FOX w marcu 2016

rosewoodW marcu na kanale FOX obejrzymy: nowy serial kryminalny „Rosewood”, 5 sezon serialu „Homeland” oraz 2 sezon serialu „Agentka Carter”.

FOX HD

Rosewood, Sezon 1
Rosewood, Season 1
(22 odcinki, po 60 minut)

rosewood

PREMIERA: WTOREK, 15 MARCA, GODZ. 21:00 (DWA ODCINKI)
Emisja we wtorki od godz. 21:00
Po raz pierwszy w Polsce. Tylko na FOX!

„Rosewood” to nowy serial kryminalny, który śledzi losy niezwykle zdolnego, inteligentnego i charyzmatycznego patologa dr. Beaumonta Rosewooda (w tej roli Morris Chestnut znany m.in. z seriali „Maski szpiega”, „American Horror Story” oraz filmów „Plan gry” i „Jaskinia”), który jest jednym z najlepszych w swoim fachu w Miami. Prowadzi prywatne, nowoczesne laboratorium, w którym odkrywa fakty medyczne, które czasem umykają innym lekarzom. Jeśli rodzina zmarłego ma wątpliwości co do oceny przyczyny zgonu, zawraca się z prośbą o konsultację do dr. Rosewooda. Mężczyzna często współpracuje z policją – w rozwiązywaniu kryminalnych zagadek pomaga mu detektyw Annalise Villa (Jaina Lee Ortiz, „The After”) – twarda i błyskotliwa policjantka, która sięga po mało konwencjonalne metody w swojej pracy. Sposób bycia pani detektyw częściej irytuje Rosewooda, niż go zachwyca, ale w jakiś niezwykły sposób, para ta odnosi niebywałe sukcesy na polu rozwiązywania skomplikowanych zagadek kryminalnych.

Rosewood specjalizuje się w rozwiązywaniu najtrudniejszych spraw, z jakimi boryka się policja w Miami. W serialu zobaczymy jak razem z detektyw Villą spróbują rozwikłać zbrodnię, w którą zamieszany jest wpływowy i zamożny mieszkaniec miasta, jak również podążymy śladami serii tajemniczych morderstw, o które podejrzany jest młody geniusz, w którego niewinność wierzy Rosewood. Nie raz podejmowane przez tę dwójkę sprawy okażą się prawdziwym wyzwaniem, jak chociażby udowodnienie, że wybitny lekarz zabił swoich dwóch pacjentów, mając na to jedynie śladowe dowody…

O pomoc do Rosewooda i Villi zgłosi się sam kapitan policji Hornstock, który zostaje głównym podejrzanym w sprawie o zabójstwo swojej trzeciej, byłej żony. Kapitan darzy nieformalnych partnerów dużym zaufaniem i ma nadzieję, że dzięki ich zaangażowaniu uda mu się oczyścić z zarzutów swoje dobre imię. Nie zawsze jednak Rosewood i Villa będą działać razem – gdy jeden z najbardziej rozchwytywanych projektantów w mieście podzieli się z Rosewoodem swoimi obawami o planowanym zamachu na jego życie podczas nadchodzącego tygodnia mody, ten zwróci się o wsparcie do swojego najlepszego przyjaciela dr. Mike’a Boyce’a (w tej roli Taye Diggs, „Equilibrium”, „Chicago”).

W serialu występują także: Lorraine Toussaint („Selma”, „Orange Is the New Black”) jako matka głównego bohatera – Donna Rosewood, Gabrielle Dennis („Zasady gry”) jako Pippy Rosewood – siostra dr. Beaumonta, Anna Konkle („Jess i chłopaki”) jako jej dziewczyna – Tara Milly „TMI” Izikoff oraz Domenick Lombardozzi („Boardwalk Empire”) jako kapitan Ira Hornstock.

 

Homeland, Sezon 5
Homeland, Season 5
(12 odcinków po 60 min.)homeland 5

PREMIERA: CZWARTEK, 3 MARCA, GODZ. 22:00 (DWA ODCINKI)
Emisja w czwartki od godz. 22:00

Premiera pierwszego sezonu „Homeland” miała miejsce w 2011 roku, zaledwie tydzień po 10. rocznicy tragicznych, nowojorskich wydarzeń z 11 września 2001. Serial doskonale wpisał się w ówczesną atmosferę obchodów związanych z atakami na WTC, przedstawiając widzom oryginalny punkt widzenia na przygotowanie Amerykanów na podobne zagrożenia.

W najnowszym już 5. sezonie „Homeland” widzowie będą świadkami dalszej walki z terroryzmem, który zatacza coraz szersze kręgi. Zobaczą jak masowa inwigilacja, globalna komunikacja i media społecznościowe mogą być wykorzystywane do obrony i walki z terroryzmem na całym świecie.

