FOX w sierpniu „Jess i chłopaki” „Louie” „Ostatni prawdziwy mężczyzna” „Pułapki umysłu”

W sierpniu na kanale FOX, nowy serial komediowy z Timem Allenem „Ostatni prawdziwy mężczyzna”,  serial komediowy „Jess i chłopaki, „Louie” oraz serial kryminalny „Pułapki umysłu” z Ericiem McCormack znanego z serialu „Will i Grace”.

 

 

 

 

 

PUŁAPKI UMYSŁU, Sezon 1

Perception, Season 1

(10 odc. po 60 min.)

PREMIERA: PIĄTEK, 10 SIERPNIA, GODZ. 21.00

Emisja w piątki o 21.00

W Pułapkach umysłu Eric McCormack (Will & Grace) gra doktora Daniela Pierce’a, ekscentrycznego profesora neurobiologii, który sam cierpi na schizofrenię. Zostaje zatrudniony przez FBI i pomaga w rozwiązywaniu trudnych spraw. Pierce ma gruntowną wiedzę na temat ludzkich zachowań i rozumie zasady działania ludzkiego umysłu. Ma także niesamowitą zdolność do widzenia pewnych wzorców i odczytywania tego, co kryje się za okazywanymi emocjami.

Umysł Pierce’a może być wybitny, ale jest też zniszczony. Zmaga się z halucynacjami i omamami wywołanymi przez schizofrenię. Co dziwne, Daniel uważa, że halucynacje to prawdziwy dar. Czasem pozwalają mu zobaczyć związki, których świadomość nie byłaby w stanie dostrzec. Z drugiej strony bywa i tak, że halucynacje są największym przekleństwem Daniela – zachowuje się irracjonalnie i może stanowić zagrożenie.

Stan psychiczny Daniela i dziwne zachowania sprawiają, że ciężko mu nawiązać bliskie znajomości i przyjaźnie, których tak bardzo pragnie. Jest w swoim żywiole, gdy rozwiązuje zagadki i zakodowane wiadomości. Ale nowe sytuacje szybko go przytłaczają – tylko jego ulubiona muzyka i krzyżówki są w stanie wprowadzić z powrotem balans.

Rachael Leigh Cook (Cała ona) gra agentkę FBI, Kate Moretti, byłą studentkę Pierce’a, która teraz konsultuje z nim niektóre sprawy. W odróżnieniu od jej przyjaciół, Kate chce poznać historię dziwactw Daniela. Kolejną osobą w życiu Daniela jest Max Lewicki (Arjay Smith), który jest asystentem. Natalie Vincent (Kelly Rowan – Życie na fali) jest najlepszą przyjaciółką Daniela i bratnią duszą. W serialu pojawia się też LeVar Burton (Korzenie, Star Trek: Następne Pokolenie) z epizodyczną rolą Paula Haley’a, dziekana uniwersytetu
i zarazem przyjaciela Pierce’a.

 

 

JESS I CHŁOPAKI, Sezon 1

New Girl, Season 1

(24 odc. po 30 min.)

PREMIERA: PONIEDZIAŁEK, 13 SIERPNIA, GODZ. 22.00 i 22:30

Emisja w poniedziałki od 22.00 (po dwa odcinki)

 

Jess Day (Zooey Deschanel) („500 dni miłości”, „Zdarzenie”) jest ekscentryczną
i nietuzinkową kobietą przed trzydziestką. Po rozstaniu z chłopakiem wprowadza się do loftu, w którym będzie mieszkać z trzema kumplami. Jess jest nieco głupkowata, bezbronna i szczera do bólu, wierzy w ludzi – nawet wtedy, kiedy nie powinna. Choć innym może wydać się dziwaczna, to

sama dobrze czuje się we własnej skórze. Do tej pory była przyzwyczajona bardziej do przebywania z koleżankami, więc trudno jej się przyzwyczaić do mieszkania z chłopakami.

Z jej nowych trzech współlokatorów Nick (Jake Johnson Papierowe serce) wydaje się najbardziej ustatkowany. Miał wielkie plany i pomysł na życie, ale w pewnym momencie przestało mu zależeć i został barmanem. Jest zdecydowanie najbystrzejszy ze wszystkich, ma niesamowity talent do odczytywania ludzkich zachowań, na wszystko ma zawsze dobre rozwiązanie – poczucie humoru. Schmidt (Max GreenfieldWeronika Mars, Brzydula Betty) to współczesny młody Casanova. Usilnie stara się zawsze być w centrum uwagi. Trzeci lokator to Winston (Lamorne MorrisThe Guild). Jest byłym sportowcem
i uwielbia współzawodnictwo. Musi ułożyć sobie życie ze świadomością, ze nie ma w nim już miejsca na koszykówkę – życie w świecie, gdzie nie zawsze chodzi o wygrywanie lub przegrywanie.

