FOX i FOX Comedy, premiery stycznia 2016

z archiwum x 2016W styczniu na kanale FOX: Zaledwie 17 godzin po premierze w USA powrót serialu „Z archiwum X (2016)”, 12 sezon serialu „Grey’s Anatomy: Chirurdzy”, 5 sezon serialu „Dawno, dawno temu” oraz  sezon serialu „Skandal”. Kanał FOX Comedy wyemituje nowy serial „Prawomocny”.FOX HD

 

PREMIERY W STYCZNIU NA
FOX

 

Z Archiwum X (2016)

The X-Files (2016)
(6 odcinków, po 60 minut)

z archiwum x 2016

PREMIERA: PONIEDZIAŁEK, 25 STYCZNIA, GODZ. 21:00
ODCINEK 2: WTOREK 26 STYCZNIA, GODZ. 22:00
Emisja we wtorki o godz. 22:00
Po raz pierwszy w Polsce. Tylko na FOX!

Zaledwie 17 godzin po premierze w USA, podczas dwudniowego wydarzenia telewizyjnego na kanale FOX, widzowie zobaczą dwa pierwsze odcinki najnowszego sezonu „Z Archiwum X” (25 stycznia: odcinek 1 i 26 stycznia: odcinek 2) – serialu, który stał się jednym z wielkich fenomenów popkultury. To najsłynniejsza seria lat dziewięćdziesiątych i jedna z najbardziej kultowych w historii telewizji.

Serial zdobył wiele cennych nagród, m.in. 5 statuetek Złotych Globów, 16 Emmy, 5 Saturnów oraz aż 111 nominacji w prestiżowych konkursach. W 2012 roku magazyn Entertainment Weekly umieścił go na 4. miejscu w rankingu 25 najbardziej kultowych seriali ostatniego ćwierćwiecza. To produkcja, na którą z zapartym tchem czekają zarówno widzowie, jak i krytycy.

„Z Archiwum X” znowu zabiera widzów na emocjonalny rollercoster: fakty mieszają się z wyobraźnią, absurdalne sprawy wydają się prawdopodobne, a para głównych bohaterów usiłuje za wszelką cenę poznać prawdę i znaleźć odpowiedź na nurtujące ludzkość pytanie o istnieniu pozaziemskiej cywilizacji.

W serialu znowu pojawią się ikony Gillian Anderson („Johny English. Reaktywacja”, „Hannibal”) oraz David Duchovny („Californication”, „Niedościgli Jonesowie”) którego zabrakło w 8. i 9. sezonie. Agentka Scully jest kobietą twardo stąpającą po ziemi, zdeterminowaną, by udowodnić, że nauka może wyjaśnić wszystkie zjawiska i zdarzenia, nawet te, które wydają się paranormalne. Nic nie jest w stanie zachwiać jej wiary w potęgę i skuteczność nauki. Występująca w tej roli charyzmatyczna Anderson, pomimo upływu lat, jest wciąż tak samo hipnotyzująca i przekonująca jako Dana Scully jak kilkanaście lat temu. Tymczasem, będący w znakomitej formie Duchovny niezmiennie wyznaje teorię o istnieniu pozaziemskich cywilizacji i jest przekonany, że ziemia roi się od kosmitów.

Obok Anderson i Duchovnego w produkcji pojawi się także Mitch Pileggi („Synowie anarchii, „Burza stulecia”), który zagra Waltera Skinnera, szefa Muldera i Scully oraz William B. Davis, pamiętny „Palacz”, znany z wcześniejszych serii „Z Archiwum X”. W serialu gościnie wystąpią także m.in. Lauren Ambrose – pamiętna Claire Fisher z „Sześciu stóp pod ziemią”, Joel McHale – znany m.in. z filmów „Ted” i „Zbaw nas ode złego”, a także Annabeth Gish („The Bridge: Na granicy”) oraz Rhys Darby („Zakochane ptaszki”).

