Cinemax w sierpniu 2013

Kontra3SwiezaKrewW sierpniu na kanale Cinemax w sobotnie premiery m.in. brytyjski dramat „To my, a to ja”, musical „Rock of Ages”, francuski dramat „Jak zakochani” czy francuska komedia ’„Zamieszkajmy razem”. W cyklu Wydarzenie miesiąca będą filmy Alfreda Hitchcocka. Obejrzymy również najnowszy trzeci sezon serialu „Kontra: Świeża krew”. cinemaxhd

SOBOTNIA PREMIERA

 

TO MY, A TO JA (THE WE AND THE I) dramat, Wielka Brytania 2012

premiera:        03.08.2013        godz. 20:00

powtórzenie:     04.08.2013        godz. 13:05

06.08.2013        godz. 20:00

07.08.2013        godz. 11:30

29.08.2013        godz. 08:10

TO MY, A TO JA (THE WE AND THE I) dramat, Wielka Brytania 2012, 100 min., reż. Michel Gondry, wyk. Michael Brodie, Teresa Lynn, Raymond Delgado, Jonathan Ortiz, Jonathan Scott Worrell

Nietuzinkowy portret grupy współczesnych nowojorskich nastolatków spod ręki twórcy Zakochanego bez pamięci.

Ostatni dzień roku szkolnego, nowojorski Bronks. Grupa licealistów wsiada do autobusu, który rozwiezie ich do domów. Młodzi ludzie należą do etnicznych mniejszości. Mają różne plany i marzenia, są pełni energii i hałaśliwi. Podczas jazdy plotkują, wymieniają się spostrzeżeniami na temat otaczającej ich rzeczywistości, spierają się, dzielą radościami i smutkami. Ich wzajemne relacje ewoluują. Zmienia się również sposób, w jaki patrzą na świat.

Rewelacyjnie zrealizowana opowieść o dorastaniu w reżyserii nagrodzonego Oscarem francuskiego filmowca Michela Gondry’ego (Zakochany bez pamięci, Jak we śnie, Green Hornet). Akcja obrazu rozgrywa się w czasie rzeczywistym, podczas jazdy autobusem przez nowojorski Bronks. Produkcja zachwyca oryginalną formą, świeżością i autentyzmem. Świetne zdjęcia (Alex Disenhof), dynamiczny montaż i muzyka nadają filmowi niezwykłej energii. Większość obsady to nieprofesjonalni aktorzy – część scen i dialogów powstała jako wynik improwizacji. Obraz miał swoją premierę na MFF w Cannes, gdzie pokazywany był w sekcji Director’s Fortnight.

 

GOTTI (GOTTI) dramat, USA 1996

premiera:        10.08.2013        godz. 20:00

powtórzenie:     10.08.2013        godz. 03:30

13.08.2013        godz. 03:55

13.08.2013        godz. 20:00

GOTTI (GOTTI) dramat, USA 1996, 123 min., reż. Robert Harmon, wyk. Armand Assante, Anthony Quinn, William Forsythe, Richard C. Sarafian, Vincent Pastore

Nominowana do Emmy i Złotego Globu historia nowojorskiego gangstera Johna Gottiego – głowy mafijnej rodziny Gambino.

Film opowiada o losach Johna Gottiego (Armand Assante), wpływowego nowojorskiego gangstera, który w latach osiemdziesiątych kierował mafijną rodziną Gambino. Pozbawiony skrupułów i żądny władzy mężczyzna wspinał się po szczeblach przestępczej hierarchii, eliminując rywali i łamiąc zasady, którymi rządziło się ówczesne podziemie. Doprowadziło to w końcu do jego upadku – przeciwko bossowi wystąpił jeden z jego najbardziej zaufanych ludzi.

Wyprodukowany przez telewizję HBO obraz stanowi zapis lat świetności i upadku szefa mafijnej rodziny Gambino, który w 1992 roku został postawiony przed wymiarem sprawiedliwości i skazany na dożywocie. Wyróżniony trzema nominacjami do Złotego Globu i siedmioma do Emmy film jest oparty na książce Jerry’ego Capeciego i Gene’a Mustaina pt. „The Last Gangster: Winning the War Against John Gotti and the Mob”, a za jego reżyserię odpowiedzialny jest Robert Harmon (Autostopowicz, Uciec, ale dokąd). W tytułową rolę wcielił się nagrodzony za tę kreację statuetką Emmy Armand Assante (Królowie mambo, Sędzia Dredd). Obok niego w obsadzie znaleźli się m.in. William Forsythe (Dawno temu w Ameryce, Dick Tracy), Vincent Pastore (Chłopcy z ferajny, serial Rodzina Soprano) oraz legenda kina Anthony Quinn (Pasja życia, Grek Zorba). Autorem scenariusza był dwukrotnie nominowany do Oscara Steve Shagan (Ocalić tygrysa, Lęk pierwotny). Film zawiera realistyczne sceny przemocy.

