HBO, HBO2 i HBO COMEDY w listopadzie 2013

Zakazane Imperium 4W listopadzie w HBO niedzielne premiery obejrzymy: komedię kryminalną z Colinem Farrellem „7 psychopatów”, komedię romantyczną „Dwoje do poprawki” z Tommy Lee Jonesem i Meryl Streep, drugą część horroru na podstawie znanej gry „Silent Hill: Apokalipsa” oraz thriller z Johnem HBOCusackiem „Stacja szyfrująca”. HBO wyemituje również 4 sezon serialu „Zakazane imperium” oraz 4 finałowy sezon serialu komediowego „Mogło być gorzej”.

 

PREMIERY NIEDZIELNE

 

7 PSYCHOPATÓW (SEVEN PSYCHOPATHS) komedia kryminalna, Wielka Brytania 2012

premiera:        03.11.2013        godz. 22:00

powtórzenie:     03.11.2013        godz. 04:00

07.11.2013        godz. 22:30

11.11.2013        godz. 01:25

23.11.2013        godz. 23:45

7 PSYCHOPATÓW (SEVEN PSYCHOPATHS) komedia kryminalna, Wielka Brytania 2012, 106 min., reż. Martin McDonagh, wyk. Colin Farrell, Sam Rockwell, Woody Harrelson, Christopher Walken, Tom Waits

Początkujący scenarzysta musi pomóc przyjacielowi, który zadarł z niebezpiecznym gangsterem. Żywiołowa czarna komedia w doborowej obsadzie.

7 PsychopatowMarty (Colin Farrell) to początkujący scenarzysta filmowy, który pracuje właśnie nad projektem pod tytułem „7 psychopatów”. Niestety, z braku inspiracji pisanie idzie mu jak po grudzie. W tym czasie jego najlepszy przyjaciel Billy (Sam Rockwell), bezrobotny aktor, pakuje się w poważne kłopoty. Mężczyzna zarabia na życie kradnąc psy. Pomaga mu Hans (Christopher Walken), człowiek z tajemniczą przeszłością. Pewnego dnia Billy i Hans porywają psa należącego do psychopatycznego gangstera Charliego (Woody Harrelson). Złodziejaszkom grozi śmiertelne niebezpieczeństwo, a Marty nie ma wyjścia – musi pomóc przyjacielowi.

Zwariowana brytyjska komedia w reżyserii Martina McDonagha (Oscar za krótki metraż i nominacja do tej nagrody za scenariusz Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj) imponuje obsadą i brawurowo prowadzoną  narracją. Porównywany do dzieł Quentina Tarantino i Guya Ritchiego obraz jest oryginalnym połączeniem filmu w filmie z kryminalną intrygą. Nie brakuje w nim absurdu i czarnego humoru. Na ekranie błyszczą laureat Złotego Globu Colin Farrell (Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj, Pamięć absolutna), nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem Sam Rockwell (Niebezpieczny umysł, Moon), dwukrotnie nominowany do Oscara Woody Harrelson (Skandalista Larry Flynt, W imieniu armii), zdobywca Nagrody Akademii Christopher Walken (Łowca jeleni, Złap mnie, jeśli potrafisz) oraz charyzmatyczny muzyk Tom Waits. Film otrzymał wiele wyróżnień, w tym m.in. Nagrodę Publiczności na festiwalu filmowym w Toronto oraz nominacje do BAFTY, IFTY i Nagrody Independent Spirit.

 

DWOJE DO POPRAWKI (HOPE SPRINGS) komedia romantyczna, USA 2012

premiera:        10.11.2013        godz. 20:10

powtórzenie:     11.11.2013        godz. 12:10

13.11.2013        godz. 20:15

14.11.2013        godz. 11:15

16.11.2013        godz. 06:00

16.11.2013        godz. 18:50

29.11.2013        godz. 16:40

DWOJE DO POPRAWKI (HOPE SPRINGS) komedia romantyczna, USA 2012, 96 min., reż. David Frankel, wyk. Tommy Lee Jones, Meryl Streep, Steve Carell, Jean Smart, Ben Rappaport

Dwoje Do PoprawkiPo 30 latach małżeństwa Kay i Arnold zapomnieli już, czym jest prawdziwa namiętność. Aby ożywić swój związek, postanawiają skorzystać z terapii dla par. Brawurowy duet Meryl Streep – Tommy Lee Jones.

Kay (Meryl Streep) i Arnold (Tommy Lee Jones) są małżeństwem od ponad trzydziestu lat. Ich związek przechodzi trudny okres – śpią w oddzielnych sypialniach, brakuje między nimi czułości i zrozumienia. Pewnego dnia Kay odkrywa książkę doktora Felda (Steve Carell), psychologa specjalizującego się w terapii par, i zaczyna wierzyć, że jej związek z Arnoldem znów może być szczęśliwy. Namawia męża na tygodniowy wyjazd, w czasie którego będą próbowali na nowo podsycić  namiętność w swoim związku.

Inteligentna komedia romantyczna, przypominająca o tym, że o szczęśliwy związek trzeba walczyć. W roli znudzonej pary, która próbuje zerwać z małżeńską rutyną, wystąpili zdobywcy Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej – jak zawsze znakomita Meryl Streep (Wybór Zofii, Żelazna Dama) i zaskakujący Tommy Lee Jones (Ścigany, W dolinie Elah). Streep za rolę Kay zdobyła dwudziestą siódmą w karierze nominację do Złotego Globu (z czego osiem wygrała). Krytycy nie szczędzili aktorom pochwał, zgodnie przyznając, że to właśnie ich gra wynosi film ponad przeciętność. W doktora Felda wcielił się jeden z najbardziej lubianych amerykańskich komików, znany z serialu Biuro i komedii Czterdziestoletni prawiczek Steve Carell. Reżyserem obrazu jest David Frankel (Marley i ja, Wielki rok), który po raz pierwszy pracował z Meryl Streep na planie przebojowego filmu Diabeł ubiera się u Prady.

 

SILENT HILL: APOKALIPSA (SILENT HILL: REVELATION 3D) horror, Fr./USA/Kan. 2012

premiera:        17.11.2013        godz. 21:45

powtórzenie:     17.11.2013        godz. 04:20

20.11.2013        godz. 00:40

28.11.2013        godz. 22:30

SILENT HILL: APOKALIPSA (SILENT HILL: REVELATION 3D) horror, Fr./USA/Kan. 2012, 91 min., reż. Michael J. Bassett, wyk. Adelaide Clemens, Sean Bean, Radha Mitchell, Carrie-Anne Moss, Kit Harington

Druga część mrożącego krew w żyłach horroru, którego fabuła została oparta na legendarnej grze komputerowej.

Silent Hill ApokalipsaŻycie młodziutkiej Heather Mason (Adelaide Clemens) to wieczna ucieczka. Dziewczyna skrywa się przed niebezpiecznymi siłami, których nawet nie jest w stanie zrozumieć. W dniu osiemnastych urodzin męczą ją straszne koszmary. Na domiar złego znika jej przybrany ojciec (Sean Bean). Heather niespodziewanie odkrywa mroczny sekret swojego pochodzenia i trafia do świata pełnego demonów. Jeśli z nimi nie zwycięży, utknie w alternatywnej rzeczywistości na zawsze.