Najnowsza seria „Z Archiwum X” składa się z sześciu, 60-minutowych odcinków. W otwierającym nową serię odcinku agenci zajmują się sprawą człowieka prawdopodobnie uprowadzonego przez obcych.

 

Grey’s Anatomy: Chirurdzy, Sezon 12
Grey’s Anatomy, Season 12
(24 odcinki po 60 min.)

chirurdzy 12

PREMIERA: ŚRODA, 13 STYCZNIA, GODZ. 21:00
Emisja w środy o godz. 21:00 po 2 odcinki
Po raz pierwszy w Polsce. Tylko na FOX!

„Grey’s Anatomy: Chirurdzy” to obecnie jeden z najlepszych i najdłużej emitowanychseriali. W 2007 roku otrzymał nagrodę Złoty Glob w kategorii Najlepszy Serial Telewizyjny. Twórcy oraz występujący w serialu aktorzy zdobyli w sumie ponad 20 prestiżowych wyróżnień i ponad 100 nominacji do najważniejszych nagród takich, jak Złote Globy, Emmy, People’s Choice, Teen Choice, Satelity, oraz nagrody Amerykańskich Gildii: Aktorów, Producentów, Reżyserów, Scenarzystów Filmowych oraz wielu innych.

Wydarzenia najnowszego sezonu „Grey’s Anatomy: Chirurdzy” rozpoczynają się w trzy miesiące po ślubie Catherine (Debbie Allen „Milioner w spodenkach”) i Richarda (James Pickens Jr. „Z Archiwum X”). Związek April (Sarah Drew „Wychodne mamusiek”) i Jacksona (Jesse Williams „Dom w głębi lasu”) znajduje się na krawędzi, kiedy April postanawia wyjechać do pracy za granicę, zostawiając zakochanego w niej mężczyznę, kolejny raz, na lodzie. Tymczasem Callie (Sara Ramirez „Masz wiadomość”) i Arizona (Jessica Capshaw „Walentynki”) znów oddają się romansom.

Serial znany jest z tego, że dużo uwagi poświęca się w nim kwestiom związanym z równouprawnieniem oraz losem kobiet w zawodzie lekarza. W najnowszym sezonie widzowie będą świadkami wielkiego wydarzenia: Chandra Wilson (Miranda Bailey, „Frankie&Alice”) w końcu zostanie pierwszą w historii szpitala kobietą-szefem oddziału chirurgii.

Do twórców najnowszego sezonu „Grey’s Anatomy: Chirurdzy” dołącza niezwykle znany i popularny aktor. Tym razem nie przed, a za kamerą stanie dwukrotny laureat Oscara – Denzel Washington. Fantastyczny aktor – znany m.in. z doskonałych kreacji w „Dniu próby” (za pierwszoplanową rolę w tym obrazie otrzymał Oscara), „Chwale” (Oscar z rolę drugoplanową), „Kolekcjonerze kości”, czy „Filadelfii” – zrealizuje jeden z odcinków serialu. Washington ma już na swoim koncie debiut reżyserski. W 2002 zrealizował film fabularny „Antwone Fisher”, a w 2007 „Klub dyskusyjny”. Tym razem zadebiutuje w roli reżysera produkcji telewizyjnej.

 

Dawno, dawno temu, Sezon 5
Once upon a time, Season 5
(23 odcinki po 60 min.)

dawno dawno temu 5

PREMIERA: NIEDZIELA, 10 STYCZNIA, GODZ. 20:05
Emisja w niedziele o godz. 20:05 po 2 odcinki
Po raz pierwszy w Polsce. Tylko na FOX!