Sezon piąty rozgrywa się blisko trzy lata po wydarzeniach z finału ostatniej serii. Tym razem głównym rejonem działań jest Berlin. Starając się wybaczyć sobie popełnione błędy oraz pogodzić się z rozczarowaniami po latach pracy na pierwszej linii frontu
w wojnie z terroryzmem, Carrie Mathison (w tej roli fantastyczna Claire Danes, „Romeo i Julia”, „Godziny”, „Gwiezdny pył”), dobrowolnie decyduje się na „wygnanie” do Europy. Zostaje zatrudniona w firmie niemieckiego filantropa Otto Duringa (Sebastian Koch, „Szklana pułapka”, „Dziewczyna z portretu”), gdzie kieruje zespołem ds. zabezpieczeń w jego firmie. Wkrótce kobieta odkrywa, że niełatwo jest zapomnieć o przeszłości i zamknąć za sobą rozdziały dawnego życia. Była agentka ponownie zostaje wciągnięta w sprawy, o których chciała zapomnieć i zmuszana jest do podejmowania wątpliwych wyborów, o których myślała, że dawno zostawiła za sobą. Carrie nadal boryka się z chorobą, która niejednokrotnie komplikowała jej życie. Ciekawostką jest to, że Claire Danes, przygotowując się do roli Mathison, spotykała się nie tylko z agentami CIA, którzy opowiadali jej o zawodzie, ale również analizowała nagrania wykonane przez cierpiących na cyklofrenię osób. Pomocą służyła jej także trenerka, ekspertka i autorka książek o chorobie dwubiegunowej – Julia Fast.

Obok Carrie Mathison w serialu pojawiają się m.in. Saul Berenson – szef sekcji europejskiej CIA i mentor Claire (Mandy Patinkin, „Gdybym tylko tu był”, „Trup jak ja”), podlegająca bezpośrednio Saulowi, Allison Carr, zawiadująca oddziałem CIA w Berlinie (Miranda Otto, „Ja, Frankenstein”, „Wojna światów”), obecny chłopak Carrie i radca prawny Jonas Happich (Alexander Fehling, „Labirynt kłamstw”, „Bękarty wojny”) oraz amerykańska dziennikarka pracująca w Berlinie dla Duringa – Laura Sutton (Sarah Sokolovic, „Żona idealna”, „Chłód nadchodzi nocą“).

Ze stałej obsady powrócą również: pracownik operacyjny CIA Peter Quinn (Rupert Friend, „Hitman: Agent 47”, „Duma i uprzedzenie”) oraz szef CIA Dar Adal (F. Murray Abraham, „Grand Budapest Hotel”, „Trzynaście duchów”).

„Homeland” to ulubiony serial prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy. Prezydent tak bardzo docenił tę produkcję, że zamówił DVD ze wszystkimi dostępnymi odcinkami.

 

Agentka Carter, Sezon 2
Marvel’s Agent Carter, Season 2
(10 odcinków po 60 min.)

agentka carter 2

PREMIERA: PIĄTEK, 11 MARCA, GODZ. 21:00 (DWA ODCINKI)
Emisja w piątki od godz. 21:00

„Agentka Carter” to serial inspirowany popularnymi postaciami komiksowymi (firmy Marvel) i filmami, m.in. „Kapitan Ameryka. Pierwsze starcie” oraz „Kapitan Ameryka. Zimowe starcie”. Jest częścią tzw. Filmowego Universum Marvela (ang. Marvel Cinematic Universe, skrót: MCU), czyli franczyzy obejmującej głównie filmy fabularne o superbohaterach (Marvel Studios), filmy krótkometrażowe (Marvel One-Shots), seriale oraz komiksy (Marvel Comics). MCU jest jedną z najbardziej dochodowych franczyz na świecie. Pomiędzy produkcjami należącymi do Filmowego Uniwersum Marvela często występują wspólne wątki, postaci oraz aktorzy.

W pierwszym sezonie serialu po śmierci ukochanego Steve’a Rogersa, czyli legendarnego Kapitana Ameryki, Peggy Carter (w tej roli znakomita Hayley Atwell, „Księżna”, „Filary ziemi”) zostaje oddelegowana do pracy za biurkiem w departamencie Naukowych Rezerw Strategicznych. Jednak kiedy jej przyjaciel Howard Stark (Dominic Cooper, „Need for Speed”) zostaje oskarżony o zdradę, Peggy postanawia mu pomóc.

Akcja drugiej serii rozgrywa się w 1947 roku – rok po wydarzeniach z pierwszego sezonu, a przed zdarzeniami pokazanymi w filmie krótkometrażowym „Agentka Carter” (z 2013 roku). Peggy przenosi się z Nowego Jorku do Los Angeles, gdzie podejmuje się nowej, niebezpiecznej misji, poznaje nowych przyjaciół oraz… otwiera się na nową miłość… Kobieta staje się agentką-legendą, którą podziwiają inni koledzy z branży.

W serialu pojawiają się dobrze znane postaci: cyniczna i niebezpieczna Dottie Underwood (Bridget Regan, „Miecz prawdy”, „Białe kołnierzyki”) oraz sprytna i niezależna żona Jarvisa – Ana (Lotte Verbeek, „Rodzina Borgiów”, „Gwiazd naszych wina”, „Nic osobistego”).

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.