Cinemax, premiery czerwca 2012

 

 

 

Kanał Cinemax w czerwcu z sobotnich premier proponuje nam filmy: „Solista” obyczajowy wyst. Jamie Foxx, Robert Downey Jr. Oparta na faktach historia niezwykłej przyjaźni, jaka połączyła reportera gazety Los Angeles Times i bezdomnego muzyka. Aktorski popis Jamiego Foxxa i Roberta Downeya Jr. w filmie twórcy głośnej Pokuty. „Fighting”, film akcji. Niepozorny chłopak zostaje gwiazdą nielegalnych walk bokserskich. Staje się tym samym częścią świata bezwzględnych przestępców. Czy uda mu się z niego wydostać? „Tożsamość”, film akcji. Osadzona we współczesnym Berlinie historia mężczyzny, który desperacko pragnie odzyskać utraconą tożsamość. „Łono”, obyczajowy, Niemcy. Niezwykła opowieść o młodej kobiecie, która po tragicznej śmierci ukochanego postanawia urodzić jego klona. Jak ta ryzykowna decyzja wpłynie na jej życie? Oraz film obyczajowy „Gdziekolwiek dzisiaj”, Inspirowana filmem tragicznie zmarłego holenderskiego reżysera Theo van Gogha opowieść o dwojgu samotnych nowojorczykach, którzy nawiązują nietypową relację.

Wydarzeniem tygodnia są filmy Roberta Altmana „Wróć, Jimmy Deanie”  oraz „Kansas City”

W czerwcu obejrzymy również ostatnie odcinki serialu „Kapadocja”

Nie zabraknie oczywiście cyklów „Ostry piątek” oraz „Ekrany świata”

SOBOTNIA PREMIERA

SOLISTA (THE SOLOIST) obyczajowy, USA 2009, 113 min., reż. Joe Wright, wyk. Jamie Foxx, Robert Downey Jr., Catherine Keener, Tom Hollander, Lisa Gay Hamilton

premiera:        02.06.2012        godz. 20:00

powtórki:
03.06.2012        godz. 11:55
05.06.2012        godz. 21:45
06.06.2012        godz. 13:20
22.06.2012        godz. 18:05
23.06.2012        godz. 07:45

Oparta na faktach historia niezwykłej przyjaźni, jaka połączyła reportera gazety Los Angeles Times i bezdomnego muzyka. Aktorski popis Jamiego Foxxa i Roberta Downeya Jr. w filmie twórcy głośnej Pokuty.

Steve Lopez (Robert Downey Jr) jest felietonistą gazety Los Angeles Times, który przeżywa zawodowy i osobisty kryzys. Jego kariera utknęła w martwym punkcie, a małżeństwo legło w gruzach. Mężczyzna nie wie, co zrobić ze swoim życiem. Pewnego dnia spotyka bezdomnego muzyka Nathaniela Ayersa (Jamie Foxx), któremu postanawia pomóc. Artysta, podczas drugiego roku studiów na prestiżowej akademii muzycznej Juilliarda w Nowym Jorku, zachorował na schizofrenię i z dobrze rokującego wiolonczelisty stał się ulicznym grajkiem.

Przepięknie opowiedziana, oparta na prawdziwych wydarzeniach historia przyjaźni, która zmieniła życie dwóch z pozoru obcych sobie ludzi. Obraz w reżyserii nominowanego do Złotego Globu, BAFTY i Europejskiej Nagrody Filmowej Joego Wrigtha (Duma i uprzedzenia, Pokuta, Hanna) w inteligentny i subtelny sposób porusza temat schizofrenii i jej wpływu na życie człowieka. Największym atutem produkcji są dojrzałe kreacje aktorskie, stworzone przez dwukrotnie nominowanego do Oscara Roberta Downeya Jr. (Chaplin, Jaja w tropikach, Sherlock Holmes) i laureata tej nagrody Jamiego Foxxa (Ray, Zakładnik, Dreamgirls). Ten ostatni za rolę Nathaniela Ayersa otrzymał prestiżową nominację do Czarnej Szpuli. Autorem doskonałych zdjęć jest wyróżniony nominacją do Oscara Seamus McGarvey (Godziny, Pokuta, Musimy porozmawiać o Kevinie), a twórcą muzyki uhonorowany przez Amerykańską Akademię Filmową Dario Marianelli (Pokuta). Scenariusz, na podstawie książki Steve’a Lopeza „The Soloist: A Lost Dream, an Unlikely Friendship, and the Redemptive Power of Music”, napisała Susannah Grant (nominacja do Oscara za Erin Brockovich).

