FOX i FOX Comedy w kwietniu 2016

11.22.63W kwietniu na kanale FOX: nowy serial FOX HD„22.11.63”, nowy serial „Posłaniec gniewu”, 2 sezon serialu „Tyran” oraz kontynuacja 3 sezonu serialu „Agenci T.A.R.C.Z.Y.” i 3 sezon serialu „Jeździec bez głowy”. Na kanale FOX Comedy kontynuacja 2-go sezonu serialu „Czarno to widzę”.

fox_comedy-blue

 

22.11.63, sezon 1
11.22.63, Season 1
(9 odcinków po 60 minut)

11.22.63

PREMIERA: PONIEDZIAŁEK, 11 KWIETNIA, GODZ. 22:00
Emisja w poniedziałki o godz. 22:00
Po raz pierwszy w Polsce. Tylko na FOX!

W kwietniu na widzów kanału FOX czeka wiele ciekawych nowości, pierwszą z nich jest trzymający w napięciu dreszczowiec „22.11.63”.

To jedna z najważniejszych i najbardziej oczekiwanych premier serialowych tej wiosny. Serial powstał na podstawie bestsellerowej powieści „Dallas ‘63”, autorstwa mistrza literatury grozy i fantastyki Stephena Kinga.

Główny bohater – Jake Epping (James Franco, „Oz: Wielki i potężny”, „Spider Man 2”) to z pozoru niczym niewyróżniający się, zblazowany nauczyciel, któremu nie udaje się osiągnąć sukcesu na żadnym polu. Żona postanowiła ułożyć sobie życie u boku innego mężczyzny, praca nauczyciela nie sprawia mu przyjemności, a książka, którą planował wydać, okazała się totalną klapą. Gdy wydaje się, że już nic ciekawego w życiu go nie spotka, przyjaciel Al Templeton (Chris Cooper, „American Beauty”, „Adaptacja”, „Sierpień w hrabstwie Osage”) pokazuje mu portal czasowy i powierza misję. Epping ma uniemożliwić zamach na prezydenta Johna F. Kennedy’ego.

Jake Epping wyrwany ze współczesności, przenosi się do lat 60. by powstrzymać zamachowca i uratować życie prezydenta. Jednak, próbując zapobiec tragedii, będzie musiał zmierzyć się z wieloma przeciwnościami. Największymi przeszkodami na drodze Jake’a okażą się: Lee Harvey Oswald (Daniel Webber, „Przygody K9” „Śpiąca dziewczyna”), domniemany zabójca prezydenta Stanów Zjednoczonych, przeszłość, która wcale nie chce zostać zmieniona oraz rodząca się miłość. Czy bohaterowi uda się zmienić bieg historii? Jakie skutki może przynieść manipulowanie czasem?

W serialu, poza Jamesem Franco, zobaczymy między innymi Cherry Jones („24 godziny”) w roli Marguerite Oswald, matki Lee Harveya Oswalda, Sarah Gadon („Randka z królową”) jako Sadie Dunhill, Lucy Fry („Akademia wampirów”), wcielającą się w rolę Mariny Oswald, żony Lee oraz Georga McKaya („Moi chłopcy”, „Za tych, co na morzu”).

Producentem serialu „22.11.63” jest J.J. Abrams, jeden z najbardziej uznanych amerykańskich twórców w branży filmowej. Wyreżyserował m.in. „Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy”, „W ciemność: Star Trek”, „Mission: Impossible III”, czy „Zagubieni”. Wyprodukował także wiele hitów, m.in. serial „Zagubieni”, siódmą część gwiezdnowojennej sagi „Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy” oraz nagrodzonego Oscarem 2010 za najlepszą charakteryzację filmu fabularnego „Star Trek”.

Drugim producentem serialu „22.11.63” jest, powieściopisarz, mistrz grozy Stephen King. Książka, na podstawie której powstał serial z Jamesem Franco w roli głównej, „Dallas ‘63” w błyskawicznym tempie stała się bestsellerem.

Proza mistrza horroru ma opinię trudnej do wiernego przełożenia na język filmu, ale w tym przypadku sam autor włączył się w produkcję, która przenosi widza w lata sześćdziesiąte XX wieku. To jeden z wielu powodów, dla których warto oglądać „22.11.63”.