 

ROCK OF AGES (ROCK OF AGES) musical, USA 2012

premiera:        17.08.2013        godz. 20:00

powtórzenie:     18.08.2013        godz. 11:30

20.08.2013        godz. 20:00

21.08.2013        godz. 13:00

ROCK OF AGES (ROCK OF AGES) musical, USA 2012, 119 min., reż. Adam Shankman, wyk. Julianne Hough, Diego Boneta, Russell Brand, Catherine Zeta-Jones, Tom Cruise

Rozbrzmiewająca największymi hitami lat 80., lekka komedia o miłości, marzeniach i muzyce. Znakomita zabawa w towarzystwie plejady hollywoodzkich gwiazd.

Koniec lat osiemdziesiątych XX wieku, Los Angeles. W podupadającym klubie Bourbon Room poznają się i zakochują w sobie Sherrie (Julianne Hough) i Drew (Diego Boneta). Ona pochodzi z małej miejscowości, on jest barmanem. Oboje marzą o wielkiej muzycznej karierze. Pewnego dnia okazuje się, że w klubie ma wystąpić legendarny rockman Stacee Jaxx (Tom Cruise)…

Niezapomniana podróż do przeszłości. Hity lat osiemdziesiątych (na nowo zaaranżowane piosenki Def Leppard, Foreigner, Journey, Bon Jovi, Joan Jett, REO Speedwagon i wielu innych), szalone imprezy i elektryzujące emocje. Gwiazdorska obsada oraz oszałamiająca muzyka to niewątpliwie największe atuty komedii Adama Shankmana (Szkoła uczuć, Lakier do włosów, serial Glee). Obraz jest ekranizacją popularnego broadwayowskiego musicalu pod tym samym tytułem. W parę sympatycznych głównych bohaterów wcielili się Julianne Hough (Burleska, Footloose) i debiutujący w kinie Diego Boneta (serial Niskozatrudnieni). Pysznej zabawy dostarczają jednak przede wszystkim brawurowe występy plejady utytułowanych hollywoodzkich aktorów, m.in. Catherine Zety-Jones (Traffic, Chicago), Aleca Baldwina (Infiltracja, To skomplikowane), Paula Giamattiego (Bezdroża, Człowiek ringu) oraz Toma Cruise’a (Jerry Maguire, Magnolia). Film był nominowany do nagrody Grammy w kategorii „najlepszy soundtrack kompilowany”.

 

JAK ZAKOCHANI (LIKE SOMEONE IN LOVE) dramat, Francja 2012

premiera:        24.08.2013        godz. 20:10

powtórzenie:     25.08.2013        godz. 13:15

27.08.2013        godz. 20:10

28.08.2013        godz. 11:05

JAK ZAKOCHANI (LIKE SOMEONE IN LOVE) dramat, Francja 2012, 106 min., reż. Abbas Kiarostami, wyk. Tadashi Okuno, Rin Takanashi, Ryo Kase, Denden, Kaneko Kubota

Intrygujący obraz irańskiego mistrza Abbasa Kiarostamiego opowiada o niecodziennej relacji między prostytuującą się studentką a starszym profesorem.

Akiko (Rin Takanashi), tokijska studentka, zarabia na życie jako luksusowa call girl. Pewnego wieczoru przyjeżdża do domu nowego klienta (Tadashi Okuno) – starszego profesora, który bardziej niż seksem zainteresowany jest wspólnym gotowaniem, rozmową i słuchaniem muzyki. Między obojgiem nawiązuje się silna więź – zagubiona w wielkim mieście dziewczyna znajduje w profesorze opiekuna, którego tak bardzo potrzebuje. Trzecim bohaterem historii jest zazdrosny chłopak Akiko – Noriaki (Ryo Kase).

Kameralna, zrealizowana z wyrafinowaną prostotą opowieść o potrzebie miłości, kłamstwie i zderzeniu starości z młodością. Jak zakochani to najnowsze dzieło Abbasa Kiarostamiego, pochodzącego z Iranu twórcy głośnych filmów Smak wiśni (Złota Palma), Uniesie nas wiatr (nominacja do Złotego Lwa) czy Zapiski z Toskanii (nominacja do Złotej Palmy). Osadzona we współczesnym Tokio historia rozgrywa się w ciągu jednego dnia. Obraz wyróżnia się lekką narracją i nie stroni od akcentów komediowych, które w miarę rozwoju wydarzeń nabierają jednak gorzkiego wydźwięku. Uważni kinomani odnajdą również nawiązania do filmów japońskiego klasyka Yasujiro Ozu, autora Tokijskiej opowieści czy Dryfujących trzcin. W nominowanej do canneńskiej Złotej Palmy produkcji chwytające za serce kreacje stworzyli 81-letni Tadashi Okuno (Ryoko w akcji, Zero Woman) i śliczna Rin Takanashi (Goth). W roli Noriakiego wystąpił Ryo Kase (Listy z Iwo Jimy, Niespokojni). Wysmakowane zdjęcia są dziełem znanego ze współpracy z Takeshim Kitano Katsumiego Yanagijmy.

 

ZAMIESZKAJMY RAZEM (AND IF WE ALL LIVED TOGETHER (AKA. ET SI ON VIVAIT TOUS ENSEMBLE?)) komedia, Francja 2011

premiera:        31.08.2013        godz. 20:00

powtórzenie:     31.08.2013        godz. 04:20

ZAMIESZKAJMY RAZEM (AND IF WE ALL LIVED TOGETHER (AKA. ET SI ON VIVAIT TOUS ENSEMBLE?)) komedia, Francja 2011, 92 min., reż. Stéphane Robelin, wyk. Guy Bedos, Daniel Brühl, Geraldine Chaplin, Jane Fonda, Claude Rich

Piątka zaprzyjaźnionych seniorów, aby nie trafić do domu starców, decyduje się razem zamieszkać. Wkrótce dołącza do nich student antropologii.

