HBO HBO 2 i HBO Comedy w styczniu 2013, „Jack i Jill”, „Epidemia strachu”, „Oszukać przeznaczenie 5”, „John Carter”. „Kobieta w czerni”

W nowym roku na kanale HBO m.in gwiazda Harry’ego Pottera Daniel Radcliffe w filmie „Kobieta w czerni”, zwariowana komedia z Adamem Sandlerem  „Jack i Jill”, film akcji „Epidemia strachu” z Mattem Damonem czy 5 już część filmu „Oszukać przeznaczenie” czy film akcji „John Carter”.. Kanał HBO wyemituje nowy brytyjski serial obyczajowy „Koniec defilady”, oraz drugie sezony seriali „Iliminacja i „Dziewczyny”. Na kanale HBO Comedy zobaczymy 3 sezon serialu komediowego „Ricky Gervais Show”.

 HBO

PREMIERY NIEDZIELNE

KOBIETA W CZERNI (THE WOMAN IN BLACK (2012)) horror, Wielka Brytania 2012

premiera:        06.01.2013        godz. 20:10

powtórzenie:     06.01.2013        godz. 02:50

09.01.2013        godz. 04:25

09.01.2013        godz. 20:10

12.01.2013        godz. 23:00

24.01.2013        godz. 01:00

KOBIETA W CZERNI (THE WOMAN IN BLACK (2012)) horror, Wielka Brytania 2012, 92 min., reż. James Watkins, wyk. Daniel Radcliffe, Ciarán Hinds, Shaun Dooley, Janet Mcteer, David Burke

Gwiazda Harry’ego Pottera Daniel Radcliffe wciela się w postać owdowiałego prawnika, który wyrusza do oddalonej od świata wioski, by zbadać tajemniczą posiadłość.

Po śmierci właścicielki posiadłości na Węgorzowych Moczarach, w oddalonej od świata wiosce Crythin Gifford zjawia się młody notariusz Artur Kipps (Daniel Radcliffe). Jego zadaniem jest uporządkowanie spraw spadkowych nieboszczki. Mężczyzna ma jednak pewien problem. Okoliczni mieszkańcy nie chcą z nim rozmawiać o historii domu i dramatycznych zdarzeniach sprzed lat. Istnieje legenda, że w pobliżu opuszczonej posiadłości, tuż po zachodzie słońca, pojawia się postać ubranej na czarno kobiety… Kipps nie przypuszcza, że przekraczając próg posiadłości, stanie się częścią przerażającej historii.

Niepokojący obraz, opowiadający o bólu po stracie bliskiej osoby i niemożności uporania się z żałobą. Osnuty na kanwie tak samo zatytułowanej powieści Susan Hill, drugi film w reżyserskim dorobku Jamesa Watkinsa przykuwa uwagę złowieszczą atmosferą, umiejętnie budowanym napięciem i stylową scenerią nawiedzonego domostwa. Gwiazdą brytyjsko-kanadyjsko-szwedzkiej produkcji jest idol młodej publiczności, znany z roli Harry’ego Pottera Daniel Radcliffe. Partnerują mu dwukrotnie nominowana do Oscara Janet McTeer (Niesione wiatrem, Łowczyni piosenek, Albert Nobbs) i wybitny irlandzki aktor Ciarán Hinds (Monachium, Aż poleje się krew, Szpieg). Znakomitą, mroczną muzykę stworzył Marco Beltrami (nominowany do Oscara za 3:10 do Yumy, The Hurt Locker. W pułapce wojny). Za zdjęcia odpowiadał znany ze współpracy z Guyem Ritchiem Tim Maurice-Jones (Przekręt, Porachunki).

 

JACK I JILL (JACK AND JILL) komedia, USA 2011

premiera:        13.01.2013        godz. 20:10

powtórzenie:     14.01.2013        godz. 13:10

16.01.2013        godz. 20:10

17.01.2013        godz. 12:00

19.01.2013        godz. 06:00

19.01.2013        godz. 18:30

JACK I JILL (JACK AND JILL) komedia, USA 2011, 88 min., reż. Dennis Dugan, wyk. Adam Sandler, Al Pacino, Katie Holmes, Elodie Tougne, Rohan Chand

Zwariowana komedia z Adamem Sandlerem w podwójnej roli bliźniaczego rodzeństwa, które spotyka się z okazji Święta Dziękczynienia.

Jack i jego bliźniacza siostra Jill (w obu rolach Adam Sandler) są być może bardzo do siebie podobni, ale ich charaktery różnią się zasadniczo. Jack to odpowiedzialny ojciec rodziny z Los Angeles, Jill natomiast wiedzie szalone życie na nowojorskim Bronksie. Oboje od wielu lat nie potrafią się porozumieć. Kiedy Jill przyjeżdża do brata na Święto Dziękczynienia, atmosfera szybko robi się napięta, a wojna między rodzeństwem wydaje się nieunikniona.

Pełna zwariowanych gagów opowieść o spotkaniu pary bardzo różniących się od siebie bliźniaków: nieobliczalnej Jill i statecznego Jacka. W obie role wcielił się popularny komik Adam Sandler (nominowany do Złotego Globu za Lewy sercowy), który już po raz ósmy zagrał u specjalizującego się w komediach Dennisa Dugana. Obaj zrealizowali wspólnie takie przebojowe filmy, jak m.in.: Farciarz Gilmore, Supertata, Nie zadzieraj z fryzjerem czy Duże dzieci. Ich kolejny obraz jest czysto rozrywkową produkcją, w której obok Sandlera zobaczymy też piękną Katie Holmes (Wizyta u April, Dziękujemy za palenie, Batman – Początek) i,w roli samego siebie, jednego z największych aktorów naszych czasów, zdobywcę Oscara Ala Pacino (Ojciec chrzestny, Zapach kobiety, Gorączka).