W grupie jest też przyjaciółka z dzieciństwa Jess – Cece (Hannah Simone) – poważna
i nieco cyniczna modelka. Jest sprytna i w odróżnieniu od Jess większość czasu spędza udzielając innym porad związkowych, jakich może udzielać tylko profesjonalna modelka. Cece i Jess, dzięki temu, że są tak różne, idealnie się uzupełniają.

 

OSTATNI PRAWDZIWY MĘŻCZYZNA, Sezon 1

Last Man Standing, Season 1

(24 odc. po 30 min.)

PREMIERA: ŚRODA, 22 SIERPNIA, GODZ. 21.00 i 21:30

Emisja w środy od 21.00 (po dwa odcinki)

Twórcami serialu Ostatni prawdziwy mężczyzna, który zadebiutował ze świetnymi wynikami oglądalności na jesieni ubiegłego roku w USA (premiera przyciągnęła 13 mln. widzów) są scenarzysta Reckefeller Plaza – Jack Burditt oraz znany aktor komediowy
a także producent i reżyser – Tim Allen, który gra główną rolę w serialu.

Weteran telewizji Tim Allen – znany z ról w takich tytułach jak Pan Złota Rączka, Śnięty Mikołaj czy Gang dzikich wieprzy wraca na ekrany telewizorów jako Mike Baxter, podróżujący po świecie, przebojowy dyrektor marketingu, który właśnie staje przed największym życiowym wyzwaniem… własną rodziną.

Kiedy żona Mike’a – Vanessa (Nancy Travis, Stowarzyszenie wędrujących dżinsów, Trzech mężczyzn i niemowlę) dostaje awans, Mike musi zająć się zdominowanym przez kobiety domem.

Przyzwyczajone przez lata do porad i wskazówek wychowawczych udzielanych przez matkę, trzy córki Mike’a nie są przygotowane na otrzymywanie ich od staromodnego i porywczego ojca. Szczególnie 20-letnia Kirstin, która stara się samotnie wychować syna imieniem Boyd w sposób zbyt liberalny zdaniem Mike’a. Zbzikowana na punkcie gwiazd Mandy ma problem ze stylem ojca, zaś wydająca się mieć najwięcej wspólnego z nim, lubiąca sport, Eve również nie zawsze dobrze rozumie wskazówki ojca.

Kiedy nie walczy o swoją męskość w domu, Mike pracuje w firmie sprzedającej akcesoria dla prawdziwych mężczyzn Outdoor Man: miejsce w którym można kupić broń, suszone mięso czy leżankę w kolorach kamuflażu, wszystko pod jednym przepełnionym testosteronem dachem. Szef Mike’a – Ed Alzate (Hector Elizondo, Sylwester w Nowym Jorku, Uciekająca panna młoda) uznał, że prezentowanie oferty handlowej w formie drukowanego magazynu jest już przestarzałą formą i przydzielił mu zadanie rozbudowania strony internetowej. Z pomocą swojego podwładnego – Kyle’a, Mike prowadzi wideo bloga Outor Man, który pozwala Mike’owi nie tylko na prezentowanie oferty sklepu ale także na wyrażanie opinii związanych z jego największą obawą – „Co się stało z prawdziwymi mężczyznami w 21. wieku?”.

 

LOUIE, Sezon 2

Louie, Season 2

(13 odc. po 30 min.)

PREMIERA: ŚRODA, 8 SIERPNIA, GODZ. 22:30

Emisja w środy o 22.00 i 22:30

„Louie” jest owocem wyobraźni Louisa C.K., amerykańskiego komika. Serial pokazuje codzienne zmagania, poszukiwania miłości i pogoń za humorem. Każdy odcinek to pewna historia z wplecionymi akcentami kabaretowymi.

Serial jest inspirowany życiem Louisa C.K. i pokazuje go jako komika na scenie, ale też poza nią, jako ojca dwóch córek, który jest świeżo po rozwodzie. Każdy z odcinków opowiada albo dwie historie (które mogą, ale nie muszą być ze sobą powiązane), albo jedną, dłuższą.

Historie urozmaicone są kabaretowymi wstawkami C.K., filmowane zwykle w nowojorskich klubach, głównie w Comedy Cellar i Carolines na Manhattanie. Co ciekawe, materiał filmowany jest raczej ze sceny niż z perspektywy publiczności.

 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.