HBO, HBO2, HBO Comedy w grudniu 2012, „Anatomia strachu”, „Przygody Tintina”, „Pęknięcia” „Trawka 8”

W grudni na kanale HBO m.in. „Anatomia strachu” – wciągającą, pełną napięcia i nieoczekiwanych zwrotów akcji historia zamożnej rodziny, która staje się zakładnikiem brutalnych przestępców; w rolach głównych – laureaci Oscarów Nicolas Cage i Nicole Kidman.  „Przygody Tintina” – zrealizowany w technologii 3D film animowany na podstawie klasycznego komiksu belgijskiego rysownika Hergégo; wyprodukowany przez zdobywców Oscarów – Stevena Spielberga i Petera JacksonaNowy serial „Kłamstwa na sprzedaż” –  będący ostrą satyrą na światek amerykańskiego biznesu. Bohaterami serialu są cyniczni i pozbawieni skrupułów pracownicy firmy konsultingowej; plus Don Cheadle i Kristen Bell. W grudniu obejrzymy również finałowe odcinki sezonów seriali HBO: „Czysta krew V„,  „Zakazane imperium III” oraz „Odcinki II”. Kanał HBO Comedy wyemituje finałowy 8 sezon serialu „Trawka VIII” przedstawiającego perypetie handlującej marihuaną Nancy Botwin, w tej roli znakomita Mary-Louise Parker .

PREMIERY NIEDZIELNE

 

BIUTIFUL (BIUTIFUL) dramat, Meks./Hiszp. 2010

premiera:        02.12.2012        godz. 20:10

powtórzenie:     02.12.2012        godz. 01:55

05.12.2012        godz. 03:35

05.12.2012        godz. 19:35

08.12.2012        godz. 22:50

24.12.2012        godz. 01:35

BIUTIFUL (BIUTIFUL) dramat, Meks./Hiszp. 2010, 142 min., reż. Alejandro González Iárritu, wyk. Javier Bardem, Maricel Álvarez, Hanaa Bouchaib, Guillermo Estrella, Eduard Fernández

Mroczna opowieść o współczesnym Hiobie, w którego wciela się nominowany za tę rolę do Oscara Javier Bardem.

Współczesna Barcelona. Uxbal (Javier Bardem) jest kochającym ojcem, który samotnie wychowuje dwójkę swoich dzieci. Dla dobra Any (Hanaa Bouchaib) i Matea (Guillermo Estrella) próbuje utrzymywać poprawne relacje z ich uzależnioną od alkoholu matką (Maricel Álvarez). Jednocześnie mężczyzna ma swoją tajemnicę: czerpie zyski z nielegalnych interesów, w które jest zamieszany razem z bratem Tito (Eduard Fernández). Uxbal chce chronić dzieci przed tą częścią swojego życia, jednak czy będzie to możliwe?

Mocne i trudne kino, które z jednej strony opowiada o wielkiej miłości i wynikającym z niej poświęceniu, z drugiej – prezentuje najciemniejsze strony ludzkiego życia. Główny bohater, kochający ojciec i drobny przestępca Uxbal, przypomina biblijnego Hioba, na którego walą się wszystkie możliwe nieszczęścia. W jego postać wcielił się jeden z najbardziej znanych współczesnych hiszpańskich aktorów, nagrodzony Oscarem za To nie jest kraj dla starych ludzi Javier Bardem (także: Zanim zapadnie noc, W stronę morza). Rola Uxbala, należąca do najciekawszych w jego karierze, została zasłużenie wyróżniona nominacją do Oscara, nagrodą Goya oraz Złotą Palmą w Cannes. Biutiful to dzieło słynnego meksykańskiego reżysera Alejandra Gonzáleza Iñárritu – dwukrotnie nominowanego do Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej twórcy takich obrazów, jak Amores Perros, 21 gramów czy Babel. Artysta po raz pierwszy nakręcił film bez udziału Guillerma Arriagi, scenarzysty wszystkich swoich wcześniejszych produkcji. Mimo że film spotkał się z mieszanymi opiniami krytyków, otrzymał nominację do Złotego Globu i Oscara w kategorii „najlepszy obraz nieanglojęzyczny”. Na specjalną uwagę zasługują zdjęcia Rodriga Prieto (Tajemnica Brokeback Mountain – nominacja do Oscara, Babel), który wykreował sugestywny, niezwykle mroczny portret współczesnej Barcelony.

 

PĘKNIĘCIA (CRACKS) dramat, W.Bryt./kopr. 2009

premiera:        09.12.2012        godz. 20:10

powtórzenie:     09.12.2012        godz. 03:00

12.12.2012        godz. 04:15

12.12.2012        godz. 20:15

15.12.2012        godz. 22:55

PĘKNIĘCIA (CRACKS) dramat, W.Bryt./kopr. 2009, 100 min., reż. Jordan Scott, wyk. Eva Green, Juno Temple, María Valverde, Imogen Poots, Ellie Nunn

Uwielbiana nauczycielka staje się przyczyną konfliktu między grupą uczennic a nowo przybyłą do szkoły Hiszpanką.

Angielska szkoła z internatem, lata trzydzieste ubiegłego wieku. Grupa dziewcząt, na czele których stoi Di (Juno Temple), jest zafascynowana piękną i charyzmatyczną nauczycielką, którą nazywają Miss G (Eva Green). Uczennice rywalizują o względy panny G, ta jednak skupia swoją uwagę na nowo przybyłej do szkoły Hiszpance, Fiammie (María Valverde). Nauczycielka jest oczarowana pięknem i dojrzałością dziewczyny. Sympatia, którą ją darzy, zaczyna powoli przeradzać się w obsesję…

Porównywany z Piknikiem pod wiszącą skałą, intrygujący dramat psychologiczny o dwuznacznej relacji między młodą, wyzwoloną nauczycielką a piękną i niezależną uczennicą. Ta pełna tłumionych emocji, nastrojowo sfotografowana opowieść w sugestywny sposób ukazuje niepokoje związane z dorastaniem i budzącą się seksualnością. Film w reżyserii debiutantki Jordan Scott (córki znanego reżysera Ridleya Scotta) był prezentowany w Polsce na prestiżowym festiwalu Camerimage – malarskie zdjęcia Johna Mathiesona (nominowany do Oscara za Gladiatora i Upiora w operze) otrzymały tam nominację do nagrody Złotej Żaby. Scenariusz obrazu powstał w oparciu o tak samo zatytułowaną powieść Sheili Kohler. W tym bardzo kobiecym filmie zobaczymy zjawiskową Evę Green (Marzyciele – nominacja do Europejskiej Nagrody Filmowej, Casino Royal, Ostatnia miłość na Ziemi), utalentowaną Juno Temple (Notatki o skandalu, Pokuta, Mroczny Rycerz powstaje) oraz laureatkę Goi, Hiszpankę Maríę Valverde (Słabość bolszewika, Złodzieje, Trzy metry nad niebem). Za oprawę muzyczną odpowiadał nominowany do Oscara Javier Navarette (Kręgosłup diabła, Labirynt fauna). Film otrzymał nominację do nagrody IFTA w kategorii „najlepsze kostiumy”.