 

EPIDEMIA STRACHU (CONTAGION) film akcji, USA 2011

premiera:        20.01.2013        godz. 20:10

powtórzenie:     21.01.2013        godz. 12:55

23.01.2013        godz. 20:10

24.01.2013        godz. 11:15

26.01.2013        godz. 06:00

26.01.2013        godz. 18:35

EPIDEMIA STRACHU (CONTAGION) film akcji, USA 2011, 102 min., reż. Steven Soderbergh, wyk. Marion Cotillard, Matt Damon, Laurence Fishburne, Jude Law, Gwyneth Paltrow

Nieznany wirus, rozprzestrzeniający się w błyskawicznym tempie, atakuje Ziemię, siejąc grozę i śmierć. Katastroficzne kino w gwiazdorskiej obsadzie.

Mieszkańcy Ziemi stają przed ogromnym wyzwaniem. Planetę ogarnia pandemia śmiertelnego wirusa, który rozprzestrzenia się w zastraszającym tempie drogą kropelkową. Wybucha panika. Ludzie zaczynają masowo umierać i nikt nie wie, jak temu zaradzić. Lekarze i naukowcy gorączkowo próbują znaleźć lekarstwo. Zadanie jest jednak niezwykle trudne, a tymczasem świat pogrąża się w coraz większym chaosie. Czy bohaterom uda się ocalić ludzkość przed zagładą?

Wielowątkowy thriller o tajemniczej epidemii i wywołanym nią chaosie. Film zdobywcy Oscara Stevena Soderbergha (Seks, kłamstwa i kasety wideo, Traffic, Solaris, cykl o Dannym Oceanie) wyróżnia się na tle innych tego typu obrazów realizmem i powściągliwością. Reżyser z umiarem korzysta z efektów specjalnych, stroni od histerii i patosu, sugestywnie buduje klimat zagrożenia. Interesuje go nie tyle epatowanie widzów, ile wiarygodne przedstawienie tego, co może się wydarzyć, gdyby na świecie naprawdę doszło do wybuchu pandemii. W filmie wystąpiła plejada gwiazd światowego kina, wśród nich: laureaci Oscarów Gwyneth Paltrow (Zakochany Szekspir, Iron Man, Dowód), Kate Winslet (Titanic, Droga do szczęścia, Lektor), Matt Damon (Buntownik z wyboru, Infiltracja, Ultimatum Bourne’a) i Marion Cotillard (Niczego nie żałuję – Edith Piaf, Incepcja, Mroczny Rycerz powstaje) oraz nominowani do Nagrody Akademii Laurence Fishburne (Tina, trylogia Matrix, Rzeka tajemnic) i Jude Law (Wzgórze nadziei, Bliżej, Sherlock Holmes). Epidemia strachu była nominowana do Saturna w kategorii „najlepszy thriller”. Autorem scenariusza jest Scott Z. Burns (Ultimatum Bourne’a), który pracował już z Soderberghiem przy znakomitej komedii kryminalnej Intrygant.

 

DZIEWCZYNA HITCHCOCKA (THE GIRL (2012)) dramat, Wielka Brytania 2012

premiera:        27.01.2013        godz. 20:10

powtórzenie:     27.01.2013        godz. 02:20

30.01.2013        godz. 04:25

30.01.2013        godz. 20:10

DZIEWCZYNA HITCHCOCKA (THE GIRL (2012)) dramat, Wielka Brytania 2012, 90 min., reż. Julian Jarrold, wyk. Sienna Miller, Toby Jones, Imelda Staunton, Penelope Wilton, Candice D’Arcy

Wyprodukowany przez HBO dramat psychologiczny, oparty na wspomnieniach Tippi Hedren, aktorki znanej z Ptaków Alfreda Hitchcocka.

Tippi Hedren (Sienna Miller) jest mało znaną amerykańską aktorką, która nagle otrzymuje propozycję zagrania w filmie samego Alfreda Hitchcocka (Toby Jones). Bez wahania przyjmuje ofertę. Praca na planie nie przypomina jednak sielanki: kręcenie scen grozy bywa dla aktorki niebezpieczne, a sam reżyser okazuje się wyjątkowo skomplikowanym człowiekiem, nieobojętnym przy tym na urodę Hedren. Jego relacja z żoną (Imelda Staunton), w którą mimowolnie zaangażowana jest Tippi, oraz niestandardowe metody pracy sprawiają, że aktorka nie jest pewna, czy uda jej się wytrwać do końca zdjęć.

Ptaki to bez wątpienia największe aktorskie dokonanie Tippi Hedren – rola Melanie Daniels przyniosła jej światową sławę i statuetkę Złotego Globu. Hedren została zaangażowana także do kolejnego obrazu Hitchcocka (Marnie), po którym zniknęła z ekranu i zaszyła się w domowym zaciszu. Dopiero po wielu latach zaczęła opowiadać o swoich przeżyciach na planach filmów Hitchcocka i trudnej relacji, jaka łączyła ją z twórcą Psychozy. W rolę Tippi wcieliła się podobna do niej fizycznie Sienna Miller, popularna brytyjska aktorka, znana z obrazów Alfie, Casanova, Dziewczyna z fabryki czy Gwiezdny pył. Alfreda Hitchcocka przekonująco zagrał Toby Jones (Bez skrupułów, Frost/Nixon, Szpieg), a jako jego żona Alma wystąpiła nominowana do Oscara Imelda Staunton (Zakochany Szekspir, Harry Potter i Zakon Feniksa, Vera Drake). Wyprodukowany przez HBO i stację BBC film telewizyjny wyreżyserował trzykrotnie nominowany do BAFTY Julian Jarrold (Kozaczki z pieprzykiem, Zakochana Jane, miniserial U boku oskarżonego). Scenariusz powstał w oparciu o książkę Donalda Spoto „Spellbound by Beauty: Alfred Hitchcock and his Leading Ladies”.

 

PROPOZYCJE TYGODNIA

 

MÓJ PRZYJACIEL DELFIN (DOLPHIN TALE) familijny, USA 2011

premiera:        01.01.2013        godz. 18:20

powtórzenie:     02.01.2013        godz. 10:15

06.01.2013        godz. 09:35

26.01.2013        godz. 14:50

MÓJ PRZYJACIEL DELFIN (DOLPHIN TALE) familijny, USA 2011, 108 min., reż. Charles Martin Smith, wyk. Harry Connick Jr., Ashley Judd, Nathan Gamble, Kris Kristofferson, Morgan Freeman

Oparta na faktach opowieść o niezwykłej przyjaźni małego chłopca i kalekiego delfina. Piękny film w doborowej obsadzie.

