Cartoon Network i Boomerang w maju 2022

W maju obejrzymy m.in.: nowy serial aniowany „Aquaman: Król Atlantydy”, nowe odcinki: „Jabłko i szczypior”, „Zwariowane melodie: Kreskówki”, „Taffy”, „„Tomek i przyjaciele” oraz film animowany „Tomek i przyjaciele: Wyścig o Puchar Sodoru”.

Hity programowe

CARTOON NETWORK

maj 2022

W maju do Cartoon Network powracają znane postaci: zarówno w maratonach, gdzie widzowie mogą przypomnieć sobie ich przygody, jak i w premierowych odcinkach sezonów. Wśród tych bohaterów znajdą się Jabłko i Szczypior i ich perypetie w wielkim mieście, mistrz swawoli Królik Bugs z przyjaciółmi, a także kot Gumball z bratem Darwinem. Widzowie poznają także postaci z premierowej produkcji „Aquaman: Król Atlantydy”.

„JABŁKO I SZCZYPIOR”

Premiera nowych odcinków 2. sezonu w poniedziałek 23 maja o 14:50.

Wielkie miasto od początku było dla Jabłka i Szczypiora ekscytującym wyzwaniem. Po raz pierwszy znaleźli się w metropolii. Poznali się, gdy szukali tam mieszkania. Od tego czasu są najlepszymi kumplami i razem przemierzają gąszcz miejskich przecznic. Zawierają też nowe znajomości z postaciami takimi jak Frytka, która chętnie wspiera znajomych, czy Falafel, który pozwala bohaterom mieszkać u siebie i często pomaga, kiedy wpakują się w kłopoty.

W premierowych odcinkach telewizyjne wystąpienie Burmistrza Majoneza, który przechwala się swoim bogactwem, poruszy Jabłko i Szczypiora. Przekonają się, jednak że w życiu najważniejsze nie są pieniądze, a bliskie osoby. W innym epizodzie przebiegły Burmistrz wrobi bohaterów w rozwiązywanie spraw drobnych przestępców na rzecz miasta. Jakby tego było mało, ustanowi prawo, według którego otrzyma super buty: nagrodę, którą zdobyli wcześniej Jabłko i Szczypior.
Emisja od poniedziałku do piątku o 14:50.

„ZWARIOWANE MELODIE: KRESKÓWKI”

Premiera nowych odcinków 2. sezonu w poniedziałek 9 maja o 13:55.

Bohaterowie klasycznej produkcji powracają w premierowych odcinkach drugiego sezonu serialu. Choć nowoczesna animacja nadaje temu światowi współczesny wymiar, to, co najważniejsze w „Zwariowanych Melodiach”, zostało zachowane: unikatowy charakter kultowych postaci. Bugs wciąż umyka Myśliwemu Elmerowi. Jakkolwiek nie próbowałby dorwać królika, ten zawsze go przechytrzy. Podobny los czeka Kota Sylwestra. Zastawia na Kanarka Tweety’ego coraz to bardziej wymyślne pułapki, jednak niepozorny ptaszek za każdym razem wystrychnie go na dudka.

W nowych odcinkach Tweety zrobi sobie wygodne gniazdko na szczycie słupa z amerykańską flagą. Zirytuje to Sylwestra, który zechce przeszkodzić ptaszkowi w komfortowym odpoczynku. Kaczor Daffy kupi odrzutowy plecak do latania. Porky’emu nie spodoba się jego nowego hobby, ale kiedy Daffy zaproponuje, żeby sam spróbował polatać, Porky zmieni zdanie. Co stanie się, kiedy straci kontrolę i poleci aż do nieba?

Emisja od poniedziałku do piątku o 13:55.

„AQUAMAN: KRÓL ATLANTYDY”

Premiera w niedzielę 8 maja o 8:20.

W uniwersum DC istnieje wielu fascynujących superbohaterów, ale potężny bóg oceanów i mórz jest tylko jeden: to Aquaman. Widzowie mogą znać go z aktorskich produkcji superbohaterskiego świata Warner Brothers. Teraz twórcy zapraszają do śledzenia losów Aquamana w nowej animacji. To trzyodcinkowa miniseria wyprodukowana przez Jamesa Wana, który będzie odpowiadać również za reżyserię i produkcję nadchodzącej aktorskiej kontynuacji przygód postaci.

W emitowanej przez Cartoon Network kreskówce główny bohater zostaje prawowitym królem Atlantydy. Ponieważ wychował się na Ziemi jako syn człowieka, jego ludzkie nawyki dziwią mieszkańców podwodnego świata. Są sceptycznie nastawieni do nowego władcy i Aquaman postanawia im udowodnić, że nadaje się na ich króla. Już na samym początku popełnia królewską gafę i musi stanąć do pojedynku. Każdy odcinek pokazuje jego podróż do poznawania samego siebie i świata Atlantydy.

Emisja w niedziele o 8:20.