 

KAZNODZIEJA Z KARABINEM (MACHINE GUN PREACHER) biograficzny, USA 2011

premiera:        16.12.2012        godz. 20:10

powtórzenie:     16.12.2012        godz. 02:00

19.12.2012        godz. 03:40

19.12.2012        godz. 19:50

22.12.2012        godz. 00:30

KAZNODZIEJA Z KARABINEM (MACHINE GUN PREACHER) biograficzny, USA 2011, 129 min., reż. Marc Forster, wyk. Gerard Butler, Michelle Monaghan, Kathy Baker, Michael Shannon, Madeline Carroll

Były przestępca przechodzi niezwykłą metamorfozę – postanawia poświęcić swoje życie ratowaniu afrykańskich sierot. Film oparty jest na prawdziwej historii.

Sam Childers (Gerard Butler), były przestępca, który trudnił się handlem narkotykami, doznaje duchowego wstrząsu i podejmuje decyzję, która zaważy na jego dalszym życiu. Postanawia wyjechać do Afryki Wschodniej, gdzie ma pomagać w odbudowie zniszczonych w czasie wojen domów. Childers jest zaszokowany rozmiarem cierpienia mieszkańców Sudanu, przede wszystkim dzieci. Ignorując rady bardziej doświadczonych pracowników humanitarnych, przenosi się na tereny kontrolowane przez powstańcze armie, w których żołnierzami są często dzieci. Rozpoczyna pracę w sierocińcu, traktując to jako swoją misję i odkupienie win. Z karabinem w ręku broni swoich podopiecznych przed wysłaniem na front.

Wstrząsająca opowieść o okrucieństwie wojny i krucjacie jednego nietuzinkowego człowieka, który postanawia odkupić swoje winy i poświęcić się ratowaniu dzieci w ogarniętym walkami Sudanie. W inspirowaną losami prawdziwego byłego przestępcy i kaznodziei postać Sama przekonująco wcielił się szkocki aktor Gerard Butler (300, Rock’N’Rolla, Koriolan), który jest również producentem wykonawczym filmu. W roli Lynn, striptizerki i późniejszej żony Childersa, wystąpiła Michelle Monaghan (Gdzie jesteś, Amando?, Eagle Eye, Zanim odejdą wody). Za reżyserię obrazu odpowiedzialny był nominowany do Złotego Globu, BAFTY i Złotego Niedźwiedzia Marc Forster (Czekając na wyrok, Marzyciel, 007 Quantum of Solace). Kaznodzieja z karabinem to kino zaangażowane i pełne pasji, nieunikające naturalistycznych scen przemocy. Film silnie działa na emocje, ale jednocześnie nie gloryfikuje głównego bohatera. To do widza należy ocena motywacji i postępowania Childersa, a także odpowiedź na pytanie, co każdy z nas może zrobić, aby świat stał się choć trochę lepszy.

 

ANATOMIA STRACHU (TRESPASS (2011)) thriller, USA 2011

premiera:        23.12.2012        godz. 20:10

powtórzenie:     23.12.2012        godz. 02:35

26.12.2012        godz. 22:30

29.12.2012        godz. 23:50

ANATOMIA STRACHU (TRESPASS (2011)) thriller, USA 2011, 87 min., reż. Joel Schumacher, wyk. Nicolas Cage, Nicole Kidman, Ben Mendelsohn, Cam Gigandet, Liana Liberato

Zdobywcy Oscarów Nicolas Cage i Nicole Kidman jako zamożne małżeństwo sterroryzowane przez czwórkę bandytów.

Kyle (Nicolas Cage) i Sarah (Nicole Kidman) są majętnym i szczęśliwym małżeństwem. Razem z nastoletnią córką (Liana Liberato) mieszkają w ekskluzywnej rezydencji na strzeżonym dzień i noc osiedlu. Mężczyzna handluje diamentami, jego piękna żona zajmuje się domem. Pewnego dnia w ich z pozoru monotonne życie brutalnie wkracza czwórka intruzów, którymi dowodzi bezwzględny Elias (Ben Mendelsohn). Uzbrojeni bandyci wpadają do posiadłości i terroryzują rodzinę. Sytuacja wymyka się spod kontroli, a na światło dzienne zaczynają wychodzić skrywane przez domowników kłamstwa i tajemnice.

Solidnie zrealizowany thriller spod ręki doświadczonego Joela Schumachera (Upadek – nominacja do Złotej Palmy, Osiem milimetrów, Telefon). Film jest wciągającą, pełną napięcia i nieoczekiwanych zwrotów akcji historią zamożnej rodziny, która staje się zakładnikiem czwórki brutalnych przestępców. Niewątpliwym atutem obrazu jest też doborowa obsada. W główne role wcielili się laureaci Oscarów Nicolas Cage (Dzikość serca, Zostawić Las Vegas, Adaptacja) i Nicole Kidman (Oczy szeroko zamknięte, Inni, Godziny), którym partnerują m.in. uznany australijski aktor Ben Mendelsohn (Piękna Kate, Królestwo zwierząt, Mroczny Rycerz powstaje) oraz Cam Gigandet (Saga „Zmierzch”, Burleska, Łatwa dziewczyna). Zdjęcia do filmu wykonał ceniony operator polskiego pochodzenia, Andrzej Bartkowiak (Czułe słówka, Upadek, Adwokat diabła).