Winter, młoda samica delfina, straciła w sieci rybackiej płetwę. Uratowana przez jedenastoletniego Sawyera (Nathan Gamble) i jego matkę (Ashley Judd), trafia do morskiego akwarium, gdzie opiekuje się nią doktor Haskett (Harry Connick Jr). Pogrążona w depresji Winter dzięki troskliwości pracowników akwarium i Sawyera stopniowo odzyskuje radość życia. Aby umożliwić jej pływanie, chłopiec prosi o pomoc znanego biologa i protetyka, doktora McCarthy’ego (Morgan Freeman). Ten konstruuje dla Winter sztuczną płetwę.

 

JOHN CARTER (JOHN CARTER) film akcji, USA 2012

premiera:        01.01.2013        godz. 20:10

powtórzenie:     02.01.2013        godz. 13:00

13.01.2013        godz. 16:15

14.01.2013        godz. 06:00

25.01.2013        godz. 22:00

26.01.2013        godz. 09:30

JOHN CARTER (JOHN CARTER) film akcji, USA 2012, 127 min., reż. Andrew Stanton, wyk. Taylor Kitsch, Lynn Collins, Willem Dafoe, Samantha Morton, Mark Strong

Widowiskowe kino przygodowe w doborowej obsadzie. Bohaterem filmu jest weteran wojny secesyjnej, który trafia na Marsa, gdzie zostaje uwięziony przez tajemnicze zielone stwory.

John Carter (Taylor Kitsch), młody weteran wojny secesyjnej, w niejasnych okolicznościach trafia na Marsa. Szybko odkrywa, że jest to dzika i niezwykle różnorodna kraina, zamieszkała przez czterometrowych barbarzyńców. Były żołnierz zostaje wzięty przez nich do niewoli. Kiedy udaje mu się uciec, spotyka na swojej drodze księżniczkę Dejah Thoris (Lynn Collins). Okazuje się, że nowa znajoma desperacko potrzebuje jego pomocy.

 

NIEDZIELE U TIFFANY’EGO (SUNDAYS AT TIFFANY’S) komedia romantyczna, USA 2010

premiera:        03.01.2013        godz. 20:10

powtórzenie:     06.01.2013        godz. 13:30

23.01.2013        godz. 16:00

24.01.2013        godz. 07:20

NIEDZIELE U TIFFANY’EGO (SUNDAYS AT TIFFANY’S) komedia romantyczna, USA 2010, 84 min., reż. Mark Piznarski, wyk. Alyssa Milano, Eric Winter, Stockard Channing, Ivan Sergei, Kristin Booth

W życiu szykującej się do zamążpójścia młodej kobiety nieoczekiwanie pojawia się wyimaginowany przyjaciel z dzieciństwa. Film na podstawie bestsellerowej książki Jamesa Pattersona.

Jane Claremont (Alyssa Milano) w dzieciństwie co niedziela odwiedzała z matką (Stockard Channing) sklep Tiffany’ego w Nowym Jorku. Towarzyszył im uroczy chłopiec Michael, który nie był postacią realną, lecz wytworem fantazji dziewczynki. Dwadzieścia lat później Jane jest odnoszącą sukcesy kobietą biznesu, która ma wyjść za mąż za przystojnego Hugha (Ivan Sergei). Pewnego dnia w jej życiu znów pojawia się Michael (Eric Winter)…

 

OSZUKAĆ PRZEZNACZENIE 5 (FINAL DESTINATION 5) horror, USA 2011

premiera:        04.01.2013        godz. 22:00

powtórzenie:     08.01.2013        godz. 00:55

20.01.2013        godz. 22:00

23.01.2013        godz. 02:35

OSZUKAĆ PRZEZNACZENIE 5 (FINAL DESTINATION 5) horror, USA 2011, 89 min., reż. Steven Quale, wyk. Nicholas D’Agosto, Emma Bell, Miles Fisher, Courtney B. Vance, Arlen Escarpeta

Grupka ludzi cudem uchodzi z życiem z katastrofy spowodowanej zawaleniem się mostu. Jednak śmierć nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

Pracownicy pewnej firmy udają się autobusem na wyjazd integracyjny. Gdy wjeżdżają na most, zmuszeni są do postoju z powodu trwającego tam remontu. Jeden z pasażerów – Sam Lawton (Nicholas D’Agosto) – doświadcza nagle przerażającej wizji. Widzi, jak most się zawala, a on i jego znajomi giną w straszny sposób. Chłopak wpada w panikę i wyciąga z autobusu kilka osób. Chwilę później jego wizja staje rzeczywistością. Czy Samowi i ocalałym z katastrofy ludziom uda się uciec przed mrocznym przeznaczeniem?

 

WYMARZONE ŚWIĘTA (ALL I WANT IS CHRISTMAS (AKA. IRA FINKELSTEIN’S CHRISTMAS )) komedia, USA 2011

premiera:        05.01.2013        godz. 09:40

powtórzenie:     08.01.2013        godz. 18:35

09.01.2013        godz. 08:55

18.01.2013        godz. 16:20

WYMARZONE ŚWIĘTA (ALL I WANT IS CHRISTMAS (AKA. IRA FINKELSTEIN’S CHRISTMAS )) komedia, USA 2011, 90 min., reż. Sue Corcoran, wyk. Elliott Gould, David Deluise, Elijah Nelson, Justin Howell, Cynthia Geary

Ciepła i pełna humoru familijna opowieść o żydowskim chłopcu, który pragnie doświadczyć magii Świąt.

11-letni Ira Finkelstein (Elijah Nelson) ma tylko jedno marzenie – chce przeżyć prawdziwe, tradycyjne Święta Bożego Narodzenia. Szanse na to są niewielkie, ponieważ chłopiec pochodzi z żydowskiej rodziny. Rezolutny Ira wpada jednak na chytry pomysł. Gdy na lotnisku poznaje niezwykle podobnego do siebie równolatka, postanawia zamienić się z nim na bilety. I tak Mikey (Justin Howell) ląduje na Florydzie, by spędzić wakacje z dziadkami Iry (Elliott Gould i Meg Savlov), a ten – trafia do śnieżnego Christmastown, gdzie mieszkają kuzyni Mikeya.

