20:10

27.07.2013        godz. 22:55

COSMOPOLIS (COSMOPOLIS) dramat, Kan./kopr. 2012, 105 min., reż. David Cronenberg, wyk. Robert Pattinson, Juliette Binoche, Sarah Gadon, Mathieu Amalric, Paul Giamatti

Gwiazda Sagi „Zmierzch” Robert Pattinson w roli nowojorskiego multimilionera, który zza szyby luksusowej limuzyny obserwuje, jak otaczający go świat pogrąża się w chaosie.

Nowy Jork w niedalekiej przyszłości. Eric Packer (Robert Pattinson) jest dwudziestoośmioletnim multimilionerem. Mężczyzna uchodzi za „złote dziecko” Wall Street i niekwestionowanego króla światowej finansjery. Ma wszystko – pieniądze, splendor, piękne kobiety. Pewnego dnia Eric postanawia wybrać się do fryzjera. Gdy wsiada do swojej luksusowej limuzyny, by tam pojechać, zaczynają docierać do niego alarmujące informacje z giełdy. Przebijając się przez zatłoczone i niespokojne ulice Manhattanu, miliarder odbywa 24-godzinną podróż, która odmieni jego życie…

Oparty na głośnej powieści Dona DeLillo film jest apokaliptyczną wizją świata późnego kapitalizmu. Przedstawia społeczeństwo w rozsypce, w którym nie istnieją żadne więzy, i ludzi dotkniętych emocjonalną pustką. Reżyserii obrazu podjął się jeden z najbardziej kontrowersyjnych współczesnych filmowców David Cronenberg. Ten pochodzący z Kanady twórca już w latach 80. zwrócił na siebie uwagę horrorami Wideodrom i Martwa strefa. Światowy rozgłos zyskał przebojem Mucha, a jego pozycję ugruntowały takie obrazy, jak szokująca opowieść o bliźniakach Nierozłączni, ekranizacja powieści Williama S. Burroughsa Nagi lunch czy prowokacyjny Crash: Niebezpieczne pożądanie (nagroda specjalna w Cannes). W 1999 roku zdobył berlińskiego Srebrnego Niedźwiedzia za obraz science fiction eXistenZ. Cronenberg nakręcił też nominowaną w dwóch kategoriach do Oscara Historię przemocy, thriller Wschodnie obietnice czy Niebezpieczną metodę, za którą był nominowany do Złotego Lwa. Do głównej roli w Cosmopolis zaangażował znanego z Sagi „Zmierzch” Roberta Pattinsona, który ku zaskoczeniu krytyków znakomicie poradził sobie z trudnym aktorskim zadaniem. Po mistrzowsku zrealizowana produkcja z hipnotycznymi zdjęciami Petera Suschitzky’ego (stałego współpracownika Cronenberga) ubiegała się o canneńską Złotą Palmę. Warto wspomnieć, że mottem zarówno powieści, jak i filmu jest cytat z wiersza Zbigniewa Herberta „Raport z oblężonego miasta”.

 

KOCHANEK KRÓLOWEJ (A ROYAL AFFAIR) historyczny, Dan./Szw./Czech. 2012

premiera:        28.07.2013        godz. 20:10

powtórzenie:     28.07.2013        godz. 01:55

31.07.2013        godz. 03:40

31.07.2013        godz. 20:10

KOCHANEK KRÓLOWEJ (A ROYAL AFFAIR) historyczny, Dan./Szw./Czech. 2012, 132 min., reż. Nikolaj Arcel, wyk. Alicia Vikander, Mads Mikkelsen, Mikkel Boe Følsgaard, Trine Dyrholm, David Dencik

Zrealizowana z epickim rozmachem opowieść o romansie duńskiej królowej i nadwornego lekarza. Nominacja do Oscara i Złotego Globu w kategorii „najlepszy film zagraniczny”.

Karolina Matylda (Alicia Vikander) jest młodziutką arystokratką, która zostaje wydana za mąż za króla Danii Chrystiana VII (Mikkel Boe Følsgaard). Kobieta nie do końca potrafi odnaleźć się w nowej roli. Czuje się samotna, a ukojenia szuka w ramionach nadwornego lekarza – Johanna Friedricha Struensee (Mads Mikkelsen). Mężczyzna ma większe ambicje niż bycie tylko królewskim kochankiem. Jest wielkim zwolennikiem oświeceniowych idei i pragnie zaszczepić je w Danii. Wykorzystując swoją pozycję, zaczyna kształtować nowe oblicze duńskiej polityki.

