Canal+ w styczniu 2022

W styczniu w Canal+m.in.” komedia „Palm Springs”, dramat „Wolka”, melodramat „Żużel”, thriller  „Obiecująca. Młoda. Kobieta”.  Nowe seriale: „Validé”, „Cobra: Cyberwar”, „Kapitan. Francesco Totti”, nowy sezon „Połączenie” sezon 2.

Palm Springs

(Palm Springs)

komedia, USA, Hong Kong, 2020

reżyseria: Max Barbakov

obsada: Andy Samberg, Cristin Milioti, J.K. Simmons, Peter Gallagher

Wieczna impreza – niebo czy piekło? Komedia inspirowana klasycznym „Dniem świstaka”.

Dwójka nieznajomych zostaje uwięziona w pętli czasowej, przez co musi raz po raz przeżywać ten sam dzień – i tak się składa, że tego dnia odbywa się wesele w słonecznym Palm Springs. Jednak nawet pobyt all inclusive w raju może w końcu zacząć przypominać więzienną odsiadkę. Komedia w duchu klasycznego „Dnia świstaka”, która okazała się przebojem festiwalu Sundance.

premiera: CANAL+ PREMIUM, sobota, 1 stycznia, godz. 21:00

od lat 16

Czerwony księżyc
 (Le dernier voyage)
DRAMAT PRZYGODOWY  Francja  2020   od 16 lat
Obsada: Hugo Becker, Jean Reno, Paul Hamy, Lya Oussadit-Lessert
Reżyseria: Romain Quirot

Ziemia jest zdewastowana. Skutki rosnącej temperatury i zmian klimatu są zgubne dla ludzkości. Do tego w kierunku planety zmierza czerwony księżyc, który zmienił swoją trajektorię lotu. Jedyną nadzieją jest misja, w której ma wziąć udział najlepszy astronauta swojego pokolenia, Paul W.R (Hugo Becker). On jednak odmawia uczestniczenia w wyprawie i tuż przed jej rozpoczęciem znika. Jego tropem rusza pościg. Podczas ucieczki Paul spotyka Elmę (Lya Oussadit-Lessert), nastolatkę o wybuchowym temperamencie, która odegra w jego życiu ważną rolę. Francuskie kino utrzymane w apokaliptycznym klimacie.

premiera: CANAL+ PREMIUM, wtorek, 4 stycznia, godz. 21:00

55 kroków

(55 Steps)

biograficzny, Niemcy, Belgia, 2019

reżyseria: Bille August

obsada: Hilary Swank, Helena Bonham Carter

Po pierwsze, nie szkodzić. Helena Bonham Carter i Hilary Swank przeciwko szkodliwym praktykom lekarskim.

Eleonor Riese rozpoczyna prawną batalię ze szpitalem psychiatrycznym, który zmusza ją do przyjmowania leków o dotkliwych efektach ubocznych. Jej głównym sprzymierzeńcem jest Colette Hughes, niegdyś pielęgniarka, a obecnie prawniczka walcząca o prawa pacjentów. Zainspirowany prawdziwym przypadkiem dramat z dwiema wybitnymi aktorkami w rolach głównych – Heleną Bonham Carter i Hilary Swank.

premiera: CANAL+ PREMIUM, czwartek, 6 stycznia, godz. 21:00

od lat 12

Druga połowa

(Druga połowa)

komedia, Polska,2021

reżyseria: Łukasz Wiśniewski

obsada: Marianna Zydek, Maciej Musiał, Jacek Knap, Cezary Pazura

Marianna Zydek, Jacek Knap, Maciej Musiał i Cezary Pazura w miłosno-sportowej rozgrywce. Komedia romantyczna opowiadająca o polskim środowisku piłki nożnej.

Przeznaczenie czy pech? Młoda i piękna lekarka poznaje przystojnego dziennikarza, którego sprawy zawodowe łączą – a raczej dzielą – z jej ojcem, trenerem polskiej reprezentacji w piłkę nożną. Jest też ten trzeci, zakochany futbolista. Komedia romantyczna rozgrywając się w piłkarskim środowisku. W głównych rolach występują Marianna Zydek, Jacek Knap, Maciej Musiał i Cezary Pazura.

premiera: CANAL+ PREMIUM, sobota, 8 stycznia, godz. 21:00

od lat 12

Obraz pożądania

(The Burnt Orange Heresy)

thriller, Wielka Brytania, Włochy, 2019

reżyseria: Giuseppe Capotondi

obsada: Claes Bang, Elizabeth Debicki, Mick Jagger, Donald Sutherland

O diabolicznych marszandach, zaborczych krytykach i nieprzejednanych artystach. Kryminalna intryga osadzona w świecie sztuki.