 

FIGHTING (FIGHTING) film akcji, USA 2009, 103 min., reż. Dito Montiel, wyk. Channing Tatum, Terrence Howard, Brian White, Luis Guzmán, Zulay Henao

premiera:        09.06.2012        godz. 20:00

powtórki:
09.06.2012        godz. 04:15
12.06.2012        godz. 22:05
22.06.2012        godz. 01:00

Niepozorny chłopak zostaje gwiazdą nielegalnych walk bokserskich. Staje się tym samym częścią świata bezwzględnych przestępców. Czy uda mu się z niego wydostać?

Shawn (Channing Tatum), chłopak z prowincji, marzy o życiu w wielkim mieście. Trafia do Nowego Jorku, gdzie z trudem wiąże koniec z końcem, sprzedając na ulicach podróbki znanych marek. Pewnego dnia na jego drodze staje Harvey Boarden (Terrence Howard), weteran walk ulicznych. Harvey odkrywa talent bokserski Shawna i postanawia zająć się jego “karierą”. Shawn w ciągu zaledwie jednej nocy zostaje gwiazdą nielegalnych walk i tym samym wkracza do przestępczego świata.

Wartkie kino akcji z efektownymi pojedynkami, realistycznym tłem obyczajowym i hip-hopową muzyką. Historia młodego człowieka, który staje się gwiazdą nielegalnych walk na gołe pięści, została osadzona w tych zakątkach Nowego Jorku, gdzie rzadko docierają turyści. Reżyser i współscenarzysta obrazu Dito Montiel pokazuje w nim dobrze sobie znane okolice (od szemranych uliczek Bronksu po ekskluzywną Wall Street). Pochodzący z Wielkiego Jabłka twórca jest także autorem innego nowojorskiego filmu – nagrodzonych na festiwalach w Sundance i Wenecji Wszystkich twoich świętych. W roli zagubionego chłopaka z prowincji, który trafia do przestępczego podziemia, wystąpił ulubieniec młodej widowni – nominowany za swoją rolę do Złotego Popcornu Channing Tatum (Step up – Taniec zmysłów, Wrogowie publiczni, Wciąż ją kocham). Było to drugie spotkania aktora z Montielem – artyści pracowali już ze sobą na planie Wszystkich twoich świętych. W filmie wystąpili także: nominowany do Oscara za Hustle & Flow Terrence Howard (także: Czterej bracia, Miasto gniewu) oraz mistrz drugiego planu Luis Guzmán (Boogie Nights, Magnolia, Traffic).

 

TOŻSAMOŚĆ (UNKNOWN (2011)) film akcji, USA 2011, 109 min., reż. Jaume Collet-Serra, wyk. Liam Neeson, Diane Kruger, January Jones, Aidan Quinn, Bruno Ganz

premiera:        16.06.2012        godz. 20:00

powtórki:
16.06.2012        godz. 04:10
19.06.2012        godz. 04:10
19.06.2012        godz. 20:00
28.06.2012        godz. 23:05

Osadzona we współczesnym Berlinie historia mężczyzny, który desperacko pragnie odzyskać utraconą tożsamość.

