Cinemax w kwietniu 2022

W kwietniu na kanałach Cinemax m.in.: francuski dramat „Ojciec”, dramat „Coś się kończy, coś zaczyna”, romantyczny  „Status żwiązku 2”oraz dramat „Nowicjat”.

NIEDZIELNE PREMIERY

Ojciec
THE FATHER (2020)

premiera 03.04 godz. 20:00

dramat Francja 2020

Reżyseria Florian Zeller
Obsada Anthony Hopkins, Olivia Colman, Mark Gatiss, Imogen Poots, Rufus Sewell

Anthony (Anthony Hopkins) ma 80 lat, jest psotny, żyje sam i odrzuca wszelkie propozycje opieki, ponieważ jest zdania, że sam potrafi o siebie zadbać. Jego córka, Anne (Olivia Colman) ma jednak inne zdanie na ten temat.
Anthony (Anthony Hopkins) ma 80 lat, jest psotny, żyje sam i odrzuca wszelkie propozycje opieki, ponieważ jest zdania, że sam potrafi o siebie zadbać. Jego córka, Anne (Olivia Colman) ma jednak inne zdanie na ten temat. Tym bardziej, że kobieta nie może już składać mu codziennych wizyt, a Anthony coraz słabiej osadzony jest w rzeczywistości. Obserwując postępujące zaniki pamięci, Anne postanawia zatrudnić pielęgniarkę. Zafascynowany nowym towarzystwem starszy mężczyzna, z czasem staje się coraz bardziej zagubiony. Obraz opowiada o prawdziwym życiu, poprzez pełną miłości refleksję nad ludzką kondycją. Bezkompromisowo wzruszające dzieło pokazuje prawdę o naszym własnym życiu.

Coś się kończy, coś zaczyna
ENDINGS, BEGINNINGS

premiera 10.04 godz. 20:00

dramat USA 2019

Reżyseria Drake Doremus
Obsada Shailene Woodley, Jamie Dornan, Sebastian Stan, Matthew Gray Gubler, Lindsay Sloane

Idealistka na życiowym zakręcie próbuje uporządkować swoje życie, ale niespodziewanie dla samej siebie wikła się w trójkąt miłosny z wolnym duchem i jego twardo stąpającym po ziemi najlepszym przyjacielem.
Po rozstaniu z ukochanym i utracie pracy Daphne czuje się zagubiona w życiu. Kobieta przeprowadza się do swojej siostry, gdzie regularnie jest świadkiem walk małżeńskich. Pogłębia to tylko jej rosnącą rozpacz i burzy idealistyczną wizję miłości na całe życie. Pewnego wieczoru Daphne poznaje jednak Franka i Jacka – dwóch niezwykle atrakcyjnych i bardzo różnych od siebie mężczyzn. Pierwszy jest wolnym duchem, a drugi twardo stąpa po ziemi. Nie mogąc wybierać między nimi, Daphne postanawia kontynuować obydwie znajomości. Znana z serialu HBO Wielkie kłamstewka Shailene Woodley (dwie nominacje do Złotego Globu) w kameralnej komedii romantycznej o miłosnym trójkącie. Partnerują jej Jamie Dornan (Pięćdziesiąt twarzy Greya) oraz Sebastian Stan (Jestem najlepsza. Ja, Tonya).

Status związku 2
STATE OF THE UNION

premiera 17.04 godz. 20:00

romantyczny Wielka Brytania 2021

Reżyseria Stephen Frears
Obsada Patricia Clarkson, Brendan Gleeson, Esco Jouléy

Nowicjat
NOVITIATE

dramat USA 2017

premiera 24.04 godz. 20:00

Reżyseria Maggie Betts
Obsada Margaret Qualley, Melissa Leo, Julianne Nicholson, Dianna Agron, Morgan Saylor

Obraz opowiada o młodej kobiecie przygotowującej się do zostania zakonnicą, która zmaga się z problemami wiary, seksualności i zmianami w życiu Kościóła po II Soborze Watykańskim.
Akcja filmu tocy się od wczesnych lat pięćdziesiątych do połowy lat sześćdziesiątych i opowiada o inicjacji młodej dziewczyny, w tym przypadku z Bogiem. Wychowana przez niereligijną, samotną matkę w wiejskim Tennessee, stypendystka szkoły katolickiej, Cathleen, zostaje wciągnięta w tajemnicę życia pełnego czci i służby Bogu. Wraz z nadejściem ery II Soboru Watykańskiego radykalne zmiany w Kościele zagrażają życiu zakonnic. W miarę przechodzenia od etapu postulantki do nowicjatu, jej wiara jest wielokrotniewystawiana na próbę przez surowe, często nieludzkie realia bycia służebnicą Boga. Cathleen zmaga się z problemami wiary, seksualności i zmianami w życiu Kościoła.

PROPOZYCJE TYGODNIA

Straszydło
PUGALO

dramat horror Rosja 2020

premiera 01.04 godz. 18:45

Reżyseria Dmitrii Davydov
Obsada Valentina Romanova-Chyskyyray, Anatoly Struchkov, Artur Zakharov, Anilena Guryeva, Sargylana Lukovtseva

Bohaterka filmu jest uzdrowicielką, pustelniczką i pijaczką, która wzbudza w ludziach strach. Wszyscy jej unikają, choć w środku nocy po kryjomu odwiedzają jej dom, bo tylko ona umie wyleczyć ich dolegliwości.
W małej wiosce w mroźnej Jakucji nazywają ją po prostu „Straszydłem”. Jest uzdrowicielką, pustelniczką, chrystusowym szaleńcem. Ma niewiele ponad 40 lat i nie wylewa za kołnierz. Bywa ośmieszana, upokarzana i obrażana. Od lat nie interesuje się swoim losem. Wszyscy jej unikają i boją się jej, ale w środku nocy po kryjomu odwiedzają jej dom, bo tylko ona umie wyleczyć ich choroby. Jej moc stała się jej przekleństwem. Zawsze obiecuje sobie, że nie będzie już pomagać ludziom, ale nigdy nie umie im odmówić. Wie, że dar kiedyś ją zniszczy, ale chce być dla ludzi jedyną szansą na zbawienie.

