Cinemax w maju 2022

W maju na kanałach Cinemax m.in.: dramat „Punkt wrzenia”, dramat „Birdman”,  film akcji „Wybuchowa para”, przygodowy „Legenda”.

Punkt wrzenia
BOILING POINT (2021)

Premiera 1.05.2022 godz.20:00

dramat Wielka Brytania 2021

Reżyseria
Philip Barantini
Obsada
Stephen Graham, Vinette Robinson, Alice Feetham, Jason Flemyng, Hannah Walters

Podczas najbardziej pracowitej nocy w roku w jednej z najmodniejszych restauracji w Londynie, charyzmatyczny i despotyczny szef kuchni balansuje na krawędzi, próbując ratować wszystko na co pracował przez lata, kiedy jego życie nagle zaczyna się walić.
Szef kuchni Andy (Stephen Graham) żyje w ogromnym stresie – jego ekskluzywna restauracja właśnie straciła dwie gwiazdki, wszystkie stoliki są zarezerwowane, bo trwają święta, a w drzwiach zjawia się bez uprzedzenia jego były mentor, ikona gastronomii, w towarzystwie znanego krytyka kulinarnego. Na domiar złego, rosnąca presja sprawia, że temperatura uczuć pracowników kuchni jest bliska wrzenia. Jak długo uda się Andy’emu trzymać wszystko pod kontrolą? Reżyser Philip Barantini widzów w podróż do gwarnej kuchni, w której przygotowywane są arcydzieła sztuki kulinarnej i zderzają się różne punkty widzenia. Akcja trwającego 94 minut filmu „Punkt wrzenia” toczy się podczas pewnego niezapomnianego wieczora.

Birdman
BIRDMAN

Premiera 8.05.2022 godz.20:00
dramat USA 2014

Reżyseria
Alejandro G. Iñárritu
Obsada
Michael Keaton, Zach Galifianakis, Edward Norton, Andrea Riseborough, Amy Ryan

Zapomniany gwiazdor, który zdobył sławę, wcielając się w rolę kultowego superbohatera, chce wystawić na Broadwayu sztukę z samym sobą w roli głównej. Tuż przed jej premierą musi stoczyć walkę ze swoim ego.
Birdman, czyli Nieoczekiwane pożytki z niewiedzy to czarna komedia, której głównym bohaterem jest zapomniany aktor (Michael Keaton) znany głównie z roli legendarnego superbohatera. Dawny gwiazdor próbuje odzyskać sławę reżyserując broadwayowską sztukę. Tuż przed jej premierą musi stoczyć walkę ze swoim ego, bo tylko wtedy będzie mógł odzyskać swoją rodzinę, karierę i znów być sobą.

Wybuchowa para
KNIGHT AND DAY
akcja USA 2010

Premiera 17.05.2022 godz.20:00

Reżyseria
James Mangold
Obsada
Tom Cruise, Cameron Diaz, Peter Sarsgaard, Jordi Mollà, Viola Davis

Kiedy dziewczyna z małego miasteczka poznaje tajemniczego nieznajomego, jest przekonana, że spotkała mężczyznę swoich marzeń. Niedługo potem okazuje się, że Roy jest superszpiegiem, który ucieka przed swoimi mocodawcami.
Podczas lotu do Kansas June Havers (Cameron Diaz) zagaduje siedzącego obok niej pasażera i jest nieświadoma, że już niedługo zostanie wciągnięta w międzynarodową intrygę. Jej współtowarzysz podróży, Roy Miller (Tom Cruise) jest tajnym agentem, który twierdzi, że został poddany próbie. Chcąc nie chcąc June zostaje jego wspólniczką i kryje się przed kulami w Bostonie, skacze po dachach w Austrii, ucieka przed bykami w Hiszpanii, a Roy uczy się, że zaufanie jest kluczowym warunkiem przetrwania

Legenda
LEGEND (1985)

Premiera 25.05.2022 godz.20:00

przygodowy Wielka Brytania 1985

Reżyseria
Ridley Scott
Obsada
Tom Cruise, Mia Sara, Tim Curry, David Bennent, Alice Playten

Pan Ciemności chce zniszczyć ostatnie jednorożce, żeby Ziemię spowił wieczny mrok. Jack i jego przyjaciele robią wszystko, co w ich mocy, żeby uratować świat i księżniczkę Lili przed władcą Ciemności.
W sielskim, skąpanym w słońcu lesie obdarzony złotym sercem Jack (Tom Cruise) zabiera swoją ukochaną księżniczkę Lili (Mia Sara) na polanę, gdzie bryka radośnie para jednorożców. Oboje nie mają świadomości, że Pan Ciemności (Tim Curry) rozkazał swoim ludziom schwytać jednorożce i odciąć im rogi, aby pogrążyć świat w wiecznej ciemności. Złoczyńcy porywają Lili i jednorożce, a Jack i grupa leśnych zwierząt schodzą do podziemnej kryjówki Pana Ciemności, aby pokonać go zanim będzie za późno.

Na życiowym zakręcie
ONE PERCENT MORE HUMID

dramat USA 2017

Reżyseria
Liz W. Garcia
Obsada
Juno Temple, Julia Garner, Alessandro Nivola, Maggie Siff, Olivia Luccardi

Catherine i Iris są przyjaciółkami z dzieciństwa. Dziewczyny wracają z college’u do rodzinnego miasta, gdzie przez całe dnie i noce imprezują, kąpią się nago i odwiedzają starych znajomych, ale niedługo potem wyparta trauma otwiera dawne rany.
Historia o dorastaniu, przyjaźni i żałobie. Dramat został w 2017 roku nominowany i zdobył nagrodę w kategorii najlepsza rola pierwszoplanowa (Allesandro Nivola) w amerykańskim filmie fabularnym podczas festiwalu filmowego Tribeca. Catherine (Julia Garner) i Iris (Juno Temple) są przyjaciółkami z dzieciństwa. Dziewczyny wracają z college’u do rodzinnego miasta, żeby spędzić w Nowej Anglii parne i gorące lato. Przez całe dnie i noce imprezują, kąpią się nago i odwiedzają starych znajomych, ale kiedy głęboko wyparta trauma otwiera dawne rany, stosunki między nimi ulegają ochłodzeniu i każda z nich wikła się w ukrywany przed światem romans.

