FOX i FOXLife w maju 2013 „Szach-Mat”, „Zawód: Amerykanin”, „Orły z Bostonu 3”, „Świat Według Mindy”, „Mad Men 6”, „Cień Anioła”, „W garniturach”

SwiatWedlugMindy

W maju na kanale FOX obejrzymy FOX HDnowy serial kryminalny  „Szach-Mat”, trzeci sezon serialu „Orły z Bostonu”. Kanał FOXLife nowy serial komediowy FOX LIFE„Świat Według Mindy”, oraz 6 już sezon serialu „Mad Men”

Aktualizacja: Kanał FOX w maju wyemituje jeszcze seriale „Zawód: Amerykanin” (The Americans), oraz serial obyczajowy „W garniturach” .Na kanale FOX Life obejrzymy jeszcze „Cień Anioła” z Jessicą Albą.

 

 

PREMIERY W MAJU NA FOX

 

ZAWÓD: AMERYKANIN, Sezon 1

The Americans, Season 1

(13 odcinków po 60 minut)

ZawodAmerykanin

PREMIERA: NIEDZIELA, 12 MAJA, GODZ. 21:00

Emisja w niedziele o godz. 21:00 i 22:00

Zawód Amerykanin to nowa, trzymająca w napięciu seria, opowiadająca historię dwójki szpiegów KGB. Udający szczęśliwe małżeństwo, żyjący na przedmieściach Waszyngtonu w czasach prezydentury Ronalda Reagana, Philip (Matthew Rhys, Bracia i Siostry) i Elizabeth Jennings ( Keri Russell, Felicity, Zaginiona) zajmują się przechwytywaniem informacji dla Związku Radzieckiego. W skład ich rodziny wchodzi również dwójka dzieci, która nie ma pojęcia czym trudnią się ich rodzice i jaka jest ich prawdziwa tożsamość. Z dnia na dzień związek Philipa i Elizabeth zdaje się coraz bardziej namiętny i szczery, jednak ciągła eskalacja zimnej wojny sprawia, iż w ich życie coraz mocniej ingeruje siatka szpiegów pod której kontrolą się znajdują. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy ich sąsiadem zostaje Stan (Noah Emmerich, The Truman Show), agent FBI pracujący dla kontrwywiadu.

 

SZACH-MAT, Sezon 1

Endgame, Season 1

(13 odcinków po 60 minut)

Szach-Mat

PREMIERA: PONIEDZIAŁEK, 20 MAJA, GODZ. 21:00

Emisja w poniedziałki o godz. 21:00

 

Po raz pierwszy w Polsce. Tylko na FOX!

 

Endgame to niezwykle oryginalny serial skupiający się na osobie wybitnego szachisty. Arkady Balagan (Shawn Dolye, Długi pocałunek na dobranoc), używając swoich logistycznych umiejętności, które pozwoliły mu zostać mistrzem świata w

królewskiej grze, rozwiązuje zagadki niewyjaśnionych zbrodni kryminalnych. Traumatyczne wydarzenia związane z zabójstwem narzeczonej znacząco wpływają na jego życie, przerażony funkcjonowaniem w normalnym świecie staje się więźniem luksusowego hotelu w Vancouver.

Arogancki, błyskotliwy i charyzmatyczny, urodzony w Rosji Balagan analizując wiele sprzecznych scenariuszy jest w stanie wyobrazić sobie motywy i ruchy nieznanych mu przeciwników. Dzięki ogromnemu geniuszowi rozwiązuje zagadki, które wprawiają w osłupienie nawet najbardziej zasłużonych oficerów policji. W międzyczasie mężczyzna próbuje dowiedzieć się kto i dlaczego zabił jego narzeczoną – Rosemary. Przy pomocy jej siostry – Pippy snuje wiele teorii dotyczących tego morderstwa.

 

 

ORŁY Z BOSTONU, Sezon 3

Boston Legal, Season 3

(24 odcinki po 60 minut)

OrlyZBostonu3

PREMIERA: CZWARTEK, 23 MAJA, GODZ. 20:05

Emisja od poniedziałku do piątku o godz. 20:05

 

Kolejna odsłona Orłów z Bostonu nadal z niewymuszoną łatwością łączy komedię z patosem. Trzeci sezon otwierają zaręczyny Denise (Julie Bowen, Współczesna rodzina, Trawka) z ciężko chorym Danielem (Michael J. Fox, Powrót do przyszłości), który znika by poddać się eksperymentalnej terapii. Do grupy

prawników dołączają dwie nowe twarze, niezwykle inteligentna Claire Sims (Constance Zimmer, Ekipa) oraz zarozumiały Jeffrey (Craig Bierko, Las Vegas Parano). Pod nieobecność Daniela Jeffrey i Brad (Mark Valley, Anatomia prawdy) rywalizują
o uczucia Denise. Wkrótce do firmy zawita kolejna nowa postać – Clarence, w którą wcieli się Gary Anthony Williams (Tajniak).