Doktor Martin Harris (Liam Neeson) budzi się po wypadku samochodowym w Berlinie, gdzie przyjechał z żoną (January Jones) na konferencję biotechnologów. Mężczyzna z przerażeniem odkrywa, że partnerka go nie poznaje, a jego tożsamość przejął ktoś inny (Aidan Quinn). Martin nie ma żadnych dokumentów i nikt nie wierzy w jego wersję zdarzeń. Co gorsza, okazuje się, że poluje na niego zamachowiec. Niespodziewanie z pomocą przychodzi mu tajemnicza kobieta (Diane Kruger).

Trzymający w napięciu hitchcockowski thriller, zrealizowany na podstawie powieści Didiera van Cauwelaerta „Out of My Head”. Obraz, który angażuje widza od pierwszej do ostatniej minuty, jest przez wielu porównywany do znakomitego Frantica Romana Polańskiego. Wielowątkowa, niejednoznaczna, a przy tym niesłychanie wciągająca fabuła i mroczny klimat to mocne strony filmu wyreżyserowanego przez Hiszpana Jaumego Collet-Serrę (Dom woskowych ciał, Sierota). Dzięki powściągliwej, ale sugestywnej grze aktorów widz powoli odkrywa zawarte w scenariuszu tajemnice. W główne postacie wcielili się wyróżniony nominacją do Oscara Liam Neeson (Lista Schindlera, To właśnie miłość, Uprowadzona), laureatka canneńskiej nagrody Chopard Trophy Diane Kruger (Skarb narodów, Troja, Bękarty wojny), zdobywca IFTY Aidan Quinn (Wichry namiętności, Szkoła dla łobuzów, Jaskinie serca) oraz znana z serialu Mad Men – January Jones (dwie nominacje do Złotego Globu). Ważną rolę w filmie pełni Berlin, uchwycony kamerą nominowanego do Goi Flavia Martineza Labiano (Dzień bestii, Zbrodnie czasu). Obraz otrzymał nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej

 

ŁONO (WOMB) obyczajowy, Niemcy 2010, 108 min., reż. Benedek Fliegauf, wyk. Eva Green, Matt Smith, Lesley Manville, Peter Wight, István Lénárt

premiera:        23.06.2012        godz. 20:00

powtórki:
23.06.2012        godz. 04:10
26.06.2012        godz. 21:35

Niezwykła opowieść o młodej kobiecie, która po tragicznej śmierci ukochanego postanawia urodzić jego klona. Jak ta ryzykowna decyzja wpłynie na jej życie?

Rebecca (Eva Green) jest wrażliwą i pełną uczuć dziewczyną, która przeżywa tragedię z powodu niespodziewanej śmierci swojego ukochanego, Thomasa (Matt Smith). Nie mogąc uporać się ze stratą, postanawia wskrzesić kochanka. Bliscy sceptycznie odnoszą się do jej planów. Rebecca nie zamierza się jednak poddać. Tym bardziej, że nowoczesna medycyna może jej pomóc spełnić fantastyczne z pozoru marzenie. Mimo że podejmowane przez nią działania są obarczone ryzykiem, Rebecca postanawia urodzić klona Thomasa.

Intrygujący dramat w reżyserii nagrodzonego na festiwalach w Berlinie i Locarno węgierskiego filmowca Benedeka Fliegaufa (Gąszcz, Dealer, Just the Wind) stawia wiele istotnych pytań dotyczących ludzkiej natury i problemu klonowania. Obraz zachwyca wysmakowaną stroną wizualną -twórca osadził swoją historię w surowych nadmorskich plenerach, przepięknie sfotografowanych przez Pétera Szatmáriego (Dealer, Koniec, czyli przebrała się miarka). W melancholijny nastrój filmu znakomicie wpasowuje się muzyka autorstwa Maksa Richtera (Walc z Baszirem – Europejska Nagroda Filmowa). Gwiazdą produkcji jest nagrodzona BAFTĄ Eva Green (Marzyciele, Casino Royal, Ostatnia miłość na Ziemi, serial Camelot). Partnerują jej znany z serialu Doktor Who Matt Smith oraz aktorka Mike’a Leigha, zdobywczyni nominacji do Europejskiej Nagrody Filmowej – Lesley Manville (Topsy-Turvy, Wszystko albo nic, Kolejny rok). Obraz był pokazywany na wielu festiwalach filmowych, m.in. w Toronto, gdzie odbyła się jego premiera, Londynie i Locarno. Scenariusz produkcji został uhonorowany Nagrodą im. Krzysztofa Kieślowskiego, przyznawaną w ramach programu Script Teast.