PROPOZYCJE TYGODNIA

Uwierz w ducha
GHOST (1990)

Premiera 1.05.2022 godz.6:00

dramat romantyczny USA 1990

Reżyseria
Jerry Zucker
Obsada
Patrick Swayze, Demi Moore, Whoopi Goldberg, Tony Goldwyn, Rick Aviles

Młody mężczyzna zostaje zamordowany. Po śmierci jego duch próbuje ostrzec kochankę, której grozi niebezpieczeństwo, w czym pomaga mu kobieta-medium. Patrick Swayze oraz Demi Moore w głównych rolach.
Sam Wheat (Patrick Swayze) i Molly Jensen (Demi Moore) są zakochani, mieszkają w nowym lofcie w nowojorskiej dzielnicy Tribeca i nigdy nie byli szczęśliwsi. Niestety pewnego dnia dochodzi do tragedii. Sam zostaje zabity na ulicy. Molly pogrąża się w rozpaczy, nie wiedząc, że jej ukochany pozostał na ziemi jako duch. Zdesperowany, by skontaktować się z Molly, która nie może go zobaczyć ani usłyszeć, Sam odkrywa, że jest w stanie skomunikować się tylko z medium o imieniu Oda Mae Brown (Whoopi Goldberg). Mężczyzna decyduje skontaktować się z Molly, gdy dowiaduje się, że jej życie jest w niebezpieczeństwie. Dwa Oscary (w tym dla Whoopi Goldberg za stworzoną przez nią kreację) i trzy nominacje do tej prestiżowej nagrody.

Ciała elektryczne
ELECTRIC BODIES

Premiera 1.05.2022 godz. 8:10

science fiction krótkometrażowy Francja 2021

Reżyseria
Antoine Janot
Obsada
Rébecca Finet, Solène Rigot, Camille Le Gall

W przyszłości ludzkie ciało zostało zastąpione biomechaniczną konstrukcją, a każdy może dowolnie zmieniać swój wygląd, pod warunkiem, że go na to stać. Ludzie, których nie stać na wynajem ciał są zmuszeni je oddać. To właśnie może przytrafić się Emmie.
W przyszłości ludzka pamięć jest zapisana na kartach, a ciała zostały zastąpione biomechaniczną konstrukcją. Każdy może zmieniać swój wygląd w zależności od nastroju, pod warunkiem, że go na to stać. Ludzie, których nie stać, żeby wynajmować drogie ciała są zmuszeni z nich zrezygnować. To właśnie może przytrafić się graczce, Emmie Beaufort.

Do diabła z miłością
DOWN WITH LOVE

Premiera 2.05.2022 godz. 20:00

komedia USA 2003

Reżyseria
Peyton Reed
Obsada
Renée Zellweger, Ewan McGregor, David Hyde Pierce, Sarah Paulson, Tony Randall

Rok 1962. Feministka Barbara Novak pisze bestsellerową książkę, w której punktuje wszystkie wady miłości. Pomimo, że odniosła wielki sukces, wielu mężczyzn zniechęcają jej poglądy. Jednym z nich jest modny pisarz, który postanawia ją w sobie rozkochać.
Barbara Novak (Renee Zellweger) przyjeżdża do Nowego Jorku, żeby promować tam swoją nową książkę „Do diabła z miłością”. W swoim feministycznym manifeście podważa znaczenie miłości, ale podkreśla za to wagę kariery, równouprawnienia …. i seksu. Kontrowersyjna książka Barbary trafia na listy bestsellerów, a ona sama staje się celem znanego dziennikarza Catchera „Catcha” Blocka (Ewan McGregor), kobieciarza i salonowego bywalca, który chce doprowadzić do jej upadku. Neurotyczny Peter MacMannus (David Hyde Pierce), który jest najlepszym przyjacielem i szefem Catcha, próbuje przywołać go do porządku i zdobyć względy Vikki Hiller – błyskotliwej i przebojowej wydawczyni Barbary. Inteligentna i atrakcyjna Vikki prowadzi w męskim świecie twardą grę, podobnie jak jej protegowana Barbara…

Europa
EUROPA

Premiera 3.05.2022 godz. 12:10

dramat Irak 2021

Reżyseria
Haider Rashid
Obsada
Adam Ali, Svetlana Yancheva, Pietro Ciciriello, Mohamed Zouaoui, Erfan Rashid

Kamal, młody Irakijczyk przedostający się pieszo do Europy przez granicę turecko-bułgarską, zostaje schwytany przez bułgarską straż graniczną. Udaje mu się jednak uciec, lecz musi znaleźć sposób na wydostanie się z pozornie niekończącego się lasu.
Kamal, młody Irakijczyk przedostający się pieszo do Europy przez granicę turecko-bułgarską, zostaje schwytany przez bułgarską straż graniczną. Udaje mu się jednak uciec, lecz musi znaleźć sposób na wydostanie się z pozornie niekończącego się lasu; podziemnego świata, w którym nie istnieją zasady i prawa, gdzie zostaje ranny i jest ścigany przez bułgarskich łowców migrantów. Przez trzy dni i trzy noce Kamal musi walczyć o przetrwanie, aż do ostatecznej konfrontacji na śmierć i życie.

Biała Twierdza
TABIJA (AKA. THE WHITE FORTRESS)

Premiera 4.05.2022 godz. 18:25

dramat Kanada 2021

Reżyseria
Igor Drljaca
Obsada
Pavle Cemerikic, Sumeja Dardagan, Jasmin Geljo, Kerim Cutuna, Alban Ukaj

Przypadkowe spotkanie łączy Faruka, nastoletniego sierotę mieszkającego z babcią na podupadłych przedmieściach Sarajewa z Moną, członkinią bogatej i wpływowej politycznie rodziny. Para zaczyna romansować, ale musi ukrywać swój związek.
Na podupadłym przedmieściu Sarajewa, Alipasino Polje, żyje osierocony Faruk. Chłopak mieszka ze swoją chorą babcią i zajmuje się drobnymi przestępstwami oraz zbieraniem złomu. Pewnego dnia poznaje Monę, nieśmiałą nastolatkę z politycznie wpływowej i zamożnej rodziny. Mona marzy o ucieczce od przytłaczającego i toksycznego domowego życia. Szukając schronienia, otwiera się na Faruka, chłopca z zupełnie innego świata niż jej własny.

Ojciec Omara
ABU OMAR

Premiera 6.05.2022 godz. 07:35

dramat Izrael 2020

Reżyseria
Roy Krispel
Obsada
Kais Nashif, Shany Verchik, Mickey Leon, Hila Mezger, Tal Bartov

Podczas godziny policyjnej zrozpaczony ojciec wyrusza w drogę, by przekroczyć izraelską granicę, niosąc w torbie ciało swojego zmarłego syna, a samotna kobieta w ciąży postanawia mu za wszelką cenę w tym pomóc.
Pogrążony w żałobie palestyński ojciec, Salah, w warunkach bardzo surowych wojskowych obostrzeń, wyrusza w drogę, by przekroczyć izraelską granicę, wioząc w worku swojego syna, zmarłego po nieudanej operacji w Izraelu. Miri, samotna kobieta w ciąży, postanawia za wszelką cenę mu pomóc, zmagając się przy tym z potwornym upałem. Krótka i czuła podróż, podczas której na kilka dni dwie samotne dusze stają się towarzyszami.

