Cinemax w lutym 2014

UpadekW lutym w Cinemax w sobotnie premiery obejrzymy: brytyjski dramat „Niech będzie CINEMAXteraz”, komedia „Portret umysłu Charlesa Swana III”, komedia „Hop” i film science fiction „Władcy umysłów”. Cinemax wyemituje również nowy  serial kryminalny „Upadek” z Gillian Anderson oraz 2 sezon serialu kryminalnego „Banshee”.

 

SOBOTNIA PREMIERA

 

NIECH BĘDZIE TERAZ (NOW IS GOOD) dramat, Wielka Brytania 2012

premiera:        01.02.2014        godz. 20:00

powtórzenie:     02.02.2014        godz. 12:45

04.02.2014        godz. 21:15

05.02.2014        godz. 11:10

NIECH BĘDZIE TERAZ (NOW IS GOOD) dramat, Wielka Brytania 2012, 99 min., reż. Ol Parker, wyk. Dakota Fanning, Jeremy Irvine, Paddy Considine, Olivia Williams, Kaya Scodelario

Wzruszająca opowieść z Dakotą Fanning w roli śmiertelnie chorej nastolatki, która postanawia wykorzystać ostanie chwile i żyć pełnią życia.

Tessa (Dakota Fanning) jest radosną i inteligentną siedemnastolatką. Niestety, pewnego dnia okazuje się, że cierpi na białaczkę. Nastolatka spisuje listę rzeczy, które pragnie zrobić  przed śmiercią. Z pomocą przyjaciół zaczyna wcielać swój plan w życie. Kiedy jej rodzina próbuje pogodzić się z nieuchronnym odejściem dziewczyny, ona stara się doświadczyć jak najwięcej. Przy okazji zakochuje się w nowym sąsiedzie Adamie (Jeremy Irvine), dzięki któremu odkrywa smak miłości.

Pełna wzruszeń opowieść o celebracji życia, młodzieńczej miłości i sztuce akceptacji tego, co nieuniknione. Bohaterowie obrazu starają się ze wszystkich sił oswoić myśl o śmierci i pogodzić się z trudną rzeczywistością. Film przypomina o tym, jak cenna jest każda chwila, i przekonuje, byśmy niczego nie odkładali na później. Obraz w reżyserii nominowanego do BAFTY Ola Parkera (Gry weselne, Hotel Marigold) powstał na kanwie bestsellerowej powieści autorstwa Jenny Downham „Zanim umrę”. W głównych rolach bezbłędnie odnaleźli się utalentowana Dakota Fanning (Wojna światów), Jeremy Irvine (Czas wojny), wielokrotnie nagradzany Paddy Considine (Nasza Ameryka) oraz Olivia Williams (Była sobie dziewczyna).

 

 

PORTRET UMYSŁU CHARLESA SWANA III (A GLIMPSE INSIDE THE MIND OF CHARLIE SWAN III) komedia, USA 2012

premiera:        08.02.2014        godz. 20:30

powtórzenie:     09.02.2014        godz. 13:30

11.02.2014        godz. 20:30

12.02.2014        godz. 11:15

PORTRET UMYSŁU CHARLESA SWANA III (A GLIMPSE INSIDE THE MIND OF CHARLIE SWAN III) komedia, USA 2012, 83 min., reż. Roman Coppola, wyk. Charlie Sheen, Jason Schwartzman, Bill Murray, Katheryn Winnick, Patricia Arquette

Ekscentryczna komedia o utraconej miłości i związanych z tym perypetiach. Jej bohaterem jest utalentowany grafik, którego niespodziewanie opuszcza ukochana.

Charles Swan (Charlie Sheen) jest utalentowanym, odnoszącym sukcesy grafikiem, który wydaje się mieć wszystko – sławę, pieniądze i urok osobisty. Jednak gdy opuszcza go ukochana, Ivana (Katheryn Winnick), życie Charlesa wali się w gruzy. Mężczyzna jest zagubiony i pełen wątpliwości co do swoich uczuć. Z pomocą najbliższych rozpoczyna trudny proces – musi nauczyć się żyć bez Ivany.

Osadzona w Los Angeles końca lat siedemdziesiątych komedia wyróżnia się zarówno pomysłową fabułą, jak i oryginalną stroną wizualną. W rolę głównego bohatera wcielił się laureat Złotego Globu Charlie Sheen (Pluton, serial Dwóch i pół), niegdysiejsze enfant terrible Hollywoodu. Zdaniem krytyków, w historii Charlesa Swana można odnaleźć wiele analogii z życiem samego aktora. Obok Sheena na ekranie pojawią się między innymi: Jason Schwartzman (Rushmore, Pociąg do Darjeeling)), zdobywca nominacji do Oscara Bill Murray (Między słowami, Broken Flowers), Katheryn Winnick (Bez duszy, serial Wikingowie) oraz trzykrotnie nominowana do Złotego Globu Patricia Arquette (Prawdziwy romans, serial Medium). Niecodzienny obraz został wyreżyserowany przez pochodzącego ze słynnej filmowej rodziny Romana Coppolę (CQ), który znany jest jako współscenarzysta głośnych filmów Wesa Andersona Pociąg do Darjeeling i Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom (nominacja do Oscara). Produkcja była pokazywana na festiwalu filmowym w Rzymie, gdzie otrzymała nominację do nagrody Złotego Marka Aureliusza.