Nikolaj Arcel (Królewska gra, Cała prawda o mężczyznach) i scenarzysta Rasmus Heisterberg (wspólnie z Arcelem napisał scenariusz hitu Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet) sięgnęli do duńskiej historii, wydobywając z niej jeden z najbarwniejszych i najciekawszych epizodów – XVIII-wieczny królewski romans, którego tłem jest wielka polityka i walka o idee oświecenia. Widowiskowy film zachwyca oprawą wizualną i bogactwem historycznych szczegółów. W pamięć zapada jednak przede wszystkim porywający wątek miłosny, ukazany w konwencji klasycznego melodramatu. Zrealizowany z rozmachem obraz odniósł sukces w kraju i za granicą, a w Duńczykach obudził poczucie narodowej dumy. Produkcja była nominowana do najważniejszych nagród filmowych, m.in. do Oscara, Złotego Globu i Złotego Niedźwiedzia. W Danii uhonorowano ją aż dziewięcioma nagrodami Roberta. Postacie głównych bohaterów zagrali: Alicia Vikander (Klejnoty koronne, Anna Karenina), laureat nagrody w Cannes Mads Mikkelsen (Casino Royale, Polowanie) oraz rewelacyjny debiutant Mikkel Boe Følsgaard, który za rolę niezrównoważonego psychicznie króla otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia. Berlińską statuetkę zdobyli też twórcy scenariusza.

 

PROPOZYCJE TYGODNIA

 

CZARNOBYL. REAKTOR STRACHU (CHERNOBYL DIARIES) horror, USA 2012

premiera:        12.07.2013        godz. 22:00

powtórzenie:     15.07.2013        godz. 00:00

21.07.2013        godz. 22:00

31.07.2013        godz. 02:10

CZARNOBYL. REAKTOR STRACHU (CHERNOBYL DIARIES) horror, USA 2012, 85 min., reż. Bradley Parker, wyk. Ingrid Bolsø Berdal, Dimitri Diatchenko, Olivia Dudley, Devin Kelley, Jesse McCartney

Grupka żądnych wrażeń turystów postanawia zwiedzić zamkniętą strefę wokół elektrowni jądrowej w Czarnobylu.

Prypeć – miasto widmo na Ukrainie, niegdyś zamieszkane przez pracowników elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Po wybuchu reaktora w 1986 roku, w ciągu 48 godzin przeprowadzono ewakuację miasta i zamknięto je dla świata. Sześcioro amerykańskich turystów postanawia tam pojechać. Wynajmują przewodnika (Dimitri Diatchenko), który obiecuje oprowadzić ich po zakazanej strefie. Okazuje się, że miasto nie jest do końca opuszczone – na turystów czyha śmiertelne niebezpieczeństwo.

 

DALEKO OD NIEBA (FAR FROM HEAVEN) dramat, USA 2002

premiera:        09.07.2013        godz. 18:20

powtórzenie:     10.07.2013        godz. 11:10

20.07.2013        godz. 11:35

25.07.2013        godz. 15:00

31.07.2013        godz. 00:25

DALEKO OD NIEBA (FAR FROM HEAVEN) dramat, USA 2002, 103 min., reż. Todd Haynes, wyk. Julianne Moore, Dennis Quaid, Dennis Haysbert, Patricia Clarkson, Viola Davis

Osadzona w Ameryce lat 50. historia kobiety, która odkrywa, że jej mąż ma romans z mężczyzną. Deszcz nagród i cztery nominacje do Oscara, w tym dla odtwórczyni głównej roli Julianne Moore.

Hartford w stanie Connecticut, lata 50. XX wieku. Cathy Whitaker (Julianne Moore) wiedzie na pozór idealne życie – ma przystojnego, odnoszącego sukcesy męża (Dennis Quaid), piękny dom, jest szanowana w towarzystwie. Gdy przez przypadek widzi, jak jej mąż całuje się z innym mężczyzną, jej poukładany świat rozpada się na kawałki. Trudne chwile pomaga jej przetrwać czarnoskóry ogrodnik Raymond (Dennis Haysbert). Cathy otwiera nowy rozdział w życiu, w którym już nic nie będzie proste.

 

DWADZIEŚCIA8K (TWENTY8K) thriller, Wielka Brytania 2012

premiera:        05.07.2013        godz. 20:15

powtórzenie:     16.07.2013        godz. 00:25

20.07.2013        godz. 02:30

DWADZIEŚCIA8K (TWENTY8K) thriller, Wielka Brytania 2012, 102 min., reż. David Kew, Neil Thompson, wyk. Parminder Nagra, Jonas Armstrong, Stephen Dillane, Sebastian Nanena, Kaya Scodelario

Młoda Brytyjka hinduskiego pochodzenia, aby pomóc nastoletniemu bratu, decyduje się zadrzeć z mafią.

