Cinemax w grudniu 2021

W grudniu na kanałach Cinemax m.in.: dramat „Brzemię ciszy”, komediodramat „Detektyw małolat” oraz komedia „Umowa na zawsze”.

NIEDZIELNA PREMIERA

BRZMIENIE CISZY (THE SOUND OF SILENCE (2019)) dramat, USA 2019

premiera: 05.12.2021 godz. 20:00

powtórzenie: 06.12.2021 godz. 10:15

07.12.2021 godz. 20:00

08.12.2021 godz. 12:05

10.12.2021 godz. 21:50

11.12.2021 godz. 13:10

BRZMIENIE CISZY (THE SOUND OF SILENCE (2019)) dramat, USA 2019, 84 min., (12), reż. Michael Tyburski, wyk. Peter Sarsgaard, Rashida Jones, Tony Revolori, Austin Pendleton, Bruce Altman

Historia odnoszącego sukcesy akustyka wnętrz, który pomaga swoim klientom dostosować dźwięk w ich domach, by zawsze byli w dobrym nastroju.

Peter (Peter Sarsgaard) jest naukowcem-samoukiem. Mieszka w Nowym Jorku, gdzie pracuje jako akustyk wnętrz – jest to bardzo specjalistyczny zawód, który on sam wymyślił. Zgłaszają się do niego klienci, którzy cierpią na depresję, stany lękowe i odczuwają zmęczenie. Po kompleksowej ocenie akustyki ich domu, Peter określa połączenie dźwięków, które może być tego przyczyną – na przykład, odgłosy kaloryfera i sprzętu AGD, które mogą wpływać negatywnie na zmianę nastrojów. Pomimo sceptycznego nastawienia, jego klienci dostrzegają zmianę na lepsze…. jedynym odstępstwem od tej reguły jest przypadek, z którym zgłasza się do niego Ellen (Rashida Jones). Peter zaczyna obsesyjnie szukać nieprawidłowości w przyjętych przez niego założeniach.

DETEKTYW MAŁOLAT (THE KID DETECTIVE (2020)) komediodramat, Kanada 2020

premiera: 12.12.2021 godz. 20:00

powtórzenie: 14.12.2021 godz. 20:00

17.12.2021 godz. 21:25

DETEKTYW MAŁOLAT (THE KID DETECTIVE (2020)) komediodramat, Kanada 2020, 96 min., (18), reż. Evan Morgan, wyk. Adam Brody, Sophie Nélisse, Tzi Ma, Wendy Crewson, Sarah Sutherland

Niegdyś słynny dziecięcy detektyw ma teraz 32 lata i w przerwach między kolejnymi kacami i użalaniem się nad sobą zajmuje się rozpracowywaniem błahych spraw. Wszystko zmienia się, kiedy naiwna klientka zgłasza się do niego z pierwszą „poważną” sprawą.

Jako dziecko Abe Applebaum (Adam Brody) zdobył w swojej lokalnej społeczności sławę jako „mały detektyw”, bo rozwiązywał zagadki kryminalne i rozpracowywał tajemnicze przestępstwa na prośbę mieszkańców miasta Willowbrook. Kiedy miał 12 lat zniknęła jego przyjaciółka Gracie i ani on, ani policja nie byli w stanie jej odnaleźć, co zostawiło w jego psychice głęboki ślad. Abe ma teraz 32 lata i prowadzi własną agencję detektywistyczną wbrew rodzinie i złośliwym docinkom rówieśników, którzy twierdzą, że nie potrafi „dorosnąć”. Interes słabo się kręci, a on sam jest przedmiotem kpin. Często topi smutki w alkoholu i sięga po narkotyki. Pewnego dnia zgłasza się do niego licealistka Caroline, która chce, żeby Abe pomógł jej rozwiązać zagadkę zabójstwa jej chłopaka.

UMOWA NA ZAWSZE (TOGETHER TOGETHER) komedia, USA 2021

premiera: 26.12.2021 godz. 20:00

powtórzenie: 27.12.2021 godz. 10:35

28.12.2021 godz. 20:00

29.12.2021 godz. 13:10

UMOWA NA ZAWSZE (TOGETHER TOGETHER) komedia, USA 2021, 87 min., (12), reż. Nikole Beckwith, wyk. Ed Helms, Patti Harrison, Rosalind Chao, Tig Notaro, Timm Sharp

Młoda, stroniąca od ludzi kobieta, zostaje wynajęta jako surogatka przez samotnego mężczyznę, który chce mieć dziecko. Niedługo potem oboje uświadamiają sobie, że łączący ich związek całkowicie zmieni ich wyobrażenia o relacjach.

Kiedy Anna (Patti Harrison) zostaje zatrudniona jako surogatka przez Matta (Ed Hems), samotnego mężczyznę po 40-stce, który chce mieć dziecko, dwie kompletnie obce sobie osoby uświadamiają sobie, że ta nieoczekiwana relacja podważa ich dotychczasowe wyobrażenia o więziach, granicach i tym, co nazywamy miłością.

PROPOZYCJE TYGODNIA

JACK REACHER: JEDNYM STRZAŁEM (JACK REACHER) film akcji, USA 2012

emisja: 01.12.2021 godz. 22:00

JACK REACHER: JEDNYM STRZAŁEM (JACK REACHER) film akcji, USA 2012, 125 min., (15), reż. Christopher Mcquarrie, wyk. Tom Cruise, Rosamund Pike, Richard Jenkins, David Oyelowo, Werner Herzog

Tom Cruise w roli byłego oficera, który przyjeżdża do Pittsburgha, aby wyjaśnić sprawę pięciu tajemniczych morderstw.

W Pittsburghu od strzałów tajemniczego snajpera ginie pięć przypadkowych osób. Jedynym podejrzanym jest były strzelec wyborowy – James Barr (Joseph Sikora). Mężczyzna szybko trafia do aresztu pod zarzutem morderstwa. Barr twierdzi jednak, że jest niewinny. W trakcie śledztwa godzi się na adwokata, piękną i pewną siebie Helen Rodin (Rosamund Pike). Kategorycznie żąda też spotkania z Jackiem Reacherem (Tom Cruise), byłym oficerem amerykańskiej żandarmerii wojskowej.

Film sensacyjny na podstawie bestsellerowej książki Lee Childa. Za kamerą stanął nagrodzony Oscarem Christopher McQuarrie, a w główne role wcielili się zdobywca trzech nominacji do Nagrody Akademii Tom Cruise, Rosamund Pike i nominowany do Oscara Richard Jenkins.

JACK REACHER: NIGDY NIE WRACAJ (JACK REACHER: NEVER GO BACK) film akcji, USA 2016

emisja: 01.12.2021 godz. 00:10

JACK REACHER: NIGDY NIE WRACAJ (JACK REACHER: NEVER GO BACK) film akcji, USA 2016, 114 min., (15), reż. Edward Zwick, wyk. Tom Cruise, Cobie Smulders, Aldis Hodge, Danika Yarosh, Patrick Heusinger

Tom Cruise w roli nieustraszonego Jacka Reachera, który zrobi wszystko, żeby wydobyć z opresji starą znajomą.

Kierująca jednostką dochodzeniową major Susan Turner (Cobie Smulders) zostaje niesłuszne oskarżona o zdradę kraju. Kobieta trafia za kratki. Jej wierny przyjaciel Jack Reacher (Tom Cruise) – zasłużony były członek jednostki – nie zawaha się przed niczym, żeby pomóc koleżance i udowodnić przed światem jej niewinność. Przy okazji mężczyzna wpada na ślad rządowego spisku, w który zamieszani są wysoko postawieni przedstawiciele armii.

Kolejna odsłona przygód nieustraszonego Jacka Reachera – bohatera cyklu popularnych powieści, których autorem jest brytyjski pisarz Lee Child. W rolę bohatera po raz drugi wcielił się zdobywca trzech nominacji do Oscara Tom Cruise.

MARZENIA O AMERYCE (POTATO DREAMS OF AMERICA) komediodramat, USA 2021

premiera: 06.12.2021 godz. 20:00

powtórzenie: 07.12.2021 godz. 11:25

MARZENIA O AMERYCE (POTATO DREAMS OF AMERICA) komediodramat, USA 2021, 93 min., (15), reż. Wes Hurley, wyk. Marya Sea Kaminski, Tyler Bocock, Dan Lauria, Sera Barbieri, Hersh Powers

Losy młodego geja, dorastającego w ZSRR tuż przed jego upadkiem oraz jego matki, która poznaje listownie przyszłego męża i postanawia podjąć próbę śmiałej ucieczki do Ameryki.

Lena i jej syn z trudem wiążą koniec z końcem w ZSRR w burzliwym okresie pierestrojki. Przez jakiś czas ich jedyną ucieczką od rzeczywistości jest nierealny świat, jaki znają z pirackich amerykańskich filmów. Ale kiedy to przestaje wystarczać, Elena postanawia znaleźć listownie męża i poznać prawdziwą Amerykę. Niedługo potem, kiedy Lena wychodzi za mąż za dużo starszego i bardzo ekscentrycznego Johna, matkę i syna czekają kolejne niespodzianki.

Film jest wierną adaptacją autobiografii jego scenarzysty i reżysera Wesa Hurleya zatytułowanej „Potato Dreams of America”. Historia pełna zaskakujących zwrotów akcji potwierdza, że życie jest bardziej zadziwiające niż fikcja.

SYN (THE SON) dramat, Bośnia i Hercegowina 2019

emisja: 06.12.2021 godz. 00:50

SYN (THE SON) dramat, Bośnia i Hercegowina 2019, 102 min., (15), reż. Ines Tanović, wyk. Dino Bajrović, Snežana Bogdanović, Uliks Fehmiu, Emir Hadžihafizbegović, Lidija Kordić

Adoptowany w dzieciństwie osiemnastolatek nieustannie walczy ze swoimi demonami, jednocześnie starając się chronić przybranego młodszego brata przed wyzwaniami współczesności.