James Figueras – krytyk sztuki o wielkim ego i nieczystym sumieniu – na zlecenie zamożnego marszanda ma zdobyć obraz Jerome’a Debneya, jednej z najbardziej wpływowych i enigmatycznych postaci współczesnego malarstwa. Intryga z czasem przyjmuje mroczny obrót. Kryminał wedle prozy Charlesa Willeforda, z Donaldem Sutherlandem i Mickiem Jaggerem na drugim planie.

premiera: CANAL+ PREMIUM, niedziela, 9 stycznia, godz. 21:00

od lat 16

Miłość w trudnych czasach

(Where Hands Touch)

historyczny, Wielka Brytania, 2018

reżyseria: Amma Asante

obsada: Amandla Stenberg, George MacKay, Abbie Cornish

Miłość w czasach pogardy. Melodramat rozgrywający się w nazistowskich Niemczech.

Nastoletnia Leyna jest córką Niemki i Senegalczyka, co w III Rzeszy czyni ją osobą gorszej kategorii. Kiedy ze wzajemnością zakochuje się w Lutzu, chłopaku wcielonym do Hitlerjugend, oboje muszą ukrywać swoją miłość. Historyczny melodramat autorstwa Ammy Asante, reżyserski i scenarzystki podejmującej w swoich filmach tematykę rasizmu.

premiera: CANAL+ PREMIUM, wtorek, 11 stycznia, godz. 21:00

od lat 12

Oskarżona

(Accused and On The Run)

USA, 2021

reżyseria: Troy A. Scott

Zdesperowana matka, będąca ofiarą intrygi byłego męża, próbuje oczyścić się z kompromitujących zarzutów.

Zarzut ciężkiego kalibru – zaniedbanie własnego dziecka. Niesłusznie oskarżona matka z czasem odkrywa, że niania, która ją zdyskredytowała, jest kochanką jej byłego męża. Bohaterka podejmuje desperacką próbę ujawnienia intrygi i oczyszczenia swojego imienia.

premiera: CANAL+ FILM, czwartek, 13 stycznia

Wolka

(Wolka)

dramat, Polska, Islandia, 2021

reżyseria: Arni Asgeirsson

obsada: Olga Bołądź, Anna Moskal, Eryk Lubos

Z przeszłością nie da się tak łatwo zerwać. Olga Bołądź w mrocznym dramacie produkcji polsko-islandzkiej.

Po wyjściu z więzienia Anna udaje się na Islandię, aby tam odnaleźć Dorotę, z którą ma niedokończone sprawy. Jaka tajemnica z przeszłości łączy te dwie kobiety? Fabuła z pogranicza dramatu i thrillera osadzona na tle północnych krajobrazów. Film nakręcił Arni Olafur Asgeirsson, islandzki reżyser wykształcony na PWSFTviT w Łodzi, zaś główną rolę zagrała Olga Bołądź.

premiera: CANAL+ PREMIUM, sobota, 15 stycznia, godz. 21:00

od lat 16

(The Last Full Measure)

wojenny, USA, 2019

reżyseria: Todd Robinson

obsada: Sebastian Stan, Christopher Plummer, William Hurt, Ed Harris, Samuel L. Jackson, Peter Fonda

W hołdzie prawdziwemu bohaterowi. Dramat upamiętniający wyczyny zasłużonego w Wietnamie Williama H. Pitsenbargera.

Pracownik Pentagonu zostaje wyznaczony do zbadania sprawy bohatera wojny wietnamskiej, Williama H. Pitsenbargera.. Z czasem odkrywa spisek, z powodu którego owemu zasłużonemu człowiekowi od lat odmawia się Medalu Honoru. Oparty na prawdziwej historii dramat, m.in. z udziałem Christophera Plummera i Petera Fondy.

premiera: CANAL+ PREMIUM, niedziela, 16 stycznia, godz. 21:00

od lat 16

Zbrodnia ostateczna

(Betrayed / Den største forbrytelsen)

historyczny/wojenny, Norwegia, 2020

reżyseria: Eirik Svensson

obsada: Johannes Blåsternes, Nicolai Cleve Broch, Axel Bøyum

Z Oslo do Auschwitz. Tragiczne losy norweskich Żydów w przejmującym dramacie historycznym.