 

ANONIMUS (ANONYMOUS (AKA. SOUL OF THE AGE)) dramat, W.Bryt./Niem. 2011

premiera:        30.12.2012        godz. 20:10

powtórzenie:     31.12.2012        godz. 11:10

 

ANONIMUS (ANONYMOUS (AKA. SOUL OF THE AGE)) dramat, W.Bryt./Niem. 2011, 125 min., reż. Roland Emmerich, wyk. Rhys Ifans, Vanessa Redgrave, Joely Richardson, David Thewlis, Xavier Samuel

Kto tak naprawdę był autorem dzieł Williama Szekspira? Emocjonujące połączenie dramatu i thrillera politycznego spod ręki Rolanda Emmericha.

Wielka Brytania, czasy elżbietańskie. Dwór w Londynie oplątany jest siecią politycznych intryg, których autorzy nie przebierają w środkach. Gra idzie o wysoką stawkę – chodzi o to, kto obejmie tron po ewentualnej śmierci królowej Elżbiety I (Vanessa Redgrave, w scenach retrospekcji Joely Richardson). Wśród kandydatów do tej roli są m.in. król Szkocji Jakub VI, popierany przez doradcę monarchini – potężnego Williama Cecila (David Thewlis), oraz faworyt i rzekomo nieślubny syn Elżbiety, hrabia Essex (Sam Reid). Tymczasem rośnie znaczenie pewnego pisarza, autora poruszających najbardziej aktualne problemy sztuk. Kim jest człowiek podpisujący swe dzieła nazwiskiem Williama Szekspira? Według jednej z hipotez genialny pisarz to tak naprawdę Edward de Vere (Rhys Ifans), 17. hrabia Oksfordu, który postanowił wykorzystać poezję do osiągnięcia celów politycznych.

Trzymający w napięciu dramat kostiumowy, oparty na kontrowersyjnej hipotezie dotyczącej prawdziwej tożsamości Williama Szekspira. Reżyser Anonimusa, specjalizujący się w filmowych widowiskach Roland Emmerich (Dzień Niepodległości, Patriota, Pojutrze, 2012), sprawnie żongluje różnymi planami czasowymi, umiejętnie prowadząc widzów przez meandry XVI-wiecznej angielskiej polityki. Precyzyjnie skonstruowany scenariusz wyszedł spod ręki Johna Orloffa (serial Kompania braci, Cena odwagi). Obraz wyróżnia się świetnym aktorstwem i dopracowaną stroną plastyczną – zdjęcia, scenografia i kostiumy są na najwyższym poziomie. Sugestywne kreacje stworzyli w filmie nominowany do BAFTY Rhys Ifans (Notting Hill, Mr. Nice, Niesamowity Spider-Man), nagrodzony w Cannes David Thewlis (Nadzy, Królestwo niebieskie, cykl Harry Potter) oraz obie odtwórczynie roli królowej Elżbiety I – zdobywczyni Oscara Vanessa Redgrave (Maria, królowa Szkotów, Julia, Bostończycy) i jej utalentowana córka, dwukrotnie nominowana do Złotego Globu Joely Richardson (Patriota, serial Bez skazy, Dziewczyna z tatuażem). Produkcja zdobyła nominację do Oscara za kostiumy, sześć Niemieckich Nagród Filmowych oraz nominację do prestiżowej nagrody londyńskich krytyków (Vanessa Redgrave).

 

PROPOZYCJE TYGODNIA


MAMA FUTBOLISTKA (SOCCER MOM) familijny, USA 2008

premiera:        01.12.2012        godz. 16:30

powtórzenie:     02.12.2012        godz. 06:00

20.12.2012        godz. 18:15

21.12.2012        godz. 11:00

26.12.2012        godz. 12:10

31.12.2012        godz. 15:10

MAMA FUTBOLISTKA (SOCCER MOM) familijny, USA 2008, 88 min., reż. Gregory McClatchy, wyk. Missi Pyle, Emily Osment, Dan Cortese, Elon Gold, Robert Cavanah

Aby pomóc córce spełnić marzenia, jej mama postanawia podszyć się pod legendarnego trenera futbolu.

Becca (Emily Osment) jest pogodną nastolatką, która kocha piłkę nożną. Dziewczyna gra w młodzieżowej lidze, ale jej drużynie nie wiedzie się najlepiej. Porażka goni porażkę. Bez nowego trenera nie ma szans, żeby zespół dotarł do regionalnych finałów. Pewnego dnia w mieście pojawia się legendarny włoski trener – Lorenzo Vincenzo. Mężczyzna postanawia pomóc młodym zawodniczkom i opracowuje plan ich rozwoju. Nikt jednak nie wie, że tak naprawdę nie jest on tym, za kogo się podaje. Jego tożsamość przejęła mama Bekki (Missi Pyle), która chce pomóc córce spełnić marzenia.

 

NIEGRZECZNA DZIEWCZYNA (DIRTY GIRL) komedia, USA 2010

premiera:        03.12.2012        godz. 20:30

powtórzenie:     09.12.2012        godz. 01:30

22.12.2012        godz. 04:05

NIEGRZECZNA DZIEWCZYNA (DIRTY GIRL) komedia, USA 2010, 86 min., reż. Abe Sylvia, wyk. Juno Temple, Jeremy Dozier, Milla Jovovich, William H. Macy, Mary Steenburgen

Pełna uroku opowieść o dwójce nastolatków poszukujących własnej tożsamości i swojego miejsca w świecie.

Rok 1987. Danielle (Juno Temple) jest sprawiającą problemy, rozbudzoną seksualnie nastolatką z miasteczka Norman w stanie Oklahoma. Dziewczyna przeżywa właśnie ciężkie chwile. Jej matka (Milla Jovovich) ma powtórnie wyjść za mąż, z czym Danielle nie umie się pogodzić. Pewnego dnia spotyka Clarke’a (Jeremy Dozier) – nieśmiałego i otyłego geja, z którym niespodziewanie znajduje wspólny język. Oboje postanawiają wyruszyć w podróż do odległej Kalifornii. Ona chce odnaleźć swojego biologicznego ojca (William H. Macy), on natomiast pragnie uciec od nadopiekuńczych rodziców (Mary Steenburgen i Dwight Yoakam).