Jean (Guy Bedos), niegdyś rewolucjonista i romantyk, teraz cieszy się spokojnym życiem u boku Annie (Geraldine Chaplin), emerytowanej lekarki. Rzadko odwiedzani przez dzieci i wnuki, dużo czasu spędzają z przyjaciółmi – cierpiącym na alzheimera Albertem (Pierre Richard), jego pełną energii amerykańską żoną, Jeanne (Jane Fonda), która walczy z rakiem, oraz Claude’em (Claude Rich), wdowcem, który pomimo upływu czasu nie chce pogodzić się ze starością. Ze względu na słabnące siły przyjaciele postanawiają zamieszkać razem – wolą zestarzeć się wspólnie niż w domu opieki. Do ich gospodarstwa dołącza Dirk (Daniel Brühl), student antropologii z Niemiec, który bada starzejące się francuskie społeczeństwo.

Słodko-gorzka komedia o tym, ile odcieni może mieć jesień życia i że najważniejsze dla zachowania pogody ducha jest, by mieć wokół siebie ludzi, którym na nas zależy. Twórca filmu Stéphane Robelin (Real Movie) pokazuje różne aspekty starości, także te przykre, z humorem i empatią, wystrzegając się przy tym ckliwości czy naturalizmu. Obraz jest aktorskim popisem seniorów francuskiego i światowego kina – w rolach głównych wystąpili między innymi: trzykrotnie nominowana do Złotego Globu Geraldine Chaplin (Doktor Żywago, Nakarmić kruki), laureatka dwóch Oscarów Jane Fonda (Klute, Powrót do domu) i znakomity komik Pierre Richard (Tajemniczy blondyn w czarnym bucie, Pechowiec). Towarzyszy im jeden z najpopularniejszych ostatnio europejskich aktorów młodego pokolenia, znany z filmów Goodbye Lenin, Edukatorzy czy Bękarty wojny Daniel Brühl.

 

OSTRY PIĄTEK

 

ZIARNO ZŁA (BAD SEEDS (AKA. COMME UN HOMME)) dramat, Luksemburg 2012

premiera:        02.08.2013        godz. 21:45

powtórzenie:     22.08.2013        godz. 23:10

ZIARNO ZŁA (BAD SEEDS (AKA. COMME UN HOMME)) dramat, Luksemburg 2012, 89 min., reż. Safy Nebbou, wyk. Emile Berling, Charles Berling, Sarah Stern, Kévin Aza?s, Mireille Perrier

Syn dyrektora szkoły i sprawiający problemy nastolatek postanawiają porwać nauczycielkę angielskiego. Sprawy szybko wymykają się spod kontroli.

Pierre Verdier (Charles Berling) mieszka z szesnastoletnim synem Louisem (Emile Berling syn) w małym francuskim miasteczku. Mężczyzna uczy w miejscowym liceum i od śmierci żony nie poświęca Louisowi zbyt wiele uwagi. Chłopak zaprzyjaźnia się z Gregiem (Kévin Azaïs), zbuntowanym i agresywnym nastolatkiem, który z powodu konfliktu z nauczycielką (Sarah Stern) zostaje wyrzucony ze szkoły. Greg przekonuje kumpla, żeby pomógł mu zemścić się na młodej pedagog. Postanawiają uprowadzić kobietę…

 

UMARŁE DUSZE (DEAD SOULS (2012)) horror, USA 2012

premiera:        09.08.2013        godz. 23:25

powtórzenie:     21.08.2013        godz. 02:55

UMARŁE DUSZE (DEAD SOULS (2012)) horror, USA 2012, 89 min., reż. Colin Theys, wyk. Jesse James, Bill Moseley, Magda Apanowicz, Geraldine Hughes, Noah Fleiss

W dniu swoich osiemnastych urodzin Johnny dowiaduje się, że jest adoptowany, a jego biologiczni rodzice nie żyją. Chłopak otrzymuje w spadku należącą do nich posiadłość.

Johnny Petrie (Jesse James) w dniu swoich osiemnastych urodzin dowiaduje się, że był adoptowany. Odkrywa też, że odziedziczył farmę w stanie Maine, która należała niegdyś do jego biologicznych rodziców. Chłopak nie może dojść do siebie. Opuszcza rodzinne strony i postanawia zacząć nowe życie. Kiedy jednak zaczyna odkrywać swoją przeszłość, na światło dzienne zaczynają wychodzić mroczne tajemnice.

 

POBAWMY SIĘ (COME OUT AND PLAY) horror, Meksyk 2012

premiera:        16.08.2013        godz. 23:40

POBAWMY SIĘ (COME OUT AND PLAY) horror, Meksyk 2012, 84 min., reż. Makinov, wyk. Vinessa Shaw, Ebon Moss-Bachrach, Daniel Giménez Cacho, Gerardo Taracena, Alejandra Álvarez

Remake kultowego horroru z 1976 roku. Młode małżeństwo postanawia spędzić wakacje w Meksyku. Para trafia na tajemniczą wysepkę, gdzie oprócz nich przebywa tylko grupa dzieci.