 

HOP (HOP (2011)) komedia, USA 2011

premiera:        15.02.2014        godz. 18:25

powtórzenie:     16.02.2014        godz. 12:10

18.02.2014        godz. 18:35

19.02.2014        godz. 09:50

HOP (HOP (2011)) komedia, USA 2011, 92 min., reż. Tim Hill, wyk. James Marsden, Kaley Cuoco, Gary Cole, Elizabeth Perkins, David Hasselhoff

Nastoletni zając opuszcza Wyspę Wielkanocną i wyrusza do Hollywood, by spełnić swoje marzenia o muzycznej karierze.

Zet to nastoletni syn Wielkanocnego Zajączka. W niczym nie przypomina sumiennego, zorganizowanego ojca, który dba, by dzieciom na całym świecie nie zabrakło w święta czekoladowych jajek. Jest zbuntowanym młodym zającem, który marzy o karierze perkusisty. Tuż przed przejęciem ojcowskiej fabryki łakoci Zet wyrusza do Hollywood, by spełnić swoje sny. Na miejscu poznaje bezrobotnego Freda (James Marsden), z którym się zaprzyjaźnia. Gdy okazuje się, że z powodu ucieczki Zeta świąteczna tradycja jest zagrożona, obaj postanawiają działać. Czy wszystkie dzieci otrzymają jak co roku czekoladowe jajeczka z Wyspy Wielkanocnej?

Utrzymany w świątecznym klimacie, aktorsko-animowany film został zrealizowany przez twórców przebojowych produkcji Jak ukraść Księżyc i Epoka lodowcowa. Przeznaczony dla najmłodszych widzów obraz charakteryzuje się wartkim tempem i pełną emocji fabułą, która opowiada o przyjaźni, spełnianiu marzeń, rodzinnych wartościach oraz roli tradycji. W filmie nie brakuje dobrego humoru. Postacie są sympatyczne, a ich przygody niezwykle barwne. Za reżyserię tej ujmującej opowieści odpowiadał doświadczony Tim Hill (Alvin i wiewiórki, Garfield 2). W produkcji wystąpili między innymi: znany z cyklu X-Men James Marsden, Kaley Cuoco (serial Teoria wielkiego podrywu) oraz zdobywczyni dwóch nominacji do Złotego Globu Elizabeth Perkins (serial Trawka). W polskiej wersji językowej głosów głównym bohaterom użyczają Artur Pontek i Paweł Ciołkosz. Hop był nominowany do prestiżowej nagrody Annie w kategorii „najlepsza animacja postaci w filmie aktorskim”.

 

 

WŁADCY UMYSŁÓW (THE ADJUSTMENT BUREAU) science fiction, USA 2011

premiera:        22.02.2014        godz. 20:00

powtórzenie:     23.02.2014        godz. 13:10

25.02.2014        godz. 20:00

26.02.2014        godz. 14:45

WŁADCY UMYSŁÓW (THE ADJUSTMENT BUREAU) science fiction, USA 2011, 102 min., reż. George Nolfi, wyk. Matt Damon, Emily Blunt, Michael Kelly, Anthony Mackie, John Slattery

Wciągający thriller z Mattem Damonem oraz Emily Blunt w rolach kochanków, którzy próbują walczyć z przeznaczeniem.

Nowy Jork. David Norris (Matt Damon) jest młodym i ambitnym politykiem, który szybko pnie się po szczeblach kariery. Mężczyzna startuje w wyborach do senatu. W wieczór wyborczy niespodziewanie poznaje śliczną Elise Sellas (Emily Blunt). Kilka dni później znowu spotyka ją w autobusie. Zauroczona dziewczyna daje mu numer telefonu. Wydaje się, że jest to piękny początek namiętnego romansu. W życiu Davida pojawia się jednak tajemniczy mężczyzna (John Slattery), który radzi młodemu politykowi, żeby nie igrał z przeznaczeniem i nie spotykał się więcej z Elise.

Inteligentne kino sensacyjne z wątkiem romantycznym i elementami science fiction. W luźno opartym na opowiadaniu Philipa K. Dicka „Adjustment Team”, debiutanckim filmie George‘a Nolfiego (współscenarzysty hitów Ocean’s Twelve: Dogrywka i Ultimatum Bourne’a) nie brakuje widowiskowych scen ani elektryzujących emocji. Obraz intryguje pomysłową fabułą, której osią jest odkrycie przez bohaterów tajemniczej grupy sterującej ludzkimi losami. Twórcy udowodniają też, że prawdziwa miłość potrafi pokonać wszystkie przeszkody. W główne role brawurowo wcielili się zdobywca Oscara Matt Damon (Buntownik z wyboru, Tożsamość Bourne’a) oraz laureatka Złotego Globu Emily Blunt (Diabeł ubiera się u Prady, Połów szczęścia w Jemenie). Obraz był nominowany do Saturna (najlepszy film sci-fi) oraz Nagrody Brama Stokera (najlepszy scenariusz).

