Cinemax w lipcu 2022

W lipcu na kanałach Cinemax m.in. kryminalny „Dzień flagi”, 2 części antologii „Z/wewnątrz”, film akcji „Deadpool” i „Deadpool 2”.

NIEDZIELNA PREMIERA

Dzień flagi
FLAG DAY

kryminalny USA 2021

premiera 3.07 godz. 20:00

Reżyseria
Sean Penn
Obsada
Dylan Penn, Sean Penn, Katheryn Winnick, Josh Brolin, Regina King

Dylan Penn w intymnym portrecie młodej kobiety, która usiłuje pogodzić swoje wspomnienia o kochającym ojcu z faktem, że był on najbardziej znanym fałszerzem w historii USA. Sean Penn za kamerą i w jednej z głównych ról.
Ojciec Jennifer Vogel (Dylan Penn), John (Sean Penn), był wyjątkowy. Jako dziecko kobieta zachwycała się jego magnetyzującą energią i umiejętnością sprawiania, że wszystko w ich życiu było wielką przygodą. Nauczył ją bardzo dużo o miłości i radości, ale był też najbardziej znanym fałszerzem w historii Stanów Zjednoczonych. Oparty na prawdziwej historii i wyreżyserowany przez Seana Penna obraz jest intymnym portretem młodej kobiety, która stara się zrozumieć swoją przeszłość i relację z ojcem.

Z/wewnątrz, część 1

WITH/IN: VOLUME 1

antologia USA 2021

premiera 10.07 godz. 20:00

Reżyseria
Sanaa Lathan, Rosie Perez, Morgan Spector, Maya Singer, Bart Freundlich
Obsada
Sanaa Lathan, Rosie Perez, Rebecca Hall, Julianne Moore, Don Cheadle

Pierwsza część filmowej antologii składającej się z obrazów, których akcja rozgrywa się podczas pandemii COVID-19.
Filmowa antologia składająca się z obrazów, których akcja rozgrywa się podczas pandemii COVID-19. Twórcy filmu dający reżyserom szansę na wyjście poza schematy, podczas lockdownu trakcie pandemii. Zarówno doświadczeni reżyserzy, jak i nowicjusze, zamknięci w swoich domach i wyposażeni zaledwie w iPhone’y i podstawowy sprzęt, mierzą się z wyzwaniem urzeczywistnienia swoich wizji i pokazania wielu covidowych wyzwań w kinowej kapsule czasu. Razem udaje im się stworzyć wzruszająco optymistyczny zapis jednego z najtrudniejszych momentów w historii naszego pokolenia.

Z/wewnątrz, część 2
WITH/IN: VOLUME 2

antologia USA 2021

premiera 17.07 godz. 20:00

Reżyseria
Griffin Dunne, Mickey Sumner, Sam Nivola, Arliss Howard, Chris Cooper, Sebastian Gutierrez, Julianne Nicholson, Jonathan Cake, Bill Camp, Elizabeth Marvel, Gina Gershon
Obsada
Griffin Dunne, Emily Mortimer, Debra Winger, Carla Gugino, Julianne Nicholson

Druga część filmowej antologii składającej się z obrazów, których akcja rozgrywa się podczas pandemii COVID-19.
Filmowa antologia składająca się z obrazów, których akcja rozgrywa się podczas pandemii COVID-19. Twórcy filmu dający reżyserom szansę na wyjście poza schematy, podczas lockdownu trakcie pandemii. Zarówno doświadczeni reżyserzy, jak i nowicjusze, zamknięci w swoich domach i wyposażeni zaledwie w iPhone’y i podstawowy sprzęt, mierzą się z wyzwaniem urzeczywistnienia swoich wizji i pokazania wielu covidowych wyzwań w kinowej kapsule czasu. Razem udaje im się stworzyć wzruszająco optymistyczny zapis jednego z najtrudniejszych momentów w historii naszego pokolenia.

Deadpool
DEADPOOL
akcja USA 2016

premiera 24.07 godz. 20:00

Reżyseria
Tim Miller
Obsada
Ryan Reynolds, Morena Baccarin, Ed Skrein, T.J. Miller, Gina Carano

Były żołnierz oddziałów specjalnych zostaje poddany niebezpiecznemu eksperymentowi i jakiś czas później, pod nową tożsamością, rozpoczyna polowanie na człowieka, który niemal zniszczył mu życie.
Wade Wilson (Ryan Reynolds) – niegdyś agent służb specjalnych, a dziś najemnik – poddany zostaje niebezpiecznemu eksperymentowi, w wyniku którego nabywa niezwykłą moc samouzdrawiania. Mężczyzna przyjmuje pseudonim Deadpool i wyposażony w nowe zdolności oraz czarny humor wyrusza z misją wymierzenia sprawiedliwości człowiekowi, który niemal zniszczył mu życie. Ekranizacja jednego z najoryginalniejszych komiksów Marvela. W postać głównego bohatera popisowo wciela się Ryan Reynolds (Narzeczony mimo woli). Produkcja zdobyła dwie nominacje do Złotego Globu.