Rewelacyjne efekty specjalne, widowiskowe sceny akcji oraz wciągająca bez reszty fabuła to główne atuty długo wyczekiwanej kontynuacji horroru z 2006 roku. Za reżyserię i scenariusz sequela odpowiadał specjalizujący się w kinie grozy Michael J. Bassett (Dolina cieni, Solomon Kane: Pogromca zła). Twórcom udaje się w sugestywny sposób oddać mroczny klimat gry komputerowej, na której oparte są obie części filmu. Na uwagę zasługuje również przemyślana warstwa wizualna. Pomysłowa scenografia, ale też kostiumy oraz charakteryzacja są ważnym i bardzo efektownym elementem opowieści. W głównych rolach występują: Adelaide Clemens (serial Koniec defilady, Wielki Gatsby), Sean Bean (trylogia Władca Pierścieni, serial HBO Gra o tron), Carrie-Anne Moss (trylogia Matrix, Niepokój)  oraz Radha Mitchell (Człowiek w ogniu, Marzyciel), która grała też w pierwszym filmie o upiornym miasteczku Silent Hill.

 

STACJA SZYFRUJĄCA (THE NUMBERS STATION) thriller, W.Bryt./USA/Belg. 2012

premiera:        24.11.2013        godz. 20:10

powtórzenie:     24.11.2013        godz. 02:20

27.11.2013        godz. 04:20

27.11.2013        godz. 20:30

30.11.2013        godz. 23:45

STACJA SZYFRUJĄCA (THE NUMBERS STATION) thriller, W.Bryt./USA/Belg. 2012, 86 min., reż. Kasper Barfoed, wyk. Malin Akerman, John Cusack, Hannah Murray, Liam Cunningham, Lucy Griffiths

Wciągający thriller z Johnem Cusackiem w roli agenta CIA, który musi ocalić siebie i młodą szyfrantkę przed terrorystami.

Stacja SzyfrujacaEmerson Kent (John Cusack) jest doświadczonym agentem CIA, który zawiódł podczas ostatniej akcji i został negatywnie oceniony przez psychologa. Aby mógł odpocząć i zebrać siły, szef zleca mu proste z pozoru zadanie. Mężczyzna ma udać się do tajnego ośrodka w Wielkiej Brytanii, by chronić młodą szyfrantkę Katherine (Malin Akerman). Niestety, sprawy szybko wymykają się spod kontroli. Pod budynkiem dochodzi do wybuchu. Kent musi zrobić wszystko, żeby uratować siebie i dziewczynę przed niebezpieczeństwem.

Sprawnie zrealizowany thriller to dzieło stawiającego pierwsze kroki w Hollywood Duńczyka Kaspera Barfoeda, twórcy Zaginionego skarbu templariuszy (nominacja do nagrody Roberta) i Kandydata. Film jest wciągający i dobrze zagrany, a sensacyjna fabuła dostarcza silnych emocji.  W postacie głównych bohaterów wcielili się nominowany do Złotego Globu John Cusack (Przeboje i podboje, 2012) oraz utalentowana Malin Akerman (Watchmen. Strażnicy, Bractwo Bang Bang). Zdjęcia do produkcji powstały m.in. w Muzeum Zimnej Wojny, które znajduje się na terenie byłej amerykańsko-brytyjskiej bazy lotniczej w angielskim Bentwaters.

 

PROPOZYCJE TYGODNIA

 

RESIDENT EVIL: ZAGŁADA (RESIDENT EVIL: EXTINCTION) horror, USA/kopr. 2007

premiera:        01.11.2013        godz. 22:30

powtórzenie:     16.11.2013        godz. 01:10

26.11.2013        godz. 02:10

RESIDENT EVIL: ZAGŁADA (RESIDENT EVIL: EXTINCTION) horror, USA/kopr. 2007, 91 min., reż. Russell Mulcahy, wyk. Milla Jovovich, Oded Fehr, Ali Larter, Iain Glen, Ashanti

Wojownicza Alice musi stawić czoła złowrogiej korporacji i rozprzestrzeniającemu się w szaleńczym tempie wirusowi, który zmienia ludzi w hordy żywych trupów.

Akcja rozgrywa się trzy lata po wydarzeniach z drugiej części filmu. Obdarzona nadnaturalnymi mocami Alice (Milla Jovovich) dowodzi opancerzonym konwojem ludzi, którym udało się uchronić przed spreparowanym przez korporację Umbrella, groźnym wirusem „T”. Przez pustynną Nevadę zmierzają w stronę Alaski, jednego z najmniej zaludnionych regionów świata, gdzie będą w końcu bezpieczni. Tymczasem twórca wirusa, doktor Isaacs (Iain Glen), zrobi wszystko, aby przeszkodzić ocalałym w dotarciu do celu. Ma mu w tym pomóc najnowszy mutant wirusa „T”. Alice i jej drużynę obrońców ludzkości czeka więc starcie z bezwzględnymi, żądnymi krwi zombie.

Trzecia część widowiskowego cyklu horrorów, opartego na klasycznej grze komputerowej pod tym samym tytułem. Scenariusz napisał Paul W.S. Anderson (reż. Mortal Kombat, Obcy kontra Predator), który był również twórcą pierwszego filmu serii. Za kamerą stanął Australijczyk Russell Mulcahy (Nieśmiertelny, Rykoszet). Gwiazdą produkcji jest ponownie piękna Milla Jovovich (Piąty element, Joanna d’Arc). Partnerują jej m.in. Oded Fehr (Mumia, Mumia powraca), Ali Larter (Oszukać przeznaczenie, serial Herosi) i Iain Glen (Lara Croft: Tomb Raider, Żelazna Dama). Na szczególną uwagę zasługują niesamowite efekty specjalne oraz scenografia autorstwa nagrodzonego Oscarem Eugenio Caballero (Labirynt fauna). Zdjęcia do filmu kręcono w Meksyku.

 

 

PORWANIE (A HIJACKING (AKA. KAPRINGEN)) dramat, Dania 2012

premiera:        03.11.2013        godz. 20:10

powtórzenie:     06.11.2013        godz. 04:10

06.11.2013        godz. 20:15

09.11.2013        godz. 23:55

21.11.2013        godz. 01:40

PORWANIE (A HIJACKING (AKA. KAPRINGEN)) dramat, Dania 2012, 100 min., reż. Tobias Lindholm, wyk. Pilou Asbæk, Søren Malling, Dar Salim, Roland Møller, Gary Skjoldmose Porter

Pełne emocji kino opowiadające o napadzie somalijskich piratów na europejski statek handlowy na Ocenie Indyjskim.

PorwanieStatek towarowy MV Rozen płynie spokojnie do portu docelowego. Nikt nie spodziewa się niebezpieczeństwa. Po drodze jednak okręt zostaje napadnięty przez somalijskich piratów. Członkowie załogi stają się zakładnikami, a porywacze żądają miliona dolarów okupu. Między piratami i armatorem (Søren Malling) rozpoczyna się gra, w której stawką jest życie uwięzionych ludzi.

Obraz opowiada o ataku somalijskich piratów na statek handlowy i trwających całymi tygodniami negocjacjach w sprawie okupu. Twórcy filmu pokazują zdarzenia z dwóch punktów widzenia – członka załogi, dla którego jest to ostatni rejs przed powrotem do żony i córki, oraz szefa firmy, do której należy porwany statek. Nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej reżyser Tobias Lindholm (R, scen. Polowanie) w swojej opowieści koncentruje się na przeżyciach i uczuciach bohaterów. Powoli buduje napięcie i dramaturgię. Dużo uwagi poświęca szczegółom, dzięki czemu obraz zyskuje na autentyzmie. W filmie wystąpili Pilou Asbæk (Dwa światy, Rodzina), Søren Malling (serial The Killing, Kochanek królowej) oraz Dar Salim (Sobowtór diabła, serial Gra o tron). Produkcja zdobyła pięć Robertów (z 12 nominacji), prestiżowych nagród, uważanych za duński odpowiednik Oscara. Została też nagrodzona na festiwalach w Palm Springs i Salonikach.