Makabra
MACABRE (AKA. MACABRO)

Premiera 6.05.2022 godz. 20:00

kryminalny horror Brazylia 2019

Reżyseria
Marcos Prado
Obsada
Renato Góes, Amanda Grimaldi, Guilherme Ferraz, Diego Francisco, Eduardo Tomaz

Lata 90. Dwóch braci zostaje oskarżonych o brutalne zabójstwo ośmiu kobiet, mężczyzny i dziecka w położonym w pobliżu Rio de Janeiro regionie Serra dos Órgãos.
Lata 90. Dwóch braci zostaje oskarżonych o brutalne zabójstwo ośmiu kobiet, mężczyzny i dziecka w położonym w pobliżu Rio de Janeiro regionie Serra dos Órgãos. Ścigając podejrzanych, sierżant Téo uświadamia sobie, że medialny proces oraz wyrok, który wydały zaocznie policja i lokalna społeczność są podszyte rasizmem i zaczyna wątpić w winę jednego z braci. Film jest oparty na prawdziwej historii słynnej sprawy „braci nekrofilów”, która była najdłuższym i najtrudniejszym śledztwem prowadzonym przez BOPE (Batalion Policyjnych Operacji Specjalnych).

Sen nocy letniej
A MIDSUMMER NIGHT’S DREAM

Premiera 8.05.2022 godz. 08:15

komedia Wielka Brytania 1999

Reżyseria
Michael Hoffman
Obsada
Kevin Kline, Michelle Pfeiffer, Rupert Everett, Stanley Tucci, Calista Flockhart, Anna Friel, Christian Bale

Adaptacja ponadczasowej komedii Williama Szekspira o czwórce kochanków, którzy trafiają do magicznego lasu zamieszkałego przez elfy.
Demetriusz i Lizander kochają Hermię, lecz ona darzy miłością tylko tego drugiego. Tymczasem jej ojciec wybrał sobie na zięcia Demetriusza. W nim natomiast podkochuje się Helena. Pewnej nocy Hermia i Lizander postanawiają uciec z miasta do lasu. W pogoń za nimi rusza rozwścieczony Demetriusz, śledzony przez Helenę. Zagubieni bohaterowie nie zdają sobie sprawy, że przybyli na teren należący do elfów. Filmowa adaptacja sztuki Williama Szekspira w gwiazdorskiej obsadzie. W głównych rolach występują m.in. Kevin Kline, Michelle Pfeiffer, Rupert Everett, Stanley Tucci, Calista Flockhart, Anna Friel oraz Christian Bale.

Stracone pokolenie
ELFELEJTETT NEMZEDEK (AKA. LOST GENERATION)

Premiera 8.05.2022 godz. 10:20

krótkometrażowy wojenny Węgry 2020

Reżyseria
Norbert Aracsi
Obsada
Zoltán Cservák, Gábor Jászberényi, Károly Hajduk, Dávid Zoltán György, István Rangel

Losy czterech węgierskich żołnierzy w ostatnich dniach toczonej na terenie ich kraju wojny. Głównym bohaterem jest mały chłopiec, który zaciągnął się do wojska pod koniec 1944 roku, kiedy na teren Węgier wkroczyła Armia Czerwona.
Losy czterech węgierskich żołnierzy w ostatnich dniach toczonej na terenie ich kraju wojny. Głównym bohaterem jest mały chłopiec, który do wojska zaciągnął się pod koniec 1944 roku, kiedy na teren Węgier wkroczyła Armia Czerwona. Akcja filmu toczy się w okopach, gdzie poznajemy prawdziwe realia II wojny światowej i wpływ prowadzonych działań na żołnierzy. Czy okrucieństwa wojny sprawią, że młody chłopak zostanie prawdziwym żołnierzem?

Persona non grata
PERSONA NON GRATA

Premiera 9.05.2022 godz. 20:00

dramat Dania 2021

Reżyseria
Lisa Jespersen
Obsada
Rosalinde Mynster, Bodil Jørgensen, Jens Jørn Spottag, Jesper Groth, Anne Sofie Wanstrup

Laura odcięła się od swojej rodziny na wsi i przeniosła do Kopenhagi, żeby zostać pisarką. Niedługo potem wraca do swojego rodzinnego domu na ślub brata. Na miejscu okazuje się, że brat żeni się z Catrine, jej największym wrogiem z dzieciństwa.
Słodko-gorzki dramat o młodej kobiecie, Laurze, która odcięła się od swojej rodziny na wsi i przeniosła do Kopenhagi, żeby zostać pisarką i być częścią artystycznej bohemy, o czym zawsze marzyła. Pewnego dnia kobieta musi wrócić do swojego rodzinnego domu na ślub brata. Na miejscu okazuje się, że brat żeni się z Catrine, jej największym wrogiem z dzieciństwa. Laura uświadamia sobie, że Catrine zajęła jej miejsce w rodzinie i postanawia odzyskać należną jej pozycję.

Historia okultyzmu
HISTORY OF THE OCCULT

Premiera 13.05.2022 godz. 20:00

horror Argentyna 2020

Reżyseria
Cristian Ponce
Obsada
Germán Baudino, Nadia Lozano, Agustín Recondo, Casper Uncal, Iván Esquerré

To ostatnie wydanie „60 minut przed północą”, najgłośniejszego programu telewizyjnego. Jego gwiazdą jest Adrián Marcato, który chce ogłosić na antenie, że prezydent kraju ma powiązania z grupą satanistyczną.
To ostatnie wydanie słynnego programu telewizyjnego „60 minut do północy”. Jego gwiazdą jest Adrian Marcato, który może wyjawić na antenie, że został zawiązany szeroko zakrojony spisek z udziałem członków rządu i czarownic. Grupa dziennikarzy ściga się z czasem, żeby ujawnić kulisy afery i znaleźć przedmiot, który pozwoli Marcato ujawnić prawdę w emitowanym na żywo programie. Podczas poszukiwań prowadzą własne śledztwo i wykorzystują bardzo niekonwencjonalne metody.

