Cinemax w sierpniu 2022

W sierpniu na kanałach Cinemax m.in.: romantyczny „Miłóść po sąsiedzku”, dramat „Poniedziałek”, dramat „Jedenaste: Znaj sąsiada swego”, oraz thriller „Fala upałów”.

NIEDZIELNA PREMIERA

Miłość po sąsiedzku
WILD MOUNTAIN THYME

romantyczny Irlandia 2020

premiera: 07.08 godz. 20:00

Reżyseria
John Patrick Shanley
Obsada
Emily Blunt, Jamie Dornan, Jon Hamm, Christopher Walken, Dearbhla Molloy

Uparta Irlandka prowadzi własną farmę i od lat jest zakochana w swoim sąsiedzie, który nie jest świadomy jej uczuć. Kiedy kobieta postanawia w końcu wyznać mu miłość, ojciec mężczyzny oświadcza, że chce sprzedać rodzinną farmę bratankowi.
Uparta farmerka Rosemary Muldoon (Emily Blunt) chce za wszelką cenę zdobyć miłość swojego sąsiada Anthony’ego Reilly’ego (Jamie Dorman), ale wygląda na to, że jej wybranek został dotknięty przez rodzinną klątwę i jest całkowicie nieświadomy jej uczuć. Anthony jest oburzony, kiedy dowiaduje się, że jego ojciec Tony Reilly (Christopher Walker) chce sprzedać rodzinną farmę amerykańskiemu siostrzeńcowi (Jon Hamm) i postanawia iść za głosem serca. John Patrick Shanley, pomysłodawca głośnego filmu Wpływ księżyca, przedstawia swoją kolejną komedię romantyczną, której akcja toczy się w Irlandii.

Poniedziałek
MONDAY

dramat USA 2020

premiera: 14.08 godz. 20:00

Reżyseria
Argyris Papadimitropoulos
Obsada
Denise Gough, Sebastian Stan, Yorgos Pirpassopoulos, Dominique Tipper, Vangelis Mourikis

Dwójka mieszkających w Atenach Amerykanów spotyka się podczas letniego weekendu. Kiedy pobyt Chloe w Grecji dobiega końca, kobieta postanawia sprawdzić czy łączące ich uczucie wytrzymać zderzenie z rzeczywistością.
Mickey (Sebastian Stan) i Chloe (Denis Gough), dwójka Amerykanów po trzydziestce mieszkających w Atenach, spotyka się w upalny letni weekend. Pobyt w Grecji Chloe dobiega końca i kobieta postanawia porzucić swoją pracę w ojczyźnie, aby sprawdzić, czy miłość jednego weekendu wytrzyma zderzenie z rzeczywistością i nieuchronnym nadejściem poniedziałku.

Jedenaste: Znaj sąsiada swego
NEXT DOOR (AKA. NEBENAN)

Dramat Niemcy 2021

premiera: 21.08 godz. 20:00

Reżyseria
Daniel Brühl
Obsada
Daniel Brühl, Peter Kurth, Rike Eckermann, Aenne Schwarz, Gode Benedix

Na tle gentryfikacji i nierówności społecznych Berlina fabuła obrazu skupia się na popularnym aktorze, na którym postanawia się zemścić sąsiad.
Berlin, dzielnica Prenzlauer Berg. Daniel (Daniel Brühl) jest aktorem, który jest przyzwyczajony do ciągłego osiągania sukcesów. Ma stylowy loft, przepiękną żonę, a niania zajmuje się ich dziećmi. Mężczyzna jest gotowy do wyjazdu na przesłuchanie do Londynu, gdzie czeka na niego rola w amerykańskim filmie o superbohaterach. Pewnego dnia wpada do lokalnego baru na rogu, gdzie spotyka Bruna (Peter Kurth). Szybko okazuje się, że Bruno czekał na ten moment od dawna. Wiecznie niedoceniany człowiek – jeden z przegranych zjednoczenia i ofiara gentryfikacji dawnego Berlina Wschodniego – postanawia się w końcu zemścić, a za swój cel obiera Daniela.

Fala upałów
HEATWAVE

thriller USA 2022

premiera: 29.08 godz. 20:00

Reżyseria
Ernie Barbarash
Obsada
Kat Graham, Merritt Patterson, Sebastian Roche, Cardi Wong, Roger Cross

Ambitna młoda kobieta zdaje się mieć wszystko – dobrą pozycję w topowej agencji nieruchomości i nową miłość. Jej życie bardzo się komplikuje, gdy dowiaduje się, że zakochała się w żonie swojego szefa.
Clare miała trudną młodość. Pożar spowodowany zaniedbaniem właściciela mieszkania zabił jej rodzinę. Wyrosła na bystrą i piękną kobietę. Dużo też zainwestowała, aby zbudować dla siebie lepszą przyszłość. Pewnego upalnego dnia Clare przypadkowo spotyka cudowną i tajemniczą Eve i między nimi szybko rodzi się namiętność. Niespodziewanie jednak znika szef Clare, a ona sama zostaje fałszywie oskarżona. Nagle dziewczyna odkrywa, że Eve nie jest tym, za kogo się podaje. „Miłość jest bardziej śmiercionośna niż ogień. Ma w sobie dwa razy więcej ciepła i sieje dziesięć razy większe zniszczenie” – powiada Clare.