Akcja serialu „Dawno, dawno temu” dzieje się w Storybrooke, w magicznym miasteczku, którego z pewnością nigdy nie pokaże żaden GPS. Ten serial to opowieść o tym jak przenikają się i współistnieją dwa światy: bajkowy i realny. Po tym jak pewnego dnia Emma Swan (w tej roli Jennifer Morrison „Dr House”) zdejmuje klątwę Reginy – Złej Królowej (Lana Parrilla „Imprezowo”), pod wpływem której rzeczywistość, mity i fantazje połączyły się, a pozbawione wspomnień baśniowe postaci zostały uwięzione we współczesnym świecie, bohaterowie wreszcie odzyskują swoje tożsamości, jednak nie mogą wrócić do swojej baśniowej krainy. Na domiar złego, Rumpelsztyk (Robert Carlyle „Trainspotting”) postanawia podjąć z Reginą walkę, przywołując do pomocy magię, nie bacząc na skutki tego posunięcia. Jednak nasz świat rządzi się swoimi prawami i wtargnięcie magii w rzeczywistość zwykłych śmiertelników wiąże się z poważnymi konsekwencjami.

„Dawno, dawno temu” powraca na antenę kanału FOX z najnowszym, piątym sezonem, opowiedzianym przez mistrzowskich narratorów-bajarzy: Edwarda Kitsisa i Adama Horowitza (scenarzystów takich hitów jak „Zagubieni”, „Tron: Dziedzictwo”). W serialu, podobnie jak w poprzednich seriach, widzowie wkroczą do świata magii i baśni, by spotkać się z niezwykłymi bohaterami: Królewną Śnieżką (Ginnifer Goodwin „Zabić Kennedy’ego”), kapitanem Hakiem (Colin O’Donoghue „Rytuał”), Księciem (Josh Dallas „Thor”) czy Piotrusiem Panem (Jared S. Gilmore „Dzieciaki rządzą”) oraz z innymi postaciami, które wyruszają w podróż do Camelotu, by znaleźć czarownika Merlina (Elliot Knight „Sindbad”) oraz by uwolnić Emmę spod wpływu czarnej magii, która może zniszczyć wszystko. Na tej drodze czeka na nich wiele niespodzianek i nieprzewidzianych okoliczności, jak na przykład spotkanie ze szkocką księżniczką Meridą (w tej roli Amy Manson „Atlantyda”). Sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że Król Artur (Lam Garrigan znany m.in. z miniserialu „Filary ziemi”) postanawia na zawsze zmienić równowagę pomiędzy światłem i ciemnością, korzystając z legendarnego Excalibura.

W piątym sezonie pojawi się wiele nowych bohaterów, lecz powrócą także dawni znajomi, za którymi nikt nie tęskni. Także i tym razem prawdziwe okaże się twierdzenie: Nigdy nie rezygnuj z tych, których kochasz.

 

Skandal, Sezon 5
Scandal, Season 5
(21 odcinków po 60 min.)

skandal 5

PREMIERA: SOBOTA, 9 STYCZNIA, GODZ. 20:05
Emisja w soboty o godz. 20:05
Po raz pierwszy w Polsce. Tylko na FOX!

Każdy ma swoje sekrety… a Olivia Pope (Kerry Washington „Chyba kocham swoją żonę”, „Zapada noc”) całe swoje zawodowe życie poświęca na ochronę tajemnic i wizerunku osób publicznych, znanych, bogatych czy u szczytu kariery. Jest specjalistką od wyciszania sytuacji kryzysowych, zanim wydostaną się na światło dzienne. Zna sekrety i grzeszki swoich klientów, ale broni ich prywatności i dba o ich spokój. Pope jest pierwszą specjalistką, do której dzwonią, by ukryć lub zatuszować swoje błędy i potencjalne skandale. W swoim fachu Pope jest najlepsza. Spektakularne sukcesy zawdzięcza jednej podstawowej i niezłomnej regule – zawsze ufa intuicji. Ona i jej partnerzy są całkowicie oddani swojej pracy i cokolwiek robią – jedzą, piją, śpią czy oddychają – przyświeca im jeden cel: opanowanie kryzysu. Codziennie ścigają się z czasem, żeby opanować niewielkie kryzysy zanim staną się olbrzymimi katastrofami. Nazywają siebie „gladiatorami w garniturach”, jednak nadal są tylko ludźmi. Powoli jednak zaczynają się ujawniać drobne pęknięcia i rysy na gladiatorskich zbrojach Oliwii i jej załogi… Zespół Pope tworzą niezwykłe osobowości, a wśród nich: skrywająca prywatne tajemnice młodziutka pani prawnik Quinn Perkins (Katie Lowes „Transformers: Zemsta upadłych”), były pracownik CIA, haker Diego „Huck” Munoz (Guillermo Diaz „Trawka”) oraz działacz na rzecz praw obywatelskich Marcus Walker (Cornelius Smith Jr. „Whitney”).