Deadpool 2
DEADPOOL 2
akcja USA 2018

premiera 31.07 godz. 20:00

Reżyseria
David Leitch
Obsada
Ryan Reynolds, Josh Brolin, Morena Baccarin, Julian Dennison, Zazie Beetz

Wade Wilson, znany również jako Deadpool, zbiera drużynę zmutowanych łotrów, aby chronić młodego chłopca o nadprzyrodzonych zdolnościach przed brutalnym, podróżującym w czasie cyborgiem.
Po przeżyciu niemal śmiertelnego ataku oszpecony podkuchenny ze stołówki zakładowej – Wade Wilson (Ryan Reynolds) – stara się spełnić swoje marzenie. Pragnie zostać najgorętszym barmanem miejscowej sieci Mayberry. Jednocześnie szuka utraconego poczucia smaku i skradzionego kondensatora strumienia. Bohater musi zmierzyć się z wojownikami ninja, yakuzą i sforą agresywnych psów. Podróżując po całym świecie, próbuje odkryć znaczenie rodziny i przyjaźni. Kontynuacja kinowego hitu o przygodach Deadpoola, bohatera jednego z najoryginalniejszych komiksów Marvela. W jego postać po raz kolejny z powodzeniem wciela się Ryan Reynolds (Narzeczony mimo woli).

PROPOZYCJE TYGODNIA

Cenzorka
CENSOR (2021)

horror Wielka Brytania 2021

premiera 1.07 godz. 20:00

Reżyseria
Prano Bailey-Bond
Obsada
Niamh Algar, Michael Smiley, Nicholas Burns, Vincent Franklin, Sophia La Porta

Kiedy cenzorka filmowa odkrywa horror, który odnosi się bezpośrednio do tajemniczego zniknięcia jej siostry, postanawia rozwikłać zagadkę stojącą za filmem, co w przerażający sposób zaciera granice między fikcją a rzeczywistością.
Cenzorka filmowa Enid jest dumna ze swojej skrupulatnej pracy, która chroni niczego niepodejrzewającą publiczność przed szkodliwymi skutkami oglądania pełnych krwi dekapitacji i wydłubywania oczu. Jej poczucie obowiązku jest potęgowane poczuciem winy z powodu niemożności przypomnienia sobie szczegółów dotyczących zniknięcia siostry, która niedawno została uznana zaocznie za zmarłą. Kiedy Enid zostaje przydzielona do pracy nad wzbudzającym niepokój filmem z archiwum, który odzwierciedla jej mgliste wspomnienia z dzieciństwa, zaczyna odkrywać, jak jej praca może być powiązana z przeszłością.

Charlotte
CHARLOTTE

komedia Argentyna 2021

premiera 1.07 godz. 22:20

Reżyseria
Simon Franco
Obsada
Ángela Molina, Ignacio Huang, Lali Gonzalez, Fernán Mirás, Gerardo Romano

Przyblakła gwiazda filmowa dowiaduje się, że reżyser, dzięki któremu zdobyła sławę, kręci swój najnowszy film w Paragwaju. Kobieta wyrusza w niezwykłą podróż nie tylko po to, żeby zdobyć główną rolę, która jest jej zdaniem jej pisana.
Przyblakła gwiazda filmowa przypadkowo dowiaduje się, że reżyser, dzięki któremu zdobyła kiedyś sławę, kręci swój najnowszy film w Paragwaju. Argentyńska aktorka Charlotte (Ángela Molina) wyrusza w niezwykłą podróż nie tylko po to, żeby zdobyć główną rolę, która jest jej zdaniem została napisana specjalnie dla niej.

Czym jest wolność?
SI ATUNCI, CE E LIBERTATEA? (AKA. SO, WHAT’S FREEDOM?)

dramat Rumunia 2020

premiera 3.07 godz. 20:00

Reżyseria
Andrei Zincã
Obsada
Radu Iacoban, Iulia Lumânare, Toma Cuzin, Olimpia Melinte, Tunde Skovran

Oparty na prawdziwych wydarzeniach film opowiada o sile miłości i woli przetrwania. W 1951 roku komuniści deportowali 40 tys. właścicieli ziemskich i ludzi o nierumuńskich korzeniach na Równinę Bărăgan, często nazywaną rumuńską Syberią.
Oparty na prawdziwym wydarzeniach film opowiada o dramacie kilkorga ludzi, którzy wraz z 40 tysiącami niewinnych Rumunów zostali w latach 50. deportowani na stepowe pustkowia Równiny Bărăgan. Nauczyciel historii, który wierzy w zapowiadane przez komunistów zmiany, jego inteligentna żona, która uczy francuskiego i marzy o wyjeździe do Paryża, węgierski Rumun, niemiecki Rumun, rodzina prawosławnego popa i były żołnierz muszą zbudować od podstaw szałasy, a potem małe domki z suszonej cegły, żeby przetrwać na bezludziu surowe zimy i gorące lata. Wszyscy z nich wymieniają biżuterię na żywność i kilka zwierząt, próbując zacząć życie od nowa, ale nigdy nie tracą godności, co ich wyzwala.

Uciekaj i strzelaj
RUN & GUN

akcja USA 2022

premiera 4.07 godz. 20:00

Reżyseria
Christopher Borrelli
Obsada
Ben Milliken, Brad William Henke, Janel Parrish, Mark Dacascos, Celestino Cornielle

Po opuszczeniu przestępczej ścieżki, Ray prowadzi uczciwe życie. Kiedy jednak jego przeszłość zostaje odkryta, mężczyzna zmuszony jest wykonać ostatnią brudną robotę.
Po porzuceniu przestępczej ścieżki Ray prowadzi spokojne, rodzinne życie na przedmieściach. Kiedy jednak jego przeszłość zostaje odkryta, mężczyzna zostaje zmuszony do wykonania ostatniej brudnej roboty, która polega na odebraniu tajemniczej przesyłki. Ray zostaje ranny i ucieka przed bezwzględnymi zabójcami, którzy zrobią wszystko, aby odebrać mu pakunek. Gdy życie jego i jego bliskich wisi na włosku, jedyną nadzieją Raya jest czerpanie garściami z jego brutalnej przeszłości.