Następna
GIRL NEXT

horror USA 2021

premiera 01.04 godz. 20:00

Reżyseria Larry Wade Carrell
Obsada Marcus Jean Pirae, Lacey Cofran, Paula Marcenaro Solinger, Rachel Alig, Larry Wade Carrell

Młoda kobieta zostaje uprowadzona przez grupę handlarzy ludźmi, która wykorzystuje narkotyki i kontrolę umysłu opartą na traumie, aby zmusić kobiety do zostania niewolnicami seksualnymi.
Młoda kobieta, Lorian West, zostaje uprowadzona przez grupę handlarzy ludźmi, która wykorzystuje narkotyki i kontrolę umysłu opartą na traumie, aby zmusić kobiety do zostania niewolnicami seksualnymi zwanymi lalkami „Sofia”. Uwięziona w koszmarze na jawie Lorian walczy o siebie i swoją przyszłość. Szuka sposobu, aby nie stać się „koleją dziewczyną”.

Ziemia swoich synów
THE LAND OF THE SONS

dramat Włochy 2021

premiera 02.04 godz. 00:45

Reżyseria Claudio Cupellini
Obsada Leon De la Vallée, Paolo Pierobon, Maria Roveran, Fabrizio Ferracane, Maurizio Donadoni

Historia cywilizacji dobiega końca. Wśród ocalałych są Ojciec i Syn. Po śmierci Ojca, Syn postanawia wyruszyć w dół rzeki, żeby odnaleźć kogoś, kto będzie w stanie rozszyfrować pamiętnik zmarłego.
Historia cywilizacji dobiega końca. Przyczyny kataklizmu są nieznane, ale w wyniku apokalipsy zginęła większość ludzi, a Ziemia przestała rodzić owoce. W niewielkiej grupie ocalałych są Ojciec i Syn. Syn wyrasta na dzikiego mężczyznę, bo Ojciec uważa, że tylko dzięki temu jego dzieci mają szansę przetrwać w świecie, w którym relacje międzyludzkie stały się bardzo niebezpieczne. Po śmierci Ojca, Syn postanawia wyruszyć w dół rzeki do wrogiego świata, by poznać zakazane miejsca, ale przede wszystkim, żeby odnaleźć kogoś, kto będzie w stanie rozszyfrować słowa napisane przez Ojca w pamiętniku, który prowadził przez całe swoje życie.

Podziemny krąg
FIGHT CLUB

premiera 02.04 godz. 20:00

Reżyseria David Fincher
Obsada Brad Pitt, Edward Norton, Helena Bonham Carter, Meat Loaf, Jared Leto

Cobb
COBB

biograficzny USA 1994

premiera 04.04 godz. 20:00

Reżyseria Ron Shelton
Obsada Tommy Lee Jones, Robert Wuhl, Lolita Davidovich, Ned Bellamy, Scott Burkholder

Co robi biograf, kiedy prawda na temat postaci jest o wiele mniej przyjemna niż legenda? To jest moralny dylemat filmu, który śledzi losy czołowego baseballisty oraz pisarza sportowego, któremu powierzono spisania jego historii.
Zajmujący się tematami sportowymi, popularny pisarz Al Stump (Robert Wuhl) jest podekscytowany, kiedy zostaje osobiście wybrany przez legendę baseballu TY COBB (Tommy Lee Jones) do napisania jego oficjalnej „autobiografii”. Cobb mówi, że chce postawić na prostotę, ale Stump wkrótce dowiaduje się, że reputacja sportowca jest nadszarpnięta. Mężczyzna bywa gwałtowny, rasistowski, mizoginistyczny i obraźliwy. Pisarz jest rozdarty. Nie wie, czy powinien napisać wybielającą Cobba, prostą opowieść o baseballu, czy raczej skupić się na prawdzie i przedstawić skomplikowaną sylwetkę sportowca? W końcu zdaje sobie sprawę, że nie musi wybierać. Pisze dwie książki – jedną dla Cobb i drugą dla publiczności.

Poszukiwana silna kobieta
WANTED: STRONG WOMAN

dramat krótkometrażowy Kanada 2019

premiera 06.04 godz. 09:10

Reżyseria Marilyn Cooke
Obsada Tatiana Zinga Botao, Maka Kotto, Élisabeth Sirois

Calais, mon amour
A CHANGE OF HEART (2021)

dramat Francja 2021

premiera 06.04 godz. 20:00

Reżyseria Jérémie Elkaïm
Obsada Marina Foïs, Seear Kohi, Laetitia Dosch, Igor Van Dessel, Antoine Chappey

Calais, Francja. Mieszkająca z rodziną wdowa spotyka irańskiego nauczyciela, który nielegalnie uciekł do Europy. Zakochana kobieta musi stawić czoła uprzedzeniom krewnych i systemowi prawnemu swojej ojczyzny.
Calais, granica francuska z Wielką Brytanią. Świeżo owdowiała Béatrice mieszka z synem i matką. Jej przekonania zostają wystawione na próbę za sprawą Mokhtara, irańskiego nauczyciela, który niedawno nielegalnie uciekł do Europy. miłość skłania ją do porzucenia uprzedzeń, do których była przyzwyczajona. Kobieta zaczyna też kwestionować francuskie prawo. Oparty na prawdziwej historii obraz na podstawie „Calais Mon Amour” autorstwa Beatrice Huret.

Pewnego razu w Kraju Basków
ONCE UPON A TIME IN EUSKADI (AKA. ERASE UNA VEZ EN EUSKADI)

dramat Hiszpania 2021

premiera 07.04 godz. 20:00

Reżyseria Manu Gómez
Obsada Asier Flores, Aitor Calderón, Miguel Rivera, Hugo García, Luis Callejo

Euskadi, rok 1985. Grupa dwunastoletnich przyjaciół podczas wakacji uczy się radzić sobie ze stratą i przeciwnościami losu.
Euskadi, rok 1985. Jest lato, w końcu zaczynają się wakacje. Marcos i jego trzej przyjaciele, José Antonio, Paquito i Toni, podekscytowani czekają na letnią przerwę. 12-latkowie nie dbają o to, gdzie, jak i kiedy. Dzieciaki spędzą godziny w labiryncie, który przygotowało dla nich życie, w starej, burzliwej i pełnej niepewności Euskadi.

Mały motyl
THE BUTTERFLY SWING

dramat Dania 2020

premiera 08.04 godz. 18:15

Reżyseria Søren Kragh-Jacobsen
Obsada Jesper Christensen, Karen-Lise Mynster, Mia Lyhne, Peder Thomas Pedersen, Finn Nielsen

Uparty hodowca świń i jego żona z okazji 50. Rocznicy ich ślubu wydają na swojej farmie przyjęcie dla przyjaciół i krewnych. W ich rodzinie skrywanych jest wiele sekretów i podczas imprezy prawda zaczyna stopniowo wychodzić na jaw.
Głównymi bohaterami filmu są uparty hodowca świń Ernst i jego żona Louise, którzy świętując 50. rocznicę ślubu, organizują tradycyjne złote gody dla swoich przyjaciół i krewnych. W ich rodzinie skrywanych jest kilka sekretów, a Ernst próbuje ukryć największy z nich. Podczas długiej, radosnej, zaskakującej, porywającej i melancholijnej nocy, prawda wychodzi na jaw, by wystawić rodzinne więzi na ciężką próbę.

