Grudzień na kanale FOX

dr houseDokładnie 10 lat temu amerykańska stacja FOX wyemitowała pierwszy odcinek „Dr House’a”. W grudniu kanał FOX zacznie emisję serialu „Dr House” od pierwszego sezonu.

FOX HD

DR HOUSE, Sezon 1

House, M.D., Season 1

(22 odcinki po 60 minut)

dr house

PREMIERA: PONIEDZIAŁEK, 1 GRUDNIA, GODZ. 18:10

Emisja: od poniedziałku do piątku o godz. 18:10

Sherlock Holmes świata medycyny powraca!

Dokładnie 10 lat temu amerykańska stacja FOX wyemitowała pierwszy odcinek „Dr House’a”. Minęła dekada, a doktor Gregory House (Hugh Laurie „Stuart Malutki”) wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością, zaś serial zatacza koło, powracając do ramówki polskiej stacji FOX.

W grudniu FOX przepisuje swoim widzom ogromną dawkę detektywa w kitlu, bowiem losy niekonwencyjnego lekarza mogą śledzić codziennie, przez pięć dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku.

Gregory House jest diabelsko inteligentny, brutalnie szczery i zupełnie obojętny wobec swoich pacjentów, zupełnie tak jak bohater, na którym był wzorowany, czyli Sherlock Holmes. Twórca serii, David Shore („Prawo

i porządek”) nigdy nie krył fascynacji postacią pióra Sir Arthura Conana Doyle’a oraz faktu, iż to na kanwie słynnego angielskiego detektywa stworzono postać House’a. Gregory, tak samo jak Sherlock mieszka przy 221 Baker Street, jest uzdolniony muzycznie oraz zażywa substancje odurzające. I tak samo jak Holmes potrzebuje Watsona, który potrafi trzeźwym okiem spojrzeć na poczynania genialnego przyjaciela, a w razie potrzeby przemówić mu do rozsądku. Wilson (Robert Sean Leonard „Stowarzyszenie umarłych poetów”), najbliższy znajomy i powiernik House’a swoją pozycję Watsona dzieli z zespołem lekarzy, który codziennie, ramię w ramię z Gregorym, próbuje rozwikłać medyczne zagadki. Wśród grupy fachowców wspierających House’a w pierwszym sezonie znajdują się: dr Allison Cameron (Jennifer Morrison „Dawno, dawno temu”), dr Robert Chase (Jesse Spencer „Chicago Fire”) oraz dr Eric Foreman (Omar Epps „Ostry dyżur”).

„Dr House” zaspokoi apetyty nawet najbardziej wybrednych serialowych maniaków, to pozycja obowiązkowa zarówno dla fanów kryminalnych zagadek jak i medycznych ciekawostek.

W 2008 roku serial był najczęściej oglądanym programem telewizyjnym na świecie. W ciągu emisji ośmiu sezonów „Dr House” zdobył dwa Złote Globy oraz pięć statuetek Emmy.

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.