Igraszki losu
SERENDIPITY

komedia USA 2021

premiera 9.07 godz. 20:00

Reżyseria
Peter Chelsom
Obsada
John Cusack, Kate Beckinsale, Jeremy Piven, Bridget Moynahan, Molly Shannon

Pod ziemią
UNDERGROUND (2020)

DRAMAT KANADA 2020

premiera 10.07 godz. 11:15

Reżyseria
Sophie Dupuis
Obsada
Joakim Robillard, Théodore Pellerin, Catherine Trudeau, James Hyndman, Guillaume Cyr

Maxime jest młodym górnikiem. Kiedy pewnej nocy pod ziemią dochodzi do eksplozji, bohater schodzi na dół, zdesperowany, by uratować swoich kolegów.
Pochodzący z Val-d’Or dwudziestoletni Maxime pracuje w kopalni w pobliżu swojego rodzinnego miasta. Swoją codzienność dzieli między dziewczynę i przyjaciela z dzieciństwa Juliena, który został niepełnosprawny za spawą wypadku samochodowego spowodowanego przez Maxime’a rok wcześniej. Od tego czasu poczucie winy nie przestaje go dręczyć. Tym bardziej, że ojciec chłopaka, Mario, który pracuje z Maxime’em w kopalni, nadal ma do niego pretensje. Pewnej nocy dochodzi do podziemnej eksplozji i bohater postanawia bezpiecznie sprowadzić wszystkich swoich kolegów z powrotem na powierzchnię.

Przystanek – Ziemia
STOP-ZEMLIA

dramat UKRAINA 2021

premiera 10.07 godz. 07:40

Reżyseria
Kateryna Gornostai
Obsada
Maria Fedorchenko, Arsenii Markov, Yana Isaienko, Oleksandr Ivanov, Andrii Abalmazov

16-letnia Masza uczy się w liceum w Kijowie. Jej przyjaciółki Jana i Senia pomagają jej odnaleźć się wśród rówieśników. Masza przygotowuje się do egzaminów i zakochuje się w Saszy, koledze z klasy, co zmusza ją do zmiany zachowania.
16-letnia Masza jest introwertyczką i czuje się pewnie tylko w towarzystwie swoich szkolnych koleżanek Jany i Seni. Po wyjściu z klasy dużo rozmyśla o życiu, samej sobie i fantazjuje o koledze z klasy, w którym się w tajemnicy podkochuje… Reżyserka Kateryna Gornostai po mistrzowsku osłania przed widzami kulisy mikroświata uczniów klasy przedmaturalnej, pokazując nam marzenia i lęki młodych ludzi. Oniryczny film odsłania przed nami tajemnice najbardziej emocjonalnie intensywnego okresu naszego życia, w którym poznajemy samych siebie, czemu często towarzyszy bolesne poczucie niepewności i stopniowo krystalizuje się nasza tożsamość.

Mikrokosmos
MICROCOSMOS

przyrodniczy Francja 1996

premiera 11.07 godz. 20:00

Reżyseria
Claude Nuridsany, Marie Pérennou

Niezwykła opowieść świecie mrówek, pszczół, biedronek, motyli, chrząszczy, ślimaków i innych małych stworzeń, które często umykają naszej świadomości i uwadze.
Opowieść świecie mrówek, pszczół, biedronek, motyli, chrząszczy, ślimaków i innych małych stworzeń, które często umykają naszej świadomości i uwadze. Po 15 latach badań, 2 lata projektowania sprzętu i 3 lata kręcenia obraz jest kinowym dziełem, które hipnotyzuje i przywraca w widzach uważność i poczucie zachwytu. Produkcja jest swego rodzaju metaforą ewolucji człowieka.

Byłem prostym człowiekiem
I WAS A SIMPLE MAN

dramat USA 2021

premiera 11.07 godz. 23:05

Reżyseria
Christopher Makoto Yogi
Obsada
Steve Iwamoto, Constance Wu, Kanoa Goo, Chanel Akiko Hirai, Tim Chiou

Historia o duchach, której akcja toczy się na sielskiej prowincji na zachodnim wybrzeżu O’ahu na Hawajach. W kolejnych czterech częściach poznajemy historię starszego mężczyzny, który dobiega końca swoich dni i odwiedzają go duchy przeszłości.
Historia o duchach, której akcja toczy się na sielskiej prowincji na zachodnim wybrzeżu O’ahu na Hawajach. W kolejnych czterech częściach poznajemy historię starszego mężczyzny, który dobiega końca swoich dni i odwiedzają go duchy przeszłości. Film „I Was a Simple Man” łączy w sobie elementy rodzinnej sagi, mitologii, onirycznej estetyki i surrealizmu. To rozpięta w czasie historia rozbitej rodziny, której członkowie przygotowują się na śmierć nestora rodu. W retrospekcjach przenosimy się w czasie z wieżowców Honolulu na hawajską prowincję O’ahu przed II wojną światową i odwiedzamy zaświaty.

Kanya
KANYA

dramat krótkometrażowy Indie 2021

premiera 12.07 godz. 11:05

Reżyseria
Apoorva Satish
Obsada
Tarunya Satish, Harish Kumar, Mona Khakade, Balaji Rajshekhar

Dramat o dojrzewaniu o dziewczynie rozdartej pomiędzy wartościami kultury Zachodu i tradycji, której aspiracje legną w gruzach, gdy dostaje pierwszą miesiączkę.
Kanya jest odnoszącą sukcesy mistrzynią pływacką, która ma szansę na dużą karierę sportową. Jej świat wali się w dniu, gdy dostaje pierwszą miesiączkę. Jej rodzina domaga się, by zaakceptowała tradycyjny status kobiety. Dziewczyna poddaje się wszelkim żądaniom i akceptuje swój los bez sprzeciwu. Jednak doświadcza głębokiej traumy. Wewnętrzne rozdarcie Kanyi narasta, co sprawia, że w końcu zbiera się na odwagę, by zbuntować się przeciwko systemowi, który jasno definiuje i wyznacza standardy kobiecości.