Bulado
BULADO

Premiera 15.05.2022 godz. 04:25

dramat Holandia 2020

Reżyseria
Eché Janga
Obsada
Tiara Richards, Everon Jackson Hooi, Felix De Rooy, Vanessa Abad, Bert Aengenendt

Utrzymany w konwencji magicznego realizmu film o rodzinie z wyspy Curaçao. 11-letnia Kenza ma dwóch ważnych mężczyzn w swoim życiu – twardo stąpającego po ziemi ojca Quira i uduchowionego dziadka Weljo. Obaj przestają się ze sobą dogadywać.
Uparta Kenza mieszka ze swoim ojcem Ouirą i dziadkiem Weljo na wiejskim złomowisku samochodowym na wyspie Curaçao. Mężczyźni bardzo się od siebie różnią i nie przepadają za sobą. Ouira jest bardzo pozbieranym życiowo i racjonalnym policjantem, a Weljo czuje głęboką więź z autochtonami i duchowym dziedzictwem wyspy. Weljo przygotowuje się do odejścia do świata duchów, co kładzie się cieniem na jego relacjach z synem, a 11-letnia Kenza zaczyna szuka własnej drogi pomiędzy dwoma skrajnościami. Dziewczynka ma poczucie, że nie wystarcza jej kontakt z twardo stąpającym po ziemi ojcem i powoli zaczyna otwierać się na mistyczne tradycje kultywowane przez dziadka, które dają jej poczucie bezpieczeństwa.

Złodziej
THE BIKE THIEF

Premiera 15.05.2022 godz. 15:00

dramat Wielka Brytania 2020

Reżyseria
Matt Chambers
Obsada
Alec Secareanu, Anamaria Marinca, Lucian Msamati, Aaron Neil, June Watson

Dla bohatera filmu jego motorower jest wszystkim. Dostarcza na nim pizzę, więc jest jego źródłem utrzymania. To na nim wozi żonę do pracy, a córkę do szkoły. Nic więc dziwnego, że jego świat się wali, gdy motorower zostaje skradziony.
Dla bohatera filmu jego motorower jest wszystkim. Dostarcza na nim pizzę, więc jest jego źródłem utrzymania. Pomaga mu być ostoją rodziny. To na nim wozi żonę do pracy, a córkę do szkoły. Nic więc dziwnego, że jego świat się wali, gdy motorower zostaje skradziony. Musi za wszelką cenę odzyskać swój pojazd. Jeśli mu się nie uda, straci wszystko. Szukając motoroweru w wielkim i nieprzyjaznym mieście, musi skorzystać z pomocy kilku znajomych. Niestety, z biegiem czasu jego kompas moralny zaczyna pękać. Motocyklista odstawia sumienie na boczny tor, żeby uratować siebie i swoją rodzinę.

Wszystko w porządku
I’M FINE (THANKS FOR ASKING)

Premiera 16.05.2022 godz. 20:00

dramat USA 2021

Reżyseria
Kelley Kali, Angelique Molina
Obsada
Kelley Kali, Wesley Moss, Deon Cole, Brooklynn Marie, Ira Scipio

Los Angeles podczas pandemicznego kryzysu. Niedawno owdowiała fryzjerka Danny i jej 8-letnia córka są zmuszone żyć na ulicy. Danny próbuje znaleźć dla nich dach nad głową i jakoś chronić swoje dziecko.
W postpandemicznej Ameryce wszyscy z trudem wiążą koniec z końcem. Poruszający debiut fabularny. Niedawno owdowiała Danny (Kelley Kali) ledwo wiąże koniec z końcem. Żeby utrzymać siebie i córkę plecie warkoczyki i dostarcza przesyłki na rolkach. Niedawno straciła dach nad głową, ale próbuje przekonać swoją 8-letnią córkę, że śpią na ulicy dla zabawy i cały czas oszczędza na kaucję, żeby wynająć jakieś mieszkanie. Kiedy jedna z jej klientek nie jest w stanie jej zapłacić, Danny uświadamia sobie, że do końca dnia nie uda jej się uzbierać 200 dolarów na kaucję i postanawia przyznać się córce, że są „bezdomne”. Bardzo denerwuje się przed trudną rozmową i gorączkowo stara się pozbierać myśli.

Wolność
LIBERTAD

Premiera 17.05.2022 godz. 16:15

dramat Hiszpania 2021

Reżyseria
Clara Roquet
Obsada
Maria Morera, Nicolle García, Nora Navas, Carol Hurtado, Vicky Peña

Spokojne życie Nory zostaje wywrócone do góry nogami, gdy podczas wakacji ta pełna naiwności piętnastolatka poznaje swoją równolatkę. Nowa, intensywna przyjaźń między tymi dwiema zupełnie różnymi dziewczynami poprowadzi je ku dojrzewaniu.
To ostatnie wakacje, które rodzina Vidalów spędzi z babcią Angelą, chorą na Alzheimera. I po raz pierwszy Nora czuje się nie na miejscu: wyrosła z dziecięcych zabaw, ale nie rozumie jeszcze rozmów dorosłych. Wszystko zmienia się nagle wraz z przybyciem Libertad, zbuntowanej i magnetycznej córki Rosany, kolumbijskiej opiekunki babci. Lato Nory nabiera zupełnie nowego wymiaru, gdy obie dziewczynki, pochodzące z zupełnie różnych klas społecznych, natychmiast nawiązują intensywną, choć nierówną przyjaźń. Razem uciekają z rodzinnych baniek ochronnych i stref komfortu, by odkryć nowy świat, w którym Nora czuje się bardziej wolna niż kiedykolwiek. Bezkompromisowa opowieść o dojrzewaniu.

Dziewczyna i pająk
THE GIRL AND THE SPIDER

Premiera 18.05.2022 godz. 18:15

dramat Szwajcaria 2021

Reżyseria
Ramon Zürcher, Silvan Zürcher
Obsada
Henriette Confurius, Liliane Amuat, Ursina Lardi, Flurin Giger, André Hennicke

Lisa wyprowadza się z mieszkania, które dzieliła z Marą. Teraz będzie musiała zamieszkać sama. Spakowane pudła, przesunięte meble i impreza pożegnalna tworzą dziwne pole magnetyczne łączące ze sobą przyjaciół, kochanków, krewnych, sąsiadów i nieznajomych.
Lisa wyprowadza się od swojej współlokatorki Mary. Jest to koniec pewnej epoki dla przyjaciółek. Przesunięte meble, pomalowane ściany, zabudowane szafki. Pośród całego zgiełku wychodzą na jaw sekretne tęsknoty i ukryte pragnienia. Wszystko to zbliża do siebie współlokatorki, matkę Lisy, ekipę od przeprowadzek, starych sąsiadów, kota i nowego sąsiada Lisy. Dzień zamienia się w noc i rozpoczyna się pożegnalna impreza w mieszkaniu. Mimo że ostatnie pudła zostają wyniesione, fragmenty żyć bohaterek na zawsze pozostaną w mieszkaniu. Szwajcarscy bracia bliźniacy Ramon i Silvan Zürcher komponują poetycki panoptykon form i relacji międzyludzkich, będący jednocześnie studium codzienności, baśnią i psychologicznym portretem kruchego świata.