 

NORWEGIAN WOOD (NORWEGIAN WOOD (AKA. NORUWEI NO MORI)) dramat, Japonia 2010

premiera:        06.12.2012        godz. 19:45

powtórzenie:     14.12.2012        godz. 00:30

26.12.2012        godz. 03:40

NORWEGIAN WOOD (NORWEGIAN WOOD (AKA. NORUWEI NO MORI)) dramat, Japonia 2010, 129 min., reż. Anh Hung Tran, wyk. Ken’Ichi Matsuyama, Rinko Kikuchi, Kiko Mizuhara, Kengo Kôra, Reika Kirishima

Nastrojowy melodramat na podstawie bestsellerowej powieści Harukiego Murakamiego. Opowieść o wrażliwym studencie, rozdartym między dwiema bardzo różniącymi się od siebie kobietami.

Tokio, późne lata sześćdziesiąte XX wieku. Toru Watanabe (Ken’ichi Matsuyama) jest wrażliwym studentem, zakochanym w pięknej Naoko (Rinko Kikuchi). Dziewczyna jest jego pierwszą i jedyną miłością. Oddałby za nią życie. Niestety, samobójcza śmierć wspólnego przyjaciela bardzo oddaliła ich od siebie. Watanabe jest pogrążony w smutku i owładnięty myślą o śmierci. Wszystko jednak się zmienia, kiedy na jego drodze pojawia się pewna siebie i towarzyska Midori (Kiko Mizuhara), która jest zupełnym przeciwieństwem Naoko. Toru musi nagle zdecydować – żyć przeszłością czy wybrać przyszłość.

 

MIASTO GANGÓW (SUCKER FREE CITY) kryminalny, USA 2004

premiera:        07.12.2012        godz. 22:30

powtórzenie:     19.12.2012        godz. 01:45

23.12.2012        godz. 04:05

MIASTO GANGÓW (SUCKER FREE CITY) kryminalny, USA 2004, 111 min., reż. Spike Lee, wyk. Ben Crowley, Ken Leung, Anthony Mackie, Darris Love, Laura Allen

Hipnotyzujący kryminał spod ręki mistrza Spike’a Lee. Historia trzech młodych mężczyzn, którzy stawiają pierwsze kroki w mafijnym światku San Francisco.

Bohaterami filmu są trzej młodzi mężczyźni, mieszkający w różnych dzielnicach San Francisco. Nick to biały 19-latek, który jest pracownikiem niższego szczebla w podrzędnej korporacji. Swoją pracę wykorzystuje jako przykrywkę do robienia nadużyć na kartach kredytowych i sprzedaży narkotyków. Ciemnoskóry K-Luv (Anthony Mackie) robi karierę w ulicznym gangu „V-Dubs” („Visitacion Valley Mafia”), a sprytny Lincoln (Ken Leung) wyrasta na gwiazdę chińskiej mafii. Pewnego dnia ich drogi się krzyżują.

 

ÓSMOKLASIŚCI NIE PŁACZĄ (ACHTSTE-GROEPERS HUILEN NIET (AKA. COOL KIDS DON’T CRY)) familijny, Holandia 2012

premiera:        08.12.2012        godz. 16:30

powtórzenie:     09.12.2012        godz. 06:00

21.12.2012        godz. 14:20

ÓSMOKLASIŚCI NIE PŁACZĄ (ACHTSTE-GROEPERS HUILEN NIET (AKA. COOL KIDS DON’T CRY)) familijny, Holandia 2012, 96 min., reż. Dennis Bots, wyk. Hanna Obbeek, Nils Verkooijen, Fiona Livingston, Bram Flick, Amin Belyandouz

Adaptacja holenderskiego bestsellera dla młodzieży. Wzruszająca opowieść o pełnej życia dwunastolatce, która walczy z białaczką.

Dwunastoletnia Akkie (Hanna Obbeek) to waleczna i pewna siebie dziewczyna – uwielbia piłkę nożną i na boisku nie ma sobie równych. Niespodziewanie okazuje się, że Akkie cierpi na białaczkę. Mimo to zachowuje pewność siebie i pozytywne nastawienie do świata – walczy z chorobą, a jednocześnie, jak długo się da, bierze udział w treningach drużyny. Kiedy nie może już grać, jej kolega z boiska i niegdyś największy przeciwnik, Joep (Nils Verkooijen), postanawia zrealizować swój plan…

 

KRAINA WIECZNEGO SZCZĘŚCIA (HEARTS IN ATLANTIS) dramat, USA/Austral. 2001

premiera:        11.12.2012        godz. 18:50

powtórzenie:     12.12.2012        godz. 10:45

16.12.2012        godz. 09:55

20.12.2012        godz. 16:35

21.12.2012        godz. 09:20

29.12.2012        godz. 13:40

KRAINA WIECZNEGO SZCZĘŚCIA (HEARTS IN ATLANTIS) dramat, USA/Austral. 2001, 97 min., reż. Scott Hicks, wyk. Anthony Hopkins, Anton Yelchin, Hope Davis, Mika Boorem, David Morse

Oparty na prozie Stephena Kinga, nostalgiczny dramat o dorastaniu. Wspaniałe zdjęcia Piotra Sobocińskiego i wybitna rola Anthony’ego Hopkinsa.

Fotograf Robert Garfield (David Morse) po śmierci przyjaciela wybiera się w sentymentalną podróż do swego rodzinnego miasta. Tam ożywają wspomnienia z czasów, gdy miał jedenaście lat (w roli młodego Roberta Anton Yelchin): pierwsi prawdziwi przyjaciele, pierwsza miłość i pierwszy pocałunek „do którego każdy następny będziesz porównywać…”. Ale najbardziej niezwykłe wspomnienie związane jest z człowiekiem, który wówczas zjawił się w jego życiu. Tym kimś był nowy sąsiad – tajemniczy Ted Brautigan (Anthony Hopkins)…

 

REWOLUCJA (REVOLUTION (2009)) dramat/sci-fi, USA 2009

premiera:        13.12.2012        godz. 20:30

powtórzenie:     14.12.2012        godz. 11:00

22.12.2012        godz. 15:35

REWOLUCJA (REVOLUTION (2009)) dramat/sci-fi, USA 2009, 85 min., reż. Michael Rymer, wyk. Maiara Walsh, Bill Campbell, Peter Fonda, Daniel Cudmore, Erin Karpluk

Futurystyczny dramat opowiadający o znajdującej się na odległej planecie ludzkiej kolonii, w której dochodzi do zbrojnego buntu.