 

KSIĘŻNICZKA MONTPENSIER (LA PRINCESSE DE MONTPENSIER) dramat, Francja 2010

premiera:        05.01.2013        godz. 19:40

powtórzenie:     06.01.2013        godz. 07:15

10.01.2013        godz. 16:20

11.01.2013        godz. 09:15

22.01.2013        godz. 13:05

KSIĘŻNICZKA MONTPENSIER (LA PRINCESSE DE MONTPENSIER) dramat, Francja 2010, 135 min., reż. Bertrand Tavernier, wyk. Mélanie Thierry, Lambert Wilson, Gaspard Ulliel, Grégoire Leprince-Ringuet, Raphaël Personnaz

Osadzona w czasach religijnych wojen we Francji historia nietuzinkowej kobiety, o którą walczą trzej wpływowi mężczyźni. Nominacja do Złotej Palmy na MFF w Cannes.

Francja, druga połowa szesnastego wieku. Krajem wstrząsają wojny religijne między katolikami a kalwinistami. Pochodząca z wpływowej arystokratycznej rodziny piękna Marie de Mézières (Mélanie Thierry) zostaje wydana za mąż za księcia Philippe’a de Montpensier (Grégoire Leprince-Ringuet). Księżna jest jednak zakochana w zaprzyjaźnionym z następcą tronu, księciem D’Anjou (Raphaël Personnaz), Henrim de Guise (Gaspard Ulliel). Gdy obaj mężczyźni zatrzymują się na zamku Montpensier – namiętność Henriego i Marie wybucha ze zdwojoną siłą.

 

POD TAFLĄ OCEANU (UNDER THE SEA 3D) dokumentalny, USA 2009

premiera:        06.01.2013        godz. 16:20

powtórzenie:     24.01.2013        godz. 08:45

POD TAFLĄ OCEANU (UNDER THE SEA 3D) dokumentalny, USA 2009, 40 min., reż. Howard Hall

Niezwykły dokument przyrodniczy z Jimem Carreyem w roli narratora. Unikatowe spojrzenie na podwodny świat wybrzeży Australii, Nowej Gwinei oraz Indonezji.

Obraz przenosi widzów w egzotyczne i odległe zakątki globu. Pokazuje piękno wód Południowej Australii, Wielkiej Rafy Koralowej czy wysp trójkąta koralowego Papui Nowej Gwinei i Indonezji. Pozwala lepiej poznać tajemniczych mieszkańców oceanów i fascynujący świat ukrytej w morskich głębinach przyrody. Film ujawnia również niszczycielski wpływ działalności człowieka na środowisko naturalne i warunki klimatyczne.

 

CRITTERS 3 (CRITTERS 3) horror, USA 1991

premiera:        08.01.2013        godz. 21:55

powtórzenie:     25.01.2013        godz. 02:05

CRITTERS 3 (CRITTERS 3) horror, USA 1991, 82 min., reż. Kristine Peterson, wyk. Leonardo Dicaprio, Aimee Brooks, Terrence Mann, John Calvin, Don Opper

Trzecia część kultowego cyklu horrorów, który na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych święcił triumfy na ekranach kin i w wypożyczalniach kaset wideo.

Tym razem krwiożercze crittersy, tajemnicze, pochodzące z kosmosu stwory, które przypadkowo trafiły na Ziemię, atakują mieszkańców jednego z osiedli Los Angeles. Przypadkowo przeniesione z lasu do wielkiego miasta, wzbudzają panikę wśród lokatorów pewnej starej kamienicy. Sterroryzowani ludzie próbują stawić im czoła.

 

FACECI W WIELKIM MIEŚCIE 2 (MEN IN THE CITY 2 (AKA. MANNERHERZEN… UND DIE GANZ GANZ GROSSE LIEBE)) komedia, Niemcy 2011

premiera:        10.01.2013        godz. 20:10

powtórzenie:     14.01.2013        godz. 14:40

15.01.2013        godz. 06:00

26.01.2013        godz. 16:40

FACECI W WIELKIM MIEŚCIE 2 (MEN IN THE CITY 2 (AKA. MANNERHERZEN… UND DIE GANZ GANZ GROSSE LIEBE)) komedia, Niemcy 2011, 108 min., reż. Simon Verhoeven, wyk. Florian David Fitz, Maxim Mehmet, Til Schweiger, Justus Von Dohnányi, Christian Ulmen

Druga część niemieckiego hitu o perypetiach piątki berlińczyków, którzy nie ustają w poszukiwaniach prawdziwej miłości.

Günther (Christian Ulmen), Jerome (Til Schweiger), Roland (Wotan Wilke Möhring), Philipp (Maxim Mehmet), Niklas (Florian David Fitz) i Bruce (Justus von Dohnányi) są kumplami z siłowni, których łączy miłość do muzyki i wyjątkowo skomplikowane życie uczuciowe. W kolejnej części doskonałej komedii poznają nowe kobiety, próbują tworzyć szczęśliwe związki, uciekają przed przeznaczeniem… A wszystko to w rytm przebojowej muzyki, która ich otacza.

 

NA RINGU ŻYCIA (BEAT DOWN) komedia, Kanada 2012

premiera:        11.01.2013        godz. 22:00

powtórzenie:     14.01.2013        godz. 01:40

27.01.2013        godz. 03:50

NA RINGU ŻYCIA (BEAT DOWN) komedia, Kanada 2012, 90 min., reż. Deanne Foley, wyk. Marthe Bernard, Robb Wells, Dan Beirne, Tony Nappo, Janet Kidder

Historia zbuntowanej nastolatki, której największym marzeniem jest zostać zawodową wrestlerką. Planom dziewczyny sprzeciwia się jej ojciec, były zapaśnik.

Osiemnastoletnia Fran Whiteway (Marthe Bernard) to prawdziwa wojowniczka. Dziewczyna marzy o tym, by zostać profesjonalną wrestlerką, tak jak kiedyś jej ojciec (Robb Wells). Whitey jednak, z powodu osobistych rozczarowań, jest przeciwny karierze sportowej córki. Fran nie zamierza się tym przejmować i kiedy dawny rywal Whiteya (Tony Nappo) przyjeżdża do miasta, postanawia przyłączyć się do jego zespołu. Czy ojciec pogodzi się z decyzją córki?

