FOX w kwietniu 2013 “Demony da Vinci”, „Homeland 2”, „Community 4”, „Orły z Bostonu 2”

Demony Da VinciSerial “Demony da Vinci”, według scenariusza Davida S. Goyera, współtwórcy filmów „Batman – FOX HDPoczątek” i „Mroczny Rycerz” zadebiutuje na kanale FOX już 18 godzin po premierze amerykańskiej.  Drugi sezon serialu Homeland”, jednego z najbardziej uznanych przez krytyków seriali na przestrzeni ostatnich lat, sześciokrotny laureat nagrody Emmy® w tym dla najlepszego serialu dramatycznego oraz pięciokrotny laureat Złotych Globów. 4 już sezon serialu komediowego „Community” oraz 2 sezon serialu „Orły z Bostonu”.

PREMIERY W KWIETNIU NA FOX

 

DEMONY DA VINCI, Sezon 1

Da Vinci’s Demons, Season 1

Da Vinci's Demons 2013

(8 odcinków po 90 minut)

PREMIERA: SOBOTA, 13 KWIETNIA, GODZ. 22:00

Emisja w soboty o godz. 22:00

Serial “Demony da Vinci”, według scenariusza Davida S. Goyera, współtwórcy filmów „Batman – Początek” i „Mroczny Rycerz” zadebiutuje na kanale FOX już 18 godzin po premierze amerykańskiej.

“Demony da Vinci” to niezwykła opowieść o niezwykłym człowieku. Jest to historia o geniuszu, pasji i chęci przygód, szaleństwie i mistycyzmie, prawdzie i fantazji. Serial “Demony da Vinci” opowiada owianą tajemnicą historię człowieka, który odkrył przyszłość. Jest jak szalony sen, który ukazuje to co mogłoby się zdarzyć.

Z renesansową Florencją w tle, David S. Goyer przenosi na nasze ekrany owiane tajemnicą, nieznane dotąd lata z życia Leonarda da Vinci.

Błyskotliwy i pełen pasji dwudziestopięcioletni Da Vinci (Tom Riley) to artysta, wynalazca, wojownik, kochanek, marzyciel i idealista. Jako wolnomyśliciel o niemalże ponadludzkim intelekcie i talentach, próbuje żyć w granicach danej mu rzeczywistości i epoki. Nie tylko zaczyna widzieć przyszłość, ale i ją wymyślać.

W pełnej magicznego realizmu opowieści, która łączy elementy historycznej fantazji z mocą sił nadprzyrodzonych, da Vinci zostaje odkryty i zinterpretowany na nowo. To opowieść o geniuszu i napędzającym go mroku przesycona intrygą i erotyzmem nieopowiedziana do tej pory historia o nieokiełznanym geniuszu, poświęceniu i intelekcie.

Da Vinci to prawdopodobnie jeden z najsławniejszych ludzi wszechczasów. Intryguje i fascynuje ludzi na całym świecie.  Ale co tak naprawdę o nim wiemy? Dlaczego tak mało wiemy o tym co robił między 18 a 32 rokiem życia? Dlaczego z liczącego 13 000 stron notatnika przetrwało tylko 6 000 stron? Czy zniszczono je celowo? Jakie zawierały sekrety? Serial pokaże odpowiedź na niektóre z tych pytań.

Pierwszy sezon, rozgrywający się we Florencji w latach 1477-1478, śledzi owiane tajemnicą lata z życia Leonarda da Vinci. Da Vinci to młody, porywczy, pewien siebie, twórczy wizjoner, który nie boi się zaryzykować wszystkiego dla miłości i wolności. Ma dwadzieścia pięć lat i pracuje na własne nazwisko. Przystojny, błyskotliwy, prawdziwy geniusz, zupełnie inny od mężczyzn swojej epoki.  Jest w

centrum walk o władzę między swoją ukochaną Florencją a Rzymem, dodatkowo uwikłany w miłosny trójkąt
z Lucrezią (Laura Haddock), kochanką swojego patrona. Życiu Leonarda da Vinci daleko do równowagi.

Da Vinci widzi i przewiduje rzeczy, których inni nie dostrzegają. Dzięki wspaniałym projektom odkrywa  tajemnice wszechświata. Jego niezwykły dar jest doceniany przez targane wojną włoskie miasta-państwa, dlatego konstruuje wyrafinowaną broń masowego rażenia na setki lat zanim ktokolwiek mógłby ją sobie wyobrazić.