NIESAMOWITY MIESIĄC Z GUMBALLEM

Premiera maratonu w niedzielę 1 maja o 15:20.

Widzowie będą mogli codziennie odwiedzać świat niebieskiego kota, jego rodziny, a także kolegów i koleżanek ze szkoły w Elmore. Maraton z serialem „Niesamowity świat Gumballa” to nie tylko powtórka emitowanych wcześniej sezonów, ale także miniserii „Rocznik Darwina” i „Kroniki Gumballa”.

Maraton rozpocznie futurystyczny odcinek, w którym bracia Gumball i Darwin zmierzą się ze sztuczną inteligencją. Roboty są fascynującymi kompanami, ale kiedy udaje im się upodobnić do człowieka, okazuje się, że przejmują również ludzkie wady. Wtedy bohaterowie muszą znaleźć rozwiązanie dla problemu, jakim są chaotyczne działania samodzielnych maszyn. „Rocznik Darwina” to specjalna miniseria, w której najmłodsi widzowie mogą jeszcze lepiej poznać postaci uczęszczające do szkoły w Elmore. Każdy odcinek skupia się na innym bohaterze i ciekawych scenach z nim związanych. W „Kronikach Gumballa” najmłodsi będą towarzyszyć bohaterom w wyborach na przewodniczącego szkoły.
Emisja codziennie o 15:20.

Hity programowe

BOOMERANG­

maj 2022

W maju Boomerang zaprasza na wielką premierę serialu „Tomek i przyjaciele”. Znana starszym widzom produkcja zadebiutuje w nowej wersji, dzięki której najmłodsi widzowie również odkryją lokomotywę Tomka i jego przyjaciół takich jak Nia z Kenii czy Percy z wyspy Sodor. Główny bohater razem z nimi wyrusza na wycieczki po całym świecie i poznaje kultury innych kontynentów. Boomerang wyemituje premierowe odcinki 2. sezonu animacji „Taffy”, a także dodatkowy maraton tej kreskówki o sprytnym szopie podszywającym się pod kota i próbującym go złapać psie.

„TOMEK I PRZYJACIELE”, „TOMEK I PRZYJACIELE: WYŚCIG O PUCHAR SODORU”

Premiera serialu w poniedziałek 30 maja o 15:00. Premiera filmu w sobotę 28 maja o 8:00.

Tomek to mała lokomotywa. Pozytywnie nastawiony bohater zaraża optymizmem – wie, że świat to niezwykle ciekawe miejsce i podczas podróży można poznać nowych przyjaciół. Na samej wyspie Sodor, gdzie mieszka, ma koleżanki z Japonii czy Kenii. Jego najlepszy przyjaciel to Percy, który również stacjonuje na Sodorze. Małe lokomotywy ścigają się, pomagają w dowożeniu wagonów w odpowiednie miejsce i świetnie się przy tym bawią.

Emisję serialu poprzedzi pierwszy długometrażowy film z serii nowej wersji opowieści o lokomotywach: „Tomek i przyjaciele: Wyścig o Puchar Sodoru”. Bohaterowie wezmą udział w tytułowych wyścigach. Tomek wystartuje w drużynie z Kaną. Czy ich praca zespołowa wystarczy, by wygrać zawody? Z kolei w premierowych odcinkach postaci będą transportować niezwykle ważną żarówkę i… części rakiety.

Emisja serialu codziennie o 15:00. Emisje powtórne w sobotę 28 maja o 12:00 i 14:00, w niedzielę 29 maja o 9:00, 15:00 i 19:00.

„TAFFY”

Premiera 2. sezonu w poniedziałek 23 maja o 17:00. Premiera maratonu odcinków z 1. sezonu w sobotę 7 maja o 10:00.

Pani Majętna mieszka w wielkiej willi. Ma pupila i uwielbia go ponad życie: to doberman Bentley. Pewnego dnia bogatą rezydencję widzi Chudy – chytry szop, który szuka nowego domu. Dom Pani Majętnej sprawia wrażenie miejsca, w którym będzie mógł żyć jak pączek w maśle. Ma przed sobą jedno zadanie, musi bowiem przekonać bogatą właścicielkę willi, że jest kotem. Wtedy staje się Taffym, a Bentley traci pozycję ulubieńca. Doberman wie, że Chudy jest szopem i podszywa się pod kota. Ich rywalizacja generuje liczne nieporozumienia, ponieważ każdy z pupili chce być faworytem pani domu.

W premierowych odcinkach bohaterowie przeniosą swoje swawole do innych części świata. Pojawią się w Azji Południowo-Wschodniej, gdzie czekać będzie na nich dom w śnieżnych zaspach. Spróbują wydostać się z labiryntu, Bentley będzie powstrzymywał Taffy’ego przed zjedzeniem kawioru, a szop wyruszy na poszukiwania zgubionej muszki.

Emisja nowych odcinków codziennie o 17:00. Emisja maratonu w weekendy o 10:00.

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.