Deeva (Parminder Nagra), utalentowana projektantka mody, pochodzi z hindusko-brytyjskiej rodziny, na stałe mieszka jednak w Paryżu. Gdy jej nastoletni brat Vipon (Sebastian Nanena) zostaje oskarżony o morderstwo, dziewczyna wraca do domu, by wesprzeć rodzinę. Szybko okazuje się, że chłopaka wrobiono. Deeva, próbując mu pomóc, wchodzi w drogę związanemu z mafią Edwardowi (Stephen Dillane). Czy uda jej się uratować brata?

 

KIEDY ŚWINIE MAJĄ SKRZYDŁA (LE COCHON DE GAZA (AKA. WHEN PIGS HAVE WINGS)) komedia, Fr./Niem./Belg. 2011

premiera:        18.07.2013        godz. 20:10

powtórzenie:     23.07.2013        godz. 13:25

24.07.2013        godz. 06:00

27.07.2013        godz. 16:30

KIEDY ŚWINIE MAJĄ SKRZYDŁA (LE COCHON DE GAZA (AKA. WHEN PIGS HAVE WINGS)) komedia, Fr./Niem./Belg. 2011, 95 min., reż. Sylvain Estibal, wyk. Sasson Gabai, Baya Belal, Myriam Teka?a, Gassan Abbas, Ulrich Tukur

Absurdalna komedia o ubogim rybaku ze Strefy Gazy, który pewnego dnia wyławia z morza… świnię. Nagroda Cezara w kategorii „najlepszy debiutancki film”.

Okupowana przez Izrael Strefa Gazy. Jafaar (Sasson Gabai) jest skromnym rybakiem, który z trudem wiąże koniec z końcem. Martwi się, że od dłuższego czasu wyciąga z morza tylko śmieci. Pewnego dnia dzieje się jednak coś niespodziewanego. W jego sieci wpada… świnia. Zaskoczony mężczyzna nie wie, co zrobić z nietypową zdobyczą. Religia zabrania mu zjeść zwierzę, nie może go też zabić. Próby sprzedaży świni kończą się niczym. Zdesperowany, wpada na genialny pomysł, który pozwoli mu wykorzystać ją do celów zarobkowych. Czy jego plan się powiedzie?

 

MIŁOŚĆ Z KSIĘŻYCA (BAIKONUR) komediodramat, Niem./Ros./Kaz. 2011

premiera:        11.07.2013        godz. 20:10

powtórzenie:     16.07.2013        godz. 18:35

17.07.2013        godz. 07:30

20.07.2013        godz. 13:25

MIŁOŚĆ Z KSIĘŻYCA (BAIKONUR) komediodramat, Niem./Ros./Kaz. 2011, 91 min., reż. Veit Helmer, wyk. Alexander Asochakov, Marie De Villepin, Sitora Farmonova, Erbulat Toguzakov

Ujmująca opowieść o sympatycznym młodym Kazachu, który zakochuje się we francuskiej astronautce.

Mieszkańcy małej wioski w Kazachstanie na co dzień zajmują się zbieraniem metalowych odpadów, które pochodzą ze stacji kosmicznej Bajkonur. W osadzie pozostało już tylko dwoje młodych ludzi: Iskander zwany „Gagarinem” (Alexander Asochakov) i Nazira (Sitora Farmonova), która potajemnie się w nim podkochuje. Chłopak pasjonuje się kosmosem. Z zapartym tchem śledzi telewizyjne relacje o podróżującej w kosmicznej kapsule francuskiej astronautce Julie Mahé (Marie de Villepin). Kiedy kobieta dosłownie „spada z nieba” w okolicy Bajkonuru, Iskander jest pierwszym, który ją odnajduje. Zgodnie z lokalnym prawem „cokolwiek spadnie z nieba, należy do ciebie”, Iskander przedstawia ją współmieszkańcom jako swoją przyszłą żonę.

 

MÓJ KAWAŁEK TORTU (MA PART DU GATEAU (AKA. MY PIECE OF THE PIE)) komediodramat, Francja 2011

premiera:        25.07.2013        godz. 20:10

powtórzenie:     29.07.2013        godz. 14:00

30.07.2013        godz. 06:00

MÓJ KAWAŁEK TORTU (MA PART DU GATEAU (AKA. MY PIECE OF THE PIE)) komediodramat, Francja 2011, 105 min., reż. Cédric Klapisch, wyk. Karin Viard, Gilles Lellouche, Audrey Lamy, Jean-Pierre Martins, Raphaële Godin

Samotna matka traci posadę w fabryce, w której przepracowała 20 lat. Postanawia wyjechać do Paryża. Tam zostaje gosposią w domu wpływowego biznesmena.