PROPOZYCJE TYGODNIA

Flic Story
FLIC STORY

KRYMINALNY FRANCJA 1975

premiera: 01.08 godz. 20:00

Reżyseria
Jacques Deray
Obsada
Alain Delon, Jean-Louis Trintignant, Renato Salvatori, Claudine Auger, Maurice Biraud

Obraz przedstawia prawdziwą historię polowania na niebezpiecznego przestępcę Emile’a Buissona, który uciekł z więzienia w 1947 roku.
Niebezpieczny przestępca Emile Buisson (Jean-Louis Trintignant) ucieka z więzienia w 1947 roku. Przez trzy lata udaje mu się ukrywać przed detektywem Borniche (Alain Delon). Zabija każdego, kto tylko mógłby go wydać. Zanim w końcu zostaje złapany z pomocą drobnego przestępcy Paula Robiera, Buisson popełnia ponad 100 napadów i mmorduje 30 osób.

Taniec rzeczywistości
LA DANZA DE LA REALIDAD

dramat fantasy Chile 2013

premiera: 03.08 godz. 22:40

Reżyseria
Alejandro Jodorowsky
Obsada
Brontis Jodorowsky, Pamela Flores, Jeremias Herskovits, Alejandro Jodorowsky, Bastián Bodenhöfer

W małym chilijskim miasteczku syn surowego, komunistycznego ojca i kochającej, ale słabej matki, próbuje utorować sobie drogę w społeczeństwie, które nie rozumie ich żydowsko-ukraińskiego pochodzenia.
Po 23-letniej przerwie Alejandro Jodorowsky, chilijski wizjoner, który stworzył kultowe klasyki jak Kret czą Święta góra, triumfalnie powraca. W autobiograficznym filmie młody filmowiec staje przed grupą fascynujących postaci, które pomogły mu rozwinąć jego surrealistyczną świadomość. Legendarny filmowiec urodził się w 1929 roku w Tocopilla, nadmorskim miasteczku na skraju chilijskiej pustyni, gdzie kręcono film. Łącząc jego osobistą historię z metaforą, mitologią i poezją, obraz odzwierciedla filozofię Jodorowsky’ego, mówiącą, że rzeczywistość nie jest obiektywna. Jest raczej swego rodzaju „tańcem” stworzonym przez naszą własną wyobraźnię.

Tralala
TRALALA

musical Francja 2021

premiera: 05.08 godz. 17:55

Reżyseria
Jean-Marie Larrieu, Arnaud Larrieu
Obsada
Mathieu Amalric, Josiane Balasko, Mélanie Thierry, Bertrand Belin

„Cokolwiek robisz, nie bądź sobą” – takie przesłanie przekazała ulicznemu muzykowi tajemnicza młoda kobieta. Współczesny trubadur wyrusza do Lourdes w poszukiwaniu nieznajomej.
Tralala jest muzykiem po czterdziestce, który gra ulicach Paryża. Pewnego wieczoru spotyka bardzo piękną, młodą kobietę, która przed zniknięciem dzieli się z nim jednym przesłaniem: „Przede wszystkim nie bądź sobą”. Czy był to tylko sen na jawie? Tralala opuszcza stolicę i znajduje w Lourdes kobietę, w której jest zakochany. Ona go jednak nie pamięta. Na miejscu poznaje też sześćdziesięciolatkę, wierzącą, że Tralala jest jej synem, Patem, który zniknął przed laty w Stanach Zjednoczonych. Bohater postanawia przyjąć „rolę”, dzięki czemu odnajduje nową rodzinę i odkrywa geniusz, którego nigdy nie miał.

Dom ślimaków
THE HOUSE OF SNAILS

horror Hiszpania 2021

premiera: 05.08 godz. 20:00

Reżyseria
Macarena Astorga
Obsada
Javier Rey, Paz Vega, Norma Martínez, Carlos Alcántara, Luna Fulgenci

Szukający ciszy i spokoju do pracy pisarz odwiedza ustronne górskie miasteczko i zakochuje się w lokalnej piękności. Jednocześnie zaczyna odkrywać przerażające tajemnice jego mieszkańców.
Pisarz Antonio Prieto postanawia spędzić lato w górach pod Malagą, gdzie ma nadzieję znaleźć ciszę, spokój oraz inspirację do kolejnej powieści. Tam spotyka Bertę, kobietę, do której od razu czuje pożądanie oraz kilka innych dziwnych postaci, które zaczyna badać i opisywać. Antonio szybko dowiaduje się, że miejscowi skrywają liczne tajemnice. Uświadamia sobie, że czasami rzeczywistość jest znacznie dziwniejsza niż fikcja.