 

OSTRY PIĄTEK

 

CHIRURGICZNA PRECYZJA (EXCISION) horror, USA 2012

premiera:        07.02.2014        godz. 23:20

CHIRURGICZNA PRECYZJA (EXCISION) horror, USA 2012, 78 min., reż. Richard Bates Jr., wyk. Annalynne Mccord, Traci Lords, Ariel Winter, Roger Bart, Jeremy Sumpter

Hipnotyczne kino grozy opowiadające o wyobcowanej nastolatce, w której niespodziewanie obudziły się demony.

Siedemnastoletnia Pauline (AnnaLynne McCord) jest zamknięta w sobie i nie ma przyjaciół. Rówieśnicy śmieją się z jej wyglądu, nauczyciele nie mogą do niej dotrzeć, a matka (Traci Lords) ciągle narzeka na jej zachowanie. Dziewczyna czuje się całkowicie odrzucona i wyobcowana. Obsesyjnie marzy o byciu chirurgiem, a także o ocaleniu swojej chorej na mukowiscydozę siostry (Ariel Winter). W jej chorym umyśle rodzą się jednak przerażające fantazje, które – co gorsza – zaczyna wcielać w życie.

Historia psychopatycznej młodej dziewczyny, która z chirurgiczną precyzją dobiera i morduje swoje ofiary, to udane połączenie satyry obyczajowej z kinem grozy. Za reżyserię obrazu odpowiedzialny był debiutant Richard Bates Jr, który nasycił film nie tylko makabrą, ale też ironią i czarnym humorem. Twórcy udaje się pokazać wewnętrzne frustracje oraz przenikliwy ból, który odczuwają poszczególni bohaterowie. W głównej roli sugestywnie zaprezentowała się znana z seriali 90210, Życie na fali czy Bez skazy AnnaLynne McCord. Partnerują jej m.in. Roger Bart (serial Gotowe na wszystko), Traci Lords (Beksa), ekscentryczny reżyser John Waters (Lakier do włosów) oraz weteran Malcolm McDowell (Mechaniczna pomarańcza). Wyróżniony trzema nagrodami na międzynarodowym festiwalu kina fantastycznego w Maladze film jest rozwinięciem krótkometrażowego horroru pod tym samym tytułem, zrealizowanego przez Richarda Batesa w 2008 roku.

 

EKRANY ŚWIATA

 

LORE (LORE) dramat, Australia 2012

premiera:        02.02.2014        godz. 21:25

powtórzenie:     18.02.2014        godz. 23:00

28.02.2014        godz. 02:10

LORE (LORE) dramat, Australia 2012, 105 min., reż. Cate Shortland, wyk. Saskia Rosendahl, Kai Malina, Nele Trebs, Ursina Lardi, Hans-Jochen Wagner

Piątka urodzonych w nazistowskiej rodzinie dzieci podróżuje przez Niemcy tuż po zakończeniu drugiej wojny światowej. Muszą zmierzyć się z powojennym chaosem i bolesną prawdą o swoich rodzicach.

Maj, rok 1945. Lore (Saskia Rosendahl) jest najstarszą córką oficera SS (Hans-Jochen Wagner) i jego wierzącej w nazizm żony (Ursina Lardi). Gdy tuż po zakończeniu wojny oboje rodzice zostają internowani przez aliantów, Lore wraz z czwórką młodszego rodzeństwa wyrusza na północ. Chcą dotrzeć do domu babci, jednak podróż okazuje się trudniejsza, niż przypuszczali. Nieoczekiwanie z pomocą przychodzi im tajemniczy Thomas (Kai Malina), który przeżył obóz koncentracyjny. Lore musi zmierzyć się z trudnymi wyborami, a także skonfrontować wszystko, czego ją uczono, z rzeczywistością.

 

KONIEC ZABIJANIA (AN END TO KILLING) historyczny, Chiny 2012

premiera:        09.02.2014        godz. 20:00

powtórzenie:     10.02.2014        godz. 13:25

15.02.2014        godz. 07:35

26.02.2014        godz. 18:50

27.02.2014        godz. 09:50

KONIEC ZABIJANIA (AN END TO KILLING) historyczny, Chiny 2012, 97 min., reż. Ping Wang, wyk. Youliang Zhao, Tu Men, Park Ye-Jin, Geng Le, Shaoqun Yu

Niezwykła opowieść o latach świetności Czyngis-chana, jednego z największych władców w dziejach świata.

Czyngis-chan (Tu Men) był synem Jesügeja Baatura, dowódcy jednej z wielu małych ord mongolskich. Chłopak od najmłodszych lat wykazywał militarne talenty. Był znakomitym strategiem. Z powodzeniem prowadził krwawe wojny, a kiedy sytuacja tego wymagała, zawierał sojusze. Jego imperium rosło w siłę. Mawiano, że na ziemiach należących do Czyngis-chana słońce nigdy nie zachodzi. Nikt nie mógł się z nim równać. Pewnego dnia mnich Qiu Chuji (Youliang Zhao) powiedział wielkiemu wodzowi, że jeśli porzuci przemoc, zapewni sobie nieśmiertelność.