Stone
STONE (1974)

Premiera 23.05.2022 godz. 20:00

Kryminalny Australia 1974

Reżyseria Sandy Harbutt
Obsada Ken Shorter, Sandy Harbutt, Helen Morse, Hugh Keays-Byrne, Vincent Gil

Kiedy jeden z członków gangu jest świadkiem politycznego zamachu, nielegalny gang motocyklowy GraveDiggers staje się celem brutalnych ataków. Pracujący pod przykrywką detektyw Stone dołącza do grupy, aby zatrzymać niebezpiecznych zabójców.
Detektyw Stone z Sydney prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa kilku członków nielegalnego gangu motocyklowego GraveDiggers. Grupa, na czele której stoi weteran z Wietnamu o przydomku Grabarz, pozwala Stone’owi dołączyć do jej szeregów i udawać nowego członka gangu. Stone zostawia swoją dziewczynę Amandę, która obraca się w wyższych sferach, i stopniowo zaczyna utożsamiać się z Grabarzem i jego kumplami – Hookiem, dr Śmiercią, Kapitanem Północ, Zakażonym i dziewczyną Grabarza, Vanessą. Po kolejnych brutalnych starciach z Czarnymi Jastrzębiami, konkurencyjnym gangiem, który zdaniem jego nowych znajomych stoi za zabójstwami, Stone odkrywa polityczny spisek i dowody, że jego inspiratorzy doprowadzili do makabrycznych zbrodni.

CINEMAX 2

SOBOTNIA PREMIERA

Czym jest wolność?
SI ATUNCI, CE E LIBERTATEA? (AKA. SO, WHAT’S FREEDOM?)

Premiera 07.05.2022 godz.20:00

DRAMAT RUMUNIA 2020

Reżyseria
Andrei Zincã
Obsada
Radu Iacoban, Iulia Lumânare, Toma Cuzin, Olimpia Melinte, Tunde Skovran

Oparty na prawdziwych wydarzeniach film opowiada o sile miłości i woli przetrwania. W 1951 roku komuniści deportowali 40 tys. właścicieli ziemskich i ludzi o nierumuńskich korzeniach na Równinę Bărăgan, często nazywaną rumuńską Syberią.
Oparty na prawdziwym wydarzeniach film opowiada o dramacie kilkorga ludzi, którzy wraz z 40 tysiącami niewinnych Rumunów zostali w latach 50. deportowani na stepowe pustkowia Równiny Bărăgan. Nauczyciel historii, który wierzy w zapowiadane przez komunistów zmiany, jego inteligentna żona, która uczy francuskiego i marzy o wyjeździe do Paryża, węgierski Rumun, niemiecki Rumun, rodzina prawosławnego popa i były żołnierz muszą zbudować od podstaw szałasy, a potem małe domki z suszonej cegły, żeby przetrwać na bezludziu surowe zimy i gorące lata. Wszyscy z nich wymieniają biżuterię na żywność i kilka zwierząt, próbując zacząć życie od nowa, ale nigdy nie tracą godności, co ich wyzwala.

Poświęcenie
COMMITMENT (AKA. COMMITMENT ASLI)

Premiera 14.05.2022 godz.20:00

dramat Turcja 2019

Reżyseria
Semih Kaplanoglu
Obsada
Kubra Kip, Ece Yüksel, Umut Kurt, Almina Kavci, Merve Seyma Zengi

Asli szuka opiekunki do dziecka, bo chce wrócić do pracy. Niedługo potem poznaje młodą kobietę o imieniu Gulnihal, która jest także matką. Pojawienie się Gulnihal w jej życiu skłania Asli, by stawiła czoła tajemnicom, przed którymi długo uciekała.
Film opowiada o współczesnej relacji między rodzicami i dzieckiem oraz dylematami, przed jakimi staje Asli jako kobieta i matka. Asli bierze urlop wychowawczy, żeby zajmować się swoim dzieckiem, ale niedługo potem zaczyna rozglądać się za opiekunką. Spotkanie z Gulnihal, która jest także matką, zachęca Asli, żeby stawiła czoło skrywanym sekretom.

Poświęcenie Hasana
COMMITMENT HASAN

Premiera 21.05.2022 godz.20:00

dramat Turcja 2021

Reżyseria
Semih Kaplanoglu
Obsada
Umut Karadag, Filiz Bozok, Gökhan Azlag, Ayse Gunyuz Demirci, Mahir Günsiray

Hodowca jabłek Hassan dowiaduje się, że firma energetyczna chce wybudować na jego ziemi słup wysokiego napięcia. Postanawia temu zapobiec, nawet jeśli ceną za to ma być zerwanie kontaktów z przyjaciółmi i sąsiadami.
Słoneczny letni dzień, lekki wiatr, malownicze tureckie krajobrazy, a wśród nich pole Hasana pełne owoców i warzyw. Hasan jest dumny ze swojego gospodarstwa i nigdy nie pozwoliłby go zniszczyć. Czeka go jednak wiele problemów, jakie musi pokonać, a planowana budowa linii energetycznej, która ma przebiegać przez jego pole jest tylko jednym z nich. Kiedy Hasan dowiaduje się, że wraz z żoną może udać się na pielgrzymkę do Mekki, dokonuje życiowego bilansu i zaczyna prosić o wybaczenie wszystkie osoby, których skrzywdził. „Commitment Hasan” to złożone studium człowieka, który próbuje pogodzić się ze światem, swoimi bliskimi i samym sobą.

W pętli ryzyka i fantazji
WHEEL OF FORTUNE AND FANTASY

DRAMAT ROMANTYCZNY JAPONIA 2021

Premiera 28.05.2022 godz. 20:30

Reżyseria
Ryûsuke Hamaguchi
Obsada
Kotone Furukawa, Kiyohiko Shibukawa, Katsuki Mori, Fusako Urabe, Aoba Kawa

­

­

­

PROPOZYCJE TYGODNIA

Księżyc, 66 pytań
MOON, 66 QUESTIONS

Premiera 01.05.2022 godz.20:30

dramat Gracja 2020

Reżyseria
Jacqueline Lentzou
Obsada
Sofia Kokkali, Lazaros Georgakopoulos, Nikitas Tsakiroglou, Nikos Hanakoulas, Kaiti Ibrohori

Po wielu latach Artemis postanawia wrócić do Aten, gdzie mieszka jej ojciec, który bardzo podupadł na zdrowiu. Kobieta poznaje skrywaną przez niego tajemnicę i zaczyna nie tylko lepiej rozumieć ojca, ale też odczuwać do niego prawdziwą miłość.
Główną bohaterką jest dwudziestokilkuletnia Artemis. Po wielu latach kobieta postanawia wrócić do rodzinnych Aten, żeby zaopiekować się ojcem, który bardzo podupadł na zdrowiu. Artemis zajmuje się małomównym tatą, który ze stoickim spokojem obserwuje świat i stara się zrozumieć człowieka, którego nigdy tak naprawdę nie znała. Artemis poznaje pewną tajemnicę z jego przeszłości i w końcu zaczyna lepiej zrozumieć skomplikowaną osobowość ojca. Uświadamia sobie, że pomimo trudnej relacji, jaka ich łączy, bardzo siebie nawzajem kochają.