Osiemnastoletni już Arman jako dziecko został adoptowany przez Jasnę i Senada, którzy, jak się wtedy wydawało, nie mogli mieć własnych dzieci. Cztery lata później Jasna zaszła jednak w ciążę i urodziła chłopca o imieniu Dado. Przez całe życie Arman z trudem radzi sobie z byciem adoptowanym dzieckiem w rodzinie. Pełen wybuchowej energii, często wpada w kłopoty wraz z kolegami ze szkoły. Mimo że jest bardzo inteligentny, przyległa do niego łatka „problematycznego dzieciaka”. Poszukując swojej tożsamości i prawdziwej matki, nieustannie walczy z demonami. Jednocześnie stara się chronić swojego młodszego brata przed wszystkimi wyzwaniami współczesnej bośniackiej rzeczywistości – narkotykami, bronią, wyjazdem na pogrążony w wojnie Bliski Wschód.

OSTATNI UKŁAD (ONE LAST DEAL) dramat, Finlandia 2018

emisja: 08.12.2021 godz. 20:00

powtórzenie: 09.12.2021 godz. 13:40

OSTATNI UKŁAD (ONE LAST DEAL) dramat, Finlandia 2018, 91 min., (12), reż. Klaus Härö, wyk. Heikki Nousiainen, Amos Brotherus, Pirjo Lonka, Stefan Sauk, Pertti Sveholm

Starzejący się handlarz dziełami sztuki postanawia zrobić ostatni w życiu interes.

Ponad siedemdziesięcioletni Olavi (Heikki Nousiainen) ma w końcu iść na zasłużoną emeryturę. Mężczyzna dla którego praca zawsze była najważniejsza zupełnie nie jest w stanie wyobrazić sobie bez niej życia. Pewnego dnia podczas jednej z aukcji dzieł sztuki pewien obraz przykuwa jego uwagę. W ocenie Olaviego jego cena została zaniżona. W tym samym czasie córka mężczyzny Lea (Pirjo Lonka), której nie widział od lat, prosi go o pomoc w opiece nad swoim nastoletnim synem Ottem (Amos Brotherus). Razem z wnukiem Olavi zaczyna badać historię wypatrzonego obrazu. Odkrywają, że jego autorem jest Ilya Repin. Handlarzowi udaje się kupić obraz. Gdy jednak pracownicy domu aukcyjnego zdają sobie sprawę, że nastąpił błąd przy wycenie dzieła, występują przeciwko mężczyźnie.

Klaus Härö (Moje matki) staje za kamerą, aby opowiedzieć historię doświadczonego handlarza sztuki, który próbuje pożegnać się z zawodem i przejść na emeryturę. Mówi również o skomplikowanych relacjach, jakie łączą bohatera z rodziną, która była zawsze dla niego na drugim miejscu. Twórca w ciekawy sposób buduje postać i jej wewnętrzne dylematy. W głównej roli pojawia się Heikki Nousiainen (Listy do Ojca Jakuba). W obsadzie znaleźli się także Pirjo Lonka (Ylikävely) oraz Amos Brotherus (Koirat eivät käytä housuja).

ZŁE BAŚNIE (BAD TALES) dramat, Włochy 2020

premiera: 11.12.2021 godz. 20:00

powtórzenie: 12.12.2021 godz. 10:40

ZŁE BAŚNIE (BAD TALES) dramat, Włochy 2020, 98 min., (12), reż. Damiano D’Innocenzo, Fabio D’Innocenzo, wyk. Elio Germano, Barbara Chichiarelli, Lino Musella, Gabriel Montesi, Max Malatesta

Pewnego roku na przedmieściach Rzymu letnie upały maskują duszną atmosferę wyobcowania, a w na pozór przeciętnej rodzinie napięcie zaczyna sięgać zenitu.

Pewnego roku na przedmieściach Rzymu letnie upały maskują duszną atmosferę wyobcowania. Na pozór przeciętna rodzina nie różni się niczym od innych, ale jest to tylko złudzenie. W domach, na podwórkach i ogrodach cisza tuszuje skrywany sadyzm ojców, bierność marek i niewytłumaczalną obojętność dorosłych. Desperacja i tłumiony gniew dzieci w końcu znajdują ujście i burzą groteskową fasadę, co przynosi tragiczne konsekwencje dla całej społeczności.

NIE MA OJCÓW W KASZMIRZE (NO FATHERS IN KASHMIR) dramat, Wielka Brytania 2019

emisja: 12.12.2021 godz. 03:30

powtórzenie: 13.12.2021 godz. 13:00

NIE MA OJCÓW W KASZMIRZE (NO FATHERS IN KASHMIR) dramat, Wielka Brytania 2019, 104 min., (12), reż. Ashvin Kumar, wyk. Zara Webb, Shivam Raina, Ashvin Kumar, Kulbhushan Kharbanda, Natasha Mago

Nastoletnia Brytyjka o kaszmirskich korzeniach wraca w rodzinne strony w poszukiwaniu ojca. Kiedy dołącza do niej miejscowy chłopak, oboje nieświadomie angażują się w trwający od 70 lat konflikt w jednej z najbardziej niebezpiecznych części świata.

Nastoletnia Brytyjka pochodzenia kaszmirskiego, Noor, postanawia powrócić do swoich korzeni. Na miejscu dołącza do niej Majid, miejscowy chłopak, który jest bardziej oczarowany jej zagraniczną innością niż odkrywaniem tajemnic związanych z jej zaginionym ojcem. Wbrew zdrowemu rozsądkowi, Majid prowadzi Noorę do pełnego niebezpieczeństw obszaru na granicy indyjsko-pakistańskiej – pełnego dzikich niedźwiedzi, duchów z przeszłości i patroli wojskowych. Tam natrafiają na mroczny sekret i spełniają się najgorsze obawy chłopaka: zostają pojmani przez patrol. Mająca brytyjski paszport Noor szybko zostaje zwolniona, ale Majid zostaje zatrzymany na „przesłuchanie”. Jak daleko Noor będzie w stanie się posunąć, by uwolnić Majida?

DLACZEGO NIE PŁACZESZ? (WHY WON’T YOU CRY (AKA. POR QUE VOCE NAO CHORA?)) dramat, Brazylia 2020

premiera: 13.12.2021 godz. 20:00

powtórzenie: 14.12.2021 godz. 10:15

DLACZEGO NIE PŁACZESZ? (WHY WON’T YOU CRY (AKA. POR QUE VOCE NAO CHORA?)) dramat, Brazylia 2020, 101 min., (15), reż. Cibele Amaral, wyk. Carolina Monte Rosa, Bárbara Paz, Cristiana Oliveira, Elisa Lucinda, Maria Paula

Historia pogubionej studentki psychologii, która za sprawą pewnej pacjentki zmuszona jest odwiedzić najmroczniejsze zakamarki swojej psychiki.

Podczas stażu dla przyszłych terapeutów Jessice zostaje przydzielona pacjentka o imieniu Barbara, u której została zdiagnozowana osobowość borderline. Kobieta jest inteligentna, ale pogubiona. Sama opisuje siebie jako „tykającą bombę”, którą niewiele dzieli od kompletnej autodestrukcji. Początkowo Jessica ma bardzo obiektywny stosunek do swojej pacjentki, ale z czasem świat Barbary zaczyna ją wciągać. Dziewczyna zaczyna otwierać się i opowiadać o sobie, co wcześniej jej się nie zdarzało. Kiedy Barbara przejmuje kontrolę, Jessica jest po raz pierwszy zmuszona przeanalizować nieznane jej aspekty własnej osobowości.

Film stara się naświetlić powszechne tabu związane ze zdrowiem psychicznym i leczeniem tego rodzaju zaburzeń, zwłaszcza u kobiet.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ (RESPONSIBLE CHILD) dramat, Wielka Brytania 2019

emisja: 13.12.2021 godz. 01:05

powtórzenie: 28.12.2021 godz. 23:15

ODPOWIEDZIALNOŚĆ (RESPONSIBLE CHILD) dramat, Wielka Brytania 2019, 87 min., (15), reż. Nick Holt, wyk. Billy Barratt, James Tarpey, Michelle Fairley, Tom Burke, Owen Mcdonnell

Oparty na faktach dramat przedstawiający historię 12-letniego chłopca, który był sądzony za morderstwo jak dorosły. Film poprowadzony w dwóch warstwach czasowych śledzi zarówno wydarzenia, które doprowadziły do morderstwa, jak i sam proces.

12-letni Ray (Billy Barratt) zostaje oskarżony o morderstwo. On i jego 23-letni brat Nathan (James Tarpey) zostają aresztowani po zadźganiu nożem partnera swojej matki. Bez względu na okoliczności, które doprowadziły do tragedii, prawo mówi jasno: wiek odpowiedzialności karnej w Anglii i Walii wynosi 10 lat. Dlatego w wieku lat 12 Ray musi stanąć przed sądem dla dorosłych. Film, bazujący na prawdziwej historii i opowiedziany w dwóch warstwach czasowych, śledzi zarówno wydarzenia, które doprowadziły do morderstwa, jak i sam dramat procesu. Obraz pokazuje zmagania chłopca, zadając jednocześnie mocne pytania o odpowiedzialność i odkupienie.

BEZDROŻA (SIDEWAYS (2004)) komediodramat, USA 2003

emisja: 16.12.2021 godz. 20:00

powtórzenie: 17.12.2021 godz. 12:50

24.12.2021 godz. 02:00

BEZDROŻA (SIDEWAYS (2004)) komediodramat, USA 2003, 122 min., (15), reż. Alexander Payne, wyk. Paul Giamatti, Thomas Haden Church, Virginia Madsen, Sandra Oh, Marylouise Burke

Obsypana nagrodami adaptacja powieści Rexa Picketta. Paul Giamatti oraz Thomas Haden Church w rolach dwóch druhów, którzy wybierają się w podróż po kalifornijskich winnicach.