 

GDZIEKOLWIEK DZISIAJ (SOMEWHERE TONIGHT (AKA. 1-900)) obyczajowy, USA 2011, 88 min., reż. Michael Di Jiacomo, wyk. John Turturro, Katherine Borowitz,, Max Casella, Elizabeth Marvel, Lynn Cohen
 

premiera:        30.06.2012        godz. 20:00

powtórki:
30.06.2012        godz. 04:30

 

Inspirowana filmem tragicznie zmarłego holenderskiego reżysera Theo van Gogha opowieść o dwojgu samotnych nowojorczykach, którzy nawiązują nietypową relację.

Czterdziestokilkuletni Leroy (John Turturro) mieszka sam, a jego jedynym towarzyszem jest pies Helmut. Mężczyzna izoluje się od otoczenia – nie utrzymuje kontaktów z ludźmi, nigdy też nie był związany z żadną kobietą. Potrzebę bliskości usiłuje zaspokoić, rozmawiając przez sekstelefon. Poznaje w ten sposób Patti (Katherine Borowitz) – nieuleczalną romantyczkę, która cierpi na agorafobię. Ta nietypowa para próbuje stworzyć związek. Czy mają szansę na szczęśliwe zakończenie?

 

Wzruszająca, ale i pełna ciepłego humoru opowieść o samotności w wielkim mieście i potrzebie bliskości drugiego człowieka. Obraz, inspirowany dziełem Theo van Gogha 06, jest jednocześnie hołdem złożonym zamordowanemu w 2004 roku reżyserowi. Gdziekolwiek dzisiaj wybrano najlepszym filmem w sekcji Spectrum na odbywającym się we Wrocławiu American Film Festival. Za kamerą stanął Michael Di Jiacomo, twórca zauważonego na festiwalach w Sitges i Karlowych Warach Animals and the Tollkeeper. Główne role zagrali znakomici, charakterystyczni aktorzy (prywatnie małżeństwo od niemal 30 lat) – laureat Złotej Palmy John Turturro (Barton Fink, Quiz Show, Romanse i papierosy) oraz Katherine Borowitz (Wydział wewnętrzny, Illuminata, Człowiek, którego nie było). Autorką scenografii do tego kameralnego filmu jest utalentowana Polka Ola Maślik (wcześniej pracowała m.in. przy dramacie Między światami i serialu Jak to się robi w Ameryce). Za zdjęcia odpowiedzialny był Thomas Kist, który nakręcił z Theo van Goghiem Wywiad, Szósty maja i jeden z segmentów Wizji Europy.


OSTRY PIĄTEK

 

GRA WSTĘPNA (AUDITION (AKA. ODISHON)) horror, Japonia 1999, 111 min., reż. Takashi Miike, wyk. Ryo Ishibashi, Eihi Shiina, Tetsu Sawaki, Jun Kunimura, Renji Ishibashi

premiera: 01.06.2012 godz. 23:25

powtórki:
11.06.2012 godz. 01:05
24.06.2012 godz. 03:00

Owdowiały mężczyzna organizuje casting, który ma mu pomóc w znalezieniu nowej partnerki. Jego wybór pada na piękną i tajemniczą Asami. Nie wie, że dziewczyna skrywa mroczną tajemnicę.