Beth (Vinessa Shaw) i Francis (Ebon Moss-Bachrach) są młodym amerykańskim małżeństwem, które spodziewa się dziecka. Zanim zostaną rodzicami, postanawiają wybrać się na wakacje. Wyruszają na piękną i z pozoru spokojną meksykańską wyspę. Kiedy przybywają na miejsce, odkrywają, że dzieje się tam coś dziwnego. W kurorcie jest sporo dzieci, ale brakuje dorosłych. Parze szybko przyjdzie zmierzyć się z tajemniczą siłą, która będzie chciała odebrać im życie.

 

NOC ŻYWYCH TRUPÓW (NIGHT OF THE LIVING DEAD (1990)) horror, USA 1990

premiera:        23.08.2013        godz. 22:05

NOC ŻYWYCH TRUPÓW (NIGHT OF THE LIVING DEAD (1990)) horror, USA 1990, 85 min., reż. Tom Savini, wyk. Tony Todd, Patricia Tallman, Tom Towles, Mckee Anderson, William Butler

Remake kultowego dzieła George’a A. Romero. Grupka zabarykadowanych w domu ludzi próbuje przetrwać atak zombie.

Barbara (Patricia Tallman) i jej brat Johnnie (Bill Moseley) przybywają na mały cmentarz, na którym pochowani są ich rodzice. Sentymentalną wyprawę zakłóca niespodziewany atak zombie, który zabija Johnniego. Barbarze udaje się uciec i znaleźć schronienie w pobliskim domu. Okazuje się, że są już tam inni ludzie, którzy, podobnie jak ona, przeżyli najazd zombie. Siedmioro ocalałych zrobi wszystko, by wydostać się z otoczonego przez żywe trupy domu.

 

ZABÓJCZE TRIO (SO CLOSE) film akcji, Hong Kong 2003

premiera:        30.08.2013        godz. 22:10

ZABÓJCZE TRIO (SO CLOSE) film akcji, Hong Kong 2003, 107 min., reż. Corey Yuen, wyk. Qi Shu, Wei Zhao, Karen Mok, Seung-Heon Song, Yasuaki Kurata

Dwie zawodowe zabójczynie i nieustraszona policjantka jednoczą siły przeciwko bezwzględnym przestępcom.

Siostry Lynn (Qi Shu) i Sue (Wei Zhao) są cenionymi specjalistkami od komputerów i zawodowymi zabójczyniami. Zostały wynajęte przez braci Chow (Deric Wan i Sau Sek), magnatów branży komputerowej, by zbadać cyberprzestępstwa, do których dochodzi w sieci. Gdy jeden z przedsiębiorców niespodziewanie ginie, w sprawę angażuje się ambitna młoda policjantka (Karen Mok). Okazuje się, że w hongkońskim podziemiu lojalność to kwestia drugorzędna, a policjantka i dwie zabójczynie niekoniecznie muszą stać po przeciwnych stronach barykady.

 

EKRANY ŚWIATA

 

VIOLETA POSZŁA DO NIEBA (VIOLETA SE FUE A LOS CIELOS (AKA. VIOLETA WENT TO HEAVEN)) dramat, Chile 2011

premiera:        04.08.2013        godz. 20:00

powtórzenie:     05.08.2013        godz. 13:30

22.08.2013        godz. 02:40

22.08.2013        godz. 11:00

VIOLETA POSZŁA DO NIEBA (VIOLETA SE FUE A LOS CIELOS (AKA. VIOLETA WENT TO HEAVEN)) dramat, Chile 2011, 105 min., reż. Andrés Wood, wyk. Francisca Gavilán, Thomas Durand, Patricio Ossa, Stephania Barbagelata, Roberto Farías

Niebanalnie opowiedziana historia życia i kariery chilijskiej pieśniarki Violety Parry. Główna nagroda na festiwalu w Sundance.

Violeta Parra (Francisca Gavilán) urodziła się w biednej wielodzietnej rodzinie. Jej ojciec, nauczyciel muzyki, miał problem z alkoholem, w domu często brakowało wszystkiego. Miłość do rodzimego folkloru Violeta odziedziczyła po matce, która w wolnych chwilach grała na gitarze i śpiewała ludowe piosenki. Dzięki talentowi i samozaparciu dziewczynie udało się wygrać z losem. Wyrosła na ikonę muzyki folk i stała się w swoim kraju legendą. Jej dorosłe życie obfitowało w dramatyczne momenty. Przeżyła śmierć córeczki oraz burzliwy romans z dużo młodszym mężczyzną (Thomas Durand). Nie potrafiła też pogodzić się z przemijaniem i starzeniem. Poza muzyką pasją Violety były sztuki plastyczne, w tym zwłaszcza malarstwo. W lutym 1967 roku 49-letnia artystka popełniła samobójstwo.