Miles (Paul Giamatti) jest niespełnionym pisarzem, który postanawia zabrać swojego przyjaciela Jacka (Thomas Haden Church) w tygodniową podróż po kalifornijskich winnicach. Pierwszy ma nadzieję zapomnieć na chwilę o rozwodzie i swoich zawodowych niepowodzeniach. Drugi natomiast chce zaznać odrobiny kawalerskiego życia przed czekającym go ślubem. Sprawy komplikują się, gdy Jack zakochuje się w Stephanie (Sandra Oh), a jego przyjaciel spotyka kelnerkę Mayę (Virginia Madsen), która świetnie zna się na winach.

Tragikomedia o przyjaźni, romansach, kryzysie wieku średniego oraz znakomitych kalifornijskich winach w reżyserii Alexandra Payne’a. Fabuła na postawie powieści Rexa Picketta. Obraz został nagrodzony Oscarem, Złotym Globem i statuetką BAFTA za najlepszy scenariusz adaptowany.

MILION MAŁYCH KAWAŁKÓW (A MILLION LITTLE PIECES) dramat, USA 2018

emisja: 17.12.2021 godz. 02:10

powtórzenie: 29.12.2021 godz. 07:50

29.12.2021 godz. 16:10

MILION MAŁYCH KAWAŁKÓW (A MILLION LITTLE PIECES) dramat, USA 2018, 108 min., (15), reż. Sam Taylor-Johnson, wyk. Aaron Taylor-Johnson, Billy Bob Thornton, Odessa Young, Giovanni Ribisi, Juliette Lewis

Młody, uzależniony od używek mężczyzna staje przed wyborem: leczenie albo śmierć. Kiedy budzi się w samolocie z rozbitą twarzą i bez wspomnień z ostatnich tygodni, postanawia udać się na odwyk. Tam będzie musiał skonfrontować się ze swoją przeszłością.

23-letni James (Aaron Taylor-Johnson) jest alkoholikiem i narkomanem, który staje przed wyborem – leczenie albo śmierć. Po przebudzeniu się w samolocie z rozbitą twarzą i brakiem jakichkolwiek wspomnień z ostatnich kilku tygodni, chłopak udaje się na odwyk. W ośrodku znajduje jednak znacznie więcej niż tylko detoks i terapię. James rozpoczyna trudną podróż, polegającą na uleczeniu zarówno swojego ciała, jak i umysłu. Nawiązuje też relacje z innymi pokrewnymi duszami, które jak on toczą nierówną walkę o lepsze życie.

Kolejny film uznanej, dwukrotnie nominowanej do BAFTY reżyserki Sam Taylor-Johnson (John Lennon. Chłopak znikąd). Scenariusz obrazu został oparty na bestsellerowej książce Jamesa Freya.

NOC BESTII (THE NIGHT OF THE BEAST) komediodramat, Kolumbia 2020

premiera: 18.12.2021 godz. 20:00

powtórzenie: 19.12.2021 godz. 09:35

26.12.2021 godz. 04:45

NOC BESTII (THE NIGHT OF THE BEAST) komediodramat, Kolumbia 2020, 71 min., (12), reż. Mauricio Leiva-Cock, wyk. Daniel Esteban Reyes, Esteban Galindo, Edna Paredes, Verónica Mosquera, Jairo Vargas

Dwóch młodych metalowców przemierza ulice Bogoty w dniu, w którym Iron Maiden ma wystąpić po raz pierwszy w Kolumbii. Sprawy przyjmują niespodziewanie zły obrót, a ich przyjaźń zostaje wystawiona na próbę.

Historia dwóch młodych metalowców – Vargasa i Chuki. Chłopcy włóczą się bez celu po ulicach Bogoty w dniu, w którym Iron Maiden ma wystąpić na pierwszym koncercie w Kolumbii. Sprawy przyjmują niespodziewanie zły obrót, a ich przyjaźń zostaje wystawiona na próbę, kiedy chuligani kradną to, co jest dla chłopców najcenniejsze – bilety na koncert, podczas którego mogą zobaczyć na żywo swój ulubiony zespół.

Filmie można usłyszeć najsłynniejsze utwory Iron Maiden, w tym m.in. Aces High i The Trooper.

WSCHODNIE OBIETNICE (EASTERN PROMISES) thriller, Wielka Brytania 2007

emisja: 18.12.2021 godz. 21:15

powtórzenie: 29.12.2021 godz. 01:35

WSCHODNIE OBIETNICE (EASTERN PROMISES) thriller, Wielka Brytania 2007, 97 min., (18), reż. David Cronenberg, wyk. Viggo Mortensen, Naomi Watts, Vincent Cassel, Armin Mueller-Stahl, Sinéad Cusack

Naomi Watts jako położna starająca się rozwiązać zagadkę tożsamości młodej dziewczyny, która zmarła podczas porodu.

Niewinna położna (Naomi Watts) próbuje odkryć tożsamość młodej matki, która umiera podczas porodu i nieświadomie wpada na trop niebezpiecznej sieć nielegalnego handlu ludźmi. Tajemniczy Nicolai (Viggo Mortensen) to natomiast bezwzględna postać blisko związana z prominentną rodziną przestępczą… W tym mrożącym krew w żyłach thrillerze Davida Cronenberga występują Viggo Mortensen (nominacja do Oscara za stworzoną przez siebie kreację) oraz Naomi Watts. Obraz jest brutalną opowieścią o rosyjskiej przestępczości zorganizowanej w Londynie. Reżyser po mistrzowsku tworzy mroczny świat, w którym ludzkie życie jest tylko walutą przetargową.

LORELEI (LORELEI) dramat, USA 2020

emisja: 19.12.2021 godz. 06:00

powtórzenie: 19.12.2021 godz. 16:30

LORELEI (LORELEI) dramat, USA 2020, 107 min., (15), reż. Sabrina Doyle, wyk. Jena Malone, Pablo Schreiber, Amelia Borgerding, Parker Pascoe-Sheppard, Chancellor Perry

Wayland (Pablo Schreiber) po piętnastu latach wychodzi z więzienia i w rodzinnym miasteczku wpada na swoją licealną dziewczynę.

Wayland (Pablo Schreiber) odbył karę pozbawienia wolności za napad z bronią w ręku. Po zakończeniu wyroku wraca do rodzinnego miasteczka i przypadkowo nawiązuje kontakt ze swoją dziewczyną z liceum, Dolores (Jena Malone). Kobieta jest samotną matką, która stara się zapewnić byt trójce swoich dzieci. Wayland szybko wprowadza się do niej i trochę wbrew swojej woli wciela się w rolę ojca. Pragnąc utrzymać nową rodzinę, mężczyzna wraca swoich do starych nawyków, a Dolores nieustannie wraca do marzenia z młodości o zamieszkaniu w Los Angeles.

Liryczne dzieło opowiadające o miłości, żalu i dostawaniu od losu drugiej szansy. Za jego reżyserię odpowiedzialna była Sabrina Doyle. Produkcja otrzymała nagrody m.in. na festiwalach filmowych w Deauville i Miami.

DROGA POWROTNA (THE WAY BACK (2020)) dramat, USA 2020

premiera: 19.12.2021 godz. 20:00

powtórzenie: 20.12.2021 godz. 11:10

21.12.2021 godz. 20:00

22.12.2021 godz. 12:05

DROGA POWROTNA (THE WAY BACK (2020)) dramat, USA 2020, 104 min., (12), reż. Gavin O’Connor, wyk. Ben Affleck, Al Madrigal, Janina Gavankar, Michaela Watkins, Brandon Wilson

Ben Affleck jako zmagający się losem i nałogiem były sportowiec, który dostaje od losu drugą szansę.

Niegdyś wydawało się, że Jack Cunningham (Ben Affleck) jest skazany na sukces. W liceum był gwiazdą koszykówki. Otrzymał nawet pełne stypendium uniwersyteckie. Pewnego dnia jednak, z nieznanych dla nikogo powodów, postanowił zrezygnować z gry. Teraz Jack tkwi w bezsensownej pracy, a smutki topi w alkoholu. Przez uzależnienie rozleciało się jego małżeństwo i stracił szansę na lepsze życie. Kiedy zostaje poproszony o poprowadzenie podupadającej drużyny koszykówki w swojej dawnej szkole, niespodziewanie – nawet dla samego siebie – podejmuje się tego wyzwania. Dramat opowiadający o stracie, upadku i walce o każdy kolejny dzień.

Wyróżniony dwoma Oscarami Ben Affleck (Buntownik z wyboru) jako pogrążony w nałogu były gwiazdor koszykówki, który stara się wyjść na prostą.

ZERWALIŚMY (WE BROKE UP) komedia, USA 2021

premiera: 20.12.2021 godz. 20:00

powtórzenie: 21.12.2021 godz. 10:50

ZERWALIŚMY (WE BROKE UP) komedia, USA 2021, 78 min., (15), reż. Jeff Rosenberg, wyk. Aya Cash, William Jackson Harper, Sarah Bolger, Tony Cavalero, Peri Gilpin

Lori i Doug, którzy byli ze sobą przez 10 lat, rozstają się na kilka dni przed ślubem jej młodszej siostry. Para postanawia nie martwić panny młodej i udawać przez cały weekend, że są nadal razem. Ale okazuje się, że udawanie jest trudniejsze niż myśleli.