 

PRZYGODA W POCIĄGU (JUST A SIGH (AKA. LE TEMPS DE L’AVENTURE)) dramat, Francja 2013

premiera:        16.02.2014        godz. 20:00

powtórzenie:     17.02.2014        godz. 12:55

22.02.2014        godz. 07:30

22.02.2014        godz. 18:15

PRZYGODA W POCIĄGU (JUST A SIGH (AKA. LE TEMPS DE L’AVENTURE)) dramat, Francja 2013, 101 min., reż. Jérôme Bonnell, wyk. Emmanuelle Devos, Gabriel Byrne, Gilles Privat, Aurélia Petit, Laurent Capelluto

Pewnego dnia w pociągu spotyka się dwoje nieznajomych. Kilka godzin podróży pozwala im spojrzeć na swoje życie z innej perspektywy.

Alix (Emmanuelle Devos), aktorka, która skończyła niedawno czterdzieści lat, spotyka w pociągu jadącym z Calais do Paryża tajemniczego Irlandczyka (Gabriel Byrne). Pomiędzy dwojgiem nieznajomych rodzi się nić porozumienia. Gdy po kilku godzinach opuszczają pociąg, nie spodziewają się nawet, jak szybko ich drogi znowu się przetną.

 

NOC (UNA NOCHE) dramat, USA 2012

premiera:        23.02.2014        godz. 20:00

NOC (UNA NOCHE) dramat, USA 2012, 87 min., reż. Lucy Mulloy, wyk. Dariel Arrechaga, Anailín De La Rúa De La Torre, Javier Núñez Florián, María Adelaida Méndez Bonet, Greisy Del Valle

Nastoletni Raul marzy o wyjeździe z Hawany do Miami. Jego sytuacja się komplikuje, gdy zostaje oskarżony o napaść. Chłopak postanawia natychmiast opuścić miasto.

Raul (Dariel Arrechaga) ma już dość życia na Kubie. Marzy o wyjeździe z Hawany do Miami. Sytuację komplikuje fakt, że chłopak zostaje oskarżony o napaść. Nie ma teraz wyjścia – musi jak najszybciej opuścić miasto. Elio (Javier Núñez Florián), jego najlepszy przyjaciel, postanawia rzucić wszystko, by pomóc Raulowi pokonać 90 mil oceanu, które dzieli go od wolności. Nie jest to dla niego łatwa decyzja. Ucieczka oznacza bowiem konieczność rozstania się z ukochaną siostrą (Anailín de la Rúa de la Torre). W końcu jednak chłopcy postanawiają zmierzyć się z przeznaczeniem.

 

PROPOZYCJE TYGODNIA

 

DZIWNE DNI (STRANGE DAYS) science fiction, USA 1995

premiera:        01.02.2014        godz. 22:55

powtórzenie:     17.02.2014        godz. 01:00

DZIWNE DNI (STRANGE DAYS) science fiction, USA 1995, 140 min., reż. Kathryn Bigelow, wyk. Ralph Fiennes, Angela Bassett, Juliette Lewis, Tom Sizemore, Michael Wincott

Niepokojąca wizja świata wkraczającego w nowe millenium. Bohaterem filmu jest były policjant, który handluje ludzkimi wspomnieniami. Pewnego dnia mężczyzna wpada na trop morderstwa.

Los Angeles, ostatnie dni grudnia 1999 roku. Rząd amerykański opracowuje technologię, która umożliwia zapisywanie na taśmie ludzkich emocji. Społeczeństwo szybko uzależnia się od nowych doznań, które zapewniają nagrania. Kwitnie czarny rynek pełnych erotyzmu i przemocy materiałów wideo. Lenny Nero (Ralph Fiennes) jest byłym policjantem, który zajmuje się nielegalną sprzedażą taśm. Trzyma się jednak własnych zasad i nie handluje klipami ukazującymi  zbrodnie. Pewnego dnia w jego ręce trafia nagranie, które przedstawia scenę brutalnego morderstwa. Wstrząśnięty Lenny postanawia zająć się sprawą.

 

ZAKRĘCONE TRIO (THE THREE STOOGES (2000)) dramat, USA 2000

premiera:        03.02.2014        godz. 20:00

powtórzenie:     04.02.2014        godz. 12:30

20.02.2014        godz. 04:30

21.02.2014        godz. 15:40

ZAKRĘCONE TRIO (THE THREE STOOGES (2000)) dramat, USA 2000, 84 min., reż. James Frawley, wyk. Paul Ben-Victor, Evan Handler, John Kassir, Michael Chiklis, Rachael Blake

Film biograficzny opowiadający historię legendarnej grupy amerykańskich komików, znanych bliżej jako The Three Stooges.

W roku 1958 Columbia przekazała wszystkie filmowe zapisy skeczy The Three Stooges do telewizji. Przebrzmiała już sława grupy komików ożyła na nowo. Poproszony przez producenta telewizyjnego o rozreklamowanie programu Moe Howard (Paul Ben-Victor), założyciel tria, przypomina sobie początki kariery. Pierwsze wodewilowe występy u boku Teda Healy’ego (Marton Csokas) i późniejszy kontrakt z wytwórnią MGM. Radosne chwile z czasów największej popularności oraz te tragiczne, jak śmierć braci Howarda, Curly’ego (Michael Chiklis) i Shempa (John Kassir).