Noc Pod Orłem
NIGHT AT THE EAGLE INN

horror USA 2021

premiera 08.04 godz. 20:00

Reżyseria Erik Bloomquist
Obsada Amelia Dudley, Taylor Turner, Beau Minniear, Greg Schweers, Erik Bloomquis

Bliźnięta spędzają noc w odległej gospodzie, aby zbadać ostatnie znane miejsce pobytu ich ojca. Gdy zagłębiają się w poszukiwaniach, mroczne sekrety posiadłości zamykają ich w piekielnym labiryncie, z którego muszą uciec przed świtem.
Bliźniaki Spencer i Sarah Moss wyruszają do odległej gospody w Vermont, aby zbadać ostatnie znane miejsce pobytu ich ojca, który w tajemniczy sposób zniknął w noc ich narodzin. Niesamowity karczmarz i enigmatyczny gospodarz prowadzą bliźnięta przez tragiczną i przerażającą historię tego miejsca. Spencer i Sarah chcą poznać cała prawdę. Wymykają się i zanużają się głębiej – ich poszukiwaania prowadzą do szokujących rewelacji, gdy mroczne sekrety posiadłości zatrzymują ich w piekielnym labiryncie, z którego muszą uciec przed świtem.

Strach
FEAR (AKA. STRAH)

dramat Bulgaria 2020

premiera 10.04 godz. 10:55

Reżyseria Ivaylo Hristov
Obsada Svetlana Yancheva, Michael Flemming, Ivan Savov, Stoyan Bochev, Miroslava Gogovska

W bułgarskiej wiosce nieopodal tureckiej granicy polująca w lesie wdowa wpada na migranta z Afryki, a spotkanie to raz na zawsze zmienia ich życie.
Svetla mieszka sama w małej bułgarskiej wiosce przy tureckiej granicy. Niedawno straciła pracę nauczycielki w szkole, bo w okolicy mieszka za mało rodzin z małymi dziećmi. Pewnego dnia podczas polowania w lesie wpada na Bambę, uchodźcę z Afryki, który chce dostać się do Niemiec. To spotkanie całkowicie odmienia jej życie. Kobieta niechętnie zaprasza go do swojego domu, ale kiedy mijają kolejne dni, zaczyna rodzić się między nimi więź. Bamba uczy się bułgarskiego i staje się częścią jej codziennego życia. Svetla dokonuje życiowych wyborów, które nie podobają się członkom jej tradycyjnej społeczności i prowadzą do rewolty. Kobieta próbuje walczyć z poczuciem osamotnienia, ciasnymi horyzontami i lękiem przed obcymi, co prowadzi do absurdalnych, komicznych i tragicznych sytuacji.

Ostatnia fala
THE LAST WAVE

dramat Australia 1977

premiera 11.04 godz. 20:00

Reżyseria Peter Weir
Obsada Richard Chamberlain, Olivia Hamnett, David Gulpilil, Frederick Parslow, Vivean Gray

Pozornie zwyczajne życie prawnikia z Sydney zostaje wywrócone do góry nogami, gdy zaczyna zajmować się sprawą zrytualizowanego morderstwa i odkrywa, że łączy go dziwny i niewyjaśniony mistyczny związek z australijskimi aborygenami.
David Burton (Richard Chamberlain) jest zamożnym prawnikiem korporacyjnym z Sydney, nękanym wizjami nadchodzącej zagłady, który na bronić pięciu oskarżonych Aborygenów o zamordowanie człowieka. Sama sprawa okazuje się być bardzo tajemnicza – patolog nie może ustalić dokładnej przyczyny zgonu, a oskarżeni nabrali wody w usta. Gdy jego wizje stają się coraz bardziej dziwne i intensywne, Burtonowi śni się jeden z pięciu Aborygenów, Chris (David Gulpili), który przemoczony ściska świętą skałę. Zainteresowanie Burtona sprawą przechodzi w całkowitą obsesję. Mężczyzna zaczyna wierzyć, że morderstwo nie tylko dotyczyło miejskiego plemienia Aborygenów, ale również że Australia zostanie zdziesiątkowana przez ogromną, apokaliptyczną falę przypływu.

Drabina
SCARA (AKA. THE LADDER)

dramat Rumunia 2021

premiera 12.04 godz. 17:45

Reżyseria Vlad Păunescu
Obsada Eduard Trifa, Ana Maria Guran, Ioana Craciunescu, Valentin Teodosiu, Horatiu Malaele

Oparty na prawdziwych wydarzeniach zapis duchowej podróży wrażliwego młodego mężczyzny, który po upadku komunizmu jest świadkiem serii brutalnych wydarzeń w Rumunii.
Zapis duchowej podróży Andrei, wrażliwego młodego mężczyzny, który nie umie odnaleźć się społeczeństwie i szuka prawdziwego szczęścia w aktorstwie. Po upadku komunizmu jest omamiony iluzją wolności i demokracji. Staje się jednak świadkiem serii brutalnych wydarzeń, które głęboko odcisnęły się na współczesnej historii Rumunii. Poczucie ukojenia przynosi mu rola Aloszy w scenicznej adaptacji Braci Karamazow. Andrei zaczyna coraz bardziej utożsamiać się z graną przez siebie postacią i stopniowo zaczyna uświadamiać sobie, że jest w stanie zrozumieć ideę boskości.

Koktajl mazeł tow
MASEL TOV COCKTAIL

krótkometrażowy Niemcy 2020

premiera 13.04 godz. 09:30

Reżyseria Arkadij Khaet, Mickey Paatzsch
Obsada Alexander Wertmann, Mateo Wansing Lorrio, Gwentsche Kollewijn, Liudmyla Vasylieva, Vladislav Grakovskiy

Dziewiętnastoletni Dimitrij Liebermann jest Żydem i uderzył Tobiego w twarz. Teraz ma go przeprosić, ale nie jest mu przykro. W drodze na spotkanie z Tobim spotyka zróżnicowaną reprezentację niemieckiego społeczeństwa.
Nagradzany krótkometrażowy film fabularny, który przedstawia w zabawny i przemyślany sposób żydowską perspektywę życia w Niemczech. Dziewiętnastoletni Dimitrij Liebermann uderzył Tobiego w twarz. Teraz ma go przeprosić. Ale Dimitrijowi nie jest przykro. W drodze na spotkanie z Tobim spotyka zróżnicowaną reprezentację niemieckiego społeczeństwa. Dimitrij po raz musi zmierzyć się ze swoją niemiecko-żydowską tożsamością.