Zamieniłam się na zmiany
VYMENILA JSEM SI SMENU (AKA. SWITCHED SHIFTS)

dramat krótkometrażowy Czechy Słowacja 2022

premiera: 06.08 godz. 08:00

Reżyseria
Luboš Kučera
Obsada
Anita Gregorec, Martin Motl, Martin Šesták, Rudolf Skopec, Tomáš Bambušek

Eva pracuje w drukarni. Kilku mężczyzn jest nią zainteresowanych, ale nie spełniają nawet jej zaniżonych wymagań. Jej obecny chłopak (i przełożony) ją zdradza, zalotnik z pracy nie ma aktualnie dachu nad głową, a trzeci delikwent jest kłamcą.
Eva pracuje w drukarni. Kilku mężczyzn jest nią zainteresowanych, ale nie spełniają nawet jej zaniżonych wymagań. Jej obecny chłopak (i przełożony) ją zdradza, zalotnik z pracy nie ma aktualnie dachu nad głową, a trzeci delikwent jest prawdopodobnie kłamcą.

Dawno temu w Ameryce
ONCE UPON A TIME IN AMERICA

kryminalny USA 1984

premiera: 06.08 godz. 20:00

Reżyseria
Sergio Leone
Obsada
Robert De Niro, James Woods, Elizabeth McGovern, Treat Williams, Tuesday Weld

Oszałamiająca kronika wzlotów i upadków grupy nowojorskich gangsterów na przestrzeni pięciu burzliwych dekad. Robert De Niro i James Woods wcielają się w role bezwzględnych gangsterów.
W 1968 roku starzejący się David „Noodles” Aaronson (Robert De Niro) wraca do Nowego Jorku, gdzie w latach 20. i 30. robił karierę w przestępczym świadku. Większość jego starych przyjaciół, takich jak wieloletni współpracownik Max (James Woods), już dawno umarła. On natomiast czuje, że jego przeszłość jest nierozwiązana. Opowiedziany w retrospekcjach film przedstawia historię Noodles – od bycia dzieciakiem w żydowskich slumsach w nowojorskim Lower East Side, przez awans na przemytnika, do szefa mafii – podróż naznaczoną przemocą, zdradą i wyrzutami sumienia.

Gotowe do złożenia
READY TO ASSEMBLE

komedia krótkometrażowy Norwegia 2017

premiera: 07.08 godz. 07:35

Reżyseria
Astrid Thorvaldsen, Erik Paulsen
Obsada
Atle Antonsen, Marianne Meløy, Jakob Schøyen Andersen, Erling Rinnan Green

Rune i Pernille nagle odkrywają, że ich stół w salonie jest zepsuty. Gdy szukają nowego stołu w IKEA, muszą zmierzyć ze znacznie większym wyzwaniem niż mogli sobie kiedykolwiek wyobrazić.
Rune i Pernille nagle odkrywają, że ich stół w salonie jest zepsuty. Gdy szukają nowego stołu w IKEA, muszą zmierzyć ze znacznie większym wyzwaniem niż mogli sobie kiedykolwiek wyobrazić. Czy naprawdę tak działają związki, czy też biorą udział w jakimś spisku?

Myszka
MOUSIE (2019)

dramat krótkometrażowy Wielka Brytania 2019

premiera: 07.08 godz. 11:20

Reżyseria
David Bartlett
Obsada
Sasha Watson-Lobo, CJ Johnson, Jack Bennett, Joshua Lay, Nichole Bird

Hitler ma być wkrótce gospodarzem Igrzysk Olimpijskich, a ulice są „oczyszczane” z Żydów i Cyganów. 7-letnia Helene ukrywa się w starym, weimarskim klubie dzięki pewnej tancerce, która planuje uciec przed nazizmem do Ameryki.
Berlin, rok 1936. Hitler wkrótce będzie gospodarzem Igrzysk Olimpijskich, a ulice są „oczyszczane” z Żydów i Cyganów. W upadłym klubie Weimar Kabarett siedmioletnia Helene ukrywa się w szafie. Pomaga jej tancerka Katharinę, która planuje uciec przed nazizmem i zabrać dziewczynkę do Ameryki – gdzie każdy jest mile widziany, bez względu na jego pochodzenie i kolor skóry.

Amparo
AMPARO

dramat Kolumbia 2021

premiera: 09.08 godz. 08:20

Reżyseria
Simón Mesa Soto
Obsada
Sandra Melissa Torres, Diego Alejandro Tobón, Luciana Gallego, John Jairo Montoya

Kolumbia 1998, samotna matka walczy o nastoletniego syna po tym, jak zostaje on powołany do wojska i wysłany na front. Kobieta ściga się z czasem w społeczeństwie rządzonym przez mężczyzn, korupcję i przemoc.
Po nocnej zmianie Amparo, samotna matka dwójki dzieci, wraca do domu i odkrywa, że coś jest nie tak. Jej najstarszy syn Elias nie odebrał ze szkoły swojej młodszej siostry Karen. Poszukując go, Amparo wkrótce dowiaduje się, że został powołany na „zwykłego żołnierza” podczas najazdu armii i zostanie wysłany w pobliżu granicy na front, a jego los jest przesądzony. Mając tylko jeden dzień do jego wyjazdu, udaje się jej skontaktować z mężczyzną, który oferuje swoją pomoc w wydostaniu Eliasa – ale pieniądze, o które prosi, przekraczają jej możliwości. Nie mając nikogo po swojej stronie, Amparo ściga się z czasem w społeczeństwie rządzonym przez mężczyzn, korupcję i przemoc, z pełną świadomością, że stojące przed nią zadanie jest prawie niewykonalne.