 

BEZ LĘKU (FEARLESS (1993)) dramat, USA 1993

premiera:        05.11.2013        godz. 18:30

powtórzenie:     06.11.2013        godz. 09:35

22.11.2013        godz. 12:00

BEZ LĘKU (FEARLESS (1993)) dramat, USA 1993, 117 min., reż. Peter Weir, wyk. Jeff Bridges, Isabella Rossellini, Rosie Perez, John Turturro, Tom Hulce

Znakomity Jeff Bridges jako ocalały z katastrofy lotniczej mężczyzna, który rozpoczyna nowe, wolne od lęku życie.

Max Klein (Jeff Bridges) jest jednym z ocalałych z katastrofy lotniczej. W czasie wypadku udaje mu się zachować spokój i pomaga innym rozbitkom wydostać się z płonącego wraku. Media nazywają go bohaterem. On sam czuje się zupełnie nowym człowiekiem.  Nie umie wrócić do poprzedniego życia ani porozumieć się z żoną (Isabella Rossellini) i synem. Po przeżytej tragedii przestaje odczuwać lęk. Psychiatra zajmujący się ofiarami katastrofy (John Turturro) prosi go o pomoc w czasie terapii Carli (Rosie Perez), której dziecko zginęło w wypadku.

Przejmujący dramat w reżyserii sześciokrotnie nominowanego do Oscara Petera Weira (Piknik pod wiszącą skałą, Stowarzyszenie Umarłych Poetów) to z jednej strony opowieść o człowieku, który przewartościowuje całe swoje życie, z drugiej – o tym, jak trudno uleczyć rany w ludzkiej duszy. Oparty na powieści Rafaela Yglesiasa obraz zachwyca zarówno mistrzowską realizacją, jak i głębokim, subtelnym aktorstwem. Wybitne kreacje stworzyli w filmie laureat Oscara Jeff Bridges (Big Lebowski, Szalone serce), nominowana za swoją rolę do Nagrody Akademii i Złotego Globu Rosie Perez (Biali nie potrafią skakać, Po napadzie) oraz Isabella Rossellini (Blue Velvet, Ze śmiercią jej do twarzy), której występ został wyróżniony niemiecką Złotą Kamerą. Na MFF w Berlinie film otrzymał aktorską nagrodę specjalną (Perez) i nominację do Złotego Niedźwiedzia.

 

 

MĘŹCZYŹNI W NATARCIU (THE BABYMAKERS) komedia, USA 2012

premiera:        07.11.2013        godz. 20:25

powtórzenie:     17.11.2013        godz. 02:45

29.11.2013        godz. 00:40

MĘŹCZYŹNI W NATARCIU (THE BABYMAKERS) komedia, USA 2012, 92 min., reż. Jay Chandrasekhar, wyk. Aisha Tyler, Olivia Munn, Jay Chandrasekhar, Noureen Dewulf

Audrey i Tommy są kochającym się małżeństwem, które bezskutecznie stara się o dziecko. Winiąc siebie za ten stan rzeczy, mężczyzna decyduje się na szalony krok.

Mezcyzni w natarciuAudrey (Olivia Munn) i Tommy (Paul Schneider) są szczęśliwym małżeństwem, które stara się o dziecko. Niestety, nie wszystko idzie po ich myśli. Tommy oskarża siebie o ten stan rzeczy. Myśli, że jest bezpłodny i obawia się, że przez to może rozpaść się jego związek. Decyduje się więc na desperacki krok. Postania napaść na bank spermy, w którym zdeponował przed laty swoje nasienie. W szalonym przedsięwzięciu wspiera go grupka przyjaciół.
Zwariowana komedia, która w lekki i żartobliwy sposób opowiada o lękach współczesnych trzydziestolatków. Film w reżyserii Jaya Chandrasekhara (Diukowie Hazzardu, Święto piwa) mówi o tym, ile człowiek jest w stanie zrobić, żeby zostać rodzicem i spełnić oczekiwania ukochanej osoby. Produkcja obfituje w gagi i pełne humoru dialogi. W główne role wcielili się Olivia Munn (serial Newsroom, Magic Mike) oraz Paul Schneider (Zabójstwo Jesse’ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda, Woda dla słoni).

 

ODMIENIEC (WHITE FROG) dramat, USA 2012

premiera:        08.11.2013        godz. 20:25

powtórzenie:     09.11.2013        godz. 07:45

12.11.2013        godz. 16:40

13.11.2013        godz. 07:50

24.11.2013        godz. 14:45

25.11.2013        godz. 07:40

ODMIENIEC (WHITE FROG) dramat, USA 2012, 90 min., reż. Quentin Lee, wyk. Booboo Stewart, Joan Chen, B.D. Wong, Harry Shum Jr., Gregg Sulkin

Życie autystycznego nastolatka zmienia się bezpowrotnie, gdy w wypadku samochodowym ginie jego ukochany starszy brat.

OdmieniecNastoletni Nick (Booboo Stewart) cierpi na łagodną odmianę zespołu Aspergera. Chłopak wychowuje się w pochodzącej z Azji rodzinie, czuje się kochany i akceptowany. Pewnego dnia wszystko się zmienia.  W wypadku samochodowym ginie jego starszy brat Chaz (Harry Shum Jr). Nick jest zrozpaczony. Aby dowiedzieć się jak najwięcej o bracie, zaczyna spędzać czas w towarzystwie jego przyjaciół. Nieoczekiwanie okazuje się, że Chaz skrywał przed najbliższymi sekrety, których ujawnienie może doprowadzić do rozpadu rodziny.

Prezentowany między innymi na festiwalu filmowym w Turynie, poruszający dramat rodzinny z ciekawymi rolami młodych odtwórców głównych ról – Booboo Stewarta (Saga „Zmierzch”, Mój przyjaciel Smitty) i Harry’ego Shuma Juniora (serial Glee, Step Up 3D). Partnerują im doświadczeni aktorzy chińskiego pochodzenia, Joan Chen (Ostatni cesarz, Ostrożnie, pożądanie) oraz BD Wong (Park Jurajski, Siedem lat w Tybecie). Osadzony w azjatycko-amerykańskim środowisku film to opowiedziana z dużą wrażliwością historia o dorastaniu, stracie, miłości i tolerancji. Reżyserem Odmieńca jest urodzony w Hongkongu Quentin Lee (Drift, Ethan Mao), który otrzymał za ten obraz nagrodę na Philadelphia Asian American Film Festival. Lee mieszka i pracuje w Ameryce, studiował w Berkeley, Yale i Los Angeles. Należy do wybijających się azjatycko-amerykańskich twórców, związanych z kinem niezależnym. W swoich filmach często podejmuje kontrowersyjne tematy takie jak homoseksualizm czy etniczne uprzedzenia i stereotypy.

 

SCOOBY-DOO! UPIORNA GWIAZDKA (SCOOBY-DOO! HAUNTED HOLIDAYS) animowany, USA 2012

premiera:        09.11.2013        godz. 16:30

powtórzenie:     10.11.2013        godz. 06:00

13.11.2013        godz. 14:50

14.11.2013        godz. 07:40

29.11.2013        godz. 12:55

SCOOBY-DOO! UPIORNA GWIAZDKA (SCOOBY-DOO! HAUNTED HOLIDAYS) animowany, USA 2012, 22 min., reż. Victor Cook

Nowa przygoda nieustraszonej drużyny detektywów. Scooby-Doo i jego gang próbują wyjaśnić tajemnicę nawiedzonej wieży i udaremnić plany złowrogiego bałwana.