France (Karin Viard) od 20 lat pracuje w fabryce w Dunkierce. Kobieta wychowuje samotnie trzy córki i ledwo wiąże koniec z końcem. Sytuacja jeszcze się pogarsza, kiedy okazuje się, że jej zakład pracy zostaje zlikwidowany i przeniesiony za granicę. W poszukiwaniu nowego zajęcia France wyrusza do Paryża, gdzie zostaje sprzątaczką w domu wpływowego biznesmena (Gilles Lellouche). Szybko odkrywa, że mężczyzna jest odpowiedzialny za zamknięcie fabryki, w której pracowała…

 

ODCHODZĄC (PARTIR (AKA. LEAVING)) melodramat, Francja 2009

premiera:        11.07.2013        godz. 21:45

powtórzenie:     14.07.2013        godz. 04:30

30.07.2013        godz. 01:05

ODCHODZĄC (PARTIR (AKA. LEAVING)) melodramat, Francja 2009, 83 min., reż. Catherine Corsini, wyk. Kristin Scott Thomas, Sergi López, Yvan Attal, Bernard Blancan, Aladin Reibel

Kristin Scott Thomas jako znudzona życiem mężatka, która wdaje się w elektryzujący romans z robotnikiem.

Suzanne (Kristin Scott Thomas) jest kobietą po czterdziestce, żoną chirurga (Yvan Attal) i matką dwójki dorastających dzieci. Kobieta prowadzi wygodne, ale nudne życie w małym miasteczku na południu Francji. Pewnego dnia postanawia zerwać z bezczynnością i wrócić do pracy, z której zrezygnowała, kiedy pojawiły się dzieci. Niespodziewanie też zakochuje się do szaleństwa w robotniku budowlanym Ivanie (Sergi López)…

 

PRZEOBRAŻENIE (THE MAKEOVER (2013)) komedia, USA 2013

premiera:        27.07.2013        godz. 20:20

powtórzenie:     28.07.2013        godz. 07:25

31.07.2013        godz. 15:20

PRZEOBRAŻENIE (THE MAKEOVER (2013)) komedia, USA 2013, 93 min., reż. John Gray, wyk. Julia Stiles, David Walton, Camryn Manheim, Frances Fisher, Tamara Hickey

Urocza wariacja na temat znany z „Pigmaliona”: ambitna konsultantka próbuje zmienić dostawcę piwa w dżentelmena.

Hannah Higgins (Julia Stiles) ukończyła Harvard i pracuje jako konsultantka w firmie zajmującej się edukacją. Pragnie rozpocząć karierę polityczną, jednak przegrywa wybory. Razem ze swoją wspólniczką Colleen Pickering (Camryn Manheim) analizują przyczyny klęski i dochodzą do wniosku, że na wygraną ma szanse ktoś bardziej przypominający wyborców – postanawiają przygotować do startu w kolejnych wyborach Elliota Doolittle’a (David Walton), dostawcę piwa. Czy uda im się zamienić go w dżentelmena?

 

PRZEŁAMUJĄC WIARĘ (HIGHER GROUND (2011)) dramat, USA 2011

premiera:        04.07.2013        godz. 20:10

powtórzenie:     12.07.2013        godz. 23:30

27.07.2013        godz. 03:40

PRZEŁAMUJĄC WIARĘ (HIGHER GROUND (2011)) dramat, USA 2011, 108 min., reż. Vera Farmiga, wyk. Vera Farmiga, Joshua Leonard, Norbert Leo Butz, Dagmara Dominczyk, John Hawkes

Debiut reżyserski znanej aktorki. Oparta na autobiografii Carolyn S. Briggs, dramatyczna opowieść o kobiecie zmagającej się z kryzysem wiary.

Nastoletnia Corrine (Taissa Farmiga) poznaje przystojnego gitarzystę Ethana (Boyd Holbrook). Wspólnie postanawiają przyłączyć się do ortodoksyjnej wspólnoty religijnej, która daje im poczucie bezpieczeństwa i przynależności. Po latach dorosła Corrine (Vera Farmiga) zaczyna wątpić w poczynione wybory. Na nowo szuka sensu życia, w czym pomaga jej przyjaciółka Annika (Dagmara Dominczyk). Okazuje się, że jej zmagania z wiarą to także poszukiwanie nowego modelu relacji z innymi ludźmi.