 

PRZYGODY TOMKA SAWYERA (TOM SAWYER (2011)) przygodowy, Niemcy 2011

premiera:        12.01.2013        godz. 16:40

powtórzenie:     16.01.2013        godz. 12:15

17.01.2013        godz. 06:00

28.01.2013        godz. 18:25

29.01.2013        godz. 07:30

PRZYGODY TOMKA SAWYERA (TOM SAWYER (2011)) przygodowy, Niemcy 2011, 107 min., reż. Hermine Huntgeburth, wyk. Louis Hofmann, Leon Seidel, Heike Makatsch, Benno Fürmann, Joachim Król

Najnowsza ekranizacja nieśmiertelnej powieści Marka Twaina, której bohaterem jest mały łobuziak -Tom Sawyer.

Tomek Sawyer (Louis Hofmann) jest bystrym i rezolutnym urwisem, który mieszka wraz z ciotką (Heike Makatsch) w małym miasteczku w Missisipi. Chłopak uwielbia przygody. Jego wiernym kompanem jest Huckleberry Finn (Leon Seidel), z którym bawią się w piratów czy poszukiwaczy skarbów. Przyjaciele na różne sposoby starają się uciec od monotonii małomiasteczkowego życia. Pewnego dnia wpadają na trop pewnej tajemnicy, która związana jest z mroczną zbrodnią.

 

70. CEREMONIA ROZDANIA ZŁOTYCH GLOBÓW (THE 70TH ANNUAL GOLDEN GLOBE AWARDS (LIVE)) gala rozdania nagród, USA 2013

premiera:        13.01.2013        godz. 02:00

70. CEREMONIA ROZDANIA ZŁOTYCH GLOBÓW (THE 70TH ANNUAL GOLDEN GLOBE AWARDS (LIVE)) gala rozdania nagród, USA 2013, 180 min.

Bezpośrednia relacja z ceremonii wręczenia Złotych Globów, jednej z najwyżej cenionych nagród w środowisku filmowo-telewizyjnym. Uroczystość odbędzie się 13 stycznia w hotelu Beverly Hilton w Los Angeles.

Przyznawane od 1944 roku nagrody Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej należą, obok Oscarów, do najwyżej cenionych wyróżnień w branży filmowej. W 1956 roku po raz pierwszy wręczono je również twórcom telewizyjnym. Od tego momentu są najbardziej pożądanymi nagrodami w środowisku filmowo-telewizyjnym, wyrazem najwyższego uznania dla ekip aktorskich i realizatorskich. Złote Globy traktowane są także jako najlepsza prognoza przed odbywającą się dwa miesiące później ceremonią wręczenia Oscarów.

 

CRITTERS 4 (CRITTERS 4) horror, USA 1992

premiera:        15.01.2013        godz. 22:20

powtórzenie:     26.01.2013        godz. 02:15

CRITTERS 4 (CRITTERS 4) horror, USA 1992, 91 min., reż. Rupert Harvey, wyk. Don Opper, Terrence Mann, Paul Whitthorne, Angela Bassett, Brad Dourif

Siejące zniszczenie crittersy powracają. Tym razem nieustraszony Charlie McFadden musi zmierzyć się z nimi w kosmosie.

Łowcy nagród Charliemu McFaddenowi (Don Keith Opper) udaje się namierzyć ostatnie dwa jaja crittersów. Kiedy chce je zniszczyć, okazuje się, że w ten sposób może unicestwić cały gatunek. Mężczyzna ma złożyć jaja w transporterze i wysłać je w kosmos. Nie wszystko jednak idzie po jego myśli. Pech sprawia, że Charliemu nie udaje się na czas opuścić pojazdu kosmicznego. Zostaje zahibernowany i przez następne 53 lata tuła się po wszechświecie. Kiedy w końcu odnajduje go inny statek, okazuje się, że z jaj wykluły się młode crittersy.

 

KOPCIUSZEK. W RYTMIE MIŁOŚCI (A CINDERELLA STORY: ONCE UPON A SONG) komedia, USA 2011

premiera:        17.01.2013        godz. 20:10

powtórzenie:     20.01.2013        godz. 12:45

29.01.2013        godz. 18:40

30.01.2013        godz. 09:10

KOPCIUSZEK. W RYTMIE MIŁOŚCI (A CINDERELLA STORY: ONCE UPON A SONG) komedia, USA 2011, 85 min., reż. Damon Santostefano, wyk. Lucy Hale, Missi Pyle, Megan Park, Freddie Stroma, Jessalyn Wanlim

Współczesna wersja baśni o Kopciuszku: historia wychowującej się w przybranej rodzinie siedemnastolatki, która marzy o karierze piosenkarki.

Siedemnastoletnia Katie (Lucy Hale) jest obdarzona wyjątkowym talentem muzycznym. Niestety, w życiu nie układa jej się zbyt dobrze. Gdy okazuje się, że być może będzie musiała zmienić rodzinę zastępczą, postanawia zrobić wszystko, o co poprosi ją macocha (Missi Pyle). Nawet jeśli oznacza to śpiewanie w zespole przyrodniej siostry Bev (Megan Park). Gdy do szkoły przybywa wpływowy prezes wytwórni płytowej (Dikran Tulaine), sytuacja Katie jeszcze bardziej się komplikuje.

 

OPERACJA 'CASABLANCA’ (OPERATION CASABLANCA) kryminalny, Szwajcaria 2010

premiera:        18.01.2013        godz. 20:30

powtórzenie:     22.01.2013        godz. 17:00

23.01.2013        godz. 06:00

OPERACJA 'CASABLANCA’ (OPERATION CASABLANCA) kryminalny, Szwajcaria 2010, 85 min., reż. Laurent N?gre, wyk. Tarik Bakhari, Elodie Yung, Gilles Tschudi, Jean-Luc Bideau, Zinedine Soualem

Szalona komedia pomyłek opowiadająca o zwyczajnym mężczyźnie, który omyłkowo zostaje wzięty za groźnego islamskiego terrorystę.