 

RADIOSTACJA (OUTSIDE OZONA) obyczajowy, USA 1998, 96 min., reż. J.S. Cardone, wyk. Robert Forster, Kevin Pollak, Sherilyn Fenn, David Palmer, Penelope Ann Miller

premiera:        08.06.2012        godz. 00:45

powtórki:
26.06.2012        godz. 23:25

Oryginalna komedia o grupie nieznajomych, którzy słuchają tej samej stacji radiowej. Ich ścieżki krzyżują się w przydrożnym barze w okolicach miasta Ozona, gdzie grasuje seryjny morderca.

 

F (F (2010)) horror, Wielka Brytania 2010, 76 min., reż. Johannes Roberts, wyk. David Schofield, Eliza Bennett, Ruth Gemmell, Juliet Aubrey, Emma Cleasby

 

premiera:        15.06.2012        godz. 23:20

powtórki:

26.06.2012        godz. 02:55

Grupa nauczycieli musi obronić się przed gangiem zwyrodniałych nastolatków, który napadł na jedną z londyńskich szkół. Na faktach.

 

REKINY Z PLAŻY (SAND SHARKS) horror, USA 2011, 87 min., reż. Mark Atkins, wyk. Corin Nemec, Brooke Hogan, Vanessa Lee Evigan, Eric Scott Woods, Gina Holden

premiera:        29.06.2012        godz. 23:30

Mrożąca krew w żyłach opowieść o wyspie sterroryzowanej przez ludożercze rekiny, które równie dobrze jak w wodzie, pływają… w piasku.

 

 

EKRANY ŚWIATA

 

PTACTWO POWIETRZNE (A BIRD OF THE AIR) obyczajowy, USA 2011, 95 min., reż. Margaret Whitton, wyk. Rachel Nichols, Jackson Hurst, Linda Emond, Buck Henry, Judith Ivey

premiera:        03.06.2012        godz. 20:00

powtórki:
04.06.2012        godz. 11:50
14.06.2012        godz. 18:20
15.06.2012        godz. 09:55
23.06.2012        godz. 15:10

 

Urocza komedia romantyczna o dwojgu młodych ludziach, których połączy nietypowe śledztwo w sprawie tajemniczej zielonej papugi.

TENISÓWKI (SNEAKERS (AKA. KECOVE)) obyczajowy, Bułgaria 2011, 108 min., reż. Ivan Vladimirov, Valeri Yordanov, wyk. Phillip Avramov, Ivan Barnev, Valeri Yordanov, Vasil Draganov, Ina Nikolova

premiera:        10.06.2012        godz. 20:00

powtórki:
11.06.2012        godz. 12:10
22.06.2012        godz. 14:30
28.06.2012        godz. 13:25

 

Znakomity film drogi opowiadający o szóstce młodych ludzi, którzy opuszczają swoje miasto i wyruszają w podróż nad Morze Czarne.

 

RYBKA (BLOWFISH (2011)) obyczajowy, Tajwan 2011, 84 min., reż. Chi Yuarn Lee, wyk. Vicci Pan, Kang Jen Wu, Yi Ching Lu, Angel Yao, Hong Xiu Wu

premiera:        17.06.2012        godz. 20:00

powtórki:
18.06.2012        godz. 11:10
29.06.2012        godz. 18:30
30.06.2012        godz. 09:00

 

Zmysłowa opowieść o spotkaniu dwojga samotnych młodych ludzi – zawiedzionej w uczuciach dziewczyny i porzuconego przez żonę mężczyzny.

Nieśmiała Xiao-Zhun (Vicci Pan) jest windziarką w centrum handlowym w Tajpej. Dziewczyna nigdy nie okazuje emocji – udaje jej się zachować spokój nawet wtedy, gdy przyłapuje swojego chłopaka na zdradzie. Ale to właśnie tego dnia postanawia sprzedać swoją ulubioną morską rybkę. Przez internet znajduje kupca i wyrusza w podróż, by przekazać mu akwarium. Spotkanie Xiao-Zhun z przystojnym trenerem baseballu (Kang Jen Wu) staje się początkiem niezwykłego romansu.