Scobby Doo Upiorna GwiazdkaBoże Narodzenie. Scooby-Doo i członkowie jego nieustraszonej drużyny biorą udział w świątecznej paradzie. Wszyscy są w uroczystym nastroju. Nastawiają się na odpoczynek i zimowe atrakcje. Niespodziewanie jednak uwagę młodych ludzi przykuwa opuszczona wieża zegarowa i jej tajemnicza  historia. Co gorsza w mieście pojawia się złowrogi bałwan, który terroryzuje okolicę i chce doprowadzić do zamknięcia sklepu z zabawkami.

Utrzymana w świątecznym nastroju, kolejna już animacja o przygodach psa Scooby-Doo i jego przyjaciół.  Film jest częścią antologii, na którą składa się 13 krótkich opowieści o drużynie detektywów.  Ciekawa, pełna dobrego humoru fabuła spodoba się wszystkim fanom popularnej serii. Za reżyserię obrazu odpowiedzialny był specjalizujący się w produkcjach dla dzieci i młodzieży Victor Cook (seriale Lilo i Stich, Scooby-Doo i Brygada detektywów).

 

ZAPROSZENIE NA ROZWÓD (DIVORCE INVITATION) komedia romantyczna, USA 2012

premiera:        14.11.2013        godz. 20:05

powtórzenie:     15.11.2013        godz. 11:40

23.11.2013        godz. 16:20

26.11.2013        godz. 12:20

ZAPROSZENIE NA ROZWÓD (DIVORCE INVITATION) komedia romantyczna, USA 2012, 109 min., reż. S.V. Krishna Reddy, wyk. Lainie Kazan, Nadia Bjorlin, Jamie-Lynn Sigler, Jonathan Bennett

Szczęśliwie żonaty Mike spotyka przez przypadek swoją dawną dziewczynę. Gdy okazuje się, że nadal szaleńczo ją kocha, postanawia się rozwieść. Nie będzie to jednak takie proste.

Zaproszenie Na RozwodMike (Jonathan Bennett) jest szczęśliwym mężem Dylan (Jamie-Lynn Sigler). A przynajmniej tak mu się wydaje, dopóki przypadkowo nie spotyka swojej dawnej ukochanej (Nadia Bjorlin). Mężczyzna uświadamia sobie, że to Alex jest jego prawdziwą miłością i to z nią chce spędzić resztę życia. Postanawia rozwieść się z Dylan. Jest tylko jeden problem – zgodnie z podpisaną przed ślubem intercyzą musi najpierw wydać przyjęcie, na które zaprosi wszystkich gości weselnych.

Zwariowana komedia o perypetiach z rozwodem, miłości i poświęceniach, na które gotowi są zakochani. Sympatyczny obraz jest remakiem bollywoodzkiego przeboju z 1997 roku pt. Aahvaanam.  Obydwa filmy wyreżyserował hinduski twórca S.V. Krishna Reddy (Yamaleela). W amerykańskiej wersji występują Nadia Bjorlin (serial Dni naszego życia, Linia ryzyka), Jamie-Lynn Sigler (serial HBO Rodzina Soprano, Tunel śmierci) oraz Jonathan Bennett (Wredne dziewczyny, Noc kawalerów). Zdjęcia do produkcji powstały w stanie Kalifornia.

 

E=MC2 (E=MC2 (2002)) komedia, Polska 2002

premiera:        14.11.2013        godz. 22:30

powtórzenie:     20.11.2013        godz. 02:15

E=MC2 (E=MC2 (2002)) komedia, Polska 2002, 93 min., reż. Olaf Lubaszenko, wyk. Cezary Pazura, Olaf Lubaszenko, Agnieszka Włodarczyk, Renata Dancewicz, Jan Nowicki

Spokojny pracownik akademicki zostaje wplątany w gangsterską intrygę. Przezabawna komedia w gwiazdorskiej obsadzie.

Max (Olaf Lubaszenko) jest świetnie zapowiadającym się doktorem filozofii. Praca naukowa, zwłaszcza w tak „nieżyciowej” dziedzinie, nie przynosi jednak kokosów, więc Max musi dorabiać na boku. Pisze na zamówienie prace magisterskie, dyplomowe i licencjackie. Jedną z jego klientek zostaje Stella (Agnieszka Włodarczyk), studentka pedagogiki i dziewczyna gangstera Ramzesa (Cezary Pazura). Dość prosta sytuacja komplikuje się, gdy Max zakochuje się w Stelli, a Ramzes postanawia zdobyć tytuł doktora filozofii.

Robert Mąka, z wykształcenia fizyk (stąd tytuł, będący bodaj najlepiej znanym wzorem fizycznym świata) wpadł na pomysł scenariusza po przeczytaniu artykułu o byłych pracownikach akademickich, którzy zarabiali, pisząc prace na dowolny temat. Film, którego współproducentem jest HBO, otrzymał w 2003 r. nagrodę Stowarzyszenia „Kina Polskie” – Złoty Bilet – za zajęcie 6. miejsca w rankingu oglądalności, a Olaf Lubaszenko (Sztos, Chłopaki nie płaczą), reżyser i odtwórca roli Maksa, został wyróżniony nagrodą Srebrnego Granatu na festiwalu filmów komediowych w Lubomierzu.

 

ZEW NATURY (NATURE CALLS) komedia, USA 2012

premiera:        15.11.2013        godz. 18:50

powtórzenie:     16.11.2013        godz. 08:20

ZEW NATURY (NATURE CALLS) komedia, USA 2012, 76 min., reż. Todd Rohal, wyk. Patton Oswalt, Johnny Knoxville, Rob Riggle, Patrice O’Neal, Maura Tierney

Pryncypialny harcmistrz próbuje zaszczepić w młodych podopiecznych swoje ideały. Kiedy jego wysiłki nie przynoszą rezultatów, decyduje się na desperacki krok.

Zew NaturyRandy Stevens (Patton Oswalt) jest pryncypialnym harcmistrzem. Pragnie też zachęcić do działania młodych podopiecznych. Niestety, nie ma najlepszych wyników. Na domiar złego nastolatkowie zamiast wycieczki do lasu wybierają imprezę zorganizowaną przez jego znienawidzonego brata Kirka (Johnny Knoxville). Zdesperowany Stevens postanawia porwać dzieci i wywieźć je na leśny obóz przetrwania.

Przezabawna komedia pomyłek o braterskiej rywalizacji i zażartej walce o dusze niesfornych skautów.  Film Todda Rohala obfituje w szalone gagi i niespodziewane zwroty akcji. Nie jest to jednak produkcja dla dzieci – żarty są raczej rubaszne, a bohaterowie chętnie używają wulgaryzmów. W głównych rolach wystąpili nominowany do Nagrody Gotham Patton Oswalt (serial Diabli nadali, Kobieta na skraju dojrzałości), gwiazda cyklu Jackass Johnny Knoxville, nominowani do Emmy Rob Riggle (Kac Vegas, 21 Jump Street) i Maura Tierney (serial Ostry dyżur, Podróż przedślubna).

 

 

RABUSIE KONTRA ZOMBIE (COCKNEYS VS ZOMBIES) komedia grozy, Wielka Brytania 2011

premiera:        15.11.2013        godz. 22:30

powtórzenie:     18.11.2013        godz. 01:30

30.11.2013        godz. 02:50

RABUSIE KONTRA ZOMBIE (COCKNEYS VS ZOMBIES) komedia grozy, Wielka Brytania 2011, 85 min., reż. Matthias Hoene, wyk. Rasmus Hardiker, Harry Treadaway, Michelle Ryan, Jack Doolan, Georgia King

Grupka początkujących złodziejaszków próbuje wydostać się z opanowanej przez zombie dzielnicy Londynu.