Saadi (Tarek Bakhari) jest przeciętnym chłopakiem, który stara się jakoś wiązać koniec z końcem. Los mu jednak nie sprzyja. Jest nielegalnym emigrantem arabskiego pochodzenia, który pewnego dnia przez przypadek zostaje wzięty za groźnego islamskiego terrorystę. Tak rozpoczyna się najniebezpieczniejsza przygoda w jego życiu. Czy uda mu się wyjść cało z opresji?

 

DZIECIAKI MOJEJ SIOSTRY SAME W DOMU (MY SISTER’S KIDS HOME ALONE) familijny, Dania 2012

premiera:        19.01.2013        godz. 17:10

powtórzenie:     31.01.2013        godz. 13:55

DZIECIAKI MOJEJ SIOSTRY SAME W DOMU (MY SISTER’S KIDS HOME ALONE) familijny, Dania 2012, 77 min., reż. Martin Miehe-Renard, wyk. Peter Mygind, S?ren Vejby, Mille Dinesen, Louise Mieritz, Brian Lykke

Kolejna część popularnej komedii o przygodach sympatycznego wujka Erika i piątki jego niesfornych siostrzeńców.

Gdy rodzice wyjeżdżają na wakacje, Blop, Pusle, Michael, Jan i Amalia zostają pod opieką ulubionego wujka Erika (Peter Mygind), znanego psychologa dziecięcego, który ma teraz szansę sprawdzić swoje teorie w praktyce. Jak można się spodziewać, w tym czasie nikt nie będzie się nudził. I rzeczywiście. Przejażdżka nowym autem ojca, którą urządzają sobie dzieci, kończy się sporym rachunkiem do zapłacenia. Aby zdobyć pieniądze, rodzeństwo postanawia otworzyć w domu prywatny hotel.

 

DO DIABŁA Z BRZYDALAMI (TO HELL WITH THE UGLY (AKA. QUE SE MUERAN LOS FEOS)) komedia, Hiszpania 2010

premiera:        24.01.2013        godz. 20:10

powtórzenie:     27.01.2013        godz. 09:55

DO DIABŁA Z BRZYDALAMI (TO HELL WITH THE UGLY (AKA. QUE SE MUERAN LOS FEOS)) komedia, Hiszpania 2010, 104 min., reż. Nacho G. Velilla, wyk. Javier Cámara, Carmen Machi, Juan Diego, Tristán Ulloa, Lluís Villanueva

Zwariowana komedia o perypetiach pary odmieńców, tytułowych brzydali, którzy próbują ułożyć sobie życie.

Eliseo (Javier Cámara) jest brzydki, kulawy i bardzo samotny. Mimo że ma już czterdziestkę na karku, nie wie, czym jest miłość i związek z kobietą. Wszystko jednak się zmienia, kiedy na jego drodze pojawia się dawna znajoma, Nati (Carmen Machi). Kobieta podobnie jak on nie grzeszy urodą. Ma w sobie jednak dużo uroku i z optymizmem patrzy w przyszłość. Para spotyka się na pogrzebie matki Elisea. Wydarzenie będzie ostatnią okazją, aby wspólnie odnaleźli miłość i szczęście.

 

CZĘSTOTLIWOŚĆ (FREQUENCY) science-fiction, USA 2000

premiera:        31.01.2013        godz. 20:10

CZĘSTOTLIWOŚĆ (FREQUENCY) science-fiction, USA 2000, 114 min., reż. Gregory Hoblit, wyk. Dennis Quaid, Jim Caviezel, Andre Braugher, Elizabeth Mitchell, Noah Emmerich

Pełen tajemnic thriller o dwóch mężczyznach, którzy manipulując czasem, starają się zmienić przeszłość.

Oficer policji John Sullivan (Jim Caviezel) nigdy nie pogodził się z tragiczną śmiercią ojca, strażaka Franka Sullivana (Dennis Quaid), który 12 października 1969 roku zginął w pożarze w Bruxton. 30 lat po tych wydarzeniach John znajduje stare radio i ku swojemu zdziwieniu udaje mu się za jego pomocą połączyć z ojcem. Zaszokowany mężczyzna postanawia ostrzec Franka przed czyhającym na niego niebezpieczeństwem.

 

SERIALE

DZIEWCZYNY II (GIRLS II) serial komediowy, USA 2013z, wyk. Lena Dunham, Allison Williams, Jemima Kirke, Zosia Mamet, Adam Driver

premiera:        21.01.2013     poniedziałki   godz. 22:00

Drugi sezon kontrowersyjnego serialu HBO, którego bohaterkami są cztery zwyczajne dziewczyny z Nowego Jorku. Produkcja w realistyczny i zabawny sposób opowiada o ich szalonym, pełnym niespodzianek życiu.

Serial opowiada o codziennych wzlotach i upadkach w życiu czwórki zwyczajnych dziewczyn z Nowego Jorku. Pod koniec pierwszego sezonu Hannah (Lena Dunham) znajduje prawdziwą miłość, a przynajmniej tak jej się wydaje, ale wciąż nie może znaleźć odpowiedniej pracy. Sporo zmieniło się także w życiu jej przyjaciółek – spokojnej, na pozór poukładanej Marnie (Allison Williams), która w końcu pokazała swoje inne, bardziej spontaniczne oblicze, zwariowanej Jessy (Jemima Kirke), która wplątała się w kolejną niecodzienną sytuację, oraz niepewnej siebie, skrytej Shoshanny (Zosia Mamet).

Lena Dunham, młoda nowojorska artystka kina niezależnego, nagrodzona Independent Spirit Award za komedię Mebelki, jest pomysłodawczynią (i odtwórczynią jednej z głównych ról) serialu, który opowiada o wzlotach i upadkach grupy dwudziestokilkuletnich dziewcząt. Kontrowersyjny, wyróżniony statuetką Emmy (i czterema nominacjami do tej nagrody) serial odważnie łamie schematy i konwenanse. Jego główne bohaterki zupełnie nie przypominają plastikowych gwiazdek – to dziewczyny z krwi i kości, mają kompleksy i problemy z zapłaceniem rachunków, a także niekoniecznie potrafią znaleźć chłopaków, którzy będą je kochali i szanowali. Najlepsze przyjaciółki Hannah zagrały: Jemima Kirke (Mebelki), Allison Williams (seriale American Dreams, Will & Kate: Before Happily Ever After) oraz córka Davida Mameta i Lindsay Crouse – Zosia Mamet (seriale Mad Men i Wszystkie wcielenia Tary, Wszystko w porządku). Porównywanie Dziewczyn do Seksu w wielkim mieście ich twórczyni komentuje krótko: „Jeśli tak, to z bardzo złym seksem i w dziwnych miejscach.”