Lori i Doug byli ze sobą razem przez 10 lat. Doug oświadczył się jej tuż przed ślubem młodszej siostry, a jej niespodziewana reakcja sprawiła, że postanowił ją rzucić. Doug i Lori chcą, żeby uwaga wszystkich skupiała się na młodej parze i postanawiają udawać, że nadal są parą. Ale buzujące w nich emocje i kusząca perspektywa flirtu z innymi weselnymi gośćmi sprawiają, że udawanie jest znacznie trudniejsze niż myśleli.

SIOSTRY W OGNIU (SISTERS APART) dramat, Niemcy 2020

emisja: 22.12.2021 godz. 13:55

SIOSTRY W OGNIU (SISTERS APART) dramat, Niemcy 2020, 90 min., (12), reż. Daphne Charizani, wyk. Almila Bagriacik, Zübeyde Bulut, Maryam Boubani, Christoph Letkowski, Gonca De Haas

Rojda to młoda niemiecka żołnierka o kurdyjsko-irackich korzeniach, która od dzieciństwa mieszka w Niemczech. Kobieta zgłasza się na ochotnika do misji w Iraku. Nikt jednak nie wie, że faktycznie szuka swojej zaginionej siostry.

Rojda (Almila Bagriacik) to młoda niemiecka żołnierka o kurdyjsko-irackich korzeniach, która od dzieciństwa mieszka w Niemczech. Obecnie szuka swojej matki Ferhat w greckim obozie dla uchodźców. Kiedy kobiety odnajdują się po latach rozłąki, przepełnia je prawdziwa radość. Szczęście jednak szybko mija, gdy Rojda dowiaduje się, że jej siostra Dilan wciąż przebywa w Iraku. Choć udaje jej się sprowadzić do Niemiec matkę, nie jest w stanie dotrzeć do siostry. W końcu postanawia poprosić o przeniesienie do Erbil w Iraku. Im intensywniej szuka swojej siostry, tym bardziej zaczyna być rozdarta między dwiema stronami.

Dramat ukazujący skomplikowane emocje i problemy emigrantów z Bliskiego Wschodu żyjących w Europie. Produkcja zdobyła nagrodę na MFF w Heartland.

TRZY BILLBOARDY ZA EBBING, MISSOURI (THREE BILLBOARDS OUTSIDE EBBING, MISSOURI) dramat, Wielka Brytania 2017

emisja: 24.12.2021 godz. 22:35

powtórzenie: 25.12.2021 godz. 14:30

TRZY BILLBOARDY ZA EBBING, MISSOURI (THREE BILLBOARDS OUTSIDE EBBING, MISSOURI) dramat, Wielka Brytania 2017, 111 min., (15), reż. Martin Mcdonagh, wyk. Frances Mcdormand, Woody Harrelson, Sam Rockwell, Abbie Cornish, John Hawkes

Historia Mildred Hayes, kobiety po 50-stce, która wypowiada wojnę lokalnej policji, bo jest przekonana, że funkcjonariusze są zbyt niekompetentni, by rozwiązać sprawę morderstwa jej córki. Dwa Oscary i cztery Złote Globy.

Od zabójstwa jej córki mija kilka miesięcy, a policja nie jest nadal w stanie znaleźć mordercy. Mildred Hayes (Frances McDormand) decyduje się na odważny krok i wykupuje trzy billboardy, na których umieszcza kontrowersyjną wiadomość kierowaną do powszechnie szanowanego szefa lokalnej policji, Williama Willoughby’ego (Woody Harrelson). Konflikt między Mildred i policją z Ebbing przybiera na sile, kiedy włącza się do niego zastępca szeryfa, oficer Dixon (Sam Rockwell), niedojrzały emocjonalnie maminsynek, który ma skłonności do przemocy. Film w reżyserii nagrodzonego Oscarem Martina McDonagha (Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj).

WOJOWNICZE ŻÓŁWIE NINJA (TEENAGE MUTANT NINJA TURTLES (2014)) film akcji, USA 2014

emisja: 25.12.2021 godz. 16:25

WOJOWNICZE ŻÓŁWIE NINJA (TEENAGE MUTANT NINJA TURTLES (2014)) film akcji, USA 2014, 98 min., (12), reż. Jonathan Liebesman, wyk. Megan Fox, Will Arnett, William Fichtner, Noel Fisher, Alan Ritchson

Grupa zmutowanych wojowników ninja przeciwstawiają się demonicznemu Shredderowi i jego planom.

Zapanował trudny czas dla Nowego Jorku. Shredder (Tohoru Masamune) i jego Klan Walczących Stóp terroryzują wszystkich – od policji po najważniejszych polityków w mieście. Przyszłość nie przedstawia się różowo. Z odsieczą przychodzą jednak cztery wojownicze żółwie ninja – Donatello (Jeremy Howard), Michaelangelo (Noel Fisher), Raphael (Alan Ritchson) i Leonardo (Pete Ploszek). Pomagają im nieustraszona dziennikarka April O’Neil (Megan Fox) oraz jej kamerzysta Vern Fenwick (Will Arnett). Razem bohaterowie są w stanie spróbować powstrzymać Shreddera i uratować Nowy Jork przed upadkiem.

Kinowy przebój oparty na popularnej serii o wojowniczych żółwiach ninja jest dynamicznym obrazem w reżyserii mistrza gatunku Jonathana Liebesmana (Inwazja: Bitwa o Los Angeles).

WOJOWNICZE ŻÓŁWIE NINJA: WYJŚCIE Z CIENIA (TEENAGE MUTANT NINJA TURTLES: OUT OF THE SHADOWS) film akcji, USA 2016

emisja: 25.12.2021 godz. 18:10

WOJOWNICZE ŻÓŁWIE NINJA: WYJŚCIE Z CIENIA (TEENAGE MUTANT NINJA TURTLES: OUT OF THE SHADOWS) film akcji, USA 2016, 108 min., (12), reż. Dave Green, wyk. Megan Fox, Will Arnett, Laura Linney, Stephen Amell, Noel Fisher

Kontynuacja kinowego hitu z 2014 roku – niezwyciężone żółwie ninja strzegą miasta przed groźnymi bandytami.

Cztery wojownicze żółwie ninja – Donatello, Michaelangelo, Raphael i Leonardo – żyją na uboczu i mało kto wie o ich istnieniu i odwadze. Ludzie nie są świadomi, że to właśnie one stoją za schwytaniem groźnego Shreddera (Brian Tee). Wojownicy nie mogą jednak spać spokojnie. Ktoś próbuje pomóc mrocznemu bohaterowi wydostać się na wolność. Po raz kolejny żółwie muszą zmierzyć się z ogromnym niebezpieczeństwem i stanąć w obronie zagrożonego miasta.

Oparty na popularnej serii o wojowniczych żółwiach ninja sequel kinowego przeboju z 2014 roku. Dynamiczny obraz w reżyserii Dave’a Greena trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty i oferuje wiele atrakcji. W głównych rolach występują znani aktorzy: Megan Fox, Will Arnett oraz Tyler Perry.

ŻÓŁTA RÓŻA (YELLOW ROSE) dramat, USA 2019

premiera: 25.12.2021 godz. 20:00

powtórzenie: 26.12.2021 godz. 10:10

ŻÓŁTA RÓŻA (YELLOW ROSE) dramat, USA 2019, 91 min., (15), reż. Diane Paragas, wyk. Eva Noblezada, Lea Salonga, Princess Punzalan, Dale Watson, Gustavo Gomez

Filipinka bez ważnych papierów marzy, że pewnego dnia uda jej się wyjechać z małego miasteczka w Teksasie i zostać gwiazdą muzyki country. Nagroda m.in. na San Diego Asian Film Festival.

Rose, dziewczyna z Filipin bez papierów, marzy, że pewnego dnia uda jej się wyjechać z małego miasteczka w Teksasie i zostać gwiazdą muzyki country. Jej świat wywraca się do góry nogami, kiedy jej mama zostaje nieoczekiwanie zatrzymana przez służby imigracyjne. Splot wydarzeń zmusza Rose do ucieczki i porzucenia swojego dotychczasowego życia – jedynego życia jakie zna. Jej podróż do tętniącego życiem Austin, gdzie ma nadzieję znaleźć nowy dom, jest także podróżą w głąb siebie.

KSZTAŁT WODY (THE SHAPE OF WATER) dramat, USA 2017

emisja: 25.12.2021 godz. 21:35

KSZTAŁT WODY (THE SHAPE OF WATER) dramat, USA 2017, 119 min., (18), reż. Guillermo Del Toro, wyk. Sally Hawkins, Michael Shannon, Richard Jenkins, Doug Jones, Octavia Spencer

Sprzątaczka pracująca w tajnym rządowym laboratorium zaprzyjaźnia się z wodnym stworzeniem nie z tego świata, które jest tam przetrzymywane wbrew swojej woli. Guillermo del Toro za kamerą i deszcz nagród.

Niema Elisa Esposito (Sally Hawkins) pracuje jako sprzątaczka w tajnym rządowym laboratorium. Na co dzień prowadzi proste i szczęśliwe życie, mając wokół siebie głównie dobrych ludzi, takich jak jej sąsiad (Richard Jenkins) i jej koleżanka z pracy (Octavia Spencer). Wszystko zmienia się, kiedy wodne stworzenie (Doug Jones) zostaje przywiezione do wojskowego laboratorium, gdzie będą na nim przeprowadzane eksperymenty. Podczas kilku potajemnych spotkań rodzi się więź między Elisą i jej nowym znajomym, którego jest gotowa chronić za wszelką cenę.

Mistrz narracji Guillermo del Toro przedstawia niezwykłą opowieść, której akcja toczy się około 1962 roku w Ameryce w czasach Zimnej Wojny.