Syn monarchów
SON OF MONARCHS

dramat USA 2020

premiera 14.04 godz. 04:20

Reżyseria Alexis Gambis
Obsada Tenoch Huerta Mejía, Alexia Rasmussen, Lázaro Gabino Rodríguez, Noé Hernández, Kaarlo Isaacs

Mieszkający w Nowym Jorku meksykański biolog wraca do swojego rodzinnego miasta położonego wśród lasów Michoacán, gdzie musi stawić czoła traumom przeszłości i zastanowić się nad swoją niespójną tożsamością.
Po śmierci babci mieszkający w Nowym Jorku meksykański biolog wraca do swojego rodzinnego miasta położonego wśród lasów Michoacán, gdzie żyją zjawiskowe, wędrowne motyle. Podczas podróży musi stawić czoła traumom z przeszłości i zastanowić się nad swoją niespójną tożsamością, co staje się katalizatorem jego osobistej i duchowej metamorfozy.

Okupacja
OKUPACE (AKA. OCCUPATION)

thriller Czechy Słowacja 2021

premiera 15.04 godz. 11:25

Reżyseria Michal Nohejl
Obsada Martin Pechlát, Cyril Dobrý, Antonie Formanová, Tomáš Jeřábek, Otakar Brousek

Członkowie teatralnego zespołu spotykają się po premierze w barze, gdzie wspólnie świętują swój sukces. Radosny wieczór zakłóca pojawienie się pijanego radzieckiego oficera, który próbuje sprzedać aktorom kanister benzyny.
Jedna noc, jeden bar. Spokojne spotkanie aktorów zakłóca pojawienie się nieproszonego gościa. Pijany radziecki oficer wchodzi do baru, żeby sprzedać obecnym kanister benzyny. Podejrzana transakcja szybko przeradza się w konkurs picia wódki na czas. Rosjanin, któremu w oko wpadła Milada, jest zabawiany przez wystraszonych aktorów i nie chce wyjść. Atmosfera staje się gęsta jak dym z papierosa, ale oficer doskonale się bawi. Tak dobrze, że w końcu wyciąga pistolet… Impreza, która toczy się przy dźwiękach kosmicznie psychodelicznej muzyki Kill the Dandies! wymyka się spod kontroli. Gra staje się pułapką, bohaterowie okazują się tchórzami, a tchórze bohaterami. Jest tylko jeden sposób, żeby wydostać się z okupowanego baru: rewolucja!

Szron
FRIMAS

dramat krótkometrażowy Kanada 2021

premiera 19.04 godz. 01:40

Reżyseria  Marianne Farley
Obsada Karine Gonthier-Hyndman, Chantal Baril, Kent McQuaid, Christian Jadah, Alex Bisping

W niedalekiej przyszłości aborcja znów jest przestępstwem, a Kara jest zmuszona przerwać ciążę w nielegalnej klinice aborcyjnej. Po przyjęciu do mrocznego szpitala zaczyna uświadamiać sobie, jakie będą konsekwencje podjętej przez nią bolesnej decyzji.
W niedalekiej przyszłości aborcja znów jest przestępstwem, a 35-letnia Kara musi zmierzyć się z ponurą i brutalną rzeczywistością. Kobieta decyduje się na zabieg w nielegalnej, mobilnej klinice aborcyjnej, choć wie, że grozi jej za to surowa kara. Po przyjęciu do szpitala Kara zaczyna uświadamiać sobie, jakie będą konsekwencje podjętego przez nią bolesnego wyboru, który stawia na szali jej życie i wolność. Kobieta jest też nieprzygotowana na emocjonalne skutki decyzji, które dotkną nie tylko nią, ale także jej najbliższych.

Żona pilota
COPILOT

dramat Niemcy 2021

premiera 22.04 godz. 20:00

Reżyseria Anne Zohra Berrached
Obsada Canan Kir, Roger Azar, Darina Al Joundi, Nicolas Chaoui, Jana Julia Roth

Studentka Asli poznaje charyzmatycznego Saeeda i oboje zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Ich przyszłość maluje się w różowych barwach do czasu, gdy mężczyzna podejmuje decyzję, która wstrząsa światem.
W połowie lat 90. zdolna studentka Asli poznaje charyzmatycznego Saeeda i oboje zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Niedługo potem wbrew matce Asli młodzi w tajemnicy biorą ślub, a dziewczyna przysięga Saeedowi wierność i zapewnia go, że nigdy nie wyjawi jego sekretów. Ich przyszłość maluje się w różowych barwach, ale kiedy przychodzi XXI wiek, Saeed podejmuje decyzję, która nie tylko przekreśli marzenia Asli, ale wstrząśnie całym światem. Film o różnicach kulturowych, prawdzie, wierze, zaufaniu i złudzeniach. Jest historią młodej kobiety, która dowiaduje się, że tajemnice jej męża mogą wstrząsnąć całym światem.

.Dog
.DOG

dramat Cypr 2021

premiera 25.04 godz. 20:00

Reżyseria Yianna Americanou
Obsada Andreas Konstantinou, Dimitris Kitsos, Nikos Zeginoglou, Antonia Charalampous, Anna Giagiozi

Dimitris wyidealizował swojego siedzącego w więzieniu ojca. Kiedy ten po dziesięciu latach zostaje zwolniony, chłopak nie może się doczekać, kiedy wreszcie go pozna. Jednak ojciec ujawnia swoją prawdziwą naturę i Dimitris staje przed dylematem.
Młody Dimitris staje u progu męskości. Dalej jest jednak dzieciakiem, który wyidealizował swojego siedzącego w więzieniu ojca. Kiedy mężczyzna zostaje zwolniony po dziesięciu latach, Dimitris nie może się doczekać, kiedy wreszcie go pozna i nadrobi stracony czas. Ale kiedy jego ojciec ujawnia swoją prawdziwą naturę, Dimitris staje przed wielkim dylematem: czy potrzeba przynależności ważniejsza jest od poczucia sprawiedliwości?