 

SAMOTNY PORT – MIŁOŚĆ (NAKED HARBOUR (AKA. VUOSAARI )) dramat, Finlandia 2012

premiera:        11.08.2013        godz. 22:00

powtórzenie:     23.08.2013        godz. 23:35

SAMOTNY PORT – MIŁOŚĆ (NAKED HARBOUR (AKA. VUOSAARI )) dramat, Finlandia 2012, 119 min., reż. Aku Louhimies, wyk. Alma Pöysti, Aino Louhimies, Sean Pertwee, Deogracias Masomi, Laura Birn

Krzyżujące się historie grupy mieszkańców współczesnych Helsinek, desperacko poszukujących bliskości i ciepła.

Pewnego zimowego dnia w Vuosaari, wielokulturowej dzielnicy na przedmieściach Helsinek, krzyżują się drogi kilkorga zagubionych bohaterów. Różni ich wiek, pochodzenie oraz status społeczny, łączy pragnienie bliskości i ciepła. Są wśród nich, między innymi, nadużywająca narkotyków Iiris (Laura Birn), nastoletnia Milla, która marzy o karierze modelki (Amanda Pilke), mąż zdradzający swoją oziębłą żonę (Pekka Strang), samotna matka (Alma Pöysti), goszczący w Finlandii Amerykanin (Sean Pertwee) i chłopiec z rozbitej rodziny (Topi Tarvainen)…

 

NIEBEZPIECZNE ZWIĄZKI (DANGEROUS LIAISONS (2012)) dramat, Chiny 2012

premiera:        18.08.2013        godz. 20:00

powtórzenie:     19.08.2013        godz. 11:10

27.08.2013        godz. 18:20

28.08.2013        godz. 09:15

NIEBEZPIECZNE ZWIĄZKI (DANGEROUS LIAISONS (2012)) dramat, Chiny 2012, 107 min., reż. Jin-Ho Hur, wyk. Cecilia Cheung, Dong-Gun Jang, Ziyi Zhang, Shawn Dou, Lisa Lu

Przeniesiona w realia Szanghaju lat 30., wystawna adaptacja nieśmiertelnej powieści Choderlosa de Laclosa.

Szanghaj, lata trzydzieste dwudziestego wieku. Madame Mo Jieyu (Cecilia Cheung), jedna z najsłynniejszych dam miasta zwanego „Paryżem Wschodu”, namawia swojego byłego kochanka, znanego playboya Xie Yifana (Dong-gun Jang), do udziału w okrutnej miłosnej intrydze. Xie ma uwieść niewinną i naiwną panią Du Fenyu (Ziyi Zhang), a potem ją zostawić. Sytuacja komplikuje się, gdy Xie zakochuje się w pani Du Fenyu…

 

IMIĘ (LE PRENOM (AKA. WHAT’S IN A NAME?)) komedia, Francja 2012

premiera:        25.08.2013        godz. 20:00

powtórzenie:     26.08.2013        godz. 12:50

30.08.2013        godz. 04:10

30.08.2013        godz. 06:00

IMIĘ (LE PRENOM (AKA. WHAT’S IN A NAME?)) komedia, Francja 2012, 106 min., reż. Alexandre De La Patelli?re, Matthieu Delaporte, wyk. Patrick Bruel, Valérie Benguigui, Charles Berling, Guillaume De Tonquedec, Judith El Zein

Rodzinna kolacja przeistacza się w gigantyczną awanturę, gdy jeden z gości wyjawia imię, jakie będzie nosił jego potomek.

Vincent (Patrick Bruel) jest odnoszącym sukcesy czterdziestoparolatkiem, związanym z piękną, dużo od niego młodszą Anną (Judith El Zein). Para oczekuje narodzin pierwszego potomka. Gdy na proszonej kolacji u szwagra (Charles Berling) Vincent zdradza imię swojego dziecka najbliższym, wybucha wielka rodzinna kłótnia, w czasie której wychodzą na jaw wzajemne urazy i głęboko skrywane tajemnice.

 

WYDARZENIE MIESIĄCA:

ALFRED HITCHCOCK

 

MARNIE (MARNIE) thriller, USA 1964

premiera:        05.08.2013        godz. 22:00

powtórzenie:     06.08.2013        godz. 16:15

17.08.2013        godz. 17:50

18.08.2013        godz. 09:20

MARNIE (MARNIE) thriller, USA 1964, 126 min., reż. Alfred Hitchcock, wyk. Tippi Hedren, Sean Connery, Diane Baker, Martin Gabel, Louise Latham

Nałogowa złodziejka zostaje zdemaskowana przez właściciela firmy, w której próbuje się zatrudnić. Mężczyzna decyduje się nie zawiadamiać policji.

Marnie Edgar (Tippi Hedren) jest cierpiącą na kompulsywne zaburzenia osobowości nałogową złodziejką. Kobieta ma zwyczaj okradać swoich pracodawców. Gdy w końcu zostaje przyłapana na gorącym uczynku przez szefa firmy wydawniczej Marka Rutlanda (Sean Connery), ten podstępem zmusza ją do małżeństwa. Bohaterowie rozpoczynają psychologiczną walkę – które z nich okaże się zwycięzcą?