Na planecie oddalonej o pięćdziesiąt lat świetlnych od Ziemi znajduje się ludzka kolonia, zwana Nową Ameryką. Ludziom nie żyje się tam jednak dobrze. Narzekają na wysokie podatki i rygor. Pewnego dnia siły militarne wzniecają bunt, którego celem jest oderwanie się od państwa matki. Konflikt coraz bardziej się zaostrza. Bohaterem rebelii zostaje wcześniej nikomu nieznany Tom Hart (Bill Campbell). Mężczyzna czuje się jednak rozdarty między walką o niepodległość a rolą ojca rodziny.

 

MONIKA (MONIKA) film akcji, USA 2012

premiera:        14.12.2012        godz. 22:30

powtórzenie:     27.12.2012        godz. 02:20

MONIKA (MONIKA) film akcji, USA 2012, 89 min., reż. Steven R. Monroe, wyk. Jason Wiles, Cerina Vincent, Jeff Branson, Andrew Howard, Elisa Donovan

Ekscytujące kino zemsty: pewien mężczyzna chce odszukać i ukarać zabójców młodej kobiety, siostry jego tajemniczej znajomej z Las Vegas.

Reagan Tyler (Jason Wiles) jest dręczony przez tajemnicze wizje i przeczucia. Mężczyzna trafia do Las Vegas, gdzie spotyka Monikę (Cerina Vincent), piękną i zagadkową młodą kobietę. Okazuje się, że Monika… została zamordowana przez handlarzy narkotykami w noc poprzedzającą jej spotkanie z Reaganem. Mężczyzna musi rozwiązać tę tajemniczą zagadkę i pomóc Monice zemścić się na zabójcach jej młodszej siostry.

 

SCOOBY-DOO: EPOKA PANTOZAURA (SCOOBY-DOO! LEGEND OF THE PHANTOSAUR) animowany, USA 2011

premiera:        15.12.2012        godz. 16:50

powtórzenie:     16.12.2012        godz. 06:00

24.12.2012        godz. 13:20

28.12.2012        godz. 14:45

SCOOBY-DOO: EPOKA PANTOZAURA (SCOOBY-DOO! LEGEND OF THE PHANTOSAUR) animowany, USA 2011, 73 min., reż. Ethan Spaulding

Kolejna część filmu o przygodach Scooby-Doo i jego dzielnych przyjaciół. Gdy cała paczka wyjeżdża na odpoczynek do SPA, okazuje się, że grasuje tam legendarny dinozaur.

Scooby-Doo wraz z przyjaciółmi wyjeżdża za miasto, żeby zrelaksować się w SPA. Szybko jednak okazuje się, że nie będą mieli zbyt dużo czasu na labę. Ekipa ośrodka ukrywa, że w okolicy grasuje legendarny Pantozaur, który strzeże skarbów ukrytych w pustynnych jaskiniach. Czy Scooby-Doo i jego towarzysze rozwiążą zagadkę tego wzbudzającego niepokój, prehistorycznego stwora?

 

DZIENNIKI Z POLL (POLL (AKA. THE POLL DIARIES)) dramat, Niem./Austr./Est. 2010

premiera:        20.12.2012        godz. 19:45

powtórzenie:     28.12.2012        godz. 00:35

DZIENNIKI Z POLL (POLL (AKA. THE POLL DIARIES)) dramat, Niem./Austr./Est. 2010, 130 min., reż. Chris Kraus, wyk. Paula Beer, Edgar Selge, Tambet Tuisk, Jeanette Hain, Richy Müller

Ostatnie dni przed pierwszą wojną światową oczami nastoletniej Niemki, która spędza lato w rodzinnej posiadłości nad Bałtykiem. Wysmakowana ekranizacja wspomnień pisarki Ody Schaefer.

Lato 1914 roku, ostatnie spokojne dni przed wybuchem wielkiej wojny, która zmieni oblicze Europy. Oda von Siering (Paula Beer), utalentowana artystycznie nastolatka, powraca do Poll, nadbałtyckiej miejscowości, w której żyją Niemcy, Rosjanie i Estończycy, i gdzie mieszka jej ekscentryczny ojciec (Edgar Selge). Dziewczyna chce w należącej do rodziny ziemi pochować prochy zmarłej w Berlinie matki. Tymczasem w Poll ścierają się interesy starej bałtyckiej szlachty i estońskich anarchistów. Pewnego dnia Oda podejmuje decyzję, która może na zawsze zmienić jej życie.

 

OSTATNIA STRZAŁA (WAR OF THE ARROWS (AKA. ARROW, THE ULTIMATE WEAPON)) historyczny/film akcji, Korea Południowa 2011

premiera:        21.12.2012        godz. 22:30

powtórzenie:     27.12.2012        godz. 03:50

OSTATNIA STRZAŁA (WAR OF THE ARROWS (AKA. ARROW, THE ULTIMATE WEAPON)) historyczny/film akcji, Korea Południowa 2011, 118 min., reż. Han-Min Kim, wyk. Hae-Il Park, Seung-Yong Ryoo, Chae-Won Moon, Mu-Yeol Kim, Han-Wi Lee

Widowiskowe kino o przygodach XVII-wiecznego koreańskiego wojownika, który wyrusza w niebezpieczną misję: chce uratować porwaną przez Mandżurów siostrę.

Korea, siedemnasty wiek. Niemal pół miliona osób zostaje pojmanych przez mandżurską armię. Wśród nich jest Ja-In (Chae-won Moon), porwana w dniu swojego ślubu siostra znakomitego łucznika, Nam-Yi (Hae-il Park). Mężczyzna opuszcza zniszczoną przez Mandżurów wioskę i wyrusza na poszukiwanie dziewczyny. Szybko się okazuje, że aby uratować Ja-In, Nam-Yi musi przystać do najeźdźców. Czy uda mu się w tej sytuacji zachować wierność sobie i swemu ludowi?

