„Gordon za kratkami” nowy program w BBC Lifestyle

GordonzaKratkami

Już od 6 maja kanał BBC Lifestyle wyemituje nowy program „Gordon za kratkami” znany kucharz Gordon Ramsay wybiera się do więzienia. Zamierza spróbować rzeczy niemożliwej: chce sprawić, by skazani zarabiali na życie za kratkami.

 

 

Gordon za kratkami

Od poniedziałku 6 maja o 22:00

GordonzaKratkamiGordon Ramsay wybiera się do więzienia. Zamierza spróbować rzeczy niemożliwej: chce sprawić, by skazani zarabiali na życie za kratkami. Większość więźniów spędza czas bezczynnie – to podatnicy łożą na ich wikt i opierunek. Co gorsza, utrzymanie osadzonych kosztuje fortunę! W dobie kryzysu oznacza to, że zakłady karne walczą o budżet ze szpitalami i szkołami…

 

Na potrzeby swego nowego programu Gordon da się zamknąć w okrytym złą sławą więzieniu Brixton. Spróbuje powołać do życia firmę cateringową. Jej personel stanowić będą więźniowie, których Gordon będzie musiał nauczyć gotować w więzieniu i sprzedawać potrawy poza nim.

 

Mistrz kuchni dobrze wie jaki wpływ więzienie ma na osadzonych, za kraty trafił bowiem kiedyś jego rodzony brat. Teraz Gordon przekona się na własnej skórze jak wygląda życie więźnia. Przyjdzie mu zmierzyć się w nie lada przeciwnościami: biurokracją systemu karnego, „pracownikami”, na których nie można polegać, oraz ze sceptycznym nastawieniem potencjalnych klientów więziennej firmy. No, i nie wiadomo, czy zdoła namówić Brytyjczyków, by spróbowali szykowanego przez jego podopiecznych jedzenia…

 

Twórcom serialu udało się zajrzeć za więzienne mury. Zaproponowali ambitne rozwiązanie jednego z ważkich społecznych problemów: wymyślili sposób, by więźniowe odpłacili za swe winy, zajmując się czymś pozytywnym.

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.