 

ROZDARTA KURTYNA (TORN CURTAIN) thriller, USA 1966

premiera:        12.08.2013        godz. 22:00

powtórzenie:     13.08.2013        godz. 14:00

22.08.2013        godz. 17:55

23.08.2013        godz. 09:35

ROZDARTA KURTYNA (TORN CURTAIN) thriller, USA 1966, 123 min., reż. Alfred Hitchcock, wyk. Paul Newman, Julie Andrews, Lila Kedrova, Hansjörg Felmy, Tamara Toumanova

Rozgrywający się w czasach zimnej wojny thriller szpiegowski w reżyserii mistrza suspensu Alfreda Hitchcocka.

Michael Armstrong (Paul Newman) to ceniony amerykański naukowiec, który właśnie wybiera się na międzynarodową konferencję do Skandynawii. W podróży towarzyszy mu narzeczona Sarah Sherman (Julie Andrews). Ku jej zdumieniu okazuje się, że prawdziwym celem wyprawy ukochanego jest wschodni Berlin. Mimo najgorszych podejrzeń postanawia tam za nim podążyć…

 

SZAŁ (FRENZY) kryminalny, Wielka Brytania 1972

premiera:        19.08.2013        godz. 22:00

powtórzenie:     28.08.2013        godz. 23:30

SZAŁ (FRENZY) kryminalny, Wielka Brytania 1972, 111 min., reż. Alfred Hitchcock, wyk. Jon Finch, Alec Mccowen, Barry Foster, Billie Whitelaw, Anna Massey

W Londynie grasuje nieuchwytny seryjny morderca, nazywany „dusicielem z krawatem”. Podejrzenia policji kierują się w stronę byłego męża jednej z ofiar.

Z Tamizy zostaje wyłowione ciało kobiety. Sekcja zwłok wykazuje, że kobietę brutalnie zgwałcono, a następnie uduszono krawatem. Scotland Yard rozpoczyna śledztwo – uwagę policji szybko przykuwa Richard Blaney (Jon Finch), zgorzkniały były oficer brytyjskich sił lotniczych, znany z wybuchowego charakteru i słabości do pięknych kobiet. Czy uda się udowodnić mu winę? A może to nie on jest poszukiwanym mordercą?

 

PROPOZYCJE TYGODNIA

 

SZCZĘŚLIWA ZRYWA (LUCKY BREAK (2001)) komedia, Wielka Brytania 2001

premiera:        02.08.2013        godz. 20:00

powtórzenie:     03.08.2013        godz. 13:05

21.08.2013        godz. 18:10

22.08.2013        godz. 09:05

SZCZĘŚLIWA ZRYWA (LUCKY BREAK (2001)) komedia, Wielka Brytania 2001, 104 min., reż. Peter Cattaneo, wyk. James Nesbitt, Olivia Williams, Timothy Spall, Bill Nighy, Lennie James

Pełna dobrego humoru komedia o więźniach, którzy aby wydostać się na wolność, postanawiają wystąpić w musicalu o życiu admirała Nelsona. Film twórcy Goło i wesoło.

Jimmy Hands (James Nesbitt) odbywa wyrok dwunastu lat pozbawienia wolności za napad z bronią w ręku. Mężczyzna marzy o wydostaniu się na wolność. Pewnego dnia pojawia się ku temu okazja. W zakładzie karnym ma być wystawiona sztuka teatralna, której autorem jest naczelnik więzienia Graham Mortimer (Christopher Plummer). Jej premiera ma się odbyć w najmniej strzeżonej części ośrodka – starej kaplicy. Jimmy postanawia zagrać w przedstawieniu, a w dniu premiery planuje spektakularną ucieczkę.

 

UCIEKAJĄCA DZIEWCZYNA (SEE GIRL RUN) dramat, USA 2012

premiera:        07.08.2013        godz. 20:00

powtórzenie:     08.08.2013        godz. 12:50

23.08.2013        godz. 18:25

24.08.2013        godz. 07:35

UCIEKAJĄCA DZIEWCZYNA (SEE GIRL RUN) dramat, USA 2012, 90 min., reż. Nate Meyer, wyk. Robin Tunney, Adam Scott, Jeremy Strong, William Sadler, Josh Hamilton

Wzruszająca opowieść o przeżywającej kryzys mężatce, która postanawia odwiedzić dawnego ukochanego.

Emmie (Robin Tunney) niedawno przekroczyła trzydziestkę, a jej życie zaczyna się walić – małżeństwo się wypaliło, a kariera zawodowa, o której kiedyś marzyła, wydaje się wciąż daleko. Kobieta zaczyna fantazjować o Jasonie, przystojniaku ze szkoły, w którym była kiedyś zakochana do szaleństwa. Emmie wyrusza w podróż w rodzinne strony – chce spotkać się z Jasonem (Adam Scott) i znaleźć odpowiedź na dręczące ją pytania.

 

DOWÓD (PROOF (1991)) dramat, Australia 1991

premiera:        09.08.2013        godz. 20:00

powtórzenie:     09.08.2013        godz. 04:25

20.08.2013        godz. 22:55

DOWÓD (PROOF (1991)) dramat, Australia 1991, 90 min., reż. Jocelyn Moorhouse, wyk. Hugo Weaving, Genevi?ve Picot, Russell Crowe, Heather Mitchell, Jeffrey Walker

Wyróżniona canneńską Złotą Kamerą historia skomplikowanych relacji między niewidomym fotografem, jego gosposią oraz przyjacielem.