Odzyskać noc
TAKE BACK THE NIGHT

premiera: 12.08 godz. 20:00

Reżyseria
Gia Elliot
Obsada
Emma Fitzpatrick, Angela Gulner, Jennifer Lafleur, Sibongile Mlambo, Corina Kinnear

Kobieta pada ofiarą brutalnego ataku i robi wszystko, aby upolować bestię, która próbowała ją zabić. Kiedy jednak na jaw wychodzą niepokojące szczegóły z jej przeszłości, władze zaczynają kwestionować autentyczność jej historii.
Jane odkrywa, że padła ofiarą brutalnego ataku potwora i rozpoczyna polować na bestię, która próbowała ją zabić. Kiedy jednak na jaw wychodzą niepokojące szczegóły dotyczące zażywania przez nią narkotyków i historia chorób psychicznych, rodzina, społeczność i władze kwestionują autentyczność jej relacji. Pozostawiona sama sobie Jane zaczyna wątpić w siebie i prawdziwość swoich wspomnień…

Klient
THE CLIENT

KRYMINALNY USA 1994

premiera: 13.08 godz. 08:00

Reżyseria
Joel Schumacher
Obsada
Susan Sarandon, Tommy Lee Jones, Brad Renfro, Mary-Louise Parker, Anthony LaPaglia

Historia chłopaka, którego życie jest zagrożone po tym, jak natrafia na ważne informacje o morderstwie polityka. Jego prawniczka jest jedyną osobą próbującą ochronić go przed przedstawicielami mafii i FBI.
Jedenastoletni Mark Sway (Brad Renfro) wie, że wie za dużo… o zabójcy i lokalizacji ciała zaginionego senatora. Mafia chce go uciszyć i grozi jego rodzinie. Prokurator federalny (Tommy Lee Jones) chce dowiedzieć się, co dokładnie chłopak wie. Mark jest jedenastoletnim chłopcem w przerażająco dorosłym świecie – i zupełnie nie wie, na kogo może liczyć. Postanawia więc znaleźć sobie zadziorną prawniczkę (Susan Sarandon), która jest mądra, twarda i nie boi się mu pomóc. Gdyby tylko mógł jej zaufać… Obraz na podstawie powieści Johna Grishama.

Król komedii
THE KING OF COMEDY

satyra USA 1982

premiera: 13.08 godz. 20:00

Reżyseria
Martin Scorsese
Obsada
Robert De Niro, Jerry Lewis, Sandra Bernhard, Diahnne Abbott, Shelley Hack

Rupert Pupkin jest niedoszłym komikiem, który zrobi wszystko, by zdobyć zainteresowanie. Pewnego dnia decyduje się porwać swojego idola – zblazowanego gospodarza talk show ,Jerry’ego Langforda.
Rupert Pupkin (Robert De Niro) to życiowa porażka. Mężczyzna prowadzi wyimaginowany talk-show w piwnicy swojej matki. Kiedy w końcu pewnego dnia poznaje prawdziwego gospodarza programu rozrywkowego, Jerry’ego Langforda (Jerry Lewis), jest przekonany, że złapał pana boga za nogi. Langford nie jest zainteresowany niedoszłym komikiem. Niezrażony Pupkin skutecznie śledzi gwiazdora – a kiedy jego działania nie przynoszą żadnego skutku, porywa Langforda, oferując uwolnienie go w zamian za szansę występu w jego programie.

Czarna lista Hollywood
GUILTY BY SUSPICION

dramat USA 1991

premiera: 20.08 godz. 20:00

Reżyseria
Irwin Winkler
Obsada
Robert De Niro, Annette Bening, George Wendt, Patricia Wettig, Sam Wanamaker

Reżyser filmowy z lat 50. Hollywood wraca z zagranicy i odkrywa, że rosnąca fala maccartyzmu sprawiła, że nie wolno mu pracować w filmach. Może wrócić za kamerę, tylko jeśli doniesie na kolegów. Robert De Niro w roli głównej.
Lata 50. XX wieku. David Merrill (Robert De Niro) jest reżyserem filmowym, którego obsesja na punkcie kariery niszczy jego relacje z żon Ruth (Annette Bening) i synem. Kiedy pewnego dnia mężczyzna wraca z podróży do Paryża, jego szef, Darryl F. Zanuck (Ben Piazza), mówi mu, że został wezwany do stawienia się przed Komisją ds. Działalności Nieamerykańskiej Izby Reprezentantów, która bada powiązania komunistów z Hollywood. Choć nie jest komunistą, odmawia współpracy w obronie przyjaciela, scenarzysty Bunny’ego Baxtera (George Wendt). Merrill musi ponieść poważne konsekwencje swoich decyzji. Trafia na czarną listę. Nie mogąc pracować w filmie, teatrze czy reklamie, zaczyna wątpić w swoje zasady.