Godzina cienia
THE SHADOW HOUR (AKA. SCHATTENSTUNDE)

biograficzny Niemcy 2021

premiera 27.04 godz. 20:00

Reżyseria Benjamin Martins
Obsada Christoph Kaiser, Beate Krist, Sarah Palarczyk, Boris Becker, Klaus Rodewald

W 1942 roku chrześcijański pisarz Jochen Klepper mieszkał ze swoimi będącymi Żydówkami żoną i pasierbicą w Berlinie. Kiedy wywózka kobiet do obozu była bliska, mężczyzna stanął przed decyzją: kariera lub małżeństwo

CINEMAX 2

SOBOTNIA PREMIERA

Dwa statki
MARTANSKE LODE (AKA. TWO SHIPS)

dramat romantyczny Czechy Słowacja 2021

premiera 02.04 godz. 20:30

Reżyseria
Jan Foukal
Obsada
Eliška Křenková, Martin Kyšperský, Anita Krausová, Jan Strejcovský, Agáta Červinková

Martin i Eliška po raz pierwszy spotykają się na przyjęciu urodzinowym w Brnie. Młoda psycholog zaprasza muzyka na swój wykład. Jest pod wrażeniem. Leci do Norwegii, żeby się z nią zobaczyć. Poara szybko odkrywa, że nie może bez siebie żyć.
Martin (Martin Kyšperský) i Eliška (Eliška Křenková) po raz pierwszy spotykają się na przyjęciu urodzinowym w opuszczonej części brneńskiego dworca kolejowego. Młoda psycholog zaprasza muzyka na swój wykład. Martin jest pod wrażeniem. Obydwoje mają się ku sobie. Chłopak leci do Norwegii, żeby się z nią zobaczyć. Para szybko odkrywa, że nie może bez siebie żyć. Ich historia jest jak romans z Hollywood, z wyjątkiem tego, że rozgrywa się w Brnie. Czy ich miłość będzie lekiem na całe zło?

Tove
TOVE

biograficzny Finlandia 2020

premiera 09.04 godz. 20:30

Reżyseria
Zaida Bergroth
Obsada
Alma Pöysti, Krista Kosonen, Shanti Roney, Joanna Haartti, Eeva Putro

Helsinki, 1945. Wojna się skończyła i dla malarki Tove Jansson życie zaczyna się od nowa. Kobieta zakochuje się w reżyserce Vivicę Bandler, a jej kreatywność zaczyna obierać nieoczekiwane ścieżki, kiedy postanawia spisać historię Muminków

­

Szczęście
BLISS/GLUCK

dramat Niemcy 2021

premiera 16.04 godz. 20:30

Reżyseria
Henrika Kull
Obsada
Katharina Behrens, Adam Hoya, Nele Kayenberg, Jean-Luc Bubert, Petra Kauner

W świecie, w którym ich kobiecość jest uważana za towar, dwie prostytutki zakochują się w sobie. Wydaje się, że wspólne szczęście jest możliwe. Ich uczucie musi jednak zderzyć się z rzeczywistością

­

Czynniki ludzkie
HUMAN FACTORS

dramat Niemcy 2021

premiera 23.04 godz. 20:30

Reżyseria
Ronny Trocker
Obsada
Sabine Timoteo, Mark Waschke, Jule Hermann, Wanja Valentin Kube, Daniel Séjourné

Tajemnicza napaść na dom wywołuje wstrząs w sercu kosmopolitycznej rodziny z klasy średniej.
Nina i Jan są francusko-niemiecką parą i zarazem współwłaścicielami agencji reklamowej. Niedawno podpisany kontrakt z nowym, osadzonym w polityce klientem zmusza ich do konfrontacji ich sprzecznych priorytetów. Aby uciec od narastających napięć w pracy, zabierają swoje dzieci, Maxa i Emmę, do nadmorskiego domku letniskowego. Ten idylliczny wypad poza sezonem, za sprawą tajmniczej napaści szybko zamienia się w koszmar. Początkowo sytuacja zbliża rodzinę. Patrząc jednak na wydarzenia z perspektywy, bohaterowie zaczynają dochodzić do innych wniosków, a ich relacja zaczyna się rozchodzić.

Lada dzień
ENSILUMI (AKA. ANY DAY NOW)

dramat Finlandia 2020

premiera 30.04 godz. 20:30

13-letni Ramin i jego pochdząca z Iranu rodzina mieszkają w ośrodku dla uchodźców w Finlandii. Gdy chłopiec zaczyna cieszyć się wakacjami, rodzina otrzymuje straszną wiadomość, że ich wniosek o azyl został odrzucony.
13-letni Ramin Mehdipour i jego pochodząca z Iranu rodzina mieszkają w ośrodku dla uchodźców w Finlandii. Gdy Ramin zaczyna cieszyć się wakacjami szkolnymi, rodzina otrzymuje straszną wiadomość, że ich wniosek o azyl został odrzucony. Mehdipourowie odwołują się i i kontynuują swoje codzienne życie, starając się zachować pozytywne nastawienie pomimo niebezpieczeństwa związanego z deportacją. Gdy Ramin rozpoczyna nowy rok szkolny, każda chwila, każda przyjaźń będzie dla niego cenniejsza niż kiedykolwiek.

PROPOZYCJE TYGODNIA

Na zawsze w moim sercu
I CARRY YOU WITH ME

dramat USA 2020

premiera 01.04 godz. 07:40

Reżyseria
Heidi Ewing
Obsada
Armando Espitia, Christian Vazquez, Michelle Rodríguez, Ángeles Cruz, Arcelia Ramírez

Historia miłosna, której akcja toczy się przez wiele dziesięcioleci, a zaczyna się od przypadkowego spotkania dwóch mężczyzn na meksykańskiej prowincji.
Iván (Armando Espitia), świetnie zapowiadający się szef kuchni i młody ojciec poznaje Gerardo (Christian Vázquez) w otwartym tylko dla wtajemniczonych barze na prowincji w Meksyku i obaj szaleńczo się w sobie zakochują. Niedługo potem, kiedy rodzina Ivána dowiaduje się o ich związku, mężczyzna podejmuje ryzykowną decyzję o przekroczeniu granicy, by szukać szczęścia w Stanach Zjednoczonych. Przed wyjazdem obiecuje swojemu synkowi i ukochanemu Gerardo, że pewnego dnia do nich wróci. Iván jest samotny w Nowym Jorku i jako nowy imigrant ciągle napotyka na kolejne przeszkody. Przekonuje się, że decyzja o wyjeździe jest okupiona bardzo wysokim kosztem. Fabularny debiut nominowanej do Oscara Heidi Ewing oparty jest na prawdziwej historii. Nagroda Publiczności na festiwalu w Sundance.