Dobry człowiek
A GOOD MAN (2020)

Premiera 01.05.2022 godz.23:40

dramat Francja 2020

Reżyseria
Marie-Castille Mention-Schaar
Obsada
Noémie Merlant, Vincent Dedienne, Gabriel Almaer, Alysson Paradis

Benjamin i Aude są kochającą się parą i brak im tylko jednego – dziecka, którego Aude pragnie, ale nie może urodzić. Benjamin chce spełnić to marzenie i decyduje, że to on zajdzie w ciążę a nie Aude, ponieważ zanim stał się Benjaminem, miał na imię Sarah.
W związku Benjamina i Aude brakuje tylko jednego – dziecka, którego Aude pragnie, ale nie może urodzić. Benjamin postanawia spełnić marzenie o założeniu rodziny i decyduje, że to on zajdzie w ciążę zamiast Aude, ponieważ zanim stał się Benjaminem, miał na imię Sarah. Jego macierzyństwo staje się nie tylko próbą dla związku, ale także cierniem dla rodziny i sąsiadów, którzy przywykli do tego, że wszystko jest pod linijkę, tak jak kwietniki za oknami ich domów…

Chłopiec w pasiastej piżamie
THE BOY IN THE STRIPED PYJAMAS
dramat wojenny USA 2008

Premiera 2.05.2022 godz.20:30

Kraj
UNITED KINGDOM
Reżyseria
Mark Herman
Obsada
Asa Butterfield, Jack Scanlon, Vera Farmiga, David Thewlis, Rupert Friend

Historia nieoczekiwanej przyjaźni syna niemieckiego oficera i przebywającego w obozie zagłady żydowskiego chłopca.
Akcja filmu rozgrywa się podczas II wojny światowej. Rodzice ośmioletniego Brunona (Asa Butterfield) i 12-letniej Gretel (Amber Beattie) robią wszystko, by zapewnić swoim pociechom szczęśliwe i beztroskie życie. Chroniąc dzieci przed obrazami okrucieństwa wojny, nie pozwalają im oddalać się od domu. Znudzony Bruno łamie jednak zakaz i wyrusza na zwiedzanie okolicy. Przez przypadek trafia do otoczonego kolczastym drutem obozu zagłady, gdzie jego ojciec (David Thewlis), wysokiej rangi niemiecki oficer, nadzoruje pracę ubranych w pasiaki ludzi. Przy płocie Bruno poznaje żydowskiego chłopca, Szmula (Jack Scanlon), który okazuje się jego rówieśnikiem. Nieoczekiwanie między chłopcami zawiązuje się nić przyjaźni. Wstrząsająca opowieść o okrucieństwie wojny widzianej oczami dziecka. Chłopiec w pasiastej piżamie jest adaptacją bestsellerowej powieści irlandzkiego pisarza Johna Boyne’a pod tym samym tytułem. Obraz wyreżyserował wielokrotnie nagradzany angielski filmowiec, Mark Herman (Orkiestra, O mały głos). Nastrojową muzykę skomponował laureat dwóch Oscarów James Horner (Titanic). Autorem zdjęć jest uznany francuski operator Benoît Delhomme (Zapach zielonej papai). Siłą filmu są doskonałe kreacje aktorskie stworzone przez dwójkę utalentowanych młodych aktorów – Asę Butterfielda (Hugo i jego wynalazek) i Jacka Scanlona (serial Married Single Mother). Obok nich występują m.in. laureat Złotej Palmy David Thewlis (Nadzy, cykl Harry Potter), nominowana do Oscara Vera Farmiga (Infiltracja, W chmurach) oraz znany z serialu Homeland Rupert Friend. Chłopiec w pasiastej piżamie nominowany był przez Hiszpańską Akademię Sztuk Filmowych do nagrody Goya (najlepszy europejski film), zdobył ponadto Nagrodę Publiczności na MFF w Chicago i cztery nagrody CinEuphoria.

To już koniec
HOW IT ENDS (2021)

Premiera 2.05.2022 godz.22:05

KOMEDIA USA 2021

Reżyseria
Daryl Wein, Zoe Lister-Jones
Obsada
Zoe Lister-Jones, Cailee Spaeny, Helen Hunt, Olivia Wilde, Fred Armisen

Apokaliptyczna komedia na poprawę humoru, w której beztroska Liza wyrusza w przezabawną podróż po Los Angeles w nadziei, że zdąży na ostatnią imprezę przed końcem świata, wpadając po drodze na eklektyczną zbieraninę różnych postaci.
W tej poprawiającej samopoczucie apokaliptycznej komedii, beztroska Liza (Zoe Lister-Jones) zdobywa zaproszenie na ostatnią szaloną imprezę przed końcem świata. Dotarcie na miejsce nie będzie jednak łatwe, ponieważ jej samochód zostaje skradziony, a zegar tyka, podczas gdy bohaterka ma w planie pozałatwiać otwarte sprawy z przyjaciółmi i rodziną. W towarzystwie samej siebie w młodszej wersji (Cailee Spaeny), Liza wyrusza w zabawną podróż po Los Angeles, spotykając po drodze eklektyczną plejadę postaci.

Charlotte
CHARLOTTE

Premiera 8.05.2022 godz.20:30

komedia Argentyna 2021

Reżyseria
Simon Franco
Obsada
Ángela Molina, Ignacio Huang, Lali Gonzalez, Fernán Mirás, Gerardo Romano

Przyblakła gwiazda filmowa dowiaduje się, że reżyser, dzięki któremu zdobyła sławę, kręci swój najnowszy film w Paragwaju. Kobieta wyrusza w niezwykłą podróż nie tylko po to, żeby zdobyć główną rolę, która jest jej zdaniem jej pisana.
Przyblakła gwiazda filmowa przypadkowo dowiaduje się, że reżyser, dzięki któremu zdobyła kiedyś sławę, kręci swój najnowszy film w Paragwaju. Argentyńska aktorka Charlotte (Ángela Molina) wyrusza w niezwykłą podróż nie tylko po to, żeby zdobyć główną rolę, która jest jej zdaniem została napisana specjalnie dla niej.