Tak jak w poprzednich sezonach prawnicy z kancelarii Crane, Poole & Schmidt zmierzą się z niezwykle zróżnicowanymi sprawami, od zabójstwa żony sędziego (gościnny udział Ashtona Holmesa, Zemsta oraz Katey Sagal, Świat według Bundych) po problemy z niesfornym podglądaczem (David Dean Botterell, Dharma i Greg).

 

Ta pełna niebanalnego humoru seria w dalszym ciągu porusza wiele społecznych i moralnych problemów takich jak wolność wyznania czy prawo imigracyjne.

 

W GARNITURACH, Sezon 1

Suits, Season 1

(11 odcinków po 60 minut

pilotowy odcinek 120 minut)

Wgarniturach

PREMIERA: PIĄTEK, 31 MAJA, GODZ. 21:00

Emisja w piątki o godz. 21:00

 

Podczas ucieczki przed policją, w wyniku niedoszłej transakcji narkotykowej, Mike Ross (Patrick J. Adams, Pani Prezydent, Heartland), wybitnie inteligentny niedoszły student college’u, pomyłkowo trafia na rozmowę kwalifikacyjną z jednym z najskuteczniejszych prawników w Nowym Jorku, Harveyem Specterem (Gabriel Macht, Miłość i inne używki, S.W.A.T.: Miasto w ogniu). Znużony pozbawionymi polotu absolwentami studiów prawniczych, Harvey postanawia zaryzykować i z miejsca zatrudnia Mike’a po tym, jak poznaje się na jego naturalnym talencie i fotograficznej pamięci.

Mike i Harvey stanowią zwycięską drużynę. Jednakże chociaż Mike jest geniuszem, wciąż musi się wiele nauczyć na temat prawa. Pomimo, że Harvey może wydawać się pozbawionym emocji, zimnokrwistym rekinem, współczucie i zatroskanie Mike’a ich sprawami i klientami pomoże mu przypomnieć sobie dlaczego kiedyś zajął się prawem. Do innych sojuszników Mike’a w biurze, którzy pomagają mu w służeniu sprawiedliwości, należą najlepsza asystentka prawna w firmie Rachel (Meghan Markle, Szefowie wrogowie, Twój na zawsze) oraz nie rzucająca słów na wiatr sekretarka Harveya, Donna (Sarah Rafferty, Sześć stóp pod ziemią, Bez śladu) – obie pełne energii i absolutnie niezbędne w kancelarii.

Mike i Harvey muszą utrzymywać swój sekret w tajemnicy przed wszystkimi, w tym partnerką zarządzającą, Jessicą (Gina Torres, Serenity, Firefly) oraz wrogiem Harveya, Louisem (Rick Hoffman, Hostel, Potępiony), którego zamiarem jest jak najbardziej uprzykrzyć Mike’owi życie.

 

PREMIERY W MAJU NA FOX Life

 

Mad Men, Sezon 6

Mad Men, Season 6

(13 odc. po 60 min.)

MadMen6

PREMIERA: CZWARTEK, 23 MAJA, GODZ. 22:00

Emisja w czwartki o godz. 22:00

PO RAZ PIERWSZY W POLSCE. TYLKO na FOX Life!

Mad Men to kultowy ale i kontrowersyjny serial o tym jak umiejętnie sprzedaje się kłamstwo. Jego akcja toczy się w Nowym Jorku w latach 60. ubiegłego wieku. Opowiada o życiu zawodowym i prywatnym bezlitośnie konkurujących ze sobą pracowników agencji reklamowej przy Madison Avenue. Jego bohaterowie żyją w świecie zdominowanym przez manipulację i walkę o władzę, w którym bezwzględne dążenie do wypromowania produktów staje się formą sztuki. Zaabsorbowani, nie zauważają nawet, kiedy ich własne życia także stają się towarem na sprzedaż. Serial przedstawia również zmiany obyczajowości amerykańskiego społeczeństwa, a w szczególności rosnącą rolę kobiet w świecie dotychczas zarezerwowanym tylko dla mężczyzn.

ŚWIAT WEDŁUG MINDY, Sezon 1

The Mindy Project, Season 1

(24 odc. po 30 min.)