Rabusie Kontra ZombieBracia Andy (Harry Treadaway) i Terry McGuire’owie (Rasmus Hardiker) chcą ratować przed rozbiórką dom opieki, w którym mieszka ich dziadek (Alan Ford). Razem z kuzynką Katy (Michelle Ryan) decydują się napaść na bank. W czasie gdy próbują zostać złodziejami, we wschodniej dzielnicy Londynu dochodzi do przerażającego zjawiska – buldożery niszczą stary cmentarz, z którego powstają krwiożercze zombie. Młodzi ludzie muszą przedostać się na East End i ratować ukochanego dziadka, zanim znajdą się tam żywe trupy.

Zabawna komedia grozy osadzona we współczesnym Londynie, w którym panoszą się powstałe z grobów potwory. W role nieporadnych rabusiów, którzy brawurowo radzą sobie z hordami zombie, wcielili się: Rasmus Hardiker (Wasza wysokość), Harry Treadaway (Control) oraz Michelle Ryan (serial Bionic Woman: Agentka przyszłości). Ich ukochanego dziadka zagrał Alan Ford (Porachunki, Przekręt). Film zdobył Nagrody Publiczności na festiwalach horrorów w Toronto i San Sebastian. Wyreżyserował go Matthias Hoene, młody, związany z kinem grozy brytyjski twórca filmowy, który zadebiutował w 2008 roku mrocznym obrazem Beyond the Rave.

 

DZIECIAKI MOJEJ SIOSTRY W AFRYCE (MY AFRICAN ADVENTURE (AKA. MIN SOSTERS BORN IN AFRIKA)) familijny, Dania 2013

premiera:        16.11.2013        godz. 17:30

powtórzenie:     17.11.2013        godz. 06:00

28.11.2013        godz. 12:30

29.11.2013        godz. 06:00

DZIECIAKI MOJEJ SIOSTRY W AFRYCE (MY AFRICAN ADVENTURE (AKA. MIN SOSTERS BORN IN AFRIKA)) familijny, Dania 2013, 77 min., reż. Martin Miehe-Renard, wyk. Mille Dinesen, Lasse Guldberg Kamper, Mathilde Høgh Kølben, Robert Hansen

W czasie podróży po Afryce rodzeństwo Bergów i ich wujek Eric angażują się w ratowanie zagrożonych gatunków zwierząt.

Dzieciaki Mojej SiostryRodzina Bergów wygrywa wycieczkę do Afryki. Ponieważ żadne z rodziców nie może uczestniczyć w wyjeździe, opiekunem dzieci w czasie wyprawy zostaje ich ukochany wujek Eric (Peter Mygind). Rodzina przybywa na farmę, gdzie angażuje się w ratowanie zagrożonych gatunków zwierząt – panter, małp i słoni. W trakcie wycieczki na sawannę dochodzi do dramatycznego zdarzenia – uczestnicząca w wyprawie pani Flinth (Mille Dinesen) zostaje porwana przez bezwzględnych kłusowników. Wujek Eric i mali Bergowie ruszają jej na pomoc.

Kolejna część pasjonujących przygód rodzeństwa Bergów i ich wujka Erica, którzy po raz pierwszy pojawili się na ekranie w 1966 roku w filmie Dzieciaki mojej siostry. Tym razem akcja rozgrywa się w egzotycznych plenerach Afryki, gdzie mali bohaterowie mają szansę opiekować się dzikimi zwierzętami. Reżyserem obrazu jest Martin Miehe-Renard, który zrealizował także dwie wcześniejsze części cyklu – Przygodę na Jutlandii i Dzieciaki mojej siostry same w domu. W produkcji wystąpili dobrze znani fanom serii Mille Dinesen (Simon & Malou) oraz Peter Mygind (serial Rząd). Film jest przeznaczony dla widzów w każdym wieku i gwarantuje świetną, mądrą rozrywkę.

 

 

BESTIE Z POŁUDNIOWYCH KRAIN (BEASTS OF THE SOUTHERN WILD) dramat, USA 2012

premiera:        17.11.2013        godz. 20:10

powtórzenie:     18.11.2013        godz. 12:25

20.11.2013        godz. 20:25

21.11.2013        godz. 10:55

23.11.2013        godz. 06:00

23.11.2013        godz. 18:15

26.11.2013        godz. 22:30

27.11.2013        godz. 11:10

BESTIE Z POŁUDNIOWYCH KRAIN (BEASTS OF THE SOUTHERN WILD) dramat, USA 2012, 90 min., reż. Benh Zeitlin, wyk. Quvenzhané Wallis, Dwight Henry, Levy Easterly, Lowell Landes, Pamela Harper

Historia dzielnej sześciolatki, która walczy o przetrwanie w zalewanej przez powódź luizjańskiej wiosce. Deszcz nagród i cztery nominacje do Oscara.

Bestie z poludniowych krainHushpuppy (Quvenzhané Wallis) jest rezolutną i pełną uroku sześciolatką, która mieszka wraz z ojcem (Dwight Henry) w zagubionej wśród bagien Luizjany wiosce Bathtub. Mężczyzna nauczył córkę radzić sobie z przeciwnościami losu i niespodziankami, które przynosi życie. Hushpuppy szybko przyjdzie wykorzystać te umiejętności – jej tata zapada na tajemniczą chorobę, ojczystą krainę nawiedza ogromna powódź, a z długiego snu wybudzają się niebezpieczne stwory. Czy dziewczynce uda się wyjść cało z opresji i uratować członków rodziny przed niebezpieczeństwem?

Debiutancki obraz Benha Zeitlina był jedną z największych rewelacji 2012 roku. Opowieść o nieustraszonej sześciolatce, która stawia czoła kataklizmowi, otrzymała dziesiątki nagród, podbijając serca krytyków i publiczności na całym świecie. Twórca w znakomity sposób łączy kino katastroficzne z magicznym realizmem. Nie stroni także od poruszania wątków społecznych. Wśród największych atutów filmu należy wymienić doskonałe zdjęcia Bena Richardsona (nagroda w Sundance i nominacja do Złotej Żaby) i kapitalną rolę młodziutkiej Quvenzhané Wallis (nominacja do Oscara). Produkcja zdobyła cztery nominacje do Nagród Amerykańskiej Akademii, w tym w najbardziej prestiżowych kategoriach „najlepszy film” i „najlepsza reżyseria”. Triumfowała też na festiwalach w Cannes (m.in. Nagroda FIPRESCI i Złota Kamera), Sundance, Sztokholmie, Seattle, Deauville i Reykjaviku.

 

POZNAJ MOJEGO PRZYJACIELA (TI PRESENTO UN AMICO (AKA. MEET MY FRIEND)) komedia, Włochy 2010

premiera:        21.11.2013        godz. 20:25

powtórzenie:     29.11.2013        godz. 04:20

POZNAJ MOJEGO PRZYJACIELA (TI PRESENTO UN AMICO (AKA. MEET MY FRIEND)) komedia, Włochy 2010, 96 min., reż. Carlo Vanzina, wyk. Raoul Bova, Barbora Bobulova, Martina Stella, Kelly Reilly, Stefano Dionisi

Marco jest utalentowanym młodym menedżerem. Po tym jak rzuca go dziewczyna, wraca z Londynu do rodzinnych Włoch, gdzie wzbudza ogromne emocje wśród pięknych mieszkanek Mediolanu.