Czworo do pary
THE ONE I LOVE

romantyczny USA 2014

premiera 16.07 godz. 20:00

Reżyseria
Charlie McDowell
Obsada
Mark Duplass, Elisabeth Moss, Ted Danson, Kiana Cason, Kaitlyn Dodson

Pełna kłopotów para wyjeżdża w piękne miejsce na wakacje, ale okoliczności dodatkowo komplikują ich sytuację.

Chłopiec w pasiastej piżamie
THE BOY IN THE STRIPED PYJAMAS
Dramat Wielka Brytania 2008

premiera 17.07 godz. 22:05

Reżyseria
Mark Herman
Obsada
Asa Butterfield, Jack Scanlon, Vera Farmiga, David Thewlis, Rupert Friend

Historia nieoczekiwanej przyjaźni syna niemieckiego oficera i przebywającego w obozie zagłady żydowskiego chłopca.
Akcja filmu rozgrywa się podczas II wojny światowej. Rodzice ośmioletniego Brunona (Asa Butterfield) i 12-letniej Gretel (Amber Beattie) robią wszystko, by zapewnić swoim pociechom szczęśliwe i beztroskie życie. Chroniąc dzieci przed obrazami okrucieństwa wojny, nie pozwalają im oddalać się od domu. Znudzony Bruno łamie jednak zakaz i wyrusza na zwiedzanie okolicy. Przez przypadek trafia do otoczonego kolczastym drutem obozu zagłady, gdzie jego ojciec (David Thewlis), wysokiej rangi niemiecki oficer, nadzoruje pracę ubranych w pasiaki ludzi. Przy płocie Bruno poznaje żydowskiego chłopca, Szmula (Jack Scanlon), który okazuje się jego rówieśnikiem. Nieoczekiwanie między chłopcami zawiązuje się nić przyjaźni. Wstrząsająca opowieść o okrucieństwie wojny widzianej oczami dziecka. Chłopiec w pasiastej piżamie jest adaptacją bestsellerowej powieści irlandzkiego pisarza Johna Boyne’a pod tym samym tytułem. Obraz wyreżyserował wielokrotnie nagradzany angielski filmowiec, Mark Herman (Orkiestra, O mały głos). Nastrojową muzykę skomponował laureat dwóch Oscarów James Horner (Titanic). Autorem zdjęć jest uznany francuski operator Benoît Delhomme (Zapach zielonej papai). Siłą filmu są doskonałe kreacje aktorskie stworzone przez dwójkę utalentowanych młodych aktorów – Asę Butterfielda (Hugo i jego wynalazek) i Jacka Scanlona (serial Married Single Mother). Obok nich występują m.in. laureat Złotej Palmy David Thewlis (Nadzy, cykl Harry Potter), nominowana do Oscara Vera Farmiga (Infiltracja, W chmurach) oraz znany z serialu Homeland Rupert Friend. Chłopiec w pasiastej piżamie nominowany był przez Hiszpańską Akademię Sztuk Filmowych do nagrody Goya (najlepszy europejski film), zdobył ponadto Nagrodę Publiczności na MFF w Chicago i cztery nagrody CinEuphoria.

Obiekt
THE SUBJECT

dramat USA 2020

premiera 18.07 godz. 20:00

Reżyseria
Lanie Zipoy
Obsada
Jason Biggs, Aunjanue Ellis, Anabelle Acosta, Carra Patterson, Nile Bullock, Caleb Eberhardt

Odnoszący sukcesy biały twórca dokumentów musi ponieść konsekwencje swojego ostatniego filmu, w którym nagrano na taśmę morderstwo czarnoskórego nastolatka.
Phil Waterhouse (Jason Biggs) jest odnoszącym sukcesy białym twórca dokumentów. Mężczyzna musi ponieść konsekwencje swojego ostatniego filmu, w którym nagrano na taśmę morderstwo czarnoskórego nastolatka. Podczas pracy nad najnowszym projektem dokumentalnym dla dużej sieci telewizyjnej ktoś filmuje każdy ruch Phila, zagrażając jego idyllicznemu życiu.

Garderobiany
THE DRESSER (2015)
dramat Wielka Brytania 2015

premiera 23.07 godz. 20:00

Reżyseria
Richard Eyre
Obsada
Anthony Hopkins, Ian McKellen, Emily Watson, Sarah Lancashire, Edward Fox