Czuła noc
GRACIOUS NIGHT

dramat Finlandia 2020

premiera 02.04 godz. 21:50

Reżyseria
Mika Kaurismäki
Obsada
Pertti Sveholm, Kari Heiskanen, Timo Torikka, Anu Sinisalo

Podczas wprowadzonego w pandemii lockdownu trzech Finów przeżywa kryzys wieku średniego w pustym barze w Helsinkach. Rozmawiają przez całą noc, udzielają sobie rad i motywują się nawzajem do dalszej podróży.
Trzech mężczyzn zbliża się do siebie podczas prowadzonych w nocy intelektualnych dyskusji nad kieliszkiem wina. Ta noc może być ostatnim dniem, kiedy odwiedzany przez nich bar jest otwarty, bo jego właściciel wpadł w poważne finansowe kłopoty podczas lockdownu. Bar jest oficjalnie zamknięty, ale barman Heikki chce pocieszyć swojego przyjaciela i pracownika służby zdrowia Risto, który wpada na chwilę po długiej i traumatycznej zmianie w szpitalu. Przybycie kolejnego obcego mężczyzny, który oczekuje narodzin wnuka wzbudza podejrzenia, zwłaszcza kiedy w radio zostaje podana do wiadomości informacja o popełnionym w okolicy morderstwie. Heikki i Risto mają własne tajemnice, z którymi muszą się uporać, a ta niezwykła noc w barze w Helsinkach może stać się terapią, której bardzo potrzebują.

Początek
BEGINNING

dramat Rumunia 2020

premiera 03.04 godz. 20:30

Kraj
ROMANIA
Reżyseria
Razvan Savescu
Obsada
Ioana Flora, Constantin Lupescu, Iulia Lumânare, Vlad Zamfirescu, Elias Ferkin

Para w średnim wieku osiedla się w odosobnionym domu, leżącym na trudno dostępnym grzbiecie górskim. Stan zdrowia kobiety doprowadził ich do zmiany stylu życia i teraz zakochani próbują poradzić sobie z tą nową sytuacją.
Historia pary w średnim wieku, która osiedla się w odosobnionym domu, lężącym na trudno dostępnym grzbiecie górskim. Ana i Filip, dwie bardzo wykształcone osoby, które całe życie spędziły w Bukareszcie, kupują nędzne gospodarstwo w górach Retezat i szykują się do rozpoczęcia nowego życia w niezwykle wymagających warunkach (bez dostępu do bieżącej wody i elektryczności). Stan zdrowia Any doprowadził do zmiany ich stylu życia, a para próbuje poradzić sobie z tą nową sytuacją. Opowieść o budowaniu życia na nowo. Początku zupełnie nowych, równoległych, niedojrzałych światów, wyłaniających się z rozpadu starego.

Kochanek
L’AMANT

dramat Francja 1992

premiera 04.04 godz. 20:30

Reżyseria
Jean-Jacques Annaud
Obsada
Jane March, Tony Leung Ka Fai, Frédérique Meininger, Arnaud Giovaninetti, Melvil Poupaud

W 1929 roku w Indochinach francuska nastolatka wdaje się w lekkomyślny i zakazany romans z bogatym, starszym od siebie Chińczykiem. Obydwoje zdają sobie sprawę, że ich romansu przyniesie im dramatyczne konsekwencje.
Kolonialne Indochiny, koniec lat 20. XX wieku. Piętnastoletnia Francuzka (Jane March) wraca do Sajgonu, gdzie uczęszcza do żeńskiej szkoły z internatem. Po drodze spotyka przystojnego, bogatego i znacznie starszego od niej Chińczyka (Tony Leung Ka Fai), który pochodzi z szacownej rodziny. Wbrew wszelkim konwenansom, para rozpoczyna namiętny romans, a ich silny pociąg do siebie nawzajem potęguje nielegalna natura ich związku.

Julie i Julia
JULIE & JULIA
dramat USA 2009

premiera 06.04 godz. 18:25

Reżyseria
Nora Ephron
Obsada
Meryl Streep, Amy Adams, Stanley Tucci, Chris Messina, Linda Emond

Niezwykła opowieść o jednej z najbardziej charyzmatycznych kucharek w historii – Julii Child, która wprowadziła do amerykańskich domów potrawy kuchni francuskiej.
Julie Powell (Amy Adams) jest znudzoną swoją pracą sekretarką. Kobieta dotarła do punktu, w którym musi zmienić coś w swoim życiu. Pewnego dnia wpada na pomysł, aby w ciągu roku zrealizować wszystkie 524 przepisy z książki kucharskiej swojej idolki, Julii Child (Meryl Streep). Swoje doświadczenia w kuchni zaczyna opisywać na blogu. Ten zdobywa coraz większą popularność czytelników. Nagle pół Ameryki dopinguje Julie do zrealizowania zadania, jakie przed sobą postawiła. Czy dziewczyna sprosta wyzwaniu? Jakie konsekwencje dla jej związku i dalszego życia będzie miała ta z pozoru błaha zabawa? Doskonałe kino w gwiazdorskiej obsadzie. Brawurowa rola trzykrotnie nagrodzonej Oscarem i wielokrotnie nominowanej do tej prestiżowej nagrody Meryl Streep (Wątpliwość, Diabeł ubiera się u Prady), która znakomicie wcieliła się w postać charyzmatycznej Julii Child. Aktorka za swoją zjawiskową kreację w tej produkcji otrzymała wiele prestiżowych wyróżnień – m.in. nominację do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej oraz statuetkę Złotego Globa. Film jest oparty na prawdziwej historii – Julie Powell naprawdę zaczęła prowadzić blog, który stał się podstawą do wydania książki „Julie and Julia: 365 Days, 524 Recipes, 1 Tiny Apartment Kitchen”. Rolę Julie zagrała natomiast dwukrotnie nominowana do Oscara Amy Adams (Wątpliwość, Zaczarowana, Sunshine Cleaning). Znakomitą muzykę do filmu skomponował trzykrotnie nominowany do Oscara Alexandre Desplat (Ciekawy przypadek Benjamina Buttona, Fantastyczny Pan Lis, Królowa), a za zdjęcia odpowiedzialny był dwukrotnie nominowany do Oscara i trzykrotnie wyróżniony nominacją do nagrody Emmy Stephen Goldblatt (Batman Forever, Książę przypływów, serial Anioły w Ameryce).