Poznaj mojego przyjacielaMarco Ferretti (Raoul Bova) jest Włochem, który odnosi sukcesy jako menedżer dużej firmy kosmetycznej w Londynie. Niestety, w miłości nie ma już tyle szczęścia. Mężczyzna właśnie został opuszczony przez ukochaną i zastanawia się, co zrobić ze swoim życiem. Kiedy pojawia się możliwość powrotu do Włoch, postanawia z niej skorzystać. W Mediolanie poznaje wiele młodych, pięknych i interesujących kobiet, które tracą dla niego głowę.

Przebojowa komedia romantyczna w reżyserii doświadczonego Carlo Vanziny (Moje pierwsze 40 lat, Przypadkowa narzeczona). Obraz opowiada o pożądaniu, zazdrości, ślepej fascynacji i zdradzie. Nie zabrakło też odniesień do kryzysu gospodarczego i jego wpływu na życie i motywacje współczesnych trzydziestolatków z dużych europejskich miast. Główne role zagrali z werwą Raoul Bova (Pod słońcem Toskanii, Turysta), laureatka Davida Barbora Bobulova (Święte serce, Piękno osła), Martina Stella (Ostatni pocałunek, Nine – Dziewięć) oraz zdobywczyni canneńskiej nagrody Chopard Trophy, Kelly Reilly (Smak życia, Sherlock Holmes: Gra cieni).

 

 

DOM OBŁĄKANYCH DUSZ (SANITARIUM) thriller, USA 2013

premiera:        22.11.2013        godz. 22:30

powtórzenie:     27.11.2013        godz. 02:25

DOM OBŁĄKANYCH DUSZ (SANITARIUM) thriller, USA 2013, 108 min., reż. Bryan Ortiz, Bryan Ramirez, Kerry Valderrama, wyk. Lacey Chabert, Robert Englund, Malcolm McDowell, Lou Diamond Phillips, John Glover

Trzy mroczne historie, których bohaterami są pacjenci szpitala psychiatrycznego: artysta lalkarz, uczeń szkoły podstawowej i wykładowca akademicki.

Dom oblakanych duszDoktor Stenson (Malcolm McDowell) jest kierownikiem szpitala dla psychicznie chorych. Lekarz opowiada historie trzech świeżo przyjętych do zakładu pacjentów (John Glover, David Mazouz i Lou Diamond Phillips). Każdy z nich ma objawy psychozy – halucynacje, urojenia oraz stany lękowe. Razem z nimi wchodzimy do świata zjawisk paranormalnych, niewytłumaczalnych i mistycznych.

Hipnotyczne kino, które penetruje najgłębsze zakamarki ludzkiego umysłu. Produkcja składa się z trzech opowieści, powiązanych osobą złowieszczego doktora Stensona, których reżyserami są Bryan Ortiz (Doctor S Battles the Sex Crazed Reefer Zombies: The Movie), Bryan Ramirez (Mission Park) oraz Kerry Valderrama (nagradzany dramat Garrison). Twórcom udało się nadać filmowi mroczny, psychodeliczny klimat, który wzbudza w widzach autentyczny niepokój. Mocnym punktem są też sugestywne role Lou Diamonda Phillipsa (La Bamba, Samotny jeździec), ikony kina grozy Roberta Englunda (cykl Koszmar z ulicy Wiązów, Freddy kontra Jason), znanego z serialu Tajemnice Smalville Johna Glovera oraz Malcolma McDowella (Mechaniczna pomarańcza, Silent Hill: Apokalipsa 3D). Całość dopełnia nastrojowa ścieżka dźwiękowa.

 

CZŁOWIEK Z KOSMOSU (EARTHBOUND) komedia/sci-fi, Irlandia 2012

premiera:        28.11.2013        godz. 20:25

powtórzenie:     29.11.2013        godz. 11:20

CZŁOWIEK Z KOSMOSU (EARTHBOUND) komedia/sci-fi, Irlandia 2012, 94 min., reż. Alan Brennan, wyk. Rafe Spall, Jenn Murray, Stephen Hogan, David Morrissey, Rory Keenan

Ujmująca opowieść o zwyczajnym chłopaku, który próbuje przekonać swoją dziewczynę, że tak naprawdę jest kosmitą.

JCzlowiek z kosmosuoe Norman (Rafe Spall) ma dwadzieścia sześć lat i wydaje się zwyczajnym, wręcz niepozornym młodym człowiekiem. Nic bardziej mylnego. Tuż przed śmiercią ojciec (David Morrissey) wyjawia mu pewien sekret – tak naprawdę Joe jest kosmitą, a jego najważniejszym zadaniem jest podtrzymanie gatunku. Od tej pory chłopak skupia się na znalezieniu odpowiedniej kandydatki na matkę swoich dzieci. Gdy spotyka Marię (Jenn Murray) jest pewien, że to właściwa osoba. Niestety, dziewczyna nie wierzy w jego historię. Czy uda mu się ją przekonać?

Nakręcony w Dublinie film to mieszanka komedii romantycznej z kinem science fiction. Bezpretensjonalna i pełna uroku opowieść jest debiutanckim dziełem reżysera Alana Brennana, który napisał także scenariusz. W role nietypowych, ale wzbudzających sympatię bohaterów, o których nie do końca wiemy, czy zagubili się w swoim życiu, czy w przestrzeni kosmicznej, wcielili się Rafe Spall (Prometeusz, Życie Pi) i Jenn Murray (Egzorcyzmy Dorothy Mills). W produkcji zagrali także: David Morrissey (Kochanice króla, Centurion), Stephen Hogan (Spirala przemocy, serial Dynastia Tudorów) oraz Rory Keenan (Władcy ognia, Ella zaklęta).

 

 

NAJEŹDŹCA (INVADER (AKA. INVASOR)) thriller, Hiszpania 2012

premiera:        29.11.2013        godz. 22:30

NAJEŹDŹCA (INVADER (AKA. INVASOR)) thriller, Hiszpania 2012, 96 min., reż. Daniel Calparsoro, wyk. Alberto Ammann, Antonio De La Torre, Inma Cuesta, Karra Elejalde, Luis Zahera

NajezdcaLekarz wojskowy, który omal nie zginął podczas misji w Iraku, wraca do rodzinnej Hiszpanii. Mężczyzna nie może jednak zaznać spokoju. Dręczą go podejrzenia, że stał się częścią spisku.

Pablo Garre (Alberto Ammann) jest lekarzem wojskowym, który uczestniczy w międzynarodowej misji pokojowej w Iraku. W czasie podróży przez ogarnięty wojną kraj jego konwój zostaje zaatakowany. Garre uchodzi z życiem, cierpi jednak na częściową amnezję. Po powrocie do Hiszpanii męczą go mgliste wspomnienia związane z atakiem. Zaczyna wątpić, czy oficjalna wersja dotycząca tych wydarzeń jest prawdziwa.

Trzymające w napięciu połączenie kina akcji i politycznego thrillera. Główny bohater, cierpiący z powodu zespołu stresu pourazowego, po powrocie do domu zaczyna dostrzegać spisek, którego stał się częścią. Film charakteryzuje sugestywnie oddana, duszna atmosfera ciągłego zagrożenia. Fabuła produkcji jest luźno osnuta wokół powieści Fernando Mariasa pod tym samym tytułem. W rolach głównych wystąpili: Alberto Ammann (Cela 211, Eva), Antonio de la Torre (GranatowyPrawieCzarny, Operacja EXPO) oraz Inma Cuesta (Uśpiony głos, Kuzyni). Film wyreżyserowany przez Daniela Calparsoro (Zaślepiona – nominacja do Złotego Lwa, Nieobecni) był nominowany w pięciu kategoriach do hiszpańskiej nagrody Goya, w tym między innymi za najlepszy scenariusz adaptowany i montaż.