Śniadanie na Plutonie
BREAKFAST ON PLUTO

dramat Irlandia 2005

premiera: 21.08 godz. 21:40

Reżyseria
Neil Jordan
Obsada
Cillian Murphy, Liam Neeson, Stephen Rea, Brendan Gleeson, Gavin Friday

Jako dziecko Patrick został porzucony na stopniach plebanii w ich małym irlandzkim miasteczku. Dorastający w domu zastępczym, transpłciowy nastolatek, zmienia imię i wyrusza do Londynu w nadziei na odnalezienie matki.
Lata 70. XX wieku. Patricka Bradena (Cillian Murphy) jest ujmującym, dowcipnym, sprytnym oraz zwodniczo twardym psychicznie młodym transwestytą. Porzucony jako dziecko w swoim małym irlandzkim rodzinnym mieście, Patrick od najmłodszych lat ma poczucie, że urodził się w niewłaściwym ciele. Z palącym pragnieniem odnalezienia matki i pojednania się z nią przenosi się do Londynu. Zabawna, niezapomniana i pełna emocji seria przygód sprawia, że Patrick lub Kitten, jak woli być nazywany, w końcu odnajduje miłość i szczęście, których pragnie.

Chłopięcy świat
THIS BOY’S LIFE

dramat USA 1993

premiera: 27.08 godz. 20:00

Reżyseria
Michael Caton-Jones
Obsada
Robert De Niro, Ellen Barkin, Leonardo DiCaprio, Jonah Blechman, Eliza Dushku

W latach 50. Toby i jego matka przeprowadzają się do stanu Waszyngton, gdzie kobieta poślubia nowego ukochanego. Jednak relacje chłopaka z despotycznym ojczymem szybko stają się bardzo skomplikowane i wrogie.
Caroline (Ellen Barkin) ma jedno marzenie. Chce osiedlić się gdzieś na stałe i znaleźć mężczyznę, który będzie dobrze traktował zarówno ją, jak i jej syna, Toby’ego (Leonardo DiCaprio). W tym celu przeprowadza się do Seattle i odnajduje pozornie szlachetnego Dwighta Hansena (Robert De Niro), który daje jej poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Toby jednak czuje się inaczej, spędzając czas sam na sam z Dwightem. Chociaż intencją ojczyma jest zmiana Toby’ego w dobrze wychowanego młodzieńca, jego metody są trudne do zaakceptowania. Caroline nie słucha ostrzeżeń syna. Wkrótce jednak nawet ona zauważa, że Dwight ma ogromną potrzebę kontrolowania wszystkiego i wszystkich wokół siebie.

CINEMAX 2

SOBOTNIE PREMIERY

Luzzu
LUZZU

DRAMAT MALTA 2021

premiera: 06.08 godz. 20:30

Reżyseria
Alex Camilleri
Obsada
Jesmark Scicluna, Michela Farrugia, David Scicluna, Frida Cauchi, Uday McLean

Maltański rybak mierzy się z nowo odkrytym wyciekiem w swojej drewnianej łodzi. Zdesperowany, by utrzymać żonę i malutkiego syna bohater stopniowo angażuje się w nielegalną działalność.
Jesmark, maltański rybak, mierzy się z nowo odkrytym wyciekiem w swojej drewnianej łodzi. Zmagający się z rzeczywistością mężczyzna widzi, jak jego źródło utrzymania – i zarazem rodzinna tradycja – jest zagrożone przez malejące zbiory, kryzys przemysłu rybnego oraz brak równowagi w ekosystemie. Zdesperowany, by utrzymać żonę i nowo narodzonego syna, którego wada wymaga specjalistycznego leczenia, Jesmark stopniowo angażuje się w nielegalną działalność rybacką na czarnym rynku.

Cud
MIRACOL (AKA. MIRACLE)

kryminalny Rumunia 2021

premiera: 13.08 godz. 20:30

Reżyseria
Bogdan George Apetri
Obsada
Ioana Bugarin, Emanuel Parvu, Cezar Antal, Ovidiu Crisan, Valeriu Andriuta

Młoda zakonnica wymyka się ze swojego klasztoru, aby załatwić pilną sprawą i nigdy nie wraca. Śledztwo policyjne w jej sprawie przynosi różne wskazówki i rewelacje, które prowadzą do poznania prawdy i odkrycia cudu.
Młoda zakonnica Cristina wymyka się z odosobnionego klasztoru, by załatwić pilną sprawą. Jej tajemnicza podróż odbywa się po całym mieście, ale kobieta nie jest w stanie rozwiązać swojego problemu i znaleźć mężczyzny, którego szuka. W końcu decyduje się wrócić wieczorem, ale po drodze przytrafia jej się coś niespodziewanego. Druga część filmu skupia się na Mariusie Predym, zdeterminowanym detektywie policyjnym, który próbuje zrozumieć, co się stało z Cristiną. Marius krok po kroku odtwarza jej drogę przez wszystkie odwiedzone przez nią miejsca. Jego śledztwo wyciąga na światło dzienne różne wskazówki i rewelacje, które prowadzą do odkrycia prawdy dotyczącej tajemniczych działa Cristiny i… cudu.