PRZYGODA PO WŁOSKU (ADVENTURES ITALIAN STYLE (AKA. EST – DITTATURA LAST MINUTE)) komediodramat, Włochy 2020

premiera: 27.12.2021 godz. 20:00

powtórzenie: 28.12.2021 godz. 11:35

PRZYGODA PO WŁOSKU (ADVENTURES ITALIAN STYLE (AKA. EST – DITTATURA LAST MINUTE)) komediodramat, Włochy 2020, 101 min., (12), reż. Antonio Pisu, wyk. Lodo Guenzi, Jacopo Costantini, Matteo Gatta, Paolo Rossi Pisu, Ana Ciontea

Kilka tygodni przed upadkiem Muru Berlińskiego trzech młodych Włochów wyjeżdża na wakacje do kontrolowanej przez Związek Radziecki Europy Wschodniej.

1989 rok, tuż przed upadkiem Muru Berlińskiego. Trzech młodych Włochów wyrusza w podróż życia. Pago, Rice, i Bibi wyjeżdżają ze swojego prowincjonalnego miasteczka, żeby przeżyć przygodę podczas 10-dniowych wakacji w kontrolowanej przez Związek Radziecki Europie Wschodniej. Po drodze poznają Emila, uchodźcę z Rumunii, który uciekł z kraju przed totalitarnym reżimem. Emil prosi swoich nowych znajomych o nietypową przysługę. Chce, żeby zawieźli jego walizkę żonie i córce, które zostały w Bukareszcie. Trzech przyjaciół lituje się nad nim, a poza tym kusi ich przygoda i postanawiają wyruszyć w podróż, która będzie miała nieoczekiwany finał. Na miejscu przeżywają surrealistyczne sytuacje – chociażby uciekają przed służbami bezpieczeństwa.

PRZEJĘCIE SYGNAŁU (BROADCAST SIGNAL INTRUSION) horror, USA 2021

premiera: 31.12.2021 godz. 20:00

PRZEJĘCIE SYGNAŁU (BROADCAST SIGNAL INTRUSION) horror, USA 2021, 99 min., (18), reż. Jacob Gentry, wyk. Harry Shum Jr., Kelley Mack, Chris Sullivan, James Swanton, Justin Welborn

James pracuje w archiwum filmowym, gdzie przypadkowo znajduje taśmę z archiwalnymi materiałami filmowymi. Pojawia się na nich zamaskowana postać, która przejęła sygnał nadawczy, by dostać się na wizję i przekazać widzom pewną wiadomość.

Od trzech lat James (Harry Shum Jr.) nie może otrząsnąć się po nieoczekiwanym i trudnym do wyjaśnienia zniknięciu żony. Jego ucieczką jest praca, a zwłaszcza archiwizowanie starych nagrań zarejestrowanych na taśmach wideo. Pewnej nocy James ogląda stare materiały emitowane w telewizyjnych wiadomościach i dostrzega, że w pojawiają się w nich niepokojące zakłócenia. Nie jest to jedyna nietypowa rzecz, jaką dostrzega. Jego obsesja związana z dziwnym materiałem nasila się. James stara się rozwikłać tajemnicę i odkrywa, że niepokojące zakłócenia na antenie mają związek ze zniknięciem jego żony.

Film został zainspirowany zakłóceniami w transmisji sygnału, do jakich doszło w Chicago pod koniec lat 1980.

CINEMAX 2

SOBOTNIA PREMIERA

KRAWIEC (TAILOR) komediodramat, Grecja 2020

premiera: 05.12.2021 godz. 20:30

powtórzenie: 06.12.2021 godz. 09:40

24.12.2021 godz. 11:20

25.12.2021 godz. 06:00

KRAWIEC (TAILOR) komediodramat, Grecja 2020, 97 min., (12), reż. Sonia Liza Kenterman, wyk. Dimitris Imellos, Tamilla Koulieva, Thanasis Papageorgiou, Stathis Stamoulakatos, Dafni Michopoulou

Kiedy bank grozi, że dokona eksmisji zakładu krawieckiego, jego właściciel bierze sprawy w swoje ręce. Własnoręcznie buduje nietypową pracownię krawiecką i przywraca pewność siebie mieszkankom Aten. Trzy nagrody na MFF w Salonikach.

Nikos, mistrz krawiecki nie radzi sobie z rzeczywistością i spędza całe dnie na strychu pracowni krawieckiej swojego ojca. Kiedy jednak pracownia otrzymuje nakaz eksmisji, a ojciec nagle zaczyna chorować, obdarzony żywą wyobraźnią Nikos postanawia przejść do działania. Ponieważ klientki od dawna nie odwiedzają jego zakładu, postanawia przyjechać ze swoją pracownią pod ich drzwi. Własnoręcznie buduje dziwaczny wóz – mobilny zakład krawiecki, którym przemierza ulice Aten, sprzedając swoje kreacje. Pomimo trudnych początków odnosi sukces na biednych przedmieściach miasta, gdzie życie nie zmieniło się od ponad wieku. Jego pomysł szybko zaczyna przynosić zyski, bo Nikos specjalizuje się w wyjątkowych, eleganckich i niedrogich sukniach ślubnych.

POD TYM SAMYM NIEBEM (THOU SHALT NOT HATE) dramat, Włochy 2020

premiera: 12.12.2021 godz. 20:30

powtórzenie: 13.12.2021 godz. 12:50

POD TYM SAMYM NIEBEM (THOU SHALT NOT HATE) dramat, Włochy 2020, 92 min., (15), reż. Mauro Mancini, wyk. Alessandro Gassmann, Sara Serraiocco, Luka Zunic, Lorenzo Buonora, Lorenzo Acquaviva

Lekarz o żydowskich korzeniach próbuje pomóc rannemu w wypadku samochodowym, ale kiedy widzi na jego piersi nazistowski tatuaż, postanawia zostawić go na łaskę losu. Poczucie winy nie pozwala mu jednak zapomnieć o tajemniczym mężczyźnie.

Północne Włochy. Simone płynie kajakiem w dół pięknej rzeki i rozkoszuje się atmosferą spokojnego popołudnia. Nagle ciszę przerywa odgłos wypadku samochodowego. Simone, który jest znanym chirurgiem, biegnie na miejsce zdarzenia, by udzielić ofiarom pomocy. Na miejscu znajduje ciężko rannego mężczyznę, który bardzo krwawi. Lekarz nie traci ani chwili. Wzywa karetkę i odcina kawałek pasa bezpieczeństwa, by zrobić z niego prowizoryczną opaskę uciskową i zatrzymać krwawienie. Wtedy właśnie zauważa tatuaż ofiary – dużą swastykę na środku jego klatki piersiowej. Jako syn Żydów, którzy przeżyli Holocaust, Simone staje przed moralnym dylematem – może uratować życie neonazisty lub zostawić go na pewną śmierć. Dwie nagrody na MFF w Wenecji.

CZERWONA ZIEMIA (RED SOIL (AKA. ROUGE)) dramat, Francja 2020

premiera: 19.12.2021 godz. 20:30

powtórzenie: 20.12.2021 godz. 12:40

CZERWONA ZIEMIA (RED SOIL (AKA. ROUGE)) dramat, Francja 2020, 86 min., (15), reż. Farid Bentoumi, wyk. Zita Hanrot, Sami Bouajila, Céline Sallette, Olivier Gourmet, Henri-Noël Tabary

Młoda pielęgniarka wraca do swojego rodzinnego miasteczka i zatrudnia się w zakładach chemicznych, gdzie jej uwagę zwracają nieprawidłowości w utylizacji niebezpiecznych odpadów.

Młoda pielęgniarka Nour zaczyna pracę w zakładach chemicznych, w których pracuje jej ojciec. Nour prowadzi swój gabinet, ale szybko wpada na trop skrzętnie ukrywanych tajemnic i układów, w które są uwikłane związki zawodowe, politycy i biznesowi potentaci. Niedługo potem odkrywa kłamstwa na temat toksycznych odpadów, dowiaduje się o chorobach nękających pracowników i wypadkach w pracy… Kobieta musi dokonać wyboru – może stanąć po stronie swojego ojca albo zostać sygnalistką.

DZIECKO (BABY (2020)) dramat, Hiszpania 2020

premiera: 25.12.2021 godz. 20:30

powtórzenie: 26.12.2021 godz. 10:30

29.12.2021 godz. 20:30

30.12.2021 godz. 13:35

DZIECKO (BABY (2020)) dramat, Hiszpania 2020, 99 min., (12), reż. Juanma Bajo Ulloa, wyk. Rosie Day, Harriet Sansom Harris, Natalia Tena, Mafalda Carbonell, Charo López

Młoda narkomanka nie jest w stanie zapewnić odpowiedniej opieki swojemu nowo narodzonemu synkowi i postanawia sprzedać go podejrzanej kobiecie, która zajmuje się handlem dziećmi. Dwie nominacje do nagrody Goya.

Młoda narkomanka sięga dna, kiedy sprzedaje swojego nowo narodzonego synka handlarzom dzieci. Bardzo szybko zaczyna żałować swojej decyzji i znajduje w sobie odwagę, by go odzyskać. Aby tego dokonać, dziewczyna musi włamać się do domu, w którym mieszka starsza, poznana przez nią kobieta ze swoim służącym albinosem i małą dziewczynką. Bohaterka nie jest przygotowana na to, co tam odkryje.

Akcja utrzymanego w konwencji mrocznej bajki filmu toczy się we współczesnym mieście położonym pośrodku upiornego lasu.

EKRANY ŚWIATA

ASIA (ASIA) dramat, Izrael 2020

premiera: 04.12.2021 godz. 20:30

powtórzenie: 05.12.2021 godz. 10:50

08.12.2021 godz. 20:30

09.12.2021 godz. 13:10

10.12.2021 godz. 23:10

11.12.2021 godz. 15:30

ASIA (ASIA) dramat, Izrael 2020, 83 min., (12), reż. Ruthy Pribar, wyk. Alena Yiv, Shira Haas, Tamir Mula, Gera Sandler, Eden Halili

Samotna matka i jej nastoletnia córka mieszkają pod jednym dachem, ale prawie ze sobą nie rozmawiają. Kiedy córka nagle podupada na zdrowiu, matka musi stanąć na wysokości zadania i stać się najlepszą wersją siebie.