Księżniczka z ulicy
PRINCESS OF THE ROW

dramat USA 2019

premiera 06.04 godz. 23:30

Reżyseria
Van Maximilian Carlson
Obsada
Edi Gathegi, Tayler Buck, Ana Ortiz, Jacob Vargas, Martin Sheen

Historia dziewczynki, która ucieka z rodziny zastępczej. 12-letnia Alicia próbuje odnaleźć swojego bezdomnego, chorego psychicznie ojca, który po odejściu ze służby w wojsku żyje na ulicach Los Angeles.
12-letnia Alicia Willis trafia w tryby systemu opiekuńczego, który bywa czasem bezduszny. Ucieka ze szkoły, żeby spotkać się ze swoim ojcem, weteranem wojennym sierżantem Beaumontem „Bo” Willisem. Mężczyzna doznał urazu mózgu podczas służby w Iraku i jest bezdomny. Cierpi na ostry syndrom stresu pourazowego i żyje na ulicy w dzielnicy biedoty w Los Angeles. Uraz sprawia, że często nie rozpoznaje córki, ale dla niej nie ma to żadnego znaczenia, bo pamięta, że był troskliwym i kochającym ojcem. Pewnego dnia Alicia dowiaduje się, że ma zostać przeniesiona do innej rodziny zastępczej, która mieszka 10 godzin drogi od LA. Dziewczynka postanawia ratować swoją prawdziwą rodzinę, jednak jej śladem ruszają pracownicy opieki społecznej.

Nocny lekarz
THE NIGHT DOCTOR (AKA. MEDECIN DE NUIT)

dramat Francja  2020

premiera 09.04 godz. 19:05

Reżyseria
Elie Wajeman
Obsada
Vincent Macaigne, Sara Giraudeau, Pio Marmaï, Sarah Le Picard, Florence Janas

Mikaël jest lekarzem, który pracuje na nocnym dyżurze. Jego życie jest w całkowitej rozsypce i mężczyzna, nie mając już żadnego wyboru, zmuszony jest w końcu wziąć sprawy w swoje ręce.
Mikaël jest lekarzem, który pracuje na nocnym dyżurze. Leczy pacjentów z niebezpiecznych dzielnic. Także tych, których nie chcą przyjmować inni lekarze, czyli narkomanów. Jest rozdarty między żoną a kochanką, a na dodatek jego kuzyn farmaceuta wciąga go w handel sfałszowanymi receptami na Subutex. Jego życie jest w całkowitej rozsypce. Mikaël nie ma już wyboru, zmuszony jest w końcu wziąć sprawy w swoje ręce.

Madalena
MADALENA

dramat Brazylia 2021

premiera 10.04 godz. 20:30

Reżyseria
Madiano Marcheti
Obsada
Natália Mazarim, Rafael De Bona, Pamella Yule, Mariane Cáceres, Chloe Milan

Luziane, Cristiano i Bianca nie mają ze sobą prawie nic wspólnego, poza tym, że mieszkają w tym samym mieście otoczonym polami soi w zachodniej Brazylii. Chociaż nie znają się nawzajem, każde z nich jest naznaczone zniknięciem Madaleny.
Luziane, Cristiano i Bianca nie mają ze sobą prawie nic wspólnego, poza tym, że mieszkają w tym samym wiejskim mieście w zachodniej Brazylii. Na środku pola sojowego leży martwa transseksualna kobieta o imieniu Madalena. W biednej dzielnicy Luziane żyje bez wielkich oczekiwań względem przyszłości, pomagając matce w pracy. W zamkniętym osiedlu po drugiej stronie miasta Cristiano próbuje udowodnić swojej rodzinie, że jest w stanie zadbać o plantacje soi ojca. W strumieniu Bianca i jej transowe przyjaciółki przeżywają smutek po stracie Madaleny. Chociaż trójka bohaterów nie zna się nawzajem, duch Madaleny staje się łącznikiem między nimi.

Białe święta
LIKE THE ONES I USED TO KNOW

dramat krótkometrażowy Kanada 2021

premiera 12.04 godz. 09:40

Reżyseria
Annie St-Pierre
Obsada
Steve Laplante, Lilou Roy-Lanouette, Larissa Corriveau, Amélie Grenier, Jérémie Jacob

24 grudnia 1983 r., godz. 22.50; Julie i jej kuzyni zjedli za dużo cukru, św. Mikołaj się spóźnia, a Denis, sam w swoim aucie, jest przerażony na myśl o postawieniu stopy w domu byłej teściowej, aby zabrać swoje dzieci.
24 grudnia 1983 r., godz. 22.50; Julie i jej kuzyni zjedli za dużo cukru, św. Mikołaj się spóźnia, a Denis, sam w swoim aucie, jest przerażony na myśl o postawieniu stopy w domu byłej teściowej, aby zabrać swoje dzieci.

Wokół Słońca
AROUND THE SUN

dramat Wielka Brytania 2019

premiera 13.04 godz. 03:20

Reżyseria
Oliver Krimpas
Obsada
Cara Theobold, Gethin Anthony

Pewnego dnia szukający lokalizacji filmowych Bernard odwiedza chylący się ku upadkowi francuski zamek, gdzie niespodziewanie poznaje intrygującą kobietę.
Pewnego dnia szukający lokalizacji filmowych Bernard odwiedza zrujnowany francuski zamek. Spędza tam całe popołudnie i coraz bardziej zaczyna mu się podobać to miejsce. Tak samo z resztą, jak i zalotna agentka Maggie, która opowiada mu, że w zamku napisano głośną historyczną książkę przygodową i to właśnie w tym zamku zawiązuje się jej akcja. Ale czy rodząca się między nimi więź jest prawdziwa, a może jest jedynie projekcją XVII-wiecznych bohaterów książki?

Druga runda
MASODIK KOR (AKA. SECOND ROUND)

dramat krótkometrażowy Węgry 2020

premiera 13.04 godz. 09:25

Reżyseria
Gábor Holtai
Obsada
Rozi Lovas, Áron Molnár, István Znamenák, Zsolt Máthé, Katalin Szilágyi

W świecie, w którym posiadanie dzieci jest regulowany przez państwo, para ubiega się o pozwolenie na zostanie rodzicami. Przeszli pierwszą rundę procesu – ale nie mają pojęcia, co ich czeka w drugiej.
W świecie, w którym posiadanie dzieci jest regulowany przez państwo, para ubiega się o pozwolenie na zostanie rodzicami. Przeszli pierwszą rundę procesu i teraz czekają na kolejną. To ich ostatnia szansa, ale nie czują się pewnie. Podczas rozprawy okazuje się, że i tak nie da się przygotować na to, co ich czeka. Nie tylko ich małżeństwo, ale także ich ludzka integralność są wystawiane na próbę, Na jakie kompromisy są w stanie pójść, aby spełnić marzenia?