Poetycka, skupiona na wewnętrznym świecie bohaterów opowieść o samotności i tęsknocie za bliskością. Dzięki swojemu oderwaniu od rzeczywistości przedstawiona w filmie historia nabiera uniwersalnego i metaforycznego wyrazu. Autorem pokazywanego w 2011 roku na Warszawskim Festiwalu Filmowym melodramatu jest utalentowany tajwański reżyser i poeta Chi Y. Lee (Luan ging hun, Taipei 24H). W rolach głównych wystąpili debiutanci Kang Jen Wu i Vicci Pan, która jest także autorką scenariusza do filmu. Nastrojową muzykę skomponował Yoshihiro Hanno (Kwiaty Szanghaju, Peron).

 

 

MARKIZ (LE MARQUIS) komedia, Francja 2011, 85 min., reż. Dominique Farrugia, wyk. Franck Dubosc, Richard Berry, Jean-Hugues Anglade, Luisa Ranieri, Sara Martins


premiera:        24.06.2012        godz. 20:00

powtórki:
25.06.2012        godz. 13:00
29.06.2012        godz. 08:05
29.06.2012        godz. 17:05

Szalona komedia pomyłek, której bohater trafia do więzienia, gdzie zaczyna podszywać się pod legendarnego złodzieja o pseudonimie Markiz.

 

 

WYDARZENIE TYGODNIA: ROBERT ALTMAN

 

WRÓĆ, JIMMY DEANIE (COME BACK TO THE FIVE AND DIME, JIMMY DEAN, JIMMY DEAN) obyczajowy, USA 1982, 106 min., reż. Robert Altman, wyk. Sandy Dennis, Cher, Karen Black, Sudie Bond, Kathy Bates

premiera:        04.06.2012        godz. 20:00

powtórki:
05.06.2012        godz. 12:30
27.06.2012        godz. 06:00
27.06.2012        godz. 16:10

Grupa dawnych fanek Jamesa Deana spotyka się po latach w teksańskim miasteczku, by wspólnie uczcić 20. rocznicę śmierci swojego idola.

 

KANSAS CITY (KANSAS CITY) kryminalny, Francja 1996, 111 min., reż. Robert Altman, wyk. Jennifer Jason Leigh, Miranda Richardson, Harry Belafonte, Michael Murphy, Dermot Mulroney

premiera:        04.06.2012        godz. 21:50

powtórki:
12.06.2012        godz. 18:05

Robert Altman składa hołd rodzinnemu miastu. Niezwykły portret rozbrzmiewającego jazzem i zmagającego się z przestępczością Kansas City lat trzydziestych.

 

PROPOZYCJE TYGODNIA

 

KLUB IMPERATORA (THE EMPEROR’S CLUB) obyczajowy, USA 2002, 105 min., reż. Michael Hoffman, wyk. Kevin Kline, Emile Hirsch, Embeth Davidtz, Rob Morrow, Edward Herrmann

premiera:        01.06.2012        godz. 20:00

powtórki:
02.06.2012        godz. 11:10
14.06.2012        godz. 07:45
14.06.2012        godz. 16:35
24.06.2012        godz. 08:55
24.06.2012        godz. 18:10

Porównywany ze Stowarzyszeniem Umarłych Poetów, krzepiący dramat o niełatwej przyjaźni idealistycznego pedagoga i sprawiającego problemy ucznia.

 

 

ZAGINIONY LĄD (LAND OF THE LOST) przygodowy, USA 2009, 98 min., reż. Brad Silberling, wyk. Will Ferrell, Anna Friel, Danny Mcbride, Jorma Taccone, Matt Lauer

premiera:        06.06.2012        godz. 20:00

powtórki:
07.06.2012        godz. 12:45
18.06.2012        godz. 07:35
18.06.2012        godz. 16:45
30.06.2012        godz. 15:10

Trójka śmiałków dostaje się do alternatywnego świata, zamieszkanego przez niebezpieczne prehistoryczne stwory.