Jednak jego prawdziwym powołaniem jest odkrycie tajemnic wszechświata. Tymczasem Watykan bezlitośnie zwalcza tajemną wiedzę, która napędza geniusz Leonarda i jest w stanie wyzwolić ludzkość.

Pasja, ambicja i niebezpieczeństwo to dopiero początek tej historii. Da Vinci poszukuje Księgi Liści, mistycznego kompendium tajnej, zakazanej wiedzy, która według legendy odkrywa sekretną historię naszego świata. Aby posiąść tę wiedzę, Leonardo będzie w stanie zaryzykować wszystko, co ma.

W swoich poszukiwaniach trafia do rzekomo nawiedzonego miasta. Stanie oko w oko ze środkowoeuropejskim władcą i szaleńcem, Vladem Draculą; włamie się do Tajnego Archiwum Watykańskiego w poszukiwaniu prawdy. Żeby bronić Florencji, stworzy broń masowego rażenia. Będzie jednak zmuszony ponieść konsekwencje swoich czynów. Za chaos, który wywoła dla dobra ludzkości, przyjdzie mu zapłacić wysoką cenę.

W serialu zobaczyć będzie można niezwykłe wynalazki Leonarda takie jak paralotnia czy kombinezon nurka. A także obrazy… począwszy od portretu Lucrezi, kobiety, której nie powinien był kochać. Co takiego dostrzeże da Vinci w jej rysach? Kiedy zrozumie, że jego wielka miłość skrywa przerażający, mroczny sekret?

Wiele serialowych postaci istniało w rzeczywistości, tak jak realnych jest wiele pokazanych wydarzeń m.in. spisek Pazzich, dojście do władzy rodu Medici, walka między Florencją a Rzymem. Kult mitraizmu nadal owiany jest tajemnicą, jednak znane są jego wielkie wpływy na tamte czasy. Czy stanowi on klucz do odkrycia prawdy o brakujących latach w biografii Leonarda da Vinci?

HOMELAND, Sezon 2

Homeland, Season 2

Homeland Season 2

(12 odcinków po 60 minut)

PREMIERA: WTOREK, 9 KWIETNIA, GODZ. 21:00 i 22:00

Emisja we wtorki o godz. 21:00

Homeland to jeden z najbardziej uznanych przez krytyków seriali na przestrzeni ostatnich lat, sześciokrotny laureat nagrody Emmy® w tym dla najlepszego serialu dramatycznego oraz pięciokrotny laureat Złotych Globów.

W drugim sezonie Carrie Mathison (Claire Danes) nie jest już agentką. Zhańbiona była pani oficer, w zaciszu domowym powoli wraca do zdrowia po maniakalnych, mających miejsce w pierwszym sezonie zaburzeniach, przez które o mały włos nie

zniszczyła politycznej kariery amerykańskiego bohatera Nicholasa Brody’ego (Damian Lewis). Miesiąc po wyrzuceniu
z CIA ryzyko i zawirowania, które kiedyś stanowiły sens życia Carrie, są teraz nudnymi wspomnieniami. Kobieta przechodzi terapię i jest pod stałą opieką rodziny. Tej nowej, bardzo kruchej egzystencji Carrie grozi rozbicie za sprawą starych przyjaciół Saula Berensona (Mandy Patinkin) i Davida Estesa (David Harewood), którzy niespodziewanie zjawiają się w jej drzwiach z prośbą o pomoc.

Tymczasem Nicholas Brody, kilka miesięcy przed inauguracją na kongresmena, ma kalendarz wypełniony oficjalnymi spotkaniami. Każdy ma względem niego jakieś plany – wice prezydent William Walden, przyjaciel
z Marines Mike Faber czy też przywódca terrorystów – Abu Nazir. Podczas gdy Brody stara się zmienić oblicze amerykańskiej polityki zagranicznej bez rozlewu krwi, dowiaduje się, że jego działania mogą być niewystarczające dla Nazira. Z każdym wypowiedzianym przez niego kłamstwem mur wokół Brody’ego zacieśnia się, grożąc jemu i jego rodzinie zburzeniem wszystkiego, co osiągnęli od czasu jego powrotu.