 

SERIALE

 

MOGŁO BYĆ GORZEJ IV (EASTBOUND & DOWN IV) serial komediowy, USA 2013, wyk. Danny McBride, Steve Little, Katy Mixon, Elizabeth De Razzo, Tim Heidecker

premiera:        04.11.2013     emisja w poniedziałki o godz. 23:30

Czwarty i ostatni sezon serialu komediowego produkcji HBO, którego bohaterem jest były bejsbolista Kenny Powers.

Moglo Byc Gorzej 4Od zakończenia ostatniego sezonu mija kilka lat. Kenny (Danny McBride) i April (Katy Mixon) mają już dwoje dzieci i spokojnie żyją w Północnej Karolinie. Kenny dotrzymuje danego żonie słowa i chociaż nienawidzi swojej pracy w wypożyczalni samochodów, powoli pnie się po szczeblach kariery. Wszystko zmienia się, gdy przypadkiem spotyka dawnego kumpla z drużyny. Okazuje się, że marzenia o sławie wciąż w nim drzemią.

Pełen absurdów i odważnego humoru czwarty i ostatni sezon serialu produkcji HBO, opowiadającego o upadłym bejsboliście, który pomimo upływu lat wciąż liczy na szybki powrót do gry. W rolę głównego bohatera wciela się dwukrotnie nominowany za tę kreację do Nagrody Satelity Danny McBride (Jaja w tropikach, Boski chillout). Pomysłodawcą serialu jest Jody Hill (Observe and Report – Złap, zakapuj, zabłyśnij).

 

ZAKAZANE IMPERIUM IV (BOARDWALK EMPIRE IV) serial obyczajowy, USA 2013, reż. Ed Bianchi, wyk. Steve Buscemi, Stephen Graham, Jack Huston, Anthony Laciura, Ron Livingston

premiera:        04.11.2013    emisja w poniedziałki o godz. 22:30

Nowy sezon rewelacyjnego serialu produkcji HBO, opowiadającego o Ameryce czasów prohibicji i pozbawionym skrupułów Enochu „Nucky” Thompsonie.

Zakazane Imperium 4USA, lata dwudzieste ubiegłego wieku. Enoch „Nucky” Thompson (Steve Buscemi) jest prominentnym biznesmenem, który sprawuję kontrolę nad Atlantic City. Mężczyzna utrzymuje intensywne kontakty z całą śmietanką miasta. Wśród jego znajomych są nie tylko funkcjonariusze organów państwowych, ale i przedstawiciele półświatka. Mimo że policja, agenci służb specjalnych oraz konkurenci uważnie przyglądają się jego działaniom, Nucky wychodzi z każdej opresji bez szwanku. Po wygranej potyczce z Gypem Rossettim (Bobby Cannavale) Thompson odzyskuje siły. Ma o co walczyć. Na Florydzie pojawia się możliwość zarobienia dużych pieniędzy na nieruchomościach.

 

BANSHEE,  serial akcji, USA 2013

emisja w środy o godz. 22:00

BANSHEE (BANSHEE) serial akcji, USA 2013, wyk. Antony Starr, Ivana Milicevic, Ulrich Thomsen, Frankie Faison, Rus Blackwell

Ekscytujący serial Alana Balla o byłym więźniu, który w wyniku oszustwa zostaje szeryfem sennego miasteczka Banshee, rządzonego przez lokalnego gangstera Kai’a Proctora.

BansheeLucas Hood (Antony Starr) jest byłym więźniem, który w wyniku oszustwa zostaje szeryfem sennego miasteczka Banshee w okolicy zamieszkałej przez amiszów. Mężczyzna szuka tam Any – kobiety, z którą dokonał zuchwałej kradzieży 15 lat temu. Uratował ją wtedy przed karą za napad i sam oddał się w ręce policji. Okazuje się, że jego znajoma ukrywa się pod fałszywym nazwiskiem Carrie Hopewell (Ivana Milicevic), ma dwójkę dzieci i jest żoną prokuratora okręgowego (Rus Blackwell).

Kobieta stara się nie zwracać na siebie uwagi, ale przyjazd dawnego wspólnika sprawia, że jej starannie poukładany świat może runąć. Sytuację dodatkowo komplikuje fakt, że miasteczko Banshee zżera korupcja, a w mieście tak naprawdę rządzi Kai Proctor (Ulrich Thomsen). Rozwija on w bezwzględny sposób swoje lokalne imperium, którego filarami są narkotyki, hazard i łapówkarstwo. Lucas zaprzyjaźnia się z Sugar Batesem (Frankie Faison), byłym bokserem, który prowadzi lokalny bar i zyskuje tym samym oparcie w konfrontacji z Kaiem i lokalnymi awanturnikami. Hooda ściga również Pan Królik (Ben Cross), nowojorski gangster, którego niegdyś zdradził, a ten poprzysiągł mu zemstę.

W nowym serialu Cinemax produkcji zdobywcy Nagrody Akademii, Alana Balla (American Beauty, seriale HBO Sześć stóp pod ziemią, Czysta krew) nie brakuje intensywnych emocji, przemocy oraz intrygujących tajemnic. Pomysłodawcami filmu są debiutujący scenarzyści i producenci David Schickler i Jonathan Tropper. W główne role brawurowo wcielają się Antony Starr (Wiosła w dłoń, Wish You Were Here), Ivana Milicevic (Jak w niebie, Casino Royale), dwukrotnie nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej Ulrich Thomsen (Festen, Bracia) i Rus Blackwell (Monster, Ciekawy przypadek Benjamina Buttona).

 

BEZ TAJEMNIC III, (BEZ TAJEMNIC III. (AKA. IN TREATMENT III.) serial obyczajowy, Polska 2013

emisja pon-pt  godz. 22:00

BEZ TAJEMNIC III (BEZ TAJEMNIC III. (AKA. IN TREATMENT III.)) serial obyczajowy, Polska 2013, wyk. Jerzy Radziwiłowicz, Adrian Zaremba, Stanisława Celińska, Maciej Stuhr, Magdalena Popławska, Piotr Głowacki

Trzeci sezon pierwszego polskiego serialu produkcji HBO. U psychoterapeuty Andrzeja Wolskiego zjawiają się kolejni pacjenci, a on sam rozpoczyna cykl spotkań ze swoim nowym superwizorem.

Bez Tajemnic 3Główną postacią serialu jest ceniony psychoterapeuta Andrzej Wolski (Jerzy Radziwiłowicz). Wśród jego nowych pacjentów są Małgorzata (Magdalena Popławska), odnosząca sukcesy trzydziestolatka, która nie radzi sobie z emocjami, oraz przeżywający kryzys wiary ksiądz (Piotr Głowacki). Sam Andrzej rozpoczyna regularne spotkania z młodym, lecz już bardzo doświadczonym terapeutą Tomaszem (Maciej Stuhr). Podczas ich rozmów wychodzą na jaw głęboko skrywane tajemnice.