 

BENEK ROZRABIAKA (BENNIE BRAT (AKA. BENNIE STOUT)) familijny, Holandia 2011

premiera:        22.12.2012        godz. 17:05

powtórzenie:     23.12.2012        godz. 06:00

27.12.2012        godz. 13:05

BENEK ROZRABIAKA (BENNIE BRAT (AKA. BENNIE STOUT)) familijny, Holandia 2011, 89 min., reż. Johan Nijenhuis, wyk. Koen Dobbelaer, Hanna Verboom, Marijn Bekkenk, Koert-Jan De Bruijn, Pieter Lossie

Przeznaczona dla całej rodziny opowieść o przygodach niesfornego chłopca, który marzy, by spędzić Boże Narodzenie ze swoim tatą.

Holandia, lata 30. ubiegłego wieku. Z powodu kryzysu ojciec Benka (Koert-Jan de Bruijn) wyjeżdża do Hiszpanii, gdzie znajduje pracę w porcie. Syn (Koen Dobbelaer) bardzo za nim tęskni i prosi Świętego Mikołaja, by tata wrócił do domu na Boże Narodzenie. Niestety, jeśli to prawda, że Mikołaj spełnia wyłącznie marzenia grzecznych dzieci, chłopiec ma niewielkie szanse – jego psoty znane są całej okolicy. Benek postanawia więc użyć podstępu, jednak nie wszystko układa się po jego myśli…

 

ZAKOCHANE PTASZKI (LOVE BIRDS) komedia romantyczna, Nowa Zelandia 2011

premiera:        24.12.2012        godz. 20:20

powtórzenie:     25.12.2012        godz. 09:55

29.12.2012        godz. 16:50

ZAKOCHANE PTASZKI (LOVE BIRDS) komedia romantyczna, Nowa Zelandia 2011, 98 min., reż. Paul Murphy, wyk. Rhys Darby, Sally Hawkins, Bryan Brown, Emily Barclay, Craig Hall

Porzucony przez ukochaną mężczyzna znajduje, z pomocą sympatycznego kaczora, miłość swojego życia. Czarująca komedia z Rhysem Darbym i Sally Hawkins w rolach głównych.

Doug (Rhys Darby) wiedzie szczęśliwe życie u boku swojej dziewczyny Susan (Faye Smythe). Gdy ta niespodziewanie go porzuca, mężczyzna wpada w depresję. Jest zagubiony i użala się nad sobą. Pewnego dnia wszystko się zmienia. Na dachu swojego domu Doug znajduje dziką kaczkę. Ptak jest ranny i nie może latać. Chłopak postanawia mu pomóc i ta spontaniczna decyzja nadaje zupełnie nowy kierunek jego życiu. Dzięki Pierre’owi Doug nabiera dystansu do własnych problemów, a co najważniejsze poznaje Holly (Sally Hawkins), uroczą panią weterynarz, w której zakochuje się bez pamięci.

 

PRZYGODY TINTINA (THE ADVENTURES OF TINTIN) animowany, USA/N.Zel. 2011

premiera:        25.12.2012        godz. 20:10

powtórzenie:     26.12.2012        godz. 13:40

30.12.2012        godz. 18:25

31.12.2012        godz. 09:25

PRZYGODY TINTINA (THE ADVENTURES OF TINTIN) animowany, USA/N.Zel. 2011, 103 min., reż. Steven Spielberg

Pierwszy film animowany w reżyserii Stevena Spielberga to pełna akcji ekranizacja przygód reportera śledczego Tintina, bohatera kultowego belgijskiego komiksu.

Tintin jest doskonałym reporterem śledczym, któremu w pracy pomaga niezwykle inteligentny i oddany pies o imieniu Miluś. Pewnego dnia chłopak wybiera się na targ i kupuje tam misternie wykonany model statku. Szybko okazuje się, że przedmiot skrywa w sobie tajemnicę starożytnego skarbu, którą chciałby posiąść przebiegły złoczyńca. Mężczyzna nie zawaha się przed niczym, żeby przejąć statek. Na szczęście z pomocą Tintinowi przyjdzie porywczy kapitan Baryłka oraz para niezbyt rozgarniętych detektywów.

 

POKÓJ NA CZACIE (CHATROOM (2010)) thriller, Wielka Brytania 2010

premiera:        28.12.2012        godz. 22:30

POKÓJ NA CZACIE (CHATROOM (2010)) thriller, Wielka Brytania 2010, 94 min., reż. Hideo Nakata, wyk. Aaron Johnson, Imogen Poots, Matthew Beard, Hannah Murray, Daniel Kaluuya

Pełen emocji thriller w reżyserii twórcy The Ring i Dark Water. Historia czwórki zagubionych nastolatków, którzy zostają wciągnięci w niebezpieczną wirtualną grę.

 

Jim (Matthew Beard), Mo (Daniel Kaluuya), Eva (Imogen Poots) i Emily (Hannah Murray) poznają przez internet charyzmatycznego nastolatka, Williama (Aaron Johnson). Chłopakowi szybko udaje się ich oczarować i sprowokować do zwierzeń. William nie jest jednak tym, kim z pozoru się wydaje. Tak naprawdę nie ma przyjaciół i nie chce ich mieć. Tym, co go podnieca, jest manipulowanie innymi ludźmi i bezwzględne wykorzystywanie ich słabości. Na swoją ofiarę wybiera walczącego z depresją Jima, który nagle wkracza na drogę autodestrukcji.

 

HBO EXCLUSIVE: URODZINOWY KONCERT EDYTY GÓRNIAK TYLKO W HBO

poniedziałek, 31 grudnia o godz. 22.30.

HBO Polska zaprasza na wyjątkowy, urodzinowy koncert Edyty Górniak, który będzie miał swoją premierę na antenie stacji w sylwestrowy wieczór. Podczas tego niepowtarzalnego wieczoru będziemy mogli usłyszeć artystkę w utworach najważniejszych dla jej artystycznej drogi.

„To mój prezent i podziękowanie dla publiczności, na oczach której dorastałam
i która jest jedną z najważniejszych części mojego życia . To właśnie publiczność
i Fani, jak nikt inny rozumieli zawsze, że to właśnie moja Muzyka wyraża prawdę
i historię prawdziwą
– mówi Gwiazda”.

Edyta Górniak przeprowadzi nas muzycznie od momentu debiutu do czasów obecnych, a wszystkie utwory usłyszymy w nowych opracowaniach muzycznych.