SwiatWedlugMindy

PREMIERA: PONIEDZIAŁEK, 27 MAJA, GODZ. 21:00 I 21:30

Emisja w poniedziałki od godziny 21:00 (po dwa odcinki)

PO RAZ PIERWSZY W POLSCE. TYLKO na FOX Life!

Świat według Mindy to niesamowita komedia, której scenarzystką, producentką oraz odtwórczynią głównej roli jest Mindy Kaling (Biuro). Serial opowiada
o dziewczynie, która pomimo sukcesów w życiu zawodowym nie może znaleźć szczęścia w miłości. Rozpaczliwie pragnie by jej sercowe sprawy w końcu potoczyły się po jej myśli, zanim przyjaciele i koledzy zmuszeni będą zainterweniować.

Zabawna niecierpliwa i politycznie niepoprawna Mindy Lahiri potrafi zacytować teksty ze wszystkich komedii romantycznych, w których gra Meg Ryan, zarówno klasyków jak i mniej

udanych produkcji, ponieważ grane przez Meg postacie bez względu na wszystko zawsze na końcu znajdują miłość. Mindy jest zdeterminowana aby być bardziej punktualną, wydawać mniej pieniędzy, schudnąć i czytać więcej książek, a wszystko po to by stać się idealną kobietą, która wreszcie spotka idealnego mężczyznę.

Pomimo braku organizacji w życiu osobistym Mindy jest wykwalifikowaną ginekolog – położną dzielącą praktykę z kilkoma innymi lekarzami z których żaden nie czyni nic by jej życie było łatwiejsze. Danny Castellano (Chris Messina, Vicky, Christina, Barcelona, Masz wiadomość) jest porywczym facetem, który ma w zwyczaju podkradanie pacjentów Mindy oraz krytykowanie wszystkich jej poczynań niezależnie czy dotyczą one pracy czy też życia miłosnego dziewczyny, chociaż wszyscy dookoła wiedzą, poza Mindy oczywiście, że tak naprawdę podziwia ją i jej pracę. Totalnym przeciwieństwem Danny’ego jest Jeremy Reed (Edd Weeks, Technicy – magicy), czyli chodząca definicja złych wiadomości. Jeremy nie tylko praktykę dzieli z Mindy, jest także częstym gościem w jej sypialni.

Dopełnieniem medycznego personelu są recepcjonistki: Betsy Puch, młoda, szczera i nadpobudliwa dziewczyna próbująca za wszelka cenę zaimponować Mindy, oraz pewna siebie, pochodząca z Jersey Shauna Dicanioa, która zawsze wie gdzie mają miejsce najlepsze imprezy i słabo ukrywa swoje zauroczenie Dannym. Mindy utrzymuje również stały kontakt ze swoja przyjaciółką z college’u Gewn Schur, która okazuje się być córką gubernatora.

Życie Mindy kręci się wokół jej medycznej kariery i zawirowań w życiu osobistym, dziewczyna wciąż marzy o spotkaniu mężczyzny, który przeszedłby jej test (brak uzależnień od narkotyków, obcisłych jeansów i sekretnej rodziny) tylko czas pokaże czy dostanie ona swoje szczęśliwe, romantyczne zakończenie.

 

CIEŃ ANIOŁA, Sezon 1

Dark Angel, Season 1

(21 odc. po 60 min.)

CienAniola

PREMIERA: PIĄTEK, 10 MAJA, GODZ. 20:00

Emisja od poniedziałku do piątku o godzinie 20:00

Stworzony przez Jamesa Camerona (Titanic, Avatar) i Charlesa H. Eglee (The Walking Dead, Dexter) Cień anioła to futurystyczna wersja “Ściganego”. Serial opowiada historię Max Guevara (Jessica Alba, Sin City – Miasto grzechu, Maczeta), która jako dziecko wraz z kilkorgiem przyjaciół uciekła  z laboratorium wojskowego, gdzie tworzeni są genetycznie ulepszeni żołnierze. Dziewczyna dzięki kociej mutacji ma wyostrzone zmysły: doskonale widzi w ciemności, a jej ruchy są szybkie i bezszelestne. Nadnaturalne zdolności pomagają jej w ucieczce przed Lydeckerem, człowiekiem odpowiedzialnym za eksperyment, oraz pozwalają  w niebezpiecznej i skorumpowanej Ameryce, która od czasu ataku terrorystycznego spadła pod względem ekonomicznym do poziomu krajów Trzeciego Świata

Życie Max diametralnie zmienia się gdy spotyka Logana Cale’a, buntownika sprzeciwiającego się obecnemu systemowi. Mężczyzna pomaga jej
w poszukiwaniu dawnych znajomych w zamian za dostęp do informacji, których sam nie może uzyskać.

 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.