 

ILUMINACJA II (ENLIGHTENED II) serial komediowy, USA 2013, wyk. Laura Dern, Mike White, Diane Ladd, Sarah Burns, Luke Wilson,

premiera:        28.01.2013     poniedziałki   godz. 22:30

Nowe odcinki serialu HBO, opowiadającego o autodestrukcyjnej czterdziestolatce, która po przebytym załamaniu nerwowym próbuje uporządkować swoje życie.

Amy (Laura Dern), 40-letnia pracownica korporacji Abaddonn, nie ustaje w stosowaniu poznanych na Hawajach technik medytacyjnych, pomagających jej osiągnąć stan iluminacji. Jednocześnie staje się coraz bardziej uciążliwa dla współpracowników. Amy postanawia też wynająć reportera śledczego (Dermot Mulroney), który ma jej pomóc w zbieraniu haków na pracodawców. Między parą mocno zaiskrzy…

Drugi sezon znakomitego serialu produkcji HBO z Laurą Dern (Historia Rose, Dzikość serca, cykl Park jurajski, Inland Empire) w roli kobiety po przejściach, która próbuje przewartościować swoje życie i znaleźć odpowiedź na pytanie, kim tak naprawdę jest. Aktorka zdobyła za swoją brawurową kreację Złoty Glob, a serial został wyróżniony nominacją do tej prestiżowej nagrody. Film balansuje między komedią a dramatem obyczajowym, sporo w nim sarkastycznego humoru. Jego twórcami są Laura Dern i laureat nagrody Independent Spirit, Mike White (scen. Chuck i Buck, Życiowe rozterki, Rok psa). W drugim sezonie do obsady dołączą m.in. Dermot Mulroney (Mój chłopak się żeni, Schmidt, Zodiak) i nominowana do Emmy Molly Shannon (Depresja gangstera, Grinch: świąt nie będzie, Straszny film 4).

 

KONIEC DEFILADY (PARADE’S END) serial obyczajowy, Wielka Brytania 2012, wyk. Benedict Cumberbatch, Rebecca Hall, Roger Allam, Adelaide Clemens, Anne-Marie Duff (5 odc.)

premiera:        05.01.2013      soboty  godz. 22:00

Osadzona w czasach I wojny światowej historia burzliwego miłosnego trójkąta. Gwiazdą filmu jest jeden z najgorętszych brytyjskich aktorów młodego pokolenia – Benedict Cumberbatch.

1908 rok. Christopher Tietjens (Benedict Cumberbatch) jest wysoko postawionym urzędnikiem, który wywodzi się z bogatej i szanowanej rodziny. Mężczyzna wiedzie spokojne życie, w którym niczego nie brakuje. Zgodnie z oczekiwaniami rodziny Christopher bierze ślub z dziewczyną z tzw. dobrego domu. Niestety, ich małżeństwo nie układa się najlepiej. Sylvia (Rebecca Hall) jest mściwa i wyrachowana. Pewnego dnia Tietjens poznaje ambitną i zaangażowaną w sprawę sufrażystkę, Valentine (Adelaide Clemens). Mężczyzna nagle musi wybierać, z którą z kobiet chce spędzić resztę życia.

Pełen namiętności serial o miłości i wojnie, który jest wspólną produkcją HBO i BBC. Za reżyserię obrazu, opartego na powieści Forda Madoxa Forda, odpowiedzialna była zdobywczyni dwóch nominacji do nagrody Emmy, Susanna White (seriale Samotnia, Jane Eyre, Generation Kill: Czas wojny). Autorem scenariusza jest laureat Oscara Tom Stoppard (Brazil, Zakochany Szekspir). Produkcja wyróżnia się doskonałą obsadą. W głównego bohatera wciela się kilkakrotnie nominowany do BAFTY Benedict Cumberbatch (Pokuta, Szpieg), któremu światową popularność przyniosła tytułowa rola w serialu Sherlock. Partnerują mu zdobywczyni nominacji do Złotego Globu Rebecca Hall (Prestiż, Vicky Cristina Barcelona) i pochodząca z Australii Adelaide Clemens (Szaleństwa młodości, Silent Hill: Apokalipsa 3D). W pozostałych rolach zobaczymy śmietankę brytyjskiego aktorstwa na czele z dwukrotnie nominowanym do Złotego Globu Rupertem Everettem (Mój chłopak się żeni, Idealny mąż) oraz wyróżnionymi dwiema nominacjami do Oscara Mirandą Richardson (Skaza, Tom i Viv) i Janet McTeer (Niesione wiatrem, Albert Nobbs).

 

KŁAMSTWA NA SPRZEDAŻ (HOUSE OF LIES) serial komediowy, USA 2012, wyk. Don Cheadle, Kristen Bell, Ben Schwartz, Josh Lawson, Dawn Olivieri

premiera:      w poniedziałki,  po 2 odc. godz. 22:30 i 23:00 (12 odc.)

Ostra satyra na światek amerykańskiego biznesu. Bohaterami serialu są cyniczni i pozbawieni skrupułów pracownicy firmy konsultingowej.

Marty Kaan (Don Cheadle) i Jeannie Van Der Hooven (Kristen Bell) są odnoszącymi sukcesy pracownikami jednej z czołowych amerykańskich firm konsultingowych. To pozbawieni skrupułów profesjonaliści, którzy zrobią wszystko, aby osiągnąć wyznaczony cel. Pracują bez wytchnienia, żyją w kłamstwie, nie mają litości dla konkurentów. Czy Kaanowi i jego ludziom uda się utrzymać na szczycie świata biznesu?