 

STRASZNY FILM 4 (SCARY MOVIE 4) komedia, USA 2006

premiera:        12.07.2013        godz. 20:35

powtórzenie:     17.07.2013        godz. 23:55

27.07.2013        godz. 02:20

STRASZNY FILM 4 (SCARY MOVIE 4) komedia, USA 2006, 80 min., reż. David Zucker, wyk. Anna Faris, Regina Hall, Craig Bierko, Bill Pullman, Anthony Anderson

Kolejna część cyklu zwariowanych parodii ośmieszających słynne filmy grozy – Wojnę światów, Klątwę, Teksańską masakrę piłą mechaniczną czy Osadę.

Tym razem niegrzesząca intelektem Cindy Campbell (Anna Faris) zatrudnia się jako opiekunka pewnej ekscentrycznej starszej pani (Cloris Leachman), której dom nawiedzają duchy. Mimo to praca ma swoje zalety, a największą z nich jest mieszkający nieopodal, zniewalająco przystojny Tom Ryan (Craig Bierko). W tym samym czasie Ameryka przeżywa inwazję złowrogich kosmitów – TriPodów. Aby znaleźć sposób na ocalenie ludzkości przed zagładą, Cindy i jej wierna przyjaciółka Brenda (Regina Hall) wyruszają w niebezpieczną podróż do odciętej od świata osady…

 

TOM I JERRY: ROBIN HOOD I JEGO KSIĘŻNA MYSZ (TOM AND JERRY: ROBIN HOOD AND HIS MERRY MOUSE) animowany, USA 2012

premiera:        07.07.2013        godz. 19:10

powtórzenie:     08.07.2013        godz. 12:00

18.07.2013        godz. 14:05

19.07.2013        godz. 07:25

27.07.2013        godz. 09:35

TOM I JERRY: ROBIN HOOD I JEGO KSIĘŻNA MYSZ (TOM AND JERRY: ROBIN HOOD AND HIS MERRY MOUSE) animowany, USA 2012, 56 min., reż. Spike Brandt, Tony Cervone

Bohaterowie klasycznych kreskówek przeniesieni w czasy Robin Hooda. Przed nimi nowe doświadczenia i wiele przygód.

Mysz Jerry to najmniejszy z rozbójników skupionych wokół banity Robin Hooda. Tom jest kotem pięknej Marion, ukochanej Robina, a także szpiegiem pracującym dla szeryfa z Nottingham i złego księcia Jana. Kiedy okazuje się, że Robin Hoodowi i Marion grozi niebezpieczeństwo, Tom i Jerry postanawiają połączyć siły i zrobić wszystko, by im pomóc.

 

UNDERWORLD: PRZEBUDZENIE (UNDERWORLD 4: AWAKENING) film akcji, USA 2012

premiera:        19.07.2013        godz. 22:00

powtórzenie:     23.07.2013        godz. 23:55

UNDERWORLD: PRZEBUDZENIE (UNDERWORLD 4: AWAKENING) film akcji, USA 2012, 85 min., reż. Måns Mårlind, Björn Stein, wyk. Kate Beckinsale, Stephen Rea, Michael Ealy, Theo James, India Eisley

Czwarta już część popularnej sagi: Kate Beckinsale jako groźna wampirzyca Selene, która w obronie swojej rasy wypowiada wojnę ludzkości.

Selene (Kate Beckinsale) jest wojowniczą wampirzycą, która ostatnich piętnaście lat spędziła w stanie uśpienia. Po przebudzeniu z zaskoczeniem dowiaduje się, że ma córkę Eve (India Eisley), owoc jej związku z lykaninem Michaelem. Gdy bohaterka odnajduje swojej dziecko, los stawia przed nią kolejne wyzwanie. Ludzie wiedzą już o istnieniu nieśmiertelnych ras i próbują je unicestwić. Selene musi pokonać wrogów, aby zapewnić przetrwanie wampirom.

 

YOKO (YOKO) familijny, Niem./Austr./Szw. 2012

premiera:        14.07.2013        godz. 18:25

powtórzenie:     15.07.2013        godz. 11:10

25.07.2013        godz. 13:15

26.07.2013        godz. 06:00

31.07.2013        godz. 16:55

YOKO (YOKO) familijny, Niem./Austr./Szw. 2012, 99 min., reż. Franziska Buch, wyk. Jamie Bick, Tobias Moretti, Friedrich Heine, Jessica Schwarz, Lilly Reulein

Oparta na bestsellerowej książce dla dzieci opowieść o przyjaźni jedenastoletniej dziewczynki i uroczego futrzanego stworka.

Jedenastoletnia Pia (Jamie Bick) cierpi po stracie ojca. Jest smutna i zagubiona. Pewnego dnia w jej życiu pojawia się Yoko, tajemniczy mały yeti, który ukrywa się przed złym kłusownikiem van Sneiderem (Tobias Moretti). Obdarzony niezwykłymi mocami Yoko szybko zaprzyjaźnia się z Pią i wspólnie próbują przeciwstawić się van Sneiderowi. Pia musi także pomóc swojemu przyjacielowi wrócić w Himalaje – europejski klimat jest dla niego nieodpowiedni.