 

 

POSŁANIEC GNIEWU, sezon 1
The Bastard Executioner, Season 1
(10 odcinków po 60 minut)

poslaniec gniewu

PREMIERA: CZWARTEK, 21 KWIETNIA, GODZ. 23:00
Emisja we czwartki o godz. 23:00
Po raz pierwszy w Polsce. Tylko na FOX!

„Posłaniec gniewu” to serial, którego akcja toczy się w XIV wieku. Fabuła opowiada historię walecznego rycerza, należącego do armii króla Edwarda I – Wilkina Brattle’a (Lee Jones), który pod wpływem widoku zniszczeń wojennych przechodzi wewnętrzną przemianę i ślubuje porzucić wojenne rzemiosło.

Jednak czternastowieczna Północna Walia targana jest wewnętrznymi, buntowniczymi walkami i przewrotami politycznymi. W tych okolicznościach Wilkin musi balansować między zachowaniem własnej tożsamości, a służeniem przeznaczeniu, którego tajemnicę dopiero odkrywa. Pozostanie wiernym złożonemu przyrzeczeniu, może się okazać trudniejsze, niż przypuszczał.

Rycerzowi towarzyszy tajemnicza uzdrowicielka Annora (Katey Sagal, „Brooklyn 9-9”, „Świat według Bundych”), która swoją pozorną wszechwiedzą, wywiera na wojownika ogromny wpływ. Wilkin jest poddawany również manipulacjom Milusa Corbetta (Stephen Moyer, „Czysta krew”), przebiegłego mężczyzny o wygórowanych ambicjach politycznych. Kolejną osobą, która ma duży wpływ na głównego bohatera, jest baronowa Lady Love (Flora Spencer- Longhurst), z którą łączy go głęboka więź.

Wilkin jest nieustannie zmuszony lawirować między intrygami politycznymi
i uczuciowymi, a także borykać się z pułapkami, które zgotowała dla niego „siła wyższa”. Wszystko po to, by zrozumiał wyższy cel swojego życia.

W serialu zobaczymy także Kurta Suttera („Synowie Anarchii”) w roli The Dark Mute’a oraz Sama Spruella („Marsjanin”) jako Torana Pricharda.

 

 

TYRAN, Sezon 2
Tyrant, Season 2
(12 odcinków po 60 minut)

Tyran 2

PREMIERA: CZWARTEK, 21 KWIETNIA, GODZ. 22:00
Emisja we czwartki o godz. 22:00
Po raz pierwszy w Polsce. Tylko na FOX!

Okrutny „Tyran” powraca z drugim sezonem na FOX. Pełen politycznych i rodzinnych intryg serial opowiada historię Barry’ego Al Fayeeda (Adam Rayner, „Ścigana”, „W odwecie”), który jest młodszym synem dyktatora panującego na Bliskim Wschodzie. Po 20 latach spędzonych w Ameryce, przyjeżdża do swojej ojczyzny na ślub bratanka i momentalnie zostaje wplątany w polityczną grę swoich bliskich. Zderzenie dwóch kultur – amerykańskiej i bliskowschodniej, jest dla Barry’ego źródłem wielu nieporozumień i problemów.

Barry Al Fayeed jest człowiekiem sukcesu, któremu udało się spełnić amerykański sen Jednak gdy, za namową żony Molly (Jennifer Finnigan, „Moda na sukces”, „Krok od domu”), powraca na Bliski Wschód, zderza się z brutalnością reżimu rządzonego przez jego brata Jamala (Ashraf Barhom, „Królestwo”, „Starcie tytanów”, „Agora”) oraz ojca. Barry, nieustannie wystawiany na próby, stara się wpłynąć na despotycznego brata i zmienić sytuację polityczną w kraju.

W drugim sezonie sprawy przyjmują dla Barry’ego zły obrót. Zaplanowany przez niego zamach stanu nie dochodzi do skutku, a spisek wychodzi na jaw. Mężczyzna zostaje uwięziony i w celi śmierci oczekuje na egzekucję. Tymczasem polityczna intryga Jamala nadal zbiera swoje żniwo. Pomimo trudnej sytuacji, Molly stara się za wszelką cenę uratować życie męża. Czas może okazać się jej największym wrogiem.