W najnowszym sezonie Olivia i jej team nadal obracają się w kręgach najwyższej władzy w Waszyngtonie. Tutaj zagłębiają się w tajemnice Białego Domu, w którym spotykają się między innymi z politycznym monstrum – szefem sztabu prezydenta Cyrusem Beenem (Jeff Perry „Skazany na śmierć”), którego miejsce na jakiś czas zajęła Elizabeth North (Portia de Rossi „Ally McBeal”).

W tym sezonie wszystko wskazuje na to, że związek prezydenta Fitza (Tony Goldwyn „Raport Pelikana”) z Mellie (Bellamy Young „Byliśmy żołnierzami”) ulegnie wreszcie rozwiązaniu. Na niekorzyść działa czas, a Fitz i Olivia muszą podjąć decyzję o ślubie, zanim kobieta będzie zmuszona do zeznawania w sprawie swojego ukochanego.

 

PREMIERY W STYCZNIU NA
FOX COMEDY

PRAWOMOCNY, Sezon 1
The Grinder, Season 1
(22 odcinki po 30 minut)

prawomocny

PREMIERA: PIĄTEK, 29 STYCZNIA, GODZ. 21:00 i 21:25 (DWA ODCINKI)
Emisja: piątki od godz. 21:00 (po dwa odcinki)

Kiedy popularny, emitowany przez wiele lat serial telewizyjny dobiega końca, aktorzy w nim występujący szybko muszą znaleźć sobie zajęcie. Przystojny, uwielbiany przez rzesze fanek Dean Sanderson (Rob Lowe) grał w nim prawnika. Dzięki tej roli zyskał uznanie i rozgłos. Jego kreacja aktorska była tak doskonała i przekonująca, że sam uwierzył, iż może być świetnym prawnikiem. Po zakończeniu pracy na planie Dean postanawia więc wrócić do swojego rodzinnego miasteczka – Boise w Idaho – i zasilić szeregi rodzinnej kancelarii prawniczej.

Dean jest święcie przekonany, że ma wystarczające kompetencje i tak dużo nauczył się podczas realizacji serialu, że doskonale poradzi sobie z nowym wyzwaniem. Wierzy, że przeniesienie swojej roli do świata rzeczywistego jest doskonałym sposobem na życie.

W roli Deana Sandersona zobaczymy doskonałego Roba Lowe’a („Kontakt”, „Miasteczko Salem”, „Prezydencki poker”), który za tę kreację otrzymał nominację do Złotego Globu. Na planie partnerować mu będzie niezwykle popularny w latach osiemdziesiątych, młodziutki łamacz kobiecych serc, którego widzowie pamiętają przede wszystkim jako Kevina Arnolda z hitu „Cudowne lata” – Fred Savage. Aktor wciela się w postać Stewarta Sandersona, brata Deana, który nie do końca jest przekonany do ekscentrycznego pomysłu i podczas gdy cała rodzina entuzjastycznie wita Deana w domu, on jeden pozostaje skonsternowany.

W rolach głównych w serialu „Prawomocny” wystąpią także Mary Elizabeth Ellis jako żona Stewarta – Debbie Sanderson („Jess i chłopaki”) oraz grająca ich córkę Lizzie – Hana Hayes („Z zaskoczenia”).

W serialu pojawiają się także aktorzy z gościnnymi rolami. W jednym z odcinków zobaczymy Christinę Applegate, znaną szerszej publiczności przede wszystkim jako Kelly Bundy, córkę Teda, z kultowego „Świata według Bundych”. Applegate zagra Gale Budnick, dawną miłość Deana z czasów licealnych.

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.