„Spełnia się kolejne moje marzenie. Chciałam w sposób szczególny otworzyć kolejny etap mojej drogi artystycznej. Podwójne moje dwudzieste urodziny, to okazja do wspomnień, do tego, aby spojrzeć z dzisiejszego miejsca na dotychczasowy czas i na wspólną historię.” – mówi Edyta Górniak i dodaje – „Jestem szczęśliwa, że do tak ważnego projektu muzycznego pozyskałam partnera, dla którego jakość tak jak dla mnie, liczy się bardziej niż komercja.”

Producentem tego wydarzenia jest HBO Polska, a producentem wykonawczym – firma Golden Media Polska.

 

SERIALE

KŁAMSTWA NA SPRZEDAŻ (HOUSE OF LIES) serial komediowy, USA 2012, wyk. Don Cheadle, Kristen Bell, Ben Schwartz, Josh Lawson, Dawn Olivieri

premiera:        10.12.2012  w poniedziałki,  po 2 odc. godz. 22:30 i 23:00 (12 odc.)

Ostra satyra na światek amerykańskiego biznesu. Bohaterami serialu są cyniczni i pozbawieni skrupułów pracownicy firmy konsultingowej.

Marty Kaan (Don Cheadle) i Jeannie Van Der Hooven (Kristen Bell) są odnoszącymi sukcesy pracownikami jednej z czołowych amerykańskich firm konsultingowych. To pozbawieni skrupułów profesjonaliści, którzy zrobią wszystko, aby osiągnąć wyznaczony cel. Pracują bez wytchnienia, żyją w kłamstwie, nie mają litości dla konkurentów. Czy Kaanowi i jego ludziom uda się utrzymać na szczycie świata biznesu?

Serial jest inteligentną i złośliwą satyrą na pełen chciwości i kłamstwa świat amerykańskiego biznesu. Scenariusz produkcji został oparty na powieści Martina Kihna pt. „How Management Consultants Steal Your Watch and Tell You the Time”. Gwiazdami obrazu są nominowany do Oscara Don Cheadle (Hotel Ruanda, Miasto gniewu, Zdrajca) i znana z serialu Weronika Mars Kristen Bell (także: Pewnego razu w Rzymie, Burleska), którzy brawurowo wcielają się w swoje role. Pomysłodawcą serialu jest Matthew Carnahan (Black Circle Boys, serial Intrygi i kłamstwa).

 

HBO COMEDY

 

TRAWKA VIII (WEEDS VIII) serial komediowy, USA 2012, reż. Michael Trim, wyk. Mary-Louise Parker, Justin Kirk, Hunter Parrish, Alexander Gould, Kevin Nealon

premiera:        04.12.2012,  wtorek       godz. 20:10 (13 odc)

w dniu premiery zostaną wyemitowane 2 odc. kolejne emisje po 1 odc. od wtorku-czwartku godz. 20:10

Finałowy sezon doskonałego serialu łączącego elementy kina obyczajowego i czarnej komedii. Jak skończą się perypetie handlującej marihuaną Nancy Botwin?

Bohaterką serialu jest Nancy Botwin (Mary-Louise Parker), która po nagłej śmierci męża musi na nowo ułożyć sobie życie. Samotnej matce z dwójką dzieci nie jest łatwo utrzymać rodzinę. Nancy znajduje więc dodatkową pracę – zaczyna handlować marihuaną. Jej życie zmienia się jak w kalejdoskopie – w siódmym sezonie Nancy próbowała osiąść na nowojorskim Manhattanie, a teraz, w dramatycznych okolicznościach, postanawia wrócić do Regrestic (dawnego Agrestic). W ósmej części śledzimy także losy jej synów, Silasa (Hunter Parrish) i Shane’a (Alexander Gould).

 

Brawurowy serial – połączenie czarnej komedii i dramatu obyczajowego – od siedmiu sezonów obnaża amerykańską hipokryzję, ukrytą na co dzień za fasadą politycznej poprawności. W postać głównej bohaterki wciela się nagrodzona za tę rolę Złotym Globem i nagrodą Satelity Mary-Louise Parker (Czerwony smok, miniserial Anioły w Ameryce, Zabójstwo Jessego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda). Obraz był wielokrotnie wyróżniany nominacjami do Emmy i Złotego Globu. Jego pomysłodawcą jest Jenji Kohan.

 

PROGRAM ROZRYWKOWY

 

GEORGE LOPEZ: TO NIE MOJA WINA (GEORGE LOPEZ: IT’S NOT ME, IT’S YOU) program rozrywkowy, USA 2012

premiera:        29.12.2012        godz. 22:00

GEORGE LOPEZ: TO NIE MOJA WINA (GEORGE LOPEZ: IT’S NOT ME, IT’S YOU) program rozrywkowy, USA 2012, 57 min., reż. Troy Miller, wyk. George Lopez

Znany amerykański komik w zarejestrowanym dla HBO brawurowym stand-upie.

George Lopez, jeden z najpopularniejszych amerykańskich komików, nie może narzekać na brak sukcesów. Miał własny przebojowy sitcom, zdobył nominację do nagrody Grammy, napisał bestsellerową książkę i był pierwszym w historii Latynosem, który prowadził talk-show w amerykańskiej telewizji. W niemal godzinnym monologu opowie o swoich dotychczasowych dokonaniach i planach na przyszłość.

Zarejestrowany dla telewizji HBO stand-up został nagrany w mieszczącym siedem tysięcy osób Nokia Theatre w Los Angeles – był to jeden z największych występów George’a Lopeza. Udało mu się rozbawić do łez publiczność oglądającą jego przedstawienie na żywo, czy to samo uda mu się z widzami HBO?

 

HBO 2

BEZ CENZURY

 

KWESTIA SMAKU (A MATTER OF TASTE: SERVING UP PAUL LIEBRANDT) dokumentalny, USA 2011

premiera:        26.12.2012        godz. 21:20

powtórzenie:     28.12.2012        godz. 16:00

KWESTIA SMAKU (A MATTER OF TASTE: SERVING UP PAUL LIEBRANDT) dokumentalny, USA 2011, 69 min., reż. Sally Rowe

Zaproszenie do świata Paula Liebrandta, niezwykle utalentowanego, ale i bardzo kontrowersyjnego nowojorskiego szefa kuchni.