Ponieważ sytuacja w kraju i za granicą staje się coraz bardziej napięta, światy Carrie i Brody’go ponownie się zderzają, pogłębiając relacje zbudowane na kłamstwach, podejrzliwości i pragnieniach. Czy Carrie uda się wreszcie dowieść prawdy, której odkrycia była tak blisko? Czy Brody jest w stanie utrzymać się na powierzchni, podczas gdy przeciwstawne siły grają nim jak pionkiem? Ktokolwiek zyska przewagę w tym niebezpiecznym starciu ani Carrie ani Brody nie wyjdą z tego bez szwanku.

 

Homeland w 2012 roku zdobył 4 nagrody Emmy® w tym dla najlepszego serialu dramatycznego, dla najlepszego aktora w serialu dramatycznym (Damian Lewis), najlepszej aktorki w serialu dramatycznym (Claire Danes) oraz za najlepszy scenariusz (Alex Gansa, Howard Gordon, Gideon Raff).

 

COMMUNITY, Sezon 4

Community, Season 4

Community

(13 odcinków po 30 minut)

PREMIERA: ŚRODA, 24 KWIETNIA, GODZ. 21:00 i 21:30

Emisja w środy o godz. 21:00 i 21:30

Chwalony przez krytyków serial Community to mądra i żywiołowa komedia, opowiadająca o losach zżytych ze sobą studentów uczęszczających do Greendale Community College. W centrum grupy znajduje się Jeff Winger (Joel Edward McHale, Ted, Spider Man 2) wygadany prawnik, który po tym jak traci uprawnienia do wykonywania zawodu zmuszony jest powróć na studia by odzyskać licencję.

Po wybuchowym trzecim roku w Greendale, obfitującym w wiele wydarzeń w tym między innymi walkę Deana Peltona z Deanem Laybourne (gościnnie John Goodman, Operacja Argo, Artysta), ślub, ciężkie lekcje biologii oraz przemianę Changa z oficera ochrony w dyktatora megalomana, grupa studentów powraca by zmagać się z wyzwaniami czwartego roku. W czwartym sezonie studenci będą zgłębiać tajniki historii z profesorem Noelem Cornwallisem, w którego rolę wciela się Malcolm McDowell (Ekipa, Mechaniczna Pomarańcza, Artysta), wybiorą się również w podróż do rezydencji Pierce’a aby spędzić w niej Halloween, Jeff w końcu spotka się z dawno zaginionym ojcem, a Shirley będzie czerpała ogromną radość z prowadzenia swojego sklepu z kanapkami.

ORŁY Z BOSTONU, Sezon 2

Boston Legal, Season 2

OrlyZBostonu2

(27 odcinków po 60 minut)

PREMIERA: WTOREK, 16 KWIETNIA, GODZ. 20:05

Emisja od poniedziałku do piątku o godz. 20:05

Wielokrotnie nagradzana Emmy obsada Orłów z Bostonu powraca w drugim sezonie serialu opowiadającego o życiu prywatnym i zawodowym znakomitej lecz często rozchwianej emocjonalnie grupy prawników. Pełna niebanalnego humoru seria, porusza wiele społecznych i moralnych problemów oraz ukazuje różne drogi dążenia do szczęścia i pieniędzy. Zdobywcy nagrody Emmy James Spader (Lincoln, Kancelaria adwokacka) i William Shatner (Kancelaria adwokacka, Star Trek, Columbo) wcielający się w role Alana Shore’a i Danny’ego Crane’a to niesamowite bratnie dusze wśród brygady adwokatów pracujących w kancelarii Crane, Pool&Schmidt. Aby zaprowadzić porządek w chaotycznym biurze do Bostonu powraca jeden ze wspólników kancelarii Shirley Schmidt (grana przez pięciokrotną zdobywczynię Emmy Candice Bergen, Miss Agent, Seks w wielkim mieście). Czujnym okiem obserwuje wszystkich pracowników, a szczególnie Denny’ego Cranea, z którym ma burzliwą historię.

W drugiej serii serialu pojawią się Denise Bauer (Julie Bowen, Współczesna rodzina, Trawka) twarda i mądra kobieta, która nie pozwoli nikomu stanąć na swojej drodze do sukcesu. Garrett Wells (Justin Mentell, Załoga G) ambitny młody pracownik, mający problemy z wyczuciem momentu, w którym należy się wycofać oraz Sara Hot (Ryan Michelle Bathe, Poślubione armii, Jak upolować faceta) również młoda stażem, przewyższająca intelektem swoich rówieśników pracownica, której niemałe trudności sprawia przełożenie prawniczej wiedzy książkowej na prawdziwe życie.

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.