Martin (Hugo Weaving) jest niewidomy. Aby upewnić się, że świat jest naprawdę taki, jak opisują go ludzie, w kompulsywny sposób wciąż robi zdjęcia, których treść opowiada mu jego gospodyni Celia (Geneviève Picot). Kobieta może mieć nieograniczoną władzę nad Martinem, nic więc dziwnego, że mężczyzna nie do końca jej ufa. Pewnego dnia poznaje Andrew (Russell Crowe), z którym się zaprzyjaźnia. Celia, która skrycie podkochuje się w Martinie, musi się nim dzielić. Komu powinien zaufać Martin?

 

HOKUS-POKUS, CZYLI WAŻNA SPRAWA (HANKY PANKY) komedia, USA 1982

premiera:        16.08.2013        godz. 20:00

powtórzenie:     17.08.2013        godz. 12:35

28.08.2013        godz. 18:15

29.08.2013        godz. 09:55

HOKUS-POKUS, CZYLI WAŻNA SPRAWA (HANKY PANKY) komedia, USA 1982, 103 min., reż. Sidney Poitier, wyk. Gene Wilder, Gilda Radner, Kathleen Quinlan, Richard Widmark, Robert Prosky

Spokojny architekt zostaje wplątany w międzynarodową intrygę kryminalną i staje się głównym podejrzanym w sprawie o morderstwo.

Michael Jordon (Gene Wilder) jest zwykłym, niczym niewyróżniającym się facetem. Pewnego dnia jego życie zupełnie się zmienia. Niejaka Janet Dunn (Kathleen Quinlan), z którą przez przypadek jechał taksówką, zostaje zamordowana, a on staje się głównym podejrzanym. Wkrótce też poznaje piękną Kate Hellman (Gilda Radner), siostrę rzekomego samobójcy, w której się zakochuje. Michael pomaga kobiecie wyjaśnić okoliczności śmierci jej brata. Niespodziewanie oboje zostają wplątani w groźną intrygę. Ich przeciwnicy, z niejakim Ransomem (Richard Widmark) na czele, zrobią wszystko, żeby para nie poznała prawdy.

 

KRÓL LEAR (KING LEAR (1987)) dramat, USA 1987

premiera:        21.08.2013        godz. 20:00

powtórzenie:     22.08.2013        godz. 12:50

26.08.2013        godz. 04:00

26.08.2013        godz. 11:20

KRÓL LEAR (KING LEAR (1987)) dramat, USA 1987, 87 min., reż. Jean-Luc Godard, wyk. Burgess Meredith, Peter Sellars, Molly Ringwald, Jean-Luc Godard, Woody Allen

Nowatorska adaptacja jednej z najsłynniejszych sztuk Szekspira. Za kamerą legenda francuskiej Nowej Fali Jean-Luc Godard.

Świat tuż po wybuchu w elektrowni atomowej w Czarnobylu. Ludzie starają się ułożyć sobie życie na nowo. William Szekspir Junior Piąty (Peter Sellars), potomek słynnego pisarza, staje przed trudnym zadaniem. Musi odzyskać dla ludzkości utracone dzieła swojego przodka. Mężczyzna wyrusza w tym celu do Szwajcarii. Na miejscu spotyka gangstera Don Learo (Burgess Meredith) oraz jego uroczą córkę Cordelię (Molly Ringwald). Przyjdzie mu się też zmierzyć z tajemniczym profesorem Pluggym (Jean-Luc Godard).

 

ANGIELKA I KSIĄŻĘ (L’ANGLAISE ET LE DUC (AKA. THE LADY AND THE DUKE)) dramat, Francja 2001

premiera:        23.08.2013        godz. 20:00

powtórzenie:     24.08.2013        godz. 12:45

28.08.2013        godz. 14:30

29.08.2013        godz. 06:00

ANGIELKA I KSIĄŻĘ (L’ANGLAISE ET LE DUC (AKA. THE LADY AND THE DUKE)) dramat, Francja 2001, 124 min., reż. Eric Rohmer, wyk. Lucy Russell, Jean-Claude Dreyfus, François Marthouret, Léonard Cobiant, Caroline Morin

Rozgrywająca się podczas rewolucji francuskiej opowieść o burzliwych losach pary dawnych kochanków.

1790 rok, Francja. Grace Elliott (Lucy Russell) to angielska arystokratka mieszkająca w Paryżu. Kobieta jest zwolenniczką monarchii i byłą kochanką księcia Orleanu Filipa (Jen-Claude Dreyfus), który popiera sprawę rewolucji. Mimo różnic poglądów starają się żyć ze sobą w przyjaźni. Kiedy jednak wydarzenia polityczne zaczynają przyspieszać, ich sytuacja niebezpiecznie się komplikuje…

 

WYMARZONA POGODA NA ŚLUB (CHEERFUL WEATHER FOR THE WEDDING) dramat, Wielka Brytania 2012

premiera:        26.08.2013        godz. 20:00

powtórzenie:     27.08.2013        godz. 13:05

WYMARZONA POGODA NA ŚLUB (CHEERFUL WEATHER FOR THE WEDDING) dramat, Wielka Brytania 2012, 93 min., reż. Donald Rice, wyk. Felicity Jones, Luke Treadaway, Elizabeth Mcgovern, Mackenzie Crook, Eva Traynor

Osadzona w scenerii angielskiej prowincji lat 30., opowieść o miłosnych rozterkach młodej arystokratki.