 

 HBO 2

BEZ CENZURY

POD TAFLĄ OCEANU (UNDER THE SEA 3D) dokumentalny, USA 2009 40 min., reż. Howard Hall

premiera:        09.01.2013        godz. 22:00

powtórzenie:     11.01.2013        godz. 16:05

29.01.2013        godz. 13:05

 

Niezwykły dokument przyrodniczy z Jimem Carreyem w roli narratora. Unikatowe spojrzenie na podwodny świat wybrzeży Australii, Nowej Gwinei oraz Indonezji.

Obraz przenosi widzów w egzotyczne i odległe zakątki globu. Pokazuje piękno wód Południowej Australii, Wielkiej Rafy Koralowej czy wysp trójkąta koralowego Papui Nowej Gwinei i Indonezji. Pozwala lepiej poznać tajemniczych mieszkańców oceanów i fascynujący świat ukrytej w morskich głębinach przyrody. Film ujawnia również niszczycielski wpływ działalności człowieka na środowisko naturalne i warunki klimatyczne.

Perfekcyjnie zrealizowany film dokumentalny, pokazujący nieznany podwodny świat. Twórcy obrazu – specjalizującemu się w tej tematyce Howardowi Hallowi (Into the Deep, Życie Oceanów 3D, serial dokumentalny Nature) – udaje się w hipnotyzujący sposób opowiedzieć o tajemniczej rzeczywistości ziemskich mórz i oceanów. Atutem filmu są zapierające dech w piersiach zdjęcia, które wykonał sam reżyser. Narratorem w produkcji jest zdobywca dwóch Złotych Globów, słynny komik Jim Carrey (Truman Show, Człowiek z księżyca, Zakochany bez pamięci).

 

OBYWATELE XXL, ODC. 1 (THE WEIGHT OF THE NATION EP. 01 – CONSEQUENCES) serial dokumentalny, USA 2012. 69 min., reż. Dan Chaykin

premiera:        16.01.2013        godz. 22:00

powtórzenie:     18.01.2013        godz. 16:10

Otyłość to jeden z największych problemów współczesnej Ameryki. HBO włączyło się do walki z plagą otyłości, tworząc kampanię The Weight of the Nation, której częścią jest serial dokumentalny Obywatele XXL.

Według badań Światowej Organizacji Zdrowia prawie 69% dorosłych Amerykanów ma nadwagę lub cierpi na otyłość. Oznacza to dla nich poważne problemy zdrowotne, a dla całego państwa – konieczność przeprowadzenia fundamentalnych reform służby zdrowia. Plaga otyłości zagraża także dzieciom i nastolatkom. Zdaniem naukowców najmłodsze pokolenie Amerykanów może być pierwszym od ponad stu lat, którego przewidywana średnia długość życia będzie krótsza niż w pokoleniu jego rodziców. Pierwsza część serialu dokumentalnego Obywatele XXL koncentruje się na skali i konsekwencjach epidemii otyłości w Stanach Zjednoczonych.

Obywatele XXL to ważny głos w amerykańskiej dyskusji nad problemem otyłości, jednym z największych zagrożeń współczesnego świata. Telewizja HBO, we współpracy z instytucjami medycznymi i ośrodkami badawczymi, postanowiła przeanalizować przyczyny tego zjawiska i zbadać jego skutki. Efektem kampanii The Weight of the Nation jest wyreżyserowany przez Dana Chaykina czteroczęściowy miniserial, który nikogo nie pozostawi obojętnym. Film przedstawia indywidualne przypadki ludzi i rodzin dotkniętych otyłością oraz rozmowy z wybitnymi ekspertami – lekarzami i naukowcami z różnych dziedzin.

 

OBYWATELE XXL, ODC. 2 (THE WEIGHT OF THE NATION EP. 02 – CHOICES) serial dokumentalny, USA 2012, 73 min., reż. Dan Chaykin

premiera:        23.01.2013        godz. 22:00

powtórzenie:     25.01.2013        godz. 16:55

Z drugiej części znakomitego serialu HBO dowiemy się m.in., jak skutecznie schudnąć i co zrobić, żeby nie dopuścić do efektu jo-jo.

 

OBYWATELE XXL, ODC. 3 (THE WEIGHT OF THE NATION EP. 03 – CHILDREN IN CRISIS) serial dokumentalny, USA 2012, 68 min., reż. Dan Chaykin

premiera:        30.01.2013        godz. 22:00

Kolejna część serialu HBO dokumentuje problem otyłości wśród amerykańskich dzieci i nastolatków, wskazując jednocześnie odpowiedzialnych za ten stan rzeczy.

 

HBO COMEDY

SERIAL

 

RICKY GERVAIS SHOW III,  (THE RICKY GERVAIS SHOW) serial komediowy, USA 2012,  reż. Dan Fraga (13 odc.)

premiera:        od 01.01.2013    wtorek-czwartek    godz. 20:10

Najnowszy sezon prześmiewczego serialu produkcji HBO, którego twórcą jest kontrowersyjny brytyjski komik – Ricky Gervais.

Serial składa się z animowanych skeczy będących ilustracją do bijących rekordy popularności audiobooków z żartami Ricky’ego Gervaisa – nieznającego terminu „poprawność polityczna”, kontrowersyjnego brytyjskiego komika. Odcinki przypominają klasyczne kreskówki wyprodukowane przez firmę Hanna-Barbera – w dosłowny sposób prezentują znane fanom Gervaisa dowcipy.

Wyprodukowany przez HBO show Ricky’ego Gervaisa, twórcy kultowego serialu Biuro (także: serial Statyści, Było sobie kłamstwo) i uznawanego za najbardziej kontrowersyjnego w dziejach nagrody gospodarza wieczoru Złotych Globów, zyskał tak dużą popularność, że stacja postanowiła zrealizować kolejne sezony serialu. W 2010 roku film został wyróżniony statuetką Emmy w kategorii „najlepsze indywidualne osiągnięcie w animacji” (Andy Bialk) oraz nominacją do tej nagrody w kategorii „najlepszy program animowany”.

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

1 komentarz do “HBO HBO 2 i HBO Comedy w styczniu 2013, „Jack i Jill”, „Epidemia strachu”, „Oszukać przeznaczenie 5”, „John Carter”. „Kobieta w czerni”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.