Bez tajemnic, pierwszy polski serial produkcji HBO, spotkał się z dużym uznaniem widzów i krytyki. Złożyły się na to zarówno nietuzinkowy scenariusz, jak i rewelacyjne aktorstwo. W trzecim sezonie obok Jerzego Radziwiłowicza (Człowiek z marmuru, Bez końca) pojawią się m.in. Magdalena Popławska (Lęk wysokości, Dziewczyna z szafy), Piotr Głowacki (80 milionów, 1920 Bitwa Warszawska) oraz Maciej Stuhr (Pokłosie, Drogówka). Wśród reżyserów trzeciego sezonu znajdą się najwybitniejsi polscy twórcy. Będą to w kolejności: Wojciech Smarzowski (Dom zły, Róża), znana z realizacji teatralnych Agnieszka Glińska, Marek Lechki (Moje miasto, Erratum), Bartosz Konopka (Królik po berlińsku – nominacja do Oscara, Lęk wysokości) oraz duet Agnieszka Holland (nominowane do Oscara filmy Europa, Europa i W ciemności) i Kasia Adamik (Boisko bezdomnych, serial Głęboka woda).

 

HBO 2

DOKUMENTY BEZ CENZURY

 

ETHEL (ETHEL) dokumentalny, USA 2012

premiera:        06.11.2013        godz. 20:55

powtórzenie:     08.11.2013        godz. 15:15

ETHEL (ETHEL) dokumentalny, USA 2012, 94 min., reż. Rory Kennedy

Film dokumentalny produkcji HBO to pełna ciepła, intymna opowieść o życiu Ethel Kennedy – żony zamordowanego w 1968 roku Roberta F. Kennedy’ego. 5 nominacji do Nagród Emmy.

Inspirujący dokument o Ethel Kennedy, żonie senatora Roberta F. Kennedy’ego (młodszego brata prezydenta), który zginął w zamachu w 1968 roku. Reżyserką filmu jest ich córka, Rory, która tworzy portret psychologiczny swojej niezwykłej matki. Opowiada o jej politycznym przebudzeniu, o życiu, które dzieliła z Robertem, oraz trudnych latach po jego śmierci, kiedy musiała sama wychowywać jedenaścioro dzieci. W filmie nie brakuje ciekawych, nigdy dotąd niepublikowanych materiałów archiwalnych, jednak jego najważniejszą częścią są opowieści Ethel i jej dorosłych już dzieci.

Za reżyserię filmu odpowiedzialna była córka Ethel i Roberta, zdobywczyni nagrody Emmy – Rory Kennedy (Demony z Abu Ghraib, Ogrodzenie). Pełnometrażowy dokument jest pełną ciepła, osobistą opowieścią o sile rodzinnych więzi, współczuciu oraz czerpaniu mądrości nie tylko z sukcesów, ale i porażek. Daje też możliwość zajrzenia za kulisy niedostępnego świata polityki i znanej na całym świecie amerykańskiej rodziny z wyższych sfer. Obraz otrzymał Nagrodę Publiczności na festiwalu kina niezależnego w Ashland oraz pięć nominacji do Emmy, w tym dla najlepszego filmu dokumentalnego oraz za najlepszą reżyserię i najlepszy scenariusz.

 

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MISS (MISS YOU CAN DO IT) dokumentalny, USA 2013

premiera:        20.11.2013        godz. 21:10

powtórzenie:     22.11.2013        godz. 02:15

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MISS (MISS YOU CAN DO IT) dokumentalny, USA 2013, 75 min., reż. Ron Davis

Ciepły dokument o uczestniczkach konkursu piękności, w którym biorą udział niepełnosprawne dziewczęta.

„I ty możesz zostać miss” to konkurs piękności przeznaczony dla niepełnosprawnych dziewcząt. Jego pomysłodawczyni, Abbey Curran, stworzyła go, by przekonać młodziutkie uczestniczki, że cechy, które zazwyczaj rozpatrywane są w kategorii wad, mogą stać się ich atutem. Co roku dziewczęta z całego kraju podróżują wraz z najbliższymi do Kewanee w stanie Illinois, gdzie mają okazję zobaczyć, czym tak naprawdę jest piękno i w jaki sposób można je celebrować.

Wyreżyserowana przez Rona Davisa (Pageant), wzruszająca i pełna pozytywnej energii opowieść o ośmiu dziewczętach, które żyją pełnią życia pomimo niepełnosprawności. Film jest także portretem niezwykłej kobiety – Abbey Curran, która zdobyła tytuł miss Iowa i była pierwszą w historii niepełnosprawną uczestniczką wyborów miss USA (Curran przeszła w dzieciństwie porażenie mózgowe). Dokument został wyprodukowany przez telewizję HBO.

 

HBO COMEDY

 

LOUIS C.K. POŻAL SIĘ BOŻE (LOUIS C.K.: OH MY GOD) program rozrywkowy, USA 2013

premiera:        03.11.2013        godz. 21:00

powtórzenie:     15.11.2013        godz. 02:00

                        21.11.2013        godz. 23:50

26.11.2013        godz. 03:45

LOUIS C.K. POŻAL SIĘ BOŻE (LOUIS C.K.: OH MY GOD) program rozrywkowy, USA 2013, 56 min., reż. Louis C.K., wyk. Louis C.K.

Trzykrotny zdobywca nagrody Emmy – Louis C.K. – w doskonałym stand-upowym show, wyprodukowanym specjalnie dla HBO.

Louis C.K. i jego doskonały solowy występ. Znakomity komik w zabawny i bezpruderyjny sposób opowiada o pierwszych randkach i rozwodach. Mówi także o łańcuchu pokarmowym oraz zwierzętach. Z właściwą sobie błyskotliwością porusza temat dyskryminacji ze względu na wiek. Omawia też wszystkie – nawet te najmniej oczywiste – plusy bycia żywym.

Rewelacyjny premierowy stand-up show w wykonaniu trzykrotnego laureata nagrody Emmy – Louisa C.K. (prawdziwe nazwisko to Szekely). Artyście nie brakuje charyzmy, która pozwala mu nawiązać świetny kontakt z publicznością. Jego żarty odarte są z pruderii i daleko im do politycznej poprawności. Nagranie zostało zarejestrowane w Celebrity Theatre w Phoenix w Arizonie. Jest to czwarty solowy występ Louisa C.K., wyprodukowany przez HBO.

 

PĘPEK ŚWIATA IV, (THE MIDDLE IV.) serial komediowy, USA 2012

emisje od wtorku do czwartku   godz. 20:10

PĘPEK ŚWIATA IV (THE MIDDLE IV) serial komediowy, USA 2012, reż. Phil Traill, wyk. Patricia Heaton, Neil Flynn, Charlie McDermott, Eden Sher, Atticus Shaffer

Czwarty sezon przezabawnej opowieści o zwyczajnej rodzinie z niewielkiego miasteczka w stanie Indiana.

Pepek Swiata 4Rodzinę Hecków można określić jednym słowem – przeciętniacy. Żyją w przeciętnej wielkości miasteczku w środku Stanów Zjednoczonych, są średniozamożni i borykają się z typowymi dla tej klasy problemami. Czwarty sezon serialu rozpoczyna się od wakacji, które Frankie (Patricia Heaton), Mike (Neil Flynn) i ich trójka dzieci spędzają w rodzinnej miejscowości. Frankie postanawia, że będzie to niezapomniane lato, takie jak w czasach jej młodości.

Zwariowany sitcom z brawurową rolą zdobywczyni dwóch nagród Emmy Patricii Heaton (aktorki znanej przede wszystkim z kultowego serialu Wszyscy kochają Raymonda), która za swoją kreację była nominowana do Critics’ Choice Award. W roli jej męża wystąpił Neil Flynn (Ścigany, Wredne dziewczyny). Na szczególną uwagę zasługuje też występ młodej Eden Sher (seriale: Życie na fali, Trawka) w roli córki Hecków, Sue. Za powstanie Pępka świata odpowiedzialne są Eileen Heisler i DeAnn Heline, które mają na koncie takie serialowe produkcje jak Murphy Brown czy Jak poznałem waszą matkę.

 

 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.