 

CZŁOWIEK Z HONGKONGU (LES TRIBULATIONS D’UN CHINOIS EN CHINE (AKA. UP TO HIS EARS)) komedia, Francja 1965

premiera:        07.02.2014        godz. 20:00

powtórzenie:     08.02.2014        godz. 11:25

CZŁOWIEK Z HONGKONGU (LES TRIBULATIONS D’UN CHINOIS EN CHINE (AKA. UP TO HIS EARS)) komedia, Francja 1965, 104 min., reż. Philippe De Broca, wyk. Jean-Paul Belmondo, Ursula Andress, Maria Pacôme, Valérie Lagrange, Valéry Inkijinoff

Jean-Paul Belmondo w roli znudzonego młodego milionera, który po nieudanej próbie samobójczej udaje się w podróż do Hongkongu. Na miejscu dowiaduje się, że jest bankrutem.

Po kilku nieudanych próbach samobójczych młody milioner Arthur Lempereur (Jean-Paul Belmondo) postanawia wyjechać ze swoim kamerdynerem Leonem (Jean Rochefort), narzeczoną (Valérie Lagrange) i jej rodzicami do Hongkongu. Gdy tam dowiaduje się, że zbankrutował, po raz kolejny usiłuje odebrać sobie życie. Próbę udaremnia jego księgowy, pan Goh (Walerij Inkiżynow), który składa mu propozycję nie do odrzucenia. Co okaże się najcenniejsze dla Arthura?

 

PRZEPRAWA (THE CROSSING (2000)) historyczny, USA 2000

premiera:        10.02.2014        godz. 20:00

powtórzenie:     11.02.2014        godz. 12:25

16.02.2014        godz. 09:00

PRZEPRAWA (THE CROSSING (2000)) historyczny, USA 2000, 89 min., reż. Robert Harmon, wyk. Jeff Daniels, Roger Rees, Sebastian Roché, Steven Mccarthy, John Henry Canavan

Rewelacyjny Jeff Daniels w roli George’a Washingtona, który stara się zapewnić swojej armii zwycięstwo nad wojskami angielskimi.

Grudzień 1776 roku. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia armia generała George’a Washingtona (Jeff Daniels) jest o krok od porażki. Jej oddziały są przetrzebione, szerzy się dezercja. Żołnierze cierpią z powodu chorób i głodu. Washington nie poddaje się jednak i decyduje na ryzykowne posunięcie. Postanawia wziąć z zaskoczenia wojska brytyjskie i ich sprzymierzeńców w położonym w  New Jersey Trenton.

 

DZIEŃ SZAKALA (THE DAY OF THE JACKAL) thriller, Wielka Brytania 1973

premiera:        14.02.2014        godz. 20:40

powtórzenie:     15.02.2014        godz. 12:50

25.02.2014        godz. 17:40

26.02.2014        godz. 10:35

DZIEŃ SZAKALA (THE DAY OF THE JACKAL) thriller, Wielka Brytania 1973, 137 min., reż. Fred Zinnemann, wyk. Edward Fox, Michel Lonsdale, Alan Badel, Terence Alexander, Tony Britton

Bezwzględny płatny zabójca o pseudonimie Szakal otrzymuje zlecenie zamordowania prezydenta de Gaulle’a.

Jest rok 1964. Paramilitarna francuska organizacja ekstremistyczna OAS planuje zamach na życie prezydenta de Gaulle’a (Adrien Cayla-Legrand). By uniknąć powiązania z zabójstwem polityka, postanawia wynająć brytyjskiego płatnego mordercę, działającego pod pseudonimem Szakal (Edward Fox). Zrządzeniem losu francuskie władze odkrywają spisek. Komisarz Lebel (Michael Lonsdale) wszelkimi dostępnymi środkami usiłuje przeszkodzić w zamachu i ująć zabójcę. Jednocześnie Szakal wciąż snuje misterny plan zgładzenia prezydenta. Rozpoczyna się wyścig z czasem.

 

SERENITY (SERENITY) science fiction, USA 2005

premiera:        15.02.2014        godz. 20:00

powtórzenie:     15.02.2014        godz. 03:55

27.02.2014        godz. 22:55

SERENITY (SERENITY) science fiction, USA 2005, 115 min., reż. Joss Whedon, wyk. Nathan Fillion, Gina Torres, Alan Tudyk, Morena Baccarin, Adam Baldwin

Załoga statku kosmicznego zabiera na pokład parę zbiegów, co w konsekwencji ściąga na wszystkich śmiertelne niebezpieczeństwo.

Z powodu trudnej sytuacji materialnej kapitan Malcolm Reynolds (Nathan Fillion), weteran galaktycznej wojny domowej, zmuszony jest parać się przemytem i drobnymi kradzieżami. Wszystko po to, żeby utrzymać swój statek – Serenity. Kiedy na pokład zostaje przyjęta para tajemniczych pasażerów, Simon (Sean Maher) i jego obdarzona telepatycznymi zdolnościami siostra (Summer Glau), cała załoga staje przed ogromnym zagrożeniem. Okazuje się bowiem, że dziewczyna zna sekret, o którym nikt nie powinien był wiedzieć.