#dogpoopgirl
#DOGPOOPGIRL

satyra Rumunia 2021

premiera: 20.08 godz. 20:30

Reżyseria
Andrei Huțuleac
Obsada
Andreea Grămoșteanu, Coca Bloos, Paul Chiribuță, Tudor Istodor, Cezar Antal

Pies pewnej kobiety robi kupę w wagonie metra w Bukareszcie. Incydent zostaje uchwycony na kamerze przez nastolatka, który umieszcza go w Internecie, co wywołuje chaos…
Alina jest singielką i pracuje w banku. Kobieta jest przeciętną pracowniczką korporacji, prowadzi chaotyczne życie osobiste i ma wystarczająco dużo pieniędzy, by zafundować sobie jakąś formę szczęścia. Jej z pozoru spokojna egzystencja zostaje przerwana za sprawą adopcji bezpańskiego psa. Pewnego dnia czworonóg przypadkowo zwraca jedzenie na podłogę wagonu metra, a cały incydent zostaje uchwycony na kamerze przez nastolatka, który umieszcza wideo w Internecie. Zdarzenie wywołuje chaos. Zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami, który miał miejsce w Korei Południowej w 2005 roku. Satyra na potęgę mediów społecznościowych. Pokazuje, że wycinek rzeczywistości nigdy nie przedstawia całej rzeczywistości.

Znikająca mgła
A VANISHING FOG

dramat Kolumbia 2021

premiera: 27.08 godz. 20:30

Reżyseria
Augusto Sandino
Obsada
Sebastian Pii, Mario De Jesús Viana, Christian Ballesteros, Sandra Roses, Nury Márquez

Samotny skazany przez los odkrywca i strażnik górski stara się chronić mistyczny i kruchy ekosystem, który zamieszkuje, jednocześnie opiekując się chorym ojcem.
W środku oszałamiającego i zagrożonego Paramo na Sumapazie, skazany przez los, samotny odkrywca i strażnik górski stara się chronić mistyczny i kruchy ekosystem, który zamieszkuje, jednocześnie opiekując się chorym ojcem. W obliczu nieuchronnego powrotu przemocy mężczyzna przygotowuje się do ucieczki, ale zanim wejdzie w nowy wymiar, będzie musiał znieść rozdzierające serce pożegnanie.

PROPOZYCJE TYGODNIA

Amen.
AMEN.

dramat Francja 2002

premiera: 01.08 godz. 18:20

Obsada
Ulrich Tukur, Mathieu Kassovitz, Ulrich Mühe, Michel Duchaussoy, Ion Caramitru

Podczas II wojny światowej oficer SS, Kurt Gerstein, próbuje poinformować papieża Piusa XII o zagładzie Żydów w obozach. Młody jezuita Riccardo Fontana pomaga mu w trudnej misji informowania świata.
Podczas II wojny światowej Kurt Gerstein jest oficerem pracującym dla SS przy projektach dezynfekcji i oczyszczania wody. Kiedy odkrywa, że wynaleziony przez niego komponent ma służyć do masowego gazowania Żydów w obozach koncentracyjnych, jest zbulwersowany i postanawia opowiedzieć światu o przerażającym procederze. Jego próby zaalarmowania kościoła katolickiego nie przynoszą efektów, dopóki nie spotyka młodego księdza jezuitę, Riccarda Fontanę. Obydwaj mężczyźni wielokrotnie podejmują próby przekazania światu wiadomości o systematycznej zagładzie żydowskich rodzin. Szybko jednak okazuje się, że nie są w stanie nic zmienić. Ani ambasador amerykański, ani papież nie są w stanie wypowiedzieć się przeciwko temu dramatowi.

Gernika. Prawdziwa historia
GUERNICA

romantyczny Hiszpnia 2016

premiera: 01.08 godz. 20:30

Reżyseria
Koldo Serra
Obsada
James D’Arcy, María Valverde, Jack Davenport, Ingrid García Jonsson, Álex García

Film śledzi podróż amerykańskiego dziennikarza, który łączy siły z miejscową cenzurką, aby opowiedzieć światu historię miasta nieustannie bombardowanego podczas hiszpańskiej wojny domowej.
Amerykański dziennikarz Henry (James D’Arcy) łączy siły z cenzorką z lokalnego biura prasowego Teresą (V Maria Valverde), aby zostać głosem miasta skąpanego w polityce, biurokracji i propagandzie. Kiedy jednak Niemcy wkraczają do Guernici, musi się liczyć z jeszcze większymi ograniczeniami, gdy wolność prasy staje się przeszłością. James D’Arcy, Maria Valverde i Jack Davenport w dramacie wojennym w reżyserii Koldo Serry. Obraz przedstawia historię miasta, które było nieustannie bombardowane podczas hiszpańskiej wojny domowej.