Paul Liebrandt – jedno z najgorętszych nazwisk Nowego Jorku. Ten niezwykle utalentowany, ale i wzbudzający kontrowersje szef kuchni w wieku zaledwie 24 lat otrzymał od New York Timesa trzy gwiazdki za serwowanie wykwintnych, a przy tym nadzwyczaj oryginalnych potraw. Czym Liebrandt zachwycił wybrednych krytyków? Przede wszystkim artyzmem, nowoczesnym podejściem do kuchni i nieokiełznaną fantazją w łączeniu smaków – wśród jego popisowych dań są „węgorz z fiołkami i czekoladą” czy „pianka z móżdżków cielęcych i foie gras”. Nazywany przez swoich wielbicieli „pianistą, który odkrył nowe klawisze fortepianu” kucharz ma też zaciekłych przeciwników, którzy uważają jego potrawy za „nieudany eksperyment naukowy”.

Kamera towarzyszyła bohaterowi przez ponad dekadę. Dzięki temu twórcy filmu mogli poznać tajniki sztuki kulinarnej Liebrandta, a także przekonać się, jak tytaniczna praca stoi za jego sukcesem w świecie haute cuisine. Wyreżyserowany przez debiutantkę Sally Rowe obraz pokazuje nie tylko drogę młodego, nieprzeciętnie zdolnego kucharza na szczyt, ale również świat nowojorskich restauracji i relacje między ich właścicielami i kucharzami a krytykami, którzy tworzą bądź niszczą legendy. Produkcja była pokazywana na Warszawskim Festiwalu Filmowym w ramach konkursu filmów dokumentalnych.

 

 

OSTATNI SUV ZJEŻDŻA Z TAŚMY (THE LAST TRUCK: CLOSING OF A GM PLANT) dokumentalny, USA 2009

premiera:        05.12.2012        godz. 21:45

powtórzenie:     07.12.2012        godz. 16:20

OSTATNI SUV ZJEŻDŻA Z TAŚMY (THE LAST TRUCK: CLOSING OF A GM PLANT) dokumentalny, USA 2009, 40 min., reż. Steven Bognar, Julia Reichert

Nominowany do Oscara film dokumentalny, opowiadający o umierającym przemyśle samochodowym w Stanach Zjednoczonych.

Dla mieszkańców Moraine w stanie Ohio General Motors nie było tylko firmą motoryzacyjną. Była to organizacja, która porządkowała życie całej społeczności. Kiedy w 2008 roku wybuchł światowy kryzys gospodarczy, miasto natychmiast odczuło jego skutki. Sprzedaż samochodów drastycznie spadła, a korporacja postanowiła zamknąć fabrykę, która dawała zatrudnienie tysiącom ludzi. Twórcom filmu udaje się dotrzeć do byłych pracowników, którzy wspominają dawną świetność amerykańskiego przemysłu motoryzacyjnego. Opowiadają również o dumie i satysfakcji, jaką niegdyś czerpali ze swojej pracy.

Inteligentny i wnikliwy dokument, który mówi o konsekwencjach kryzysu gospodarczego dla tysięcy Amerykanów zatrudnionych w niegdyś znakomicie prosperującej branży motoryzacyjnej. Za reżyserię obrazu odpowiedzialni byli Steven Bognar (Personal Belongings, A Lion in the House) i dwukrotnie nominowana do Oscara Julia Reichert (Seeing Red, Union Maids). Perfekcyjnie zrealizowany obraz zdobył uznanie krytyków na całym świecie i został wyróżniony nominacją do Oscara w kategorii „najlepszy film dokumentalny”.

 

GALA ROZDANIA NAGRÓD

 

EUROPEJSKIE NAGRODY FILMOWE 2012 (2012 EUROPEAN FILM AWARDS) gala rozdania nagród, Malta 2012

premiera:        08.12.2012        godz. 20:00

powtórzenie:     12.12.2012        godz. 17:45

20.12.2012        godz. 13:05

EUROPEJSKIE NAGRODY FILMOWE 2012 (2012 EUROPEAN FILM AWARDS) gala rozdania nagród, Malta 2012, 90 min.

Transmisja z 25. ceremonii wręczenia nagród dla najlepszych europejskich dzieł i twórców filmowych. W tym roku gospodarzem imprezy jest Malta.

To prestiżowe wyróżnienie, przyznawane najlepszym europejskim twórcom filmowym, liczy sobie już 24 lata, a pod obecną nazwą znane jest od 1997 roku (wcześniej jako Felix). Europejska Nagroda Filmowa wręczana jest w kilkunastu kategoriach. Najważniejszą statuetką jest ta, którą otrzyma najlepszy film roku. W 2011 jej laureatem został Lars von Trier, reżyser Melancholii. Kto tym razem zdobędzie nagrodę?

 

KONCERT

 

MICHAEL BUBLÉ – KONCERT W MADISON SQUARE GARDEN (MICHAEL BUBLE MEETS MADISON SQUARE GARDEN) koncert, USA 2009

premiera:        24.12.2012        godz. 21:30

powtórzenie:     27.12.2012        godz. 16:15

31.12.2012        godz. 23:25

MICHAEL BUBLÉ – KONCERT W MADISON SQUARE GARDEN (MICHAEL BUBLE MEETS MADISON SQUARE GARDEN) koncert, USA 2009, 90 min., reż. Jason Hehir, Dick Carruthers, wyk. Michael Bublé

Zapis jednego z najważniejszych koncertów w karierze popularnego kanadyjskiego piosenkarza, Michaela Bublé.

Michael Bublé zagrał w swojej karierze wiele koncertów. Mało z nich było jednak tak ważnych, jak ten, który odbył się w 2009 roku w nowojorskim Madison Square Garden. Obraz jest zapisem tego przedsięwzięcia, a także relacją z ostatnich godzin przez widowiskiem. Twórcom dokumentu udało się nagrać szczere i pełne emocji rozmowy z Bublém i członkami jego zespołu. Nie brakuje też scen z koncertu i największych przebojów tego popularnego artysty.

Nazywany „nowym Frankiem Sinatrą” Michael Bublé należy do największych współczesnych gwiazd muzyki pop i jazzu. Dwie z jego płyt, „It’s Time” oraz „Call Me Irresponsible”, sprzedały się w nakładzie ponad 30 mln egzemplarzy na całym świecie. Jego piosenki wielokrotnie zdobywały najwyższe pozycje na listach przebojów. Artysta otrzymał wiele prestiżowych nagród, w tym trzy statuetki Grammy.

 

 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.