 

SENNA (SENNA) dokumentalny, Wielka Brytania 2010

premiera:        17.02.2014        godz. 20:00

powtórzenie:     18.02.2014        godz. 12:25

28.02.2014        godz. 07:40

28.02.2014        godz. 18:15

SENNA (SENNA) dokumentalny, Wielka Brytania 2010, 102 min., reż. Asif Kapadia

Świetny dokument przybliżający sylwetkę legendarnego brazylijskiego kierowcy Formuły 1 – Ayrtona Senny.

Ayrton Senna przez dziesięć lat był jednym z najlepszych kierowców Formuły 1. Trzy razy zdobywał mistrzostwo świata w F1, dążąc do doskonałości zarówno pod względem fizycznym, jak i duchowym. Jego drogę zakończyła tragiczna śmierć na torze rajdowym w 1994 roku. Senna miał wtedy zaledwie 34 lata. Film pokazuje także najważniejsze dzieło sportowca – założoną po jego śmierci fundację, która umożliwia milionom brazylijskich dzieci zdobycie wykształcenia.

 

ZA HORYZONTEM (FAR AND AWAY) przygodowy, USA 1992

premiera:        21.02.2014        godz. 20:40

powtórzenie:     22.02.2014        godz. 12:45

ZA HORYZONTEM (FAR AND AWAY) przygodowy, USA 1992, 135 min., reż. Ron Howard, wyk. Tom Cruise, Nicole Kidman, Thomas Gibson, Robert Prosky, Barbara Babcock

Tom Cruise i Nicole Kidman jako kochankowie, którzy szukają szczęścia na Dzikim Zachodzie. Epicki melodramat spod ręki twórcy Pięknego umysłu.

Irlandia, rok 1892. Joseph Donnelly (Tom Cruise), ubogi farmer dzierżawiący ziemię od bezwzględnego barona (Robert Prosky), traci majątek i postanawia zemścić się na sprawcy swojego nieszczęścia. Zamiast tego zostaje ranny i musi uciekać do Ameryki. W podróży towarzyszy mu zbuntowana córka barona, Shannon (Nicole Kidman). Para trafia do Bostonu, gdzie Joseph zarabia na życie, biorąc udział w walkach bokserskich. Z czasem zaczyna pracę na kolei, marzy jednak o własnym kawałku ziemi. Razem z Shannon wyruszają do Oklahomy, gdzie, jak wierzą, będą mogli się osiedlić. Czy uczucie, które ich łączy, jest wystarczająco silne, by przetrwać na Dzikim Zachodzie?

 

MANDRAKE, CZ. 1 (MANDRAKE TELEFILM, PART 1) dramat, Brazylia 2013

premiera:        24.02.2014        godz. 20:00

MANDRAKE, CZ. 1 (MANDRAKE TELEFILM, PART 1) dramat, Brazylia 2013, 90 min., reż. José Henrique Fonseca, wyk. Marcos Palmeira, Marcelo Serrado, Virginia Cavendish, Erika Mader, Luis Carlos Miele

MANDRAKE, CZ. 2 (MANDRAKE TELEFILM, PART 2) dramat, Brazylia 2013

premiera:        24.02.2014        godz. 21:30

MANDRAKE, CZ. 2 (MANDRAKE TELEFILM, PART 2) dramat, Brazylia 2013, 90 min., reż. José Henrique Fonseca, wyk. Marcos Palmeira, Marcelo Serrado, Luis Carlos Miele, Virginia Cavendish, Erika Mader

Ten dwuodcinkowy film telewizyjny śledzi Paolo Mandrake’a, adwokata kryminalnego z Rio de Janeiro, który przekopuje podziemia Rio na zlecenie swoich klientów. Młody prawnik podsuwa mu nową, skomplikowaną sprawę, która może odmienić jego życie.

Rozpoczynając w miejscu, gdzie kończy się 13-odcikowy serial, dwuczęściowy film telewizyjny śledzi Paolo Mandrake’a, adwokata kryminalnego z Rio de Janeiro, który cierpi z powodu problemów osobistych i zawodowych; spędza coraz więcej czasu krążąc po ulicach miasta, przez co wpędza we frustrację swego partnera, Wexela. Wszystko wydaje się jednak odmieniać, gdy młody prawnik, któremu Mandrake w przeszłości pomógł, przynosi skomplikowaną sprawę. Mandrake musi użyć wszystkich swoich znajomości i doświadczenia, by wyjaśnić sprawę tajemniczego morderstwa; jednocześnie ożywiając namiętność do uroczej Bebel i gorącej Amparo. Przypadki wymuszenia i szantażu są dla niego normą, to będzie jednak jego najbardziej wymagająca sprawa. Balansując między kontrowersyjnymi działaniami na granicy prawa i swoją rozwiązłością, pozostaje ekspertem w swojej dziedzinie – jednak czy na pewno?

 

 

HALO 4: NAPRZÓD DO ŚWITU (HALO 4: FORWARD UNTO DAWN) science fiction, USA 2012

premiera:        26.02.2014        godz. 20:30

powtórzenie:     27.02.2014        godz. 14:30

HALO 4: NAPRZÓD DO ŚWITU (HALO 4: FORWARD UNTO DAWN) science fiction, USA 2012, 89 min., reż. Stewart Hendler, wyk. Tom Green, Anna Popplewell, Enisha Brewster, Ayelet Zurer, Masam Holden

Grupa młodych kadetów odbywa elitarne szkolenie, w czasie którego uczą się, w jaki sposób bronić Ziemi przed atakiem obcych.