Dla Asi macierzyństwo było zawsze walką, a nie kwestią instynktu. Bardzo wcześnie urodziła dziecko, co odcisnęło się na jej relacjach z nastoletnią córką Viki. Asia i Viki mieszkają razem, ale prawie ze sobą nie rozmawiają. Dla Asi najważniejsza jest jej praca i pielęgniarstwo, a Vika spędza dużo czasu w skateparku w towarzystwie swoich znajomych. Ich codzienny rytm zostaje zaburzony, kiedy Viki nagle podupada na zdrowiu. Asia musi stanąć na wysokości zadania i być matką, jakiej Viki bardzo teraz potrzebuje. Choroba dziewczyny jest okazją, aby ich miłość mogła w pełni rozkwitnąć.

KARNAWAŁ (KARNAWAL) dramat, Argentyna 2020

premiera: 18.12.2021 godz. 20:30

powtórzenie: 19.12.2021 godz. 09:15

22.12.2021 godz. 20:30

23.12.2021 godz. 11:35

KARNAWAŁ (KARNAWAL) dramat, Argentyna 2020, 94 min., (15), reż. Juan Pablo Félix, wyk. Martin Lopez Lacci, Alfredo Castro, Mónica Lairana, Diego Cremonesi, Adrián Fondari

Historia młodego tancerza, który musi zdecydować, czy chce pomóc ojcu, czy podążać za swoimi marzeniami. Cztery nagrody na MFF w Guadalajarze.

Zbuntowany, kilkunastoletni Carba mieszka z matką w północnej Argentynie, niedaleko granicy z Boliwią. Chłopak marzy, by zostać zawodowym tancerzem Malambo, ludowego tańca gaucho, podobnego do stepowania. Cabra przygotowuje się do ważnego konkursu, kiedy nieoczekiwanie odwiedza go dawno niewidziany ojciec, El Corto, drobny oszust, który dostał na kilka dni przepustkę z więzienia. Ojciec zabiera Cabra i jego matkę w tajemniczą podróż, która wiedzie ich na północ kraju. Niedługo potem bohaterowie są świadkami brutalnego napadu. Cabra musi uciekać przez pustynię, gdzie gubi drogę i zamartwia się, czy zdąży wrócić na czas, by wziąć udział w konkursie. Czy będzie musiał porzucić ojca, by zrealizować swoje marzenia?

W CO GRAJĄ LUDZIE (GAMES PEOPLE PLAY) komediodramat, Finlandia 2020

premiera: 26.12.2021 godz. 20:30

powtórzenie: 27.12.2021 godz. 09:40

W CO GRAJĄ LUDZIE (GAMES PEOPLE PLAY) komediodramat, Finlandia 2020, 115 min., (15), reż. Jenni Toivoniemi, wyk. Laura Birn, Christian Hillborg, Emmi Parviainen, Eero Milonoff, Paula Vesala

Grupa przyjaciół po 30-stce spotyka się w pięknej willi nad brzegiem morza, gdzie ma odbyć się urodzinowa impreza-niespodzianka. Na jaw wychodzą zaskakujące wiadomości, które skłaniają wszystkich do refleksji.

Tak, jak za swoich nastoletnich czasów, grupa dobrych przyjaciół po 30-stce spędza w idyllicznej willi nad brzegiem morza nostalgiczny weekend, podczas którego odbywa się urodzinowa impreza-niespodzianka Mitzy. Od początku wszystko idzie nie tak, bo solenizantka nie jest zadowolona z przyjęcia. Okazuje się, że Mitzi wystąpiła niedawno o rozwód i chciała spędzić spokojny weekend. Napięcie rośnie, kiedy na imprezie pojawia się przyjaciółka Mitzi w towarzystwie swojego nowego chłopaka, który jest szwedzką gwiazdą filmową. Znajome otoczenie i stare rytuały sprawiają, że przyjaciele zapominają na chwilę, że są dorośli. Na jaw wychodzą kolejne zaskakujące rewelacje, które skłaniają wszystkich do dokonania bilansu swojej przeszłości i teraźniejszości.

NAJLEPSZE Z NAJLEPSZYCH

LEWY SERCOWY (PUNCH-DRUNK LOVE) komediodramat, USA 2002

emisja: 06.12.2021 godz. 20:30

powtórzenie: 07.12.2021 godz. 11:45

LEWY SERCOWY (PUNCH-DRUNK LOVE) komediodramat, USA 2002, 92 min., (15), reż. Paul Thomas Anderson, wyk. Adam Sandler, Emily Watson, Philip Seymour Hoffman, Luis Guzmán, Mary Lynn Rajskub

Obsypana nagrodami opowieść o szaleńczej miłości, która wywraca do góry nogami życie młodego biznesmena.

Barry Egan (Adam Sandler), sympatyczny młody przedsiębiorca, ma w życiu dwa poważne problemy. Pierwszy to brak dziewczyny, drugi – rodzinna kuratela. Siedem sióstr, nieprawdopodobnie wścibskich i zaborczych, wtrąca się do wszystkiego i nieustannie działa Barry’emu na nerwy. Tłumiona złość eksploduje w najmniej spodziewanych momentach i chłopak zaczyna podejrzewać, że telefony na seks-linię to jedyny sposób, by spokojnie porozmawiać z przedstawicielką płci pięknej. Kiedy jednak poznaje tajemniczą Lenę (Emily Watson), wszystko ulega zmianie. Jednocześnie w ustabilizowanym dotąd życiu drobnego hurtownika zaczynają dziać się rzeczy zupełnie jak z gangsterskiego filmu.

Zakręcona historia miłosna, która zaskoczy wielbicieli Adama Sandlera i tych wszystkich, którzy kojarzą go z komediami w stylu Kariery frajera czy Supertaty. Reżyserem i scenarzystą Lewego sercowego jest Paul Thomas Anderson, znany jako autor nominowanych do Oscara produkcji Magnolia, Boogie Nights i Aż poleje się krew. W filmie obok Adama Sandlera zobaczymy świetną, dwukrotnie nominowaną do Nagrody Amerykańskiej Akademii Emily Watson (Przełamując fale, Hilary i Jackie, Gosford Park, Czerwony smok) oraz zdobywcę Oscara Philipa Seymoura Hoffmana (Capote, Wojna Charliego Wilsona, Wątpliwość). Autorem niezwykłych zdjęć jest Robert Elswit (Boogie Nights, Good Night and Good Luck, Aż poleje się krew – Oscar). Lewy sercowy zachwycił krytykę i zebrał liczne laury. Są wśród nich nagroda za reżyserię i nominacja do Złotej Palmy na MFF w Cannes oraz nagroda za scenariusz i rolę Adama Sandlera na fesiwalu w Gijón. Sandler został ponadto wyróżniony nominacją do Złotego Globu

DRUŻBA NIE ŻYJE (BEST MAN DOWN) komediodramat, USA 2012

emisja: 13.12.2021 godz. 20:30

powtórzenie: 14.12.2021 godz. 12:20

DRUŻBA NIE ŻYJE (BEST MAN DOWN) komediodramat, USA 2012, 87 min., (12), reż. Ted Koland, wyk. Justin Long, Jess Weixler, Tyler Labine, Addison Timlin, Shelley Long

Młoda para odwołuje podróż poślubną, żeby zorganizować pogrzeb przyjaciela, który umarł na ich weselu.

Młoda para odwołuje podróż poślubną, żeby zorganizować pogrzeb przyjaciela, który umarł na ich weselu. Scott (Justin Long) i Kristin (Jess Weixler) postanawiają zorganizować wesele w Arizonie. Świadkiem na ich ślubie jest Lumpy (Tyler Labine), dusza towarzystwa, który znakomicie bawi się na imprezie. Niestety, niespodziewanie mężczyzna traci przytomność i umiera. Wszyscy są zszokowani. Nowożeńcy postanawiają odwołać podróż poślubną i wrócić czym prędzej do Minneapolis, żeby zorganizować pogrzeb przyjaciela. Wkrótce odkrywają, że zmarły miał wiele tajemnic…

Pełna ciepłego humoru, bezpretensjonalna opowieść w reżyserii debiutanta Teda Kolanda, scenarzysty i producenta serialu Fashion House: Kobiety na krawędzi. W postacie głównych bohaterów wcielili się Justin Long (Smakosz, Zabawy z piłką), laureatka nagrody w Sundance Jess Weixler (Zęby, serial Żona idealna) oraz Tyler Labine (Porąbani, Geneza planety małp).

WORLD WAR Z (WORLD WAR Z) film akcji, USA 2013

emisja: 20.12.2021 godz. 20:30

powtórzenie: 28.12.2021 godz. 23:20

WORLD WAR Z (WORLD WAR Z) film akcji, USA 2013, 112 min., (15), reż. Marc Forster, wyk. Brad Pitt, Mireille Enos, Daniella Kertesz, James Badge Dale, Ludi Boeken

Gdy Ziemię opanowują żądne krwi zombie, były pracownik ONZ musi zrobić wszystko, by uratować swoją rodzinę. Brad Pitt w głównej roli.

Bliżej nieokreślona, niedaleka przyszłość. Gerry Lane (Brad Pitt) to były pracownik jednej z agencji ONZ. Mężczyzna na pozór niczym się nie wyróżnia. Jest kochającym ojcem i mężem, a jego rodzina wiedzie życie typowych Amerykanów. Pewnego poranka wszystko nagle się zmienia. Na całym świecie zaczyna rozprzestrzeniać się wirus zamieniający ludzi w zombie. Aby zapewnić bezpieczeństwo najbliższym, Gerry dołącza do zespołu ONZ, który podejmuje się walki z epidemią. Mają coraz mniej czasu, by zidentyfikować i pokonać tajemniczy wirus.