Dziewczyny nie powinny chodzić same nocą
GIRLS SHOULDN’T WALK ALONE AT NIGHT

Premiera 9.05.2022 godz.09:40

krótkometrażowy romantyczny Kanada 2020

Reżyseria
Katerine Martineau
Obsada
Nahéma Ricci, Amaryllis Tremblay, Guillaume Laurin, Martin Desgagné, Sébastien Tessier

Po szkolnym balu dla absolwentów Chantal i Delphine wracają po zmroku same do domu. Dziewczyny gubią się lesie, a podczas długiego spaceru obie zdają sobie sprawę ze swojej beztroski i tego, że kochają życie.
Po szkolnym balu dla absolwentów Chantal i Delphine wracają po zmroku same do domu. Dziewczyny gubią się lesie, a podczas długiego spaceru obie zdają sobie sprawę ze swojej beztroski i tego, że kochają życie.

Kaznodzieja
THE PREACHER (AKA. EL REZADOR)

Premiera 11.05.2022 godz. 22:40

dramay Ekwador 2021

Reżyseria
Tito Jara
Obsada
Andrés Crespo, Carlos Valencia, Emilia Ceballos

Cyniczny oszust wykorzystuje młodą dziewczynę, podobno mającą wizje Matki Boskiej, dla osiągnięcia własnych korzyści finansowych.
Cyniczny oszust wykorzystuje dziewczynę, o której mówi się, że ma wizje Matki Boskiej i którą wielu uważa za niezwykłą, dla własnych korzyści ekonomicznej. Razem z rodzicami „Błogosławionej” tworzą biznes tak duży i lukratywny, że nieuchronnie sytuacja wymyka się im spod kontroli. Historia intryg i fanatyzmu, w której wiara dobrze miesza się z korupcją i oszustwem.

Uduchowiona Gloria
GHOSTING GLORIA

Premiera 13.05.2022 godz. 2:00

komedia romantyczny Urugwaj 2021

Reżyseria
Marcela Matta, Mauro Sarser
Obsada
Stefania Tortorella, Federico Guerra, Nenan Pelenur, Mauro Sarser, Marco Manfrini

Gloria nigdy nie przeżyła orgazmu. Pewnego dnia doświadcza rozkoszy w ramionach ducha poprzedniego lokatora. Gloria musi zadecydować czy woli tkwić w idealnym związku z niewidzialnym kochankiem czy próbować znaleźć swoją drugą połowę w prawdziwym życiu.
Gloria jest samotną kobietą, która pracuje w lokalnej księgarni i często plotkuje ze swoją koleżanką z pracy i przyjaciółką Sandrą. Sandra często zwierza się ze swoich romansów Glorii, która wiedzie bardzo samotne życie. Gloria skarży się na brak snu, bo ciągle budzą ją sąsiedzi z góry, którzy uprawiają bardzo głośny seks, co jest dla niej przykre, bo ona sama nigdy nie doświadczyła orgazmu. Kiedy Sandra dowiaduje się o tym, zaczyna namawiać Glorię, żeby przeprowadziła się do domu na przedmieściach, który chce wynająć jej chłopak. Niedługo potem Gloria poznaje Dantego, który jest jej ideałem mężczyzny i po raz pierwszy przeżywa w sypialni rozkosz. Jedyny szkopuł polega na tym, że Dante nie jest człowiekiem, ale duchem.

Przystanek – Ziemia
STOP-ZEMLIA

Premiera 15.05.2022 godz.20:30

dramat Ukraina 2021

Reżyseria
Kateryna Gornostai
Obsada
Maria Fedorchenko, Arsenii Markov, Yana Isaienko, Oleksandr Ivanov, Andrii Abalmazov

16-letnia Masza uczy się w liceum w Kijowie. Jej przyjaciółki Jana i Senia pomagają jej odnaleźć się wśród rówieśników. Masza przygotowuje się do egzaminów i zakochuje się w Saszy, koledze z klasy, co zmusza ją do zmiany zachowania.
16-letnia Masza jest introwertyczką i czuje się pewnie tylko w towarzystwie swoich szkolnych koleżanek Jany i Seni. Po wyjściu z klasy dużo rozmyśla o życiu, samej sobie i fantazjuje o koledze z klasy, w którym się w tajemnicy podkochuje… Reżyserka Kateryna Gornostai po mistrzowsku osłania przed widzami kulisy mikroświata uczniów klasy przedmaturalnej, pokazując nam marzenia i lęki młodych ludzi. Oniryczny film odsłania przed nami tajemnice najbardziej emocjonalnie intensywnego okresu naszego życia, w którym poznajemy samych siebie, czemu często towarzyszy bolesne poczucie niepewności i stopniowo krystalizuje się nasza tożsamość.

JFK
JFK

Premiera 17.05.2022 godz.20:30

dramat USA 1991

Reżyseria
Oliver Stone
Obsada
Kevin Costner, Tommy Lee Jones, Laurie Metcalf, Gary Oldman, Michael Rooke

Kevin Costner jako prokurator, który próbuje dowiedzieć się, kto w rzeczywistości stał za zamachem na prezydenta Kennedy’ego. Oliver Stone za kamerą. Deszcz nagród – w tym dwa Oscary.
Dallas, 22 listopada 1963 roku. Prezydent John F. Kennedy zostaje zastrzelony. O zabójstwo zostaje oskarżony Lee Harvey Oswald (Gary Oldman). Prokurator okręgowy z Nowego Orleanu Jim Garrison (Kevin Costner) jest przekonany, że zamachowiec nie działał sam. Mężczyzna odmawia zaakceptowania oficjalnych ustaleń Komisji Warrena i postanawia udowodnić, że JFK padł ofiarą ogromnego spisku. Wzbudzający kontrowersje film Olivera Stone’a o zabójstwie prezydenta Johna F. Kennedy’ego i jego następstwach. Produkcja została obsypana nagrodami. Otrzymała m.in. dwa Oscary i sześć nominacji do tej prestiżowej nagrody.