W serialu wyreżyserowanym przez Gideona Raffa (autor scenariusza do „Homeland”), zdobywcę takich nagród jak Emmy (w kategorii najlepszy scenariusz serialu dramatycznego za „Homeland”) i nagrody WGA (TV) Amerykańskiej Gildii Scenarzystów (w kategorii najlepszy scenariusz nowego serialu także za „Homeland”) zobaczymy aktorów znanych z pierwszego sezonu, m.in Moran Atias (Leila Al-Fayeed, żona Jamala), Noaha Silvera (Samy, syn Molly i Barry’ego), Alice Krige (Amir Al Fayeed, matka Bassama i Jamala).

 

Agenci T.A.R.C.Z.Y., Sezon 3
Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D., Season 3
(22 odcinki po 60 minut)
agenci tarczy 3
PREMIERA: PIĄTEK, 15 KWIETNIA, GODZ. 22:00

Emisja w piątki o godz. 22:00

Po raz pierwszy w Polsce. Tylko na FOX!

Phil Coulson (Clark Gregg „Avengers”) tworzy niewielką, starannie dobraną grupę agentów ze światowej organizacji znanej pod nazwą T.A.R.C.Z.A. Ich misją jest badanie tego, co nowe, dziwne i nieznane oraz ochrona tego, co zwyczajne przed niezwyczajnym. Zespół Coulsona składa się z agenta Granta Warda (Brett Dalton „Lincoln: Historia zamachu”), który specjalizuje się w broni, walce wręcz oraz szpiegostwie, agentki Melindy May (Ming-Na Wen „Gwiezdne wrota: Wszechświat”), która jest pilotem i ekspertem w dziedzinie sztuk walki, agenta Leo Fitza (Iain De Caestecker „Lost River”), wybitnego inżyniera, oraz agentki Jemmy Simmons (Elizabeth Henstridge „Motywacja”), genialnej biolog. W podróż w nieznane dołącza do nich nowy rekrut i haker Skye.

W trzecim sezonie Clark Gregg ponownie wciela się w rolę agenta Phila Coulsona
z filmów Marvela. Pod przewodnictwem jego oraz agentki Daisy Johnson (Chloe Bennet „Nashville”), T.A.R.C.Z.A. podróżuje po świecie w poszukiwaniu kolejnych osób o niezwykłych umiejętnościach, w następstwie epickiego starcia z Jiaying (Dichen Lachman „Być człowiekiem”) i jej armią Inhumans, czyli rasy superludzi. Gdy Coulson z zespołem odkrywają nowego przedstawiciela tej rasy, T.A.R.C.Z.A. staje twarzą w twarz z inną organizacją, która, jak się okazuje, ma taką są misję do wykonania. Z kolei agent Leo Fitz (Ian De Caestecker „Brud”), wciąż nie mogąc otrząsnąć się po dramatycznym zniknięciu agentki Jemmy Simmons (Elizabeth Henstridge „Motywacja”, podejmuje ryzykowną próbę, by dowiedzieć się, jak ją odzyskać.

JEŹDZIEC BEZ GŁOWY, Sezon 3
Sleepy Hollow, Season 3
(18 odcinków po 60 min.)
jezdziec bez glowy 3
PREMIERA: PIĄTEK, 15 KWIETNIA GODZ. 21:00

Emisja w piątki o godz. 21:00

Po raz pierwszy w Polsce. Tylko na FOX!

„Jeździec bez głowy” powraca w trzecim sezonie serialu przepełnionego akcją, intrygą i nietuzinkową postacią Ichaboda (Tom Mison „Połów szczęścia  w Jemenie”). Gdy Ichabod Crane po raz pierwszy obudził się z trwającego 250 lat snu, dołączył do porucznik Abbie Mills (Nicole Beharie „Wstyd”) z jednostki policji  w miasteczku Senna Kotlina. Przez dwa sezony ta osobliwa para zbierała wskazówki i walczyła z demonami, czarnoksiężnikami oraz rozbójnikami, aby ocalić świat przed zagładą. W zaskakującym zakończeniu drugiego sezonu para odniosła zdecydowane zwycięstwo nad złem, jednak okupione śmiercią żony Crane’a,  Katriny Crane i jego syna Henry’ego Parrisha.