Ekranizacja bestsellerowej, pełnej odniesień do popkultury powieści Maxa Brooksa pod tym samym tytułem. Obraz uznanego reżysera Marca Forstera to mieszanka kina katastroficznego, filmu akcji i horroru o zombie. W główną rolę wcielił się Brad Pitt.

BRAVEHEART – WALECZNE SERCE (BRAVEHEART) dramat, USA 1995

emisja: 27.12.2021 godz. 20:30

powtórzenie: 28.12.2021 godz. 11:50

BRAVEHEART – WALECZNE SERCE (BRAVEHEART) dramat, USA 1995, 171 min., (15), reż. Mel Gibson, wyk. Mel Gibson, Sophie Marceau, Patrick Mcgoohan, Catherine Mccormack, Brendan Gleeson

Koniec XIII wieku, William Wallace wraca do ojczyzny. Po śmierci dotychczas panującego monarchy Szkocją rządzi angielski król Edward Długonogi. Tragiczne wydarzenia sprawiają, że Wallace staje na czele rebeliantów gotowych do walki z przeważającą liczebnie armię angielską.

Koniec XIII wieku. Po wielu latach spędzonych poza ojczyzną, William Wallace (Mel Gibson) wraca do Szkocji. Dotychczas panujący monarcha zmarł, nie pozostawiając prawowitego następcy, a jego tron przejął król Anglii, bezwzględny poganin, znany jako Edward Długonogi. Tragiczne wydarzenia sprawiają, że Wallace staje na czele armii złożonej z przypadkowych, ale bardzo odważnych rebeliantów, którzy chcą pokonać przeważające liczebnie angielskie wojsko. Pasja i odwaga Williama Wallace’a jednoczą ludzi do walki.

Reżyserem i odtwórcą głównej roli w filmie, który łączy w sobie elementy akcji z misternymi intrygami i romansem w tle jest Mel Gibson. Historia legendarnego szkockiego rycerza, Sir Williama Wallace’a oraz miłości, która sprawiła, że postanowił walczyć o wolność swojej ojczyzny.

PROPOZYCJE TYGODNIA

MASZA (MASHA) dramat, Rosja 2020

emisja: 01.12.2021 godz. 00:05

powtórzenie: 19.12.2021 godz. 02:50

MASZA (MASHA) dramat, Rosja 2020, 83 min., (18), reż. Anastasiya Palchikova, wyk. Anna Chipovskaya, Polina Gukhman, Maksim Sukhanov, Aleksandr Mizev, Sergey Dvoynikov

13-letnia dziewczyna dorasta między ringiem bokserskim a ulicami prowincjonalnego rosyjskiego miasteczka. Jej przyjaciółmi są faceci, którzy zabijają i rabują. Całe miasto ich nienawidzi, ale dla niej są jak rodzina.

Trzynastoletnia Masza dorasta między ringiem bokserskim a ulicami prowincjonalnego rosyjskiego miasteczka w burzliwych latach 90-tych. Jej najbliżsi przyjaciele to znienawidzeni przez całe miasto młodzi gangsterzy. Dla niej jednak są rodziną, która ją kocha i chroni. Masza odkrywa zamiłowanie do jazzu i marzy o zostaniu piosenkarką. W końcu zdaje sobie też sprawę, kim naprawdę są mężczyźni wokół niej i co zrobili jej rodzinie. Dorosła wyjeżdża z rodzinnego miasta do Moskwy, próbując rozpocząć nowe życie. Kiedy jednak dopada ją przeszłość, Masza jest zmuszona wrócić do miejsca, w którym spędziła dzieciństwo.

Intrygujący dramat pokazujący prowincjonalną Rosję lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Produkcja zdobyła nagrodę na Sochi Open Russian Film Festival.

RIALTO (RIALTO) dramat, Irlandia 2019

emisja: 02.12.2021 godz. 02:00

RIALTO (RIALTO) dramat, Irlandia 2019, 86 min., (15), reż. Peter Mackie Burns, wyk. Tom Vaughan-Lawlor, Tom Glynn-Carney, Monica Dolan, Sophie Jo Wasson, Scott Graham

Po śmierci ojca emocje i pragnienia ustatkowanego mężczyzny po czterdziestce zaczynają wymykać się spod kontroli.

Colm (Tom Vaughan-Lawlor) jest mężczyzną po czterdziestce, który wiedzie wygodne życie. Ma kierownicze stanowisko w dublińskich dokach, dwójkę nastoletnich dzieci oraz miłą i lojalną żonę Claire. Po śmierci ojca, bardzo destrukcyjnej postaci, coś w nim jednak pęka. Colm pogrąża się w chaosie. Zostaje zwolniony z pracy, pije dużo alkoholu. Nie mogąc zwierzyć się Claire, coraz więcej czasu spędza z 19-letnim Jay’em, który para się prostytucją. Ich namiętne spotkania i skomplikowana przyjaźń stają się jedyną pociechą Colma, ale ta słabość zagraża życiu jego rodziny.

Dramat śledzący losy mężczyzny i jego skomplikowanych relacji. Odtwórcą głównej roli jest Tom Vaughan-Lawlor (Avangers: Koniec gry).

NIEPAMIĘĆ (APPLES) komediodramat, Grecja 2020

emisja: 04.12.2021 godz. 06:00

powtórzenie: 04.12.2021 godz. 17:15

29.12.2021 godz. 19:00

30.12.2021 godz. 09:55

NIEPAMIĘĆ (APPLES) komediodramat, Grecja 2020, 87 min., (12), reż. Christos Nikou, wyk. Aris Servetalis, Sofia Georgovassili, Anna Kalaitzidou, Argyris Bakirtzis, Kostas Laskos

Podczas pandemii ludzie muszą mierzyć się ze skutkami nagłej amnezji. Aris, mężczyzna w średnim wieku, trafia na leczenie, którego celem jest pomoc pacjentom w budowaniu nowej tożsamości.

Świat ogarnięty jest pandemią wirusa, który wywołuje u ludzi nagłą amnezję. Aris (Aris Servetalis), mężczyzna w średnim wieku, dołącza do programu, którego celem jest pomoc pacjentom w budowaniu nowej tożsamości. Dostaje on zadanie codziennego nagrywania się, aby mógł tworzyć nowe wspomnienia i dokumentować je przed kamerą. Powoli wraca do zwykłego życia i spotyka Annę (Sofia Georgovasili), która również jest w trakcie rekonwalescencji.

Za pomocą surrealistycznych obrazów grecki scenarzysta i reżyser, Christos Nikou, snuje refleksyjną opowieść o pamięci, tożsamości i stracie, badając jednocześnie, jak społeczeństwo może poradzić sobie z nieodwracalną w skutkach epidemią. Czy gatunek ludzki jest jedynie sumą obrazów, które kompiluje i wyświetla, czy też jest czymś bogatszym i głębszym?

OKRUCIEŃSTWO NIE DO PRZYJĘCIA (INTOLERABLE CRUELTY) komedia, USA 2003

emisja: 05.12.2021 godz. 04:20

powtórzenie: 06.12.2021 godz. 11:25

OKRUCIEŃSTWO NIE DO PRZYJĘCIA (INTOLERABLE CRUELTY) komedia, USA 2003, 96 min., (12), reż. Joel Coen, Ethan Coen, wyk. George Clooney, Catherine Zeta-Jones, Geoffrey Rush, Cedric The Entertainer, Edward Herrmann

Marylin zarabia na życie dzięki szybkim ślubom i rozwodom z bogatymi mężczyznami. Pewnego dnia jej plan zostaje zrujnowany przez prawnika jej byłego męża i kobieta postanawia się zemścić. George Clooney i Catherine Zeta-Jones w rolach głównych.

Miles Massey (George Clooney) jest odnoszącym sukcesy adwokatem rozwodowym z Los Angeles. Ambitny mężczyzna szuka nowych wyzwań na swojej zawodowej ścieżce. Pewnego dnia spotyka rozwiedzioną Marylin Rexroth (Catherine Zeta-Jones), twardą kobietę, która dąży do niezależności finansowej poprzez seryjne małżeństwa. Dochodzi do spektakularnego starcia tych dwojga, a każde z nich posuwa się do stosowania oszustw i podstępnych taktyk.

Kapitalna komedia romantyczna z wyróżnionymi Nagrodą Akademii George’em Clooneyem (Spadkobiercy) oraz Catherine Zeta-Jones (Chicago) w rolach głównych.

WIELKI APETYT (HEAVY CRAVING) dramat, Tajwan 2019

emisja: 06.12.2021 godz. 13:05

WIELKI APETYT (HEAVY CRAVING) dramat, Tajwan 2019, 87 min., (15), reż. Pei-Ju Hsieh, wyk. Jia-Yin Tsai, Samantha Shu-Chin Ko, Yao-Jen Chang, En Wei Chang, Lene Lai

30 lat. 105 kg wagi. Jiang Ying-Juan zmuszona mierzyć się z własną niepewnością i ocenami innych zaczyna kwestionować powszechne standardy piękna.

Trzydziestoletnia Jiang Ying-Juan waży 105 kilogramów i uwielbia gotować. Niestety kobieta nie może liczyć na akceptację innych. Matka prosi ją, żeby schudła, sąsiadka śmieje się z niej, a obcy nieustannie wytykają ją palcami. Pewnego dnia przed nękaniem ze strony innych ratuje ją pewien sympatyczny dostawca, Wu. Zachęcona przez niego, w końcu postanawia schudnąć. Dziewczyna musi zmierzyć się z agresywnym planem odchudzania w klinice. Tracąc nie tylko zdrowie, ale także pasję do gotowania, Jiang zaczyna kwestionować powszechnie uznaną definicję tak zwanego „lepszego ja…”.