Trwa II wojna światowa. Kiedy Norwegia zostaje zajęta przez nazistów, żaden mieszkający tam Żyd nie może czuć się bezpiecznie. Pewnej nocy setki ludzi zostają wsadzone na statek i przetransportowane na południe – do Auschwitz. Pośród nich znajdują się członkowie rodziny Braude, w tym młody mistrz boksu Charles. Dramat historyczny opowiadający o holokauście z norweskiej perspektywy.

premiera: CANAL+ PREMIUM, wtorek, 18 stycznia, godz. 21:00

Purity Falls

(Purity Falls)

thriller, USA, 2019

reżyseria: Sam Irvin

obsada: Kristanna Loken, Olivia d’Abo, Trevor Stines, Sloane Avery

Sielska fasada, a za nią moralna zgnilizna. Thriller o miasteczku kryjącym bulwersujące tajemnice.

Owdowiała kobieta przeprowadza się wraz z dwójką nastoletnich dzieci do na pozór spokojnego miasteczka o nazwie Purity Falls. Ze zgrozą odkrywa, że za jego fasadą praktykowany jest oburzający proceder. Co gorsza, w nieczyste interesy wciągnięty zostaje jej własny syn.

premiera: CANAL+ FILM, czwartek, 20 stycznia, godz. 20:00

od lat 16

Saint Maud

(Saint Maud)

Horror, Wielka Brytania, 2019

reżyseria: Rose Glass

obsada: Morfydd Clark, Caoilfhionn Dunne, Jennifer Ehle

Jak odróżnić powołanie od szaleństwa? Sugestywny film grozy o nadgorliwej służebnicy bożej.

Maud – pielęgniarka, która w wyniku tragicznego zajścia porzuciła imprezowy tryb życia i postanowiła służyć Bogu – próbuje za wszelką cenę zbawić swoją nową podopieczną: śmiertelnie chorą artystkę o hedonistycznych upodobaniach. Ogarnięta religijną obsesją, stopniowo popada w szaleństwo. Chwalony przez krytyków horror psychologiczny, będący debiutem brytyjskiej reżyserski Rose Glass.

premiera: CANAL+ PREMIUM, czwartek, 20 stycznia, godz. 

od lat 16

Żużel

(Żużel)

melodramat sportowy, Polska, 2017

reżyseria: Dorota Kędzierzawska

obsada: Tomasz Ziętek, Jagoda Porębska

Rozterki i rywalizacje młodego Lowy – udręczonej gwiazdy czarnego sportu. Dramat Doroty Kędzierzawskiej z Tomaszem Ziętkiem w roli głównej.

Lowa – młody, zdolny, zwycięski; wschodząca gwiazda żużlowych torów. Jego życie jest jednak znacznie trudniejsze, niż mogliby podejrzewać zazdrośnicy. O wyboistej codzienności młodego sportowca opowiada Dorota Kędzierzawska, reżyserka „Pora umierać”. W głównego bohatera wciela się Tomasz Ziętek, zaś na ekranie partnerują mu m.in. Mateusz Kościukiewicz i Paweł Wilczak.

premiera: CANAL+ PREMIUM, sobota, 22 stycznia, godz.21:00

od lat 16

Święta z przyjaciółmi
(Friendsgiving)
KOMEDIODRAMAT  USA  2020   od 16 lat
Występują: Malin Akerman, Kat Dennings, Jack Donnelly, Aisha Tyler
Reżyseria: Nicol Paone

Aktorka Molly (Malin Akerman) ma małego synka i właśnie się rozwodzi. Jej przyjaciółka Abby (Kat Dennings) została porzucona przez dziewczynę. Obie zamierzają razem spędzić spokojne Święto Dziękczynienia. Planowana impreza w kameralnym gronie szybko zaczyna powiększać się o kolejne osoby. Abby zaprasza swojego ekscentrycznego kochanka Jeffa (Jack Donnelly) i przyjaciółkę Lauren (Aisha Tyler) z mężem i dziećmi. Ta z kolei z myślą o samotnej Abby ściąga na miejsce kilka atrakcyjnych singielek. Do tego wkrótce zjawia się matka Molly, Helen (Jane Seymour), której towarzyszy były chłopak córki, Gunnar (Ryan Hansen). To nie koniec niespodzianek, a potok gości wciąż płynie przez drzwi. Spokojne święto zmienia się w szalony wieczór pełen humoru i romansów.

premiera: CANAL+ PREMIUM, niedziela, 23 stycznia, godz.21:00

Wszystko o seksie

(Natural Disasters)

komedia, USA, 2020

reżyseria: Dakota Gorman

obsada: Natalie Linez, Emma Deckers, Dakota Gorman

Po bandzie – właśnie taką trajektorią biegnie życie Casey, Morgan i Sage. Komedia o perypetiach trzech przyjaciółek.