Rok 2525. Ludzkość kolonizuje przestrzeń kosmiczną. Starannie wyselekcjonowana grupa kadetów trafia do centrum kształcenia dowództwa UNSC. Jeden z nich – Thomas Lasky (Tom Green) – ma wątpliwości, czy może zostać żołnierzem. Treningi kadetów przerywa niespodziewany atak obcych. Młodzi ludzie muszą stanąć do walki.

Ekranizacja popularnej gry komputerowej opowiadającej o grupie dzielnych kadetów, którzy niespodziewanie stają przed najtrudniejszym bojowym sprawdzianem. Emocjonujący obraz został sprawnie wyreżyserowany przez Stewarta Hendlera (Zabójczy szept, Ty będziesz następna). W rolach głównych wystąpili między innymi: Tom Green (Grunt pod stopami, serial Camp), Anna Popplewell (cykl Opowieści z Narnii) oraz Daniel Cudmore (X-Men: Ostatni bastion, Saga Zmierzch).

 

NIEBEZPIECZNE ZWIĄZKI (LES LIAISONS DANGEREUSES (1959)) dramat, Włochy 1959

premiera:        28.02.2014        godz. 20:00

NIEBEZPIECZNE ZWIĄZKI (LES LIAISONS DANGEREUSES (1959)) dramat, Włochy 1959, 103 min., reż. Roger Vadim, wyk. Jeanne Moreau, Gérard Philipe, Annette Vadim, Madeleine Lambert, Jean-Louis Trintignant

Uwspółcześniona wersja słynnej powieści Choderlosa de Laclosa, opowiadającej o amoralnej parze z wyższych sfer.

Juliette de Merteuil (Jeanne Moreau) i jej mąż Valmont (Gérard Philipe) są rozwiązłą parą z paryskich wyższych sfer. Uwielbiają się bawić i korzystać z życia. Każde z nich miewa seksualne przygody z innymi partnerami. Opowiadają sobie o nich i wymieniają się doświadczeniami. W ich związku panuje jednak zasada, której starają się trzymać. Nie mogą się zakochać w kimś innym. Pewnego dnia jednak wszystko się zmienia. Zupełnie niespodziewanie Valmont zakochuje się w cnotliwej Marianne Tourvel (Annette Vadim), którą spotkał w alpejskim kurorcie.

 

SERIALE

 

BANSHEE II,  (BANSHEE II.) serial kryminalny, USA 2014 (10 odc.)

premiera:        08.02.2014     emisja w soboty   godz. 22:00

BANSHEE II (BANSHEE II) serial kryminalny, USA 2014, wyk. Antony Starr, Ivana Milicevic, Ulrich Thomsen, Frankie Faison, Rus Blackwell

Drugi sezon świetnego serialu kryminalnego, opowiadającego o byłym więźniu, który przybiera nową tożsamość.

Banshee2Lucas Hood (Antony Starr), który w wyniku oszustwa zostaje szeryfem sennego miasteczka w okolicy zamieszkałej przez amiszów, kontynuuje swoją przestępczą działalność i walczy z demonami przeszłości. Jednocześnie po piętach drepcze mu bezwzględny gangster, którego zdradził przed laty. W coraz trudniejszej sytuacji jest też Carrie (Ivana Milicevic) – opuszczona przez najbliższych musi zdecydować, czy ważniejsza jest dla niej rodzina, czy relacja z Lucasem.

W serialu zamówionym przez stację Cinemax u zdobywcy Oscara Alana Balla (American Beauty, seriale HBO Sześć stóp pod ziemią, Czysta krew) nie brakuje intensywnych emocji oraz intrygujących tajemnic. Jego bohaterowie są nienasyceni – pożądają, zazdroszczą, nienawidzą, marzą o łatwych pieniądzach i władzy. W główne role brawurowo wcielają się Antony Starr (Wiosła w dłoń, Wish You Were Here), Ivana Milicevic (Jak w niebie, Casino Royale), dwukrotnie nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej Ulrich Thomsen (Festen, Bracia) i Rus Blackwell (Monster, Ciekawy przypadek Benjamina Buttona). W 2013 roku serial otrzymał nagrodę Emmy za najlepsze efekty specjalne.

 

UPADEK (THE FALL) serial kryminalny, Wielka Brytania 2013 (3 odc.)

premiera:        14.02.2014     emisja w piątki   godz. 23:00

UPADEK (THE FALL) serial kryminalny, Wielka Brytania 2013, wyk. Gillian Anderson, Jamie Dornan, Bronagh Waugh, John Lynch, Niamh Mcgrady

Rewelacyjny serial z Gillian Anderson w roli ambitnej pani inspektor, która nie zawaha się przed niczym, żeby schwytać seryjnego mordercę.

UpadekPółnocna Irlandia. Stella Gibson (Gillian Anderson) jest ambitną i inteligentną policjantką, która bez reszty poświęca się swojej pracy. Kobieta zostaje wysłana przez londyńską placówkę do Belfastu. Jej zadaniem jest schwytanie okrutnego seryjnego mordercy (Jamie Dornan), który z zimną krwią wybiera sobie coraz to nowe ofiary.