Anthony Hopkins i Ian McKellen w ekranizacji słynnej sztuki Ronalda Harwooda. Historia niezwykłej relacji łączącej starzejącego się aktora z jego garderobianym.
II wojna światowa, angielskie miasteczko. Grupa wędrownych aktorów ma wystawić w miejscowym teatrze szekspirowskiego „Króla Leara”. Bomby spadają, wyją syreny, a do rozpoczęcia spektaklu pozostała już tylko godzina. Pojawia się jednak poważny problem. Brakuje aktora (Anthony Hopkins), który gra główną rolę. Jego wierny asystent, Norman (Ian McKellen), próbuje zachować zimną krew. Mężczyzna zrobi wszystko, żeby przedstawienie doszło do skutku. Kameralna, pełna wzruszeń tragikomedia o przyjaźni dwóch starzejących się mężczyzn to telewizyjna adaptacja słynnej sztuki Ronalda Harwooda, którą wcześniej ekranizował z sukcesem Peter Yates – główne role w jego filmie grali Albert Finney i Tom Courtenay. Nową, bardzo udaną wersję przygotował doświadczony reżyser filmowy i teatralny Richard Eyre (Iris, Notatki o skandalu). Obraz jest aktorskim majstersztykiem. Nic dziwnego – twórca zaprosił na plan śmietankę brytyjskiego kina z laureatem Oscara Anthonym Hopkinsem (Milczenie owiec, Okruchy dnia) i dwukrotnie nominowanym do tej nagrody Ianem McKellenem (trylogia Władca Pierścieni) na czele. Obaj stworzyli mistrzowskie, pełne niuansów kreacje, które na długo pozostają w pamięci. W filmie możemy też podziwiać Emily Watson (Przełamując fale, Czerwony smok), Vanessę Kirby (Czas na młość, Everest) czy weterana Edwarda Foxa (Dzień szakala, Gandhi).

Księżyc, 66 pytań
MOON, 66 QUESTIONS

dramat Grecja 2020

premiera 28.07 godz. 20:00

Reżyseria
Jacqueline Lentzou
Obsada
Sofia Kokkali, Lazaros Georgakopoulos, Nikitas Tsakiroglou, Nikos Hanakoulas, Kaiti Ibrohori

Po wielu latach Artemis postanawia wrócić do Aten, gdzie mieszka jej ojciec, który bardzo podupadł na zdrowiu. Kobieta poznaje skrywaną przez niego tajemnicę i zaczyna nie tylko lepiej rozumieć ojca, ale też odczuwać do niego prawdziwą miłość.
Główną bohaterką jest dwudziestokilkuletnia Artemis. Po wielu latach kobieta postanawia wrócić do rodzinnych Aten, żeby zaopiekować się ojcem, który bardzo podupadł na zdrowiu. Artemis zajmuje się małomównym tatą, który ze stoickim spokojem obserwuje świat i stara się zrozumieć człowieka, którego nigdy tak naprawdę nie znała. Artemis poznaje pewną tajemnicę z jego przeszłości i w końcu zaczyna lepiej zrozumieć skomplikowaną osobowość ojca. Uświadamia sobie, że pomimo trudnej relacji, jaka ich łączy, bardzo siebie nawzajem kochają.

Mój brat to wampir
LET THE WRONG ONE IN

komedia Irlandia 2021

premiera 29.07 godz. 20:00

Reżyseria
Conor McMahon
Obsada
Karl Rice, Eoin Duffy, Anthony Head, Hilda Fay, Lisa Haskins

Kiedy młody pracownik supermarketu odkrywa, że jego starszy brat zamienił się w wampira, staje przed dylematem: zaryzykować własne życie, aby mu pomóc, czy zabić go kołkiem, zanim ten dalej rozprzestrzeni infekcję?
Matt jest młody pracownikiem supermarketu, który odkrywa, że jego starszy brat Deco zamienił się w wampira. Chłopak szybko staje przed dylematem: zaryzykować własne życie, aby pomóc bratu, czy może go zabić kołkiem, aby powstrzymać go przed rozprzestrzenianiem infekcji? W filmie występują wschodzące irlandzkie gwiazdy, Karl Rice i Eoin Duffy, a także znany z kultowego obrazu Buffy: Postrach wampirów Anthony Head.

Dingo
DINGO (1991)

Australia dramat 1991

premiera 30.07 godz. 20:00

Reżyseria
Rolf De Heer
Obsada
Colin Friels, Miles Davis, Helen Buday, Joe Petruzzi, Brigitte Catillon

Historia wyprawy przeciętnego faceta z pasją do jazzu z jego domu w Australii Zachodniej do klubów jazzowych w Paryżu, aby poznać swojego idola, trębacza jazzowego Billy’ego Crossa.
Pewnego dnia do Australii przylatuje słynny trębacz jazzowy Bill Cross. Młody Australijczyk, John „Dingo” Anderson (Colin Friels), jest zafascynowany koncertem artysty zagranym na lokalnym lotnisku. Bill Cross (Miles Davis) zachęca młodzieńca do odwiedzenia go w przyszłości w Paryżu. Po dwudziestu latach pochodzący z buszu Anderson, który poszedł w ślady swojego idola dostaje szansę, już jako profesjonalny muzyk, odwiedzenia Paryża i skorzystania z zaproszenia. Filmowa oda reżysera Rolfa de Heera do muzyki z rewelacyjną ścieżką dźwiękową autorstwa Milesa Davisa.

CINEMAX 2

SOBOTNIE PREMIERY

Na zawsze
MINDOROKKE (AKA. PERPETUITY)

dramat Węgry 2021

premiera 2.07 godz. 20:30

Reżyseria
György Pálfi
Obsada
Tamás Polgár, Julia Ubrankovics, Attila Menszátor-Héresz, Mercédesz Érsek-Obádovics, Csaba Gosztonyi

W postapokaliptycznej węgiersko-ukraińskiej wiosce Ocsenas jest jedyną osobą, która próbuje przetrwać. Mężczyzna pomaga wszystkim, a jednocześnie jest uwikłany w miłosny trójkąt, który określi jego przyszłość.
Film oparty na węgierskiej powieści Sandora Tara opowiada o postapokaliptycznej węgiersko-ukraińskiej wiosce, w której wszystko jest popsute. Samoloty przypadkowo tam się rozbijają, a tylko alkohol wprawia w ruch ludzi. Nikt nie ma pieniędzy, prądu, a transakcje odbywają się tylko w barterze. Na tym pustkowiu Ocsenas jest jedyną osobą, która próbuje przetrwać. Mężczyzna pomaga wszystkim, a jednocześnie jest uwikłany w miłosny trójkąt, który określi jego przyszłość.