 

APARTAMENT W HOTELU PLAZA (PLAZA SUITE) komedia, USA 1971, 110 min., reż. Arthur Hiller, wyk. Walter Matthau, Lee Grant, Barbara Harris, Maureen Stapleton, Louise Sorel

premiera:        08.06.2012        godz. 20:00

powtórki:
09.06.2012        godz. 13:30
27.06.2012        godz. 18:00
28.06.2012        godz. 11:20

Nominowana do dwóch Złotych Globów adaptacja sztuki Neila Simona. Film składa się z trzech osobnych historyjek, których bohaterami są goście nowojorskiego Hotelu Plaza.

 

NOWE DOZNANIA (SENSATION (2010)) komedia, Irlandia 2010, 103 min., reż. Tom Hall, wyk. Domhnall Gleeson, Luanne Gordon, Patrick Ryan, Kelly Campbell, Owen Roe

premiera:        10.06.2012        godz. 21:50

powtórki:
20.06.2012        godz. 04:15
30.06.2012        godz. 23:35

Nieśmiały młody Irlandczyk zaprasza na swoją farmę call girl, która wprowadza go w arkana miłości, a z czasem staje się też biznesową partnerką.

 

BOŻYSZCZE KOBIET (LAST OF THE RED HOT LOVERS) komedia, USA 1972, 98 min., reż. Gene Saks, wyk. Alan Arkin, Sally Kellerman, Paula Prentiss, Renée Taylor, Bella Bruck

premiera:        11.06.2012        godz. 20:00

powtórki:
12.06.2012        godz. 13:00
28.06.2012        godz. 15:15
29.06.2012        godz. 06:00

Adaptacja sztuki Neila Simona. Słodko-gorzka opowieść o przeżywającym kryzys wieku średniego mężczyźnie, który postanawia po raz ostatni poczuć się jak bożyszcze kobiet.

 

MO’ BETTER BLUES (MO’ BETTER BLUES) obyczajowy, USA 1990, 124 min., reż. Spike Lee, wyk. Denzel Washington, Spike Lee, Wesley Snipes, Giancarlo Esposito, Robin Harris

premiera:        14.06.2012        godz. 20:00

powtórki:
14.06.2012        godz. 03:50
27.06.2012        godz. 21:55

Zdobywca dwóch Oscarów Denzel Washington w roli muzyka jazzowego, który w drodze na szczyt nie idzie na żadne kompromisy.

 

STRONA TYTUŁOWA (THE FRONT PAGE) komedia, USA 1974, 101 min., reż. Billy Wilder, wyk. Jack Lemmon, Walter Matthau, Susan Sarandon, Vincent Gardenia, Carol Burnett

premiera:        15.06.2012        godz. 20:00

powtórki:
16.06.2012        godz. 12:30
25.06.2012        godz. 18:15
26.06.2012        godz. 10:10

Szef chicagowskiej gazety chce za wszelką cenę zmusić do pozostania w redakcji swojego ulubionego reportera. Brawurowy duet Jack Lemmon – Walter Matthau w komedii twórcy Pół żartem, pół serio.

 

BESTIA (THE BEAST (1988) (AKA. THE BEAST OF WAR)) wojenny, USA 1988, 106 min., reż. Kevin Reynolds, wyk. George Dzundza, Jason Patric, Steven Bauer, Stephen Baldwin, Don Harvey

premiera:        16.06.2012        godz. 22:00

powtórki:
26.06.2012        godz. 01:05

Wojna w wielu ludziach wyzwala uśpioną bestię. Walczący w Afganistanie rosyjski czołgista stoczy bezkompromisową walkę o to, by nie zatracić swojego człowieczeństwa.