Kryzys 25-latka – ta stosunkowo nowa, dopiero niedawno zdiagnozowana przypadłość potrafi być dotkliwa, o czym przekonują się trzy najlepsze przyjaciółki: Casey, Morgan i Sage. Każda z nich musi stawić czoła różnym nieprzyjemnym i zawstydzającym sytuacjom, które czekają na świeżo upieczonych dorosłych. Na szczęście mogą na siebie liczyć.

premiera: CANAL+ PREMIUM, wtorek, 25 stycznia, godz. 21:00

od lat 16

Embattled

(Embattled)

dramat, USA, 2020

reżyseria: Nick Sarkisov

obsada: Elizabeth Reaser, Stephen Dorff, Lindsey Garrett

Pojedynek między ojcem a synem w intensywnym dramacie sportowym. W jednej z ról – Stephen Dorff.

Przemoc płynie w żyłach Boykinsów. Cash, maltretowany przez swojego ojca, sam stał się ojcem-tyranem. Syn Jett poszedł w jego ślady w tym względzie, że tak jak on rozpoczął karierę w MMA. Ta dwójka niebawem zmierzy się w klatce – czy jednak agresja jest sposobem na rozwiązanie międzypokoleniowego konfliktu? Połączenie dramatu rodzinnego i kina sportowego.

premiera: CANAL+ PREMIUM, czwartek, 27 stycznia, godz. 21:00

od lat 16

od lat 16

Obiecująca. Młoda. Kobieta.

(Promising Young Woman)

thriller, Wielka Brytania, USA, 2020

reżyseria: Emerald Fennell

obsada: Carey Mulligan, Bo Burnham, Alison Brie

Carey Mulligan jako smutny anioł zemsty. Oscarowy film stanowiący połączenie thrillera psychologicznego z czarną komedią.

Cassie nie jest już obiecującą młodą kobietą. Ta niedoszła lekarka mieszka z rodzicami i pracuje w kawiarni, a po godzinach kontynuuje straceńczą krucjatę przeciwko męskiemu rodzajowi, który odpowiada za śmierć jej przyjaciółki. Feministyczne kino zemsty, wyróżnione Oscarem za scenariusz. W roli głównej – zarazem zadziorna i melancholijna Carey Mulligan.

premiera: CANAL+ PREMIUM, sobota, 29 stycznia, godz. 21:00

Kryzys

(Crisis)

thriller, Kanada, Belgia, 2021

reżyseria: Nicholas Jarecki

obsada: Gary Oldman, Armie Hammer, Evangeline Lilly

Gary Oldman, Armie Hammer i Evangeline Lilly uwikłani w kryzys opioidowy. Na wskroś współczesny thriller z gwiazdorską obsadą.

W Stanach trwa kryzys opioidowy. W jego cieniu rozgrywają się losy trójki osób: agenta antynarkotykowego, uzależnionej matki poszukującej syna i profesora, który postanawia przeciwstawić się zbrodniczym działaniom firmy farmaceutycznej. Wielowątkowy thriller porównywany do „Traffic” Stevena Soderbergha. W obsadzie – Gary Oldman, Armie Hammer i Evangeline Lilly.

premiera: CANAL+ PREMIUM, niedziela, 30 stycznia, godz.21:00

od lat 16

DOKUMENTALNE

Helmut Newton. Piękno i bestia

(Original title: Helmut Newton: The Bad and the Beautiful)

dokument, Niemcy, 2020

reżyseria: Gero von Boehm

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Helmucie Newtonie, ale baliście się – lub wstydziliście – spytać. Dokument poświęcony kontrowersyjnym fotografowi.

Czarno-białe fotografie, a na nich nagie kobiety – silne, władcze, emanujące aurą groźby. Właśnie tak portretował płeć piękną Helmut Newton, urodzony w Niemczech fotograf mody, którego nasycone perwersją zdjęcia stały się częścią popkulturowej ikonografii. Dokument opowiada o życiu i karierze artysty, a także rozpatruje kierowane pod jego adresem zarzuty o mizoginię.

premiera: CANAL+ PREMIUM, poniedziałek 17 stycznia, godz. 21:00

od lat 16

(The Human Factor)

dokument, Wielka Brytania, 2018

reżyseria: Dror Moreh

Dokumentalny thriller polityczny. Poznajcie historię zaangażowania USA w politykę na Bliskim Wschodzie.