 

ZABÓJCZY JOE (KILLER JOE) kryminalny, USA 2011

premiera:        26.07.2013        godz. 22:00

powtórzenie:     30.07.2013        godz. 02:30

ZABÓJCZY JOE (KILLER JOE) kryminalny, USA 2011, 103 min., reż. William Friedkin, wyk. Matthew McConaughey, Emile Hirsch, Juno Temple, Thomas Haden Church, Gina Gershon

Zadłużony po uszy chłopak postanawia zlecić płatnemu mordercy zabójstwo matki. Liczy, że w ten sposób zgarnie pieniądze z jej polisy ubezpieczeniowej.

22-letni Chris (Emile Hirsch) nie może spać spokojnie. Musi spłacić dług dilerowi narkotyków. Jeśli tego nie zrobi, zginie. Chłopak nie ma jednak tak dużych pieniędzy. W końcu wpada na desperacki pomysł. Postanawia wynająć płatnego mordercę, który zabije jego matkę. Jej polisa ubezpieczenia na życie warta jest 50 tys. dolarów. Wykonania zlecenia podejmuje się Joe Cooper (Matthew McConaughey), policjant z Dallas, który „dorabia” sobie na boku. Chris wciąga w intrygę pozostałych członków rodziny: ojca (Thomas Haden Church), jego drugą żonę (Gina Gershon) i swoją siostrę Dottie (Juno Temple). Mimo sprytnego planu sprawy szybko się komplikują…

 

ŁUP (LA PROIE (AKA. THE PREY)) thriller, Francja 2011

premiera:        19.07.2013        godz. 20:15

powtórzenie:     25.07.2013        godz. 01:15

ŁUP (LA PROIE (AKA. THE PREY)) thriller, Francja 2011, 101 min., reż. Eric Valette, wyk. Albert Dupontel, Alice Taglioni, Stéphane Debac, Sergi López, Natacha Régnier

Skazany za napad mężczyzna ucieka z więzienia, by chronić swoją rodzinę przed zwyrodniałym mordercą. Czy zdąży na czas?

Franck Adrien (Albert Dupontel) zostaje skazany za napad na bank. Kiedy dowiaduje się, że jego żona (Caterina Murino) ma trudności finansowe, postanawia za wszelką cenę, zza krat, coś dla niej zrobić. Decyduje się pomóc swojemu koledze z celi, który jest podejrzany o gwałt i molestowanie nieletniej. W zamian Jean-Louis Maurel (Stéphane Debac) obiecuje wesprzeć finansowo jego rodzinę. Jakiś czas później Franck odkrywa, że mężczyzna jest psychotycznym zabójcą. Czy uda mu się uchronić najbliższych przed śmiertelnym niebezpieczeństwem?

 

SERIALE

KŁAMSTWA NA SPRZEDAŻ II, (HOUSE OF LIES II.) serial komediowy, USA 2013

premiera:        01.07.2013        godz. 23:00 i 23:30

KŁAMSTWA NA SPRZEDAŻ II (HOUSE OF LIES II) serial komediowy, USA 2013, reż. Stephen Hopkins, wyk. Don Cheadle, Kristen Bell, Ben Schwartz, Josh Lawson, Dawn Olivieri

 

Drugi sezon inteligentnego serialu komediowego, którego bohaterami są bezwzględni pracownicy korporacji.

KlamstwaNaSprzedaz2Marty Kaan (Don Cheadle) jest prawdziwym rekinem biznesu. To pozbawiony skrupułów, do bólu skuteczny menadżer, który nauczył swoich współpracowników, że na drodze do wyznaczonego celu mogą pozwolić sobie na wszelkie posunięcia. Marty i jego ludzie żyją w kłamstwie, nie mają litości dla konkurentów. Pracują bez wytchnienia i zrobią wszystko, aby utrzymać się na szczycie świata biznesu. W drugim sezonie okaże się, czy rzeczywiście nie ma dla nich żadnych świętości.

Serial jest inteligentną i złośliwą satyrą na pełen chciwości i kłamstwa świat amerykańskiego biznesu. Scenariusz został oparty na powieści Martina Kihna pt. „How Management Consultants Steal Your Watch and Tell You the Time”. Gwiazdami produkcji są nominowany do Oscara Don Cheadle (Hotel Ruanda, Miasto gniewu), który za swoją rolę otrzymał nominację do Emmy i Złoty Glob, oraz Kristen Bell (serial Weronika Mars, Pewnego razu w Rzymie). Pomysłodawcą serialu jest Matthew Carnahan (Black Circle Boys, serial Intrygi i kłamstwa).