 

 

WYSŁUCHAJ MEJ PIEŚNI (HEAR MY SONG) komedia, Irlandia 1991, 100 min., reż. Peter Chelsom, wyk. Ned Beatty, Adrian Dunbar, David Mccallum, Tara Fitzgerald, Shirley Anne Field

 

premiera:        18.06.2012        godz. 20:00

powtórki:
19.06.2012        godz. 11:50
24.06.2012        godz. 12:25
29.06.2012        godz. 15:20

Ciepła komedia o pomysłowym Irlandczyku, który próbuje ratować swój nocny klub. W tym celu wyrusza na poszukiwania słynnego śpiewaka, ukrywającego się przed angielską skarbówką.

 

WSTRĘT (REPULSION) thriller, Wielka Brytania 1965, 101 min., reż. Roman Polanski, wyk. Catherine Deneuve, Ian Hendry, John Fraser, Yvonne Furneaux, Patrick Wymark

premiera:        22.06.2012        godz. 20:00

powtórki:
22.06.2012        godz. 04:10

Okrzyknięta arcydziełem opowieść o młodej kobiecie, która popada w szaleństwo. Srebrny Niedźwiedź i FIPRESCI na MFF w Berlinie.

 

JEDŹMY PRZED SIEBIE (DRIVE, HE SAID) obyczajowy, USA 1971, 87 min., reż. Jack Nicholson, wyk. William Tepper, Karen Black, Michael Margotta, Bruce Dern, Robert Towne

premiera:        25.06.2012        godz. 20:00

powtórki:
25.06.2012        godz. 04:30

Nominowany do Złotej Palmy reżyserski debiut Jacka Nicholsona. Historia dwóch zaprzyjaźnionych studentów jako pretekst do ciekawych spostrzeżeń na temat Ameryki końca lat sześćdziesiątych.

 

BOKSER (THE BOXER (1997)) obyczajowy, USA 1997, 109 min., reż. Jim Sheridan, wyk. Daniel Day-Lewis, Emily Watson, Brian Cox, Ken Stott, Gerard Mcsorley

premiera:        29.06.2012        godz. 20:00

powtórki:
29.06.2012        godz. 04:10

Nominowana do trzech Złotych Globów opowieść o byłym wojowniku IRA, który po wyjściu z więzienia stara się zmienić swoje życie.

 

 

SERIAL

 

KAPADOCJA II (CAPADOCIA II) serial obyczajowy, Meksyk 2010, reż. Javier Patrón 'Fox’, wyk. Ana De La Reguera, Alejandro Camacho, Juan Manuel Bernal, Dolores Heredia, Cecilia Suárez

premiera:        w każdy czwartek około godz. 22:05  ODC. 10-13ostatni

powtórki:
w każdą sobotę około10.06.2012   około godz. 04:50
w każdy poniedziałek około 11.06.2012   około godz. 23:00

Ostatnie odcinki serialu (serial składa się z 2 sezonów, każdy po 13odc. całość 26 odc.)

Historie kilku kobiet, które odbywają karę w eksperymentalnym więzieniu w Mexico City. Druga seria niezwykłego serialu.

Kapadocja to eksperymentalne więzienie dla kobiet, założone przez grupę ludzi, którzy uważają, że ciężka praca jest najlepszym sposobem na resocjalizację. Prawda ujawniona przez La Bambi (Cecilia Suárez), która odkryła, jakie jest naprawdę zadanie więźniarek odbywających karę w Kapadocji, nie pozostaje bez wpływu na dalsze losy zakładu. Gdy dochodzi tam do kolejnego przestępstwa, w więzieniu pojawia się prokurator.

Odbiegająca od typowych meksykańskich produkcji telewizyjnych Kapadocja była w 2009 roku nominowana do Międzynarodowych Nagród Emmy, w tym w kategorii „najlepszy serial dramatyczny”. Dla odtwórczyni głównej roli Any de la Reguery (Sekrety Esperanzy, Kowboje i obcy) film stał się początkiem kariery w Hollywood. W serialu wystąpiły także Cecilia Suárez (Trudne słówka, Trzy pogrzeby Malquiadesa Estrady) oraz Dolores Heredia (Osiem części prawdy, Napad na kino).

 

 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.