Anglia, rok 1932. Dolly Thatcham (Felicity Jones) jest pełną uroku młodziutką arystokratką, która ma wyjść za mąż. Na jej ślub zjeżdżają się rodzina i przyjaciele. Wszystko wydaje się idealnie zaplanowane. Pogoda jest piękna, a gościom dopisują humory. Kiedy jednak na przyjęcie przybywa były kochanek Dolly, Joseph (Luke Treadaway), dziewczyna zaczyna się wahać…

 

NEVADA SMITH (NEVADA SMITH (1966)) western, USA 1966

premiera:        30.08.2013        godz. 20:00

powtórzenie:     31.08.2013        godz. 12:10

NEVADA SMITH (NEVADA SMITH (1966)) western, USA 1966, 126 min., reż. Henry Hathaway, wyk. Steve Mcqueen, Karl Malden, Brian Keith, Arthur Kennedy, Suzanne Pleshette

Steve McQueen w roli młodego półkrwi Indianina, szukającego zemsty na trójce mężczyzn, którzy zamordowali jego rodziców.

Nevada Smith (Steve McQueen) jest synem Indianki i białego mężczyzny. Jego rodzice zostali zamordowani, gdy ten był dzieckiem. Nevada poprzysiągł zemstę. Temu celowi podporządkowuje całe swoje życie. Uczy się strzelać od sprzedawcy broni (Brian Keith) oraz pisać i czytać, by dowiedzieć się, gdzie przebywają trzej mordercy (Arthur Kennedy, Karl Malden, Martin Landau). Gdy okazuje się, że jeden z nich siedzi w więzieniu, Nevada także postanawia tam trafić.

 

SERIALE

 

KONTRA: ZEMSTA (STRIKE BACK II) serial akcji, USA 2012, reż. Michael J. Bassett, Julian Holmes, Paul Wilmshurst, wyk. Philip Winchester, Sullivan Stapleton, Rhona Mitra, Michelle Lukes, Liam Garrigan

premiera:         emisja w soboty  do 3.08 po 2 odc. godz. 22:00 i 22:45

Dynamiczny serial akcji o walce elitarnego oddziału tajnych agentów z międzynarodową siatką terrorystyczną.

KontraZemsta2Bohaterami serialu są Michael Stonebridge (Philip Winchester) oraz Damien Scott (Sullivan Stapleton) – członkowie elitarnej organizacji antyterrorystycznej znanej jako Sekcja 20. Tajni agenci śledzą nieuchwytnego terrorystę al-Zuhariego oraz jego partnerów z narkotykowego kartelu mającego powiązania w Kolumbii, Libanie oraz w Europie. Ponownie, członkowie Sekcji 20 muszą uciekać się do nadzwyczajnych środków, a także wykazywać się niezwykłą sprawnością i wiedzą, by osiągnąć swoje cele i złapać terrorystów.

 

KONTRA: ZEMSTA,  (STRIKE BACK III) serial akcji, USA 2013

 emisja w sobotę od 10.08,  godz. 22:00

KONTRA: ŚWIEŻA KREW,  (STRIKE BACK III) serial akcji, USA 2013

wyk. Philip Winchester, Sullivan Stapleton, Rhona Mitra, Michelle Lukes, Robson Green

Produkcja ukazuje kulisy walki elitarnego oddziału tajnych agentów z międzynarodową siatką terrorystyczną. Polscy widzowie obejrzą serial dzień po premierze amerykańskiej.

Kontra3SwiezaKrewBohaterami serialu są Michael Stonebridge (Philip Winchester) oraz Damien Scott (Sullivan Stapleton) – członkowie elitarnej organizacji antyterrorystycznej znanej jako Sekcja 20. W kolejnym sezonie tajni agenci śledzą nieuchwytnego terrorystę al-Zuhariego oraz jego partnerów z narkotykowego kartelu mającego powiązania w Kolumbii, Libanie oraz w Europie. Ponownie, członkowie Sekcji 20 muszą uciekać się do nadzwyczajnych środków, a także wykazywać się niezwykłą sprawnością i wiedzą, by osiągnąć swoje cele i złapać terrorystów.

Trzymający w napięciu serial Cinemax wyprodukowany został wraz z brytyjskim BSkyB i Left Bank Pictures. W rolach głównych występują: Philip Winchester (Camelot, Solomon Kane: Pogromca zła) oraz Sullivan Stapleton (Królestwo zwierząt, 300: Początek imperium), a także Rhona Mitra (Underworld: Bunt Lykanów) i Michelle Lukes (Aleksander). W tym sezonie w obsadzie pojawią się również: Robson Green (Książę serc, Żądza krwi), Dougray Scott (Gotowe na wszystko), Milauna Jackson (Blood Done Sign My Name) i Zubin Varla (serial Mała Dorrit). Zdjęcia były realizowane w RPA oraz na Węgrzech. W produkcji serialu wzięli udział konsultanci, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem terroryzmu, co pozwoliło zachować autentyczność opowieści, postaci, treningów i walk. Scenariusz powstał na podstawie bestsellerowej powieści Chrisa Ryana.

 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.