Trzymająca w napięciu – a czasem wręcz mrożąca krew w żyłach – opowieść o kulisach międzynarodowej polityki. Przed kamerą wypowiadają się zasłużeni amerykańscy mediatorzy, którzy na przestrzeni dekad starali się pomóc w ustanowieniu pokoju na Bliskim Wschodzie. Twórcą filmu jest Dror Moreh, mający w swoim dorobku także nominowany do Oscara dokument „Szin Bet. Strażnicy Izraela”.

premiera: CANAL+ PREMIUM, poniedziałek, 24 stycznia, godz. 21:00

od lat 16

SERIALE

Połączenie 2

(Calls 2)

serial krótkometrażowy, Francja, 2017

reżyseria: reżyseria: Timothée Hochet

obsada: Marie Gillain, Nathan Willcocks

Halo, kto mówi? Drugi sezon serialu krótkometrażowego, w którym wszystko rozgrywa się na łączach – w trakcie dramatycznych rozmów telefonicznych.

Oryginalny krótkometrażowy serial, w którym nie oglądamy bohaterów, tylko ich słyszymy. Każdy odcinek to inna telefoniczna rozmowa – pełna emocji, przerażenia i niepewności. Fabuła drugiego sezonu rozgrywa się przed wydarzeniami z apokaliptycznego sezonu pierwszego.

premiera: CANAL+ PREMIUM, piątek, 7 stycznia, godz. 20:45

od lat 16

Validé

(Validé)

dramat/kryminał, Francja, 2020

reżyseria: Franck Gastambide, David Diane

obsada: Brahim Bouhlel, Saïdou Camara, Sabrina Ouazani

Najbardziej wyczekiwany serial  o świecie młodych raperów dostępny już dla polskich widzów.

Od chłopaka z ulicy po niekwestionowaną gwiazdę – to klasyczna ścieżka kariery w świecie rapu. Clément jest utalentowanym młodym raperem, który pewnego dnia zostaje doceniony za swoje umiejętności przez jedną z największych francuskich gwiazd. Ale sojusz szybko przeradza się w niebezpieczną rywalizację. W obsadzie przebojowej produkcji znalazła się plejada gwiazd lokalnej sceny hip-hopowej.

premiera: CANAL+ PREMIUM, piątek, 7 stycznia, godz. 21:00

od lat 16

Kapitan. Francesco Totti

(Speravo de morì prima (One Captain))

serial biograficzny/sportowy, Włochy, 2021

reżyseria: Luca Ribuoli

obsada: Pietro Castellitto, Greta Scarano, Francesco Totti

Jak odejść, to z wykopem. Serial o ostatnim etapie kariery piłkarza Francesco Tottiego.

Francesco Totti, kapitan AS Roma, dobiega czterdziestki, co oznacza, że już niebawem będzie musiał udać się na piłkarską emeryturę. Zrobi jednak wszystko, aby odejść w pełni sportowej glorii. Miniserial biograficzny opowiadający o ostatnich kilkunastu miesiącach kariery jednego z najwybitniejszych włoskich piłkarzy.

premiera: CANAL+ PREMIUM, środa, 12 stycznia, godz. 21:00

od lat 16

Cobra: Cyberwar

(Cobra: Cyberwar)

serial akcji, Wielka Brytania, 2021

reżyseria: Ben Richards

obsada: Robert Carlyle, Victoria Hamilton, Richard Dormer

Wielka Brytania znowu w kryzysie! Kolejny sezon serialu political fiction z Robertem Carlyle w roli premiera.

Brytyjski premier wciąż nie może spać spokojnie. Jak się okazuje, u wybrzeża Kent leży zatopiony wrak, na którego pokładzie znajdują się tony ładunków wybuchowych – i jeśli dojdzie do eksplozji, wywoła to tsunami. Ponadto niewidzialny wróg przypuszcza na kraj serię cyberataków. Nowy sezon trzymającego w napięciu serialu politycznego, w którym główną rolę odgrywa Robert Carlyle.

premiera: CANAL+ SERIALE, poniedziałek, 17 stycznia, godz. 22:00

od lat 16

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.