Księżna
THE DUCHESS

dramat USA 2008

premiera: 02.08 godz. 20:30

Reżyseria
Saul Dibb
Obsada
Keira Knightley, Ralph Fiennes, Charlotte Rampling, Dominic Cooper, Hayley Atwell

XVIII-wieczny dramat oparty na burzliwym życiu księżnej Devonshire, arystokratki uwięzionej w nieudanym małżeństwie, która musi stawić czoła osobistym konfliktom.
XVIII-wieczna Anglia. Georgiana poślubiła w wieku 17 lat z bogatego i potężnego księcia Devonshire i szybko oczarowała elity swoim oszałamiającym pięknem, dowcipem i miłością do życia. Za tym ekstrawaganckim wizerunkiem kryje się jednak kobieta, która pragnie być kochana. Bohaterka czuje się opuszczona przez męża – jedynego mężczyznę w królestwie obojętnego na jej wdzięki – który woli jej najlepszą przyjaciółkę Elizabeth Foster i zmusza ją do życia w trójkącie. Nieszczęśliwa i Georgiana rzuca się w wir życia towarzyskiego. Jej elegancja, ekstrawagancja i zamiłowanie do hazardu wywołują sensację, zwłaszcza gdy angażuje się w politykę i aktywność w Partii Liberalnej. Jest celebrowana przez książąt i ministrów. Wspiera też młodego posła Charlesa Greya, w którym się namiętnie zakochuje.

Pielgrzymi
PILGRIMS

kryminalny Litwa 2021

premiera: 07.08 godz. 20:30

Reżyseria
Laurynas Bareiša
Obsada
Gabija Bargailaite, Giedrius Kiela, Paulius Markevičius, Indrė Patkauskaitė, Jolanta Dapkūnait

Indre i Paulius udają się do miasta, w którym Matas, brat Pauliusa i chłopak Indre, został zabity. Para próbuje prześledzić jego drogę z pobliskiego lotniska do bójki w barze – ale szybko przekonują się, że powrót do przeszłości nie jest łatwym.
Paulius jest nawiedzany wspomnieniami swojego zmarłego brata Mateusa, który został zamordowany cztery lata wcześniej. Tragedia odcisnęła wyraźne piętno na jego psychice. Sprawcy zostali złapani, świadkowie złożyli zeznania, przysięgli obradowali i dla reszty świata sprawa została zamknięta. Dla Pauliusa i Indre, dziewczyny Mateusa, wspomnienia ukochanej osoby są jednak dalej bardzo świeże. Paulius nie może uspokoić chaosu w swoje głowie i prosi Indre, aby odbyła z nim swego rodzaju pielgrzymkę. Mają odwiedzić wszystkie miejsca, w których Mateus przebywał w nocy, przed porwaniem i śmiercią. Zdesperowani bohaterowie chcą prześledzić wszystkie kroki, które doprowadziły do tragedii.

Amores Perros
AMORES PERROS (LOVE IS A BITCH)

dramat Meksyk 2000

premiera: 08.08 godz. 20:30

Reżyseria
Alejandro G. Iñárritu
Obsada
Emilio Echevarría, Gael García Bernal, Goya Toledo, Álvaro Guerrero, Vanessa Bauche

Trzy historie niespodziewanie krzyżują się w niespokojnym, pulsującym życiem Mexico City.
Octavio próbuje zebrać wystarczająco dużo pieniędzy, by uciec ze swoją szwagierką. Mężczyzna postanawia wprowadzić swojego czworonoga Cofiego w świat walk psów. Po nieudanej walce, Octavio ucieka swoim samochodem, przejeżdżając na czerwonym świetle i powodując wypadek. Nowo odnalezione szczęście Daniela i Valerii kończy się przedwcześnie, gdy kobieta traci nogę w wypadku. Bezdomny mężczyzna El Chiro, który opiekuje się bezpańskimi psami jest świadkiem całego zdarzenia.

Meduza
MEDUSA

dramat Brazylia 2021

premiera: 14.08 godz. 20:30

Reżyseria
Anita Rocha da Silveira
Obsada
Mari Oliveira, Lara Tremouroux, Joana Medeiros, Felipe Frazão, Bruna Linzmeyer

Mariana ma 21 lat i mieszka we wspólnocie wyznaniowej, gdzie stara się być idealną kobietą: piękną i posłuszną. Wieczorami ona i jej koleżanki wyrażają swoją religijność w inny sposób – polują na „rozwiązłe” kobiety i dają im nauczkę.
Gang fanatycznych młodych kobiet bije i „nawraca” inne kobiety, które uważają za zbyt grzeszne. Mariana i Michele, dwa „skarby” wspólnoty, dokładają wszelkich starań, aby udowodnić sobie i światu, że ich droga jest jedyną właściwa. Jednak w końcu odkrywają – nie bez bólu – że jedynym sposobem, aby stać się sobą, jest uwolnienie swoich umysłów i ciał od ścisłej kontroli obłudnej kliki. Niespodziewany wzrost aktywności radykalnych grup chrześcijańskich w Brazylii skłonił scenarzystkę i reżyserkę Anitę Rocha da Silveira do pracy nad filmem, w którym spotykają się religia, polityka i przemoc.

Wściekłe psy
RESERVOIR DOGS

kryminalny USA 1992

premiera: 15.08 godz. 20:30

Reżyseria
Quentin Tarantino
Obsada
Harvey Keitel, Tim Roth, Michael Madsen, Chris Penn, Steve Buscemi, Lawrence Tierney

Grupa nieznajomych zostaje wybrana, żeby popełnić morderstwo idealne. Ale kiedy prosty napad kończy się krwawą zasadzką, bezwzględni zabójcy uświadamiają sobie, że jeden z nich jest kapusiem. Ale kto nim jest?
Grupa nieznajomych zostaje wybrana, żeby popełnić morderstwo idealne. Ale kiedy prosty napad kończy się krwawą zasadzką, bezwzględni zabójcy uświadamiają sobie, że jeden z nich jest kapusiem. Ale kto nim jest?