 

CZYSTA KREW VI (TRUE BLOOD VI) serial obyczajowy, fantasy, USA 2013, wyk. Anna Paquin, Ryan Kwanten, Rutina Wesley, Stephen Moyer, Sam Trammell

Emisja w poniedziałki godz. 22:00

CzystaKrew6

Czysta krew to intrygujący i przyprawiający o dreszcz emocji serial na motywach bestsellerowej powieści Charlaine Harris, „The Southern Vampire Mysteries”. Jego pomysłodawcą jest Alan Ball, autor kultowego serialu produkcji HBO Sześć stóp pod ziemią i jednocześnie laureat Oscara za scenariusz obrazu American Beauty. W Czystej krwi pokazał wszystko to, za co kochają go widzowie – skomplikowaną intrygę, nieszablonowe postacie i wyjątkowe poczucie humoru. Serial zdobył szereg nominacji do najważniejszych nagród w branży, w tym Złotych Globów, Emmy, BAFTY oraz nagród Saturna. Grająca Sookie Anna Paquin (Fortepian – Oscar, cykl X-Men, Ciemność) otrzymała za tę rolę Złoty Glob.

 

Teraz Sookie Stackhouse (Anna Paquin) uświadamia sobie, że jej moce są ograniczone. Chciałaby w końcu żyć normalnie, nie pozwalają jej jednak na to niezwykłe postacie, które ją otaczają. W ostatnim odcinku piątego sezonu Bill (Stephen Moyer) rodzi się na nowo jako jeszcze silniejszy wampir, zaś Eric (Alexander Skarsgård) jest bliżej Sookie niż kiedykolwiek.  W szóstym sezonie po raz pierwszy pojawi się Rutger Hauer, znany z takich filmów jak Sin City czy Batman-Początek.

 

RODZINA BORGIÓW III (THE BORGIAS III) serial obyczajowy, Węg./Irl./Kan. 2013, reż. Kari Skogland, wyk. Jeremy Irons, François Arnaud, Holliday Grainger, Joanne Whalley, Lotte Verbeek

emisja w soboty godz. 22:00

RodzinaBorgiow3Trzeci sezon pełnego namiętności i intryg serialu o najpotężniejszym rodzie renesansowego Rzymu – papieżu Aleksandrze VI i jego dzieciach.

Historia jednego z najmożniejszych rodów renesansowej Europy – Borgiów – papieża Aleksandra VI i jego nieślubnych dzieci: obdarzonego wybitnymi zdolnościami przywódczymi syna Cesarego (François Arnaud), niepokornego Juana (David Oakes) i pięknej, ale coraz bardziej niebezpiecznej Lukrecji (Holliday Grainger). Borgiowie, wykorzystując pozycję patriarchy rodu, umacniają swoje wpływy na Półwyspie Apenińskim i w całej Europie. Jednocześnie rodziną wstrząsają zakazane namiętności. Czy skandale obyczajowe i zamiłowanie do intryg nie zaszkodzą pozycji jej członków?

Niezwykłe, pełne przepychu widowisko, zrealizowane z rozmachem i dbałością o historyczne szczegóły otrzymało w 2012 roku cztery nominacje do nagrody Emmy – w tym za najlepsze kostiumy i muzykę. Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej wyróżniło zaś kreację Jeremy’ego Ironsa (Misja, Nierozłączni, Druga prawda – Oscar) nominacją do Złotego Globu. W stworzonym przez nagrodzonego Oscarem irlandzkiego reżysera Neila Jordana (Gra pozorów, Śniadanie na Plutonie, Michael Collins) serialu wystąpili także: François Arnaud (Mistyfikacja, Zabiłem moją matkę), Holliday Grainger (Dom na wrzosowisku, Jane Eyre) oraz David Oakes (serial telewizyjny Trinity).

 

 HBO 2

SERIAL

GORĄCE CIAŁA,  (SKIN TO THE MAX) serial erotyczny, USA 2011

premiera:        03.07.2013     emisja w środy około godz. 23:15

powtórzenie:     04.07.2013        godz. 01:40

13.07.2013        godz. 01:30

Nowy serial dokumentalny zabierze widzów w ekscytującą podróż po najsłynniejszych seksklubach światowych metropolii.