Wszystkie księżyce
ALL THE MOONS

dramat Hiszpania 2020

premiera 9.07 godz. 20:30

Reżyseria
Igor Legarreta
Obsada
Itziar Ituño, Haizea Carneros, Josean Bengoetxea, Zorion Eguileor, Elena Uriz

Podczas wojny w Hiszpanii w 1876 roku sierociniec zostaje zbombardowany, a młoda dziewczyna doznaje ciężkich ran. Ratuje ją kobieta, która daje jej dar życia wiecznego… zmieniając ją w wampira.
Północ Hiszpanii, koniec XIX wieku. Podczas wojny mała dziewczynka zostaje uratowana z zbombardowanego sierocińca przez tajemniczą kobietę, która mieszka głęboko w lesie. Ciężko ranna i bliska śmierci wierzy, że kobieta jest aniołem, który przybył, by zabrać ją do nieba. Wkrótce jednak odkryje, że to, co tak naprawdę dała jej, to dar wiecznego życia… zmieniając ją w wampira. Bohaterka nie ma wyboru. Musi zaakceptować sytuację i nauczyć się żyć w bolesnej samotności czasu, uwięzionej w ciele małej dziewczynki. Pewnego dnia jednak spotyka Cándido, skromnego mężczyznę, który przyjmuje ją i traktuje jak własną córkę.

Oczekiwanie
THE WAIT

dramat Finlandia 2021

premiera 16.07 godz. 20:30

Reżyseria
Aku Louhimies
Obsada
Inka Kallén, Aku Hirviniemi, Andrei Alén, Adeliina Arajuuri, Eino Heiskanen

Opowieść o kobiecie, która toczy pełną emocji walkę pomiędzy rozsądkiem a namiętnością.
Współczesna, filmowa wersja klasycznej powieści Juhaniego Aho z 1893 roku jest opowieścią o kobiecie toczącej pełną emocji walkę między rozsądkiem a namiętnością. Na ustronnej, odizolowanej od świata dotkniętego pandemią wyspie fińskiego archipelagu, pojawiają się uniwersalne motywy miłości, szczerości i tęsknoty.

Ul
HIVE

dramat Kosowo 2021

premiera 23.07 godz. 20:30

Reżyseria
Blerta Basholli
Obsada
Yllka Gashi, Çun Lajçi, Aurita Agushi, Kumrije Hoxha, Adriana Matoshi

Mąż Fahrije zaginął w czasie wojny w Kosowie. Aby zapewnić dzieciom byt, kobieta otwiera małą działalność rolniczą, lecz w tradycyjnej, patriarchalnej wiosce, w której mieszka, jej ambicje i wysiłki nie są przychylnie postrzegane.
Przejmujący dramat oparty na prawdziwej historii Fahrije Hoti, która, podobnie jak wiele innych kobiet w jej patriarchalnej wiosce trwa w gasnącej nadziei i narastającym rozżaleniu, odkąd jej mąż zaginął podczas wojny w Kosowie. Aby zapewnić byt swojej rodzinie, postanawia zorganizować wraz z innymi wdowami ze swojej społeczności biznes polegający na sprzedaży lokalnych produktów spożywczych. Wspólnie odnajdują uzdrowienie i ukojenie w rozważaniach na temat przyszłości bez męża – ale ich chęć rozpoczęcia samodzielnego życia spotyka się z wrogością. Mężczyźni z wioski potępiają wysiłki Fahrije, zmierzające do wzmocnienia pozycji jej samej i innych lokalnych kobiet, rozpoczynając spór, który zagraża ich nowo odkrytej niezależności oraz finansowej przyszłości rodziny Fahrije.

Kryptozoo
CRYPTOZOO

animowany dramat USA 2021

premiera 30.07 godz. 20:30

Reżyseria
Dash Shaw

Animowany film o zoo, w którym znajdują się mitologiczne stworzenia. Gdy bohaterowie walczą o schwytanie legendarnego, żywiącego się snem hybrydowego stwora, zaczynają się zastanawiać, czy powinni pokazywać tą rzadką bestię.
Film śledzi hodowców w kryptozoo, gdy walczą o schwytanie baku (legendarnego, żywiącego się snem stworzenia hybrydowego). Bohaterowie zaczynają się zastanawiać, czy powinni pokazywać te rzadkie bestie w ogrodzie zoologicznym, czy też te mityczne stworzenia powinien pozostać w ukryciu. Tymczasem para kochanków przez pomyłkę trafia do zoo, co prowadzi do nieprzewidywalnych konsekwencji w San Francisco w latach 60. XX wieku.

PROPOZYCJE TYGODNIA

Na górze
TOPSIDE

dramat USA 2020

premiera 3.07 godz. 20:30

Reżyseria
Logan George, Celine Held
Obsada
Zhaila Farmer, Celine Held, Jared Abrahamson, Cynthia Tombros

Pięcioletnia dziewczynka i jej matka żyją wśród ludzi, którzy za swój dom uznali opuszczone tunele nowojorskiego metra. Kiedy nagła eksmisja zmusza je do wyjścia na powierzchnię, ich świat pogrąża się w chaosie.
Pod nowojorskim metrem znajduje się zacieniony labirynt pełen ludzi żyjących na marginesie społeczeństwa. Pełna napięcia opowieść o walczących o życie matce i córce. Obraz mówi o perspektywach wychowywania dziecka w ciemnościach, tylko po to, by odkryć, że świat powyżej ma dużo bardziej przerażające oblicze.