Poruszająca opowieść o kobiecie, która stara się zaakceptować siebie i swoje ciało. Produkcja, która zdobyła nagrodę na MFF w Taipei.

KŁAMSTWO DOSKONAŁE (THE GOOD LIAR) dramat, Wielka Brytania 2019

emisja: 10.12.2021 godz. 15:40

KŁAMSTWO DOSKONAŁE (THE GOOD LIAR) dramat, Wielka Brytania 2019, 106 min., (15), reż. Bill Condon, wyk. Helen Mirren, Ian Mckellen, Russell Tovey, Jim Carter, Mark Lewis Jones

Wytrawny oszust postanawia uwieść dobrze sytuowaną wdowę, a ich relacja szybko przekształca się w wyrafinowaną grę w kotka i myszkę. Helen Mirren i Ian Mckellen w rolach głównych.

Wytrawny oszust Roy Courtnay (Ian McKellen) postanawia uwieść wartą miliony i niedawno owdowiałą Betty McLeish (Helen Mirren). Od ich pierwszego spotkania Roy stosuje wypróbowane sztuczki, a Betty zdaje się być nim zauroczona. Ich relacja szybko jednak przekształca się w grę w kotka i myszkę.

Legendarni aktorzy Helen Mirren (Oscar – Królowa) i dwukrotnie nominowany do Nagrody Akademii Ian McKellen (Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia) po raz pierwszy spotykają się na dużym ekranie, aby wystąpić w inteligentnym i trzymającym w napięciu thrillerze o ludzkich sekretach. Scenariusz obrazu powstał na podstawie powieści Nicholasa Searle’a pt. „Dobry kłamca”.

AVE, CEZAR! (HAIL, CAESAR!) komedia, USA 2016

emisja: 13.12.2021 godz. 15:55

powtórzenie: 14.12.2021 godz. 06:00

28.12.2021 godz. 04:05

AVE, CEZAR! (HAIL, CAESAR!) komedia, USA 2016, 102 min., (12), reż. Joel Coen, Ethan Coen, wyk. Josh Brolin, George Clooney, Alden Ehrenreich, Ralph Fiennes, Scarlett Johansson

Producent filmowy staje przed wyzwaniem rozwiązania zagadki zaginięcia gwiazdy filmowej. Prześmiewcza komedia braci Coen.

Producent filmowy Eddie Mannix (Josh Brolin) desperacko stara się ukryć przed opinią publiczną skandale swoich aktorów. Kiedy najsłynniejsza gwiazda kina, Baird Whitlock (George Clooney), znika, a jego porywacze żądają ogromnego okupu, Mannix prosi o pomoc w rozwiązaniu zagadki niektóre z największych nazwisk Hollywood.

Osadzona w latach pięćdziesiątych XX wieku satyra na Hollywood w reżyserii niezrównanych braci Coen (To nie jest kraj dla starych ludzi). W główne role wcielają się największe nazwiska fabryki marzeń – w tym Josh Brolin, George Clooney Ralph Fiennes oraz Scarlett Johansson. Produkcja zdobyła nominację do Oscara w kategorii “najlepsza scenografia”.

JESZCZE JEST CZAS (FALLING) dramat, Kanada 2020

emisja: 14.12.2021 godz. 13:50

powtórzenie: 15.12.2021 godz. 06:00

26.12.2021 godz. 03:30

27.12.2021 godz. 11:40

JESZCZE JEST CZAS (FALLING) dramat, Kanada 2020, 108 min., (12), reż. Viggo Mortensen, wyk. Viggo Mortensen, Lance Henriksen, Laura Linney, Terry Chen, Hannah Gross

John (Viggo Mortensen) mieszka ze swoim partnerem i ich adoptowaną córką w południowej Kalifornii. Kiedy odwiedza ich jego starzejący się ojciec, nagle dochodzi do zderzenia dwóch zupełnie różnych światów.

John (Viggo Mortensen) mieszka ze swoim partnerem Ericiem (Terry Chen) i ich adoptowaną córką Mónicą (Gabby Velis) w Kalifornii, z dala od tradycyjnego życia, które porzucił przed laty. Ojciec Johna, Willis (Lance Henriksen), jest upartym mężczyzną rodem z minionej epoki, który mieszka samotnie na odosobnionej farmie. Jest jednak we wczesnym stadium demencji, co sprawia, że samodzielne prowadzenie gospodarstwa staje się dla niego coraz trudniejsze. W końcu John decyduje się zabrać ojca do swojego domu, aby on i jego siostra Sarah (Linney) mogli znaleźć miejsce w pobliżu, do którego mógłby się przenieść. Niestety, ich najlepsze intencje ostatecznie zderzają się z nieugiętą postawą Willisa, który za nic nie chce zmienić swojego sposobu życia.

KOLACJA PO AMERYKAŃSKU (DINNER IN AMERICA) komediodramat, USA 2020

emisja: 16.12.2021 godz. 06:00

KOLACJA PO AMERYKAŃSKU (DINNER IN AMERICA) komediodramat, USA 2020, 104 min., (15), reż. Adam Rehmeier, wyk. Kyle Gallner, Emily Skeggs, Pat Healy, Griffin Gluck, Lea Thompson

Niespokojny duchem punkrockowiec i dziewczyna mająca obsesję na punkcie jego zespołu wyruszają wspólnie w podróż przez podupadające przedmieścia amerykańskiego Środkowego Zachodu.

Ponure przedmieściach Środkowego Zachodu. Buntownik i punkrockowiec Simon (Kyle Gallner) znowu wpakował się w kłopoty i po podpaleniu, którego się dopuścił, a także bliskiej konfrontacji z policją, po raz kolejny postanawia zwiać. Przypadkowe spotkanie ze społecznie nieprzystosowaną Patty (Emily Skeggs), daje mu nową sposobność ukrycia się. Jednak gdy oboje wyruszają w podróż pełną niefortunnych zdarzeń, zaczynają zdawać sobie sprawę, że mają ze sobą o wiele więcej wspólnego, niż początkowo mogło się wydawać…

Za reżyserię produkcji, która została wyróżniona m.in. na MFF w Odessie i Talinie odpowiadał Adam Rehmeier (The Bunny Game). Atutem obrazu jest ścieżka dźwiękowa.

POMOC (HELP (2021)) dramat, Wielka Brytania 2021

emisja: 20.12.2021 godz. 18:45

powtórzenie: 21.12.2021 godz. 09:00

POMOC (HELP (2021)) dramat, Wielka Brytania 2021, 98 min., (12), reż. Marc Munden, wyk. Jodie Comer, Stephen Graham, Tina Louise Owens, Alicya Eyo, Richie Lawrie

Film, którego akcja rozgrywa się w fikcyjnym domu opieki w Liverpoolu, opowiada poruszającą historię relacji między młodą pielęgniarką a pacjentem, którego życie na zawsze zmieniła pandemia koronawirusa. W roli głównej występuje Jodie Comer.

Sarah (Jodie Comer) jest bystra, ale nigdy nie pasowała do żadnego zespołu – ani w szkole, ani w pracy. Rodzina powiedziała jej, że do niczego w życiu nie dojdzie. Dziewczyna jednak niespodziewanie znajduje swoje powołanie w pracy w domu opieki w Liverpoolu. Sarah ma szczególny dar nawiązywania kontaktów z jego mieszkańcami, w tym w szczególności z 47-letnim Tonym (Stephen Graham). Mężczyzna cierpi na chorobę Alzheimera, a jego stan powoli się pogarsza, musi więc przebywać w zakładzie. Choroba, która czasami wprawia go w zakłopotanie, powoduje też wybuchy przemocy, z którymi inni pracownicy nie mogą sobie poradzić. Jednak Sarah udaje się nawiązać z nim prawdziwą więź. Potem jednak nadchodzi marzec 2020 roku i pandemia koronawirusa i wszystko, co osiągnęła staje pod znakiem zapytania.

TO DLA TWOJEGO DOBRA (THREE PERFECT DAUGHTERS) komedia, Włochy 2020

emisja: 27.12.2021 godz. 04:15

TO DLA TWOJEGO DOBRA (THREE PERFECT DAUGHTERS) komedia, Włochy 2020, 93 min., (12), reż. Rolando Ravello, wyk. Marco Giallini, Vincenzo Salemme, Giuseppe Battiston, Isabella Ferrari, Valentina Lodovini

Spełnia się najgorszy koszmar trzech ojców, kiedy dochodzą do wniosku, że ich córki źle wybrały partnerów. Zdesperowani mężczyźni łączą siły, aby jak najszybciej pozbyć się niechcianych zalotników.

Arturo, Antonio oraz Poli są szwagrami i ojcami trzech uroczych córek, Valentiny, Marty i Sary. Pewnego dnia ich szczęśliwe i spokojne życie wywraca się do góry nogami, gdy nagle dowiadują się, z kim spotykają się córki. Valentina, po ucieczce sprzed ołtarza, wchodzi w związek z będącą wolnym duchem dziewczyną o imieniu Alex. Chłopak Marty, Simone, okazuje się być niespokojnym i lekkomyślnym raperem. Sara jest gotowa wyjechać do USA z Luigim, byłym kolegą ze szkoły Poliego. Wściekli Arturo, Antonio i Poli postanawiają zrobić wszystko, aby sabotować związki dziewcząt.

Brawurowo zagrana włoska komedia przedstawiająca perypetie trzech ojców, którzy ze wszystkich sił starają się chronić swoje córki. Produkcja otrzymała Nagrodę Jury na Comedy Europe Film Festival.

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

1 komentarz do “Cinemax w grudniu 2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.