Sezon trzeci rozpoczyna się od niepokojącej przerwy w występowaniu zjawisk paranormalnych. Abbie jest w rozterce, rozmyśla nad kolejnym krokiem w swojej karierze, podczas gdy Ichabod stara się bliżej poznać kraj, który pomógł stworzyć  – poza granicami Sennej Kotliny. Jednakże, jak to zwykle bywa, nic nie jest takie, jakim się wydaje. Dziwny spokój już wkrótce zostanie zmącony kolejną, zaskakującą obecnością sił nadprzyrodzonych. W nowym sezonie pojawia się siostra Abbie – Jenny Mills (Lyndie Greenwood „Nikita”), silna i mądra kobieta niegdyś związana  z Ichabodem – Betsy Ross (Nikki Reed „Saga „Zmierzch”: Przed świtem. Część 2”), oraz agent FBI Daniel Reynolds (Lance Gross „Stan kryzysowy”), który ma być nowym „szefem” w mieście. Ponadto powrót Joe Corbina (Zach Appelman „Na śmierć i życie”) oraz pojawienie się tajemniczej Pandory (Shannyn Sossamon „Nieodebrane połączenie”) sprawią, że Senna Kotlina już nigdy nie będzie taka, jak wcześniej.

 

 

 

FOX COMEDY W KWIETNIU

 

CZARNO TO WIDZĘ, Sezon 2B
Black-ish, Season 2B
(22 odcinki po 30 minut)

czarno to widze 2

PREMIERA: ŚRODA, 6 KWIETNIA, GODZ. 22:00
Emisja: środy od godz. 22:00 (dwa odcinki)

Gdy Andre (Anthony Anderson, „Faceci z dzieciakami”) i Rainbow (Tracee Ellis Ross, „Przyjaciółki”) zostali rodzicami, postanowili, że dzieciństwo ich pociech będzie zupełnie inne niż ich własne. Inne, czyli lepsze. Za główny cel postawili sobie, by dać dzieciom, wszystko to, czego im zabrakło w młodości. Jednak nie wzięli pod uwagę tego, że nawet najlepsze chęci czasem nie wystarczą.

Gdy rodzice już nie dają sobie rady, na pomoc zostaje wezwany dziadek (w tej roli Laurence Fishburne, „Rzeka tajemnic”, „Matrix”, „Ukryty wymiar”, „Otello”). Dzięki niemu Andre po raz kolejny rozpoczyna swoją „misję wychowawczą”. Chce zaszczepić w dzieciach wartości, które bliskie są jego sercu. Pragnie, żeby były indywidualistami, ale także, by nie zatraciły swojej tożsamości kulturowej.

W drugim sezonie nastroje w domu Johnsonów zmieniają się jak w kalejdoskopie. Andre i Rainbow przechodzą duchową przemianę, jednak na starszych dzieciach nie robi to najmniejszego wrażenia. Zdają się być na nią odporne, podobnie jak na ideały, które próbują w nich zaszczepić rodzice. Jednak niebawem głowa rodziny zdobywa się na odwagę i postanawia dać młokosom solidną nauczkę. W święta dostają tylko po jednym prezencie! To wywoła natychmiastową zmianę w ich życiowej postawie i zachowaniu. Niestety, nie na długo. Naturę ciężko jest zmienić…

Tymczasem nad małżeństwem Andre i Rainbow zbierają się czarne chmury. Powodem tego jest nieoczekiwane pojawienie się życiu Johnsonów przyjaciółki Andre z dawnych lat… inteligentnej i piekielnie atrakcyjnej. W tej roli zobaczymy Tyrę Banks – amerykańską modelkę, prowadzącą i jurorkę w telewizyjnym reality show „America’s Next Top Model”. Banks w serialu zagra samą siebie.

W „Czarno to widzę” pojawi się także Zendaya (piosenkarka, tancerka i aktorka, „Nastoletnia agentka”), która wciela się w rolę Rasheidy – koleżanki Zoey (Jara Shahidi, „Jak po maśle”, „Wyobraź sobie”) – nastoletniej córki Johnsonów.

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.