Czuła noc
GRACIOUS NIGHT

dramat Finlandia 2020

premiera 14.04 godz. 19:00

Reżyseria
Mika Kaurismäki
Obsada
Pertti Sveholm, Kari Heiskanen, Timo Torikka, Anu Sinisalo

Podczas wprowadzonego w pandemii lockdownu trzech Finów przeżywa kryzys wieku średniego w pustym barze w Helsinkach. Rozmawiają przez całą noc, udzielają sobie rad i motywują się nawzajem do dalszej podróży.
Trzech mężczyzn zbliża się do siebie podczas prowadzonych w nocy intelektualnych dyskusji nad kieliszkiem wina. Ta noc może być ostatnim dniem, kiedy odwiedzany przez nich bar jest otwarty, bo jego właściciel wpadł w poważne finansowe kłopoty podczas lockdownu. Bar jest oficjalnie zamknięty, ale barman Heikki chce pocieszyć swojego przyjaciela i pracownika służby zdrowia Risto, który wpada na chwilę po długiej i traumatycznej zmianie w szpitalu. Przybycie kolejnego obcego mężczyzny, który oczekuje narodzin wnuka wzbudza podejrzenia, zwłaszcza kiedy w radio zostaje podana do wiadomości informacja o popełnionym w okolicy morderstwie. Heikki i Risto mają własne tajemnice, z którymi muszą się uporać, a ta niezwykła noc w barze w Helsinkach może stać się terapią, której bardzo potrzebują.

Rose: Opowieść o miłości
ROSE: A LOVE STORY

horror Wielka Brytania 2020

premiera 17.04 godz. 01:35

Reżyseria
Jennifer Sheridan
Obsada
Sophie Rundle, Matt Stokoe, Olive Gray, Nathan McMullen, Boadicea Ricketts

Przejmujący dramat o parze mieszkających w lesie młodych ludzi, którzy muszą stawić czoła mającej gwałtowne objawy i przerażający przebieg chorobie.
Para młodych ludzi żyje w lesie. Pewnego dnia muszą stawić czoła poważnej chorobie objawiającej się gwałtownymi i przerażającymi objawami. Sprawia ona, że Rose, podobnie jak wampir, jest spragniona krwi. Rosnący głód powoduje, że kobieta zaczyna zatracać swoje ludzkie cechy i ucieka się do przemocy, co rani ją samą i jej najbliższych. Choroba Rose jest trudną próbą dla miłości młodej pary i powoli staje się oczywiste, że ich życie na odludziu może dobiec końca.

Śmierć Otara
OTAR’S DEATH

dramat Gruzja 2021

premiera 17.04 godz. 20:30

Reżyseria
Ioseb 'Soso’ Bliadze
Obsada
Nutsa Kukhianidze, Iva Kimeridze, Eka Chavleishvili, Achi Makalatia, Taki Mumladze

Film opowiada historię Keti i jej syna Nika, którzy znajdują się w trudnej sytuacji, gdy chłopak potrąca starca. Rodzina ofiary obiecuje powstrzymać się od wnoszenia zarzutów przeciwko nastolatkowi, jeśli ten zrekompensuje im stratę w gotówce.
36-letnia Keti i jej 16-letni syn Nika znaleźli się w trudnej sytuacji, gdy chłopak przypadkowo potrąca starca. Rodzina ofiary obiecuje powstrzymać się od wnoszenia zarzutów przeciwko nastolatkowi, jeśli ten zrekompensuje im stratę w gotówce. W ciągu jednego dnia Keti musi zebrać dużą sumę pieniędzy, aby uchronić swojego syna Nikę przed więzieniem. Nieoczekiwany zwrot akcji nadaje dramatowi tragikomiczny charakter.

Wszystko zostaje w rodzinie
THE TIES (AKA. LACCI)

dramat Włochy 2020

premiera 24.04 godz. 20:30

Reżyseria
Daniele Luchetti
Obsada
Alba Rohrwacher, Luigi Lo Cascio, Laura Morante, Silvio Orlando, Giovanna Mezzogiorno

Neapol, początek lat 80-tych. Aldo i Vanda przechodzą przez separację, po tym jak mężczyzna ujawnił swój romans. Ich dwoje małych dzieci jest rozdartych między rodzicami. 30 lat później para nadal jest małżeństwem

­

Moja cudowna Wanda
MY WONDERFUL WANDA

komedia Szwajcaria 2020

premiera 25.04 godz. 04:10

Reżyseria
Bettina Oberli
Obsada
Agnieszka Grochowska, Marthe Keller, André Jung, Birgit Minichmayr, Jacob Matschenz

35-letnia Polka opiekuje się seniorem w pięknej rodzinnej willi w Szwajcarii. Kobieta ma wgląd w intymne szczegóły życia wszystkich domowników. Tak intymne, że pewnego dnia niespodziewanie zachodzi w ciążę.
Wanda, 35-letnia Polka, zostawiła w domu swoje małe dzieci, żeby opiekować się Josefem, głową zamożnej rodziny Wegmeister-Gloor, który po wylewie podupadł na zdrowiu. Kobieta umiejętnie radzi sobie z trudną dynamiką relacji między dwojgiem już dorosłych (ale nadal zachowujących się infantylnie) dzieci pana domu, żoną Josefa Elsą, która chce wszystko kontrolować oraz zdarzającymi się od czasu do czasu incydentami z udziałem wypchanych lub żywych zwierząt. Nieoczekiwany zwrot akcji sprawia jednak, że sytuacja wymyka się spod kontroli. Satyra na realia współczesnej niesprawiedliwości klasowej, ale przede wszystkim wspaniała komedia o ludziach. Nagrody na festiwalach filmowych Tribeca i w Vancouver. Agnieszka Grochowska w głównej roli.

Podziel się na:
 • Dodaj do ulubionych
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Twitter
 • Blogger.com
 • RSS
 • Wykop

 1. Fatalnie wygląda ta rozpiska !!!
  Brak opisów niektórych filmów, wszystko niesformatowane i bałaganiarskie !!!

  To Cinemax takie dziadostwo rozsyła czy Wy coś sknociliście ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.