Mokry pies
WET DOG

Premiera 18.05.2022 godz.1:05

DRAMAT NIEMCY 2021

Reżyseria
Damir Lukacevic
Obsada
Doguhan Kabadayi, Mohammad Eliraqui, Derya Dilber, Kida Khodr Ramadan, Dorka Gryllus

16-letni Irańczyk przeprowadza się z rodzicami do Berlina, gdzie szybko zaprzyjaźnia się z młodzieżą z gangu Husejna i zakochuje się w Turczynce. Przed nowymi przyjaciółmi skrywa jednak tajemnicę swojego pochodzenia.
Soheilu jest irańskim nastolatkiem o żydowskich korzeniach i po przeprowadzce do muzułmańskiej dzielnicy w Berlinie dołącza do ulicznego gangu, którego muzułmańscy członkowie mają antysemickie przekonania. Chłopak skrywa swoją żydowską tożsamość, aby ocalić bliskie przyjaźnie z przywódcą gangu Husejnem i swoją licealną miłością Selmą. Zagubiony Soheil, wie, że jego następny ruch zmieni kurs jego życia raz na zawsze. Oparta na prowokacyjnej autobiografii Arye Sharuza Shalicara, ta ekscytująca opowieść o dorastaniu

Byłem prostym człowiekiem
I WAS A SIMPLE MAN

Premiera 22.05.2022 godz. 20:30

dramay USA 2021

Reżyseria
Christopher Makoto Yogi
Obsada
Steve Iwamoto, Constance Wu, Kanoa Goo, Chanel Akiko Hirai, Tim Chiou

Historia o duchach, której akcja toczy się na sielskiej prowincji na zachodnim wybrzeżu O’ahu na Hawajach. W kolejnych czterech częściach poznajemy historię starszego mężczyzny, który dobiega końca swoich dni i odwiedzają go duchy przeszłości.
Historia o duchach, której akcja toczy się na sielskiej prowincji na zachodnim wybrzeżu O’ahu na Hawajach. W kolejnych czterech częściach poznajemy historię starszego mężczyzny, który dobiega końca swoich dni i odwiedzają go duchy przeszłości. Film „I Was a Simple Man” łączy w sobie elementy rodzinnej sagi, mitologii, onirycznej estetyki i surrealizmu. To rozpięta w czasie historia rozbitej rodziny, której członkowie przygotowują się na śmierć nestora rodu. W retrospekcjach przenosimy się w czasie z wieżowców Honolulu na hawajską prowincję O’ahu przed II wojną światową i odwiedzamy zaświaty.

Pomiędzy niebem a ziemią
HEAVEN AND EARTH (1993)

Premiera 24.05.2022 godz. 20:30

dramat USA 1993

Reżyseria
Oliver Stone
Obsada
Hiep Thi Le, Tommy Lee Jones, Joan Chen, Haing S. Ngor, Debbie Reynolds, Dustin Nguyen

Po zakończeniu wojny młoda Wietnamka pragnie ułożyć sobie życie i wychodzi za mąż za amerykańskiego żołnierza. Tommy Lee Jones w jednej z głównych ról i Oliver Stone za kamerą.
Idylliczna wioska w środkowym Wietnamie. Kiedy wybuchła wojna, Phung Le Ly wpada w wir historii, uwięziona między siłami Północy i Południa. Oddzielona od rodziny kobieta jest przetrzymywana przez Wietnamczyków z Południa, którzy stosują wobec niej różne taktyki, w tym porażenie prądem. Po wyjściu z więzienia bohaterka zostaje zgwałcona przez okrutny gang Viet Congu. Po ucieczce do Sajgonu zachodzi w ciążę z pracodawcą i zostaje zwolniona. Aby przeżyć, zdesperowana zaczyna się prostytuować. Pewnego dnia, Steve Butler (Tommy Lee Jones), oficer amerykańskich sił specjalnych, impulsywnie prosi ją, by wyszła za niego i wróciła z nim do Ameryki. Ostatni film z trylogii Olivera Stone’a o Wietnamie opowiada epicką historię życia Phung Le Ly i piekle wojny. Złoty Glob za najlepszą muzykę.

Guermantes
GUERMANTES

Premiera 29.05.2022 godz. 20:30

dramat Francja 2021

Reżyseria
Christophe Honoré
Obsada
Claude Mathieu, Anne Kessler, Éric Génovèse, Florence Viala, Elsa Lepoivre

Paryż, lato 2020 roku. Aktorzy francuskiego teatru narodowego prowadzą próby do nowej sztuki Christophe’a Honoré, która jest adaptacją powieści „Strona Guermantes” Marcela Prousta. Sztuka spada z afisza, ale grupa postanawia wystawić przedstawienie.
Paryż, lato 2020 roku. Aktorzy francuskiego teatru narodowego La Comédie-Française prowadzą próby do nowej sztuki Christophe’a Honoré, która jest adaptacją powieści „Strona Guermantes” Marcela Prousta. Sztuka spada z afisza, ale grupa teatralna postanawia wystawić przedstawienie w imię sztuki i radości, jaką dają im wspólne występy na scenie.

Lada dzień
ENSILUMI (AKA. ANY DAY NOW)

Premiera 29.05.2022 godz. 22:55

dramata Finlandia 2020

Reżyseria
Hamy Ramezan
Obsada
Aran-Sina Keshvari, Shahab Hosseini, Shabnam Ghorbani, Kimiya Eskandari, Vilho Rönkkönen

13-letni Ramin i jego pochdząca z Iranu rodzina mieszkają w ośrodku dla uchodźców w Finlandii. Gdy chłopiec zaczyna cieszyć się wakacjami, rodzina otrzymuje straszną wiadomość, że ich wniosek o azyl został odrzucony.
13-letni Ramin Mehdipour i jego pochodząca z Iranu rodzina mieszkają w ośrodku dla uchodźców w Finlandii. Gdy Ramin zaczyna cieszyć się wakacjami szkolnymi, rodzina otrzymuje straszną wiadomość, że ich wniosek o azyl został odrzucony. Mehdipourowie odwołują się i i kontynuują swoje codzienne życie, starając się zachować pozytywne nastawienie pomimo niebezpieczeństwa związanego z deportacją. Gdy Ramin rozpoczyna nowy rok szkolny, każda chwila, każda przyjaźń będzie dla niego cenniejsza niż kiedykolwiek.

Urodzeni mordercy
NATURAL BORN KILLERS

premiera 31.05.2022 godz.20:30

kryminalny dramat USA 1994

Reżyseria
Oliver Stone
Obsada
Woody Harrelson, Juliette Lewis, Robert Downey Jr., Tommy Lee Jones, Tom Sizemore

Woody Harrelson i Juliette Lewis jako dwoje młodych, atrakcyjnych seryjnych morderców, którzy stają się ulubieńcami telewizji. Nagroda Specjalna Jury na MFF w Wenecji.
Mickey (Woody Harrelson) i Mallony (Juliette Lewis) są parą kochanków i psychopatycznych morderców. Terroryzują całą Amerykę, dopuszczając się serii brutalnych zabójstw. Dzięki dziennikarzowi (Robert Downey Jr.) stają się sławni, a brukowe media zaczynają na bieżąco relacjonować ich krwawe wyczyny. Sława tylko podsyca ich żądzę krwi… Reżyser Oliver Stone w niepokojący sposób przygląda się najciemniejszym stronom współczesnego amerykańskiego społeczeństwa w historii o parze kochanków, którzy kochają zabijać. Doskonałe role Woody’ego Harrelsona oraz Juliette Lewis.

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.