Upadek to realistyczny serial łączący elementy psychologicznego thrillera z wątkami obyczajowymi.  Akcja skupia się na postaci ambitnej pani detektyw, która poluje na zwyrodniałego seryjnego zabójcę. Pomiędzy bohaterami toczy się subtelna gra, a twórcy serialu robią wszystko, by widz nie mógł oderwać się od ekranu. Pomysłodawcą tej mrocznej, pełnej napięcia produkcji jest zdobywca dwóch nominacji do telewizyjnej BAFTY Allan Cubitt (film TV Sherlock Holmes i sprawa jedwabnej pończochy, Moi chłopcy). Za reżyserię odpowiedzialny był Jakob Verbruggen (Code 37). W główne role wcielają się Jamie Dornan (Maria Antonina) oraz gwiazda kultowego serialu Z Archiwum X, zdobywczyni Złotego Globu Gillian Anderson.

 

TREME IV,  (TREME IV) serial kryminalny, USA 2013

premiera:        01.02.2014        godz. 21:40

powtórzenie:     04.02.2014        godz. 20:00

TREME IV (TREME IV) serial obyczajowy, USA 2013, wyk. Wendell Pierce, Khandi Alexander, Clarke Peters, Rob Brown, Steve Zahn

Rewelacyjny serial produkcji HBO, opowiadający o odbudowie jednej z dzielnic Nowego Orleanu zniszczonego przez huragan, powraca w czwartym, ostatnim już sezonie.

TremeTreme, jedna z dzielnic Nowego Orleanu, w 2005 roku została niemal całkowicie zniszczona przez huragan Katrina. Wśród jej mieszkańców było wielu muzyków, którzy po katastrofie próbują na nowo ułożyć sobie życie. Dla bohaterów serialu muzyka jest nie tylko pracą, ale i największą pasją, która pomaga im przetrwać trudne chwile. Czwarty sezon rozpoczyna się pod koniec 2008 roku, kiedy prezydentem USA zostaje Barack Obama. Dla mieszkańców dzielnicy Treme jest to symbol nadziei i odrodzenia.

Twórcami Treme są David Simon i Eric Overmyer, doświadczeni scenarzyści i producenci, którzy mają na koncie tak znane produkcje, jak Prawo ulicy czy Wydział zabójstw Baltimore. Realistyczny serial, którego atutem są doskonale zarysowane postacie, jest przepełniony nie tylko ludzkimi dramatami, ale także nadzieją i optymizmem. Nic dziwnego, że mieszkańcy Nowego Orleanu stanowią jego wierną publiczność, która żywo komentuje kolejne odcinki i często wskazuje ekipie ciekawe wątki. Treme to jednak nie tylko świetny scenariusz i znakomite aktorstwo, ale także mnóstwo wspaniałej muzyki, będącej integralną częścią produkcji. Ścieżka dźwiękowa do Treme otrzymała nominację do prestiżowej nagrody Grammy (najlepszy soundtrack kompilowany), podobnie jak piosenka Steve’a Earle’a „This City”, która była oprócz tego nominowana do Nagrody Emmy. Warto wspomnieć, że z serialem związana jest od początku polska reżyserka Agnieszka Holland. Zrealizowany przez nią pilotowy odcinek produkcji został wyróżniony nominacją do Emmy. W 2013 roku autorka W ciemności po raz czwarty pojawiła się na planie Treme, by wyreżyserować 5. odcinek ostatniego sezonu.

 

PRAWO ULICY,  (THE WIRE) serial obyczajowy, USA 2002

premiera:       emisja w środy o godz. 22:00

PRAWO ULICY, (THE WIRE) serial obyczajowy, USA 2002, 63 min., reż. Clark Johnson, wyk. Dominic West, Lance Reddick, Sonja Sohn, Wendell Pierce, Deirdre Lovejoy

Niezwykle realistyczny serial produkcji HBO o wojnie policji z handlarzami narkotyków i zacierającej się granicy między dobrem i złem.

Życie w Baltimore nie przypomina amerykańskiego snu. Na ulicach widać biedę, ludzie są zniechęceni i przemęczeni. Handlarze narkotyków zbierają obfite żniwo. Gdy jeden z nich zostaje oczyszczony z zarzutów, policjant Jimmy McNulty (Dominic West) wypowiada gangom prywatną wojnę.

Prawo ulicyProdukcja Davida Simona – twórcy i współscenarzysty potrójnego zdobywcy Emmy, miniserialu The Corner – bardzo realistyczny serial HBO, który pokazuje przeciągające się śledztwo w sprawie handlu narkotykami oraz związanego z tym morderstwa. Śledztwo toczące się w Baltimore ma swój punkt kulminacyjny w postaci złożonej serii niebezpiecznych podsłuchów i prowadzonej inwigilacji. Opowiedziane z punktu widzenia obu stron: policji i kryminalistów, serial pokazuje świat w którym proste rozróżnienia pomiędzy dobrem i złem, winą i karą są w każdej chwili wystawiane na próbę.

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.