Skóra w ogniu
LA PIEL EN LLAMAS (AKA. SKIN IN FLAMES)

dramat Hiszpania 2022

premiera: 21.08 godz. 20:30

Reżyseria
David Martín Porras
Obsada
Óscar Jaenada, Ella Kweku, Fernando Tejero, Lidia Nené

Dwadzieścia lat po zrobieniu zdjęcia, które przyniosło mu międzynarodową sławę, fotoreporter wojenny Frederick Salomon wraca do kraju, w którym zostało ono wykonane. Miejscowa dziennikarka chce go zabić z powodu, który zna tylko on.
Frederick Salomon, fotoreporter wojenny, który zasłynął na całym świecie dzięki uchwyceniu wizerunku lecącej w powietrzu dziewczyny po eksplozji, powraca do kraju, w którym dwadzieścia lat wcześniej wykonał słynne zdjęcie. Wrócił, aby odebrać nagrodę, ponieważ wielu uważa, że jego pracę za element działań na rzecz pokoju w niespokojnym kraju. Miejscowa dziennikarka, Hanna, nie podziela jednak tej opinii i chce go zabić z powodu, który zna tylko on.

Nic nie mów
DON’T TELL

kryminalny Australia 2017

premiera: 22.08 godz. 20:30

Reżyseria
Tori Garrett
Obsada
Jack Thompson, Sara West, Aden Young, Rachel Griffiths, Jacqueline McKenzie

Historia młodej kobiety, która walczyła z molestowaniem seksualnym w prestiżowej prywatnej szkole. Z pomocą upartego i zdeterminowanego prawnika zmierzyła się z potężnym kościołem, który przez ponad dekadę ją prześladował.
Zdesperowana, aby jej uwierzono i dręczona wspomnieniami o molestowaniu seksualnym, których doświadczyła jako 12-letnia w prestiżowej szkole, Lyndal wierzy, że jej ostatnią nadzieją na zadośćuczynienie jest wymiar sprawiedliwości. Odseparowana od rodziny, mając tylko niewielką szansę na zasięgnięcie porady, wraca do wiejskiego miasteczka i powierza swoją sprawę miejscowemu prawnikowi Stephenowi Roche. Ten zdaje sobie sprawę, że Lyndal jest na skraju wytrzymałości i postanawia spróbować pociągnąć wielu do odpowiedzialności. Z pomocą ambitnej współpracownicy Jodie i tajemniczego adwokata Boba Myersa, Roche i Lyndal odnajdują szansę na wygraną. Scenariusz oparty na prawdziwych wydarzeniach, które przyczyniły się do zmiany australijskich przepisów dotyczące ochrony dzieci.

Zastępstwo
THE REPLACEMENT (2021)

kryminalny Hiszpania 2021

premiera: 28.08 godz. 15:40

Reżyseria
Óscar Aibar
Obsada
Ricardo Gómez, Vicky Luengo, Pere Ponce, Pol López, Joaquín Climent

Hiszpania, 1982. Młody policjant zostaje wciągnięty w śledztwo w sprawie morderstwa swojego poprzednika w małym nadmorskim miasteczku. Śledztwo prowadzi go do grupy staruszków o nazistowskich korzeniach.
Hiszpania, 1982. Młody policjant, który zdążył już zahartować się w najgorszych dzielnicach Madrytu przyjmuje posadę w małej wiosce nad morzem w nadziei na uzdrowienie chorej córki i uzyskanie wewnętrznego spokoju. Na miejscu jednak angażuje się w śledztwo w sprawie dziwnego morderstwa inspektora, którego zastąpił. Dochodzenie zaprowadzi go do grupy nazistowskich staruszków, którzy żyją szczęśliwym życiem w odosobnieniu na wybrzeżu.

Azor
AZOR

dramat Szwajcaria 

premiera: 28.08 godz. 20:30

Reżyseria
Andreas Fontana
Obsada
Fabrizio Rongione, Stéphanie Cléau, Carmen Iriondo, Juan Trench, Ignacio Vila

Szwajcarski bankier jedzie z żoną do Buenos Aires w latach dyktatury wojskowej. Szuka swojego partnera, który odpowiadał za relacje z bogatymi argentyńskimi klientami i w tajemniczy sposób zniknął.
Argentyna, rok 1980. Bankier Yvan (Fabrizio Rongione) przyjeżdża z Genewy do Buenos Aires ze swoją żoną Ines (Stéphanie Cléau), aby zastąpić kolegę, który w tajemniczych okolicznościach zaginął w rządzonym przez wojsko kraju. Poruszając się po salonach i ogrodach społeczeństwa poddanego intensywnej obserwacji, odkrywa tajemnice związane ze złowrogą siecią kolonializmu, finansów na najwyższym szczeblu i narodowej „brudnej wojny”.

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

1 komentarz do “Cinemax w sierpniu 2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.