Rio de Janeiro, Amsterdam, Berlin, Paryż, Petersburg, Tokio to tylko kilka z miast, w których gościła ekipa serialu Gorące ciała. Każdy odcinek to emocjonująca wizyta w najgorętszych klubach erotycznych na świecie. Co podnieca ludzi, którzy je odwiedzają? Jakie są najmodniejsze fetysze pod różnymi szerokościami geograficznymi? O czym skrycie fantazjujemy? W pierwszym odcinku poznamy brazylijską parę, która postanawia zapisać się do klubu swingersów, i Holendra, który lubi patrzeć, jak jego żona uprawia seks z innym mężczyzną.

Przeznaczony dla dorosłej widowni, bezpruderyjny serial dokumentalny produkcji Cinemax. W każdym z odcinków twórcy zabierają widzów do dwóch światowych metropolii. Razem z nimi mamy okazję zajrzeć do najgorętszych klubów erotycznych Amsterdamu, Tokio, Pragi czy Paryża. Serial powstał przy udziale Bradleya J. Levina, filmowca, odpowiedzialnego między innymi za kontrowersyjny serial dokumentalny pt. Vice.

 

HBO COMEDY

SERIALE

MIRANDA III (MIRANDA III) serial komediowy, Wielka Brytania 2013, reż. Juliet May, wyk. Miranda Hart, Patricia Hodge, Tom Ellis, Sarah Hadland, James Holmes

emisja wt-czw godz 20:10

Trzeci sezon brytyjskiego serialu z brawurową Mirandą Hart w roli zagubionej głównej bohaterki, która wciąż szuka swojego miejsca.

Miranda3Miranda (Miranda Hart) ma 1,85 cm wzrostu i tak naprawdę nigdy nie potrafiła odnaleźć się w społeczeństwie – czegokolwiek się nie chwyci, kończy się to katastrofą. Prowadzi sklep ze śmiesznymi rzeczami, wciąż przyjaźni się z równie jak ona zagubionymi koleżankami ze szkoły i podkochuje w Garym Prestonie (Tom Ellis), kucharzu z pobliskiej restauracji. Apodyktyczna matka Mirandy (Patricia Hodge) chciałaby, aby córka znalazła w końcu porządną pracę i męża, jednak każda próba ingerencji w życie miłosne dziewczyny kończy się spektakularną porażką.

Trzeci sezon nominowanego do BAFTY serialu, czerpiącego z najlepszych tradycji brytyjskiego humoru. Stworzyła go Miranda Hart (Moja rodzina i inne zwierzęta, Diabeł w pudełku, Słodka jak cukierek), angielska aktorka i satyryczka, która z powodzeniem wciela się także w rolę głównej bohaterki (za swój występ była dwukrotnie nominowana do BAFTY, została też uhonorowana dwiema Nagrodami British Comedy).

 

WSPÓŁCZESNA RODZINA IV (MODERN FAMILY IV) serial komediowy, USA 2012, wyk. Ed O’Neill, Sofía Vergara, Julie Bowen, Ty Burrell, Jesse Tyler Ferguson

premiera: od trzynastego odcinka, emisje od  9.07 od wtorku do czwartku   godz. 20:10

Kolejny sezon serialu komediowego HBO, przedstawiającego codzienne życie wielopokoleniowej i wielokulturowej amerykańskiej rodziny.

WspolczesnaRodzina4Głową rodziny jest Jay Pritchett (Ed O’Neill). Mężczyzna ożenił się po raz drugi ze znacznie młodszą od siebie Glorią (Sofia Vergara), z którą wychowuje jej syna z poprzedniego małżeństwa, Manny’ego (Rico Rodriguez). Problem jednak w tym, że nie potrafi się z nim dogadać. Jay ma także dzieci z poprzedniego związku: córkę Claire (Julie Bowen) oraz syna Mitchella (Jesse Tyler Ferguson). Claire ma już rodzinę – dobrze zarabiającego męża i trójkę dzieci, którym poświęca całą swoją uwagę. Mitchell jest gejem i wspólnie ze swoim partnerem wychowują adoptowaną córkę. Każde z nich, mimo swojej dorosłości, nie szczędzi jednak ojcu kłopotów.

Błyskotliwy, dwukrotnie nagrodzony statuetką Emmy serial komediowy, w którym znakomite kreacje stworzyli: nominowani za swoje role do Złotego Globu Ty Burrell (Świt żywych trupów, Niesamowity Hulk), Julie Bowen (Farciarz Gilmore, serial Orły z Bostonu) i Sofia Vergara (Czterej bracia, Sylwester w Nowym Jorku) oraz Ed O’Neill (serial Świat według Bundych, Kolekcjoner kości), który został wyróżniony nominacją do nagrody Emmy. Uwielbiany przez widzów i krytyków serial był dwukrotnie nominowany do Złotych Globów, otrzymał też szereg nagród przyznawanych przez gildie zrzeszające producentów filmowych, scenarzystów, aktorów i scenografów.

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.