Na życiowym zakręcie
ONE PERCENT MORE HUMID

Dramat USA 2017

premiera 3.07 godz. 20:30

Reżyseria
Liz W. Garcia
Obsada
Juno Temple, Julia Garner, Alessandro Nivola, Maggie Siff, Olivia Luccardi

Catherine i Iris są przyjaciółkami z dzieciństwa. Dziewczyny wracają z college’u do rodzinnego miasta, gdzie przez całe dnie i noce imprezują, kąpią się nago i odwiedzają starych znajomych, ale niedługo potem wyparta trauma otwiera dawne rany.
Historia o dorastaniu, przyjaźni i żałobie. Dramat został w 2017 roku nominowany i zdobył nagrodę w kategorii najlepsza rola pierwszoplanowa (Allesandro Nivola) w amerykańskim filmie fabularnym podczas festiwalu filmowego Tribeca. Catherine (Julia Garner) i Iris (Juno Temple) są przyjaciółkami z dzieciństwa. Dziewczyny wracają z college’u do rodzinnego miasta, żeby spędzić w Nowej Anglii parne i gorące lato. Przez całe dnie i noce imprezują, kąpią się nago i odwiedzają starych znajomych, ale kiedy głęboko wyparta trauma otwiera dawne rany, stosunki między nimi ulegają ochłodzeniu i każda z nich wikła się w ukrywany przed światem romans.

Królowa
THE QUEEN

biograficzny Wielka Brytania 2006

premiera 4.07 godz. 20:30

Reżyseria
Stephen Frears
Obsada
Helen Mirren, Michael Sheen, James Cromwell, Alex Jennings, Sylvia Syms

Intymny i intrygujący portret królowej Elżbiety II oraz rodziny królewskiej w chaosie dni bezpośrednio po śmierci księżnej Diany.

Historia okultyzmu
HISTORY OF THE OCCULT

horror  Argentyna 2020

premiera 8.07 godz. 01:40

Reżyseria
Cristian Ponce
Obsada
Germán Baudino, Nadia Lozano, Agustín Recondo, Casper Uncal, Iván Esquerré

To ostatnie wydanie „60 minut przed północą”, najgłośniejszego programu telewizyjnego. Jego gwiazdą jest Adrián Marcato, który chce ogłosić na antenie, że prezydent kraju ma powiązania z grupą satanistyczną.
To ostatnie wydanie słynnego programu telewizyjnego „60 minut do północy”. Jego gwiazdą jest Adrian Marcato, który może wyjawić na antenie, że został zawiązany szeroko zakrojony spisek z udziałem członków rządu i czarownic. Grupa dziennikarzy ściga się z czasem, żeby ujawnić kulisy afery i znaleźć przedmiot, który pozwoli Marcato ujawnić prawdę w emitowanym na żywo programie. Podczas poszukiwań prowadzą własne śledztwo i wykorzystują bardzo niekonwencjonalne metody.

Fabian albo świat schodzi na psy
FABIAN

dramat Niemcy 2021

premiera 10.07 godz. 20:30

Reżyseria
Dominik Graf
Obsada
Tom Schilling, Albrecht Schuch, Saskia Rosendahl, Michael Wittenborn, Meret Becker

Jakob Fabian za dnia pracuje w reklamie firmy tytoniowej, a nocami przemierza bary, burdele i pracownie artystyczne. Pewnego dnia zakochuje się w aktorce, ale gdy jej kariera zaczyna się rozwijać, jego perspektywy zaczynają blednąć.
Berlin, rok 1931. Jakob Fabian pracuje w dzień w dziale reklamy fabryki papierosów, a nocami przemierza bary, burdele i pracownie artystyczne ze swoim bogatym przyjacielem Labude. Kiedy mężczyzna poznaje pewną siebie Kornelię, zakochuje się w niej. Udaje mu się nawet na chwilę porzucić pesymistyczne nastawienie do rzeczywistości. Niestety pada ofiarą wielkiej fali zwolnień, a Kornelia robi karierę jako aktorka dzięki wstawiennictwu swojego szefa i wielbiciela. Fabianowi trudno zaakceptować ten układ. Szybko jednak okazuje się, że nie tylko jego świat zaczyna się rozpadać…

Pani Henderson
MRS. HENDERSON PRESENTS

biograficzny Wielka Brytania 2005

premiera 11.07 godz. 20:30

Reżyseria
Stephen Frears
Obsada
Judi Dench, Bob Hoskins, Will Young, Christopher Guest, Kelly Reilly

Nominowana do Oscara Judi Dench jako ekscentryczna założycielka teatru Windmill, który w latach 30. i 40. bawił i gorszył londyńczyków.

Wirus-32
VIRUS:32

horror Argentyna 2022

premiera 17.07 godz. 20:30

Reżyseria
Gustavo Hernández
Obsada
Paula Silva, Daniel Hendler, Pilar Garcia, Franco Rilla, Sofía González

Wirus, który zmienia ludzi w brutalnych łowców zombie, szybko rozprzestrzenia się po całym Montevideo. Matka i córka znajdują nadzieję na przeżycie, gdy zdają sobie sprawę, że po każdym ataku czeka je 32 sekundy spokoju.
Wybucha epidemia wirus, a na ulicach Montevideo zaczynają rozgrywać się mrożące krew w żyłach sceny. Chorzy stają się myśliwymi i bez skrupułów zabijają wszystkich niezarażonych. Nieświadome tego Iris i jej córka spędzają dzień w klubie sportowym, w którym kobieta pracuje jako ochroniarka. Gdy nadchodzi noc, rozpoczyna się walka o przetrwanie. W końcu matka i córka znajdują nadzieję na przeżycie, gdy zdają sobie sprawę, że po każdym ataku czeka je 32 sekundy spokoju.

Makabra
MACABRE (AKA. MACABRO)

horror Brazylia 2019

premiera 17.07 godz. 22:05

Reżyseria
Marcos Prado
Obsada
Renato Góes, Amanda Grimaldi, Guilherme Ferraz, Diego Francisco, Eduardo Tomaz

Lata 90. Dwóch braci zostaje oskarżonych o brutalne zabójstwo ośmiu kobiet, mężczyzny i dziecka w położonym w pobliżu Rio de Janeiro regionie Serra dos Órgãos.
Lata 90. Dwóch braci zostaje oskarżonych o brutalne zabójstwo ośmiu kobiet, mężczyzny i dziecka w położonym w pobliżu Rio de Janeiro regionie Serra dos Órgãos. Ścigając podejrzanych, sierżant Téo uświadamia sobie, że medialny proces oraz wyrok, który wydały zaocznie policja i lokalna społeczność są podszyte rasizmem i zaczyna wątpić w winę jednego z braci. Film jest oparty na prawdziwej historii słynnej sprawy „braci nekrofilów”, która była najdłuższym i najtrudniejszym śledztwem prowadzonym przez BOPE (Batalion Policyjnych Operacji Specjalnych).

Wszystko o mojej matce
TODO SOBRE MI MADRE (AKA. ALL ABOUT MY MOTHER)

dramat Hiszpania 1999

premiera 18.07 godz. 20:30

Reżyseria
Pedro Almodóvar
Obsada
Cecilia Roth, Marisa Paredes, Candela Peña, Antonia San Juan, Penélope Cruz

Młody Esteban chce zostać pisarzem, a także odkryć tożsamość swojego ojca, skrzętnie ukrywaną przez matkę Manuelę.

Persona non grata
PERSONA NON GRATA

dramat Dania 2021

premiera 19.07 godz. 20:30

Reżyseria
Lisa Jespersen
Obsada
Rosalinde Mynster, Bodil Jørgensen, Jens Jørn Spottag, Jesper Groth, Anne Sofie Wanstrup

Laura odcięła się od swojej rodziny na wsi i przeniosła do Kopenhagi, żeby zostać pisarką. Niedługo potem wraca do swojego rodzinnego domu na ślub brata. Na miejscu okazuje się, że brat żeni się z Catrine, jej największym wrogiem z dzieciństwa.
Słodko-gorzki dramat o młodej kobiecie, Laurze, która odcięła się od swojej rodziny na wsi i przeniosła do Kopenhagi, żeby zostać pisarką i być częścią artystycznej bohemy, o czym zawsze marzyła. Pewnego dnia kobieta musi wrócić do swojego rodzinnego domu na ślub brata. Na miejscu okazuje się, że brat żeni się z Catrine, jej największym wrogiem z dzieciństwa. Laura uświadamia sobie, że Catrine zajęła jej miejsce w rodzinie i postanawia odzyskać należną jej pozycję.

Tralala
TRALALA

musical Francja 2021

premiera 24.07 godz. 20:30

Reżyseria
Jean-Marie Larrieu, Arnaud Larrieu
Obsada
Mathieu Amalric, Josiane Balasko, Mélanie Thierry, Bertrand Belin

„Cokolwiek robisz, nie bądź sobą” – takie przesłanie przekazała ulicznemu muzykowi tajemnicza młoda kobieta. Współczesny trubadur wyrusza do Lourdes w poszukiwaniu nieznajomej.
Tralala jest muzykiem po czterdziestce, który gra ulicach Paryża. Pewnego wieczoru spotyka bardzo piękną, młodą kobietę, która przed zniknięciem dzieli się z nim jednym przesłaniem: „Przede wszystkim nie bądź sobą”. Czy był to tylko sen na jawie? Tralala opuszcza stolicę i znajduje w Lourdes kobietę, w której jest zakochany. Ona go jednak nie pamięta. Na miejscu poznaje też sześćdziesięciolatkę, wierzącą, że Tralala jest jej synem, Patem, który zniknął przed laty w Stanach Zjednoczonych. Bohater postanawia przyjąć „rolę”, dzięki czemu odnajduje nową rodzinę i odkrywa geniusz, którego nigdy nie miał.

Przyjaciółki
GIRLFRIENDS (AKA. CHAVALAS)

KOMEDIA HISZPANIA 2021

premiera 31.07 godz. 20:30

Reżyseria
Carol Rodríguez Colás
Obsada
Vicky Luengo, Elisabet Casanovas, Carolina Yuste, Ángela Cervantes, José Mota

Fotografka przyzwyczajona do działania w artystycznych kręgach towarzyskich, zostaje wyrzucona z pracy i wraca do robotniczej dzielnicy, w której dorastała. Tam spotyka się z przyjaciółkami z dzieciństwa, ożywiając ich dawne więzi.
Po utracie pracy fotografki we wpływowym magazynie modowym, Marta zostaje zmuszona do porzucenia chłodnego, nowoczesnego świata, o którym zawsze marzyła, i powrotu do staromodnej, robotniczej dzielnicy, w której dorastała. Tam ponownie spotyka się z Desi, Sorayą i Beą, swoimi przyjaciółkami z dzieciństwa. Sytuacja zmusza bohaterki do zmierzenia się z nastolatkami, którymi kiedyś były, i kobietami, którymi teraz chcą się stać. Niemal nie zdając sobie sprawy, pomagają sobie nawzajem w podejmowaniu najważniejszych życiowych decyzji.

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.